Haveïi Geschiedenis van de soldaat kreeg sfeervolle opvoering Accommodatie to ofe vishal Stormvogels wordt groter T.I.O.S. speelde voor leden en donateurs Uitbreiding CAIJ-bestuur in commissie Kleine brand in school aan de Keetberglaan Ooi gestolen Verkeer naar Hoogovens gaat nu via een andere route Bel Hertz als u voor een weekend een auto wilt huren. Stormvogels actief Burgerlijke stand zeeverkenners Vaarseizoen voor open IN VERBAND MET WIJZIGING SPORTVELDEN Commissie bespreekt gemeentelijke dienst voor sociale zaken Kort IJmondnieuws „De kat op het spek” ook nog voor bejaarden Uw Hertz auto. Een zorg minder. lig 28 MAANDAG APRIL 1975 y' „Jan van Dommelen” brak behoedzaam traditie Het waarom f Ji VELSEN PLAATSELIJK NIEUWS ttl I (ADVERTENTIE) Uw Hertz agent KO VAN LEEUWEN. 5 (Van een medewerker) smokkelwaar heeft k3 it 11 VELSEN-NOORD. Van vandaag af zal de Grote Hout- of Koningsweg vanaf de viersprong Wenckebachstraat wegens afsluiting in verband met de reconstruc- tiewerkzaamheden aan de te vernieuwen sportparken Rooswijk en Koningsveld voor het autoverkeer uit Beverwijk zijn afgesloten, terwijl bromfiets- en fiets- verkeer van nu af wordt omgeleid over het nieuwe rijwielpad ten oosten van de Breedbandspoorlijn om van Beverwijk af en omgekeerd de viersprong bij de Wenckebachstraat te bereiken. BELANGRIJK IN dit geheel is dat nu eens gebroken werd met ingewortelde tradities, al gebeurde dat behoedzaam. Wat de spelers van Jan van Dommelen aantoonden was vooral een verder den ken en een navorsen, het zoeken naar het waarom. De door de regie voorgesta ne vorm maakte het ook mogelijk het oorspronkelijke stuk, waarin sprake is VELSEN. De politie Velsen heeft vijf jongen» uit Velsen-Noord aange houden in verband met de inbraken die vorige week werden gepleegd in onder meer de kleuterschool De Banjaerd en enkele fabrieken. Van de aangehouden jongens zijn er twee twaalf jaar en drie van hen zijn dertien jaar- Vrijdag vertrokken schepen: Hamburg, Esbjerg; Stirling Brig, Cont Plat; Ryn- stroom, Harwich; Jette Sif, Vyborg, IJ- muiden; Fair Jennifer, Brunsbuttel. IJ- muiden; Willmary, Londen; Merweborg, Halmstad, IJmuiden; Wendentor. Cont. Plat, IJmuiden; Altair Rotterdam; Bra sov, Manchester. IJmuiden; Rane, Ke- mi; Alert, Londen; Roro Anglia, Hull; Salrix, Londen: Idomeneus. Hamburg; Gulf Fleet 7, Cont Plat; Regine, Santan der; Gertrude Wiener, Rotterdam; Ar menia, Oslo; Lisa Bahr, Frederikshavn; IJmuiden; Laja, Antwerpen; Zita, Bang glades; Ivan Franco, Genua. Maandag aangekomen: Stirling Eagle, Cont Plat; Maersk Fighter, Cont Plat, IJmuiden. (Van een onzer verslaggeefsters) SANTPOORT. Van een landje aan het Schoterkerkpad in Santpoort-Zuid is een ooi gestolen. Aldus meldde de Haarlemse bezitter van dit vier maanden oude schaap. Het dier is honderd gulden waard. Hertz heeft een speciaal weekend-tarief. Al vanafƒ70,- (excl. B.T.W.) kunt u een auto huren en wel van vrijdag 18.00 uur tot maandagmorgen 8.00 uur. All-risk verzekering en 400 km zijn bij de prijs inbegrepen. De wagen die u huurt is normaal gesproken niet ouder dan één jaar en wordt regelmatig grondig nagekeken. Bel ons bijtijds en uw wagen staat voor u klaar. zijkanaal B gekomen waar de Velsense zeeverkennersgroep Michiel de Ruyter haar basis heeft. Reden van hun komst was de opening van het vaarseizoen voor de verkenners. De met vlaggetjes ver sierde vloot van jollen en vletten lag weer in het water, dichtbij het moeder schip de Stamper. Dit vaartuig, een gro te tjalk, is door verschillende ouders het agelopen winterseizoen aangepast. Er is een nieuwe uitgang bij gekomen, het schip heeft ,een andere toiletruimte ge kregen en nieuwe lichtleidingen. Het ruim waar de groep normaal bijeenkomt is geschilderd en ook is de Stamper op de helling geweest om geteerd te wor den. Veel ouders maakten gisteren van de gelegenheid gebruik om in het her nieuwde schip een kijkje te nemen. Schipper Van der Kooy sprak een dank woord uit. Aan de zeeverkennrs die de laatste tijd geslaagd waren voor reddend zwemmen en touw splitsen reikte hij insignes uit. Tot groot plezier van de ouders werden de trossen van de Stam per losgegooid voor een rondvaart en werden op de vletten de kleinere boten van de groep de Zeilen gehesen, waarna heel de vloot zich richting Spaarndam begaf. Op de foto: Schipper Van der Kooy reikt aan twee zeeverkenneis de insignes voor reddend zwemmen uit. Hierna zal gesproken worden over de vorderingen in d~ werkzaamheden voor het inbrengen van water in de Kenne- merduinen. De minister van verkeer en waterstaat heeft het IJselmeer als bron van dit water aangewezen, hoewel de provincie Noord-Holland zijn voorkeur had uitgesproken voor het Amsterdam- Rijnkanaal. In een zojuist gepubliceerde nota van de direcateur van het provinci aal waterleidingsbedrijf Noord-Holland is een plan vervat voor de winning, voorbehandeling en transport van IJssel- meerwater. Dit plan wordt in de com missie besproken. Tenslotte komt de sa menwerkingsvorm van de waterproduc- tiebedrijven aan de orde. De vergadering begint om 19.30 uur en is voor ieder toegankelijk. De nota ligt op het bureau voorlichting ter inzage. Verboden inrit. In verband met riole- ringswerkzaamheden zal de Vleetstraat (tussen de Fahrenheitstraat en de Mar- coniusstraat) met ingang van maandag voor de duur van drie weken voor alle verkeer worden afgesloten. IJMUIDEN Voor een uitverkochte zaal speelden de leden van de amateur- toneelvereniging TIOS zaterdagavond in het Hervormd Jeugdgebouw aan de Rembrandtlaan de klucht „De kat op het spek”. De klucht werd deze avond opgevoerd voor familieleden van de spe lers en speelsters en voor de leden en donateurs van de vereniging. Het was duidelijk dat de zaal genoot van alle intriges; een enthousiast applaus beloon de de acteurs en actrices toen het gor dijn na het derde bedrijf was gevallen. Mede daarvan is de organisatie van de dienst voor sociale zaken afhankelijk. De vergadering begint om 17.00 uur en is voor belangstellenden toegankelijk. De nota ligt op het bureau voorlichting van de gemeente ter inzage. Zaterdag aangekomen: Gulf Fleet 7, Cont Plat; Wilmington. Londen; Wado- wice, Stettin, IJmuiden; Smit Lloyd 11, Cont. Plat. IJmuiden; IMPALA, Ipswich; Argo, Ipswich; Arona, Hamrna;Lindes- fame, Immingham; St. George. Harwich; Tor Hollandia. Gothenburg; EK Fern- stroer, IJmuiden, Hai Point; Vanquard, Londen; Irish Star, Velsen, Braken; Nor seman. Faranto; Straat auranga, Lissa bon; Dunvegan Head, Londen; Hammo- nia. Colomba; Helena Schepers. Fur; Se away Cambrium, IJmuiden, Stavanger; Tor Anglia. Gothenburg; Bettv Nielson, IJmuiden. IJsland: Constance, Port Jero me: Rijnstroom, Harwich; Juno, Rotter dam. IJmuiden. Zaterdagmorgen hebben leden van de voetbalvereniging VVB een aanvang ge maakt met het slopen van de grote voetbaltribune aan de Wenckebachstraat. SANTPOORT. Negen jonge spelers van toneelgroep Jan van Dommelen speelden zaterdagavond in zaal Zomer- lust „De geschiedenis van de soldaat, een dichterlijk spel van de Frans-Zwitserse schrijver Charles Ferdinand Ramuz. Onder regie van Ton van Steen hebben de spelers zich vanaf augustus vorig jaar met Ramuz’ toneelspel intensief bezig gehouden. Op de vaststaande tekst werd geïmproviseerd en daardoor ontstonden naast de authentieke gegevens ook enige scènes die daaruit zijn afgeleid. Regis seur Van der Steen heeft de symboliek van Ramuz daarmee gebruikt om paral lellen te trekken met voorvallen die we gewoon rondom ons kunnen aantreffen. Het lyrisch proza van de schrijver werd daarvoor dan onderbroken en daardoor ontstond een theatersfeer die. ook sterk doet denken aan bijvoorbeeld Pirandello. De komedie „De kat op het spek”, van de Engelse auteur John Dole, verhaalt de kluchtige situaties die ontstaan als de hoofdfiguur David (gespeeld door Johan Booy) een paar dagen alleen wordt gela ten door zijn vrouw Kate (gespeeld door Hanneke Prak). Voor deze dagen is zijn Italiaanse correspondentievriend Mario uitgenodigd. Groot is de paniek bij David als Marió een Maria blijkt te zijn: door zijn ge brekkige kennis van de Italiaanse taal heeft hij niet geweten dat hij met een vrouw correspondeerde. Het meisje blijft logeren, maar als Kate onverwachts te rug komt, zijn de moeilijkheden niet te o ver zien. Vooral als ook nog blijkt dat de Italiaanse Maria (gespeeld door Mar- Zondag vertrokken: St. George, Har wich; Corcicana, Trontheim; Lindisfarne, Birkenhead; Tor Anglia, Immingham; Wadoice. IJmuiden, Las Palmas; Oliver, Brake; Stirling Eagle, Cont Plat; Maers Fighter, IJmuiden, Cont Plat; Constance, Stettin; Roro Anglia, Hull; Marconi, Kings Lyne, IJmuiden. van slechts vier rollen, door negen per sonen te laten spelen. Van Steen onder streept daarmee tevens de essentie: het gaat niet om de speler, het gaat om wat gespeeld wordt. De wijze waarop dit door de spelers werd aangevoeld, ver dient juist het noemen van hun namen. Dick Dortmundt, Marieke Broekman, Tilly Butter, Ed van Hinte, Wil Janssen, Ria Kamerbeek, Gerda Lambooy, Leo Serné en Ria Staats vormden de hechte groep waarmee deze produktie mogelijk werd. Daarvan kan de muzikale begeleiding niet los worden gezien. Onder leiding van Nettie Vening, die ook de prettige klin kende muziek schreef, werd er voortref felijk gemusiceerd. Nettie Vening speel de zelf piano; Lu van Albada, viool; Herbert Vogel, basgitaar; Henk Vening, fluit; en Peter Huyting, drums. Zo ont stond er een goed samenspel en konden de veelal goed gezongen teksten prachtig worden ondersteund, Bij diezelfde kwa liteit sloot belichter Jan Visbeen zich aan. Deze toneelavond van Jan van Domme len heeft mij althans veel plezier be zorgd. waarbij het afkomende materiaal wordt ondergebracht in een „nissenhut” om straks weer dienst te doen bij de weder opbouw van de tribune, die echter veel kleinere afmetingen zal krijgen en ook een lagere afdekking. Inmiddels zijn op beide sportparken doelpalen uit de grond genomen. Bij KIC kan het hoofdveld, dat een andere ligging krijgt, al niet meer worden be speeld. Het VVB-terrein blijft nog even in tact om er laatste voetbal- en hand bal wedstrijden te spelen en voor de mogelijke activiteiten van KIC een uit weg open te houden aangezien op 4 en 5 mei de jeugdtoernooien doorgang vin den; zodat VVB op 5 mei haar jaarlijkse familiedag ook nog kan houden. Daarna is het definitief afgelopen met de Sportbeoefening tot hopelijk oktober wanneer een. geheel vernieuwd sport complex weer in gebruik kan worden genomen. IJMUIDEN Op het sportpark Zee wijk zal zondag aanstaande het Storm- vogeltoernooi voor A-l junioren worden gehouden. Het toernooi wordt georgani seerd door de jeugdcommissie van de voetbalvereniging Stormvogels. Er wordt gestreden om een wisselbeker, terwijl er vier verenigingsprijzen beschikbaar wor den gesteld. De deelnemende verenigin gen zijn Alkmaarsche Boys, Beverwijk, Hollandia, KFC, Purmersteyn, RCH, Rood-Wit, ARKAVV en UVS. De aan vang van het toernooi is om 10 uur. De finale is om 16 uur gepland. Het spelregelteam van Stormvogels komt zaterdag 3 mei uit in de districtsfi- nale van de jeugdspelwedstrijden. Deze finale wordt gehouden in Koog aan de Zaan en wel in de Lindenboomschool. Aanvang 15 uur. De deelnemende vere nigingen zijn: De Merino’s-Veenendaal, Dorestad-Wijk bij Duurstede, JOS-Am- sterdam, JSV-Nieuwegein, Olympia ’25- Hilversum, Saenden-Wormerveer, SEW- Nibbixwoud en Stormvogels-IJmuiden. De winnaar van deze wedstrijd zal wor den afgevaardigd naar de landelijke fi nale die gehouden wordt op 31 mei aan staande te Amersfoort. Aan het begin van de Westerhoutweg bij de Vondellaan in Beverwijk heeft deze gemeente reeds in het weekeinde omleggingsverkeersborden geplaatst met het verkeersbord „doodlopende weg” aangezien voor de overweg in de Breed bandspoorlijn de toegang naar de Grote Hout- of Koningsweg, die hier in elkaar overlopen vandaag is afgesloten. Het autoverkeer moet dus nu vanuit Beverwijk gebruik maken van Vondel laan en Beeckzanglaan om Hoogovens te bereiken. aantrekomen: Elisabeth Olden- dorff, Antwerpen :Stirling Brigg, Cont Plat: Climnipg. Sheerness: Amis. Karl stad. Zaandam: Roro Anglia. Hull: Mar coni. Whisby. IJmuiden: Bogota. Le Ha vre; Aerdenhout. Shoreham, Zaandam; T'eszui Maru. Sydney; Sommen, Gruvon, Zaandam; Ulla Dorte, St. Malo; Tobruk, Antwerpen. IJmuiden; Toledo, Hamburg; Titan Service, Cont Plat, IJmuiden; Keh- dingen, Norkoping; Siemic Surveyor, IJ muiden, Cont Plat; Frauke Palax, Kiel; Oswestry Grange,. Grangemouth; Chi- haya, Monrovia. IJmuiden; Nornews Lea der Skogn; Alberson, Londen; Scoll Spirit. Skutskaer, Zaandam. Het werk aan de sportparken is in middels al gevorderd tot de aanleg van en ongeveer vijf meter brede toegangs weg tussen Breedbandweg en achter langs de gebouwen op de KIC-terrein aan de westzijde. Hier is de eerste zware asfaltlaag gestort. De weg loopt uit tot hij de huidige KIC-kantine en de overi ge voormalige barakgebouwen. Aan het begin van deze nieuwe toegangsweg is vlak naast de Breedbandweg bij de Wenckebachstraat een evenzeer te asfal teren afslag gemaakt naar de terreinen van Koningsveld. Zaterdag vertrokken: Ceres, Rotter dam: Aegir. Monrovia, IJmuiden; Apolo 1. Wisbech: Holstenstein. Willemstad, Wels. Weatle; Jointyne, Goole; Calvyn, Fsbierg: Fastnet Grangemouth. IJmui den: A. King 3. Ipswich: General Shko- dunovisch. Zwarte zee: Shoreham. Bre aksea. Flowerbay, IJmuiden, Napels; Cwjnus IJmuiden. Weis: Merian M Pe- fehice. Harlingen: Parkes Gate, IJmui den Whitby; Tor Hollandia. Gothen burg: Venus. Tannanger: Jean e, Lon den- Anwar. Montreal: Steinbjoern, Tramort: Gulf Fleet 7, Cont Plat;. Brio, Drammen: Jenny. Grangemouth;. Impa la, Ipswich: Lynx, Bergen; Labrador, Trjnidad; Fridel, IJmuiden. Rochester; Christel. Trolleborg; Titan Service, IJ muiden, Cont Plat: Brinda. IJmuiden, Poole; Arona, Hamina; Trinaestiiull, Montreal; Seaway Carbrium, Cont Plat, IJmuiden: Wilmington.. VELSEN. De bewoner van Zeewijk maakte zondag bij de politie melding van een brand in de Duin en Dennen school aan de Keetberglaan. Een van de gordijnen in een lokaal bleek in brand te staan. Het raam was kapot. De brand zal wellicht zijn ver oorzaakt door de verwarming op de school, die zeer onregelmatig schijnt te werken. ët. CjBBÏb Hertz verhuurt Fords en andere uitstekende auto’s. De wijziging van de gemeenschappelij ke regeling afvalverwerking IJmond vormt het belangrijke agendapunt voor de vergadering van de raadscommissie voor de bedrijven, die vanavond in het stadhuis wordt gehouden. Het algemeen bestuur van het Centraal Afvalverwer kingsbedrijf IJmond (CAIJ) bestond tot nu toe uit 17 leden. Elk van de 5 IJmondgemeenten wijst één lid van het college van burgemeester en wethouders voor dat bestuur aan en bovendien een aantal raadsleden, dat voor elke ge meente verschillend is: hoe meer inwo ners, des te meer vertegenwoordigers. Voorgesteld wordt om het aantal leden op 19 te brengen, om een meer recht vaardige verdeling te krijgen. Velsen, tot nu toe met 5 man vertegenwoordigd, zal een extra raadslid mogen aanwijzen- Ondertrouwden: P. C. Zuurbier en A. Gruppen, beide IJmuiden, V. Onesting- hel, en C. D. van der Plas, beide IJmui den. G. H. Stiksma, en T. J. van der Bloem, IJmuiden, H. C. M. van den Belt Santpoort en C. C. van der Zwet Sloten maker, IJmuiden. F. van der Kruijssen, en A. E. van Mook, beide IJmuiden, M. P. Hendriks en J. E. Ham beide IJmui den, C. A. M. Bruin Santpoor en M. M. Clots beiden IJmuiden, M. van Kan en M. Lukkien beide IJmuiden. J. Koopman IJmuiden en M. A. C. Winter, Uitgeest, P. J. Pijsel, Amsterdam en N. Rozenberg IJmuiden, G. M. Hermans en E. M. B. Claasen, IJmuiden, K. R. Schneider en M. C. M. Hoogkamer, IJmuiden. Gehuwd: A. J. G. AmstelveenG Hol man IJmuiden. G. GroenendijkA. M. W. van den Berg, Haarlem, P. Kouden- burgA. Groen, IJmuiden. B. J. Linde manJ. Vos, Amsterdam, F. D. Visser I. Sierink, IJmuiden W. M. Sombroek M. A. J. Lamers, Heemskerk, H. Pirova- noM. D. Kuijer, Velsen-noord, E. J. MeijerK. J. Stallman, Velsen-noord. Geboren: L. B. J. RommersHelge- ring, d. Voermanstraat 50, IJmuiden. F. D. LichtendahlWiljouw, d. Dennekop- laan 105, IJmuiden. fina Dijkhuizen) meegenomen. TIOS heeft „De kat op het spek” al bij diverse andere gelegenheden opge voerd. In de komende periode spelen zij de klucht ook in enkele bejaardentehui zen in Velsen. Er werd met veel plezier naar de opvoering, die was geregisseerd door Cees Bertholeé, gekeken. In gezellige sfeer werd de avond voortgezet met het ge bruikelijke bal-na. Vrijdag is een begin gemaakt met de sloop van het laatst nog bestaande woonhuis op nummer 336 aan de Grote- hout- of Koningsweg waarna direct ook worc^t overgegaan tot de bestaande op stallen op het Koningsveld langs deze weg. IJMUIDFN. Aan de vrijdagmarkt werden aangevoerd: 15090 kg tong, 157 kisten tarbot en griet, 652 kisten kabel jauw, 1009 kisten koolvis, 697 kisten schelvis- 2381 kisten wijting, 1027 kisten schol, 60 kisten schar» 131 kisten haring, 849 kisten makreel, 468 kisten varia. Prijzen in guldens: per éém kg: heil bot 9.51-4,40- grote tong 7.04-6.70, middel tong 9.15-8.87, kleinmiddel tong 9.09-8.71, tong één 8.91-8.22, tong twee 7.76-7.32, tarbot 13.89-12.23, zalm 13.79-11.88. Per 40 kg: tarbot 452-152, griet 249- 186, kabeljauw één 108-57, kabeljauw twee 132-60, kabeljauw drie 132-82, ka beljauw vier 126-84, kabeljauw vijf 102- 28,40- koolvis één 33-32, koolvis twee 40- 33, koolvis drie 42-36. koolvis vier 38-34, schelvis één 84-75, schelvis twee 56- 28.80- schelvis drie 64-28.80, schelvis vier 51-27, schol één 77-68, schol twee 88-72, schol drie 94-70, schol vier 88-68, vyijting twee 48-30, wijting drie 49-27.20, haring één 52.20-25.60, makreel twee 35.80-13.60, schar 59-41. De besommingen waren: KW 43 50000, KW 51 13000, KW 123 31000, KW 145 39000- KW 150 5200, KW 170 4900, KW 211 1000, UK 73 11000, UK 208 7800, VD 6 9300, VD 15 1400- VD 18 1300, VD 19 7300, VD 24 3700, VD 25 78, VD 46 120, VD 89 9100, VL 110 24300, BU 152 900, EH 7 15000, UK 17 4300, UK 18 1400, UK 56 460. De spanvissers: UK 6 en 186 520, UK 7 en UK 159 4900, UK 23 en UK 48 8200, UK 78 en UK 107 3900- UK 135 en UK 145 4000, UK 200 en UK 234 3800. De commissie sociale aangelegenheden uit de gemeenteraad komt op dinsdag 29 april a.s. in het stadhuis in vergade ring bijeen. Op de agenda staat de nota taakstelling en functioneren van de dienst voor sociale zaken. Hierin wordt gesproken over de uitbreiding van de gemeentelijke taak op het gebied van het welzijn. Met name komt hierin de vraag aan de orde, hoeveel aandacht de dienst voor sociale zaken moet besteden aan het verlenen van niet-financiële bij stand. DE GESCHIEDENIS VAN DE SOL DAAT gaat over een soldaat die met verlof op weg naar huis zijn ziel - verstoffelijkt in een fraai klinkende vi ool - inruilt tegen de gunsten van de duivel. Het legt hem financieel geen windeieren, doch afgelopen is het met het levensgeluk van de soldaat. En al lijkt’ zekere list de kaarten gunstig te schud den, helemaal als voorheen zal het voor de held van net verhaal niet meer worden. IJMUIDEN Afgelopen zondag is op het sportpark Zeewijk de eerste steen gelegd voor de uitbreiding van de kleed- en kantine-accommodatie van de voet balvereniging „Stormvogels”. De eer viel te beurt aan een van de jongste pupillen Peter Soddemann, die zich zeer verdien stelijk had gemaakt met de verkoop van loten. De afbouw waarmee men begin juni hoopt te beginnen zal door de leden en andere vrijwilligers zelf gebeuren. Twee jaar geleden heeft men bij Stormvogels het plan opgevat om een uitbreiding te realiseren. Een speciale bouwcommissie werkte de plannen uit. Er kwam bij de vereniging een actie om aan de nodige financiën te komen. Deze acties zullen in de toekomst worden voortgezet. Vrijdag aangekomen schepen: Jette Sif Agadir, IJmuiden; Roro Anglia, Hull; Poolster, Noordzee, IJmuiden. Gar- dience, Bristol; Boring, Rotterdam; La brador, Antwerpen; Mercurius, Aber deen; Parkesgate, Rochester; IJmuiden; fair Jennifer, Uardulas, IJmuiden; Plan- eius Kingslyne; Sulfurico, Huelva; Ve nus Dundee; Brinda, Poole, Velsen: Brio, Rotterdam; Eglantine. Bremen, IJmui den; Jenny, Hoidendyke; Adele J. Pors- grun, IJmuiden; Aardenburgh, Bremen; Oliver. Rotterdam; Stirling Eagle, Cont Plat; Lindinger Amber. Dakar; Meriam M Defelice, Cont. Plat; Lynx, Bergen. A. J. van Lent’s Autobedrijven B.V., Koningstraat 40-42, Beverwijk, tel.: 02510 - 28 177 RAMUZ heeft de symboliek in zijn gedichten en proza nimmer geschuwd. Ook hier niet, waar hij een toneel- sprookje schreef dat vervuld is van poëtische melancholie, geschraagd door een moraal die slechts weinigen bij zich zelf zullen willen terugvinden. DE GEGEVENS uit „De geschiedenis van de soldaat” zijn door Jan van Dom melen knap verwerkt in een interessante theatercollage. Door het sprookje heen kwam men tot de werkelijkheid en al deden sommige gedeelten - vooral in het gedeelte na de pauze wat langgerekt aan, toch kan niet worden ontkend dat er sprake was van een frisse en spran- kekelende voorstelling. De wijze waarop de regie de drie uitvoeringen van deze groep heeft voorbereid, stelde de nog jeugdige spelers in staat zich buitenge woon vrij te bewegen, zonder de gekun stelde maniertjes waarin vooral ama teurtoneelspelers zich zo graag verliezen. Ton van Steen bleek een vorm te heb ben gevonden die zijn spelers sterk moet hebben gestimuleerd. Steeds weer straal de het enthousiastme van de opvoering af; nergens was er sprake van werkelijk zwakke plekken of hinderlijke haperin gen. Geen spreekuur. Maandag houdt wet houder C. Ockeloen, openbare werken, geen spreekuur. Woensdag is drs. M. Roessingh, onderwijs, verhinderd zijn spreekuur te houden. A u -lil,JjMSBi. i aMT

IJmuider Courant | 1975 | | pagina 7