Verhuizingen bij gemeente Niet wachten op definitief neen van kabinet Comité wil activiteiten tegen voorhaven bundelen ■J Gemeente houdt enquête over dienstverlening Voor de halve prijs op reis Per spoor heel Nederland door 1 f E „Plaatwellerij” nu officieel omgedoopt in Stork-Velsen n Wasserij DUYN fFJ1 f AFSCHEID VAN DIRECTEUR G. HIEMSTRA metnico scheepmaker Ged. Oude Gracht 82 ars n- óók op zaterdag 31 mei ars Ipen ZATERDAG 2 4 M E I 19 7 5 PLAATSELIJK 7 NIEUWS 6 42 >t 11 Jdisch )ureau Velsen-Zuid Wijk aan Zee Bakkum Nederlandse Spoorwegen Driehuis Castricum Heemskerk Velsen-Noord Beverwijk IJmuiden Uitgeest Santpoort IJmuiden-Oost IWW (ADVERTENTIE) De kaartjes zijn uitsluitend verkrijgbaar bij ons kantoor Haarlem-Centrum: met 9 (Van een onzer verslaggevers) KERK» raagd Ichtuskerk. Dorpskerk 0 (Aula), 14.30 uur: 3S (ADVERTENTIE) Getuigen. Koninkrij kszaal, I 3 41 dinsdag 27 mei en donderdag 29 mei a.s. tussen 10 en 16.00 uur. Deze speciale kaartjes zijn dus NIET verkrijgbaar bij onze overige kantoren of bij de stationsloketten. ING Hervormde Gemeente, Engelmundus- kerk, 9 uur: J. Bergsma; 10 uur: ds. L. de Ru (Ópen deurdienst); 15 uur: aange paste gezinsdienst voor geestelijk gehan dicapten, mevrouw L. G. Brezet-Brou- wér en pastoor A. Loos. 17 u. ds. A. van Leeuwen (Herv.-geref. jeugddienst). IJMOND. Het Comité Anti-Voorha- ven gaat proberen de krachten in het en zaterdag Daarom willen B. en W. van Velsen bereiken dat er wat meer ruimte be schikbaar komt in het stadhuis voor de andere secretarie-afdelingen. Al jaren lang wordt er op het stadhuis gewoekerd Noordzeekanaalgeoied en daarbuiten die tegen de aanleg van een buitenhaven bij IJmuiden zijn, te bundelen. Dit comité, dat gisteren werd opgericht tijdens een Na het succes op zaterdag 24 mei organiseren we nu op zaterdag 31 mei a.s., in samenwerking met de Nederlandse Spoorwegen voor onze lezers een 2e „Spoordag". Een dagkaart 2e klas kost ook ru slechts f 13,— (i.p.v. f 24,); een kinderkaartje f 6,50. Op zaterdag 31 mei kunt u met dit kaartje zoveel sporen als u maar wilt (onderbreking van de reis is toegestaan) door geheel Nederland. Op 24 juni aanstaande komt het comi té weer in een openbare vergadering in de Werelowinkel IJmuiden bijeen. met de ruimte en door deze verhuizin gen van de diensten, die niet noodzake lijk in het stadhuis werkzaam hoeven te zijn, hoopt men enige verlichting te krijgen. VELSEN. De gemeente houdt op dit ogenblik in de gemeente een enquete onder dienstverlenende instellingen. De gemeente wil met dit onderzoek inven-' tariseren hoe de hulpverlening binnen de gemeente geregeld is. Daarnaast wil Velsen nagaan of er hiaten (wethouder Witte noemt dit „witte vlekken”) binnen de sociale zorg in de gemeente aanwezig zijn. eha’s 15-37 4 jonge stvrouw gewenst. J 11 AMSTERDAMSEVAART 20 HAARLEM - TEL. 322462 Kerk, 19 R.k. Kerk. H. Odulphus, Odolfstraat, zaterdag 19.15 u., zondag 8, 9.30 en 11.30 u.; Heliomare, Relweg, zondag 9.30 u. Ned. Herv. Kerk, Julianaplein, zondag 10 u aalmoezenier P. Clement. R.k. Kerk. O.L. Vrouw Hemelvaart, Brederodestraat, zaterdag 19 u., zondag 9 en 11 u. - I VELSEN De gemeentelijke afdeling Sport en Recreatie zal binnenkort van het stadhuis naar de Heidestraat verhui zen. Deze dienst zal gehuisvest worden in het gebouw dat onlangs verlaten is door het Bureau Woonruimteverdeling. Ook een andere gemeentedienst zal het stadhuis verlaten. De verificatiedienst zal vermoedelijk naar de Lange Nieuw- straat verhuizen en komen boven het kantoor van de gemeente-ontvanger. J. W. Meijer, secretaris van de onder nemingsraad, zowel plaatselijk als cen traal wees op de vele goede contacten met de heer Hiemstra in de overlegorga nen, waarbij hij met name wees op de verdiensten van de directeur op het gebied van het sociaal beleid. Hij j>ood namens de overlegorganen een koperen weegschaal aan. R.K. Engelmunduskerk, Driehuizerkerk- weg 10 uur: eerste communie, met Kinderkoor; 12 uur: mis met jongeren koor; 18 uur: mis. Een van de vragen die bij deze enque te gesteld wordt is of er in Velsen behoefte bestaat aan nieuwe instanties, die als „wegwijzer” kunnen optreden. Er wordt aandacht besteed aan de taken die aan dergelijke instanties gegeven moeten worden, namelijk een voorlichtende, verwijzende, bemiddelende of signale rende functie. De gemeente informeert daarom ook hoe men tegenover het instituut raadslieden staat. We zagen overigens nog een herhaling (heel in het kort) van een van Willy van Hemerts TV-successen, te weten de Drie stuivers opera, waarin Joop Doderer de hoofdrol van Macky Messer speelde. Het kwam voor in het televisieportret dat van Joop Doderer was gemaakt als af scheid van Swiebertje, en ook als af scheid van Doderer als Nederlands ac teur, want hij gaat in het voetspoor van Lex Goudsmit toneel spelen in Engeland. Dit portret was uiteraard doorspekt met anekdotes (zo speelde hij in Mada me Bovary onzichtbaar en achter de schermen biljart met Kees Brusse, lou ter voor de sfeerbepaling) en fragmenten., van radioprogramma’s (Koek en ei) en tv-programma’s waaraan hij heeft mee gewerkt. Dat er veel vooruitgang is in de we reld kon je aan zulke fragmenten duide lijk af lezen: we kregen dingen te zien die geen omroepvereniging meer zou durven uitzenden. Wat Swiebertje be treft zei Joop Doderer, dat hij het ieder een kon ontraden zo’n rol zo lang achter een te spelen. Het was natuurlijk erg leuk om erg populair en erg beroemd te zijn, maar je roest volkomen vast in een bepaald hok, en als hij wel eens iets anders deed werd er in de kritiek met een gezegd: hij loopt als Swiebertje, hij praat als Swiebertje, hij kijkt als Swie bertje, hij snuit zijn neus als Swiebertje. Die tijd is nu voorgoed voorbij .In Engeland kennen ze Swiebertje niet. Wié weet komt Joop Doderer over tien jaar terug met een soortgelijke klacht over de Engelse toneelcritici, die voortdurend schrijven: hij loopt als Sir Laurence Olivier, hij praat als Sir Laurence Oli vier, hij kijkt als Sir Laurence Olivier en hij snuit zijn neus als Sir Laurence Olivier. Het bureau voorlichting en informatie zal naar eèn andere vleugel van het stadhuis trekken. In de vroegere koffie kamer van de raadsleden wordt dit bu reau gehuisvest. Voor het publiek wor den mogelijkheden gecreëerd om op dit bureau stukken ter inzage te krijgen. vergadering in de Wereldwinkel IJmui den. zal de komende tijd zoveel mogelijk contacten leggen met groeperingen, ge meenten, de provincie enzovoorts om een kader te vormen dat aan het comité leiding kan geven. Niet alleen door een doelgerichte studie over alle problema tiek rond de eventuele aanleg van een voorhaven, maar ook door zich te rich ten op de spontane gevoels, die er vooral in de IJmond tegen deze buitenhaven leven, wil dit comité actief worden. Burgemeester drs. J. Reehorst heeft een sein gegeven en daarom wordt door twee hefvorktrucks de naam Stork Velsen Velsen zichtbaar gemaakt. raldieke kleurenprent, ene vleesschotel op zilveren plateau en een thermoskan. Ir. E. F. Peltzes riep als gepensioneerd di recteur herinneringen op aan de loop baan van de heer Hiemstra, terwijl H. Zuidervaart als oud onderdirecteur de vele goede eigenschappen van de hoogste functionaris belichtte. Nadat G. Bos na mens de personeelsvereniging „Bor de Wolf” dankte voor zijn hulp met een boekenbon, was het algemeen procura tiehouder J. C. Hendriks, die een fraai foto-album met bedrijfsfoto’s schonk aan de heer Hiemstra en een plantenbak aan zijn vrouw. Veel medewerkers van het bedrijf maakten daarna van de gelegenheid ge bruik om hun oud-directeur persoonlijk de hand te drukken. Velsen heeft tweehonderd instanties aangeschreven. De helft van de enquête formulieren is inmiddels beantwoord te ruggezonden. R.k. Kerk. H. Pancratius, Dorpsstraat, zaterdag 18 u., zondag 7.30, 9.30, 11.30 en 18 u.; Bethlehemkerk, Piet Heinlaan, zaterdag 18 en 19 u., zondag 8, 9.30 en 11 u. Een en ander is doorgepraat met de medezeggenschapscommissie (een soort ondernemingsraad) van het stadhuis. Binnenkort zuililen B. en W. voorstellen doen aan de raadscommissie Algemene Zaken. Lingestraat 31, zondag 15 u. openbare lezing: „Ware aanbidding contra valse aanbidding”, 16 u. wachttorenstudie; dinsdag 19 u. theocratische bedienings- school, 20 u. dienstvergadering. Gisteravond speelden we weer even onderontwikkeld landje, met achtereen volgens Doris Day, Kung Fu, De Ge broeders Hammond en Kojak als geeste lijke voedseldroppings uit Amerika en Engeland. Toch kon je het ook rooskleu riger bekijken. Want er zou een hele avond met eigen werk kunnen worden samengesteld uit Avro’s Toppop, Zo va der zo zoon, Bartje, Joop Doderer, Avro’s sportpanorama en Televizaer Ma gazine en nog wat kleiner snoepwerk. Bijna vier uur Nederlandse programma’s tegenover nog geen drie uur buitenland se aankopen: we hebben toch weer ge wonnen. Daar moet natuurlijk wel eerlijk heidshalve aan worden toegevoegd dat Bartje een herhaling was. Een verdiende herhaling, want het was voor mijn ge voel Willy van Hemerts beste serie, maar toch te kort na de eerste vertoning' om er nieuwe, andere dingen in te ontdekken. Ik kon (om een voorbeeld te noemen) niet alsnog worden verrast door het spel van Jantje Weurding als de moeder, omdat ik daar meteen de eerste keer de beste al door werd ver rast. De heer Kamp van Stork-Duke schonk de scheidende directeur een he- R.k. Kerk. Mariakerk, Spoellaan, za terdag 18.30 u., zondag 9.45, 11, 12.15 en 17 u.; Laurentius, A. Verherentstraat, zaterdag 19 u., zondag 8.30, 10, 11.30 en 18.30 u. Ned. Herv. Kerk, Kerkplein, zondag 10 u. mevrouw Kors; Morgensterkerk, Vrij- burglaan, zondag 19 u. ds. C. Meijer R.k. Kerk. H. Joseph, Wijkerstraatweg 55, zaterdag 19 u., zondag 9, 10.30 en 12 u. Ned. Herv. Kerk. Noorderkerk, Stra- tingplantsoen, zondag 10.15 u. ds. J. G. Bouwman. Geref. Kerk, Koningsweg 39, zondag 9.30 u. ds. C. Meijer (Kindernevendienst), Noorderkerk, Stratingplantsoen, zondag IJMOND. Nadat Stork Plaatwelle- rij op 23 maart officieel een werkmaat schappij van het VMF-concern was ge worden, heeft burgemeester drs. J. Reehorst vrijdagmiddag om één uur de nieuwe naam Stork-Velsen op het kan toor onthuld. Tevoren had het voltallige college van Velsen voor het eerst in de 63-jarige historie van het bedrijf een werkbezoek aan Stork-Velsen gebracht. Ir. L. P. van der Steen, sinds een half jaar directeur van het bedrijf noemde de onthulling van de nieuwe naam een mijlpaal in de ontwikkeling. Burgemees ter Reehorst ging kort in op de groei van Stork-Velsen sinds de oprichting in 1912 door Olie en Gonnerman. Met de hoop uit te spreken, dat het bedrijf onder de nieuwe naam nog veel voor de werkgelegenheid kan blijven betekenen, onthulde de burgemeester de naam door de chauffeurs van twee hefvorktrucs opdracht te geven de bedekking te laten zakken. Namens het bedrijf kreeg de gemeente een in koper uitgevoerde luchtfoto van Stork-Velsen aangeboden, vervaardigd door oud-werknemer D. Lijnslager. De heer Kamp bood namens Stork-Duke aan de directie een plantenbak aan. Op het ogenblik wordt bij het bedrijf een nieuw kantoor voor Stork-Duke ge bouwd en wordt het ketelhuis overge schakeld van olie op aardgas. De uitbrei ding van de grote bedrijfshal is in oktober gereed gekomen. Stork-Velsen B.V., dat nu een zelfstandige werkmaat schappij is geworden, maakt deel uit van de VMF divisie Lichte Proces In dustrie. Het bedrijf produceert en levert apparatuur voor destructie, pneumatisch transport, roerders, filters en kunststof fen. Er is een goede orderportefeuille, mede door de opdracht tot bouw van een aantal scheepstanks voor vloeibaar gas, waaraan men volop werkt. Op het gebied van de destructie-apparatuur werkt Stork-Velsen samen met het Amerikaanse bedrijf Duke. Het werkbezoek van B. en W. van Velsen kreeg als afsluiting het afscheid van G. Hiemstra, thans directeur van Stork Apparatenbouw BV te Amsterdam van de Plaatwellerij. In het eigen ont- spanningslokaal was er voor dit afscheid grote belangstelling. De nieuwe directeur ir. L. P. van der Steen noemde het voor de scheidende directeur een feestdag, dat hij nu op „zijn” bedrijf de nieuwe naam zag geplakt. Hij dankte de heer Hiem stra voor de fijne start, na hem een half jaar als baas te hebben meegemaakt. Namens het gehele personeel liet L. Otte, bedrijfsleider, de ontwikkeling van het bedrijf onder Hiemstra de revue passeren. „We hebben hem sedert 1950 leren kennen als een man met een grote visie op de ontwikkelingen”, zei hij en namens het personeel schonk hij een prachtige barometercombinatie. Er zai geprobeerd worden om de poli tieke partijen voor het actiewerk te interesseren. Op de vergadering gistera vond waren al vertegenwoordigers van de Partij van de Arbeid, de PSP en de PPR, maar er wordt ook met andere partijen contact gezocht. Het bleek over igens dat de grootste belangstelling kwam van een groep als Milieudefensie, die een van de initiatiefnemers geweest is om de activiteiten tegen de aanleg te bundelen. Tijdens een vergadering kwam het tot een uitwisseling van feitelijke gegevens, die op economisch, planologisch, nau- tisch-technisch, milieu-hygiënisch, recre atief en ander gebied bekend zijn. De groep aanwezigen kwam al gauw tot het besef, dat er een groot gemis is aan al deze informaties en daaraan wil een speciale studiegroep binnen dit actieco mité iets gaan doen. De komende tijd zal geprobeerd worden zoveel mogelijk in formatie in te winnen. Er is ook een tweede groep binnen de organisatie in het leven geroepen, die zich speciaal zal gaan bezighouden met het geven van voorlichting en het ver zorgen van publicaties over de buitenha ven. Men vindt het belangrijk de bevol king zoveel mogelijk informatie toe te spelen, zodat het later minder moeite zal geven spontaan acties tegen de aanleg te organiseren. Lange tijd heeft men tijdens de op richtingsvergadering stil gestaan bij de vraag wat er zal gebeuren nu het kabi net het rapport Posthumus over de eco nomische aspecten van een buitenhaven heeft ontvangen. Hoewel te kennen is gegeven dat de regering vooralsnog niet de verdere voorbereidingsprocedure voor een aanleg op gang wil brengen, wil men nie; met doelgerichte studie en het voeren van acties tegen deze buitenha ven wachten. Ook Zo vader zo zoon nam afscheid, althans voor dit seizoen. Opnieuw wreekt zich dat de vier panelleden vrij zijn hun vrije vraag tot elke vader te, richten, waardoor de vaders a en c die vrije vraag gisteren niet kregen en de meeradende kijkers thuis een extra mogelijkheid tot identificatie onthouden werd. Noch vader b, noch vader d (die allebei twee vrije vragen gesteld kre gen) was de echte vader, maar vader c. Dat deed me plezier. Verdiende loon, denk ik dan. Voor zover ik natuurlijk ueberhaupt bij dit spelletje denk. Volle Evangelie Gemeente, gebouw „Beréa”, Patriciuslaan, 10 uur: W. H. de Leeuw van Weenen (met gelijktijdig Kindersamenkomst en oppasdienst) 19.30 uur: „Ieder heeft iets.” Kerk Provinciaal Ziekenhuis: 19 uur. ds. G. J. Rijks. lamisch, pannend aanwe- iu. Geo- a. 12-13 R.k. Kerk. H. Agatha, Breestraat 101, zaterdag 19 u., zondag 8.30, 10, 11.30 en 18 u.; O.L. Vrouw van Goede Raad, Arendsweg 57, zaterdag 19 u., zondag 9, 10.30 en 18 u.; Regina Caeli, Hilbers- plein, zaterdag 19 u., zondag 10, 11.45 en 19.30 u.; Apostelkerk, Van Riemsdijk- laan, zaterdag 19 u., zondag 9.15, 11, 12 en 17 u.; H. Jozef, Laan der Nederlan den 68, zaterdag 19 u., zondag 9, 10.30, 11.45 en 19 u.; St. Jozefrustoord Lommerlust, Peterstraat 17, 18.30 u., zondag 7.30 en 10 u. Voor directe bediening (H. Oliesel) voor Beverwijk, Wijk aan Zee en Vel- sen-Noord op zondagen werkdagen bel len 28041 (telefoonnummer St. Jozefrust oord). Ned. Herv. Kerk. Grote Kerk, Kerk straat, zondag 10 u. ds. J. Bezemer; De Opgang, Florastraat, zondag 10 u. ds. J. v. d. Graaf (ook Jeugdkapel); Vrede- vorstkerk, Laan der Nederlanden 152, zondag 10.30 u. ds. L. van Reijendam- Beek; Prinsesselaankerk, Prinsesselaan, zondag 10 u. ds. R. Pomp. Geref. Kerk. Middelaarkerk, Moens- plein, zondag 9.30 u. ds. A. van Leeu wen (Kindernevendienst), 17 u. kand. H. J. Nieuwenhuis; Vredevorstkerk, Laan der Nederlanden 152, zondag 9 u. ds. L. J. G. IJkel (Kindernevendienst), 17 u. ds. A. van Leeuwen. Geref. Kerk (Vrijgemaakt). Immanuel- kerk, Olieslagerslaan 20, zondag 10.30 u. ds. A. Kuiper (Amstelveen), 17 u. Lees- dienst. Vrije Evangelische Gemeente, Van Riemsdijklaan, zondag 10 u. ds. D. W. Veldkamp (Bussum) H. Avondmaal, 17 u. ds D. W. Veldkamp. Pinkstergemeente Beverwijk-Heems- kerk. Lingestraat 29, zondag 10 u. Chr. Geref. Kerk. Evangelisch Luterse kerk, Koningstraat 119, zondag 9 u. ds. R. van Beek, 14.30 u. ds. R. Kok. Doopsgezinde Gemeente, Meerstraat 62, zondag 10 u. ds. Th. van der Veer (Arnhem). Jehova's Maerten van Heemskerckstraat 41, zondag 10 u. ds. R. Reiling, 10 u. zondagsschool, 16 u. Spaanse dienst, 19 u. jeugddienst. Nederlands Hervormde Kerk, Kanaal straat 10 uur: ds. J. M. D. v.d. Berg; 19 uur: ds. J. P. van Roon (jeugddienst). Christelijke Gereformeerde kerk, 10.30 uur: ds. R. Kok; 17 uur: ds. R. van Beek. Oud-Katholieke Kerk, Koningin Wil- helminakade 10 uur: misviering. Leger des Heils, Edisonstraat 10 uur heiligingssamenkomst, 19.30 uur: opwek- kingssamenkomst. R.K. Petruskerk, Venusstraat, zat.: 19 uur: bijzondere dienst, 10 uur: Hoogmis en 12 uur: dienst met zang. Gereformeerde Kerk, Snelliusstraat 9.30 uur: ds. J. L. Bel (Kindernevendienst); 17 uur: ds. P. C. Koster. Petrakerk, Spaarnestraat 9.30 en 17 uur: drs. H. W. Nusselder, industriepre- dikant. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt), Burgemeester Rambonnetlaan 9.30 en 15 uur: ds. J. B. K. de Vries. Zeewegziekenhuis ds. G. E. Bakker. RK Gregoriuskerk, Kanaalstraat 224: zondag 9 uur, mis met zang. Doopsgezinde Gemeente, Helmstraat 10 uur: ds. M. C. Stubbe. Baptistengemeente IJmond: J. P. Coenstraat 10 uur: ds. H. G. de winkel; 10 uur: zondagschool; 17 uur: afscheids- dienst ds. R. Reiling. R.k. Kerk. O.L. Vrouw Geboorte, Lan- gebuurt 37, zaterdag 19 u., zondag 8, 9.30, 11.30 en 18 u.; aula Vrijburgschool, za terdag 19.30 u., zondag 9.30 u. Herv.-geref. federatie. Dorpskerk, Kerkbuurt, Uitgeest, zondag 10 u.; her vormde kerk, Dielofslaantje, Akersloot, zondag 10 u. (gezamenlijke dienst). Geref. Kerk. Morgensterkerk, Vrij- burglaan, zondag 9.30 u. kand. H. J. Nieuwenhuis (Kindernevendienst), 17 u. ds. C. Meijer (Herv.-geref. dienst). Baptistengemeente IJmond, Vergadering van Gelovigen, Abelen straat 1, 10 uur: Eredienst, donderdag 19.30 uur bijbelbespreking. Oud-Katholieke Kerk, Sparrenstraat 10 uur Hoogmis. Pinkstergemeente, 10 uur en 19 uur S. Sagström. RK Parochiekerk, Frans Netscherlaan, zaterdag 19 uur: mis; zondag 9 uur: mis met zangkoor, 10.30 uur: mis. Gereformeerde Kerk, Burgemeester Enschedelaan 9.30 en 19 uur: drs. S. Oegema. Hervormde Gemeente, uur: ds. G. J. Rijks. De Hoeksteen, Willem de Zwijgerlaan 10.30 uur: ds. D. J. Spijkerboer. Gereformeerde kerk Bethelkerk, Zee weg 9.30 uur: ds. P. C. Koster; 17 uur: ds. J. L. Bel. Vereniging van Vrijzinnig Hervormden, Zeeweg ,,’t Braambos”, 10.30 uur: ds. T. C. C. Scholten-van Iterson. Jehova’s Getuigen, „Koninkrij kzaal”, Oranjestraat 92, bijeenkomst 17 en 19 uur. Goede Herderkerk, Velserduinweg 10 uur: ds. Joh. Brezet. RK Laurenskerk, Willemgbeekweg, zat. 19 uur: dienst met zang, zondag 9.30 uur Hoogmis; 10.45 uur: gezinsdienst en 12 uur dienst met zang.

IJmuider Courant | 1975 | | pagina 7