NIEUW GEDEELTE VAN ZUIDBROEK KAMPIOENSBEKER Protest tegen toiletten Nieuw politiebureau kost tien miljoen In het kader van de Andersen-herdenking Sprookjes in Heemskerk Alleen op twee pleinen toegestaan V.W. POLO kamsteeg van afW 17 meiB bij j| VEILINGEN S^»«iBEVERWIJK Gemeente verbiedt parkeren van vrachtauto’s en bussen gf I Over tasjes, jasjes en binnenzakken BOUW BEGINT VOOR 1 JULI Commissie provincie praat over subsidie Peregrinus Beverwijk SPREEKUUR CDA-FRACTIE BLOEMENMEISJES NAAR OSNABRÜCK Spaarncsrad Verwarm i ngsser vice k r l..: 1975 5 4ZATERDAG 1 O MET PLAATSELIJK NIEUWS HM 1 i ^9 r ’J' (ADVERTENTIE) (Van onze stadsredactie) 10). Zon- (Van een onzer verslaggeefsters) (ADVERTENTIE) i). Open BEVERWIJK. De voorlopige stich- tingskosten van het nieuwe politiebureau op een terrein aan de Kerkstraat nabij de Nederlands Hervormde Kerk bedra gen ruim tien miljoen gulden, waarvan 1,3 miljoen BTW. Hamelink- iquarellen i ma. t.m. w) maan- Smedestr n Angers 10-12 uur. emen en ten. Ge- ang Koe- te Over- ag. 10.30- id. vrljd. ngseweg mogelij- 1-19 uur. v. Kerk iloemen, reekmo- :nd dag. rp). Ex- Christi- ;nd ma. en vrij. Wie kent niet een aantal van de 156 sprookjes van de beroemde Deense ver teller, zoals „Het lelijke jonge eendje”, „De Nachtegaal”, „Grote Klaas en kleine Klaas” en „Het meisje met de zwavel stokjes”. B. en W. vragen de raad achter deze plannen te gaan staan en het college te machtigen verder te gaan met de ont wikkeling van het plan en het verkrij gen van de nodige extra bijdragen. Gemeenschapsraad, die deze expositie zo snel naar Heemskerk heeft kunnen ha len. De expositie blijft er tot en met 1 juni en de openingstijden zijn op woensdag, vrijdag, zaterdag en zondag van twee tot gemakkelijk is, direct van huis-af met de vrachtwagens te kunnen gaan rijden, zonder eerst op fiets, brommer of per auto naar het bedrijf te moeten rijden. ing „meta- oonstelling Haarlem g. 10-17 u. Expositie van Lydia id dl. t.m. >n. avond. andvoort). ran Ernst Geopend 3-17 u. 10 maplein) ld. 12-01 Tel. 023 -310440* Friese Varkenmarkt 4 - Haarlem 1 van 8 J. “idsevaart e Kathe- rnd. dag. >n ’s mid- lendaalse- ekeningen 14-17 u. ng kunst- rlem 1974- zond. 13-17 BEVERWIJK. De bouw van een toilettengroep naast het buitenbad van het Sportfondsenbad heeft bij elf bewoners van de Kuikensweg protes ten teweeg gebracht. In een brief aan het gemeentebestuur wijzen de fami lies ei op, dat het gevaar bestaat, dat zij vooral in de zomermaanden voor taan met dichtgeknepen neuzen van wege de stank in hun voortuin moe ten gaan zitten. De toiletten worden gebouwd op het terrein van het Sportfondsenbad, op een afstand van ongeveer 15 meter van de huizen (zie foto). Volgens de bewoners stinkt een buitentoilet altijd en als kinderen, die in hoge nood verkeren, zien dat de toiletten bezet zijn, gaan zij naast of langs de spoorlijn, voorbij het Heems kerkse NS-station, komt snel gereed. Het nieuwe wijkje langs de Luxemburglaan wordt al bewoond en binnen afzienbare tijd zal dan de wijk Zuidbroek groten deels zijn afgebouwd, waarmee dan te vens een betere aansluiting van de nieuwe wijken met het dorp Heemskerk word verkregen, zeker als het sport- en recreatiepark „Assumburg” als verbin dende schakel gaat fungeren. Op de foto een overzicht van de nieuw bouw bij het station, van de spoorbaan af gezien. Tegen de tijd dat de huizen be woond gaan worden, mag men hopen, dat de gemeente kans heeft gezien de ratten te bestrijden, want op het mo ment dat wij de foto maakten, wemelde het van deze enge dieren in het water langs de spoorbaan. t.o. Kleine goederen, -16.30 u. “vaart pij maquette Geopend lehuis (tel. HEEMSKERK. In het gemeentelijk tentoonstellingsgebouw!je aan de Con- stantijn Huygensstraat werd vrijdag nog hard gewerkt aan de inrichting van de Andersen-expositie, die vandaag, zater dag 10 mei, voor het publiek wordt opengesteld. We herinneren er nog even aan, omdat deze expositie in het kader van de Andersen-herdenking zo’n aardig „binnenlopertje” is voor jong en oud. HAARLEM. De bloemenmeisjes be perken zich niet tot het uitdelen van narcissen en tulpen in Haarlem. Van avond gaan tien van hen naar Osnabrück om de opening van de zogenoemde Mai- woche op te luisteren. De Mai-woche is een culturele manifestie, waarin Haar lem geïnteresseerd is omdat met Os nabrück jumelage-contacten bestaan. Franse en! en, kristal, itrumenten. naand 13-17 Om het nieuwe bureau zo snel moge lijk zonder extra kosten van adviseurs en van aanneming tot stand te brengen is na overleg met de commissie voor openbare orde besloten voor de voorbe reiding en uitvoering van het project een zogenaamd bouwteam in te stellen. In het team hebben zitting vertegenwoordi gers van architectenbureau Bleeker Be verwijk B.V.; de heer J. v.d. Bosch, oud- commissaris van politie; de commissaris van politie, de heer H. Bremer; burge meester J. G. S. Bruinsma; vertegen woordigers van Smit's Bouwbedrijf en enkele ambtenaren. Eén van de panelen van de Andersen- expositie met een silhouet van de grote sprookjesverteller. In van maatregel worden verleend, maar vol gens wethouder P. Vos zal men met die ontheffing bijzonder zuinig zijn. Gedacht wordt daarbij aan bijvoorbeeld de SRV- wagens. It 79). Ten- eeldhouwer inente ten- derijen en eopend di. 14-17 u. ed. Oude maand mei en, le ver- entoonstel- eopend di. donderdag- -tweg 18). kersvaart- orwerpen, Geopend n, 23 mei. rfslaan 69. m, mono- im Velle- ur en za. De tentoonstelling die nu in Heems kerk te bezichtigen is, komt pas in oktober naar Amsterdam en in het Sin ger Museum kan men deze pas in maart 1976 bekijken. Een aardig succesje voor de werkgroep tentoonstellingen van de bepaalde gevallen kan ontheffing de voor Heemskerk ingrijpende Zijn werk heeft illustratoren, filmers, componisten, choreografen, poppenspe lers en voordrachtkunstenaars, maar ook psychiaters en psychologen, steeds weer opnieuw geïnspireerd en elke generatie gaf er zijn eigen vertaling aan. Zijn sprookj eskunst is ook nu nog springle vend. Boeken en panelen geven op de expo sitie, die onder auspiciën staat van het Deens Genootschap in Nederland, een indruk van zijn leven en werken. Boei end is een vergelijking van tekeningen die in de loop der tijden bij zijn sprook jes zijn gemaakt. Voor vele Nederlan ders zullen de illustraties van Rie Cra mer bekend zijn. (ruim 10 miljoen) gereed zijn. .Onder tussen is hard gewerkt door de onder aannemers, adviseurs en de hoofdaan- némer om binnen de door het bouwteam gestelde termijn de aannemingssom op tafel te leggen. BEVERWIJK. Aan de groentenvei- Img maakt de grote aanvoer van spina zie nu wel het „leeuwendeel” van het aanvoerpatroon uit. In het begin van de week met wat koel weer kon men alles vlot ruimen, waarbij de prijzen woens dag nog opliepen tot 81 rent per kilo. Maar vrijdag kwam er te veel van het goede. Men had nooit gerekend op een aanbod van 15.000 kisten, die dan ook niet allemaal een koper konden vinden. Er draaiden 4000 kisten door. Ook de prijzen lagen heel wat lager. Men be taalde van 14 tot 42 cent per kilo. Rabarber ging weer vlot weg, zij het dan tegen iets lagere prijzen dan in het begin van de week. Er werd nu tot 66 cent per bos betaald. De sla blijft goed aan de prijs. Bij een ruimere aanvoer werd er vrijdag tot 52 cent per krop betaald. De noteringen waren vrijdag, andijvie 105-118, spinazie 14-42, rabarber 32-65, radijs 25-66, sla 30-52, prei 32-75, uien 26-44, raapstelen 28-35, selderij 48-78, bloemkool 140-185, peulen 1400-1440, as perge 820-830, Vrijdag kreeg de groenten veiling weer een twee tal primeurs aangevoerd. De eerste peulen kwamen voor de veiling klok en brachten 14,40 per kilo op. Ook de eerste asperge werd goed be taald. Hier ging men tot f 8,30 per kilo. BLOEMEN Het zat er „dik” in dat het moeder- dag-bloemetje wel duur zou worden. De gehele week zijn de bloemen tegen zeer goede prijzen verkocht. Vrijdag gooide de handel er nog een schepje bovenop, zodat bij een flinke aanvoer alles vlot verkocht kon worden. Anjers, rozen en frcesia’s waren wel de meest gevraagde bloemen. Anjers onder de halve gulden per stuk waren er niet te vinden. De rozen liepen op tot een gulden per stuk, terwijl de freesia van 125 tot 325 cent per bosje noteerde. Zelfs de tulpen wa ren gisteren weer duur: een bos getrok ken tulpen kwam tot de twee gulden, terwijl de gesneden tulpen tot 65' cent per bos gingen. De aanvoer van irissen wcrdt weer groter. De prijzen lagen tussen 125 en 325 cent per bos. Bij de lelie’s bestaat de grootste aanvoer uit de soorten Encantment, Brandewin en Har monie waarvoor van 25 tot 75 cent per tak were betaald. Ook bij de potplanten is het een goede handel geweest. Vooral de grote planten, zoals Anthurium, Ach- mea en Hortensia deden het goed. Voor het perk, goed zal het volgende week v/el weer beter lopen. Er was ondanks oe twee zondagen toch nog een ruime aanvoer. ,.Nu de nieuwe jasjes er zijn, wil len wij u er graag op wijzen, dat de jasjes van zeer eenvoudig model zijn en op ons verzoek voorzien zijn van normale zakken. Ook de binnenzak is van een normale maat en het is dan ook niet de bedoeling, dat hierin tijdens het marsen de muziek wordt opgeslagen. Voor de muziek zijn er echt leren tasjes aangeschaft en daar deze tasjes niet zijn aangeschaft om er ruzies mee uit te vechten, wordt iedereen verzocht om deze tasjes als we gaan marsen te gebruiken, want we lopen in uniform, d.w.z. dat ieder een hetzelfde dient te zijn gekleed. Zij die geen muziek nodig hebben mogen het desnoods gebruiken voor hun shag of toiletartikelen, als ieder een het maar bij zich draagt als onderdeel van zijn uniform”. iat, Haar- lek. noesstraat inebroek, dgetgolf, erfietsen De maatregel wordt genomen naar aanleiding van de vele klachten die het gemeentebestuur bereiken over gepar keerde grote vrachtwagens en bussen, die de omwonenden overlast bezorgen. Een andere overweging is, dat in Heemskerk veel grote vrachtwagens worden gesignaleerd, die daar helemaal niet thuis horen. De chauffeurs nemen de wagens dan uit andere gemeenten mee naar huis, omdat de eigenaren in hun eigen gemeente niet over voldoende par keerruimte kunnen beschikken, of om dat het voor de chauffeurs ook wel Gas- en oliestook- Airconditioning installaties Ombouw olie op Onderhoud gas HEEMSKERK. B. en W. van Heemskerk gaan het langdurig parkeren van vrachtauto’s en bussen op de open baren weg in de gehele gemeente verbie den, met uitzondering van twee pleinen, die speciaal voor dit doel worden aange wezen. Dat zullen zijn het grote parkeerter rein bij de Dr. Prinsen-sporthal en de grote parkeerplaats bij het NS-station. Deze pleinen worden van een speciale belijning voorzien. Dit forse bedrag hoeft niet uit de kas van de gemeente te komen. Men ver wacht een extra bijdrage uit de door de regering ter bevordering van de werkge legenheid beschikbare gelden. Wel ver eist wordt, dat vóór 1 juli met de uitvoering van ht werk wordt begonnen. Daarnaast zal het rijk een bijdrage in de bouwkosten verlenen. Voor de financie ring van het bureau zal mede gebruik kunnen woeden gemaakt van de op brengst van de verkoop van het huidige bureau aan de Breestraat. vijf uur. Eerste pinksterdag is de ten toonstelling gesloten, maar op tweede pinksterdag kan men er wel terecht. Vanmorgen gingen de bloemen meisjes op pad met tulpen in alle kleu ren van de regenboog. Daarna is er een officiële ontvangst op het stadhuis en wordt het startsein voor de Mai-woche gegeven. De bloemenmeisjes, die worden begeleid door mevrouw C. Bouma-Draaij- er, blijven tot zondagmiddag. BEVERWIJK In het vereni gingsblad van de Beverwijkse Har monie Kapel wordt uitvoerig ver haald over de nieuwe muziektasjes, die de BHK onlangs heeft gekocht. HAARLEM. De provinciale com missie maatschappelijk welzijn komt maandagmorgen om tien uur bijeen in het Provinciehuis aan de Dreef voor een openbare vergadering. Op de agenda staan her subsidieverzoek van de stich ting Rechtswinkel Amsterdam voor 1975, de subsidiëring van Peregrinus Bever wijk en de huisvesting van buitenlandse werknemers. zware strijd met de jongens van Groot Assumburg de Beverwijkse zaalvoetbaltitel binnen te slepen. De Lichthal mag de beker een jaar in bezit houden, totdat medio 1976 de immer populaire wedstrijdenreeks om de Beverwijkse titel weer van start gaat. Het bouwteam is inmiddels zover ge vorderd, dat de tekeningen voor de bouw van het bureau en een voorlopige berekening van de stichtingskosten 11). Geo- lan). Ge- a. en zo. achter het gebouwtje hun plasje doen. En voor al die plasjes samen zijn de bewoners bang. Kortom, ze vinden de plaats van de toiletten groep niet zo goed gekozen en willen graag, dat het Sportfondsenbad de toiletten verder van de huizen aan de Kuikensweg bouwt. Het bestuur van het zwembad vindt de klacht van de briefschijvers niet gegrond. De zaak zal goed schoon worden gehouden. Dat kinde ren hun plasje buiten het gebouw gaan doen gelooft het bestuur niet, want het personeel van het bad houdt toezicht op de toilettengroep, zodat de jeugd het wel zal laten om de plasjes buiten de pot te doen. BEVERWIJK Apetrots zette Theo Hazenberg van De Lichthal in de Zeestraat vrijdagmorgen de zwaar verzilverde zaalvoetbalkampioensbe- ker met bijbehorende plaquette van de gemeente Beverwijk in zijn etala ge. Het zaalvoetbalteam van de Licht hal wist donderdagavond na een ens (Hout- n van de >pend ma. ni Expositie Hoogland, a. en zon. BEVERWIJK. De CDA-fractie houdt maandag van half acht tot half negen ’s avonds in het Stadskantoor spreekuur. Bij toerbeurt zullen steeds twee raadsleden van de fractie tijdens hei spreekuur aanwezig zijn. van - r iv" uiu vj- 1 I '“Wfe

IJmuider Courant | 1975 | | pagina 5