Eigen verbrandingsinstallatie of samenwerking met andere regio’s wordt Dries Schelvis voelt zich in hoek gedrukt Snelle 800 meter O. Commandeur Examens Meubels hüKen,hfe^n, Kopen bij woonw TOONSO CAIJ zit nog steeds voor vraag of beleid moet worden omgebogen D.J.K. - STORMVOGELS „Niemand uitgesloten” INGS- V. EN IA InIJmuiden langs de weg naar het Zuidpier-strand CHAOTISCHE WIJZE VAN DECLAREREN STRAKS VERLEDEN TIJD Ziekenfonds BOWLINGBOND NIEUWS PLAATSELIJK 19 7 5 3 M E I ZATERDAG door Ton Kors Jr. Afvoer door VAM oofd- in en Ipen. >or u en J DIETVORST ROYAL ATTENTIE ATTENTIE ATTENTIE BESLISSINGSWEDSTRIJD STORMVOGELS DIETVORST ROYAL 'gene i plan IJMOND Het Centraal Afvalverwerkingsbedrijf IJmond (CAIJ) houdt zich nog steeds koortsachtig bezig met de vraag of er voor deze regio wel of niet een eigen vuilverbrandingsinstallatie moet komen. De vijf gemeenten die in het bedrijf samenwerken, hadden vorig jaar al besloten tot de aanschaf en de bouw van een dergelijke installatie. Maar sinds enkele maanden oriënteert het dagelijks bestuur van het CAIJ zich op alternatieve mogelijkheden. Een rol spelen daarbij de hoge kosten, die aan de bouw van een dergelijke installatie verbonden zijn (veertig miljoen gulden). Dat brengt met zich mee dat men zich meer dan ooit is gaan bezinnen op de mogelijkheden om de afvalver werking van verschillende streken te bundelen. Het CAIJ voert momenteel besprekingen met Alkmaar, Zaanstad en Kennemeriand. Daarbij bemiddelt en coördineert de provincie. De voorzitter van het CAIJ, de Velsense CDA-wethouder Van der Werff, zegt dat er binnen het dagelijks bestuur nog geen beleidsombuiging heeft plaats gehad. Als dat zal gebeuren, moet dat wel binnen afzienbare tijd, vindt hij. WIJK AAN ZEE. Vorige week stapte de 52-jarige Dries Schelvis naar het bureau Sociale Zaken in het Stadskantoor om daar formu lieren van de Algemene Bijstands wet op te halen. Dries Schelvis had altijd zelf zijn boontjes gedopt, maar nu moest hij de stap naar de bij stand nemen. Als uw verzoek om geldelijke steun wordt afgewezen heeft u 30 dagen de tijd om in be roep te gaan, had de dienstdoende ambtenaar tegen hem gezegd. Dries Schelvis knikte en keerde terug naar zijn bedrijfje aan de Duinweg te Wijk aan Zee. Hoogovens d: - IK (ADVERTENTIE) Uniform tarief ziekenvervoer 1 -1 68 01 er king. H’LEM (Van onze atletiekmedewerker) (ADVERTENTIE) we toch zo spoedig mogelijk tot een besluit willen komen. Anders kunnen we in 1977 toch wel grote moeilijkhe den verwachten.” 153,- 237,- 377,- 501,- moge- :je met 8 d 96 89,72 134,59 179,45 224,31 269,18 rte aan: huis, B.V, ken, dak- e, parket- sriskosten. 3 verlijden, iusief alle Met ingang algemeen en op de lange duur de hieraan verbon den kosten veel hoger zullen worden dan de financiële gevolgen van een eigen installatie. Wel vindt hij het interessant dat aan de afvoer door de V.A.M. recyclingsmogelijkheden ver bonden zijn, hoewel volgens hem de resultaten (onder meer compost) te genvallen. „Maar het is natuurlijk wel zo dat het ook mogelijk is bij verbranding afval opnieuw te gaan gebruiken. Voor je tot verbranding overgaat kan bijvoorbeeld ook blik uit het afval worden verwijderd. Ook op die mogelijkheden wordt gestu deerd”. Hij benadrukt nog eens dat ombui gende beslissingen niet te lang uitge steld kunnen worden. Het dagelijks bestuur heeft daarbij altijd nog het goedgekeurde besluit om bijna veertig ij werk- it. wor- srlijden. Kromhoutstraat 56, tel. 02550-17150. i, telefoon i02 - 65 30. tied. 60 mnd BEVERWIJK. „Niemand wordt uit gesloten. Een taxibedrijf dat al verze kerden voor het ziekenfonds reed, kan met dat vervoer doorgaan. Taxi 600 in Wijk aan Zee heeft nimmer aan de besprekingen met het ziekenfonds deel genomen. Schelvis doet zich zelf tekort als hij weigert aan de uniforme regeling mee te doen.” college werd gevraagd het CAIJ met klem te verzoeken de bouw van een verbrandingsoven voor onbepaalde tijd op te schorten. Dit totdat andere keu zemogelijkheden worden voorgelegd aan de vijf samenwerkende gemeen teraden. „Deze raden hebben hun be voegdheden aan het CAIJ overgedra gen en ik geloof dat we dan binnen het algemeen bestuur van het CAIJ moeten praten over een eventueel ander beleid en niet in de raden”. Het algemeen ziekenfonds „Kennemer- land” hièld begin april een bespreking met de vervoerders in de regio IJmond. Binnen twee weken was men uit de problemen en werd besloten de relatie met de ziekenfondsen door Taxi 23000- Beverwijk te laten onderhouden. In het gebied rond Haarlem houdt Taxi 13000 aan het Houtplein de declaratiezaken al in de gaten en in Velsen is nu Taxi Kloosterhuiskade opgedragen de admini stratieve belangen te behartigen. Maar belangrijker voor het algemeen zieken fonds „Kennemeriand” is, dat er nu met IJMOND. Na haar knappe prestatie op de 400 meter tijdens testwedstrijden op Papendal heeft Olga Commandeur bewezen ook op de 800 meter snelle tijden op de klokken te kunnen brengen. Bij jeugdwedstrijden van ATOS in Am- sterdam-Noord liep het Suomi-meisje de 800 meter A in de fraaie tijd van 2.10,8, waarmee zij onbedreigd eerste werd. Adjunct-directeur J. v. d. Griend van het algemeen ziekenfonds „Kennemer iand” benadrukte, dat de regeling „echt niet beoeld is om de kleine taxi-bedrij- ven eruit te drukken. Wij proberen alle taxi-bedrijven, die voor ons rijden, voor de nieuwe regeling te winnen. Voorzover mij bekend, is Taxi 600 de enige, die bezwaren aantekent. We gaan binnen kort met ziekenfonds „Spaarneland” om de tafel zitten om die nare zaak uit de wereld te helpen.” miljoen gulden uit te trekken voor de bouw van een vuilverbrandingsinstal latie op tafel liggen. „Als het tot een beleidsombuiging komt, willen we als dagelijks bestuur wel het initiatief daartoe in handen houden”, gaat hij verder. De wethouder vindt dat een kwestie van juiste politiek. Hoewel hij het niet direct zegt, blijkt wel dat hij niet erg gelukkig is met de vra gen die in Velsen zijn gesteld door het CDA en de PvdA. Het Velsense Hoeveel geld Dries Schelvis nu maan delijks minder ontvangt wil hij beslist niet aan de openbaarheid prijsgeven. Dat het een fijn bedrag is kan ik zien als Dries Schelvis zijn financiële boeken pakt en de afrekeningen met het zieken fonds Kennemeriand laat zien. Getallen met vier cijfers springen er maandelijks uit. „Het scheelt ons een grote slok op een borrel. Daarom ben ik ook naar de bijstand gegaan. We kunnen dat vervoer voor het ziekenfonds niet missen”. Volgens de taxi-chauffeur is er niet gesproken over een financiële tegemoet koming, noch van de zijde van Taxi 23000 noch van de zijde van het zieken fonds. „Kan dat dan?” vraagt hij belang stellend. Wethouder Van der Werft zegt dat het dagelijks bestuur niet tot een nieuwe bezinning is gekomen door alleen maar de jarenlange oppositie binnen het algemeen bestuur van het het CAIJ. Bestuursleden als Koop man, Hoek en Van Rijn uit Velsen, maar ook Colijn uit Beverwijk heb ben altijd tegen een eigen installatie aangeschopt en gepleit voor onder meer af voer naar de VAM. „In janu ari hadden we geloof ik onze laatste vergadering met het algemeen bestuur en toen werd de motie Koop man met drie tegen veertien stem men verworpen. Zo groot was die oppositie niet. Van grote invloed zijn moet taxi 23000 hier nou infiltreren?”, vraagt Dries Schelvis zich rusteloos af. Het is niet de opzet van de fondsen om broodroof te plegen, had het alge meen ziekenfonds „Kennemeriand” in een brief aan Schelvis laten weten. Hij leest die zin in de brief nog eens hardop en begint dan te glimlachen. „Nee, hoor, geen broodroof plegen”, moppert hij. één tarief wordt gewerkt, dat via één type declaratie in rekening kan worden gebracht. De ziekenfondsen zullen na 1 juli alleen die ritten financieel honoreren waarvoor via Taxi 23000, Taxi Klooster huiskade en Taxe 13000-Haarlem een zogenoemde opdrachtbon machtiging is gegeven. In het gebied rond het Noordzeeka- naal zijn Taxi 23000 en Kloosterhuiskade straks verantwoordelijk voor de kwali teit van het vervoer van de verzekerden naar ziekenhuizen en verpleeginrichtin gen en het declareren van de ritten. Dit zegt de heer J. v. d. Ploeg van Taxi 23000 te Beverwijk. „In dit gebied, waarin 160.000 mensen wonen, worden maandelijks ongeveer 5000 taxi-ritten voor het ziekenfonds gemaakt. Ik be grijp best, dat het ziekenfonds graag met één type rekening te maken wil krijgen. Het scheelt ze bergen controlewerk. Bin nen twee weken nadat het ziekenfonds de zaak ter sprake bracht waren de taxibedrijven in het IJmond het eens. En u weet, taxi-bedrijven zijn a priori al kemphanen, die een ander bedrijf niets gunnen. Nou, we zijn het eens geworden. Alleen Taxi 600 weigert”, al dus de heer V. d. Ploeg. In Velsen is taxi Kloosterhuis-kade het administratieve centrum, waar alle rekeningen van ziekenfondsritten in de gemeente Velsen binnenkomen, voor het gebied rond Haarlem is dat taxi 13000 in Haarlem en voor het gebied boven het Noordzeekanaal regelt Taxi 23000-Bever- wijk de declaratiezaken. „A.s. zondag gaan we met z’n allen naar de Zaan”. Op het KFC-terrein speelt Stormvogels het zeer belangrijke treffen tegen D.J.K. om het be houd van het 2e klasserschap. Zorgt u dat er een groot Blauw-Wit Legioen aanwezig is. Uw steun zullen onze „Storm pieten” zeker op prijs stellen. Een ieder die van de gelegenheid gebruik wil maken om de wedstrijd per gratis touringcar te bezoeken kan zich alsnog aanmelden. Haast U, er zijn nog maar een beperkt aantal plaatsen beschikbaar. Vertrek van de touringcar vanaf het sportpark Zeewijk om 13.00 uur. U dient zich dan wél HEDENAVOND nog op te geven bij de navolgende adressen: C. F. Spruit, Voermanstraat 22, telefoon 16773. A. S. Jordaan, v. d Helmstraat 13. telefoon 11909. Het Centraal Afvalverwerkingsbe drijf IJmond voert ook nog overleg met Hoogovens. Het staalbedrijf heeft zich garant gesteld voor de jaarlijkse aflevering van twintigduizend ton af val. Wethouder Van der Werff wil niet bevestigen dat Hoogovens invloed uitoefent om de bouw van een eigen installatie uit te stellen. En op de vraag of Hoogovens tot vaste prijsaf spraken wil komen voor lange tijd, antwoordt hij: Kijk, Hoogovens biedt aan om jaarlijks zoveel af val te leve ren. Het is logisch dat ze daarom tot wat afspraken willen komen. Zij hebben een concept-contract opge steld, dat doorons bestudeerd wordt. Ik wil niet te veel uit dit overleg treden”. HEEMSKERK. In de onderlinge competitie van de bowlingbond Kenne meriand is de strijd nog niet gestreden. Achter koploper de Strikers wordt nog verwoed om de 2e, 3e en 4e plaats gevochten. Met nog drie avonden te spelen is de totaalstand als volgt: de Strikers 479 punten; Strike en Zet 421; de Splitters 417; de Pitchers 414 en Houdt Moed 379. Bij de individuele pun ten loopt J. Hieltjes nu weg van zijn concurrenten. Als eerste dame komt Ti ne Westra opzetten. Stand: J. Hieltjes 90 punten; A. Groot 83 en H. van Leen 83. AMSTERDAM. Vrije universiteit. De heer B. J. C. Wetsema uit Haarlem zal op vrijdag 16 mei promoveren tot doctor in de wis- en natuurkunde op het proefschrift „Pulse-polargraphic studies of kinetic processes”. Promotor is prof, dr. J. M. Los. Een ander talent bij Suomi is de jeugdige Mary Mooy, die het nummer 600 meter meisjes C won in de nieuwe clubrecordtijd van 1.46,9. Daarmee ver beterde zij haar eigen clubrecord met 0,4 seconde Van DEM nam alleen Sjaak Hurkman aan deze wedstrijden deel. Op de 100 meter werd hij door de jury als laatste geplaatst, waar Hurkmans het overigens niet mee eens was. In ieder geval heeft hij bewezen tot een tijd van 11,8 in staat te zijn. Bij het kogelstoten bracht hij het tot 11,70 meter. Daarmee bleef hij iets onder de verwachtingen. „Dat kan niet anders. In Beverwijk kunnen we nog een jaar of twee storten en daarna is het over. De provincie Noord-Hoiland geeft geen toestemming meer om verder te gaan met gecontroleerd storten. Dat bete kent dat we in 1977 een andere moge lijkheid moeten hebben om ons afval uit de IJmond kwijt te raken. Toen de gemeenten vorig jaar tot de bouw van de installatie besloten was het mogelijk om medio 1977 de oven in gebruik te nemen. Dat ligt nu door deze bezinning over alternatieven toch al veel moeilijker. Vandaar dat ia» Door deze, door het ziekenfonds „Ken nemeriand”, zo gewilde uniforme rege ling is de zelfstandigheid van een aantal deelnemende taxibedrijven in de regio IJmond danig aangetast. Wie die zelf standigheid te lief is en besluit niet meer aan het vervoer van verzekerden deel te nemen zet zich in feite buiten spel. Taxi 600 te Wijk aan Zee is in het IJmond-gebied het enige taxi-bedrijf, dat weigert aan de uniforme regeling deel te nemen en met Taxi 2300-Bever- wijk (in IJmuiden bezit men Taxi 5000) samen te werken. onze contacten met de Kennemerraad geweest waaruit heel sterk het idee naar voren is gekomen om te stude ren op een bundeling van krachten. De kosten van een eigen installatie zijn natuurlijk hoog. De oven in Alk maar heeft overcapaciteit. De instal latie in Zaanstad, die volgend jaar in bedrijf komt, heeft ook een overcapa citeit. De Kennemerraad staat even eens voor een beslissing. We praten nu alleen maar met elkaar om te zien of er mogelijkheden bestaan om bijvoorbeeld vuil af te voeren naar Alkmaar of Zaanstad of om mis schien met Kennemeriand een geza menlijke regeling te treffen. Maar daarbij is dan wel belangrijk of de transportkosten niet al te hoog oplopen. Er bestaat in zo’n geval een grote kans dat de kosten van het vervoer schrikbarend oplopen. Dat soort zaken zijn allemaal punten van studie die we weer heel nauwgezet doornemen. AMSTERDAM. Vrije Universiteit. Geslaagd voor het doctoraal examen rechten: H. J. Houtkoper, Haarlem. Voor het artsexamen NC II: P. G. Verduyn, Haarlem. Voor het doctoraal examen economie A. J. Baars, Badhoevedorp. Voor het doctoraal examen andragolo gie: B. G. van Gelder, Haarlem en C. A. H. M. de Haan, Heemstede. AMSTERDAM Gemeentelijke uni versiteit. Geslaagd voor het doctoraal examen rechten: R. J. G. M. Boumans. Nieuw Vennep. Geslaagd voor het tand- artexamen: C. J. Reynhoudt, Badhoe vedorp en F. de Vries, Haarlem. Ge slaagd voor het doctoraal examen ge schiedenis: mevr. H. van Voorst Vader- Duyninck Sander, Bloemendaal. Geslaagd voor het kandidaatsexamen filosofie: L. v.d. Valk, Aardenhout. Geslaagd voor het examen wiskunde MO-A: P. R. Ruis. Haarlem. Geslaagd voor het doctoraal examen natuurkunde: J. Zoetelief, Haar lem. praten”, Werff. Afvoer door de V.A.M. heeft daar om geen kans omdat berekend is dat Acht jaar lang stond de Wijk aan Zeeër klaar om patiëntjes van Helioma- re naar huis te rijden en weer op te halen en om verzekerden van het zie kenfonds. woonachtig in Wijk aan Zee. naar ziekenhuizen en inrichtingen te vervoeren. Maandelijks diende hij zijn declaraties bij het ziekenfonds in en wist samen met zijn verhuur van luxe auto’s en de overige taxi-ritten zijn hoofd keurig netjes boven water te hou den. De inkomstenbron van het zieken fonds is nu opgedroogd, want hoewel de regeling pas 1 juli a.s. ingaat heeft Dries Schelvis van Heliomare al te horen ge kregen, dat hij de patiëntjes niet meer mag vervoeren en Taxi 23000 de klus heeft overgenomen. Dat zit hem niet lekker. „Maar wat doe je er aan. Ik wil geen rottigheid. Van der Leede van Taxi 23000 heeft me vorige week nog gevraagd om de ritten in Wijk aan Zee voor Taxi 23000 te rijden. Ik kan dan declaraties indienen die Taxi 23000 weer met het ziekenfonds verrekent. Dat doe ik niet. Ik wil mijn hand bij Taxi 23000 niet mee. Tk wil gra?" zeUstandip hlöven. niet mee. I wil graag zelfstandig blijven. Ik vraap me alleen af waarom ik er uitgedrukt moet worden. Natuurlijk, er gens ben ik te klein, maar in die acht jaar liep alles voortreffelijk en zijn er nooit k’act^en binnen pekomen. He* was zelfs zo, dat ik goedkoper dan Taxi- gigant 23000 werkte. Waarom mag ik Wijk aan Zee niet houden. Waarom BEVERWIJK. Met ingang van 1 juli gaan het algemeen ziekenfonds „Kennemeriand” en het ziekenfonds „Spaarneland” te Haarlem (waarin opge nomen het ziekenfonds Oud-IJmuiden) een uniform tarief voor het lokale en interlokale vervoer van verzekerden in stellen. De ziekenfondsen stoorden zich aan de diversiteit van tarieven van de verschillende vervoersbedrijven en de chaotische wijze van declareren. Maan delijks worden er in de IJmond zo’n 5000 taxi-ritten met verzekerden van het ziekenfonds gereden. Acht jaar geleden, toen zijn vader stierf, nam hij de zaak over en hij was van plan door hard te werken de zaak lekker uit te bouwen. De twee taxiver- gunningen van zijn vader nam hij over. In 1969 tekende Taxi 23000-Beverwijk be roep tegen deze beslissing van B. en W. aan. Gedeputeerde Staten verklaarden het beroep ongegrond. Het verzoek van Dries Schelvis om een vergunning voor een derde taxi werd door B. en W. van Beverwijk in 1973 afgewezen omdat uit ambtelijke rapporten en de bedrijfsge gevens is gebleken dat met de twee huurauto’s ruimschoots in de behoefte van vervoer wordt voorzien”. Ook zijn verzoek om een taxistand plaats bij het station Beverwijk werd af gewezen en zijn poging om in Beverwijk een kantoortje te openen ging ook de mist in, omdat B. en W. dat filiaaltje niet wilden toestaan. „Ik ben atijd klein gehouden. Oké, maar dan werk ik hard om in de be- staahde situatie mijn geld te verdienen. Maar ook dat proberen ze me af te nemen. Het is triest”. Dries Schelvis gaat zijn bijstandsfor- mulieren maar eens invullen, zegt hij. Uit het feit dat wethouder Van der Werff onlangs een bezoek heeft ge bracht aan de V.A.M. in Drente mag volgens hem niet worden afgeleid dat af voer via dit bedrijf voor het CAIJ. weer tot de mogelijkheden is gaan behoren. „Ik ben daar geweest op een vergadering van reinigingsdiensten uit Noord-Holland. Er was tegelijkertijd een excursie aan verbonden en ik vind dat je van alle ontwikkelingen op de hoogte moet zijn om mee te kunnen zegt wethouder Van der QaS

IJmuider Courant | 1975 | | pagina 7