OPPOSITIE IN BUDOBOND REDDE HET NIET r Winnaar van Formule 5000 IOC staat machteloos Sterke overwinning op Frankrijk Raceongelukken veelal schuld van de coureur RBC heeft titel motocross Geen Europacup voor Kampong t^WüWBËZÏÊN] Bayi verbeterde acht jaar oud record Ryun Polen beheersen volleybalstrijd Van Heugten en Wery eerste in voor het grijpen IF Staking in Montreal KOGELSLINGERAAR RIEHM: 78,50 M Zwak tegenspel DINSDAG 2 O MEI 1975 15 SPORT door Theo Klein Verschil tl Resultaten Van slag Onbedreigd ->--- sa (Van onze sportredactie) van Daarmee verdween een omstreden (Van onze sportredactie) rtrlo Peter Gethin (2) voeren hier het veld aan in de Formule-5000-race. BASKETBALTEAM DICHT BIJ DOEL Kees Akerboom: subliem spel. reta son ■trio na ako- ayde Vlnn MONTREAL (SID). Na een staking van tien dagen is gisteren het werk aan het Olympisch dorp van Montreal her vat. De staking bij de bouw van het Olympisch stadion gaat echter nog door. Burgemeester Jean Drapeau heeft be kendgemaakt, dat het tekort voor de Olympische Spelen groter zal zijn dan de beraamde 250 miljoen dollar. Zaanstad en in tweede instantie ook de heer Kap. ST. ANTHONIS. (ANP) De Poolse ploegen AZS Olstyn (heren) en Azsawf Warschau (dames) hebben gisteren het internationale volleybaltoernooi in St. Anthonis gewonnen. ZALTBOMMEL. (ANP) Voor ruim 19.000 toeschouwers is de Nederlandse equipe Fons van Heugten-Sjaak Wery winnaar geworden van de internationale zijspanmotocross te Zaltbommel. 1. 1. 3- :opp (R. beth yros 23.20 Kien prijs lyra 1.40 (.J reet. .70. van rules rste der het rijs id het >ert >si- lota ish. 'er- erg lui- (A. talie ider erry 4.00 zorg 1. copp ïde- FUch 1,90 (S. ghe- (M. 1.50 ■tin* 3. 8,70 >vier 1,90 Ira- M- inij- ska. o. fde- racy 2.00 Teddy Pilette en figuur uit het hoofdbestuur. Het was de heer Luiten, wiens handelwijze telkens weer ter discussie stond bij vele pijnlijke voorvallen binnen de BBN, zoals bijvoorbeeld het vertrek van eerst Anton Geesink en later Wim Ruska als bondscoach. Omdat Luiten veel tijd beschikbaar had voor zijn bondswerk, kwamen er steeds meer verantwoordelijke taken in zijn handen. Jaren lang gold het gezegde dat Luiten de bond was. Die situatie is hem uiteindelijk fataal geworden. Rood Wit speelde een wat domme wedstrijd tegen RBC. De ploeg kwam na rust wat ongelukkig achter te staan, maar nam toen zoveel risico dat voor RBC de ruimte ontstond om de strijd te beslissen. Pas drie minuten voor tijd redden de Amsterdammers de eer. RBC leidt nu met vier uit drie, gevolgd door Emmen met twee uit twee en Rood Wit met twee uit drie. u 1. ench De ongerustheid over de vraag of de Spelen in Montreal nu wel of niet kunnen doorgaan, groeit inmiddels nog steeds Deze week komt het Internatio naal Olympisch Comité (IOC) in Lau sanne bij elkaar, maar ironisch genoeg zal het gezelschap weinig kunnen uit richten, Pas als de regering van Quebec definitief besluit de Spelen terug te ge ven, kan het IOC handelend optreden. delijk wilde stellen voor de gemaakte fouten. Dat bleek toen de herverkie zing van de veel bekritiseerde secre taris Luiten ter sprake kwam. De acht stemmen, van Midden-Neder- land, die waarschijnlijk eerder tegen de motie van wantrouwen waren uit gebracht, gaven nu de doorslag naar de andere kant: 12-32, waardoor Lui ten na een ambtsperiode van zes jaar moest vertrekken. werd met 29 tegen 18 stemmen ver worpen. Later op de dag viel echter wel het hoofd van secretaris Wim Luiten, bij toerbeurt aftredend, die niet werd herkozen. In zijn plaats kwam de Amersfoortse leraar Neder lands J. Post (stemmenverhouding 32 tegen 12 voor Luiten), die als tweede secretaris de heer D. Schilder naast zich kreeg. In het bestuur werd ver der gekozen de heer Toutenhoofd als penningmeester (hij trad al enige tijd ad-interim op), de heer Tulen uit Uit het onderzoek blijkt dat de onge lukken in die tijd voor 48,6 procent voort kwamen uit coureursfouten, voor 24,7 procent uit mechanische defecten, voor 7,6 procent uit botsingen en voor 7,4 procent uit bandenpech. Volgens het rapport is vermoeidheid de oorzaak geweest van het dodelijke ongeluk dat Lorenzo Bandini in 1967 in Monaco overkwam. Jo Schlesser kwam in 1968 op het circuit Rouen-les-Essarts ook door eigen schuld om het leven. Over het Verongelukken van Piers Cou rage (1970 op Zandvoort) en Jochen Rindt heeft de stichting geen ophelde ring kunnen geven. heer Paanen (Noord-Holland) een se rie van niet door het bestuur ingelos te beloften voorschotelde, waarmee hij het pad voor de motie van wan trouwen plaveide, bleek slechts een “minderheid van mening dat het hele bestuur wegmoest. aan een zwaar toernooi bezig zijn en dat ik twaalf spelers heb om dat te volbren gen”) opnieuw met zijn wisselingen be gon, waardoor de produktie onmiddellijk tot stilstand kwam. Uiteindelijk mocht men blij zijn, dat de rust bij een gelijke stand (40-40) werd bereikt. Wanneer de oppositie binnen de Budo Bond Nederland stelt dat het bestuur zwak is, dan moet na haar optreden van zaterdag op de bondsvergadering onver mijdelijk geconcludeerd worden dat de oppositie nog zwakker is. Dat het hoofd bestuur van deze 45.000 leden tellende organisatie kapitale fouten, om niet te zeggen blunders, heeft gemaakt lijdt geen twijfel. Voor een tegenpartij bin nen de organisatie was er dan ook genoeg kruit om een explosie binnen de BBN-leiding tot stand te brengen. On danks de langdurige voorbereiding van de tegenspelers van het hoofdbestuur, bleek zaterdag echter dat zij nauwelijks in staat waren hun argumenten op een redelijke manier naar voren te brengen. De bezwaren die door het district Zuid- Holland, daarin bijgestaan door de heer Paanen van Noord-Holland over de groene tafel werden geslingerd wemel den van halve en hele onwaarheden, het gevolg van een slechte voorbereiding. Terecht zag dè meerderheid van de kies mannen er dan ook geen been in hun stem aan de chaotisch aandoende groep uit Zuid-Holland te geven. Zij kozen voor de minst slechte oplossing. Voor beeldig was de houding van de afge vaardigden uit Midden-Nederland. Zij lieten hun hoofd niet op hol brengen en wachtten rustig af tot zij op het juiste moment secretaris Luiten, expert in het veroorzaken van ontevredenheid, ten val konden brengen. Het is een geruststel lend idee dat Luitens vervanger uit hun gelederen komt. De enige twee steden die voor een alternatieve organisatie in aanmerking komen, Zijn Los Angeles én - vooral - Mexico Stad. In de Mexicaanse hoofd stad wordt druk gebouwd aan voorzie ningen voor de Pan-Amerikaanse Spelen van 1976. Deze nieuwe faciliteiten zou den samen met het complex dat werd gebruikt voor de Spelen van 1968 vol doen aan de eisen die het IOC stelt. De Fransen, voornamelijk steunend op de routiniers Bonato Kachemier, en La- mothe, waren volledig van slag. Het was daarom zo vreemd, dat Sheridan („ik moet er rekening mee houden dat we De stand na drie ronden: Griekenland 3-3-0-6-236-213, Roemenië 3-2-1-5-240- 213, Nederland 3-2-1-5-233-234, Honga rije 3-1-2-4-194-201, Polen 3-1-2-4-257- 276, Frankrijk 3-0-3-3-239-262. De equipe van coach Jozef Ballogh kwam toen voornamelijk door toedoen van Geller van 19-30 tot 25-30, maar door Jan Dekker met de bewaking van Geiler te belasten werd dat gevaar be zworen kon Nederland onbedreigd naar een 61-82 overwinning toe werken. De eerste manche was voor Van Heugten-Wery. In de tweede manche reikte deze equipe naar de tweede plaats, achter de Oostenrijkers Bruno Schneider-Werner Fink. In de eindklas sering werd de Oostenrijkse equipe tweede. De Nederlanders Den Biggelaar- Van der Bijl moesten met een derde plaats genoegen nemen. Aan het begin van de vergadering liet voorzitter Methorst er geen twij fel over bestaan, dat hij de manier waarop Zuid-Holland de oppositie had gemobiliseerd ten strengste af keurde. „Dat er vooral gelobbyd wordt vind ik heel normaal, maar de wijze waarop de oppositie dit keer te werk is gegaan is ronduit unfair”, aldus Methorst. Hoewel vooral de In de tweede helft wachtte de Ameri kaanse coach ruim acht minuten met zijn eerste wissel. In die tiid nam zijn team door het sublieme spel van Aker boom (topscorer met 28 punten, schot- percentage 56 procent) en treffers van Cramer ruim afstand: 58-64. Toen Ka- chemier met vier fouten naar de bank werd gehaald stortte het Franse verzet volledig in. Met nog acht minuten te spelen stonden de Fransen ir> ogen schijnlijk geslagen positie: 63-76. Het was dan ook een tegenvaller dat het tegen het einde toch nog spannend werd. Even raakte Nederland van slag, werden er foute passes afgegeven en minsten de schoten doel. Men wist de schade echter beperkt te houden tot 87-90. Zondag had Nederland al de eerste verrassende stap gezet op weg naar her stel. Tegen de Hongaren hadden de spe lers van Bill Sheridan van begin tot het eind een duidelijk overwicht. Met name de fysiek zeer zwakke lange mannen van Hongarije hadden niets in te brengen tegen Cees Akerboom, die opnieuw be heerst zijn puntjes (24) vergaarde, de zowel aanvallend als verdedigend zeer sterk spelende Harry Kip en Hugo Har- rewijn, die na rust boven zichzelf uit groeide, vier van de vijf schoten raak mikte en zeer geconcentreerd verdedig de. De enige werkelijk gevaarlijke spe lers van Hongarije waren de guards Lazio Lang ën Sandor Geller- Getweeën konden zij de .tekorten van hun grote broeders echter bij lange na niet goed maken. Kampong verloor de strijd om de derde plaats tegen Southgate HC uit Londen met 0-1. De beslissing in deze wedstrijd viel in de 41e minuut toen Neale na een pass van Corby scoorde. Zaterdag had Kampong de halve finale bereikt door een 7-0 zege op Bohemians Praag. Deze halve finale, tegen Royal Leopold ging na een 0-0 eindstand bij het zeven meterschieten verloren. UTRECHT. Door onderlinge ver deeldheid bij de oppositie, is men er zaterdag op de bondsraad van de Budo Bond Nederland niet in geslaagd het volledige hoofdbestuur te wippen en te vervangen door een alternatief college, dat op voorstel van het district Zuid-Holland al was samen gesteld. Een motie van wantrouwen van dit district tegen het bestuur De uitslagen zijn: GriekenlandRoe menië 81-68 (39-31), PolenFrankrijk 106-100 (na verlenging 95-95, 47-45), Hongarije—Nederland 63-82 (31-40), Po len—Roemenië 71-88 (43-46), Grieken land—Hongarije 67-65 (39-36), Frank rijkNederland 87-90 (40-40). Hongarije herstelde zich gisteren enigszins tegen de Grieken, maar zij konden niet voorkomen dat hun tegen standers, aangevuurd door 1600 uitzinni ge landgenoten in de slotfase toch net twee puntjes (76-65) voorbleven. De Grieken hebben zich onverwacht ont popt tot een gewichtige deelnemer voor de organisatoren, die het afgelopen week einde tevergeefs wachtten op het Ne derlands publiek. Men richtte zelfs een vrije camping in, maar ook die bleef troosteloos leeg. In plaats van Neder landse supporters, togen echter de Grie ken (in de omgeving van Hagen werken er 30.000) het Pinkster weekeinde met duizenden naar de Ischelandhallen, waar zij hun Hellas op oorverdovende wijze vanaf de tribunes steunden. Er bestond nog een tweede onte vreden groep (voornamelijk de kies mannen van Midden-Nederland), die niet het hele bestuur, maar voorna melijk secretaris Luiten verantwoor- LONDEN (AFP). Bijna de helft van de ongelukken, die zijn gebeurd in races van de formule I-wagens zijn te wijten aan fouten van de coureur, aldus een rapport dat is gepubliceerd door de Jim Clark-stichting. Deze stichting, in het leven geroepen ter nagedachtenis aan de Schotse coureur, die in 1968 in West- puitsland om het leven kwam, heeft 224 ongelukken bestudeerd tussen 1966 en 1972. In die periode kwamen zeven rij ders om het leven. Op twee fronten heeft de Nederlandse jeugdatletiekploeg zondag in Papendal een kleine nederlaag geleden tegen het Westduitse Nordrhein. De jongens verloren met 190 tegen 90 en de meisjes met 70 tegen 65. Drie atleten voldeden aan de eis van de Europese jeugdkampioenschappen. Dat waren discuswerpster Bea Biarda (46.77 m), 800 meter loopster Fieke Kamps (2.07.8) en 400 meter hordenloopster Harry Schulting (53.6). HAGEN. In twee jaar kan er in het basketbal veel veranderen. Dat on dervond de Franse coach Joe Jaunay gisteren in Hagen, waar zijn formatie met 90-87 door Nederland werd versla gen. Een geenszins geflatteerde uitslag, want minuten lang heeft de equipe van Bill Sheridan zelfs op een voorsprong van tien punten en meer (63-76) kunnen bogen. Precies twee jaar eerder stond dezelfde Franse coach met zijn nationale team ook tegenover Oranje (EK Wenen), maar toen hadden de Nederlandse verte genwoordigers geen schijn van kans. Frankrijk won zoals het wilde met 52- 46, waardoor Nederland uit het toernooi werd gewipt. ZANDVOORT. Het circuit van Zandvoort behoort momenteel weer tot de veiligste autorenbanen van Europa. Nu is het begrip veiligheid in de snelle Formule 5000 of Formule-I-wereld een uiterst relatief begrip maar het is toch opmerkelijk dat een coureur als Peter Gethin, gistermiddag winnaar van de hoofdschotel van de Pinksterraces op Zandvoort, het verschil opmerkt tussen nu en twee jaar geleden. Gethin: „Deze baan behoort zeker tot één van de beste ter wereld. Hij garandeert een optimale veiligheid voor de toeschouwers, terwijl ook de rijders tot op zekere hoogte uitstekend beschermd worden. Er is hier veel veranderd met enkele jaren geleden. Er bestaat ook een groot ver schil met andere circuits in Europa. Dat rijdt prettiger. Althans, zo heb ik dat ervaren. Je bent hier op Zandvoort als coureur meer met racen dan met de baan bezig. Dat is soms wel eens anders. Het was niet onbegrijpelijk dat Gethin die veiligheid zo centraal stelde. Tenslot te zijn er in het afgelopen Formule-I seizoen alweer teveel „incidenten”, met als hoogtepunt het ongeluk van Stom melen in de Spaanse Grand Prix, die een groot aantal, toeschouwers het leven kostte, geweest, om daaraan voorbij te gaqn. Zoals het achteraf natuurlijk ook niet onbegrijpelijk was dat Peter Gethin de Formule 5000 race op Zandvoort uiteindelijk nogal duidelijk in zijn voor deel besliste. Hij heeft tenslotte de erva ring in de Formule-I en is in het ruige werk van de Formule 5000, het voorpor taal van coureurs die ooit nog eens door hopen te dringen tot het summum van de autorensport de Formule I, al jaren expert. De Formule 5000 is iets gevaarlij ker dan de Formule I. Er rijden door gaans wat onervarener coureurs in de Formule 5000 mee die ook bereid zijn om wat meer risico’s te nemen om zich AZS Olstyn versloeg in de eindstrijd Chemica Usti uit Tsjecho-Slowakije met 15-11 en 15-7. Delta Lloyd-AMVJ (Ned.) werd derde. Bij de dames won Azsawf Warschau de finale van Slavia Praag (Tsj.) met 15-11 en 15-8. Het duel om de derde plaats tussen de Nederlandse ver tegenwoordigsters Chicopee-AEC en Vierhout leverde een overwinning op voor eerstgenoemde met 15-7 en 15-8. Gethin positief over „Zandvoort” FRANKFURT. SC Frankfurt 1880 heeft gisteren in Frankfort voor de vijf de achtereenvolgende maal de Europese hockeybeker voor landskampioenen (he ren) gewonnen. In de finale versloegen de Westduitsers Royal Leopold uit Brus sel met 1-0 door een doelpunt van Wimmers in de vijftiende minuut. KINGSTON Er zyn in het afgelopen weekeinde twee wereldrecords atletiek gesneuveld. De Tanzaniaanse atleet Filbert Bayi verbeterde in zijn eerste loop over een mijl (1609 meter) van dit seizoen het al acht jaar oude record van Jim Ryun (3.51.1). In Kingston op Jamaica kwam Bayi tot 3.51.0. De Westduitse atleet Karl- Hans Riehm verbeterde gisteren het wereldrecord kogelslingeren, dat op naam stond van de Rus Alexej Spiridinow (76.66). Riehm kwam tot maar liefst 78.50 meter. Tijdens de kwalitatief uitstekend bezette wedstrijden in Kingston, die ter nage dachtenis van Martin Luther King werden gehouden, volgde Bayi (22) zijn beproefde taktiek. Hij nam onmiddellijk de kop en stond die niet meer af. Zijn tussentijden, sneller dan die van Ryun tijdens diens recordloop, waren langzamer dan Bayi ze tot nu toe gewend was te lopen. Bayi had nu echter veel meer lucht over voor zijn eindsprint. Hij heeft nu twee wereldrecords van Ryun overgenomen. In februari 1974 bracht hij op de Gemenebestspelen in Christchurch (Nieuw Zeeland) het record op de 1500 meter op zijn naam met een tijd van 3.32.25. Een goede prestatie leverde ook de Amerikaan Steve Williams, een van de zeven wereldrecordhouders op de 100 meter. (9.9 sec.). Williams boekte een dubbele over winning op de 100 en 200 meter met resp. 10.0 en 19.9. Karl-Heinz Riehm leverde in Rehlingen een vrywel unieke prestatie door in alle zes pogingen het wereldrecord van Spiridonov te verbeteren. In zijn vierde poging kwam de Westduitser tot 78.50 meter. De unieke serie van Riehm was: 76.70 m, 77,56 m, 77,10 m, 78.50 m. 77,16 m, 77.20 m. ROOSENDAAL. Het Roosendaalse RBC heeft na de gisteren met 2-1 ge wonnen partij tegen Rood Wit Amster dam het landskampioenschap bij de zon- dagamateurs maar voor het grijpen. Als RBC zondag wint van outsider Emmen, is het kampioenschap een feit. Dit komt omdat zowel Rood Wit als Emmen, zij het met een wedstrijd minder gespeeld, nu op twee punten staan. Het heeft er dan ook geen moment naar u:‘ -ten dat de Magyaren een serieuze bedreiging voor Oranje zouden gaan vormen. In de eerste minuten nam Nede’-' -4 (gestart met Van Tuyll Akerboom Cramer, Sikking en Van Vliet) al een 7-2 voorsprong, die niet meer uit handen werd gegeven. Alleen in de laatste minuten van de eerste helft kende Hongarije een korte opleving. latere winnaar Dat lot wacht nu waarschijnlijk de Fransen, die in finalepoule nog geen enkele zege hebben geboekt, terwijl de Nederlanders op hun beurt hun voorna me rol hebben overgenomen. Na de winst op de Fransen is Nederland name lijk vrijwel zeker van een plaats in het a-toernooi, dat volgende maand in Joe goslavië wordt géhouden. Met nog twee wedstrijden te spelen (vanavond Polen en morgen Griekenland) delen de Ne derlanders de tweede plaats in de kam pioenspoule (vijf punten) met Roemenië, achter Griekenland, dat nog geen enkel verliespunt heeft. „Het verschil met twee jaar geleden”, verklaarde Jaunay na afloop, „is dat Nederland nu over drie Amerikanen be schikt en ik over een ploeg waarvan de individuele klasse goed is, maar de orga nisatie in het teamwork minder dan in Wenen”. Een belangrijk gevolg daarvan was ondermeer dat de Fransen hun door de Nederlanders gevreesde zone-verdedi- ging niet konden uitvoeren(Jaunay: „Dat willen mijn spelers niet meer”). Het man tegen man systeëm ligt de Neder landers van huis uit beter. Kort voor aanvang van het duel had Hans Perrier, coach van Gerard de Lange en twee jaar geleden als tweede coach met het Nederlandse team in Wenen, Bill Sheri dan nog gewaarschuwd voor de destruc tieve kracht van de Franse zone, waarin de lange neger Jac Kachemier een cen trale rol vervult. „Daarom”, vertelde Sheridan later, „vertaste het me toch wel dat die Fransen daar nu niet mee kwamen”. Die meevaller hield overigens niet in dat Sheridans pupillen overtuigend uit de startblokken kwamen (Sheridan: „in het begin liepen ze te slaapwandelen”). Frankrijk nam een 6-0 en kort daarop zelfs een 14-8 voorsprong. Nederland scheen de weg te gaan, die het destijds in Wenen bewandelde. Maar nu werden de Oranje-spelers tijdig wakker geschud. Door middel van een ingewikkelde serie wissels vond Sheridan een, vijftal (Dek ker, Ombre, Akerboom, Van Helfteren en Van Vliet), dat de Fransen adequaat tegenspel kon leveren. Binnen enkele minuten werd een 18-12 achterstand omgebogen in een 28-32 voorsprong door zuivere schoten van Akerboom, Van Helfteren en Dekker. 1. Hans Stucken- Toyota 24.37.2 (123.8 twee (12 ronden, S0,7 1. Siewertsen Porsche 20.03,0 (gem. snelh. 151,7 km/u) cc: 1. Henri van Oorschot NSU 21.38.9 (g_s. 140,6 k/u 1000-1150 cc: 1 Loek Vermeulen Simca Rallye, elf ronden In 21.48.9 (g.s. 127,3 k/u) tot 1000 cc: 1. Hans Kok Hlllmann Imp, elf ronden in 21.22,7 (g.s. 130,5 k/u) Formule Vee 1300-renwagens (12 ronden, 50,7 km): 1. Ron Swartsenburg Kal- mann 20.31,9 (g.s. 148,1 k/u). Ford Escort Mexicorace: verkort tot ne gen ronden 38 km): 1. Edeard Schinkel 18.50,8 (gem. snelheid 121,1 km/pr uur) Formule Ford (12 ronden 50,7 km) 1 Jim Vermeulen (ned) met Crossel 21.11,4 (gem. snelheid 143,5 km/pr uur) Renault 5 Gordi- nl’s: 12 ronden 50,7 km): 1. Henk Boeken- kamp (ned) Formule 5000 over 30 ronden (127,86 km). 1. Peter Gethin (gb) met Lola 42.47,1 (gem. snelheid 177.726 km per uur) 2. Teddy Pilette (bel) met Lola 3. Richard Scott (lerl) met Lola 4. Gorden Spice(gb) met Lola in de kijker te rijden om ooit nog eens de ‘absolute top te halen. Maar de ervaring komt uiteindelijk altijd boven drijven. Dat bleek zaterdag al tijdens de training waar David Purley, een persoonlijke vriend van de twee jaar geleden tijdens de Grand Prix van Zandvoort om het leven gekomen Roger Williamsen, een uiterst snelle tijd van 1.23.8 realiseerde. Ook Purley is een coureur die Grand-Prix ervaring heeft maar tijdens de race moest hij al snel opgeven met versnellingsbakmoeilijkhe- den, en daardoor greep Gethin, eveneens een Grand-Prix coureur, tenslotte vrij simpel de eerste plaats. Als tweede fi nishte de Belg Teddy Pilette, zijn stalge- noot, die eveneens in een Lola T 400 reed. De Nederlander Bob Haye werd met zijn March vijfde. Roelof Wunde- rink, die, zoals bekend, na een ongeval bij Tunnel Oost in het St. Elisabeth Gast huis in Haarlem werd opgenomen blijkt een hersenschudding en een bovenkaak- blessure te hebben opgelopen. Uitslagen: Toerwagens groep 1 (12 ronden, 50.7 km): klasse boven 2500 cc: 1. Fred Frankenhout met Opel Commodore 22 49.7 (gem. snel heid 133.33 km/uur) 1600-2500 cc: 1. Bart Jtosman met Alfa Romeo 23.22 2 (gem. 130.1 km/uur 1300 tot 1600 cc: - brock (W-dld) met km/uur) Toerwagens groep 1 km): boven 1300 cc: Carrera 20.03,0 (gem. 1150-1300 cc: 1. Henri k/u Rallye, 24.37.2 ■w

IJmuider Courant | 1975 | | pagina 15