Achtendertig onderscheidingen in Velsen, Heemskerk en Velsen Velsen Beverwijk Heemskerk fa F I O iSHM B r -1 G A F 4 D 4 VARIA APRIL 1975 2 9 DINSDAG (Van een onzer verslaggevers) ja IJMOND. Ook in de IJmond heeft de lintjesregen tal van inwoners voor verrassingen geplaatst, toen zij vanmorgen op de onderscheidene gemeentehuizen in Velsen, Beverwijk en Heemskerk van de respectieve lijke burgemeesters vernamen waarmee zij zijn onderscheiden. In dit ge bied werden drie personen Ridder in de Orde van Oranje Nassau; werd er één Officier in de Orde van Oranje Nassau; kregen negen personen de gouden eremedaille; werd de zilveren ere-medaille uitgereikt aan vijftien personen; kreeg een persoon de zilveren medaille bij bevordering en ging de bronzen ere-medaille naar negen ingezetenen in de IJmond. m, iff tl SM Wfe-jfillr I 1 if■■rf-' F J I ‘I KONINKLIJKE ONDERSCHEIDING MR. G. J. WIARDA HAN EBBELAAR en ALEXANDRA RADIUS ANDRÉ VAN DER HEUVEL ROB VAN REIJN SYLVAIN POONS j HANS VULT1NK MR. C. J. VAN SCHELLE VICE-ADMIRAAL B. VELDKAMP JAN BRUSSE E. R. WIELDRAAIJER Gedecoreerden in de IJmond -.7 x: Ter gelegenheid van de verjaardag van koningin Juliana zijn weer tal van personen koninklijk onderscheiden. Van hen noemen wjj: Bronzen ere-medaille, Oranje Nassau- Th. J. Dijkstra. Administratief mede werker Papierfabrieken Van Gelder Zo nen N.V. Veertig dienstjaren. Hij ver richt zijn taak met veel toewijding. G. van Dijk. 2e Proces-regelaar Kooks- ovens bij Hoogovens. Veertig dienstja ren. De heer Van Dijk is vanwege zijn gevoel voor humor en zijn hulpvaardig heid een gewaardeerd collega op het bedrijf. J. Demmers. Locodrijver bij afdeling Vervoer Hoogovens- Bijna veertig dienst jaren. Gaat eind van deze maand met pensioen. Heeft zich doen kennen als GENERAAL-MAJOOR J. E. VAN DER SLIKKE v n ee k( h( w er pi ’s h< d< tl tv d: v; al ni k; C€ si O( O di Vi „1 h a< h tl t( r: rr J. J. van Raalte, hoofdredacteur Econo misch Dagblad te Rotterdam (officier Oranje-Nassau); Han Ebbelaar, ballet danser te Amsterdam; mevrouw H. E. Fentsahm, secretaresse Kon. Ned. Gym nastiek Verbond te Zaandam; Frans Henrichs, sportjournalist te Utrecht; An dré van den Heuvel acteur te Amster dam; Sylvain Poons, acteur te Amster dam; Alexandra Radius, balletdanseres te Amsterdam; Rob van Reijn, mimespe ler te Amsterdam; J. Slagter, voorzitter Zilveren ere-medaille, Oranje Nassau: A. Snijders, Wagenaarstraat 3, Heems kerk. Klom gedurende zijn veertigjarig dienstverband bij Hoogovens op van in- strumentsmakersleerling tot montagelei- der bij de Regeltechnische Dienst van de Afdeling Nieuwbouw. N- J. Rozing, Maerelaan 40, Heems kerk. Werkt als kraandrijver bij Hoogo vens en heeft zich de afgelopen veertig jaren bijzonder verdienstelijk gemaakt binnen de voetbalvereniging ADO-1920. Heeft momenteel de supervisie over een aantal jeugdleiders en fungeert tevens als „vertrouwensman” voor de voetbal- minnende jeugd van 17 tot en met 19 jaar. raai bij de Hoge Raad der Nederlanden en mr. G J. Wiarda, president van de Hoge Raad, beiden te ’s-Gravenhage (commandeur Oranje-Nassau); De Twee- de-Kamerleden dr. K. van Dijk te Ro den, T. H. Joekes te ’s-Gravenhage, drs. H. A. C. M. Notenboom te Venlo, T. Tolman te Weststellingwerf en ir. D. S. Tuijnman te Driebergen, het oud-Twee- de-Kamerlid E. R. Wieldraaijer te Alme lo en de commissaris der Koningin in Noord-Brabant J. D. van der Harten De harpiste Phia Berghout te Breuke- len; dirigent André Rieu van het Lim burgs Symphonic Orkest 'e Maastricht (beiden officier in de orde van Oranje- Nassau. bij bevordering)Mr. J. A. B. Gomperts, voorzitter Stichting Joods Maatschappelijk Werk te Amsterdam en generaal Rijkswaterstaat (ridder Neder landse Leeuw); prof. G. Goudswaard te ’s-Gravenhage, directeur-generaal van het CBS te Voorburg en ir. K. Swart te Voorschoten, directeur Kon. Ned. Petro leum Mij, te ’s-Gravenhage (ridder Ne derlandse Leeuw); J. J. Moes te Utrecht, secretaris CNV (officier Oranje-Nassau); J. H. Beaujon te Aruba, voorzitter Ad viesraad voor culturele samenwerking tussen de landen van het Koninkrijk, (ridder Nederlandse Leeuw). Ned. Auschwitz Comité te Amsterdam en Hans Vultink. biljarter te Groenlo (allen ridder Oranje-Nassau); jonkheer mr. J. A de Ranitz, buitengewoon en gevolmachtigd ambassadeur te Parijs (commandeur Oranje-Nassau bij bevor dering), dr. J, Kaufmann, permanent vertegenwoordiger bij de Verenigde Na ties te New York» (ridder in de orde van de Nederlandse Leeuw); J. Brusse, jour nalist te Parijs (ridder Oranje-Nassau); mr. M. S van Oosten, procureur-gene- (allen ridder Nederlandse Leeuw); dr. H. D. Pierson, lid van de firma Pierson, Heldring Pierson te Amsterdam en mr. H. N Wakkie. lid raad van bestuur Amro Bank te Amsterdam (ridder Ne derlandse Leeuw); vice-admiraal B. Veldkamp te Den Helder, generaal-ma joor (tijdelijk luitenant-generaal) J. E. van der Slikke te ’s Gravenhage en luitenant-generaal A. J. W. Wijting te ’s- Gravenhage (ridder Nederlandse Leeuw); ir. J. W. Tops te Zoetermeer, directeur- Gouden ere-medaille, Oranje Nassau: N. A. Rozemeijer, Gladiolenlaan 30, Beverwijk. Was op 1 januari 1975 vijf endertig jaar bestuurslid van het Alge meen Ziekenfonds „IJmond” te IJmui- den. In verband met de fusie tussen „IJmond” en het Haarlemse ziekenfonds „Spaarneland” legde hij met ingang van die datum zijn secretariaatswerkzaamhe- den neer. De heer Rozemeijer is van beroep verzekeringsagent. L. Tervoort, Lijsterbeslaan 1, Bever wijk. Is na het behalen van het Staats examen Piano M.O. nu vijfenveertig jaren als beroepsmusicus in Beverwijk werkzaam. Heeft zich als dirigent van diverse zangkoren, als gezaghebbend muziekrecencent en als gerenommeerd Ridder in de Orde van Oranje Nassau: B. de Heer, Bedrijfsdirecteur Hoogo vens, hoofd technische dienst. Na de oorlog was hij werkzaam bij het Com missariat Général de Récupération en kwam bij de terugvoering van de door de bezetters naar Duitsland overge brachte installaties van Walderij West in contact met Hoogovens. Daar trad hij in 1946 in dienst. Hij toonde zijn gedreven heid om nieuwe dingen aan te pakken bij Walserij West, Blokwalserij I en de sector Kaliberwalserijen. Als hoofd van de technische dienst is hij verantwoor delijk voor het onderhoud van alle tech nische installaties en apparaturen, voor de energievoorziening en het intern transport van het gehele bedrijf. Voorts is hij onder andere voorzitter van de commissie opvoering productiviteit van de SER voor het project „Onderzoek naar de besturing van het onderhoud in de industrie”. H. A. Meyjes, technisch coördinator sector Warmwalserijen Hoogovens IJ- muiden. In 1936 kwam hij bij dit bedrijf in dienst en wel bij de Buizengieterij. Na twee jaar verhuisde hij naar de walserij. Hier heeft hij zich door veel studie en het vergaren van practische kennis in het buitenland, ontwikkeld tot een internationaal erkende deskundige op het gebied van de walstechniek en had een belangrijk aandeel in de opzet van de Breedbandwalserijen. Volgend jaar bereikt hij de pensioengerechtigde leeftijd. P- Vons, hoofd grondstoffentransport Van Gelder Papier. Hij kwam in 1934 in dienst bij VGP. In 1961 werd hij hoofd grondstoffentransport, zijn huidige func tie. Hij is belast met de planning en coördinatie van het transport en het afsluiten van contracten met de trans portondernemingen. Buiten zijn norma le werkkring heeft hij grote activiteiten ontwikkeld op archeologisch gebied en is hy circa tien jaar bestuurslid van de Vereniging tot bestrijding van de tuberculose. Officier in de Orde van Oranje Nassau: Ir. D. N. Dammers, directeur bedrijf openbare werken Velsen, en van het grondbedrijf aldaar. In 1936 was hij als ingenieur werkzaam bij Rijkswaterstaat; was officier bij de genie in 1939 en 1940. Na de oorlog kwam hij terug bij Rijks waterstaat, maar ging op 1 maart 1946 naar de gemeente Velsen bij openbare werken. Hij heeft zich in deze gemeente zeer verdienstelijk gemaakt bij de we deropbouw en bij de aanleg van toelei dende wegen naar de toen te bouwen Velsertunnel. Verder heeft hij veel be moeienis met streek- en uitbreidings plannen. Hij is bestuurslid van het Medisch Centrum Velsen, was er vijf jaar voorzitter van en had een groot aandeel in de totstandkoming van het Zeewegziekenhuis. Verder heeft hij on der meer zitting in de Werkgroep Lan delijk Zeehavenoverleg- In mei 1975 is hij veertig jaar in overheidsdienst. Vol gend jaar gaat hij met pensioen. Gouden ere-medaille Oranje Nassau: N. van den Bos, was tot 1 april van dit jaar adjudant van gemeentepolitie in Velsen en kreeg op die datum functio neel leeftijdsontslag. Na zijn militaire dienst diende hij bij de politietroepen en kwam op 16 augustus 1940 bij de ge meentepolitie van Velsen. Vanaf 1943 werkte hij bij de justitiële dienst, laat stelijk als chef. Hij was vele jaren secretaris van de Politiesportvereniging hier ter plaatse en werd op 5 maart 1972 ere-lid van deze vereniging. M. H. Brandwijk, tot 1 maart adju dant van de gemeentepolitie in Velsen en kreeg met die datum ook functioneel leeftijdsontslag. Per 1 februari 1974 werd hij bevorderd tot adjudant. Gedu rende zijn loopbaan is hij bijna uitslui tend werkzaam geweest bij de surveil lancedienst. Hij heeft een ruime kennis van de wetten en verordeningen en een goed inzicht in de rechtstoestandregelin- gen van de politieambtenaar. J. J- Delfos, gepensioneerd chef reis bureau Lissone-Lindeman-Ruys, in Haarlem. In 1930 trad hij daar in dienst. In 1964 werd hij chef van het gemoder niseerde kantoor Haarlem en in 1971 kreeg hij er de supervisie over het tweede kantoor in Schalkwijk. Het jaar daarop moest hij als gevolg van ziekte zijn functie neerleggen. In het kerkelijk leven treedt hij op de voorgrond. Hij is kerkmeester van de r.k. kerk in Drie huis, penningmeester van de financiële commissie in het Dekenaat Beverwijk, voorts assistent van pastoor Freriks in Driehuis. J. Glas, Directeur firma Glas IJmui- den. Jarenlang organisator geweest van de jaarlijkse uitgaansdagen voor bejaar den. Hij heeft de gehele organisatie van dit soort dagen op zich genomen en was bereid indien nodig de kosten daarvoor uit eigen middelen te betalen. Vroeger actief in de voetballerij. P- P. Hartendorf. Adjudant van ge meentepolitie te Velsen. Over enige maanden functioneel leeftijdsontslag. J. J. Ninaber. Tot 1 maart 1975 adju dant van gemeentepolitie te Velsen. Kreeg op die datum functioneel leeftijds ontslag. Ook actief in de Politiesport vereniging geweest. Zilveren ere-medaille, Oranje Nassau: J. L. V. Noordeman, Peelstraat 26, Beverwijk. Veertig jaar in dienst van Hoogovens. Begonnen als los arbeider werkte de heer Noordeman zich op tot hoofdassistent van de Walserij West. J. M. Schellevis, Van Oidenborchweg 10, Wijk aan Zee. Veertig jaar in dienst van Hoogovens. Begonnen als handlan ger is hij in 1966 bevorderd tot baas afwerking in de Buizengieterij. B. Leuring, Galgenweg 13, Beverwijk. Kreeg in 1965 bij zijn veertigjarig Hoog- ovens-dienstverband de eremedaille in brons uitgereikt. Heeft nu bij bevorde ring de zilveren ere-medaille ontvangen- De heer Leuring is kortelings gepensio neerd. F. H. C. Steen, Arendsweg 37, Bever wijk. Werd in juli 1974 gepensioneerd na vijftig jaar in de scheepvaart werkzaam te zijn geweest. De heer Steen bevoer onder meer de Kongorivier en de Ijs vlakte bij Wladiwostok. De laatste twee jaar verrichtte hij werkzaamheden aan boord van de onderlosser „Noordzee” in de haven van IJmuiden. W. van Zalinge, Schulpweg 456, Vel- sen-Noord. Trad vijfenveertig jaar gele den in dienst bij de firma Van Lieshout te Beverwijk, waar hij momenteel als bedrijfsleider werkzaam is. Werd bij het vijftigjarig bestaan van dit bedrijf uit voerig gehuldigd. Bronzen ere-medaille, Oranje Nassau: H. J- Kabel, Lindenlaan 17, Beverwijk. Werd in juli 1974 gepensioneerd als magazijnbediende bij Hoogovens. J. W. Stet, Wijkermeerweg 93, Bever wijk. Heeft wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd in oktober 1974 na een veertigjarig dienstverband Hoogovens als terreindienstman A bij de Bouwkundige Buitendienst verlaten. W. Stet, Beatrixstraat 15, Beverwijk. Trad in novvember 1934 in dienst bij Hoogovens. Van hulpsmelter klom hij in de loop der jaren op tot eerste corveeër. H. S. van der Wel, Meeuwenweg 4, Wijk aan Zee. Bereikte op 16 maart jongstleden na een veertigjarig dienst verband bij Hoogovens de pensioenge rechtigde leeftijd. Uit handen van de burgemeester van Castricum ontving Beverwijker H- Koel man, werkzaam als hoofdcommies A op de gemeentesecretarie van Castricum, de gouden ere-medaille verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. G. J. F. van der Linde. Hoofd post kamer Hoogovens. Veel activiteiten binnen de vereniging SVIJ. Grondlegger van de jaarlijkse wedstrijden om het voetbalkampioenschap van Velsen- Hij deed veel voor de jeugd (organiseerde onder andere jeugdkampen) en heeft zich ook beijverd voor de bouw van een nieuw clubhuis voor de vereniging. A. Vink. Opzichter bij Hoogovens. Veertig dienstjaren. Gaat de dienst spoe dig verlaten. Heeft zich doen kennen als een plichtsgetrouwe medewerker. Actief bestuurslid geweest in de voetballerij, onder meer bij VSV en OIV (later „Velsen”). C. W. Warger. Sectiechef onderdelen magazijn Ford Nederland B.V. Kon door zijn kunde en ervaring opklimmen tot chef. Onder belangstelling van een groot aan- een man van weinig woorden maar met tal mensen reikte burgemeester drs. J. Reehorst dinsdagmorgen in het stadhuis de koninklijke onderscheidingen uit aan 21 Velsenaren, die deze onderscheiding kregen als blijk van waardering voor, zoals de heer Reehorst sprak, hun ar beid, hun persoonlijke of maatschappe lijke verdienste. NV te Amsterdam. Sinds enkele dagen gepensioneerd. Zijn representativiteit, behulpzaamheid, inzet en loyaliteit wa ren bij het bedrijf spreekwoordelijk. Onderscheidingen, toegekend aan in woners van de gemeente, die niet door de burgemeester van Velsen werden uit gereikt: Zilveren ere-medaille, Oranje Nassau: A. J. Buijs. Hoofdassistent van ’s Rijks- belasting te Velsen, post douane en accijnzen- J. Stam. Hoofdemployé der PTT (hoofdbesteller) aan het kantoor van IJ muiden. P. Wiedijk. Veertigjarig lidmaatschap van het fanfarekorps „Wilhelmina” te Santpoort. Eremedaille wordt uitgereikt in Haarlem. J. H. Zeegers. Hoofdemployé der PTT (hoofdbesteller) aan het kantoor IJmui den. een grote interesse voor zijn werk. H. Blok. Gepensioneerd badman bij de Algemene Dienst Hoogovens. Veertig dienstjaren. De heer Blok wist in zijn omgang met anderen gedurende zijn diensttijd steeds een prettige sfeer te scheppen. Zilveren ere-medaille, bij bevordering, Oranje Nassau: T. van Burgel. Hoofdelektromonteur bij Mekog. Vijftig dienstjaren. Gaat dit jaar met pensioen. Staat bekend als uitstekend vakman, die gezien is bij collega’s en chefs. Hij was twintig jaar lid van de Raad van Overleg Van Me kog, tien jaar lid van de Raad van Beheer van het Wenckebachfonds, tien jaar lid en secretaris van de commissie ter uitvoering van de Ziektewet- Het valt niet te becijferen hoeveel tijd en moeite hij zich hiervoor heeft getroost. Bij Koninklijk Besluit van 9 april 1965 werd de heer Van Burgel, de eremedail le in Brons, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau, toegekend. Zilveren ere-medaille, Oranje Nassau: J. F. A. Fiolet. Hoofdelektromonteur bij Hoogovens. Veertig dienstjaren. Ook bijna veertig jaar lidmaat van het Apos tolisch Genootschap. Hij bereidt onder andere erediensten voor. Sedert vijftien jaar verzorgt hij de kerstfeestviering van de kinderen van het genootschap. Onder zijn leiding wordt er veel speel goed voor de kinderen gemaakt. W. Schipper. Vierenveertig jaar actief lid van het fanfarekorps „Wilhelmina” te Santpoort- Laatste tien jaar waarne mend dirigent, Bestuurslid van de afde ling Haarlem van „Philadelphia”. Actief bij het werk van de Ned. Hervormde Kerk te Santpoort. J. F. A. de Leeuw. Gepensioneerd jurylid bij muziekconcoursen bijzonder directie-chauffeur bij Ford Nederland verdienstelijk gemaakt- F '.im.u-wim.jB F (Mm-. ..ëij •aas» 'N 1

IJmuider Courant | 1975 | | pagina 4