Supporters met 20 is bussen naar Breda NAC BIOLOGEERT HAARLEM Zege in zwakke generale Eredivisie in cijfers NAC BEGERIG TEGEN i TAM FC UTRECHT Wagemngen de eerste AZ onmachtig tegen Sparta I degradant 3 Belangstelling bijzonder groot •8 9 S7CST MAANDAG 5 197 5 MEI r>»— - Anders Veel beter M Laatste duel in Breda beslissend (Van onze sportredactie) SPORlEF (Van onze sportredactie) i THEO KLEIN De beslissende momenten uit het duel tussen Haarlem en Excelsior. Inzet: Wickel brengt v. d. Berg ten val. Nadat scheids rechter Berrevoets naar de elf meterstip heeft verwezen, heeft Sadek (8) ervoor gezorgd dat Van der Roer kan vissen: 10. HAARLEM Naar verwachting zullen aanstaande zondag twintig bussen van de supportersvereniging Haarlem uitrukken om de ploeg van Barry Hughes in Breda te steunen bij de beslissende competitiewedstrijd tegen NAC. „We verwachten zo’n vijftienhonderd aanmeldingen voor onze busreis”, vertelde de heer Dam, voorzitter van de supportersvereniging gisteren, nadat bekend was geworden dat Haarlem in Breda het eredivisieschap veilig moet gaan stellen. 8 8 8 6 5 5 7 6 1 2 2 9 6 6 7 1 1 1 19—5 19—7 19—8 3- 0 2- 1 4- 1 5- 1 0-1 1-0 0-0 3- 1 3-1 13 12 12 NAC-keeper Jan de Jong, die laat in het seizoen zijn goede vorm heeft teruggevonden, bleek voor Utrecht een niet te nemen hindernis. Periodestand PSV Ajax Feyenoord 73 16 en. iaaFii-' BREDA Breda maakt zich reeds op voor de wedstrijd die NAC komende zondag tegen mede-degradatiekandidaat Haarlem te wachten staat. Trainer Jo Jansen, de opvolger van de ontslagen Henk Wullems, na het gewonnen duel bij FC Utrecht: „Tegen Haarlem moet het gebeuren. Evenals gisteren tegen Utrecht zullen we met honderd percent inzet moeten strijden, dan zie ik voor ons nog wel mogelijkheden. We hebben de laatste wedstrijden niet slecht ge speeld. Jammer genoeg hebben we door pech wat punten verloren. Dat moe ten we zondag zien te voorkomen”, aldus Jo Jansen. i. Heren laxen en drankje, 109. Open mamisch pannend. aanwe- eau. Ge- 12-18 u. DEVFNTER. Voor Wageningen is het doek definitief gevallen. In Deventer kreeg de ploeg van Frits Korbach geen schijn van kans. Ging de rust nog met de hoopgevende stand 1-1 in, in de tweede helft werd Wageningen wegge speeld. Het werd uiteindelijk een forse 5-1 nederlaag. Ondanks de degradatie merkte trainer Korbach na afloop van de wedstrijd luchthartig op dat „er in de eerste divisie óók gevoetbald wordt.” zich verder slechts bezig met defensieve klusjes. Van den Berg: „Ik voel me ook veel beter dan in de laatste wedstrijden die ik in het basisteam speelde. Ik geloof dat het komt omdat ik nu als reserve in de week voor een belangrijke wedstrijd toch aan minder spanning blootsta dan de anderen. Die spanning is enorm groot voor de spelers, dat wordt door veel mensen onderschat.” Trainer Korbach van Wageningen: komend seizoen weer opnieuw begin nen in de eerste divisie. 2 79—25 53 4 93—28 52 6 76—34 48 9 55—34 11 8 49—31 39 7 39—37 34 9 40—44 34 9 13 48—59 31 PSVFC Amsterdamj Roda JCFC Twente FeyenoordTelstar Go Ahead EaglesWageningen FC Utrecht—NAC HaarlemExcelsior AZ’67Sparta De GraafschapMVV Ajax—FC Den Haag Opstellingen: Haarlem: Boersma, Wentink. Fransz, Huvg, Derksen, Wetzel, Peys, De Kip, Sadek. Hoeben (Van den Berg) en Boszhard. Excelsior: Van der Roer, G. den Butter, Wickel. Israel, Tabbemee, A. den Butter, Van de Berg, Kwakkernaat, Roggeveen, Reigers berg en Van Diggelen. Scheidsrechter Berre voets. 6500 toeschouwers. Na rust waren de rollen omgedraaid. Nu ging FC Utrecht in de aanval en Jan de Jong kreeg alle kansen om zijn niet geringe talenten te tonen. FC Utrecht mocht dan wel veelvuldig aanvallen, erg veel overleg was er niet bij de thuisclub, zodat NAC steeds de zaak kon klaren. De gasten kregen zelfs nog een schitte rende kans op 2-0 toen Smits alleen Die mazzel bleef gisteren uit. Naar- zelfs passeerde en daarna voor een leeg doel tegen de paal schoot. Het bleef derhalve 0-1 en daarmee was NAC ui teraard het meeste tevreden. Budisic liep voor de rust nog tegen het geel op. In de tweede helft kreeg Utrecht nog enkele goede kansen. Keeper Jan de Jong bleek echter wederom een vrijwel niet te nemen hindernis. De Jong keepte bij tijd en wijle weergaloos. 33 33 33 10 33 33 33 33 33 33 Die mazzel bleef gisteren uit. Naar mate de tijd voortschreed werd de on rust in Hughes’ formatie groter. Nie mand durfde meer de verantwoording voor een schot op het doel te nemen. De bal liep over ontelbare schijven, tot steeds weer de onherroepelijk fout werd gemaakt, gevolgd door balverlies. Er was pas verbetering te bespeuren nadat Hug hes Hoeben, die de hele week niet had kunnen trainen wegens een ontsteking aan zijn voet, had vervangen door Van den Berg. Hij organiseerde de aanval veel beter, gaf links en rechts bruikbare passes af en bracht de nodige fantasie in het spel. Vooral Sadek, die meer afspeel- mogelijkheden kreeg wanneer hij aan de bal was, Boszhard en De Kip (om beur ten met Van den Berg opkomend in de spits) profiteerden ervan. Nadat Cruyssen en Brouwer beiden al een keer dicht bij een treffer waren geweest was het in de 23e minuut een vrije trap van Cruyssen die de inleiding vormde voor het enige doelpunt uit het schot van Dierckx, die Henriksen kans loos passeerde, 0-1. NAC bleef het beste van het spel houden, waarbij Brouwers zelfs nog een keer alleen voor Henrik sen verscheen. Trainer Ben Peeters na afloop: „Ik had een radio bij me in de dug out en toen ik na twee minuten in de tweede helft hoorde dat Wageningen met 3-1 achter stond, wist ik dat we voor de rest van de wedstrijd met een gerust hart op de bank konden blijven zitten. Want toen waren wij toch al veilig”. Excelsior deed bijzonder weinig moeite om Haar lem naar een nederlaag te spelen. Zelfs toen Sadek in de zevende minuut na rust Haarlem uit een penalty aan een 1- 0 voorsprong had geholpen, bleven de Rotterdammers volharden in het defen sieve spel. Slechts twee man, Van Digge len en Roggeveen, bleven constant in de voorste lijn. De rest van de ploeg hield UTRECHT. Slechts een helft heeft FC Utrecht zjjn sportieve plicht tegen over NAC vervuld. Voor de rust stond er een mat spelende thuisclub tegenover een begerig NAC en konden de Bredanaars naar hartelust aanvallen. Dat gebeurde dan ook en de rammelen de Utrechtse defensie kwam handen en benen tekort om alle Bredase stormlo pen te weerstaan. Het was Van den Berg die uiteindelijk het enige doelpunt van de match zou inleiden. Een hoge voorzet van De Kip nam hij, onvoldoende af geschermd door voorstopper Wickel op zijn hoofd. Van den Berg: „Ik wilde hem daarna inschie ten, maar toen werd ik door Wickel met zijn elleboog weggeduwd”. Wickel: „Ik liep precies tegen de zon in te kijken. Ik zeg niet dat dit onmogelijk is.” Scheids rechter Berrevoets zag er in ieder geval Het bestuur van de voetbalvereniging Haarlem had de spelers afgelopen week al een „behoudpremie” in het vooruitzicht gesteld. Had NAC van Utrecht ver loren, dan was dat bedrag gisteren al uitgekeerd. Nu kunnen de spelers van het eerste team dit extraatje zondag verdienen wanneer zij in Breda de laatste hindernis nemen. Hoe hoog de premie is maakt het bestuur van de club niet bekend. Evenmin is zeker of Haarlem voor de beslissingswedstrijd in een trainingskamp zal gaan. Men is druk doende met het zoeken naar onderdak, maar een poging van de club om de selectie onder te brengen op het KNVB- centrum in Zeist dreigt schipbreuk te lijden op het feit dat het centrum vol ledig bezet is. Of NAC deze week in trainingskamp gaat wist Jo Jansen nog niet te vertel len. „In feite is het een gewoon competitieduel. Alleen is het dan wel de be langrijkste van het seizoen. Wij zullen in het begin van de week met de spe lers overleggen wat er het beste gedaan kan worden”. De belangstelling voor deze wedstrijd is bijzonder groot. Gisteravond stond de telefoon bij NAC-secre- taris Lemmens reeds roodgloeiend. Lemmens: „Het is onvoorstelbaar hoeveel telefoontjes ik al heb gehad”. Stand: PSV Feyenoord Ajax Twente AZ’67 Sparta Telstar Roda JC Amsterdam Den Haag Go Ahead E. De Graafschap MVV Utrecht Excelsior Haarlem NAC Wageningen een overtreding in en verwees naar de elf meterstip. Sadek nam geen risico en knalde hard in. Daarna viel de grootste angst van de Haarlem-spelers af. Er werd wat vlotter gecombineerd, hetgeen mogelijk was omdat Excelsior hardnek kig in een verdedigende opstelling bleef geloven. De daaruit voortvloeiende Rot terdamse counters leverden echter bitter weinig op, terwijl Haarlem in die perio de via Van den Berg (eenmaal zelfs alleen voor een verlaten doel), Sadek, Boszhard en Peys de beste kansen kreeg. Een doelpunt zat er echter niet meer in. Beangstigend was, met het oog op de wedstrijd van aanstaande zondag, de pa- x niek die in de laatste minuten in de laatste linie van Haarlem ontstond. Doelman Boersma liet daarbij zelfs op de lijn een keer de bal uit zijn handen vallen, om hem op het laatste nippertje nog buiten het doel te houden. Jan Fransz laconiek: „Dat kwam om dat we ons yerkeken op de tijd. De scheidsrechter liet nog vier minuten doorspelen voor blessuretijd. Dat viel, mij althans, tegen. Toch geloof ik dat deze ploeg nu voldoende op elkaar is ingespeeld om volgende week de druk te kunnen weerstaan.” En Van den Berg, die bij een harde charge van Israel een zwaar beschadigde neus opliep: „We hebben nu een ploeg waar we goed mee kunnen counteren. Dat kan ons volgende week goed van pas komen.” Het is duidelijk dat Haarlem daar volgende week bij NAC niet op hoeft te rekenen. Het beslissende treffen met de volgende week bij NAC niet op hoeft te Bredanaars wordt op het scherpst van de snede uitgevochten. Er zal in Brabant geen middeniinie spelen, die zich uitslui tend tot verdedigen zal beperken. „Beer” Wentink, gisteren als meest constante speler van dit seizoen onderscheiden met de „topscorertrofee” stipte dan ook een belangrijk punt aan toen hij opmerkte: „Wat we niet moeten vergeten, is dat we de laatste weken uitsluitend tegen te genstanders gespeeld hebben, die zelf al veilig waren. Dat was eigenlijk ook vandaag het geval. Maar volgende week komen we weer eens tegenover een ploeg te staan, die er zelf hard tegenaan moet. En dan wordt het een heel andere zaak.” Gisteren maakte Haarlem allerminst de indruk van de ploeg die klaar is voor de beslissende slag. Het elftal begon ronduit slecht. Het wist duidelijk geen raad met de geboden ruimte. Aanvallend verprutste Hoeben bijna elke bal, liep Sadek zich weer verloren in veel te solistisch spel en kwam Boszhard er niet aan te pas. De enige activiteiten waarbij keeper Van der Roer moest ingrijpen betroffen afstandsschoten van Sadek, De Kip en de opgekomen Jan Fransz. „Ja, wat moest ik anders”, vertelde de Haar lemse ausputzer, die gisteren wat last kreeg van een kuitbeenblessure, „toen niemand het initiatief nam, deed ik het maar. Het is vaker voorgekomen dat ik op die manier een doelpunt maakte.” Wageningen wist dat deze wedstrijd gewonnen moest worden. Om de concen tratie te verhogen ging de ploeg nog in een trainingskamp. Al in de tweede minuut kwam de klap. Martin Haar schoot na een pass van Bakker feilloos in. Wageningen kon in de 21e minuut nog gelijk komen. Uit een vrije trap van Tomas scoorde Hamberg 1-1. Het was de laatste stuiptrekking. Spits Jan Groenen dijk miste vele kansen en na rust kwam er helemaal geen goede bal meer van zijn voeten. Bakker maakte in de tweede helft nog 2 doelpunten voor Go--Ahead. Amtz rondde nog een voorzet van Bakker goed af en bepaalde daarmee de eindstand op 5-1. Trainer Frits Korbach had in de kleedkamer maar weinig commentaar. De KNVB had gedreigd „maatregelen” te nemen als Korbach weer voor boute uitspraken zou zorgen. Eerder in het seizoen verklaarde Korbach dat enkele clubs niet bepaald hun sportieve ver plichtingen na waren gekomen. Met na me doelde hij op de wedstrijd Den HaagHaarlem (1-1). Hij vindt het overigens nog steeds opvallend dat de ploegen die al buiten degradatiegevaar waren uitgerekend tegen zijn ploeg zeer „enthousiast” speelden. Korbach: „Al geef ik wel toe dat de ommekeer van Wageningen bij Haarlem begon.” Wage ningen zal in de eerste divisie weer opnieuw moeten beginnen. Saillant de tail is dat <je contracten van alle spelers bij Wageningen dit seizoen aflopen. PSV, Feyenoord en AZ’67 periode kampioen; Wageningen degradeert. Barry Hughes: „Het is toch wel een voordeel voor ons dat we daar met een punt voorsprong beginnen. NAC heeft ook geen groots aanvallend team. En zij zullen het spel daar toch moeten ma ken.” Een krasse uitspraak gezien het spel dat Haarlem gisteren tegen Excelsi or voor 6500 toeschouwers op de gras mat legde. De Rotterdammers waren naar Haarlem gekomen met de opdracht het laatste puntje te pakken, dat het definitief in veiligheid zou stellen en zij handelden daar ook naar. I Programma voor zondag: FC Am sterdamRoda JC, FC Twente Feyenoord, TelstarG.A. Eagles, Wa geningen—FC Utrecht, NACHaar lem, ExcelsiorAZ’67, SpartaDe Graafschap, MVVAjax, PSVDen Haag. ALKMAAR. AZ’67 heeft in zijn thuiswedstrijd tegen Sparta wel een enorm veldoverwicht gehad, maar geen kans gezien de Rotterdammers neer te halen. De beste kans daartoe kreeg Bob by Vosmaer in de 26ste minuut, toen hij een strafschop mocht nemen. Voordat het zover was werd de geblesseerde doelman Doesburg vervangen door Mom. Diens eerste daad: het stoppen van de slecht genomen penalty. In het niet fraaie, maar wel harde duel kreeg AZ vervolgens kansen genoeg, maar het slaagde er niet in het Spartaanse verzet te breken Scheidsrechter Wellinga, 6500 toeschouwers. HAARLEM. Direct na scheidsrech ter Berrevoets’ laatste fluitsignaal werd er gisteren op het Haarlem-terrein nau welijks meer over het duel tegen Excel sior gesproken. Het was vanaf kwart over vier alles NAC wat de klok sloeg. Zeven slopende dagen wachten Barry Hughes en de zijnen vóór in Breda de beslissing valt. Maar niet alleen daarom wilde men de 1-0 overwinning op de Rotterdamse ploeg zo snel mogelijk ver geten, het gehalte van de partij was er ook niet naar, om lang tot onderwerp van gesprek te dienen. „De wedstrijd was waardeloos. Maar waar het nu om gaat zijn de punten”, was unaniem het com mentaar van de Haarlem-spelers, die daarmee de kern van de zaak raakten. Want voor Haarlem is de tijd van pra ten allang voorbij. De ploeg strijdt nu om het naakte bestaan en daarbij is een hoge spelkwaliteit voor de direct betrok kenen een luxe die men zich niet kan permitteren. Heel Haarlem richtte zich ook daarom gisteren al naar het volgen de en laatste karwei, de krachtmeting met NAC. 33 22 33 23 33 21 33 17 33 14 11 33 8 18 33 10 14 33 11 33 10 10 13 47—46 30 7 16 10 32—39 30 9 10 14 39—53 28 8 15 32—52 28 7 13 13 43—55 27 8 10 15 40—61 26 7 11 15 31—52 25 7 10 16 35—66 24 9 17 35—61 23 9 18 38—74 21 1 X:

IJmuider Courant | 1975 | | pagina 9