TUMULT ROND MOTORCROSS Examens Driedaagse fancy-fair Feest in Huis ter Wijck Met muziekschool en Aaghtencantorij Zetduiveltje HERDENKING BEVRIJDING op dreef in WRB-verslag IN VREDEVORSTKERK Demonstratie turnen SSS VEILINGEN LUIDSPREKERS I 1 F <1? Diversen STORMVOGELS - VITESSE ’22 HR PLANNEN JUNIOR KAMER BIJZONDER SLECHT ONTVANGEN ZAT 26 APRIL ZATERDAG PLAATSELIJK NIEUWS 1975 Protest Bezwaren Bloemen R. M. Burger wèl voorzitter fr DIETVORST ROYAL DIETVORST STORMVOGELS ROYAL 'Ia A.S. ZONDAG - AANVANG 14.30 UUR ZEEWIJK ZEEWIJK Vakantie „r wart San] Terr leer] nam te v Die het gom BEVERWIJK Watersport Camping Lr Erk. huw. bureau Huwelijk - Kennismaking - xo ggy;.. j Kermis wordt opgepoetst (Van een onzer verslaggeefsters) (I (Van onze medewerker) (Van een onzer verslaggeefsters) mooie (Van een onzer verslaggeefsters) De balletgroep van de muziekschool! (ADVERTENTIE) rei (Van een onzer verslaggeffsters) en aa: in N er wc tol Ge Na deze officiële opening werd het meteen heel druk bij aile stands. niets te vertellen. Dat valt buiten ons grondgebied”. gel wc de ha AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA/ tw 81. kit mt aa br la: nt ta: ge tr: de be De deze besta schoc sens, „Onz bijstt To< het Bran 260 werd van de sc jasje schoc en ii semi] overi daar: en ei werd Di: ders: tusse wing De nieu' nasc] 200 j bouv ma actie gekc „Ii draa nog stral „Het onge een i scho tuur scha „I met het zo mer loof ke ome kinc was de c ,J dat mer roni van van aan nan len, wei Mei i set dei aai dr: we far we doi SAl tus schoo onder Kathc fuseri schoo hetze) één n den i len is gen t neger tien 1 ingaa Cheek to cheek. Zeer exclusieve internationale club met charmante gastvrouwen die u en uw zakenrelaties bieden wat u wenst. Baan 17, Haarlem. Tel. 023-327694. Geopend van 14.0-16.00 uur en van 20.00-04 uur. Zat. en zond, gesloten. Burgemeester J. G. S Bruinsma, die de bazaar om drie uur officieel opende, sprak dan ook terecht van het samen bindende effect van zo’n bazaar. Hij rhocht de eerste steek borduren op een door een bejaarde mevrouw te maken wandkleed, met een afbeelding van het kunstwerk een weerhaan dat bin nenkort bij Huis ter Wijck wordt ge plaatst. „Ik laat wel eens meer een steekje vallen”, was zijn commentaar. Het kleed zal hem later als herinnering worden aangeboden. Districtscommissaris De Mink: „Onze bezwaren tegen het houden van een motorcross in het padvindersduin zijn driedelig. Ten eerste spelen milieu-over- Trait-d’union reeds 10 jaar een begrip voor serieuze, discrete huwelijksbemidde ling Erkend door de Raad van Toezicht. Hoofdkan toor, Postbus 122, Ede. Afd. Haarlem, Perseusstraat 2. Tel. 023-252647. ’n Aanrijding? Fa. Apel doorn en Zn. Haarlem, Stephensonstr. 8-10-23. Tel. 023-244827. Problemen met uw dak? Aann.bedr. gespec. in dak werk van ieder type kan nog opdrachten aann. Mati ge prijzen. Snelle vakkun dige service. Tel. 023-265636 b.g.g. 313749. Tusen de vertegenwoordigers van de vijf padvindersgroepen, die als Scouting Kennemerland van dit duinterrein ge bruik maken, is gisteravond een druk telefonisch overleg gevoerd. Het don derdag over de crosswedstrijden gepubli ceerde nieuws sloeg in als een bom, waarbij men zich vooral verontwaardigd betoonde over het feit, dat de Kamer de Scoutinggroep niet tijdig over haar idee- en heeft geïnformeerd. Prachtige 5 p. Walker bun galowtent met uitbouw en grondzeil, 2-p. dubbeldaks- stentje. Vissers- en strand tentje. Vissers- en strand- Hamelinkstr. 76 I H’lem. Costa Brava Retour 210. Wek. Ned. Luxe Touring- cardienst. Coach Group Holland. L. Kors b.v. 023- 280999/288851. BEVERWIJK. Het plan van de Junior Kamer IJmond, om op Be vrijdingsdag een motorcross in het padvindersduin te organiseren, heeft in Beverwijk grote beroering gewekt. Zowel binnen Scouting Kennemerland als in milieubescher- mingskringen zijn de voornemens van de Junior Kamer bijzonder slecht ontvangen en inmiddels wor den allerwegen initiatieven ont plooid, om de crosswedstrijden verre van het ten noordwesten van de Zeestraatvijver gelegen duinterrein te houden. Maanden van voorbereiding en werk stukken maken zijn aan deze tweede bazaar vooraf gegaan. Directie, personeel en bejaarden hebben er allemaal even veel plezier in. De benedenruimte leent zich ook geweldig goed voor dit drie daagse gebeuren en er moet een groot aantal ideeënmakers en „versierders” aan het werk zijn geweest om weer die sfeer te scheppen, die vorig jaar de eerste bazar bij verrassing duizenden bezoekers naar het bejaardencentrum trok. MAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA/VWMAAA/\AAAAAA/WWWVtf VVVVVVVVVVVX.VJVVVVVVVVVVVVVV Een paar dagen later echter werden leden van de Junior Kamer in het padvindersduin gesignaleerd, waar zij stukken grond aan het opmeten waren. De Mink: „Toen bleek, dat zij wel wis en zeker van ons terrein gebruik wil den gaan maken, hebben wij onmiddel lijk protest aangetekend. Voorts heeft Scouting Kennemerland de gemeente Beverwijk schriftelijk verzocht, de toe stemming voor het houden van de cross wedstrijden in te trekken”. ^VYWVMAAAA/VVVVVWVWVVWVWVVVVVVVVWVWVVVWVVVVWVMMNW Verstopte riolering of afvoerleiding? Moeilijkheden met uw afvoer in bad- of douchecel, toilet of wastafel? Bel ontstoppingsbedrijf C. G. Filippo, Van Maerlantlaan 4, Driehuis. Tel. (02550)-11296 (telef. dag en nacht bereik baar). Dit alles zal zich afspelen op zondag 27 april in de beide gymzalen aan de Kingford-Smithstraat in Beverwijk. Ou ders en andere belangstellenden zijn van harte welkom. Het programma luidt als volgt: 9.30 uur wedstrijd meisjes 7 t.m. 9 jaar; 11 uur meisjes 10 tot en met 12 jaar; 1230 uur jongens alle leeftijden; 13 uur meisjes 13 tot en met 15 jaar; 13.45 uur selectiegroep; 14.30 uur kern groepen; 17 uur demonstratie jazzgym- nastiek; plm. 17.30 uur prijsuitreiking. De openbare les voor de kleuters wordt ’s morgens om 11.30 uur gegeven. fanfare het programma openen en daar na treedt het grote ensemble van de muziekschool op. Dat bestaat uit zo’n vijftig kinderen die een grote verschei denheid van instrumenten bespelen. Vervolgens houd burgemeester J. G. S. Bruinsma een toespraak. Het motto van de bijeenkomst wordt dan herhaald in een declamatie van Horbert Kaart, die twee gedichtep zal voordragen, één in mineurstemming en één in majeur. Dat wordt muzikaal omlijst met een aanhef en een naklank. Te koop „Wevo” vouw- kampeerwagen i.z.g.st. Pr. ƒ2500.- tel, (025SÖ)-11011. Ambtenares 58 gesch. slank vlot i.b.v. zonn. huis z.k.m. beslist besch. heer tot 65 jr. uit goed milieu. Br. liefst met foto o.e.w.r. Br. G 9803. Heer 57 jr. z.k.m. jonge of esch. vrouw tot 50 jr. in centrum voor vriendschap. Brieven onder nummer G 9802. Nette heer gescheiden 48 jaar met goede betrekking en auto zoekt een nette vrouw, leeftijd 45 tot 50 jaar. Br. G 9827. UWWWWWWWVWVWWWW BEVERWIJK. - Het comité Stadsfees ten heeft met grote zorg een programma samengesteld voor een op maandag och tend 5 mei om half elf in de Vrede- vorstkerk te houden herdenkingsbijeen komst. Daarbij is samengewerkt met de Mu ziekschool, die een belangrijk aandeel zal hebben in het programma, dat als titel kreeg: .,De vrijheid genieten” met als ondertitel: „bezinning op 10957 dagen vrijheid”. Een aantal koperblazers zal met een Pension- en campingreizen per touringcar/eigen auto naar de Moezel, W.-Duits- land. Vraag folder! Vakan tieland BV W. Dreeslaan 89. Zaandijk. Tel. 075-81594. Charmante vrouw (58 j. jong) wil kennismaken met levenslustige man en daar na evt. wat gezellige jaren met hem doorbrengen. Brie ven onder no G 9801. WWVWWWWWWWWWWWWl Huwelijk-International- Dezenta (suksesvol sinds 1949). biedt serieuze men sen kontaktmogelijkheden. Diskretie verzekerd. Vraag de gratis brochure. Hoofd kantoor postbus 18, Hattem (Gld.). Tel. 05206-2526. Fil.: Amsterdam Martini v. Gef- fenstraat 18. Tel. 020-191261. WXAMAAAAMAAAAAMAMAMM TKWENTE Weerselo vak. mog.hed. te huur huisjes, pension, plaatsing car. tenten. Tel. 05416-305. BEVERWIJK. „De opbrengst is niet het belangrijkste. Het gaat er vooral om, dat we met elkaar drie dagen feest maken”, dat zei mevrouw Becker, de directrice van het bejaardencentrum „Huis ter Wijck” vrijdagmiddag bij de opening van de bazaar. Een deputatie van de in Scouting Kennemerland gebundelde padvinders groepen bracht gistermorgen een bezoek aan het Stadskantoor, teneinde wat meer informatie over de gang van zaken rond de organisatie van crosswedstrijden in te zamelen. Men kon er ondanks tal van naspeuringen echter niet achter komen, hoe de vork nu precies in de steel stak. WIJK AAN ZEE. In het verslag van de ledenvergadering van de Wijk aan Zeeër Reddingsbrigade, zoals dat gisteren in deze krant werd gepubli ceerd, zijn een paar storende fouten geslopen. Het zetduiveltje liet de vijftig jarige brigade niet alleen „het gouden jubileum plaatselijk maar ook landelijk tot stand brengen”, maar wist eveneens te melden dat „de heer R. M. Burger als voorzitter niet in het nieuwe bestuur wilde terugkeren”. Nieuw Huize Amber vanaf maandag 21 april. Relax- huis. Korte Begijnestr. 29, Him. ook Romeins bad. Open van 12-24 u. Verlichte bel. wegingen een rol. Kijk, wij hebben maar een klein stukje natuur tot onze beschikking, en dat willen wij graag zo ongerept mogelijk houden. Ga je daar crosswedstrijden op organiseren, dan wordt het terrein vernield en de natuur verstoord. In de tweede plaats zijn wij bang voor herhalingen. Weet de jeugd eenmaal dat er in het padvindersduin een crosscircuit ligt, dan komen ze in drommen aanzetten. De veiligheid van de daar spelende padvinders kunnen wij dan onmogelijk meer garanderen”. „Ten derde vind ik het persoonlijk niet passen, dat er op een terrein dat direct aan een begraafplaats grenst, op Bevrijdingsdag een motorcross wordt le- houden. 'Mensen, die op 5 mei een be zoek aan de graven van oorlogsslachtof fers willen brengen, zullen het rustver- storende motorgeweld zeker niet op prijs stellen”. Financiering en verzeke ring auto’s, pleziervaartui gen en caravans; persoon lijke leningen. Ass. kant. Kroes, Zijlweg 46. Postbus no. 3, Haarlem. Tel. 314507. BEVERWIJK. Ook bij een iets rui mere aan voer blijven de prijzen aan de Beverwijkse groenten veiling aan de hoge kant. Zelfs trokken van verschillende voorj aarsartikelen de prijzen wat aan. De aanvoer van spinazie is ten opzich te van vorige week iets gestegen. Kwa men er vrijdag 9000 kistjes aan de veiling, in 1974 waren her er precies tienduizend méér. Maar toe waren de prijzen ook beduidend lager. Gisteren werd voor de spinazie van 60 tot 160 cent per kilo betaald, waarbij de kwali teit het prijsverschil bepaalde. Voor de sla werden eveneens redelijke bedragen neergelegd. Men betaalde van 34 tot 43 cent per krop. De rabarber trok in prijs aan en ging bij een aanbod var. ongeveer 1200 kisten weg voor note- Districtscommissaris R. F. de Mink van Scouting Kennemerland kwam dins dagavond toevallig met de plannen van de Junior Kamer in aanraking, toen hij tijdens een feestavond door een der bestuursleden werd aangeklampt. De Mink: „Hij vroeg mij, of de padvinders er wat voor zouden voelen om tijdens de crosswedstrijden versnaperingen aan het publiek te verkopen. De motorcross, zo verduidelijkte hij, zou op het braaklig gende terreintje ten noorden van het padvindersterrein worden gehouden. Over dat stukje grond hebben wij uiteraard Komende zondag breekt voor onze ploeg het uur van de waarheid aan. Tegen het reeds veilig zijnde Vitesse ’22 zal zonder meer gewonnen dienen te worden, wil men zich volgend seizoen nog tweede klasser kunnen noemen. Ondanks het feit, dat onze jongens de laatste wed strijden getoond hebben over voldoende karakter te beschikken, lang geen gemakkelijke opgave. Zij rekenen echter op uw aller steun bij deze zware strijd Tevens zal deze zondag onze aanvoerder Cees Glas gehuldigd worden vanwege het feit, dat hij deze dag zijn 350e wedstrijd zal spelen. Verder wordt de wedstrijd omlijst door een pupillen wedstrijd en zal ook de Drumband Voorwaarts acte de présence geven. Bovendien zal in de rust de eerste steen voor onze akkomodatieuitbreiding worden gelegd door één van onze jongste pupillen t.w. Peter Soddeman. Komt dus allen naar Zeewijk, er valt weer veel te beleven!! Relax: twee vriendinnen in Haarlem 22-23 jr. zoeken bijverdiensten. Beschaafd en sfeervol. Alleen goed niveau. Inl. Tel. 020-441432. T..k zeew. zeiljacht, hecht- hout, teak dek, r.v.st. be slag, diesel motor, zeer mooi, vaarklaar, nog op de wal te bez. Prijs 22000,- Tel. 16825 IJm. Nette heer all.st. 49 j, uitk. WAO z.k.m. zeer degelijke nette vrouw of wed. Fi- nanc. ook onafh. voor nog wat gezelligheid. Br. o. nr. GL 403. voert hierna een bevrijdingsdans uit, be geleid door een blokfluitensemble. Na een strijkersintermezzo treedt Die Aagh tencantorij op. Pater Strik zal in het kader van het motto zijn visie op de vrijheid geven, in wereldwijd verband en dat vormt dan de inleiding op de Braziliaanse muziek die daarna ten ge hore wordt gebracht. Als slotapotheose zullen alle uitvoe renden samen met de aanwezige bezoe kers „Land of hope and glory” zingen in een Nederlandse vertaling, begeleid door alle in de kerk aanwezige instrumenten. In totaal werken zo’n honderdvijf- entwintig leerlingen van de muziekschool aan het programma mee. De toegang tot de Vredesvorstkerk is vrij. T.h. van part, op camp, in Twente bij uniek natuur- res., gr. 6 pers, sta-caravan m. 3 slp.k.. douche, verw. en koelk., zwemb. aanw. Vrij Kon.dag. nat. feestd., hem.vaart, pinksteren, voor 21-6 en na 9-8 tel. 053- 310154. Meisje, 34 jaar, zkt. ken- nism. met nette heer. Brie ven met foto o.e.r. Br. o. nr. G 9804. Ajax biedt aan ftw. staca ravans met f 1000 tot 2500 kort. Eigen Import 2e hands toer- en stacaravans. Financ. mog. tot 100 pet. gratis transport. Tel. 02505- 534 IJweg 341. Zwanenburg. Op de hoek van de Laan der Nederlan den en de Beneluxlaan werd vrijdag middag druk gepoetst aan de kermisat- tributen die van zaterdag 26 april tot en met 5 mei zullen bijdragen tot de feest- sfeer rond koninginnedag en bevrijdings dag. Autoscooter, kindermolen, Holly Cranes, rupsbaan, hoepla, Octopus, Para trooper, bussensport, brievenspel, de keus is groot genoeg voor zwieren, zwaaien, draaien, mikken en prikken. De schiettent, de autoscooter en het spook huis ontbreken niet en wie hongerig of dorstig wordt kan zich laven met ijs, patat, gebak, paling en suiker. Niet alles tegelijk graag, want het is niet zo leuk als in die mallemolen die een kermis hoort te zijn, ook die maag nog mee gaat draaien. Oorgaatjes! Heb je nog geen gaatjes? Laat ze nu prikken. Keuze uit meer dan 160 soorten oorbellen. Trend Shop, Gr. Houtstr. 5A. H’lem. Voor de goede orde: de heer Burger, die er als penningmeester al heel wat bestuursjaren op heeft zitten, wilde al leen als voorzitter een nieuwe ambtster mijn binnen het bestuur van de Red dingsbrigade aanvaarden. De ledenverga dering, die hem met grote meerderheid van stemmen tot voorzitter verkoos, sloot zich daarbij maar al te graag aan. Het woordje „niet” had in het verslag dan ook met „slechts” verwisseld moeten worden. Onder leiding van de nieuw? voorzit ter gaat de Wijk aan Zeeër Reddingsbri gade zich vol goede moed voorbereiden op de organisatie van de bondsstranddag van de Koninklijke Nederlandse Bond tot Redding van Drenkelingen. De orga nisatie van deze zaterdag 6 september te houden bondsdag is de WRB door de. Bond toegewezen uit „waardering voor alles, dat de gouden brigade gedurende de afgelopen vijftig jaar plaatselijk maar ook landelijk tot stand heeft we ten te brengen”. Waarmee ook misver stand nummer één in het oorspronkelij ke verslag, waaruit een regel wegviel, is rechtgezet. Relaxen? Massage-instituut „Mevar”. Geopend van 10- 23 uur. Lichaamsmassage ƒ25. Tel. 023-260733. Geniet op uw terras van de komende zomer. Bel nu de terrassenspecialist voor vrijblijvende prijsopgaaf. Tel. 023-340201. Aangeb. mooie Friese tjalk, 15.72x3.88 m, voorz. van nwe 80 p.k. Perkens diesel motor, (kan nog wor den voorz. van compl. zeil tuig), r.v.s. watertank, rui me roef met 2 slp.k., keuk., toil., etc. Gr. kuip. Kortom een gezell. fam. schip. Pr. 65.000. Voll. getuigd 1 85.000. Serdere inl. werk dag. tussen 9 en 11 uur. Tel. 020-240483. ’s Avonds en de weekends 020-233066. De eervolle Bondsopdracht omvat on der meer de organisatie van reddingsde- monstraties in wedstrijdverband. Van de vijftig bondsafdelingen zullen tal van vertegenwoordigers naar Wijk aan Zee komen om aan de reddingswedstrijden deel te nemen. In nauwe samenwerking met het bondsbestuur zal de Wijk aan Zeeër Reddingsbrigade pogen, voor dit festijn ook de medewerking van de ma- rine-opsporingsdienst en van de KNZHRM in te roepen. BEVERWIJK. Ter afsluiting van het seizoen 1974-1975 houdt de gymnas tiekvereniging SSS zondag 27 april on derlinge wedstrijden met een demon stratie jazzgymnastiek. Voor de kleuters is het moeilijk iets in wedstrijdverband te organiseren. Voor hen zal een open bare les worden gegeven. Weg. opheff. t.k. 2e hands sta- en toercaravans v.a. f 1500. Weg IJmuiden-Am- sterdam. Let op caravan bij vangrail. Tel. 02550- 17301. ringen tot 86 cent per krop. De andijvie is schaars en duur, men betaalde tot 260 cent per kilo. Voor een bosje rabarber was de handel tot 66 cent kwijt. Een dubbele primeur vormde de aanvoer van de eerste raapsteeltjes en de eerste pos telein. Men betaalde respectievelijk tot 33 per bosje en tot 240 cent per kilo. De prei is in het veilingbeeld altijd nog ruim vertegenwoordigd met aantrekken de prijzen tot 94 cent per kilo. Voor de winterpeen werd dot 136 cent per kilo betaald, terwijl voor een kilo uien 21 cent werd genoteerd. Haarlemse Kegelbond (HKB), Tempeliersstraat 35. Tel. 315273. Zalen voor feestavonden, recepties, bruiloften, vergaderingen, shows. Charmante jonge vrouw begin 40, vrolijk, gezond, pas gezeteld, dus vaak al leen, zoekt wat contact met andere alleenstaande. Br. no. G 9828. Net pleeggezin gezocht voor jongeman van 18 jaar. Br. o. nr. L 2635. wvwwwwwvwwwwwwww V\AAAAAAAAAA/VV'AAAA/VVWSM^ Jongeman zoekt voor de zomermaanden en vakantie vriendschap met jonge vrouw 30-40 jr. klein type om gezellig mee uit te gaan. Br. G 9815. Aan de bloem veiling zijn de vrij hoge prijzen van de laatste weken wat op de helling gekomen. De kastulpen zijn grotendeels geruimd. Men is nu op de buitentulpen aangewe zen, maar de vroege soorten zijn niet van al te beste kwaliteit. Regen, wind en hagel hebben danig huisgehouden. Voor de goede kastulpen werd nog tot 260 cent per bos betaald. De prijs van de buitentulpen lag rond een gulden. Ge sneden tulpen varieerden in prijs van 50 tot 90 cent. Ook narcissen zijn praktisch geruimd. Wat late soorten kwamen ge plukt tot 50 cent. T.k. z.ga..n. Engelse cara van Duinschooten 26 (bij het Comomeer) Noordwij- kerhout. Dame zkt. vriendin ong. 75 jr. Omgev. Soendaplein. Br. G 9812. Te k. stalen kajuitzeilboot Grundel L 6.75. br. 2.30 m. Vraagpr. 15.000. Tel. 02510-38753. J man. 26 jr.. goede maatsch. pos., veelzijdig geïnteresseerd, zoekt langs deze hem onsymp. weg kennism. met prot. meisje, geen uitgaanstype. Lft. pl.m, 23 jr. Br. G 9816. Is er een ziek, zo nu en dan eenzaam voelende heer, wednr. 70+in de directe omgeving van Haarlem, die het prettig zou vinden, zo nu en dan contact te hebben met da me 70+, wed. slank en ook eenzaam? B.v. door voorle zen, wandelen, concertbe zoek? Ik hoop, dat een har- I telijke, betrouwbare man I hierop reageren wil. Even- I tueel antwoord graag met .telefoonnr. en foto onder no. G 9823. J. vrouw, goed milieu, met 1 k. 13 jr., zkt. vlotte vriendin (niet lesb.) voor weekends en vak. Br. G 9821. Zaterdagmorgen heeft de heer De Mink een gesprek met een aantal be stuursleden van de Junior Kamer IJ mond. De heer De Mink: „Tegen een motorcross op zich hebben wij geen bezwaren, maar dan wèl op een ander terrein. Laat de Junior Kamer maar naar een ander circuit uitwijken. In Beverwijk moet ergens nog wel een alternatief terrein voor het houden van dit soort wedstrijden te vinden zijn”. AMSTERDAM. Vrije Universiteit. Geslaagd voor het doctoraal examen rechten: mej. J. M. Horsman, IJmuiden en H. J Houtkoper, Haarlem. Voor het artsexamen NC II: P. G. Verduyn, Haar lem. Vooi het doctoraal examen econo mie A. J. Baars, Badhoevedorp. Voor het doctoraal examen andragologie: B. G. van Gelder, Haarlem en C. A. H. M. de Haan, Heemstede. f 9 n sü ‘~!:l i' iif

IJmuider Courant | 1975 | | pagina 4