Drukke tijd Spaanse sportpers Barcelona sprak met Luxemburger CRUIJFF: JAMMER MASMAN WIL KOHN DAT MICHELS GAAT NIET TEGENHOUDEN Winst voor Piet Slikker Slot won koppelkoers Verrassende uitslagen in Sijp Sterk-toernooi Goed bridge S en V 1 ri Loting bracht Geldermans in Haarlemse bekerfinale SPORTIEF Calvé borrelnootjes intercodam t Constart lomp ZeDezfeerZomige Zbmermode B j Mannenkleder i'i iilb I TOSSEN MOEST TEGEN CARROUSEL BESLISSING BRENGEN ling 1T BAR PROVENCE AAN DE LEIDING KENNEMERLAND-TOERNOOI DONDERDAG 2 2 M E I 1975 SPORT 21 Ontbinding Bevrijding Contracten Record Kwaliteiten i 1st 1 0113 I iBORRElltyO.OJJESj I. 1465 15 I ngen) Er is ander sanitair. Mooier van kleur, beter van vorm, en toch niet zoveel duurder. Wij hebben er lang naar moeten zoeken. Voor u ligt de zaak veel een voudiger: u vindt het in onze show-room. Amstel 135, Amsterdam (naast Carré), ma t/m vrij 09.00-1700 za 10.00-16.00 uur. FocwN 'e m&t PKJASAAI4 W PlKANTÊR'' ^3. (Van onze redacteur in Barcelona) (Van onze sportredactie) (Van een medewerker) het (Van onze wielermedewerker) (ADVERTENTIE) (Van onze wielermedewerker) (ADVERTENTIE) (Van onze bridgemedewerker) wedstrijden ?n. (ADVERTENTIE) s ■aat 8-H ing ner heeft aan en Hoewel Klassementsrit: 1. Slot 13 pnt.; 2. Rood 13 pnt.; 3. W.Hendrix (Haarlem) 4 pnt. Afvalrace: 1. Slot, 2. Rood, 3. Gilling. Onbekende afstand: 1. Slot, 2. N.Alles (Alkmaar); 3. Pronk. gescoord en daarom moest met het op gooien van het muntstuk een beslissing worden verkregen. Het geluk was Gel dermans daarbij opnieuw het gunstigste gezind. „Het is toch wel onbevredigend dat op deze manier tot een beslissing moet komen”, vindt aanvoerder en doel- Winkelcentrum Schalkwijk: Rivièradreef 10 Stadscentrum Haarlem: Barteljorisstraat 24. man Han Dijks van Carrousel, „ze kun nen toch beter elk team drie strafschop pen laten nemen. We raken overigens al zo’n beetje aan teleurstellingen gewend”. Stand: Bar Provence 3-6, Royal 4-6, Centrum 3-5, De Tromp tapijt 2-4, Bar Monique 3-4, Zeeweg Bar 2-2, Zeedistel 3-2, Rolvink 3-2, Zeebad 3-2, Griffioen 2-1, Smul Snacks 2-1, Kennemerhof 3-1, v.Kaam trappers 3-0. len met houden (de heer BLOEMENDAAL/IJMOND. De wedstrijden om de Kennemerland-brid- gebekers zijn elk jaar over twee afdelin gen verdeeld. In poule A zullen Boeken- roode 1 en BOC 2 gaan uitmaken wie van hen de sterkste is. In poule B waren Spel en Vriendschap 2 en Boekenroode 4 tot de finale doorgedrongen, die in ..De Rusthoek” te Bloemendaal werd gehou den. Na een spannend verloop slaagde het S en V-team erin met gering ver schil te winnen (128-110) waarna de cup aan captain Molteer kon worden uitge reikt. binder sanitair Voor de competitie in de derde klas B zegevierde Loek Anderson in de Bever- wijkse sporthal ruim met een score van 8-2 over DFB en legde daardoor beslag op het kampioenschap. Eerder had Loek Anderson zich met Poort van Velsen en van Essen Boys al verzekerd van promo tie naar de tweede klas. IJmond kwam in de tweede klas C tot een 7-3 over winning op De Jutters. Spitz Kohn, die nog een tweejarig con tract bij de Enschedese formatie moet afwerken, voor een oriënterend bezoek in Barcelona is geweest. Rinus Michels: De man die tijdens een etentje té horen kreeg dat hij wel moest opstappen. Dat laatste lijkt in de nu ontstane situatie nauwelijks een rol te spelen. Mr. Jan Masman, de voorzitter van de En schedese voetbalstichting, verklaarde dat Barcelona er uiteraard wel iets tegeno ver zal moeten stellen wil het tot voor tijdige ontbinding van Kohn’s contract met FC Twente komen, maar: „Als ie mand zo’n unieke kans krijgt om zich te verbeteren en trainer kan worden van een club als Barcelona, dan mag je dat niet in de weg staan. Wij kunnen Kohn niet bieden wat Barcelona hem te bie den heeft.” Belangrijke wedstrijden komende week zijn: De TrompZeeweg, belang rijk voor de aansluiting en CentrumDe Tromp tapijt. Royal en Bar Provence kunnen zich via hun wedstrijden in de top handhaven. De eindstrijd vond voor de zesentwin tigste keer plaats. Boekenroode was er reeds zes maal in geslaagd zegevierend uit de finale te komen, terwijl dat aan Spel en Vrienschap in 1969 voor de eerste en tevens laatste keer was gelukt. Door overwinningen op De Kennemers 1. BOC 4 en Hildebrand 2 had Boeken roode het opnieuw tot de slotzitting gebracht. S en V was zover gekomen door BOC 5, De Kennemers 2 en Boe kenroode 3 achter zich te laten. Het Spel en Vriendschapteam, bestaande uit de echtnaren Moltzer en De Groot, met daarbij de gebroeders Kottman en Wo- nink—Van der Berg, heeft de eindzege beslist niet cadeau gekregen. Op de helft van de ontmoeting had het nog maar een voorsprong van maar vijf punten. In de volgende veertien spellen liep S en V wat verder weg en finishte met een positief saldo van acht- VELSEN. De meeste elftallen heb ben in het Sijp Sterk-strandvoetbaltoer- nooi nu drie wedstrijden achter de rug en daarbij zijn verrassende uitslagen te noteren geweest. Dit vooral door toedoen van enkele nieuwkomers. Hiervan heb ben zich enkele tussen elftallen met bekende namen geschaard. De grootste verrassing is wel Bar Provence, dat nog geen enkel verliespunt heeft en de rang lijst aanvoert. Sterke elftallen als Royal en Zeewegbar, jaarlijks tot de top beho- rend, moesten puntenverlies incasseren. Centrum was hiervoor verantwoordelijk: Winst op Zeeweg bar, dat duidelijk werd teruggewezen en een gelijkspel tegen Royal, dat in de laatste fase zelfs tegen 10 man spelend niet gevaarlijk kon wor den. De uitslag was: 1. P. Slikker 18 pnt.; 2. F. Klardi 13 pnt.; 3. J. van Hooff 5 pnt.; 4. M. Jansen 5 pnt.; 5. L. de Vries 4 pnt. Veteranen: 1. F. van Tongeren, 2. J Timmer, 3. Chr. Duyker, 4. H. van Zanten, 5. H. Koomen. BEVERWIJK. Door de Beverwijkse rennersclub Kennemerland werd woens dagavond op het kleine parcours van het sportpark Adrichem een onderlinge klassementsrit verreden en die leverde een zege op voor Piet Slikker. Hij wist vier van de acht klassementen naar zijn hand te zetten. De meeste spelers van FC Twente hoorden het nieuws pas na de wedstrijd en ook zij bleken er danig door verrast. Aanvoerder Epi Drost: „Als Kohn bij FC Twente weggaat, ga ik ook.” Voorzit ter Masman daarover: „Ja kijk eens, als Kohn bij ons vertrekt, wat ik in alle oprechtheid niet hoop, wil dat natuurlijk niet zeggen dat ons hele spelersbestand kan weglopen. We hebben tenslotte ook nog met contracten te maken, dacht ik.” sterk genoeg om zich kandidaat te stel len voor de eindronde. Rolvink Bouw Boys valt wat tegen, wanneer men be denkt, dat deze ploeg jaarlijks tot de besten behoorde. Zeedistel wist ten koste van Van Kaam-trappers de eerste pun ten te behalen, waardoor laatstgenoemde als enige puntloos onderaan is beland en de nodige moeite zal hebben deze plaats te verlaten. Zeebad, Smul Snacks, Griffioen en Kennemerhof zullen met elkaar moeten gaan uitmaken, wie uit eindelijk in de middenmoot terecht ko men. vankelijk zag het er naar uit dat Barce lona pas na de laatste competitiewed strijd van aanstaande zondag zou mee delen wel of niet met Michels te breken. Indien tegen Atletico Bilbao een punt wordt gepakt, kwalificeert Barcelona zich voor het UEFA-cuptoernooi en in dat geval had een deel van het bestuur er mogelijk weer op aangedrongen om Michels te behouden. Immers, in Spanje is het regel: je bent een slechte trainer wanneer de resultaten uitblijven en een goede wanheer iets wordt gepresteerd. Bar Monique, ook een nieuweling, heeft zich ongemerkt onder de kansheb bers gerangschikt. Ook nog zonder pun tenverlies is de Tromp tapijthal, vorig jaar verrassend debuterend en dit jaar BEVERWIJK. Voor amper honderd toeschouwers werden in de sporthal te Beverwijk de halve finales gespeeld van de strijd om de Haarlemse zaalvoetbal- beker. In het duel van de tweedeklassers zegevierde Mokro Boys met een score van 4-2 over Davidson, terwijl de hoofdklassers Geldermans en Carrousel èlkkar met een 1-1 gelijkspel in even wicht hielden. Er moest daarom tot tossen worden overgegaan en daarmee bleek Geldermans weer eens het geluk kigste. Voor de derde keer in successie kwam het op deze wijze een stap verder. tien punten. Daarmede stond de over winning vast. Opmerkelijk was dat aan beide kanten een paar slemcontracten werden gemist. Boekenroode speelde met enkele invallers en was als volgt samen gesteld: het echtpaar Bakker, de dames HoogensteynRienstra, mevrouw War menhoven met haar partner Mok en het gelegenheidskoppel DanielsWitmond. De grotere eenheid van het S en V-team was van doorslaggevende betekenis. Eerder dit jaar werd Kohn, onder wie FC Twente sindsdien een reeks bijzon dere prestaties leverde (vorig seizoen tweede in de nationale competitie en daarvoor twee keer derde, dit jaar bo vendien finalist om de KNVB-beker en de UEFA-Cup), al benaderd door Feye- noord. Dat zag in hem de nieuwe man op de plaats van Wiel Coerver, een gedachte die ook nu door een groot aantal spelers werd gedeeld. De Rotter damse club kwam op zakelijke gronden Deze drie koppels waren na een inlei dende ontsnapping van Pronk en Heine op het voorplan overgebleven en hadden het verloop van de strijd beheerst. Voor al Gerry Slot reed weer sterk en greep met een daverende eindsprint voor zich zelf en Nederlof de volle winst. Eerder op de avond had Slot ook al een klasse mentsrit, afvalrace en wedstrijd over onbekende afstand gewonnen. De uitslagen: -koppelkoers: 1. G.Slot (Alkmaar)- R.Nederlof (A’dam), de 30 km. in 40.51; 2. M.Pronk (Warmenhui zen)- H. Heine (Castricum), 3. M. Schoen (Nieuwendam)- R.Kos (Oudkarspel). De halve bekerfinale tussen Gelder mans en Carrousel ging aardig gelijk op en droeg een spannend karakter. Nadat Carrousel in de eerste helft het eerst aan scoren was toegekomen door Tesse- laar, wist Muskee vijf minuten later het evenwicht alweeer te herstellen: 1-1. In het verdere verloop werd niet meer Programma dond. 22-5, 18.45 de TrompZeeweg B„ Kennemerh.Smul Snacks, vrijd. 23-5, 18.45 GriffioenBar Provence, Bar Moniquev. Kaam tr„ zond. 25-5, 10.00 ZeedistelZeebad, maand. 26-5, 19.00 Rolvink--Royal, Cen trumde Tromp, dinsd. 27-5, 19.00 Bar MoniqueRoyal, RolvinkZeebad. Barcelona maakte woensdagavond in een acht regels tellend communiqué melding van Michels verdwijnen. Voor zitter Augustin Montal memoreerde de grote kwaliteiten van Michels. Over de opvolger riep Montal lachend uit: „In ieder geval wordt Real Madrid-trainer Munoz het niet.” De Spaanse kranten wonden zich vandaag vooral op over de zin in het communiqué „er was prak tisch geen andere uitweg”. Michels moest weg maar zijn kwaliteiten worden in dat zelfde ’éornfrtuniqué gWoëiWdf 'Dé Spaanse pers komt met ’dé’ spêcülatfê dat Montal zijn positie als voorzitter be dreigd voelde, en wel een zondebok moest aanwijzen. Zelfs de kranten die Michels in het verleden aanvielen, schrijven dat het moeilijk zal zijn een man van de klasse van Michels te vin den. Er breekt een drukke tijd aan voor de Spaanse sportverslaggevers. Zolang de naam van de opvolger nog niet officieel bekend is, zullen alle kranten iedere dag wel een (goede) gooi willen doen naar de naam van de enige echte nieuwe Barcelona-trainer. Eerder had hoofdklassekampioen Car rousel ook al op een minder bevredigen de manier naast het districtskampioen- schap zaalvoetbal van West 1 gegrepen, omdat de gespeelde wedstrijden van Luchtmacht ongeldig werden verklaard De finale voor de Haarlemse zaalvoet- balbeker gaat dus tussen Geldermans en Mokro Boys en wordt gespeeld in Be verwijk. UITSLAGEN: RoyalKennemerhof 1- 1, Bar ProvenceRolvink 1-0, Zeedistel- Centrum 1-3, Bar MoniqueZeebad 7- 2, ZeewegbarKennemerhof 3-0, v. KaamtrappersRoyal 1-7, Griffioen Rolvink 0-4, Smul SnacksDe Tromp 0- 10, Bar ProvenceBar Monique 2-1, Zeebadv. Kaamtrappers 3-0, Royal Zeedistel 5-1, CentrumZeeweg B. 2-0, Kennemerh.De Tromp tap. 0-3, Smul SnacksGriffioen 1-1, RolvinkBar Monique 1-2, Bar Prov.Zeebad 1-0, v. Kaam TrappersZeedistel 0-8, Royal Centrum 0-0. Dat Michels zijn vertrek als een be vrijding ziet, illustreert hij met „het voetbal in Spanje is overspannen. Iedere wedstrijd wordt gespeeld alsof er een Europa-cup op het spel staat”. Over zijn toekomst zegt Michels: „Ik dien mijn contract tot eind juni uit en dan neem ik een maandje vakantie om me te kunnen bezinnen op de dingen die ko men gaan.” Michels heeft aanbiedingen op zak van Duitse, Franse en Neder landse clubs terwijl in Spanje Atletico Madrid grote belangstelling voor hem heeft. Het lijkt echter waarschijnlijk dat Michels Spanje meer dan zat is. In Barcelona werd woensdag het Westduit- se Schalke ’04 als nieuwe werkgever genoemd, maar Michels ontzenuwde het gerucht al snel: „Ik heb nu veel meer dan toen ik Ajax verliet, de behoefte om er eens een tijdje uit te stappen. Ik heb met geen enkele club serieus contact opgenomen hoewel de aanbiedingen er heus wel zijn. Met Schalke heb ik nooit contact gehad.” Schalke wil geen enkel commentaar geven op een eventuele komst van Michels. Tweemaal was Frans Klardi de snelste spurter, terwijl Jan Timmer en Martin Pluimers ieder eenmaal het snelst wa ren. Aanvankelijk lag het in de bedoe ling van Kennemerland om een neder- laagrit met DTS te rijden, maar er kwam geen enkele renner van de Zaan- se club opdagen. Het bestuur van FC Twente en in elk geval voorzitter Masman was overigens op de hoogte van het feit, dat Kohn vorige week naar Barcelona was. Mas man: „Al in Düsseldorf, waar wij 14 dagen geleden onze eerste wedstrijd te gen Borussia speelden, hoorde ik geruch ten dat Schalke bezig was met Michels. Toen al heb ik bij mijzelf gedacht, dat Barcelona dan wel erg dom zou zijn wanneer het niet zou proberen een trai ner als Spitz Kohn te benaderen. Hij is een man, die bij een club waar de beschikbare middelen uiterst gering zijn, successen heeft behaald. En zoiets spreekt toch wel tot de verbeelding. Met ons, als bestuur van FC Twente, heeft over deze zaak tot dusver met Kohn geen gesprek plaats gehad, maar ik twij fel er niet aan of dat komt op korte termijn.” Spitz Kohn zelf ten slotte liet nog in het midden of hij een positie als trainer van een roerige club als Barcelona, in een omgeving waar in de voetballerij totaal andere toestanden bestaan dan in West-Europa, ook werkelijk ambieert. Hoewel één antwoord toch een zekere indicatie lijkt te geven. Problemen met de Spaanse taal? „Voor iemand die Frans spreekt, is het niet moeilijk om het Spaanse onder de knie te krijgen,” aldus de uiteraard vloeiend Frans spre kende Luxemburger. De scheidende Barcelona-coach vertel de dat zijn vertrek niets zou wijzigen in de verstandhouding tussen de club en zijn Nederlandse spelers Cruijff en Neeskens. „Mijn vertrek staat in geen enkele relatie tot hun verbintenis” (Cruijff heeft nog een eenjarig en Nees kens een tweejarig contract - red.). Cruijff: „Natuurlijk vind ik het jammer dat Michels weggaat maar ik ben be roepsvoetballer en blijf aan mijn con tract gebonden. Wat daarna gebeurt, weet ik niet.” evenwel niet met Kohn tot overeenstem ming, waarbij ook het nog lopende con tract met FC Twente een remmende factor bleek. Spitz Kohn: „Voor iemand die goed Frans spreekt is het niet moeilijk om de Spaanse taal te leren’. L PINDA'S MET EEN JASJE j Weet u zelf een leuke borrel nootjes babbel? Stuur in naar 1 Calvé, postbus 1000, Delft. CBS 101.1K.90 ALKMAAR. Plaatselijk favoriet Gerry Slot heeft samen met de jonge Amsterdammer Rob Nederlof tijdens de „populaires” op de Alkmaarse wieler baan de eerste koppelkoers van dit sei zoen over 120 ronden gewonnen. Zij bleven in de sprint baas over Mathé Pronk, Hans Heine en Martine Schoen, René Kos. Woensdagmorgen kreeg Michels van Barcelona officieel te horen dat zijn contract niet zou worden verlengd. Voor de buitenwereld werd aanvankelijk de indruk gewekt dat het Michels zelf was die aan de verbintenis een eind wilde maken. Barcelona-voorzitter Montal had Michels reeds twee weken geleden tij dens een etentje meegedeeld dat een verlenging van zijn contract er niet inzat. De meerderheid van het bestuur wilde van Michels af. De ex-Ajax-trai- er in ied^r geval een record overgehouden:- geen enkele trainer hield het vier seizoenen bij Barcelona uit. Michels eiste dat het bestuur van Barcelona woensdag met een uitspraak over zijn wel of niet aanblijven kwam. „Ik heb aangedrongen op een snelle beslissing en niet mijn ontslag ingediend. Ik voel me nu min of meer bevrijd. De laatste tijd was er reeds een verkoeling tussen mij en de club ontstaan.” Aan- ENSCHEDE. Als een projectiel, vergelijkbaar met de doelpunten zoals hij ze ooit zelf scoorde, sloeg in de wandelgangen van het stadion Diekman na afloop van de strijd tussen Twente en Borussia het bericht in dat Spitz Kohn is benaderd door CF Barcelona om eventueel de opvolger te worden van Rinus Michels. Spitz Kohn, duidelijk ge schokt door het feit dat het zorgvuldig bewaarde geheim toch was uitgelekt, weigerde in het roezemoezige Diekman aanvankelijk elk commentaar. Pas veel later toonde Kohn zich bereid toe te geven, dat hij op uitnodiging van de Spaanse club voor een onderhoud naar de Catalaanse hoofdstad heen en weer gevlogen is. „Maar het is een zeer infor matief gesprek geweest. Ze hebben nog meer kandidaten en bovendien heb ik ze verteld, dat ik altijd nog een tweejarig contract heb met FC Twente. Alles bij elkaar vind ik het wel bijzonder jammer en ook vervelend dat het in de open baarheid gekomen is,” aldus de nu 41- jarige Luxemburger, die in 1972 bij FC Twente de opvolger werd van Kees Rijvers. BARCELONA-ENSCHEDE. Het bestuur van FC Barcelona heeft woens dagavond met buitengewone aandacht (door middel van spionnen ter plekke) de UEFA-cup eindstrijd tussen FC Twente en Borussia Mönchengladbach gevolgd. Hoewel de Barcelona-opper- hoofden officieel niets loslaten weten insiders dat het bestuur van de Cata laanse club grote belangstelling heeft voor zowel Twente-trainer Spitz Kohn als Borussia’s oefenmeester Hennes Weisweiler. Nu Rinus Michels woens dagmorgen te horen heeft gekregen dat zijn contract dat per 30 juni afloopt niet zal worden verlengd, gonst het in Barcelona van de geruchten omtrent de opvolging van Michels en worden de namen van Michels nieuwe club bij bosjes van tien uit alle delen van de wereld aangevoerd. Vast staat in ieder geval dat Twente’s Luxemburgse coach

IJmuider Courant | 1975 | | pagina 21