Nieuw denken over de arbeid Agenda Ds. A. Goudsmit legt op discussieavond van EIBA predikantschap neer EHBO niet te spreken over cursisten PENNING VOOR DR. IR. VAN DE WAAL J. Docter stapt uit de VVD COLLEGE BIEDT JUNIOR KAMER ALTERNATIEF CROSSTERREIN AAN Bevolking Heemskerk nauw bij exposities betrekken 1 D Hervormde Gemeente Wijk aan Zee Werkgroep tentoonstellingen brengt jaarverslag uit Uitstel behandeling hoger beroep Metro Meubelmarkt Geen Bokma onder de prijs Geen toestemming voor motorcross in padvindersduin Bridgeclub Lezing en concert in Hervormde Kerk lens eten; „Met hartelijke „Sans-Atout” gelukwensen” 9 NIEUWS PLAATSELIJK 3 O APRIL 19 7 5 WOENSDAG ■8 Velsen-I Jmuiden Beverwijk Sociaal wezen IhSli -iiA Heemskerk Castricum In en om Haarlem Rechtbankpresident: Alternatief I d #4 vl Arbeidsvreugde Igjiaff: BEVERWIJK. en •SsWi* 39111, brandweer ■i (Wilsonsplein), Begijnestr.), (Var. een onzer verslaggevers) u.: ir i r» kelijke productiearbeid op gang te hou den. diging op de Kamervoornemens gerea geerd. notor goed. Pas- i. tel. VELSEN. De christelijke toneelver eniging „Entre Nous” brengt vrijdag 2 mei in de Stadsschouwburg het blijspel „Met hartelijke gelukwensen”. Medespe lenden zijn Cees Visser, Wil van Wolfe- ren, Gré Bakker, Els Nuijen, Jan Koster, Paul Ruygers. Leo Post, Annemiek van der Pijl en Nel van der Ketterij. De regie is in handen van Lub Bakker. Na een korte pauze begon de eigenlij ke discussie met de zaal, waarbij niet alleen de inleidingen van de beide hoog leraren ter discussie kwamen, maar de vele aanwezigen ook ingingen op de mogelijkheden, die de bedrijven hebben om de productiearbeid aantrekkelijker te maken, waarbij met name voor de „ver velende” werkjes alternatieven als me chaniseren en automatiseren aan de orde kwamen In afwachting van een bestuursverga dering kon voorzitter J. J. Heijenga van de Junior Kamer I.Tmond gistermiddag De lagere bezettingsgraad is voorts te wijten aan een relatief groter aantal tentoonstellingen gedurende 1974. Vorige week wekten de plannen van de Junior Kamer om in het zogenoemde padvindersduin motorcrosswedstrijden te gaan organiseren in Beverwijk grote be roering De felste kritiek werd geleverd door de diverse padvindersverenigingen, die als „Scouting Kennemerland” van dit duinterrein gebruik maken. Ook in mi- lieubeschermingskring en binnen enkele politieke partijen werd met verontwaar- BEVERWIJK. De nu bijna 40-jari- ge EHBO-vereniging „Gerardus Majella” is niet zo bijster te spreken over het verloop van het eerste cursusjaar. HEEMSKERK Vrijdagavond wordt er in de Nederlands Hervormde Kerk een lezing gehouden over de historische ontwikkeling rond en van het kerkge bouw vanaf de 16e eeuw. Deze lezing zal met enkele dia’s en oude geschriften opgeluisterd worden. Na de pauze volgt een platenconcert met de „onvoltooide” symfonie van Schubert en enkele Hon gaarse dansen van Brahms. De bijeen komst begint om 20 uur. Men verzette zich daarbij niet zozeer tegen het organiseren van eem motor cross, als wel tegen de plannen van de Junior Kamer om een crosscircuit in het Beverwijkse duinterrein uit te zetten. Door een alternatief gebied ter beschik king te stellen, heeft het college gisteren de bezwaren tegen de crossplannen on dervangen. 1 ’67, gave otter- 023- i BIOSCOPEN Corso Theater, Dorpsstraat. 20 Traffic’’. 1. ’68 >4. BMW j. ’75, i an- Telef. Daarbij wees hij op verschillende pro blemen. In vakbekwame arbeid moet eerst geïnvesteerd worden tijdens de op leiding en als je de mensen vrij laat om hun passende arbeid te kiezen, is het volgens hem de vraag of er voldoende mensen overblijven om de eerst noodza- ning duidelijk tot uiting moest komen. Het resultaat is op deze foto’s te zien. Aan de voorzijde, met de tekst „provincie Noord- Holland”, zijn binnen de contouren van de provincie het Noordzeekanaal, de Hoogovens, de Cruquius, Schiphol en een zendmast in het Gooi afgebeeld. Ook is aandacht geschonken aan scheepvaart en visserij op Noordzee en Usselmeer. De achterkant laat het Noordhollandse landschap zien: een stuk polder met koeien en stolpboerderijen, onder een bewolkte hemel. De penning is acht centimeter groot. De Hervormde Ge meente van Wijk aan Zee zal per 1 januari 1976 niet meer over haar eigen plaatselijke predikant beschikken. Me vrouw ds. A. Goudsmit-Aalbers ziet zich tot haar spijt gedwongen haar ambt als predikant neer te leggen en zich als ouderling-kerkvoogd aan te bieden. „Ik houd twee kerkeraadsleden over aan het eind van het jaar en de mede werking van de gemeenteleden is te lauw in het algemeen om naar mijn opvatting als aparte wijkgemeente te blijven draaien”, meldt ds. Goudsmit- Aalbers. Zij heeft de centrale kerkeraad van de IJmond-gemeenten boven het Noordzeekanaal echter gevraagd het werk op school, in „Heliomare”, en in „Zeevanc” te mogen blijven doen. Zij (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. De heer J. C. Docter heeft bedankt voor het lidmaatschap van de VVD. Tot vorig jaar september was de heer Docter nog actief als secre taris van de afdeling Beverwijk. HEEMSKERK. De belangstellings sfeer voor tentoonstellingen met een cul tureel karakter is binnen Heemskerk geringer dan voor tentoonstellingen van andere aard. Het beschikbare cijfermate riaal is te gering om een uitspraak te vaak gebruik is gemaakt van de diensten van een part-timer, die tijdens de ope ningsuren in het gebouw verbleef. Er wordt nog steeds een te grote wissel op de stafleden van de Gemeenschapsraad getrokken, zo meent de werkgroep. Deze noodhulp is echter allerminst een ideale situatie. In overleg met de gemeente is getracht een vaste part-time beheerder aan te trekken, maar het aanbod bleek tot nu toe gering. acht zich verder in staat om als ouder ling-kerkvoogd een of twee diensten per maand in Wijk aan Zee te blijven doen en in de zomer mogelijk meer. Ds. Goudsmit-Aalbers neemt dus geen afscheid van haar gemeente nu zij eme ritaat heeft aangevraagd doch verandert haar opstelling in het gemeentewerk van de Nederlands Hervormde kerk. BEVERWIJK Het Beverwijk se college van Burgemeester en Wethouders heeft het bestuur van de Junior Kamer IJmond geen toe stemming verleend, om op Bevrij dingsdag een motorcross in het duingebied ten noordwesten van de Zeestraatvijver te organiseren. Als alternatief heeft de gemeente de Junior Kame reen terreintje op de hoek Bankenlaan/Gladiolenlaan ter beschikking gesteld, waar op 5 mei brommercrosswedstrijden voor jon geren van 15 tot en met 18 jaar mogen worden gehouden. Hierdoor diende ook een groter aantal dagen gereserveerd te worden voor de op- en afbouw van de tentoonstellingen. Normaliter wordt hiervoor tussen de exposities circa 1 week gepland. Een hogere bezettingsgraad van het gebouw is voornamelijk te verkrijgen door het aantal openingsdagen per tentoonstelling op te voeren. In welke mate dit dient te gebeuren zal per expositie bekeken moe ten worden. Wel is een en ander afhan kelijk van de beschikbaarheid van een toezichthouder. Op de door de gemeente aangekochte tuin op de hoek Bankenlaan/Gladiolen laan, waar mettertijd woningen zullen worden gebouwd, mag de Junior Kamer door maximaal vier motorrijders een demonstratierit laten houden. Deelname van motorcrossers aan de eigenlijke wedstrijden is door het college niet toe gestaan. Na een rumoerige buitengewone le denvergadering in De Opgang werd zijn taak dooi eein lid van het toen benoem de viermanschap overgenomen. De heer Docter stelde zich in februari j.l. her kiesbaar als secretaris, maar kreeg die post niet. Hij heeft het secretariaat van de afdeling twee jaar beheerd. „Ik ben het niet eens met de gang van zaken binnen de afdeling. Nimmer heb ik waardering gekregen voor de bergen werk die ik samen met de andere be stuursleden heb verzet. Na rijp beraad heb ik besloten uit de WD te stappen”, aldus de heer Docter. Voor het eerst in Noord-Holland is de zilveren penning uitge reikt, die Gedeputeerde Staten hebben laten ontwerpen voor inwoners die zich bijzonder verdienstelijk hebben gemaakt voor de provincie. Deze eer is dr. ir. R. van de Waal te beurt gevallen, die zoals we hebben gemeld onlangs zijn functie van directeur van de provinciale planologische dienst heeft neer gelegd. Als blijk van grote'waardering heeft hij deze speciale onderscheiding gekregen. De penning is vervaardigd door de Amsterdamse kunstenaar Eric Claus. Hij kreeg de opdracht ervoor te zorgen dat het karakter vtm de provincie op de pen- De werkgroep wil een organisatorisch kader bieden waarbinnen zoveel moge lijk plaatselijk werkzame groepen infor matie kunnen verschaffen over actuele onderwerpen. Hierbij gaat het volgens de werkgroep niet alleen om materiële voorzieningen in het tentoonstellingsge bouw of om de tot standkoming van een jaarprogramma, dat waar nodig wordt aangevuld met exposities van elders. Het is vooral van belang dat telkens weer wegens worden gezocht om de gemeen schap zo nauw mogelijk bij het tentoon gestelde te betrekken. Juist op dit punt kan en moet er, zo meent de groep, nog veel gebeuren. Over de lagere bezettingsgraad van het gebouw tekent de groep aan, dat een geringer aantal dagen, dat gemiddeld een tentoonstelling geopend was een van de oorzaken hi rvan is geweest. En dit is weer terug te voeren op het feit, dat doen of en in hoeverre er sprake is van een „groeiproces” met betrekking tot belangstelling voor cultureel getinte ten toonstellingen tot deze conclusie komt de werkgroep tentoonstellingen van de Gemeenschapsraad in het jaarverslag over 1974. ,In Veilige Haven”, 1 van 13.30-17 uur. Hij zag twee mogelijkheden om hierin te voorzien. Namelijk door als gemeen schap aan te wijzen, wat er noodzakelijk geproduceerd moet worden en ook de mensen aan te wijzen, die dat moeten doen of het geven van een extra belo ning aan mensen, die de minder aan trekkelijke productiearbeid op zich ne men. In dat laatste geval komt echter de gelijkheid van inkomen in de knel. Hij vond daarom, dat er gezocht moet wor den naar een systeem, dat mensen, die aan de productie deelnemen gegaran deerd niet minder krijgen dan mensen, die hun andersoortig werk met plezier doen. In dit geval sprak hij van „psychi- sch”inkomen, een vorm van arbeids vreugde, die dan door de productiebe drijven mogelijk moet worden gemaakt. HAARLEM (ANP). Bokma mag niet voor onder de prijs worden ver kocht. De president van de rechtbank in Haarlem heeft dat dinsdag besloten in een kort geding tussen de B.V. Gedistil leerd Groep Nederland uit Schiedam (de producent van Bokma) en de dranken handels De Wit in Beverwijk en Vomar in Haarlem. Als die bedrijven nog Bok ma aanbieden beneden de vastgestelde prijs, kost ze dat 250 gulden per keer. Advertenties met Bokma beneden de prijs komt ze op 25.000 gulden per keer te staan, zo bepaalde de president van de rechtbank in Haarlem. Drankenhandel de Wit heeft slijterijen in Krommenie, Zaandam en Wormer, Vomar in Haarlem. BIOSCOPEN City, 20 u. „Emmanuelle”. TENTOONSTELLINGEN Museum Beeckestijn, Rijksweg Velsen-Zuid. Stijlkamer en oude gebruiksvoorwerpen dage lijks geopend van 14 tot 17 uur. Pieter Vermeulenmuseum Cultureel Cen trum, Moerbergplantsoen. Geopend van maan dag tot en met vrijdag van 9.30 tot 12 en van 14 tot 16.30 uur. Stadhuis van maandag t.m. vrijdag te be zichtigen van 10 tot 12 uur. Galerie ,,’t Hart”, Koningin Wilhelminakade 74, expositie macramé van Janny de Later, tekeningen van Tine Visser en keramiek van Jan Mackaav; dagelijks geopend. DIVERSEN Alarmnummers: Politie 19033, brandweer 16400, ongevallendienst 15400, Hoogovens 02510- 96000. Velserbad, Briniostraat gemengd zwemmen van 9.40-10.45 voor dames; van 14.00-15.15 uur en van 21.30-22.30 uur. Speeltuinveréniging. Heerenduinweg; geopend BEVERWIJK. De uitslag van de Beverwijkse bridgeclub „Sans Atout”: Groep 1: 1. De GrootDen Heijer 88, 2. BeentjesHulcher 82, 3. SpruitVan Balen 8:, 4. Van GroningenSloof 77, 5. PlezierRoos 73, 6. De BeerDe Lugt 68, 7. Fam. Zwaneveld 67, 8. BeersKool 64, 9. W. en C. Hoogeboom 49. Groep 2: W. Reijnhart—Schipper 101, 2.Smit—De Wit 88, 3. Kuil—Lijendijk 84, 4. BeltermanPortegies 86, 5. Pirovano 86, 6. TabakHoogeboom 76, 7. Eijking —Ruitenberg 76, 8. Fam. Sanders 72. Groep 3: 1. Gebr. Welagen 138, 2. Gebr. Bierman 129, 3. Van BergenPoer- stamper 118, 4. Gebr. Van der Kolk 112, 5. KleinEijking 105, 6. TabakSchip per 96, 7. Fam. van Roon 94, 8. Jonge- janBeekhoven 91, 9. EijkingDuin 90, 10. HilbersVink 87, ll.Fam. Hoogsteder 72, 12. Fam. Mooi 68 punten. Arbeid omschreef prof Kuiper als al les, wat gedaan wordt om in de behoef ten van anderen te voorzien. Hier maak te hij onderscheid in drie soorten arbeid: productiearbeid, arbeid ten behoeve van het welzijn en bezinningsarbeid. Hij stelde, dat er in net verleden mensen via sancties gedwongen werden arbeid te verrichten „Wie niet werkt, zal niet eten”. Naar zijn gevoel lukt het in onze samenleving niet meer om de mensen met deze sancties aan arbeid te krijgen. Hij vroeg zich daarom af, wat arbeid plezierig kan maken, zodat de mensen er spontaan aan gaan deelnemen. Hij stel de, dat de mensen hiertoe bereid zullen zijn, als ze opgevoed zijn tot een soci aal wezen, iets dat in de menselijke natuur zit ingebakken. De gevraagde ar beid moet dan wel „menselijk zijn” zijn, ervaren worden als een stuk persoonlijk „mens worden”. nog niet mededelen, of de Kamer dit gemeentelijk aanbod accepteert. Wel is de Junior Kamer door het collegebesluit, de wedstrijd niet voor professionele mo torcrossers open te stellen, ernstig gedu peerd. „Vooral in organisatorisch opzicht zjjn we hierdoor in een moeilijke situatie terecht gekomen”, zo zei de heer Heijen ga. DIVERSEN WOENSDAG 30 APRIL -- Progress-sociëteit, Const. Huygensstraat. Ge opend vanaf 20 u. DONDERDAG 1 MEI Zwembad Waterakkers, Kerkweg. Geopend 7-8, 12.15-13 en 20.30-21.30 u. Kinderboerderij, Vrijburglaan. Geopend 9.30- 12 en 13-10.45 u. Bowlingcentrum, Vrijburglaan. Geopend 12- 01 u. Progress-sociëteit, Const. Huvgensstraat. Ge opend vanaf 20 u. Alarmnummers. Politie 32121, milieuklachten 96000 De rechtbank bepaalde toen, dat de bloemenkas wel degelijk een agrarische bestemming had. Metro Meubelmarkt werd door de gemeente Beverwijk gesom meerd de meubelen uit de kas te halen. Toen Metro Meubelmarkt hier naar de zin van de gemeente niet snel genoeg aan voldeed werd de kas leeggehald en de meubels naar Rotterdam vervoerd en aldaar opgeslagen. Volgens de gemeente is uitstel van behandeling van het hoger beroep ge vraagd om reden, dat de gemeente werd gedagvaard zonder motieven hiervoor aan te geven. Die motieven werden, aldus de gemeente, pas tijdens de behan deling van het kort geding in Haarlem meegedeeld en de gemeente op haar beurt meent, dat de tijd om de motieven van Metro Meubelmarkt te bestuderen te kort is. Overigens zal Metro Meubel markt binnenkort in Santpoort een tijdelijke vestiging openen. Eigenaar Goedhart heeft daar een boerderij gehuurd, waar hij zijn meubels nu gaat neerzetten en verkopen Volgens voorzitter P. Jasperse ging men met 18 cursisten van start, doch bij de onlangs gehouden examens waren er maar elf die hun diploma haalden. Er werden zeven cursisten afgewezen en dit aantal was veel te hoog, zo zei de heer Jaspers tijdens de jaarvergadering van de vereniging. Men wil in het komende seizoen hier aan iets gaan doen. Zo zal er halverwege de cursus een tentamen worden gehou den, terwijl men ook tegen het einde van de cursus de kandidaten nog. eens goed aan de tand zal voelen voordat ze examen mogen doen. De cursus voor gevorderden had een beter verloop. De clubavonden werden gemiddeld door 26 cursisten bezocht. Vanuit de vergadering attendeerde men het bestuur erop, dat de vereniging over enige jaren haar 40- jarig bestaan gaat herdenken. Men zou zo langzamerhand wel eens voor een wat ruimere financiële feestpot moeten gaan zorgen zo meenden de leden. Het be stuur antwoordde, dat men al met een en ander bezig was en dat hulp van leden welkom was. De beide instructeurs van de cursus kregen van „Gerardus Majella” enige attenties aangeboden. Mevrouw Schuma cher ontving een plantenbak. Het aftre dende bestuurslid, de heer Jacobs, werd herkozen. Mevrouw I. Herlaar werd als vijfde bestuurslid toegevoegd. De ge slaagden waren T. van Baarse, P. Berlee, A. Bakker-Groen, E. de Jong, A. Le- naarts mevrouw Sinnege, J. Sakkers, mej. A. F. M. van Straten, mej. De Wit en A. van der Lem. De vijftien tentoonstellingen, die in het afgelopen jaar in ’t expositiegebouw aan de Constantijn Huygensstraat zijn gehouden, trokken ruim 7300 bezoekers. In vergelijking met 1973 daalde de be zettingsgraad van het gebouw circa 18 procent. Daarentegen steeg de gemiddel de openingstijd per dag van ongeveer 2,8 naar 3,3 uur. Overigens is de werkgroep geenszins tevreden over de verwijzing naar het tentoonstellingsgebouw. Voorts wil men meer educatief materiaal, dat bij een tentoonstelling gebruikt kan worden, voorlichtingsactiviteiten in het kader van een tentoonstelling en een nog rui mere inbreng van allerlei plaatselijke groeperingen. Prof Kuiper vroeg zich als reactie op de inleiding van zijn collega af, of arbeid binnen het productieapparaat in derdaad minder aantrekkelijk is dan in de beide andere soorten arbeid. Wei meende hij, dat de productiearbeid ,,van boven af” te weinig aantrekkelijk is gemaakt en hij vond, dat het productie apparaat opnieuw moest beginnen met het creëren van arbeid, die ..menselijk” is- Vandaag komt de televisie kritiek van Nico Scheepmaker te vervallen. BEVERWIJK. De gemeente Bever wijk heeft bij het Amsterdamse Ge rechtshof uitstel van behandeling ge vraagd van het hoger beroep, dat de Metro Meubelmarkt aantekende tegen het vonnis dat de Haarlemse rechtbank onlangs uitsprak in het kort geding te gen de gemeente. en 21.30 Prof dr Kuiper deelde het levenson derhoud in in verschillende niveaus van te weinig om te leven tot zoveel dat het leven van anderen in het geding komt. Als ideaal zag hij een niveau, dat niet alleen de primaire levensbehoeften be vredigd en het deelnemen aan collectie ve voorzieningen mogelijk maakt, maar waarbij ook een zekere mate van per soonlijke keuze uit consumptiegoederen mogelijk is. Van een vrije maatschappij kan volgens hem pas gesproken worden als elk lid van de samenleving dit ni veau bereikt. BIOSCOPEN Kennemer Theater, Zeestraat. 19 en 21.15 u.: ..Emmanuelle” 19.30 u.: „De twaalf veroor deelden. Luxor Theater, Breëstraat. 19 en 21.15 „Tommy. TENTOONSTELLINGEN Openbare bibliotheek, Kerkstraat 44. Exposi tie van verzetsliteratuur; geopend 2 en 3 mei tijdens openingsuren. Kennemer Oudheidkamer, Huize Schey- beeck, Velserweg 2. Geopend op donderdag van 19.30 tot 21.30 uur. Voor groepen op aanvraag bij P. Prins, Lijsterbeslaan 23. Be- verwijk, tel. 25120. DIVERSEN WOENSDAG 30 APRIL Sociëteit Alpha, Moensplein. Geopend vanaf 20 U. DONDERDAG 1 MEI Hulpdienst Help een handje. Maandag tot en met zaterdag van 8-10 u.: Zeestraat 81, tel. 24617 of bij de bekende wijkhoofden medewerkers. Sportfondsenbad, Kuikensweg. Geopend van 9-12 en 13.30-15.30 u. Sociëteit Alpha, Moensstraat. Geopend vanaf 20 u. Labyrinth, Kruisweg. 20.30 u. film „Okto ber’. Openbare bibliotheek. Kerkstraat 44: vol wassenen 14-17.30 u. Alarmnummers. Politie en brandweer 25555, milieuklachten 96000. VELSEN. „Hoe krijg je de mensen ertoe om voor de samenleving arbeid te verrichten”. Dat was de centrale vraag tijdens de discussieavond, die EIBA, de instelling Evangelie en Industrie-Arbeids- apostolaat, dinsdagavond in De Schouw te Velsen-Noord heeft gehouden. Onder werp van de open discussie-avond was het recht op levensonderhoud en het recht van arbeid .waarbij prof dr. J. P. Kuiper, hoogleraar aan de Vrije Univer- siteit van Amsterdam en prof dr H W Lambers, hoogleraar economie aan de Erasmusuniversiteit te Rotterdam een inleiding hielden. SCHOUWBURG Stadsschouwburg (Wilsonsplein), 19.45 u.: Operettevereniging Hulsbergen met „Ondeu gende Marietta”. Donderdag 20.15 u.Techni sche Theatergroep Perspekt met „De val van Rebenshalle”. stelling „ineta- tentoonstelling kunst aankopen van de gemeente Haarlem t 1974-1975. T.m. 1 juni. Geopend dag. 10-17 u. zond. 13-17 u. Vishal (Gr. Markt). Tentoonstelling Kunst- aankopen van de gemeente Haarlem 1974-1975. Geopend ma. t.m za. 10-17 u. zond. 13-17 u. t.m. 1 juni. Galerie Bon Art (Jansstraat 63). Expositie plastieken van Truus Menger en schilderijen van Rij a Westendorp Geopend 13-18 u. t.m. 4 mei. Gebouw Noord-Holland (J. J. Hamelinkstraat 4-6). Expositie schilderijen, aquarellen en te keningen van Cor Dik. Geopend ma. t.m. vrij. 9- 17 u. T.m. 21 mei. Galerie De Bleeker (Bleekersvaartweg 18, Heemstede). Expositie over de Bleekersvaart weg, met o.a. foto’s, dia’s, gebruiksvoorwer- pen, bandopnamen en oude documenten. Geo pend dag. 10-12 u. 14-17 u. en 19-22 u. T.m 23 mei. Galerie De Dorstige Kuil (Koediefslaan 69, Heemstede). Expositie pentekeningen, mono- prints, etsen en plastieken van Wim Velle- koop. Geopend ma. en woe. 20-22 uur en za. 10- 12 u. T.m. 25 mei. Gemeentehuis Bloemendaal Bloemendaalse- weg 158) Expositie schilderijen en tekeningen van Lily van Cleeff. Geopend dag. 14-17 u. maandag en 30 april gesloten. T.m. 10 mei. Galerie Eylders (Haltestraat 77, Zandvoort). Expositie werk van Imre Balint en Axel Kreher.Geopend wo. t.m. vrij. 13-16 u. za. en zon. 13-17., t.m. 9 mei. Prof Lambers kon een heel eind met de redenering van zijn collega meegaan, maar had een afwijkend standpunt, waar het de stimulans om arbeid te verrichten betrof. Hij wees erop, dat vanuit de productiearbeid het welzijns- en bezin ningswerk mogelijk gemaakt moet worden en dat dus de productiear beid, naar zijn gevoel het minst aantrek kelijk, op de eerste plaats komt. u.: .Heavy MUZIEK Concertgebouw (L Begijnestr.), 20.15 u.: Popconcert met Livin’ Blues, Trace en Al- quin. BIOSCOPEN Cinema Marquette, Ruysdaelstraat. 20 Once upon a time in the west”. BIOSCOPEN Cinema Palace (Gr. Houtstr.) 15.30 en 20 u. ,,’t Is zo’n gekke, rare, dolle, dwaze wereld”, a.l. Frans Hals (Frans Halsplein) 19 en 21.15 u.: In Tirol gaat de ontucht vrolijk verder’-, 16 j. Lido (Houtplein) 14, 19 en 21.30 u.: .Rooie Sien”, 14 j. Luxor (Gr. Houtstr.) 14, 18.45 en 21 15 ..Keetje Tippel”, 18 j. Rembrandt (Gr. Markt) 13.45, 19 en 21,30 u.: ,.Kung Fu slavinnen”, 18 j. Donderdag 14, 19 en 21.15 u.: „Death Weish”, 18 j. Roxy (KI. Houtstr.) 14.30, 19 en 21.30 u ..Rosemary’s baby’’, 18 j. Studio (Gr. Markt) 19 en 21.15 u.: „Troll”. 18 j. Donderdag 14.15, 19 en 21.15 u.: ..Ciao Manhaften”, 18 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62). Ten toonstelling goudleren behangsels t.m. 3 aug. Tentoonstelling Frans Hals en andere mees ters uit de Haarlemse school, zilver, tulpen- boek, tegelcollectie, goudleer, glas en antieke meubelen, poppenhuis en oude apotheek. Ge opend ma. t.m. za. 10-17 u. Zondag 13-17 u. T.m. 3 mei avondopenstelling van 20.30-22.30 u. Prentenkabinet: tentoonstelling „Haarlems zil ver” en ..Haarlem getekend in de 18e eeuw”, t. m. 27 juli. Teylers Museum (Spaarne 16). Permanente tentoonstelling schilderijen uit de 19e en 20ste eeuw, tekeningen uit Hollandse. Franse en Italiaanse school, fossielen, mineralen, kristal len, historische, natuurkundige instrumenten. Di. t.m. za. 10-17 u. Ie zondag v.d. maand 13-17 u. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79). Ten toonstelling sculpturen van de beeldhouwer Wim Jonker. T.m. 27 mei. Permanente ten toonstelling oude religieuze schilderijen en handschriften en mineralen etc. geopend di. t. m. za. 0-12 u. en 14-17 u en zond. 14-17 u. Stichting Beeldende Kunst (Ged. Oude Gracht 121. Uitleenkunst met kooptegoed. Expositiekeldertje: de maand mei keramiek van Barabar van Elsdingen. Ie verdieping de maand mei overzichtstentoonstelling van werk van Roelof Klein. Geopend di. t.m. vrij 13-17 u. za. 11-17 u. en donderdagavond 20-22 u. Preekstoel (ingang Gasthuispoort t.o. Kleine Houtstr. 93). Collectie religieuze goederen. Geopend di., do., za 10-12.30 en 14-16.30 u. Cruquiusmuseum (aan de Ringvaart in Heemstede). Oud-Hollandse molens, maquette waterstand, oud stoomgemaal enz. Geopend dag 10-17 u. Aanmelding in het theehuis (tel. 023-286946). Vleeshal (Gr. Markt). Tentoonstelling „meta len buisstoelen”, T.m. 25 mei 1 van

IJmuider Courant | 1975 | | pagina 9