Lisse sloot G succesvol TELSTAR VERHEUGT seizoen af ZICH OP SOSNOWIEC B d' a; VAN ROSEN BLEEF AAN DE LEIDING De Wit voor Bijl bij Telstar Amateurs steeds vaker betaald HAARLEM-ELFTAL NIET GEWIJZIGD r Strafzaken blijven HVB verontrusten Vraag naar de Hoes met de Poes I k" KvanVEELEN f27,50. OO ^UvVUevelingN- 3 ”Uw lievelingsmuziek”: 27 van de mooiste klassieke melodieën op 2 Ip’s. Voor slechts f -'i Ilgf B Telstar - Roda J.C. I r- Elftal in intertoto opnieuw naar Polen En ü,hoe komt u aan uw Amro Privérekening? 12 SPORT ZATERDAG 26 APRIL 1975 Z A Opstekertje 13.30 uur: VITESSE ’22 pup.-V.S.V. pup. E. H. C. O. b.v. Verkrijgbaar bij uw platenhandelaar Adviesprijs I Twee luisterrijke uren klassieke muziek. De meeste van deze onsterfelijke melodieën herkent u direkt. Om er een paar te noemen: Nonnenkoor, Onedin Line thema, Adagio van Albinoni, Duet uit De Parel vissers, Warschau Concert, Bruilofts- mars, Halleluja uit de Messiah, Bloemenwals, Sabeldans, Grande Valse Brillante, Land of Hope and Glory, Slavenkoor, Air van Bach, Largo van Handel, Voorspel tot La Traviata. „Uw lievelingsmuziek” wordt voor EERSTE IJMUIDER MARKIEZENFABR1EK u gebracht door prominenten onder de hedendaagse musici. Zoals o.ej. Academy of St. Martin-in-thé-Fields, Cristina Deutekom, Feike Asma, I-Musici, Concertgebouworkest, Adam Harasiewicz, Pro Musica, Wiener Sym- phoniker, Maastreechter Staar. Deze dubbel-lp is verkrijgbaar voor slechts f 27,50* (Philips 6747 188). Ook op 2 musicassettes a f 15,-* per stuk (Philips 7399 021/7399 022). Bovendien krijgt u er een gratis verjaardagskalender bij. Bekend van te’ 1.27-50 Geweldig „REINO” B.V. voor tapijtreiniging SPORTPARK SCHOONENBERG (Van onze basketbalmedewerker) (Van onze sportredactie) Telstar voor (Van onze biljartmedewerker) (Van onze sportredactie) (ADVERTENTIE) (ADVERTENTIE) (ADVERTENTIE) (ADVERTENTIE) met gratis venaartiagkalender mimi Puin- en vuilafvoer per container TELEFOON 310561-323488 b.g.g. tel. 322031 gië te voetballen, heeft een dijbeenbles sure en zal derhalve niet op Schoonen- berg spelen. In de reserve eerste klasse bekroonde Hoofddorp 2 een knap seizoen met een verdiende titel. In een stevig duel met HOC 2 zorgden Leen Speelman (10-6) en Leo van der Riet (6-17) er voor dat het kampioenschap via een 69-32 overwin ning een feit werd. ink noe blil ouc po sch< wei cha mir en aar klii fiet one .pal ker geh toe; voo R naa cab het Bra bijt reld de 1 tijd van gin; tere ben scoi bes on, tes die of Da de rol Ke Hj: De Fr PU mi „H je: Zi w< va w; I an< Ke rik wo in val tus voi Sts dol slo St: vei oui bel Ko zeg EI ropa Dyn: „Sov bij valk wore woei meei antv voet werl acht het in t een mee: man ning toch mee natii 1975 P( een he in: er tis da eei aa sp wi er re v< ni g< tl d< VI d< a: te S: tc 1c (2 (I m 21 76. Al 177 want daar kunnen ze dan elke maand gelijk een deel van overhevelen op die spaar rekening. En dat leek me inderdaad een zinnige manier die zoden aan de dijk zet. prZONKIEöCWERMeM. WXAMCX JALOUZI EE N Uiteraard zal u regelmatig op de hoogte worden gehouden van het verloop van de belangrijke wedstrijden waar onze plaatselijke amateur- verenigingen bij betrokken zijn. (ADVERTENTIE) Het intertoto-toernooi lijkt in finan cieel opzicht een leuk opstekertje omdat iedere club per tegenstander 15.000 gul den uitbetaald krijgt. „Maar”, weet Leen van der Lugt, „vergeet niet dat je daar wel het verblijf van de tegenstander (maximum gezelschap van 22) van moet bekostigen en dat de spelers ook betaald Balkstein, Sal- fischberger, Michielsen, Heijerman, Ven- neker, Van Staveren. Ook voor de dames van DSS was er winst weggelegd in het eerste promotie- duel tegen Tor ./Mosquito’s. Na een zwakke eerste helft waarin de Haarlem se dames verzuimden tegen de statisch spelende Amsterdamse dames het tempo op te voeren, werd de geest in de tweede helft plotseling vaardig over DSS. Van 22-26 werd in één ruk met 51-28 afstand genomén. Karin Tieman (8-11) was in deze fase herhaaldelijk de vijandelijke defensie de baas. DSS dat de strijd uiteindelijk met 63-46 in haar voordeel besliste moet in Amsterdam voldoende aan deze marge hebben om de promotie veilig te stellen. ook de sponsoring een probleem is dat de kop opsteekt. Met het oog op de komende bondsver gadering van de KNVB werden de be groting voor 1975-’76 van de grote bond en de op 1 juni 1975 ingaande regle mentswijzigingen behandeld. Problemen leverde dat niet op. Voorzitter M. Hart- zuiker van de financiële commissie van de KNVB, die op deze vergadering aan wezig was om een en ander toe te lichten, kreeg slechts een vraag over de doorstroming te beantwoorden. De heer Duinker vertelde ons na afloop van deze vlot verlopen vergadering dar de regle mentswijzigingen in deze overgangsfase acceptabel zijn, maar dat er nadien toch een definitief reglement moet komen. Het bezoeken van één intertoto-duel kost de „volle mep”, dat wil zeggen negen gulden voor een zitplaats en 4.50 voor een plaats op de staantribune. Een passe-partout voor twee wedstrijden komt op respectievelijk ƒ15,- en 7,50, terwijl degene die een p.p. voor alle intertoto-duels koopt twintig gulden (zit plaats) en een tientje (staanplaats) zal moeten neertellen. Degenen die een sei zoenkaart aanschaffen, ook daarvoor be gint de voorverkoop maandag, kunnen een passe partout krijgen voor de halve prijs. De drie tegenstanders HAARLEM. In het kampioenschap van Nederland anker-kader 57-2 staat na drie ronden Van Rosen ongeslagen aan kop. De Haarlemmer Kuyl zette zijn zegereeks voort. In zijn partij tegen Miltenburg liet hij zien dat hij in een glanzende vorm steekt. In de vierde beurt reeg hij 95 caramboles aaneen en kwam daardoor op 197 caramboles. Mil tenburg kon niet op gang komen en vier beurten later finishte Van der Kuyl met het uitstekende moyenne van 37.50. Ti telhouder Buijs verloor in acht beurten van de gevaarlijke Feeke. Feeke begon traag. Toen explodeerde Feeke door in i de zevende beurt een geweldige serie van 196 caramboles op de tafel ten toon te spreiden en een beurt later besliste hij de partij. Moyenne 37.50. Lijstaan voerder Van Rosen nestelde zich vaster op deze plaats door in achttien beurten te zegevieren over Megens. Sparta: Doesburg-Jansen, Visser, Meutstege-Van der Veen, Twee luisterrijke uren met de mooiste klassieke melodieën „Destijds waren we opeens stapelgek van televisie in kleur, m’n vrouw ook. Toen ben ik naar de Amro gegaan om te vragen hoe je ’t beste spaart. En toen zeiden ze met een spaarrekening èn met zo ’n gewone rekening voor je salaris, Middenhavenstraat 27 Middenhavenstraat 27 IJmuiden - Telefoon 02550 - 1 41 08 Na 18.00 uur telefoon 02550 - 1 12 02 Telstar blijft ook in de eindfase van de kompetitie een ieder verbazen met zijn konstance resultaten. Na de 10-overwinning op FC Twente, volgde een fraaie 00 bij FC Amsterdam, altijd een moeilijke opponent voor Telstar. Door deze opvallende resultaten blijft Telstar volop in de race om de 6e plaats in de eindrangschikking, die, als de kompetitie- stand zich niet ingrijpend wijzigt, recht geeft op deelname aan de na- competitie met kans op Europa-Cup 3 voetbal. Ëen reden temeer om zondag a.s. tegen Roda JC, de verrassing van dit seizoen, de mouwen op re stropen en die 6e plaats vast te houden of te verbeteren. Wij rekenen op uw komst. U weet dat er bij Teistar’s thuiswedstrijden ge noeg te beleven is op sportief gebied. moeten worden. Daar moet echt wel wat publieke belangstelling tegenover staan. Daarom gaan we vooral in de badplaat sen flink wat tam-tam maken”- Omdat voor de winnaar van de poule een extra bedrag van 15.000 gulden klaar ligt, verwacht Leen van der Lugt van Telstar beslist de nodige gretigheid. „En afgezien daarvan”, zegt hij, „is het natuurlijk voor de jongens (van wie Van der Meeren en Fens hun vakantie niet hebben kunnen omzetten en een deel van de intertoto-competitie zullen mis sen) een leuke opsteker om eens vrij intensief internationaal voetbal te kun nen spelen. Dat ze daarvoor de kans krijgen is inherent aan hun goede pres taties in de competitie en daarom is het ze van harte gegund. Erg leuk is vooral dat we weer in Polen terechtkomen. Daar hebben we drie jaar geleden (toen Telstar in Warschau o.a. met 1-0 van de Poolse nationale ploeg won, red.) zoveel goodwill gekweekt, dat er nu wekelijks nog tientallen brieven binnenkomen. Nee, daarmee overdrijf ik beslist niet, op de administratie kun je de stapels zo te zien krijgen. En de vonk is kennelijk over gesprongen op Roemenië, want ook uit dat land krijgen we de laatste tijd ontzettend veel brieven met verzoeken om foto’s en zo, je kent dat wel”. zijn inmiddels bekend (het Deense Hol- baek IF, het Poolse Zaglebie Sosnowiec en het Oostenrijkse Sturm Durisol Graz). Ofschoon het in de bedoeling ligt dat de intertoto-wedstrijden op zaterdag worden afgewerkt, hebben de clubs de mogelijkheid, mits daarvoor een gegron de reden is, uit te wijken naar de zondag. Van der Lugt: „Nou ja, een reden is altijd wel te vinden, maar wij hebben wat dat betreft nog niets vastge legd. In ieder geval willen we niet op hetzelfde tijdstip spelen als AZ’67, als het programma zodanig is dat wij tege lijkertijd thuis moeten spelen. De zater dagavond, zo rond half zeven, dat lijkt me een mooi tijdstip om te voetballen”. VELSEN. De supporters van Tel star worden in de gelegenheid gesteld de drie thuiswedstrijden die de Velser ere divisieclub voor de Intertoto-competitie speelt op een financieel aantrekkelijke manier te volgen- Voor het intertoto- gebeuren zijn speciale passe-partouts verkrijgbaar (de voorverkoop daarvan begint maandag al), waarvan vooral de kopers van een seizoenkaart voor de competitie 1975/76 kunnen profiteren. De drie tegenstanders van Telstar zijn (evenals de IJmonders zelf) geen van alle clubs die in internationaal opzicht voor geweldige prestatie hebben gezorgd. Maar zowel Zaglebie Sosnowiec (mo menteel achtste in de Poolse competitie) als Sturm Graz (Durisol is de naam van het bedrijf dat de club sponsort) heeft enige ervaring i n Europese bekertoer nooien. Sturm Graz, dat nu in Oosten rijk op de zesde plaats staat, heeft ook dit seizoen uitzicht op een „groot” toer nooi, want het bereikte onlangs de laat ste vier van het toernooi om de Oosten rijkse beker. De minst bekende naam van het kwartet clubs in Teistar’s poule is die van de Deense vereniging Holbaek Bold IF. De club speelt pas voor het tweede seizoen in de hoogste afdeling in Dene marken, maar behoort momenteel wel tot de toonaangevende clubs in het Skandinavische land dat het betaalde voetbal nog altijd mijdt als de pest- Momenteel, de competitie in Denemar ken draait net goed en wel, bezet de ploeg de tweede plaats op de ranglijst met acht punten uit vijf wedstrijden, één minder dan leider Vanlöse dat dit seizoen in het toernooi om de Europa Cup voor bekerwinnaar als tegenstander van Benfica heeft gefungeerd. Op welke manier Telstar zijn tegen standers gaat bezoeken bestaat nog geen zekerheid. Uiteraard zullen de reizen naar Holbaek, Graz en Sosnowiec per vliegtuig worden gemaakt, maar of Tel star gebruik gaat maken van charter- dan wel lijnvluchten is voorlopig nog een open vraag. Van der Lugt: „Het kleinste chartervliegtuig heeft 79 plaat sen, maar om het financieel aantrekke lijk te maken moet zo’n ding dan wél zo goed als vol zitten. Dat betekent dat er naast het vaste gezelschap iedere keer minstens 50 supporters mee moeten gaan. En hoewel er belangstelling is, moet ik nog maar zien of dat inderdaad gebeurt. Maar we informeren eerst eens rustig bij het reisbureau van Hoogovens. Die mensen zijn door alle wateren ge wassen, dus het zal allemaal best wel in orde komen”. Nonnenkoor Onedin line thema licbestnium Adagio iwi Albinoni Duet uit de Parelvissers Warschau Concert Bruiloftsmars HMujah uit Messiah llloemenwals Sabddans e.r.a. Vaste vloerbedekking Losse kleden Telefoon 023 - 31 32 89 Bij Roda zijn De Wit en Blatter geblesseerd. Ook Gerrie de Goede, die probeert om het volgend seizoen in Bel- Haarlem: Boersma-Wentink, Huyg, Fransz, Derksen-Wetzel, Sadek, Peys-De Kip, Hoeben, Boszhard. HAARLEM. Lisse heeft voor eigen publiek een succesvol seizoen afgesloten met promotie naar de landelijke tweede divisie. In een niet al te beste wedstrijd bleek de Amsterdamse kampioen De Germaan voor de ploeg van coach Wou- stra geen al te groot obstakel. Voorna melijk door het goede spel van de uit blinkers Henk Wals en Hans Gefken waren de Amsterdammers bij de rust al verslagen (43-29). De Germaan, dat in de tweede helft hard spel niet schuwde kon echter de bakens niet verzetten en werd via productieve daden van Mroszkowski (18) en Ben Langeveld (16) naar een kansloze 87-53 nederlaag gespeeld. (Van een medewerker) HAARLEM. Als voorloper van de laatste districtsvergadering van West 1, die na de herstructurering van het va derlandse voetbalbestel voortaan overbo dig wordt, hield de afdeling Haarlem KNVB in hotel Die Raeckse een buiten gewone algemene ledenvergadering. Daarbij kwamen de KNVB-begroting 1975-’76 en de op handen zijnde regle mentswijzigingen aan de orde. Tijdens deze vergadering sprak voorzitter H. Duinker weer eens zijn verontrusting uit over het toenemende aantal strafzaken en de betalingen in het amateurvoetbal. „We krijgen steeds sterkere aanwijzigin- gen dat er clubs zijn die hun spelers betalen”, merkte hij op, ,>en we zullen zonodig tot een onderzoek overgaan”. Het vorige seizoen bedroeg het aantal strafzaken in de Haarlemse afdeling 801 en op dit moment terwijl het seizoen nog niet helemaal afgelopen is zijn er al 940 zaken afgehandeld. .,We moe ten zo langzamerhand naar wegen gaan zoeken, die kunnen leiden tot een drasti sche vermindering van dit aantal”, liet voorzitter H. Duinker in zijn openings woord weten, „nog steeds moeten we helaas constateren dat vele verenigingen niet zelf straffend optreden en dat is de basis waardoor wij vermindering van strafzaken kunnen krijgen. Onze voet balvelden mogen geen strafvelden wor den. Wij van de bond hebben richtlijnen aangegeven om zelf te straffen en die behoren te worden opgevolgd”. Aan de hand van de begroting van de KNVB voor 1975-76 meende de praeses een teruggang te bespeuren in de belangstel ling voor het voetbal in zijn algemeen heid. Hij waarschuwde de verenigingen dat zij met een daling aan inkomsten van hun clubhuizen en de sporttoto/lotto rekening moeten houden als deze dalen de tendens zich voortzet. Behalve de betalingen vindt de heer Duinker dat Bij Telstar is Monne de Wit weer hersteld van een blessure en dat bete kent diat hij morgen de plaats van Klaas Bijl innemt tegen Roda JC Voor het overige is het Telstar-elftal ongewijzigd. Telstar: Bloem-Driesen, Kamphues, Van Essen, Bischot-De Wit, Helling, Fens- Stout, Van Kooten. Jonker. HAARLEM-IJMOND. Het elftal van Haarlem is voor de uitwedstrijd tegen Sparta niet gewijzigd. Dat bete kent dat voorstopper Marijt opnieuw buiten het elftal is gelaten en Pieter Huyg zjjn plaats weer inneemt. Marijt gaat, zoals bekend, Haarlem aan het einde van dit seizoen zeker verlaten. Naast AZ heeft ook Amsterdam belang stelling voor de speler die anderhalf seizoen terug nog één van de beste voor- stoppers van Nederland was- Haarlem zou wel iets voelen voor een ruil met Dekker van Amsterdam, die nu voor MVV speelt. De Limburgse formatie wil Dekker echter van Amsterdam kopen zodat een ruil met Haarlem in dat opzicht bemoeilijkt wordt. Haarlem zou de transactie nog extra aantrekkelijk voor Amsterdam kunnen maken door ook Cor Pot met Marjjt naar Amsterdam te laten vertrekken. (ADVERTENTIE) I,’ iLirti'”!-Tlli';

IJmuider Courant | 1975 | | pagina 12