COV „IJmuiden” zong succes vol in Canada Evangelisatiedag in Velserbeek Uitbreiding van clubgebouw BHK a CONCORDIA Improviseren op veel te klein podium met invaller BEVERWIJK DIE WILLEN OPVALLEN! tünsnandêëi ètj eew/eAfek A <Vookiectereefi...J{ laaepremiel J i J VELSEN-IJMUIDEN WOENSDAG 7 M E I 19 7 5 PLAATSELIJK NIEUWS 8 Goede wil en geestdrift Luxor Statencommissie financiën Levensverzekering, tel. 030 - 33 3433, Utrecht City-theater Stadsschouwburg n Verwen MOEDER ra met een origineel a geschenk van J blijvende vreugde! Stadsschouwburg Films d® life 0 (Van een onzer verslaggevers) (Door Bert van der Veer) (ADVERTENTIE) Haven (Van onze stadsredactie) KERK (ADVERTENTIE) Maandag vertrokken: Manitou, Bre- Kanaalstraat 9 NAAM ADRES WOONPLAATS Burgemeester Ik wil de IJmuider Courant graag 14 dagen gratis thuis ontvangen. Daarna kunt U mij noteren Of ze willen of niet, onze bezorgers zullen nu zeker meer opvallen door hun nieuwe fietstassen! Rode tassen met witte opdruk IJmuider Courant Op de foto een deel van de ruim 50 bezorgers welke in de gemeente Velsen, dag in dag uit weer of geen weer de krant bij u thuis be zorgen. Nog niet bij u? Schiet die bezorger eens aan (hij valt genoeg op!) De eerste 14 dagen brengt hij u de krant GRATIS! Als u dat gemakkelijker vindt, kunt u ook onderstaande bon invullen en aan ons opsturen. Als maandabonnee Als kwartaalabonnee Avary. Als hij dan prinses Patma aan boord van een der buitgemaakte schepen redt, komt er ook jaloersheid in het spel en dan is de boot helemaal aan. Maar alles komt tenslotte in kalme wateren terecht na de nodige fikse ontploffingen. is. Voor de liefhebbers, die de eerste, ongetwijfeld knappe, film gezien hebben en er niet genoeg van kunnen krijgen. Dinsdag vertrokken: Petunia, Gibral tar; Azovskoye More, Den Helder; Erik, Bremen. Dinsdag Vertrokken schepen Ellobo, Terneuzen; Prinses Margriet, Lerwick; Scheldeborg, Delfzijl; Impala, Huil; Tor Anglia, Ipswich; Wodan, Barking; Pene lope Everard, Birkenhaed; Merweborg, Delfzijl; Beverwijk; Titan Service, Cont. Plat, IJmuiden; Jupiter, Peterhead, IJ muiden; Pirana, Bremerhaven; Woensdag Aangekomen schepen Ka- merad, Entköping; Pericles, R.dam; Bri tish Osprey, Tuapse; WWVWWM lubs VELSEN-ZUID Hervormde Gemeente, Engelmundus- kerk 9 uur: ds. L. Brink (Heilig Avond maal). Geef 'n Qasqai Chanteh v.a. 58,— uvwwvwi Isrijschool Aamor-in- stalaan 53 8. Geef 'n Dergasin kleedje ca 60x40 v.a. Zaterdag aangekomen: Glarus, Rotter dam; Roro Anglia, Hull; Tor Anglia, Immingham; Dina. La Pallice; Jimrex, Whitby, IJmuiden; Jan, Vanesborg, IJ muiden; Turku, Leningrad. Velsen; La- wanti, Bremen; Atria, Cork; Tor Hollan- dia, Gothenburg; Colston, Londen; Jhon, Hernosand; Rijnstroom, Harwich; Enge land, Rotterdam) Iglesias, Porfc-de Bouc; IJmuiden. Naast „Rooie Sien”, die iedere avond om zeven en kwart over négen in het Luxor-theater te zien is, vertoont men daar donderdagmiddag om kwart over twee: Zeg maar ja tegen ’t leger. Het is een knotsgekke film over vijf jongelui, die een popgroep geformeerd hebben en het leger in moeten. Daar doen ze er alles aan om zo snel mogelijk wéér uit het leger te komen en zich aan de muziek te wijden. Ze belanden regelma tig in de „bak” door hun al te groot muzikaal enthousiasme. Vooral als ze de grote legermanoeuvres danig in de war TORONTO. Van heinde en verre, vele tientallen kilometers uit de omtrek, kwamen de Nederlandse emigranten in Canada afgelopen maandag naar de Ca nadese stad Bowmanville om het eerste concert bij te wonen dat de Christelijke Oratorium Vereniging „IJmuiden” daar ten gehore bracht. Eeen bijzonder suc cesvolle avond, zo werd de koorleden na afloop gezegd. Zelf waren zij maar ma tig tevreden over hun eigen optreden. Het koor zong in de Trinity United Church, een kerk waarin ruim duizend plaatsen zijn en die voor deze gelegen heid geheel gevuld was. HAARLEM. Op vrijdag 16 mei om half tien ’s morgens komt de provinciale commissie voor financiën in het provin ciehuis bijeen. Op de agenda staan onder meer de volgende punten: borgstelling geldleningen zwakzinnigeninrichting Reigersdaal in Heerhugowaard; terug vordering van ƒ18.900,- subsidie van de gemeente Haarlemmermeer wegens ver andering van een landbouwschool in Nieuw Vennep in een kleuterschool. De provincie heeft eigenlijk ƒ33.750,- tegoed, maar GS stellen voor een lager bedrag terug te vorderen. Nieuwe voorstellen voor de voeding en verdeling van de middelen uit het provinciefonds, bespre king vragen van de statenleden Voute en Bras. Donderdagmiddag kan men in het Ci ty-theater de Onoverwinnelijke Zeven zien. Zeven vrijheidsstrijders, die in het antieke Griekenland de legioenen van Op basis van enkel de tweede afleve ring in de VPRO-serie over het tijdvak 1948-1970 schaar ik mij hierbij in de rij van bezorgde VPRO-aanhangers. Het ve- le onbekende materiaal, het ironisch commentaar van Jan Blokker, het the ma Nieuw-Guinea, al met al wordt een zeer interessant mozaïek over de naoor logse periode gepresenteerd, maar wat het inhoudelijk nou allemaal betekent Het was in de Trinity United Church enigszins improviseren voor de C.O.V. „IJmuiden”. De ruimte die de koorleden kregen toegemeten was bijzonder klein. Het koor van honderd zangers en zange ressen moest het doen met een podium dat slechts op de helft van dat aantal berekend was. Maar veel goede wil en geestdrift bleken voldoende om alles toch glad te laten verlopen. Dirigent Willem Weisehahn paste zich uitstekend bij de situatie aan. In het begin wat aarzelend, leidde hij vervolgens stand vastig en met open oog voor de moei lijkheden waarmee de uitvoerenden te kampen hadden. De Stadsschouwburg brengt donder dag- en zondagmiddag een sprankelende Nederlandse jeugdfilm in kleur. De Lie verdjes uit Amsterdam heet het product. Daarin raken twee Amsterdamse meisjes op vakantie in Limburg op het spoor van een bankovervaller, weten het geld in handen te krijgen en leveren tenslotte de boef met zijn trawanten aan de politie uit. terieuze reis van Sinbad te zien. Het is een film vol avonturen van de legenda rische wereldreiziger Sinbad, de koene zeevaarder uit Duizend-en-één-nacht. Elke avond om acht uur begint hij zijn reis om de strijd aan te binden tegen de zwarte prins Koura. Inzet van de strijd is een medaljon, dat de bezitter zijn jeugd teruggeeft. Koura, die het derde stuk van het medaljon heeft probeert met duistere machten ook de beide an dere stukken in handen te krijgen. Na een heroïsche strijd tegen een levend afgodsbeeld en prehistorische dieren, weet Sinbad niet te verhinderen, dat prins Koura zijn jeugd herkrijgt. Lang heeft Koura er geen plezier van, want Sinbad weet de zwarte prins tenslotte toch te verslaan. a 11,80 (aankruisen a, 33,90 wat U wenst). Deze bon in een envelop, zonder postzegel, sturen naar Damiate Pers BV, Antwoordnummer 416, Haarlem. Zaterdag vertrokken: Nieuwland, Rot terdam; Grille, Bremen, A-King-1, Lon den, Beverwijk: Dintelborg. Londonder ry, IJmuiden; Venus, Aberdeen; Viking Sigvald, Karlstadt; Dagestan. Cardiff: Tor Anglia, Gothenburg; Stirling Eagle, Noordzee Lynx, New Castle; Impala, Ipswich; Roro Anglia, Hull; Lindinger Amber, Lagos; Shahsehan, Coba Rojo; Jean E, Londen; Arona, Rotterdam; Tin nes, Simonsvik; Smit Lloyd 11, IJmui den, Contel Plat; Scoll Progres, Skuts- kaer; Atria, Papenburg; Eloquence, Goole; Smit Lloyd 106, Sjetlan Eilanden; Jemrix, IJmuiden. Whitby. I M De ideale rar of At- sorberenc voorkomt erse ver- :o, inklu- 'ering als en week 'Jederland, B.V. Me- rondt, Ter iel. (0 1 722) Overigens betekende dit concert een welkome generale voor de uitvoering van vandaag, wanneer het IJmuidense koor moet zingen in de reusachtige St. Pauls kathedraal in Toronto. Dinsdag heeft het koor er al gerepeteerd. Het orgel het moet op twee na het grootste orgel ter wereld zijn maakte op Simon C. Jan sen diepe indruk. „Hij had de dag van zijn leven”, zo telefoneerde men ons vanuit Toronto, „Uren lang heeft hij op hét reusachtige instrument gespeeld, het betekende een waar feest voor deze organist die in eigen land toch menig orgel van beroemde bouwers heeft be speeld” Woensdag Vertrokkfen schepen Post Chaser, Coryton; Anna Chatrina, Sluiskil, Zaandam; Teutonia. Kopenhagen; Bom- ma, Antwerpen; Monthlery. Esbjerg; Jemrix. Whitby, IJmuiden; Het eerste concert dat de C.O.V. in Bowmanville gaf, duurde ruim een half uur langer dan in het programma stond aangekondigd. Voor een extra buiten het vastgestelde repertoire, zorgde organist Simon C. Jansen. Hij bracht een sublie- men; Colston, Dublin; Stirling Brigg, Cont. Plat; Yuma, Rotterdam; Petunia, Gibraltar f/o; Wenden tor. Cont. Plat, IJmuiden. DRIEHUIS R.K. Engehnunduskerk. Driehuizer- kerkweg; 19.30 uur Latijnse Hoogmis; 12 uur: Jongerenkoor. Zenuwen speelden de koorleden parten. Bij de soliste, de alt Elisa beth Klerks, leek dat minder het geval. Al betekende deze eerste uit voering in den vreemde tevens haar debuut als zangeres voor groot pu bliek, toch zong zij haar soli rustig en beheerst, gevoelig en met duide lijke betrokkenheid bij tekst zowel als muziek. De serie sluit om de dooie dood niet aan bij het programma over de jaren '38-’48. dat Hans Keiler, Henk Hofland en Hans Verhagen onlangs voor de VPRO maakten. Beelden van Papoea’s die - voor het eerst in hun leven met elek trisch licht en stromend water gecon fronteerd worden, Jan Gerritsen in korte broek, dat blijft hangen. De rest is pittig huiswerk. Zoek het zelf maar uit. Nóg een aanslag op de nachtrust. De EO zond een BBC-portret uit over Dwight Eisenhower, een waardig werk stuk met beelden van Ike’s geboortehuis en voetstappen op het strand van Nor- mandië. Het commentaar kwam van Bob Meier, die ook nog een beetje schnabbelt bij het NOS-journaal. Mocht Eef Brouwers zijn nieuwslezersbetrek- king eigenlijk niet combineren met het eindredacteurschap van het Telegraaf- project De Gesproxen Krant? Bob Meier wees met gepaste nadruk op de god vruchtigheid van moeder Eisenhower en hoewel de Amerikaanse generaal in de eindconclusie een goede zoon van de Verenigde Staten werd genoemd, was de les voor de toekomst minimaal. VELSEN. In Velserbroek wordt op Tweede Pinksterdag voor de twintigste maal een grote landelijke evengelisatie- en ontmoetingsdag gehouden voor men sen van vele kerken en gemeenschappen. Sprekers op deze bijeenkomst zijn J. Klein Haneveld, directeur van de Bij bel- school in Doorn, Th. Dikkes, evangelist te Leiden, ds. H. G. Koekkoek, baptisten- predikant te Alphen aan de Rijn, ds. G. Leuverink, predikant van de onafhanke lijke baptistengemeente te Amsterdam en R. Sussenbach, zendeling te Albina Suriname De leiding berust bij ds. R. Reiling, baptistenvoorganger te IJmui den.. Muzikale medewerking verlenen het combo The Lighters uit Velp, de bariton Wim de Moor uit Haarlem, de zusjes Luiting uit Haarlem, een koperen- serhble uit IJmuiden, de organist J. van Amelrooj, pianist Th. Korf, R. Feenstra, drums en de gezamenlijke zangkoren. De samenkomsten beginnen om half elf, om twee uur en om half vijf en worden gehouden in een grote tent. Voor de kinderen zijn aparte tentsamenkomsten. Dinsdag aangekomen: Roerberg, Klai peda, Impala, Ipswich, Merweborg, Stet tin, Beverwijk; Tegal, Hull; Stirling Brigg, Cont. Plat. Haarlem-Schalkwijk 11*1 Grootwinkelcentrum, Rivièradreef lij Zondag vertrokken: Tor Hollandia, Imingham; Neptunus, Hamburg; Amstel- land Hamburg; Alfred Trigon, IJmuiden. Hamburg; John Bluhm, IJmuiden Oxe- losund; Eglantine, Cleveland, IJmuiden; Eumaeus, Durban; M.I. Transporter, Noordzee; Maersk Fighter, Cont. Plat, IJmuiden; Erik K. Fernstrom, Rotter dam; IJmuiden; Iglesias, Rotterdam, IJ muiden; Twin, Kiel; Kawagawa Maru, Los Angeles; Roelof Holwerda, Leith, IJmuiden; Emsland, Solvesborg, IJmui den. Een andere EO-gast in uniform, waar in zonder enige moeite ZKH prins Bern- had herkend kon worden, hield dit as pect wel degelijk in het oog. Republikei nen zullen deze dagen wakker geschud zijn, het Oranje huis doet heftig van zich spreken. Prinses Christina verloofde zich, Prins Claus sprak met W. L. Brugsma bij de NOS, Pieter van Vollen- hove kreeg een zoon en een piano, de woorden „défilé” en „bordes” waren weer aan hun jaarlijks gebruik toe en nu weer prins Bernhard, die bij de Evan gelische Omroep waarschuwde voor gro te gevaren. De zorgen van de prins betreffen de opmars van het materialis me, de gevaren van het communisme en de negatieve opvattingen over en binnen het leger. Hij signaleerde „gebrek aan motivatie bij de militairen”, maar toonde zich optimistisch over het leger, mits de., manschappen maar „goed geleid en goed getraind werden, dat van dat „goed gekleed, berustte op een misverstand. Het is jammer eigenlijk dat juist de EO de gesprekspartner van de prins moest zijn. Er werd nergens doorgevraagd. En welke film prins Bernhard nu bedoelde waarin te weinig aandacht voor het verzet zat dat is nog een van de minste raadsels. IJMUIDEN Nederlands Hervormde Kerk, Kanaal straat 10 uur: ds. J. M. D. van den Berg. Oud-Katholieke Kerk, Koningin Wil- helminakade 9.30 uur misviering. Gereformeerde Kerk, Petrakerk, Spaarnestraat 9.30 uur ds. J. L. Bel. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt), Burgemeester Rambonnetlaan 11 uur ds. C. J. Breen. R.K. Gregoriuskerk, uur mis. IJMUIDEN-OOST Goede Herderkerk. Velserduinweg 10 uur: ds. Joh. Brezet. R. K. Laurenskerk, Willemsbeekweg, 9.30, 10.45 en 12 uur Missen. Vergadering van Gelovigen, Abelen straat 1, 19.30 uur bijbelbespreking. Pinkstergemeente, 7 mei: 20 uur D. P. Hartendorp. In de Stadsschouwburg is vanaf He melvaartsdag tot en met zondag de Mys- De belangrijkste zin van Terugzien op vroeger ligt in de betekenis die het verleden voor de toekomst kan hebben. x Vertedering is leuk, amusement moet -i er zijn, maar als op één avond zowel de NCRV als de EO als de VPRO terug- sitapt in de tijd, dan behoort dié toekomst waardetoetsing in eerste instan tie aan de orde te komen. De NCRV was vrij gematigd in de nostalgie. Een liedjes programma met de redelijk hedendaag se Tonny Huurdeman kon niet doorgaan omdat de show, zoals de omroepster zei, - „door onvoorziene omstandigheden” niet op tijd klaar was gekomen. Een hoop abonnees zouden het excuus van hun dagblad niet pikken. Het is eigenaardig dat de NCRV de kijkers precies vertelt wat er aan de hand is, hoe ingewikkeld dat ook mag zijn, de verstaanbaarheid van ie kinderbijbel behoort voor de NCRV haalbaar te zijn. De roemruchte vedette Nana Mouskouri viel in, er wer den ondei andere traditionele Engelse volksliedjes gezongen. Daarna kwam de serie Sam, over het leven in barre tijden. IJMOND. Het IJmuidens publiek kan tevreden zijn, dat men niet lang heeft hoeven wachten om een van Ne derlands grote succesfilms te kunnen zien. De film „Rooie Sien”, die naast „Keetje Tippel” het bewijs is, dat het met de Nederlandse filmmakers bergop waarts gaat, is de komende week in het City Theater en het Luxor-theater te bewonderen. Meebeleven is eigenlijk een beter woord voor een film als Rooie Sien. Het verhaal_ over de dochter van een prostituée, die als gevierd variété- artieste in de knoei komt met haar liefdesleven heeft in het begin van deze eeuw als volkstoneel volle zalen getrok ken en in de filmische bewerking blijkt, dat het verhaal nog lang niet verouderd is. Rooie Sien, in 1957 door Beppie Nooij jr. opnieuw tot een succes op de plankèn gemaakt, blijkt vijftien jaar later weer triomfen te vieren in de bioscopen. Het succes is niet in het minst te danken aan de vlotte speelwijze van de acteurs met Beppie Nooij zelf in de rol van moeder Sien en Willeke Alberti als Rooie Sien junior. In de film zien we Sientje als schoolmeisje opgroeien, als jonge vrouw succes krijgen als nacht- clubzangeres en tenslotte als gevierd ar tieste door de ontrouw van haar man stuklopen. En dat alles wordt met een gemak en menselijkheid gespeeld, die van de film geen schokkend beeld van de situatie in het begin van deze eeuw heeft gemaakt, maar een fijn verhaal, waarbij vreugde en ontroering zich on gemerkt van de bezoekers meester ma ken. City, dag. 20 uur, Luxor, dag. 19 en 21.15 uur, do. en zo. ook 16.30 uur. Maandag aangekomen: Ingeren, Gent; Nemirouich Danchenko, Tampa; Yuma, Hamburg; Wichhafen, men ze llèvér"' kXvijt’ dan rijk, maar omdat een van hun kameraden wel in het leger moet blijven, besluiten ze er gezamenlijk maar het beste van te ma ken. Zondagmiddag kan men in de Luxor weer „apies kijken”. Na het succes van Pierre Boulër’s boek De Apenplaneet en de verfilming van dit science fiction- verhaal, is er een rage van intelligente- apen-films losgebarsten, waarvan de Ontsnapping van de Apenplaneet er één BEVERWIJK. De Beverwijkse Har monie Kapel gaat binnenkort beginnen met een verbouwing van het clubge bouw aan het Harmonielaantje. Er ko men toiletten, een garderobe, een keu ken, een kleine magazijnruimte en een instrumentenmagazijn bij. De BHK hoopt de nieuwbouw op een in bezit zijnd stukje grond te verwezenlijken. Lukt dat niet helemaal, dan zal de bestuurskamer moeten wijken voor de uitbreiding en zal achter het gebouw een nieuwe bestuurskamer verrijzen. me orgelsolo ten gehore, waarbij een bewerking en improvisatie op het oud vaderlandse lied „Merck toch hoe sterek” velen ontroerde. De bewerking was voor een deel van hemzelf, terwijl hij ook de variaties speelde van organist Cor Kee (vader van Piet Kee). een duivelse tiran overwinnen, hebben schóppen, is de boot pan. Tenslotte is daarvoor wel een strijd op leven en dood moeten strijden tegen een heel keizerrijk en dat alles heeft om half drie plaats. Opnieuw woeste avonturen op zee kan men zondagmiddag op dezelfde tijd in het City-theater beleven met de film Het Rode Kaperschip. Brian Fleming bindt daar de strijd aan tegen piraten in de zeerovershaven Diego Suarez. Niet alleen dat, hij wordt ook verliefd op de verloofde van de jonge piratenkapitein Slechts de allerbraafste EO-kijker blijft zonder vragen achter. Een huis- - vrouw, geïnterviewd in hetzelfde pro- gramma „Bevrijding en Vrijheid” zei: „Abortus is het grootste kwaad dat het Nederlandse volk bedreigt”. Maar ook: „Overbevolking is een zéér betrekkelijk iets”. Hoe moet dat nu weer begrepen worden? Het grenst aan het sarcasme van de Amerikaanse zanger Randy Newman in zijn liedje over dankbaar heid jegens Amerika en de atoombom, dat eindigt met: „Let’s drop the big one now” Zo betrekkelijk is overbevolking inderdaad, maar of dat bedoeld werd? Vragen die een tobberig mens lang wak ker kunnen houden. Ludogoretz, Yali Island; Duisburg, fur; Wielingen, Noordzee; Sardinia, Iglesiars, Baton Ro- ge; El Lobo, Middlesborough; Hannover, Rio Haina; Erik, Bremen; Abidin Daver, Hamburg, IJmuiden; Gulf Fleet 7, Cont. Plat; Maersk Fighter, Cont. Plat, IJmui den; Post Chaser, Delfzijl; Plock, Stettin. Zondag aangekomen: Scheldeborg, Tolkis; Wiggs, Flixboro, doorvaarder; Rosita Maria, Dublin; Eumaeus, Antwer pen, Buitenhuizen; Basra, Bremen; Petu nia, Rotterdam; Titan Service, Cont. Plat, IJmuiden: Thara, Monrovia, IJmui den; Stirling Brigg, Cont. Plat; Tarrago na, Eithreim; Bomma, Oslo; Wendentor, Cont. Plat, IJmuiden; Rewi, Porsgrunn, IJmuiden; Fjordness, Invergorden; Ma nitou, Rotterdam; Main Ore, Pepel. Dinsdag Aangekomen schepen smit Lloyd Cont Plat, IJmuiden; Baslat, Gent; Sachenstein, Antwerpen; Willem Barens, Landskrona, IJmuiden; Roro Anglia, Hull; L’Agile, Noordzee; Kat wijk, Sheerness; Simoa, Bremen; Hebe, Norköping; Jemrix, Whitby; Berivracke, Lonnen; Teutonia, R.damp Marconi, Kingslynn, IJmuiden; Cartagena de In- dias, Bremen; Monthlery, Barcelona; Tor Hollandia, Gotenborg; Wis, Flixborough; Ask, R’dam; Stevnsneas, R’dam; Azovs koye Mora, Den Helder; SANTPOORT R. K. Parochiekerk, Frans Netscher- laan 9.45 uur: Latijnse mis, 11.30 uur: Nedeilandse misviering. Gereformeerde Kerk, Enschedelaan 10 uur: ds. J. Tiersma. Hervormde Gemeente, Dorpskerk 9 uur: ds. G. J. Rijks en ds. D. J. Spijker boer. 71

IJmuider Courant | 1975 | | pagina 9