De kleurige onder- bovenwereld «WIK LEZERS en Schiesser het hele van voor gezin Puzzel wowrak r u r r us 11’ u r r QH V Voor de halve prijs op reis Per spoor heel Nederland door Dat x, heet nou? het betere bromfiets- werk f li Hotel-Café-Rest. VAN AKEN Meubelfabriek Oisterwijk Wi l vF ^ijetoe^É- Onderhoudssubsidie Voetbalraad Ged. Oude Gracht 82 HONDA óók op zaterdag 31 mei Ki V R IJ D A G 23 MEI 1975 21 VARIA 3 •ïi u ï7 ÉBr®- Hr®- ■po 21 ■■20 21 BAAN, hoek Houtplein HAARLEM I A LL. itie ng Nederlandse Spoorwegen U MOET echt niet gek op kijken als op een gegeven mo ment uw man u de even onver wachte als onontkoombare vraag stelt: „Zeg Mien, zal ik vandaag nou mijn groene of blauwe onder stellet je eens aantrekken of dat met die leuke figuurtjes?” Het doorslaggevende antwoord dat hierop dan onmiddellijk van u wordt verwacht, is het logische gevolg van het feit dat Schiesser International zo bijzonder veel kleurig ondergoed en zulks overigens niet alleen voor mijn heer de wereld heeft inge stuurd. a,„. f M. J. M. AARTS, Haarlem donaties, subsidies en contributies betaalde reclame De kaartjes zijn uitsluitend verkrijgbaar bij ons kantoor Haarlem-Centrum: afschrij- en 72 24 22 23 124 26 25 26 Prijswinnaars puzzel nummer 20 Puzzel nummer 21 Oplossing puzzel nummer 20 i SS50Z onder redactie van Bé ter Maat L 10 i^TBBïi 13 10 !^^Bi2 13 I—krr—I - Zalen voor familiediners party’s - recepties vergaderingen /Telefoon 023 - 324365 - 324709 de grootste tweewielerfabri.kant ter wereld. inlichtingen: Honda Motor N.V. Lierenstraat 5 Ridderkerk tel. 01804-16300 e Na het succes op zaterdag 24 mei organiseren we nu op zaterdag 31 mei a.s., in samenwerking met de Nederlandse Spoorwegen voor onze lezers een 2e „Spoordag". Een dagkaart 2e klas kost ook nu slechts f 13,— (i.p.v. f 24,); een kinderkaartje f 6,50. dinsdag 27 mei en donderdag 29 mei a.s. tussen 10 en 16.00 uur. Deze speciale kaartjes zijn dus NIET verkrijgbaar bij onze overige kantoren of bij de stationsloketten. Op zaterdag 31 mei kunt u met dit kaartje zoveel sporen als u maar wilt (onderbreking van de reis is toegestaan) door geheel Nederland. tafels stoelen TV-kasten bankstellen slaapkamers wandkasten dekenkisten Toonzaal: Amsterdam Leidsekade 102 (naast Lido, vlak bij Leidseplein) tel. 020-233917. Ma t/m za 9-18 uur.Ook weer op donderdagavond tot 21.30 uur. Uw kopje koffie staat klaar. Strandrok met zonne-bikini eveneens uit de collectie van Schiesser. sportrestaurant en de uitgaven gaan naar full-time administratief apparaat full-time trainer(s) salarissen en vergoedingen betaalde spelers een jong team formeren (behoorlijk betaald, zonder topsalaris), uit jong ta lent, dat werkelijk betaald voetbal (het produkt!) wil spelen en dat daarvoor de mentaliteit heeft. bestaande tribunes overdekken (ge meente investering) offensief, technisch voetbal produceren dat een middenmoot plaats oplevert promotie/verkoop van gekweekt ta lent (bewuste politiek) de identiteit van een gecombineerde sportclub nastreven waar men met ple zier sport beoefent en bekijkt, met mo derne begeleiding en middelen en waar de inkomsten bestaan uit: betalende toeschouwers (en TV re portages) Horizontaal: 1. senator; 7. kassier; 13. genre; 14. stier: 15. ene; 18. rel; 20. open; 22. kaar: 25. ui; 27. Amerika; 29. il; 30. pro: 32. as: 33. s.l.34. sta: 35. van: 37. t.g.t.; 39. tap; 41. ad; 42. reaal; 43. de; 45. lab; 47. L.T.S.; 48. rol; 50. koe; 52. om; 54. a.e.; 55. dia; 57. en; 59. luiaard; 61. pi: 62. lage: 63. geel; 65. wig; 66. lei; 68. parel; 70 kijven; 72. belenen; 73. kake len. R. J. DE BRUIN Taiwan, 25: J. A. Rijkers, Voorweg 6, Heemste de. ƒ25: Mevr. M. L. Manche, Narcissen straat 17, Santpoort N. ƒ15: Mevr. A. Kingma, Hereweg 54, Lisse. 15: J. Wartenhorst, Lange Nieuwstraat 74, IJmuiden. 10: J. P. Lewis, Berkenstraat 40, Haar lem. ƒ10: Mej. H. v. d. Berg,, Kruisberglaan 201, IJmuiden. tl 25 “HIng27 ^^2^ 77 ■■^2^ 29~ 3^32 29~ 32 33 3^W»35 publiciteit —onderhoud, investering ving etc. De grootte van uitgaven en inkomsten baseren op realistische verwachtingen en de daaruitvoortvloeiende limiteringen. (Het huidige bestuur heeft, in dit vlak, uitstekende kennis van zaken, naar ’t blijkt). Zoals menig bedrijf zich heroriënteert in deze tijd van .economische strategie, zo kan ook de FC Haarlem zich nieuwe doelstellingen formuleren die deze onge lukkige degradatie weleens „gelukkig" kunnen maken. Enerzijds bedoeld als nachtkleding, maar anderzijds evenzeer geschikt voor de vrije uurtjes zijn deze pak- fes* OnJossinsen. uitsluitend per briefkaart, dienen uiterlijk woensdag a.s. in ons bezit te zijn. Indieh per post wordt ingezonden als volgt adresseren: „DAMI- A.TF PERS BV”, POSTBUS 18, IJMUI DEN. Als oud-Haarlemmer ben ik zeer geïn teresseerd in het wel en wee van de voetbalcub Haarlem, waarvan ik de prestaties na mijn verhuizing naar Tai wan blijf volgen via Uw sportbijlage. Ik heb veel bewondering voor de eindsprint van Haarlem, het enthousiasme van de trainer en de tijd die het bestuur eraan geeft. Toch lijkt het me wenselijk niet helemaal op de oude voet door te gaan omdat „het produkt” (lees: voetbal) niet meer blijkt te voldoen aan de „marktei- sen” (lees: wensen van het publiek). In de hoop iets te kunnen bijdragen, geef ik hierbij wat suggesties die „Haarlem” wellicht wat kunnen helpen. antwoord moet komen te staan, links of rechts. JA, EN HOE KAN HET ook bijna anders, voor u dames is het keuze- pakket van Schiesser nog ruimer: meer modellen en kleuren en meer garnituren in de ondermode. Gezelli ge setjes bestaande uit slipje en beha bezaaid met bloemetjes dan wel ver vaardigd van modieus kantmateriaal. Maar u kan met evenveel plezier kiezen voor een bedrukt hemdje met een uni slip Het onvermijdelijke en nooit te verwaarlozen typisch vrou welijke wordt geaccentueerd in de nachtkleding en let dan vooral op die heerlijke borduursels, tussenzetsels, ruches en tere kant-incrustaties. Schiesser mikt dan vooral op het romantische lange nachthemd van verrukkelijk soepel batist en voile. Ze zijn er in effen en bedrukte uitvoe ringen. Van fijne tricot en jersey zijn er in de collectie bovendien bijzonder leuke jeugdige nachthemdjes, die het overigens op het strand net zo goed doen als in bed. BIJ EEN ZO UITGEBREIDE col lectie als die van Schiesser moet ook ik mij beperkingen opleggen bij het vermelden van alle kostelijke zaken die er weer voor u bedacht zijn. Een ding staat in ieder geval vast, het wordt een zomer vol kleur en hope lijk komt ook u er gekleurd op te staan met een fijne en mooi gebrons de huid. een wat oudere trainer engageren (type Dr. Fadhronc) die techniek en spelinzicht aan jonge spelers kan bij- brengen. (Identiteit: F.C. Haarlem, de „school” voor jonge talentvolle voetbal lers) Verticaal: 2. eg; 3. nee; 4. anno; 5. trepaan: 6. o.e.; 8. as; 9. straalt; 10. sier: 11. iel; 12. er; 16. one; 17. ski; 19. dupe; 21. Ems; 23. aks; 24. glas; 26. ir.; 28. regatta; 29. it; 31. ovale; 34. speld; 36. ada; 38. tas; 40. A.D.O.; 44. oker; 46. belagen; 48. redelijk; 49. mais; 51. on; 53. mug; 54. are; 56. i.p.; 59. iep; 60 aga; 62. lire; 64. leve; 65. wal; 67. iel; 68. p.e.; 69. Ie; 70. ka; 71. ne. in Brabant - onmeetbaar getal; 17. vaar tuig (afk.) - geografische aanduiding (afk.); 18. voorzetsel - persoonlijk voor naamwoord; 20 gegraven water - zachte substantie; 22. dochter van Cadmus - steen; 24. rivier (Spaans) - droog (van wijnen); 25. voor alles - troep; 27. in persoon (afk.) - Duits persoonlijk voor naamwoord; 28. aartsbisschop (afk.) - uitroep; 29. loco burgemeester (afk.) - getij; 31. soort handschoen - genees heer; 33. gevangenis - gelofte; 35. godin - deel van een gebouw; 36. deel van een boom - sluis; 39. lopend touw model; 42. zangstem - klein kind. VADER EN MOEDER KUNNEN eveneens met volle teugen van het bad- en strandgebeuren genieten in zeer modieuze uitmonsteringen. De „opbouw”-sets zijn ook hier niet van de stralende lucht. Moeders kan de cent haar bikini of badpak onder een korte of lange jurk verstoppen of ze neemt haar toevlucht tot een van die leuke rokken met T-shirt om over de boulevard te rennen. Het linker- en rechterdeel van deze puzzel is precies gelijk aan elkaar, dus een tweeling. De omschrijvingen van beide delen wordt steeds tezamen gege ven. Aan de puzzelaar om uit te maken in welk deel van het diagram het juiste Gerajjineerd zwart nachthemd in Franse onder jurkstijl. Schiesser ver vaardigde dit model van anti-statische Enka-Perlon. ONZE LIEVE JEUGD WORDT zo- gezeid door Schiesser in bad-, strand-, boven- en onderkleding gewurmd, dat het een lieve lust is. Deze kinder serie gaat onder de naam Tausend- sassa door het modieuze leven. Onze allerjongste dametjes vinden mini- bikini’s met halster en badpakjes van heerlijk elastisch zijde-materiaal. Met hun niet te veronachtzamen ei gen willetje kunnen ze trouwens een hele strandgarderobe samenstellen, want er is gedacht aan bijpassende T-shirts, zonnebroekjes, jurkjes en omslagrokjes. Het jonge mannelijke geslacht is evenmin in het vergeet boek geraakt, want voor hen zag ik de meest kleurige shorts en badslips eventueel aan te vullen met T-shirts. Horizontaal: 1 bezeren - deel van een plant; 6. meisjesnaam - wortel; 8. boom - bijbelse naam; 10. zeedier - fris en gezond; 12. stuk stof - hoge berg; 14. zonder inhoud - heldendicht; 16. water >^Kan tegen een stootje. Weergaloze wegligging, 4 versnellingenX kickstarter, accu, voor- en achtergeveerd. Extra: afsluitbare helmhouder, 2 spiegels, 2 reflectoren opzij van de voor- .vif vork, opgebogen uitlaat. 1 Honda f* SS50Z hééft 't helemaal...! Verticaal: 1. gewicht (afk.) - heilige (afk.); 2. getij - in persoon (afk.); 3. ontkenning - troefkaart; 4. deel van de hals - feestkleding; 5. deel van de bijbel afk.) - de lezer heil (Lat. afk.); 7. be trokken - deel van een fles; 9. groente - vierhandig zoogdier; 10. levendig stra len - deel van een huis; 11. voorzetsel - dus (Engels); 13. valscherm - schilder achtig: 15. kreet - bevel; 19. het zijn - niet lang; 20. aanspreektitel - gewicht; 21. voorzetsel - ons inziens (afk.); 23. deel van een Franse ontkenning - water in Friesland; 26. plaats in België - zet; 28. tegen - Indische dakbedekking; 30. vruchtje - been; 32. water in Brabant - eerwaarde heer (Lat. afk.); 34. woede - nevel: 37. biliartstok - treiter: 38. vlag- zalm - de dato (afk.); 40. ter herinnering (afk.) - zangnoot: 41. naschrift (afk.) - gelukkig nieuwjaar (afk.). de sportclub-idee gestalte geven door allerlei sporten administratief in één stichting onder te brengen (zowel passieve als actieve recreatie dient pro fessioneel bestuurd te worden, alhoewel niet beide perse op commerciële leest geschoeid hoeven te zijn) NU HEBBEN WE ALLEEN nog maar even het probleem kleur aan de orde gesteld, doch er zijn daarenbo ven nog zeer veel mogelijkheden in het kiezen van allerlei lëuke model len. Naast het, in het dagelijks ge bruik genoemde, klassieke shirt, vin den man- en zoonlief T-shirts met korte mouwen en verschillende soor ten slips in diverse materialen. Voorts zal paps, en ook de boven zijn hoofd uitgegroeide stamhouder, strand- en huispyjama’s aantreffen in de meest fascinerende kleuren en modellen, zowel in uni als met leuke dessins. St- M |W’ ken, vervaardigd van honderd per cent katoen, uit de Tausendsassa- collectie van Schiesser International. Onze regering heeft iets bedacht, om de wekgelegenheid in de bouwsector te sti muleren. Daartoe heeft zij een subsidie regeling in het leven geroepen, voor eigenaren/bewoners van woningen, waarbij 50 van de kosten van de onderhoudsvoorziening (tot max. 6000) als subsidie kan worden teruggevraagd. Als men over deze regeling nadenkt, dringen er zich toch wel enkele vragen naar voren. Ten eerste doet het wel vreemd aan, dat een dergelijke subsidie, die door de regering wordt toegekend, via een lote- rtf-systeem aan de gegadigden wordt uitgedeeld, om nog maar niet te spreken over de oorspronkelijke opzet, om de subsidie te geven volgens het „wie ’t eerst komt, het eerst maalt” systeem. De mogelijkheid van misbruik van deze „uitverkoop”-politiek, was zeer duidelijk aanwezig en als regering had men dat toch zeker kunnen voorzien (regeren is, nog steeds, vooruitzien). Ten tweede wordt de werkgelegenheid in de bouwsector hier maar zeer tijde lijk mee bevorderd. De laatsite dagen heb ik, ook in uw dagblad, een aantal adver tenties gezien, waarin bouwvakkers, schilders e.d. gevraagd worden. Dit aan tal advertenties is m.i. groter dan nor maal. Als het subsidiepotje leeg is, zitten deze mensen toch wéér zonder werk en misschien in nog wel grote getale dan nu, daar een bepaalde groep, die nu wel werk heeft, maar gelokt door hoge re verdiensten in deze sector nu op deze advertenties solliciteert, straks óók zon der werk zit. Ten derde zal iedereen op z’n klompen aan kunnen voelen, dat een dergelijke regeling, door de direct al vrij grote vraag door huiseigenaren naar re paratiebedrijven e.d., ongetwijfeld tot prijsverhogingen bij het bedrijfsleven zal leiden. Hoe groter de vraag, des te hoger de prijs. Dit geldt nog steeds, voor zover ik weet. Hoewel de regeling alleen in het leven is geroepen om de werkge legenheid te stimuleren, zal de subsidie m.i. in vele gevallen niet ten gunste komen van die huiseigenaren, die het ’t hardste nodig hebben. Dit is mijn vierde bezwaar. De huiseigenaar, die géén 3000 klaar heeft liggen en degene die wegens de hoge loonkosten zich ge noodzaakt ziet zelf het onderhoud aan zijn huis te verrichten, hebben, op z’n minst gezegd, in deze „loterij” toch de laagste kansen om te winnen. Al met al vraag ik me af, of het misschien zinvol ler zou zijn geweest, om b.v. in de inkomstenbelastingsfeer, de aftrekrege- ling voor onderhoud van huizen, voor kortere of langere tijd in een voor het doel aangepaste vorm, weer in te voeren. w ate IRe •x A

IJmuider Courant | 1975 | | pagina 21