Eerst wetsvoorstel tegen grondspeculatie HAAST MET GRONDPOLITIEK Parketwachters gaan door met actie CENTRALE BANK: Scheuring dreigt in KVP Auto tegen boom echtpaar gedood „Martelingen in Iran afkeuren” „Kritiek op minister Van der Stoel onrechtvaardig" Den Uyl in Canada oooEncli Autoriteit Arabische militaire industrie MINISTER-PRESIDENT DEN UYL: q II I diti^ „Russen begonnen bijna kernoorlog tegen China” MAANDAG BINNEN- EN BUITENLAND 1 2 MEI 1975 2 PPR IN MOTIE: DEN HAAG (ANP) De kri tiek op minister Van der Stoel van Buitenlandse Zaken vindt premier Den Uyl „geweldig onrechtvaar dig”. Dat is zaterdagmiddag ge bleken tijdens een vraaggesprek in het radiocafé „In de Rooie Haan” van de VARA. 9* «8 Valsemunters Uitstel Veel doden Ex-koning veroordeeld Ontsnapt Verstopt geld Verdronken Babylijkje Neergeschoten Hasj gevonden Bedreiging (Van onze parlementsredactie) WEERRAPPORTEN Ontwikkeling in Suriname slecht bjj voorbaat om bepaalde zaken aan de gang te brengen”. Weer In binnen- en buitenland Hoogwater Laagwater wzw zzw zo nnw w zzw 22 20 22 16 19 23 14 15 15 15 16 12 14 16 11 17 11 20 19 13 20 19 14 19 11 13 20 13 uur uur De interviewer wees er op, dat in de laatste twee jaar het verzet tegen minis ter Van der Stoel niet verminderde en dat door de kwesties tond de erkenning van Guinee-Bissau en de voorlopige re volutionaire regering in Zuid-Vietnam die bewindsman slechter dan ooit binnen zijn eigen partij, de PvdA, ligt. ,Jn beide gevallen”, zo antwoordde premier Den Uyl, „was Nederland het eerste land van de neg'm EEG-landen, dat tot erkenning overging. Van der Stoel heeft voorop gelopen binnen dat samenwerkingsver band. Je kunt daarbuiten wel een en ander doen, maar dan isoleer je jezelf CAIRO (UPI). Egypte en drie Ara bische olieproducerende landen hebben zaterdag besloten een gezamenlijke auto riteit in het leven te roepen, met een kapitaal van iets meer dan 1 miljard dollar, voor het ontwikkelen en bevor deren van een Arabische militaire in dustrie. Dit blgkt uit een regeringsaan- kondiging in Cairo. nnw nw w wnw nw nnw wnw w nw w zzo nnw nnw nw 11 8 10 11 9 7 11 8 4 10 8 3 14 9 11 10 13 17 5 3 3 5 2 6 4 4 5 3 3 0,4 0 0 0,3 0 0 0,2 0,1 2 2 0,5 0,7 0,1 2 0 0,6 0,1 1 0 4 1 5 0 0 21 0 2 3 8“ c ZUIDLAND. Op de stationsweg in het Zuidhollandse Zuidland is zaterdag morgen een auto tegen een boom ge botst. De twee inzittenden zijn daarbij om het leven gekomen. Het zijn de 74- jarige bestuurder L. G. C. Visser en zijn 77-jarige echtgenote C. Visser-de Lange uit Zuidland. De eerste twee jaar van het kabinet- Den Uyl zijn erg de moeite waard geweest, aldus premier Den Uyl in de „Rooie Haan”. Hij heeft de indruk, dat er in Nederland nog een paar mensen méér zijn, die deze ervaring hebben. „Zo lang dat zo blijft ben ik bereid en beschikbaar om na 1977 door te gaan”, zei drs. Den Uyl. Premier Den Uyl zei, dat degenen, die kritiek hebben op minister Van der Stoel en hij noemde met name de onlangs afgetreden internationaal secre taris van de PvdA Ter Beek bij hem moet zijn. „Ik ben net zo verantwoorde lijk. Elke minister krijgt kans zijn eigen beleid een eigen kleur te geven en zelf te stempelen. Maar als er kritiek is op Van der Stoel of Vredeling, dan is dat kritiek op het kabinet, Ik ben voor hun beleid verantwoordelijk. UTRECHT (ANP). De Nederlandse parketwachters hebben zaterdag in een vergadering in Utrecht besloten door te gaan met hun actie. Ze houden vast aan de eisen: volledige inpassing bij het korps rijkspolitie n politierangen, scho ling en bijscholing van het kader, een w(jzigmg van het kledingpakket, invoe ring van functioneel leeftijdsontslag, be tere promotiemogelijkheden en uitbrei ding van het personeel van het rnotor- materieel en van de communicatiemid delen. Amsterdam De Bilt Deelen Eelde Eindhoven Den Helder Rotterdam Twente Vlissingen Z.-Limburg half bew. Aberdeen Barcelona Berlijn Frankfort Genève Helsinki Innsbruck Kopenhagen Lissabon Locarno Londen München Oslo Parijs Split Stockholm Wenen Zurich Casablanca Tel Aviv Een 42-jarige Eindhovense huisvrouw is het slachtoffer geworden van valse munterij. Afgelopen vrijdag wilde zij bij haar postkantoor ƒ1500 storten op haar spaarrekening. Maar de kassier ontdekte dat het briefje van duizend dat zij overhandigde vals was. Volgens de vrouw had zij dat biljet enkele dagen daarvoor bij de uitbetaling van de kin derbijslag ontvangen op een klein posta gentschap in Eindhoven. Volgens de po litie van Eindhoven zijn er momenteel meer valse briefjes van duizend in de omloop. In Nederland zijn ongeveer 350 par ketwachters die „als burgerpolitiewerk doen. WASHINGTON (UPI). De Ame rikaanse democratische senator Gale McGee uit Wyoming heeft zaterdag in een radio-interview onthuld dat de Sovjet-Unie „ongeveer vier jaar geleden’’ op het punt heeft gestaan een atoomoorlog te ontketenen tegen China. De regering wil niet bij haar streven om de inkomensverschillen te verkleinen bij de ambtenarensalarissen beginnen, zei drs. Den Uyl. „Het moet gebeuren in samenhang met wat er op andere fron ten gebeurt. Ga ja alleen bij de ambte naren kappen en je doet het niet in de overige delen van de samenleving, dan jaag je de ambtenaren weg. Daar ver dien je geen droog brood mee. Om het socialisme te bouwen heb je echt goede ambtenaren nodig”. De autoriteit wordt opgezet door Egyp te, Saoedi-Arabië, de Verenigde Arabi sche Emiraten en Qatar. Elk land zal een gelijk aandeel van 260 miljoen dollar hebben in het kapitaal van de autoriteit. Het bezoek dat president Sadat van Egypte op 18 mei aan Joegoslavië zou brengen is tot later datum uitgesteld, omdat president Tito ziek is. Aldus het persbureau Mena in Cairo. Sadat had naar Belgrado willen gaan na zijn van daag beginnende bezoeken aan Irak, Sy rië, Koeweit en Jordanië. Verwacht wordt dat de president nu 27 mei naar Joego-Slavië gaat. Zondag zijn in Mexico 500 km te noorden van de gelijknamige hoofdstad vijfentwintig mensen om het leven ge komen bij een botsing tussen een toer- wagen, een vrachtauto en een bestelwa gen. De drie auto’s stortten na de bot sing in een 130 meter diep ravijn. Een rechtbank in Libië heeft ex-ko ning Idris bij verstek tot zeven jaar gevangenisstraf veroordeeld op beschul diging van het toestaan van corruptie binnen het leger onder de monarchie. Dit meldt het Libische persbureau. Ko- ning Idris, die via een militaire staats greep in 1968 van zijn macht werd beroofd, verblijft in Egypte. half bew. onbew. onbew. half bew. onbew. half bew. -onbew. licht bew. licht bew. van een bevredigende ontwikkeling van de Surinaamse betalingsbalans, aldus het jaarverslag. Bovendien, zo gaat de bank verder, is de structuur van de produktie en van de export disharmonisch dat wil zeggen: ongeveer eenderde deel van het binnen landse produkt en 92 percent van de uitvoer zijn afkomstig van de sector mijnbouw en bauxietverwerking, die een dominerende invloed heeft op de volks huishouding. Het is noodzakelijk dat op korte termijn de produktie en uitvoer van de andere sectoren aanzienlijk wor den uitgebreid, aldus de bank, die het echter somber inziet: er zijn geen inves teringen bekend die spoedig een omme keer teweeg zullen brengen. In de door de bank beschreven perio de blijkt de werkloosheid in Suriname aanzienlijk te zijn toegenomen, van 8,4 percent in 1968 tot 13,5 percent in 1972. Het zich uitbreidende arbeidspoten tieel kan niet volledig worden opgenomen in het produktieproces door de onvol doende produktievermeerdenng, aldus de bank. Voorts constateert zij in het land een verborgen werkloosheid vooral bij de overheid, de handel en in de agrari sche sector. McGee zei dat de Russen vreesden dat de Chinezen het meest zouden profiteren van de oorlogschaos in Zuidoost-Azië en speelden met de gedachte aan een atoomoorlog tegen Peking in hun strijd om invloed in Azië. „Ongeveer vier jaar geleden waren de Russen nog maar een paar dagen af van het nemen van het besluit China met kernwapens aan te vallen”, verklaarde hij. Een Nederlander, die in Zweden een gevangenisstraf uitzat wegens handel in verdovende middelen, is ontsnapt. De man was tot een straf van zes jaar veroordeeld. De gedetineerde had toe stemming gekregen verlof door te bren gen bij een bevriend gezin in de buurt. Op weg daarheen kreeg hij toestemming in een boerderij te telefoneren. Het bleek een voorwendsel te zijn om te kunnen ontsnappen. Minister-president Den Uyl is gisteren een driedaags bezoek aan Canada be gonnen met een rondreis door gebieden bij de Niagarawatervallen en Toronto waar veel Nederlandse immigranten wo nen. De premier, zal vandaag en morgen besprekingen voeren met premier Tru deau en minister van Buitenlandse Zaken MacEachen. Onderwerpen van gesprek: de economische betrekkingen met de der de wereld, Canada’s rol in de NAVO en de betrekkingen tussen Canada en de EEG. Op de foto: de premier en zijn vrouw bij Niagara. UTRECHT (ANP). De kerngroeps- vergadering van de PPR heeft zaterdag in Utrecht een motie aangenomen, waarin zij de regering vraagt haar af keuring uit te spreken over de martelin gen van politieke gevangenen die vol gens haai door het Perzische regiem werden uitgevoerd. Vlak bij het dorpje Sesanip op het eiland Tarakan nabij Kalimantan (Bor neo) zijn bij proefboringen drie kisten boordevol met Nederlands geld tevoor- <sch!’n gekomen. Volgens de Indonesische notitie zijn het allemaal biljetten varië rend van één tot tien gulden. Behalve het geld werden ook talrijke documen- ‘"n o an getroffen. Aangenomen wordt dat de kisten zijn begraven door de ’^nr’n-iandse inlichtingendienst vlak voor de Japanse inval. Al jarenlang doen in Tarakan de geruchten de ronde dat er in de buurt vele schatten zijn begraven, zowel door de Nederlanders als door de Japanners. Tarakan was in de Tweede Wereldoorlog van strategische betekenis, eerst voor de Nederlanders later voor de •Tananners. Inmiddels komen er in Oost- Kalimantan berichten binnen dat er in de oerwouden sporen zijn gevonden van vermoedelijk Japanners, oud-soldaten die zich sinds de oorlog verborgen hou den. De vergadering vraagt de regering te vens in de motie er bij de Perzische regering op aan „e dringen een interna tionale medische en juridische onder zoekcommissie toe te laten voor een onderzoek naar de situatie waarin 40.000 politieke gevangenen verkeren. Zij dringt et tenslotte bij de Nederlandse regering op aan om de actievoerders te beschermen tegen de activiteiten van de Perzische veiligheidsdienst. Tijdens de in Utrecht gehouden kern- groepsvergadering van de PPR, is het zaterdag niet tot de geplande „evaluatie” van Keerpunt 72 gekomen. Men was van oordeal dat het gezamenlijk program van de drie progressieve partijen door het op 31 mei te houden PPR-congres getoetst wordt en dat dan de houding van de partij ten opzichte van het kabinet-Den Uyl bepaald moet worden. Wel besteedde de kerngroep, die te vergelijken is met de partijraad van andere partijen, veel aandacht aan de verklaring van 5 mei van het partijbe stuur, waarin het radikalencongres het advies wordt gegeven niet met het kabi net-Den Uyl te breken. De PPR-be- windslieden in het kabinet en de beide Kamerfracties dienen de voortzetting van de medewerking aan het kabinet voortdurend - mede afhankelijk te stellen van het uitzicht op fundamentele maat schappijhervormingen in de zin van Keerpunt 72. Een minderheid van het PPR-bestuur vindt dat het kabinet-Den Uyl nu al heeft duidelijk gemaakt geen fundamentele hervormingen te willen of kunnen doorvoeren er. dat de PPR op 31 mei het vertrouwen in het kabinet moet opzeggen „In dat geval hebben we geen ander alternatief dan met de mensen die de K7P ofwel andere partijen hebben verlaten een nieuwe beweging te creëren: een open volkspartij links van het mid den. Diar is duidelijk een markt voor,” aldus de heer Simon. „We zijn bereid daarvoor een nieuwe partij op te rich ten” De h°er Simon zei dat dr. De Zeeuw opnieuw voorzitter moet worden. Volgens de kringbestuurder is het zeker niet uit gesloten dat de partijraad zich achter de koers- De Zeeuw opstelt, gezien de grote aanhang die er volgens hem onder KVP- kader en -leden voor deze koers bestaat Er is een commissie van zeven, die een s‘uk heef opgesteld, waarin een aanta' standpunten van De Zeeuw zijn overge nomen. Dat stuk wordt volgende week gepubliceerd, aldus Simon. Hij zei ver der af te willen van het bestuur dat vol gens hem geen duidelijk politiek profiel heeft. KVP-fractieleider Andriessen zei als reactie hierop niet te geloven dat na de komende- partijraad de halve KVP zal opstappen. „Het kabinet heeft tot taak zijn werk erg goed te doen. En als dat gebeurt zal dit vanzelf tot nieuwe verhoudingen lei den. Dit kabinet moet het hebben van het feit of het er in slaagt de werkloos heid terug te dringen, te zorgen dat de inkomens gelijker verdeeld worden en dat Nederland het progressieve gezicht in de nationale politiek verder uitbouwt. Als het kabinet dat doet ben ik hele maal niet benauwd over de vraag wat voor soort kabinet er in 1977 komt”, aldus de minister-president. u> e c -5 U O-Q SS ïfi Sm In Edam is eveneens zaterdag een personenauto tegen een boom gereden. De bestuurster ervan, de 22-jarige Janny van Keulen uit Zeevang overleed ter plaatse aan haar verwondingen. De 71-jarige J. Brinkman uit Eefde is zaterdag om het leven gekomen, toen hij met zijn auto in het Gelderse Gorssel onder een trein raakte. Het ongeluk gebeurde op een onbewaakte spoorweg overgang. De heer Brinkman was op slag dood. De 19-jarige C. M. Baas uit Aiblasser- dam is zaterdagmiddag in het Djjkzicht- ziekenhuis in Rotterdam overleden aan de verwondingen, die hij in de nacht van vrijdag op zaterdag bij een verkeers ongeluk had opgelopen. Hij reed toen met zijn motor tegen een lichtmast. Zaterdagmiddag is de zeven-jarige Marjan Horikx uit Tilburg in het Bra bantse Reusel bij een verkeersongeluk om het leven gekomen. Het meisje stak de weg over en werd daarbij aangereden door een personenauto. De 24-jarige A. G. M. van Beers uit Loon op Zand is zaterdag in een Til- burgs ziekenhuis overleden aan de ge volgen van een verkeersongeluk dat hem eerder op de dag was overkomen in Kaatsheuvel (gem. Loon op Zand). Hij bestuurde toen een personenauto, die door vermoedelijk te hoge snelheid uit de bocht vloog en over de kop sloeg. Eén inzittende raakte lichtgewond. De 59-jarige mevrouw J. Aarts Meeuwis uit Eindhoven is zaterdag on der een trein gekomen en gedood op een met automatische bomen beveiligde spoorwegovergang in het Brabantse Acht DEN HAAG (ANP). Als de KVP op de partijraad van 20 juni niet kiest voor de koers van ex-voorzitter De Zeeuw een open volkspartij links van het mid den zal een aantal aanhangers van deze koers de partij verlaten. De Utrecht se KVP-kringbestuurder W. Simon zei dit zaterdag in het VARA-radiopro- gramma „In de rooie haan”. De 60-jarige heer T. Cuperus uit Olst is zaterdag in het Veluwemeer verdron ken nadat zijn zeilboot was omgeslagen. Zijn zoon, die bij hem in de boot zat, gelukte het de wal zwemmend te berei ken. geh. bew. zw. bew. regen half bew. geh. bew. windst. regen z regen nno mist windst. zw. bew. n zw. bew. windst. zw. bew. windst. regen wnw zw. bew. w onbew. windst. zw. bew. zw. bew. zw. bew. regen zw. bew. half bew. PARAMARIBO. De ontwikkeling van de Surinaamse economie in de peri ode 1968 tot en met 1972 is tegengeval len. In die tijd steeg weliswaar het bruto binnenlandse produkt met gemid deld zeven percent per jaar, maar omge rekend tegen de prijzen van 1970 was deze stijging slechts drie percent, dat is aanzienlijk minder dan het door de Ver enigde Naties aangehouden streefcijfer voor ontwikkelingslanden in het z.g.n. tweede ontwikkeiingsdecennium. Het Surinaamse bruto binnenlandse produkt vertoonde in 1972 zelfs een daling met 0,3 percent. die kort geleden 66 jaar is geworden, haar functie van staatshoofd zal over dragen aan prinses Beatrix. „Dat is een zaak van de Koningin zelf”, aldus Den Uyl. Hij zei zich wel voor te kunnen stellen dat de koningin, zolang zij zich gezond voelt, nog enkele jaren haar functie za! uitoefenen, te meer daar prinses Beatrix nogal wordt opgeëist door de zorg voor haar jonge kinderen. Twee jongens, die zaterdagavond in de vijver „De Waal” in Rotterdam zaten te vissen, hebben in het water een plastic zak gevonden, die het lijkje van een pasgeboren baby bevatte. Volgens de pa- tholoog-anatoom dr. Zeldenrust heeft het kindje korte tijd geleefd. Het lijkje heeft enkele weken in de plastic zak gezeten. DEN HAAG De regering zal nog voor het zomerreces met voorstellen komen om de grondspeculatie tegen te gaan. Eerst zal een wetsvoorstel worden ingediend waarin het voorkeursrecht voor gemeenten wordt ge regeld. Pas later dit jaar komt het omstreden punt van de vergoeding tegen gebruikswaarde in het parlement aan de orde. Dit zei premier Den Uyl zaterdagmid dag in het VARA-radioprogramma „In de Rooie Haan”. Met deze toezegging komt Den Uyl tegemoet aan de wensen van zijn eigen partij, die bij monde van fractievoorzitter Van Thijn heeft ge dreigd het al bestaande PvdA-initiatief- ontwerp op de Kameragenda te plaatsen, als de regering nog langer blijft talmen. Den Uyl zei begrip te hebben voor het ongeduld van de PvdA-fractie; de Wet op de Grondpolitiek, komt eigenlijk twintig jaar te laat, verklaarde hij. Maar hij hoopte dat de PvdA genoegen zou nemen met een gedeeltelijke regeling nog vóór de zomervakantie. De vergoe ding tegen gebruikswaarde kan pas later geregeld worden, omdat deze valt in het kader van de Wet op de Stadsvernieu wing van staatssecretaris Schaefer. Ook de uitbreiding van de bevoegdhe den van de ondernemingsraden, een an der heet hangijzer uit het regeringspro gramma, zal nog dit jaar bij het parle ment worden ingediend. De regering hoopt dat de Sociaal-Economische Raad op tijd advies over deze zaak zal uitbren gen. Doet de Raad dat niet, dan zal de regering het wetsontwerp zonder SER- advies naar de Kamer sturen, aldus Den Uyl. De premier wilde zich niet uitlaten over de vraag wanneer koningin Juliana, Een inwoner van Tiel heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag een in breker, die zijn woning doorzocht, met een pistool neergeschoten. Hij schoot de dief neer nadat deze tegen hem een dreigende houding had aangenomen. De inbreker, die uit Valkenburg afkomstig is en 21 jaar oud, bekende na zijn aanhouding diezelfde nacht met twee collega’s uit het inbrekersgilde uit Zwijndrecht en Zandvoort ook elders in Tiel t hebben ingebroken. Zij maakten voor ƒ160 buit. De parketwachters willen een groep parketpolitie vormen, ten aanzien van de aanspreektitel hebben ze zich uitgespro ken voor de naam: wachtmeester. Ze hopen op een goede samenwerking met de politieorganisaties, alhoewel deze bonden geen gevolg hadden gegeven aan de uitnodiging voor de vergadering in Utrecht d. .SE ES Zon op Maan op DINSDAG 13 MEI IJMUIDEN 4.50 uur en 0.38 uur en 17.13 uur 13.00 uur De Centrale Bank van Suriname schrijft dit in haar jongste jaarverslag, dat echter niet verder gaat dan 31 december 1972. Reden voor deze achter stand is volgens bankdirecteur V. M. de Miranda het (te) laat binnenkrijgen van de gegevens van overheid en particulier bedrijfsleven. „Jaarverslagen van de Centrale Bank in Suriname zijn in ver gelijking met die van de Nederlandsche Bank breder opgesteld” aldus de heer de Miranda „Wij hebben meer gegevens nodig” De bank schrijft de tegenvallende ont wikkeling van het reële nationale pro dukt onder meer toe aan onvoldoende uitbreiding'van de produktie en aan „het toevallen van inkomens aan niet-ingeze- tenen uit hoofde van hun bijdrage aan het produktieproces”. Aan de forse groei van de produktie in de jaren 1965-1967 (toen een aluinaar defabriek en een aluminiumsmelterij in Suriname werden gebouwd) kwam dus in de navolgende vijf jaren een einde. Door de tegenvallende resultaten bleef het verwezenlijken van de algemeen aanvaarde nationaal-economische doel stellingen uit, volgens de bank één van de belangrijkste doestellingen in Suri name. Er is geen sprake van een rede lijk te achten niveau en groei van het nationaal produkt, van volledige werk gelegenheid, van een stabiel prijspeil en (gem. Eindhoven). De machinist heeft van het ongeluk aanvankelijk niets ge merkt. De 20-jarige J. Wennekes uit Liempde is zaterdagmiddag in St. Oedenrode om het leven gekomen toen de bestelauto waarin hij reed slipte en tegen een boom botste. De anderhalf jarige Ivo Engler uit Ma- de-Drimmelen (NB) is zaterdag overle den aan de gevolgen van een verkeers ongeval. Vrijdag struikelde hij bij het oversteken en kwam onder een vracht auto. De 25-jarige M. Neten uit Arcen is zondagmiddag in het Noordlimburgse Well omgekomen. De man botste met zijn motor op een plotseling de weg oprijdende personenauto. Een 20-jarige duo-passagier werd zeer ernstig gewond. Zondagavond zijn in Maria-Heide (ge meente Veghel) twee mensen om het leven gekomen. De slachtoffers zijn de 30-jarige Th. van der Elzen en de 31- jarige H. van den Bogaars, beiden uit Völkel. De twee mannen waren inzitten den van een busje dat in botsing kwam met een uit de tegenover liggende rich ting komende vrachtauto. De chauffeur van het busje, eveneens uit Völkel, werd ernstig gewond. De 69-jarige antiquair J. J. van der Molen uit het Drentse Bunne is zondag avond in het Academisch Ziekenhuis in Groningen overleden aan de gevolgen van een verkeersongeluk dat hem eerder op de dag in zijn woonplaats was over komen. Hij was met zijn auto tegen een andere personenauto gebotst. Zaterdagmiddag is de 78-jarige W.J. van Uxem uit Vlissingen om het leven gekomen. De man werd met zijn fiets bij het oversteken aangereden door een bromfietser. Hij overleed in het zieken huis aan zijn verwondingen in Ubach Over Worms heeft zich de afgelopen nacht een auto-ongeluk voor gedaan, waarbij één der inzittenden om het leven is gekomen, de bestuurder ernstig en de andere inzittende licht werden gewond. Vermoed wordt dat de auto een te hoge snelheid had bij het nemen van een bocht, waardoor de auto tegen een boom tot stilstand kwam. De inzittende, die op slag werd gedood, was de 25 jarige bouwvakarbeider A. P. P. Miskuska uit Ubach over Worms. Bij een 25-jarige autohandelaar in Wouw heeft de afdeling verdovende middelen van de rijkspolitie in Breda zestig kilo hasjies aangetroffen. Op de zwarte markt is de partij 300.000, waard. De vondst werd gedaan nadat de rijkspolitie in Etten-Leur een automobi list aanhield, wiens wagen in zeer slech te staat verkeerde. Tijdens het onder zoek van de auto trof de politie ƒ75.000 in contanten aan, alsmede een geheime bergruimte. De bestuurder, een 27-jarige Marokkaan, alsmede de Wouwse garage houder werden daarna gearresteerd. De politie van Stockholm heeft zater dag extra veiligheidsmaatregelen getrof fen ronde de Zweedse prinses Christina en een minister nadat jegens hen een dreigement was geuit door een West- duitse anarchistische groepering. Het dreigement was binnengekomen bij het Stockholmse blad „Expressen”. Er werd geëist dat er onmiddellijk twee miljoen mark moest worden betaald. Zo niet, dan was het leven van de prinses alsook dat van minister Anna-Greta Leijon waardeloos. VOORUITZICHTEN VOOR WOENSDAG: Vrij zonnige, overwegend droog en iets hogere temperaturen. Aantal uren zon: 3 tot 15, minimum tem peraturen: omstreeks 8 graden, maximum temperaturen: omstreeks 16 graden, kans op een droge perioden van tenminste 12 uur: 90 percent, kans op een geheel groog etmaal: 60 percent. DINSDAG 13 MEI 4.50 uur onder 20.23 6.16 uur onder 22.50

IJmuider Courant | 1975 | | pagina 2