Dagtocht Creatieve Kermis Fietsen door bejaarden N.-Hol!and m Heemskerker ernstig gewond bii Hoogovens Goede prestaties Suomi-atleten Belangrijke Fles wijn buit bij inbraak Hendriks won Bevrijdingsronde Smash kampioen tweede divisie Uitslagen brommercross ledenvergadering CDA St. Agatha VEILINGEN Examens OBE VAN DER KLEI OPRUIMING 1 I J I FINANCIËLE ZORGEN DOEMEN OP Kort IJmondnieuws Duinbrandje aan Zwarteweg Kort IJmondnieuws Negen maanden voor wurgpoging Jeugdkampioenschap tennisverenigingen Deze klant van u leest per dag gemiddeld drie kwartier in de krant, blijkt uit het Nationaal Dagblad Onderzoek. j MMMiMEVERWIJK Uitslagen cross DIE WILLEN OPVALLEN! NIEUWS FLAATSELIJK 4 Dlf pi juwelier - horloger - diamantair Zo ziet u maar weer, geen ander reclame medium wordt zo intensief gelezen, als de krant Logisch want die kunt u niet missen, geen dag. 1 1 r IV1 LL 1 men (Van een onzer verslaggevers) (ADVERTENTIE) (Van een medewerker) (Van een onzer verslaggeefsters) waarvan (Van onze tennismedewerker) de NAAM ADRES WOONPLAATS (ADVERTENTIE) (Van onze wielermedewerker) deelt u mede, dat wij t.m. 10 mei een D Breestraat 2-6, Beverwijk. Telefoon 02510-2 30 72 Want wij gaan ons VERNIEUWEN en krijgen in mei 1975 een nieuw up-to-date interieur van onze juwe- lierszaakte Beverwijk. In deze OPRUIMING vallen alléén die -Artikelen, geëtaleerd :n een van onze etalages op Breestraat 6. Of ze willen of niet, onze bezorgers zullen nu zeker meer opvallen door hun nieuwe fietstassen! Rode tassen met witte opdruk IJmuider Courant Op de foto een deel van de ruim 50 bezorgers welke in de gemeente Velsen, dag in dag uit weer of geen weer de krant bij u thuis be zorgen. Nog niet bij u? Schiet die bezorger eens aan (hij valt genoeg op!) De eerste 14 dagen brengt hij u de krant GRATIS! Als u dat gemakkelijker vindt, kunt U ook onderstaande bon invullen en aan ons opsturen. Als maandabonnee Als kwartaalabonnee Ik wil de IJmuider Courant graag 14 dagen gratis thuis ontvangen. Daarna kunt U mij noteren BEVERWIJK. Het college van B. en W. van Beverwijk houdt woensdag geen spreekuur. Na de pauze wordt de problematiek voor de IJmond met betrekking tot de overloop besproken. In het panel, dat dit probleem vanuit verschillende bestuurs niveaus zal benaderen, bestaat uit: me vrouw B. Groensmit-v. d. Kalle, lid van de Tweede Kamer voor de KVP; drs. J. Achterstraat, lid van de CDA-fraktie in de Provinciale Staten van Noord-Hol- land en de heer H. J. M. Roozen, CDA- wethouder van Heemskerk, alsmede lid van Provinciale Staten van Noord-Hol- land voor het CDA. Na de opening om 8 uur houdt mr. O. W- A. Baron van Verschuer, vice- voorzitter van het CDA, een inleiding ter gelegenheid van het in werking tre den van de CDA-federatie Heemskerk. (Vtn een onzer verslaggeefsters) B g< BEVERWIJK. De 36-jarige Heems kerker Henk Hendriks is maandag win naar geworden van de Bevrijdingsronde van Beverwijk. In de spurt hield hij zijn vluchtmakker Rob Duin (Alkmaar) en Sjaak Klaver (Tuitjenhorn) met ruim een lengte verschil op afstand. Er zijn onderweg vijf controleposten en bij twee daarvan moet een verplichte rust van een kwartier worden gehou den. Voor de grote tocht kan ook gestart worden bij de Karperput in Schardam nabij Hoorn. Degenen die daar vertrek ken rijden dezelfde route. Het inschrijf geld voor de grote tochten bedraagt zes gulden. Voor de kleine tocht is dat vier gulden. De route voert in twee grote lussen rond Spaarndam. Een bijzonder verheugend verschijnsel van de jeugdwedstrijden is dat de ten nisverenigingen zich meer en meer gaan manifesteren als „echte verenigingen”, dat wil zeggen als verenigingen waar men niet alleen terecht kan als ervaren speler, maar ook als jeugdspeler. Erg aardig is ook dat Heerenduinen, altijd aan de rand van het district levend, acte de presence geeft bij dit jeugdfestijn. van een deel van onze collectie gouden juwelen en horloges houden, goedgekeurd door de Kamer van Koophandel. VELSEN-NOORD. Een van de af gelopen dagen is er ingebroken in het pand van de West-Europese Telexrollen- fabriek in Velsen-Noord. Men kwam binnen door aan de achterzijde van het gebouw drie ruiten stuk te slaan. In het bedrijf is alles van onder tot boven doorzocht. Uit de directiekamer zijn een zilveren gasaansteker en een fles wijn verdwenen. IJMUIDEN. Bij Hoogovens heeft zich in het weekeinde op het spoorweg emplacement West een ongeval voorge daan, waarbij een 34-jarige inwoner van Heemskerk zeer ernstig gewond raakte en naar het Academisch ziekenhuis in Leiden moest worden overgebracht. Wisseltruc. Enkele buitenlanders hebben een wisseltruc uitgehaald bij een zaak atm de Lange Nieuwstraat. Toen zij een verkoopster verzochten geld te wil len wisselen, werd er Zodanig met het papiergeld gemanipuleerd, dat het ver koopstertje, toen de mannen weg waren, tweehonderd gulden miste. a 11,80 (aankruisen a 33,90 wat U wenst). Deze bon in een envelop, zonder postzegel, sturen naar Damiate Pers BV, Antwoordnummer 416. Haarlem. Een eenmansorkest luisterde de creatieve kermis op, die gehouden werd in Velsen- Noord. Naast enkele kunstenaars, die hun werk toonden en liefst ook aan het pu bliek verkochten, was er een demon stratie spinnen door twee jongedames en konden de kinderen naar hartelust kleien en schilderen. Het was dan ook een creatieve knoeiboel, waarbij dolgelukkige kinderen met een geverfd asbakje van klei en met nog meer klei en verf op hun gezicht en handen het werk van echte kunstenaars bewonderden. (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK. Op bevrijdingsdag kon een duinbrandje aan de Zwarteweg snel worden geblust. Met die harde wind, die het vuur flink aanwakkerde, had bij minder snel ingrijpen een flink stuk duingebied verloren kunnen gaan. Uiterste voorzichtigheid met vuur in duin en bos is een waarschuwing die niet vaak genoeg kan worden herhaald. RCH heeft op sportpark Zeewijk het Stormvogels A-l junioren voetbal toernooi gewonnen. De finale tegen Hollandia eindigde gelijk waarna strafschoppen de beslissing moesten brengen. Rood Wit A eindigde als 3e, Purmersteyn werd 4e. Op het kleine parkoers van het sport park Adrichem hadden zich bij renners club Kennemerland slechts 35 renners ingeschreven. Zij moesten 62 kilometers afleggen. De Zaandamse nieuweling Os moest na een valpartij met een gebro ken schouderblad naar het ziekenhuis worden vervoerd. Uitslagen: Amateurs: 1. H. Hendriks (Alkmaar), 2. R. Duin (Alkmaar), 3. Sjaak Klaver (Tuitjen hom), 4. B. Brouwer (Velsen), 5. S. Pronk (Warmenhuizen). sultaat te behalen, maar als men weet dat enige spelers in de kop van Noord- Holland wonen, begrijpt men dat de reiskosten al behoorlijk wat geld vragen. Om het team in de breedte te versterken komt de volleyballer Jos Aris, die in Beverwijk in het eerste team van Smit Beheer/Phoenix meespeelde naar The Smash- Daar Castricum nog steeds niet de beschikking heeft over een sporthal is het zeker dat The Smash dit seizoen haar thuiswedstrijden in de sporthal Be verwijk zal spelen. Het zal voor de volleyballers uit Castricum het volgend seizoen hard werken worden om in de eerste divisie A mee te draaien, maar men is vast besloten om datgene wat men na vier jaar bereikt heeft, niet meteen uit handen te geven en zeker niet door financiële zorgen. HEEMSKERK. Het Christen Demo cratisch Appèl in Heemskerk belegt op maandag 12 mei een openbare algemene ledenvergadering in de grote zaal van Dam aan de Ruysdaelstraat. Voor inschrijvingen vooraf kan men zich wenden tot de heer E. van Markus, Joh. Huizingalaan 42, Heemstede (telef 023-289340). De grote Noordhollandse tocht vormt een mooie voorbereiding voor degenen die tweede pinksterdag aan de 230 km lange Friese Elfsteden- toert deelnemen. PI ba pa CASTRICUM. Zaterdagmiddag is The Smash in de Sporthal Beverwijk kampioen geworden van de tweede divi sie volleybal. Het eerste herenteam van de vereniging uit Castricum versloeg in een spannende wedstrijd het uit Delft afkomstige AV’40 met 3-0. The Smash promoveerde met dit kampioenschap naar de eerste divisie A en dit betekent dat men volgend seizoen voor de uit wedstrijden het gehele land en dan in het bijzonder de noordelijke provincies zal moeten afreizen. BEVERWIJK. De laatste noterin gen aan de bloemenveiling waren: ama- rylles 20-65, anjers 20-50, trosanjers 175- 270, anemoon 110. anthurium 85-325, duizendschoon 100-170, freesia 85-345, gladiool 220, iris 150-350, ixia 150, lely 40-205, narcissen 65, ranonkel 95, roos 40-80, baburoos 12-40, tulpen 85-175. Planten: achmea 650, anthurium 350- 550, begonia 40-145, geranium 175, herts hoorn 350, kalanchoë 85-130, potchrysant 30-65, st. paulia 80-175, andijvie 110-135, spinazie 14-49, rabarber 32-63, radijs 18- 51, sla 28-44, prei 35-71, uien 5-12, raap stelen 27-30, seldery 52-62. Op het spoorwegemplacement West was namelijk een menger uit de rails gelopen. Een kraan werd te hulp geroe pen, waarna men twee stroppen beves tigde aan een zware buis welke in een gat van de menger was gestoken. De bedoeling was op deze manier de men ger weer rechtop te plaatsen. Maar toen de kraan in werking werd gesteld scho ten de stroppen los en raakten de Heemskerker aan het hoofd en bovenli chaam. Hij liep zowel schedel- als her senletsel op, een gebroken onderkaak, een gebroken rechter sleutelbeen en een gebroken rib. Het slachtoffer werd in eerste instantie naar het Beverwijkse Rode Kruisziekenhuis vervoerd, maar la ter op de dag moest de man naar Leiden worden overgebracht. De 15 deelnemende teams zijn ver deeld in drie poules: één voor de jonge re en twee voor de oudere jeugd. De wedstrijden zullen via een bepaalde competitievorm uitmonden in de op vrijdag om 10.30 uur geplande finales. Voor het zover is zal wedsrtijdleidster mevrouw Meek echter al haar talenten nodig hebben om alles op de drie be schikbare banen voor elkaar krijgen. Men kan op Hemelvaartsdag vana! acht uur voor een van de twee tochten starten bij het speeltuingebouw Nieuw Leven aan de Boezemkade in- Spaarn dam. De route van de grote tocht voert vandaar in grote trekken via de pont Buitenhuizen, Westzaan, Zaandijk, Pur- merend. Monnickendam, Volendam, Edam, Scharwoude, Avenhorn, Obdarn Heerhugowaard, Schagen, Noord-Schar- woude, Koedijk, Alkmaar, Limmen, Uit geest. Krommenie, Assendelft en weer over de pont Buitenhuizen naar Spaarn dam. AMSTERDAM. Gemeentelijke Uni- versiteit. Geslaagd voor het doctoraal examen Nederlands: K. K. de Jong, Haarlem. Voor het doctoraal biologie: P. M. Draeck, Haarlem en C. J. F. Schoots, IJmuiden. Voor het doctoraal examen economie: R. C. Kamoen, Heemstede Voor het kandidaatsexamen andragolo gie: mevr. M. I. M. A. Mathijsen-Jansen. Vijfhuizen. Junioren 50cc: 1. Klaas Blokker, Den Helder; 2. Erik Jansen, Den Helder; 3. Johan de Champs. IJmuiden. Senioren 50cc: 1. Alex Kareis, Egmond a. Zee; 2. René Borgers, Heemskerk; 3. Nico Appelman. Heerhugowaard. Boven 50cc: 1. Gerard Koning, Zand voort; 2. Jan Schenk, Westzaan; 3. Mi- chiel Haaker. Badhoevedorp. Zijspanklasse: 1. Peter van Leuven; 2. Jan de Jong-Hans Hellemons; 3. Kees Lek-Kees Hoogervorst. Naast bekers en waardebonnen was er voor iedere deelnemer een herinnerings- vaantje beschikbaar. BEVERWIJK. —De uitslagen van de bromfietscross op het terrein aan de Bankenlaan-Gladiolenlaan zijn als volgt: 50 cc-nieuwelingen: 1. Gerard v. d. Poel (Heemskerk), 2. Henk v. d. Vliet (Bever wijk) en 3. Johan Fiseler (Heemskerk). 50 cc-nieuwelingen: 1. Klaas Blokker (Den Helder), 2. Erik Janssen (Den Hel der) en 3. Johan de Champs (IJmuiden). 50 cc-senioren: 1. Alex Kareis (Egmond aan Zee) 2. René Borgens (Heemskerk) en 3. Nico Appelman (Heerhugowaard). Boven de 50 cc: 1. G. Koning (Zand- voort), 2 Jan Schenk (Westzaan), 3. M. Haaker (Badhoevedorp) en 11. Willem Doornbos (Velsen). IJMOND Ondanks het minder gun stige weer van de laatste dagen werden er door enkele jeugdige Suomi-atleten toch redelijke prestaties geleverd. De mesjes-AiB, uitkomend in de 2e klasse competitie, veroverden in Haarlem een 3e plaats achter Trias en Zaanland met een puntentotaal van 5148. De 4xl00m estafetteploeg, bestaande uit Karin Wen sink, Charlotte van Oevelen, Inge van Diepen en Olga Commandeur, finishte in de serie als le in 54,8 sec. Dat Olga Commandeur in goede vorm is bewees zij weer op de 800 m; zij liet de concurrentie ver achter en bracht een tijd van 2-11.3 sec. op de klokken. Met een sprong van 5.49 m werd zij eveneens eerste bij het verspringen. Van goed gehalte was de tijd van 13.3 sec. op de 100m van Karin Wensink. In Heiloo kwamen de C/D-junioren van Suomi aan de start. Mary Mooy verbeterde haar eigen clubrecord op de 600m meis- jes-C met 1.3 sec. Deze keer liet Mary een tijd noteren van 1.45.6 sec., waarmee zij royaal eerste werd. In zijn allereerste race op de 100 m verbeterde Gerard de Boer met 0.2 sec. het clubrecord bij de jongens-C, dat sinds verleden jaar op 12-7 sec. stond. Het 3e clubrecord bracht de estafetteploeg jongens-C op hun naam. Dick Rijkers. Marco Visser, Ge rard de Boer en Theo Adrichem liepen de 4x100 m in 56.1 sec. en verbeterden het oude clubrecord met 1.6 sec. SPAAR ND AM. Voor de zesde keei organiseert de Ijsclub voor Haarlem e.o. in samenwerking met de Ijsclub Nova Zembla uit Spaarndam op donderdag mei (Hemelvaartsdag) een rijwieltoer- tocht over 150 kilometer door Noord-Hol. land. De minder getrainde toerrijders kunnen aan de slag in een korte rit over 50 kilometer in de omgeving van Spaarndam. HAARLEM-IJMOND. Net als clubkampioenschappen voor de senioren zijn ook de jeugdkampioenschappen naar het begin van het seizoen getrok ken. Op het tenniscomplex achter het Kennemerlyceum wordt maandag, don derdag en vrydag door de jeugd van elf Haarlemse verenigingen gestreden om de titel. De wedstrijden, die enkele jaren geleden zijn ontstaan uit een initiatief van Bennebroek en Zandvoort, zijn dit jaar door dezelfde Zandvoort geadop teerd. Na het diner wordt een boottocht over het Ijsselmeer gemaakt van ongeveer een uur. De kosten bedragen 30 per persoon en men kan zich voor deze dagtocht opgeven via „Lommerlust” of via de pastorie aan de Breestraat. Het spelregelteam van de voetbal vereniging Stormvogels eindigde bij jeugdwedstrijden in Koog aan de Zaan als 4e. Het team (André Rolloos, Kees Teer. Pedro Blok, Cor Dekker) miste met deze klassering de landelijke finale, voor welke eindstrijd zich JSV plaatste. AMSTERDAM. Wegens een poging tot wurging van zijn vroegere vriendin, veroordeelde het gerechtshof in Amster dam een 22-jarige schilder uit de hoofd stad tot negen maanden celstraf, waar van drie voorwaardelijk. De Haarlemse rechtbank had de man eerder veroor deeld tot tien maanden waarvan drie voorwaardelijk. t echter zorgen met zich mede, ten eerste IJMUIDEN Tijdens de Drie Kringen dag die in de Sporthal te Wormer werd gehouden boekten de turnsters en tur ners van de Kennemer Turnkring een formidabele overwinning op de ploegen van de Zaanse Turnkring en het Noord Hollands Zuiderkwartier. Met een totaal aantal punten van 662.25 eindigde de KTK ploeg voor NHZK met 620.20 pnt. en de Zaanse turnkring met 333.65, waarbij de laatste ploeg moest turnen zonder dames en heren. Uitslagen: KTK dames 142.50 pnt. He ren 146.85 pnt. Meisjes 142.05 pnt. Jon gens 230.85 pnt. NHZK Dames 139.10 pnt. Heren 130.50 pnt. Meisjes 139.45 pnt. Jongens 211.15 pnt. ZTK Meisjes 135.95 pnt. Jongens 197.70. Voor woensdag 25 juni staat er een dagtoènt op het programma. Men ver trekt ’s morgens om half negen uit de Peperstraat, richting Harderwijk, waar onder meer een bezoek zal worden ge bracht aan het Dolfinarium. BEVERWIJK. De uitslag van de brommercrosswedstrijden, die de Junior Kamer IJmond gisteren organiseerde, luidt als volgt: Nieuwelingen 50cc: 1. Gerard v.d. Poel, Heemskerk; 2. Henk v.d. Vliet, Heemskerk; 3. Johan Fiseler, Heems kerk. De verdachte ontkende zowel bij de rechtbank als voor het hof, dat hij op de bewuste dag in Haarlem bij de vrouw was geweest. Hij was echter door getui gen gesignaleerd. De door het hof opgelegde straf was overeenkomstig de eis van procureur- generaal, mr. Lagerwaard. BEVERWIJK. De werkgroep be jaardenzorg van de Parochieraad St. Agatha verzorgt op woensdag 14 mei weer een kienmiddag in de zaal van „Lommerlust”. Na vier jaar is het The Smash dan eindelijk gelukt. In het seizoen 71-72 werd de toenmalige hoofdklasse gesplitst in de eerste en tweede divisie. The Smash had het hele seizoen aan de kop van de ranglijst meegedraaid, maar liet het in een spannende beslissingswed strijd tegen DTS in Enkhuizen afweten. In 72-73 ontnam het snel opkomende Interlance Zaan The Smash de promo tiekansen. Na in 73-74 gelijk te zijn geëindigd met PVC uit Den Haag ver loor men de beslissingswedstrijd. Dit kampioenschap brengt echter meteen zorgen met zich mede, ten eerste finan ciële. Wie zal al dat reizen gaan betalen. De vereniging heeft enige jaren geleden een sponsor gehad maar het contract is niet meer verlengd. De penningmeester van The Smash is dan ook hard op zoek naar een nieuwe sponsor. Het team heeft het afgelopen seizoen tweemaal in de week getraind onder leiding van trainer-coach Dirk Schrieken om dit re- l X - EW

IJmuider Courant | 1975 | | pagina 4