Smit Beheer Blessure trok zich terug groeide bij speerwerpen Mack vergat NIEUWE LEIDER goede raad MIST ERVARING m KIS kampioen Vierde rit- Ruiters beginnen zege van De Vlaeminck aan Z-competitie Thung in Rome uitgeschakeld lijst bij Leeds Succes Kuijs en Van Beusekom en ging k.o. Langerijs: „Ik fiets nog tekort mee” ml| ifonis! led. dbut ITEI van loon ITEN' lypis en N Zwezerijnen: „Ik had weinig vertrouwen fciïi w DI NSD AG 2 7 MEI 19 7 5 SPORT 15 idbun Onverwacht Correctie Korte Kleverlaan 3U-44 Bloemendaal Tel. 023 - 259311 i met een ie. MO_ kTERIALE uw auto» ot bumpti et langer, geeft 't heeft 't 1 Gevaarlijk Misrekening - CHEWING GUM (Van onze volleybalmedewerker) a ingere itiji 99 (Van onze atletiekmedewerker) (Van onze sportredactie) (Van onze sportredactie) een Hans THEO KLEIN (ADVERTENTIE) (ADVERTENTIE) ien per dir aalteen: rn langs tormatie Gerard Schoonewille die van Telstar geen nieuw contract krijgt, voert onder- handelingen met het Duitse München 1860. Omdat Telstar eerder te kennen gaf de overeenkomst niet te willen ver lengen, is Schoonewille transfervrij. Dat wil zeggen: hij valt onder de amateurre- gels. Bij Telstar is een nieuwe keeper binnengehaald: Hans Kok van KIC die een 1-jarig contract kreeg. De vedetten hoefden op de openings dag van „Rome” op de banen van het „Foro Italico” nog niet in actie te ko men. Toch verdween reeds een geplaat ste speler uit de strijd: Ismali El Shafei. De Eygptenaar (27), die als elfde op de lijst stond, verloor in drie sets van de Argentijn Ricardo Cano: 6-3 2-6 6-3. de avond De kopgroep in de finale van de 5e etappe in Olympia’s ronde. V.l.n.r. Jacobs, Lan- gerijs, Hoogendoorn en Van Houwelingen. De beslissingswedstrijd in de promo tieklasse heren tussen Dynamo en Argus is met 3-1 door Argus gewonnen. Dit betekent dat Dynamo naar de eerste klas se degradeert. De trainersproblemen bij Smit Beheer zijn inmiddels opgelost. De heren selectie zal getraind gaan worden door Bert Dorgeloo terwijl Peter Evers de damesselectie voor zijn rekening zal nemen. es te H: ig. Je k ag nog 1, HAAI i—32 32 —32 07 2 LELWEG RW1JK SBEEKWI JIDEN er ger. ,tj is met 4 minologie is te Sant dijden zij: ng overk m. 7 uur] te Ni niet gering deel in twijfel moet worden getrokken, want alle feiten wezen er immers op dat het gisteren wel degelijk in de bedoeling lag Jan Rückert uit de trui te rijden ten faveure van Arie Hassink. Die opzet mislukte grandioos. Reeds luttele kilometers na het vertrek in Ulestraten behoorde Arie Hassink wel iswaar tot een koproep van acht ren ners, waarin naast ploegmakker Moehl- man ook Gijzemans_ Van de Helst, Ja cobs, De Ruyter, de Oostduitse Neue en de Tsjech Labus plaats hadden genomen. Die act is typerend voor de nuchter heid en onervarenheid waarmee de 22- jarige Hans Langerijs zich tot dusver in deze ronde manifesteert. Ook zijn nieu we status als aanvoerder van de ren- nerskaravaan kon hem niet tot buiten sporige geestdrift brengen. jolende tt Buiten 1 ul je ook doen ent enen. Gt een meisj ir, dat e 'd uit a is flink i >e weti ■5 tot 17J kosten t Manager Henk Rühling later: „Ik had hem er nog zo voor gewaarschuwd. Zwezerijnen is niet zo’n bijzonder bok ser, maar hij heeft een levensgevaarlijke rechtse pit. Ik geloof niet dat Mack Zwezerijnen onderschat heeft. Hij hield alleen te weinig rekening met zijn rechtse”. In de tweede ronde was Mack, die het gevecht verder volledig beheerste, als een veertje om zijn tegenstander heen danste en moeiteloos op de overwinning af leek te stevenen, al een keer eerder op de rechtse van Zwezerijnen ingelo pen. Het had een waarschuwing moeten zijn. De Antilliaan reageerde wel fu rieus; de titelverdediger ging zelfs voor acht tellen neer. Maar drie minuten later was Mack de hint alweer vergeten. Terwijl hij na een linkse op zijn li chaam weg wilde slippen uit de hoek, trof Zwezerijnen die zijn kampioen schap voor de eerste maal op het spel zette hem vol rechts op de kaak. „Hier had ik niet op durven hopen”, sprak een dolgelukkige Zwezerijnen later. „Ik wil de alleen maar voorkomen dat ik hier niet voor schut zou staan. Ik had er zelf weinig vertrouwen in. Mack heeft van Franz Beckenbauer: „We moeten win nen en dat zal gebeuren ook Bij de heren trad vooral Sjaak Oote- man op de voorgrond. Hij won de 200 m. in de bijzonder snelle tijd van 23,3 sec. in de c. klasse. Op de 100 m. C werd hij tweede in 11,5 sec. Henk Kleine was de beste op het hinkstapspringen D met 12,34 m. Het polstokspringen leverde met 3,40 m. een zege voor hem op in de d- klasse. Met de kogel bereikte hij afstand van 11,62 m. Aat Karei liep de 100 m. in 11,8 sec. en de 200 m. in 24,4 sec. Roel Akkerman kwam tot 11,9 Het snelle einde van Fighting Macks come back. In de 3e ronde ging hij neer en werd uitgeteld. sec. en 25,1 sec. Theo van Kouteren (Suomi) won de 1500 m. A in 4,04,1 sec. AMSTERDAM Het contrast had niet groter kunnen zijn. Terwijl verzor ger Wim Faber en manager Henk Rühling met sponsen, water en hand doeken probeerden uitdager Fighting Mack weer bij zijn positieven te bren gen, stormde een uitgelaten Utrechtse menigte de ring in om winnaar Ben Zwezerijnen in triomf rond te dragen. Het had een paar seconden geduurd, voordat het tot de 2.000 toeschouwers in de Amsterdamse Edenhal door was ge drongen dat niet Zwezerijnen, maar ex- Europees kampioen Fighting Mack uit geteld op de grond lag; dat niet Macks, maar Zwezerijnens verwoestende rechtse in de derde ronde zijn werk grondig had verricht. Maar toen men zich eenmaal van de sensationele wending bewust was geworden, was de chaos compleet. Te midden van het Utrechtse feest lag Mack minuten lang bewusteloos op de grond. De rechtse directe van titelverde diger Ben Zwezerijnen was zuiver ge weest en hard. Een viertal spelers van KIS is opgeno men in het westelijk selectieteam en dat speelt op 31 mei in Den Haag tegen landskampioen Gaggenau een zitvolley- bal wedstrijd. Arie Hassink: „De afspraak was ge maakt dat we de trui zouden verdedigen en dat daarna Pirard en ik beschermd zouden worden”. Welke visie voor een BEVERWIJK Het eerste heren team van Smit Beheer/Phoenix heeft zich teruggetrokken uit de competitie om de Nevobo-beker. VCY bekert nu verder in de tweede ronde. Dames één van Smit Beheer wilde ook uitstel voor de beker wedstrijd tegen US uit Amsterdam. De NevoBo willigde dit verzoek echter niet in en verklaarde Smit Beheer tot verliezer van dit duel. De dames van Giezeman/VC Kennemers hebben hun bekerwedstrijd tegen Purvo met 3-0 ver loren. Deze score geeft een enigszins verte kend beeld, want Thung heeft Dowdes- well uitstekend partij gegeven. De Ne derlander had de lijnrechters evenwel bepaald niet op zijn hand, hetgeen bij zijn doorgaans riskante spel van serve ren en volleren een uiterst belangrijke factor kan zijn. Ook Dowdeswell bleek een aanhanger van het „Australische” speltype, zodat het een enerverend duel werd, waarin de Rhodesiër aan het net minder fouten maakte en aldus aan de verdiende overwinning kwam. BEVERWIJK. Nadat de afdeling volleybal van de Kennemer Invaliden Sportclub in de competitie vier punten was uitgelopen en nog twee uitwedstrij den moest spelen zag het er enige weken geleden zonnig uit wat beitreft de kam pioenskansen. Vorige week echter werd onverwacht met 3-1 verloren van Olympia uit Bussum en dat betekende dat de Beverwijkers in de uitwedstrijd tegen Muggen I (Haarlem) moesten win nen om kampioen te worden. Bij een nederlaag zou er een beslissingswedstrijd tussen Muggen I en KIS I noodzakelijk zijn. ROME. (Reuter) Rolf Thung heeft in de eerste ronde herenenkelspel van de open Italiaanse tenniskampioenschappen in Rome verloren van de Rhodesiër Colin Dowdeswell: 3-6 2-6. De uitgestelde dames dubbelfinale van het tennistoernooi in Hamburg werd gewonnen door Fromholtz (Australië)- Tomanova (Tsjechoslowakije) die Sawa- matsu-Peisasjov versloegen: 6-3, 6-2. Bij wedstrijden op Papendal leverde Peter Hurkmans en Peter Appelman scherpe tijden op de 800 meter. Hurk mans eindigde als derde in een tijd van 1.54,8 een verbetering van het clubrecord met drietiende seconde. Peter Appelman nam het record bij de jongens van Hurkmans over met een tijd van 1.55.1. die lange armen. Ik was bang dat ik er niet tegenop zou kunnen”. Bovendien wist de sportschoolhouder uit Jutphaas zich gehandicapt door zijn korte voorbereidingsperiode (drie we ken), wat er onder meer toe leidde dat hij gisteren op de eerste weging nog ruim een kilo te zwaar was. „We hebben toen heel wat moeten praten om hem nog wat zelfvertrouwen te geven”, licht te trainer Wim Snoek toe. KIS voelde hier niets voor en ging na een kleine achterstand in de eerste set goed door. De ploeg liet het talrijke pu bliek genieten van fraai opbouw- en aanvalswerk en won met 7-15. Ook in de tweede set bleven zij zeer beheerst spelen en ook deze sloten zij met winst af. (15-7). De moeilijke derde set (vooral tegen een nooit opgevend Muggenteam) leverde al snel een 7-4 achterstand op, maar door vooral goed serveerwerk en een aantal smashes ging KIS in een ruk door naar 7-14 en sloot de set en daarmee waren zij verdiend kampioen en moet KIS nu op zaterdag in Ensche de proberen de landstitel te veroveren. TIVOLI (AFP) Roger de Vlaeminck heeft maandag zijn vierde etappezege geboekt in de ronde van Italië. De 27- jarige Belg flitste in Tivoli als eerste over de meet na een rit van 176 kilome ter vanuit Frosinone. De Vlaeminck won de sprint van een kopgroep van vijftien renners, die enkele kilometers voor de finish aan de aandacht van het peloton was ontsnapt. De tiende etappe stond in het teken van de aanvallen van de Italianen Bat- taglin en Baronchelli op de leiderspositie van Francisco Galdos. Battaglin slaagde er evenwel niet in zich van de Span jaard te ontdoen. Galdos, die onlangs de ronde van Romandië won, maakte in de beslissende fase ook deel uit van de kopgroep en bleef in de algemene rang schikking 23 seconden voor. De dag daarvoor, in de rit door het Limburgse heuvelland, waar de Noord- hollander dank zij een gave solo de basis legde voor de triomf van gisteren, had Hans Langerijs zich reeds geschaard bij het beperkte groepje potentiële kans hebbers op de eindzege. Toch kwam de machtsovername eigenlijk twee dagen vroeger dan hij zelf had gewild. Lange rijs: „Het was de bedoeling om me vandaag voorin te handhaven, maar niet om de trui te pakken. Nu ik de trui eenmaal heb, zal ik die natuurlijk ook verdedigen. Het geeft me in elk geval een lekker gevoel dat er nog twee tijd ritten komen”. Ofschoon ook de concurrentie steeds meer onder de indruk raakt van Lange rijs’ tot dusver formidabele optreden in deze ronde, beschouwt bijvoorbeeld Ad Gevers hem vooralsnog niet als de toe komstige winnaar. Gevers: „Hans Lange rijs is ontegenzeglijk een goede coureur, maar doordat hij nog ervaring- mist, zal hij de komende dagen echt nog wel eens een ontsnapping missen. Hij heeft de ronde in elk geval nog niet gewonnen”. Zelf zegt hij daarover: „Van koerstac- tiek heb ik inderdaad weinig verstand. Daarvoor fiets ik nog te kort mee. Ik heb de laatste dagen echter mijn ogen goed open gehouden, en op die manier toch erg veel aangeleerd”. Het merkwaardige verschijnsel deed zich gistermiddag tussen Ulestraten en Bladel echter voor, dat niet Hans Lange rijs, maai de voltallige concurrentie de beslissende ontsnapping miste. Op 35 ki lometer van de aankomstlijn, nadat eer dere vluchtpogingen vooral door toedoen van oranje-truidrager Jan Rückert te niet waien gedaan, legde Michel Jacobs de basis voor de beslissende ontsnapping. Gretig profiterend van de verwarring die kort daarvoor was ontstaan toen een groep van 17 man een vluchtgroep van zes had achterhaald, demarreerde de ge talenteerde Limburger uit alle macht. Hans Langerijs koos onmiddellijk het wiel van zijn ploegmakker, gevolgd door de latere ritwinnaar Co Hoogendoorn en Adrie van Houwelingen, die als bewaker van Amstel meeging. Machteloos moesten de achterblijvers vervolgens toezien hoe dit viertal steeds verder wegliep en aan de eindstreep ten slotte een tijdwinst behaalde van meer dan een minuut. Slechts Gevers, die in de voorlaatste omloop van Bladel de eenzame jacht Inzette, kon de schade nog enigszins beperken. Ontgoocheld voor zich uit starend treurde Arie Hassink later snikkend om het verlies dat hij had moeten incasse ren. De volkomen leeggereden wegkapi tein van Amstel had zich bovenmatig moeten forceren om de schade zoveel mogelijk te beperken. Daarin slaagde hij, evenals zijn ploegmakkers Frits Pi rard en Jan Rückert en de Van Erp- rijders, slechts gedeeltelijk. Leek Jan Rückert nauwelljk aangeslagen door de verrassende omwenteling in deze vijfde etappe, voor Arie Hassink lagen de za ken anders. Dat de ontwikkeling in deze rit totaal anders afliep dan hij zich had voorgesteld, was duidelijk een gevolg van belangrijke regiefouten. Algemeen ploegenklassement 1. Amstel 51.13.50, 2. Van Erp 51.15.02, 3. België 51.21.31. 4. Caballero 51.22.04, 5. Ketting 51.23.24. BLADEL. In gedachten was Hans Langerijs gisteravond in Bladel al op weg naar de douchecabines. Maar net op tijd kon zijn manager Frans van de Enden de nieuwe leider in Olympia’s Ronde van Nederland eraan herinneren dat hij zich naar het erepodium moest begeven. „Moet ik die trui dan vandaag al afhalen?”, was de ietwat verbaasde reactie op hetgeen zich aan de eind streep in Baldel rond hem afspeelde. Voor het gevecht had Zwezerijnen aangekondigd dat zijn krachtmeting met Mack als een afscheid gezien moest worden. Na zijn onverwachte overwin ning paste hij echter vliegensvlug zijn standpunt aan. „Wanneer er een aan trekkelijke aanbieding komt, ga ik mis schien toch door”, verklaarde hij. Als het aan manager Rühling ligt, wordt dat een revanche tegen Mack in Utrecht. Die partij zal echter enige tijd op zich laten wachten, want na de zware k.o. van gisteravond moet Mack een ver plichte rust van acht weken in acht nemen. PARIJS/LEEDS. Naast doelman David Harvey en verdediger Gordon McQueen zal Leeds United woensdag in de finale van het toernooi om de Europese beker voor landskampioe nen tegen Bayern München ook mid denvelder Johnny Giles moeten mis sen. De spelmaker van de Engelsen liep maandag bij de laatste training aan de Eiland Road, vlak voor het vertrek naar Parijs, een beenblessure op, waardoor zijn meespelen in het Parc des Princes uiterst twjjfelachtig is geworden. Giles, een Ierse interna tional, was bjj de recente tournee met zijn nationale elftal door de Sovjet Unie en Zwitserland al niet fit. Hij zal woensdag mogelijk worden ver vangen door Terry Yorath of Trevor Cherry. Bayern München, de houder van de Europese beker, is na het mislukte seizoen in de Bundesliga uitstekend gemotiveerd om in de Parijse finale weer eens ouderwets uit te halen. Aanvoerder Franz Beckenbauer: „Een toernooi om de Europacup zonder Bayern is toch ondenkbaar. Daarom moeten we winnen en dat zal ook gebeuren”. Uli Hoeness, vorig jaar in de beide finales tegen Atletico Ma drid de grote motor van het Bayern- team, maar dit seizoen buitengewoon slapjes acterend: „Dit is een prachtige kans om alles goed te maken”, aldus de blonde middenvelder/aanvaller. Als extra stimulans heeft het Bayern bestuur 30.000 mark per speler in het vooruitzicht gesteld als de cup wordt gewonnen. Leeds United echter is er zich terdege van bewust dat het voor lopig jarenlang geen kans meer zal krijgen door te dringen tot de finale van de Europa Cup. Ook dat is een extra prikkel! Leeds, vorig jaar nog kampioen, evenals in 1969 en de laatste tien jaren meestal eindigend op de tweede, derde of vierde plaats, finishte dit seizoen slechts op de ne gende plaats en heeft bovendien met de dertigers Bremner, Lorrimer, Giles en Clarke een duidelijk verouderde ploeg die in de nabije toekomst op verjonging moet aansturen. Hoe zeer Leeds United overtuigd is dat het grote aankopen moet doen om het snel verouderde middenveld nieuwe prikkels te geven, mag blijken uit het feit dat de club momenteel alles in het werk stelt om de ook al 29-jarige ster Alan Ball bij Arsenal weg te kopen voor de neus van Manchester City. Terwijl in Engeland de competitie gestreden is kwam Bayern München zaterdag nog in het veld. Maar het eskadron van aanvoerder Beckenbau er zal in Parijs allerminst vermoeid de grasmat betreden, want in de uitwedstrijd tegen Rot Weiss Essen (2-2) ging het gas beslist niet op de plank. Trainer Dettmar Cramer was na de krachtmeting in Essen zelfs aanzienlijk opgewekter dan voor het duel, want middenvelder Franz Roth (28) die vier weken niet gespeeld had wegens een blessure, speelde een schitterende wedstrijd en bezorgde Bayern zelfs met twee verrassende doelpunten een 0-2 voorsprong. Daar tegenover staat dat de mid denvelders Zobel en Kapellmann ui terst middelmatig acteerden. Welis waar lijkt Uli Hoeness (die niet hoefde op te draven voor de jubileuminter- land van Duitsland tegen Nederland) zijn flitsend accelerende sprint weer terug gekregen te hebben, maar dui delijk is dat de sterkte van Bayern München niet op het middenveld ligt. Bayern zal het vooral moeten hebben van zijn goed georganiseerde verdedi ging (Sepp Maier, Duernberger, Bec kenbauer, Schwarzenbeck en Anders son) en het nog altijd fabelachtige „tor-instinct” van Gerd Müller. Bayern München mag dan kunnen bogen op een 'veel grotere ervaring in het Europa-Cupvoetbal, mag tech nisch wat betere en internationaal sterker geschoolde spelers hebben, toch wordt het tegen het tomeloze Leeds United met zijn sterke midden veld en bikkelharde verdediging woensdagavond een volkomen open strijd in het herbouwde Prinsenpark in Parijs. In de vierde ronde van het gevecht dat op zes ronden was afgesloten, greep de scheidsrechter in. Op dat moment was Village Kid (Curasao) weerloos. concours hippique dat eind deze week in Reims wordt gehouden. Op alle vier concoursen is er een eerste prijs van 1000 gulden en een tweede prijs van 800 gulden te verdie nen. Bovendien is er voor het eindklas sement nog eens 2200 gulden beschik baar. Voor het concours hippique op Meer- tenhoof hebben ondermeer ingeschreven nationaal kampioen Henk Nooren, Jo hans Heins, Jan Maathuis, Hans Brug man en Peter Diks. Toen de voorsprong van dit achttal eenmaal was opgelopen tot 30 seconden, kregen de overige Amstel-rijders van ploegleider Herman Krott het consigne zich schuil te houden in het peloton en geen actie te ondernemen. Mede onder impulsen van Jan Rückert werd het plan toch verstoord en keerde de rust in het peloton na 42 kilometer volledig terug, nadat d»j, acht de maximale voorsprong hadden gekregen van -57 seconden. Beschuldigend wees de vinger van Krott later in de richting van Jan Rüc kert, die hij voor een niet gering deel verantwoordelijk stelde voor het verlies van het oranje tricot. Krott: „Hij heeft erg onverstandig gekoerst. Vanmorgen voor het vertrek heb ik hem nog eens duidelijk gemaakt dat hij bij zijn pogin gen aanvallen af te slaan moest selecte ren. Dat heeft hij niet gedaan, waardoor hij veel energie verspeelde en zodoende in de finale te kort kwam. Een pure kwestie van onervarenheid”. Ben Zwezerijnen bokskampioen van Nederland. Achter hem trainer Wim Snoek, rechts scheidsrechter Meijer s. De uitslag: 1. Co Hoogendoorn (SSF) 3.13.14 (met bon. 3.12.59). 2. Arie van Houwelingen (Ams) z.t. (3.13.04). 3. Michel Jaobs (cab) z.t. (3.13.09), 4. Hans Langerijs (cab) 3.13.18, 5 André Gevers (Erp) 3.14.01, 6. Plet Maas (SSF) 3.14.22, 7. Peter Domosjilkin (Tsj) z.t., 8. Rhett van Trlgt (Mie) z.t., 9. Emiel Gijsemans (Bel) z.t. 10. Koot (Erp) z.t. Het algemeen klassement na de vijfde etap pe: 1. Hans Langerijs (Cab) 16.53.18, 2. Jan Rüc kert (Ams) 16.54.02, 3. Patrick Lefevere (Bel) 16.54.07, 4 André Gevers (Erp) 16.55.35, 5. Arie Hassink (Am) 16.55.52, 6. Tonny Huijzen (Bat) 16.55.57, 7. Henk Lubberdlng (Erp )z.t„ 8. Frits Pirard (Ams )16.56.20, 9. Albert Scheffer (Ket 16.56.56, 10. Frits Schuer (Ke) z.t. Het dagploegenklassement: 1. Amstel 9.42.30, 2. Cabellero 9.42.34, 3. Van Erp 9.43.47. IJMOND. Bij atletiekwedstrijden van Trias in Heiloo kwamen de beste prestaties zaterdagmiddag op het num mer speerwerpen. Elly van Beuzekom (AV Castricum) en de DEM-atlete Lida Kuijs hebben aangetoond er dit jaar echt weer wat aan te gaan doen. Elly won in Heiloo met een prachtige worp van 55,22 m waarmee zij aardig in de buurt kwam van haar beste prestatie in ’t vorige seizoen. Ook Lida Kuijs was best tevreden en met een sterke worp van 52,66 m. bleef zij niet ver bjj haar concurrente achter. Lida Kuijs boekte ook op andere nummers in Heiloo suc cessen. Zij sprong met 5,22 m. een per soonlijk record in de verspringbak. Ook won zij de 100 m. in de c-klasse in 13,4 sec. Anja Smits won in de b-klasse met 5,52 m. De 100 m b won zjj in 12,9 sec. Lies Kleine wilde niet achterblijven en ook zij boekte een dubbele overwin ning. Bij het kogelstoten bereikte zij met 12,15 m. een persoonlijk record. Bij het speerwerpen werd een afstand van 34,52m. voor haar opgemeten, ruim vol doende voor de eerste plaats in de d- klasse. DEN HAAG (ANP) Op het Lim burgse hippische centrum Meertenhoof in Grathem wordt zondag een aan vang ge maakt met de nationale z-competitie. Deze wedstrijdenserie in de zware klasse springen omvat in totaal een viertal concoursen hippique. De andere drie zijn vastgesteld in Blaricum (14/15 juni), Nunspeet (16 juni) en Buitenpost (6 aug.). De Nederlandse hippische sportbond vindt deze z-competitie van zo groot belang, dat besloten is geen Nederlandse ruiterequipe af te vaardigen naar het Mentaal leek hij nauwelijks aangesla gen. „Ik leef nog, man”, riep hij de talrijke Antillianen toe. „En dat is toch het belangrijkste. Ik leef en ik zal weer terugkomen”. En later in de kleedkamer, waar hij op zijn gemak luisterde naar zachte muziek uit zijn cassetterecorder: „Het gaat nu eenmaal niet altijd zoals je het zelf graag zou willen. Zulke dingen gebeuren op de meest onverwachte mo menten. Het zal me geen tweede keer overkomen”. Succesvol verliep de avond ook voor Zwezerijnens clubgenoot Adrie Huussen, die als prof debuteerde met een over winning (interventie van de scheidsrech ter in de vijfde ronde) op de in Zand voord woonachtige, van Curacao afkom stige Eddie Machen. De Eindhovense zwaargewicht Henny Thoonen had in de eerste wedstrijd na de pauze nog geen drie minuten nodig om Ireno Werleman te verslaan. De Maastrichtenaar Guus Bleus, tweede profdebutant van de kwam ook tot een snelle overwinning. In Amsterdam kwamen zondagmiddag vele DEM-atleten in actie. Kees Fluit- man won op sterke wijze de 1500 m. voor b- klassers in de snelle tijd van 4,10 sec. Martin Tourney won in Ook- meer de 400 m C in 53 sec., nadat hij eerder op de 800 m. al met 2,03,4 sec. een persoonlijk record vestigde. Koos Kiers won de 500 m. in de d-klasse in de tijd van 16,10 sec. Bij het hinkstap springen won Henk Martens in de c- klasse met 12,43 m. Hij bereikte 6,09 m. bij het verspringen C. Carla Comman deur nadert bij het discuswerpen snel de 30 meter. Zij werd nu derde met een worp van 29,76 m in de C-klasse. s, a

IJmuider Courant | 1975 | | pagina 15