Eigen kantoor geopend Van Leeuwen behaalde de omniumtitel Alkmaarse baan wordt nu alweer te klein Dertien deelnemers dingen naar Grote Voorjaars-prijs Van Geem en Ron Smit snel bij Excelsior Mokro Boys na verlenging bekerwinnaar Popeye grote favoriet voor de tennistitel KasbiijetteïLvan Bank Mees Hope ’t vergelijken waard ,fsQ3O/ Ö4/O Het gerucht gaat dat de juffrouw van de juiste tijd op een Philips kwartsklok kijkt. BankMees Hope nv TOIIV ïJ IHDGE ■Il PHILIPS ZA SPORT 12 3 1 MEI 19 75 ZATERDAG De politie. Dankwoord ST EEF V. d. SLUIS (ongeslagen pitcher) BISTRO CANTECLEER Looptijd Coupures 1.000,- IBMHl Gratis toegangskaarten verkrijgbaar bij uitzendbureau Aktie ’68. Barteljorisstraat 11 en Staten Bolwerk 3. Wegens vakantie gesloten van 2 tot 18 juni 31 mei is voorl miljoen Nederlanders 'n feestdag. Het enige verschil met andere feestdagen is dat de vlag niet wordt uitgestoken maar de hengel. Met geld van de visaktes is weer bijtgrage vis uit gezet. Iedereen is blij. Iedereen wenst iedereen goeie vangst. Wij hopen dal u wat goeds ophaalt. En mocht u een „zwartvisser" zijn: dan eerst uw visakte! 2 jaar 5 jaar 8 jaar Er zijn ook coupures van 5.000,- en 10.000,-. Vooraf en tijdens de belangrijke sL baseball-wedstrijd Aktie ’68 - Neptunus De rente bij een looptijd van 2 jaar is 63/4%, bij 5 jaar 8V2% en bij 8 jaar Aankoopbedrag 877,53 665,05 511,17 ’t Zat er dik in,wantPhilips heeft nü een klok gemaakt die net zo precies is als de telefonische tijdmelding. Philips kwartsklok. Tot op de sekonde nauwkeurig. Resultaat van een unieke elektro nische uurwerk-techniek op basis van een kwartskristal. Z’n voedingsbron: 2 batterijtjes van l’/z volt. U ziet, de wonderen zijn de wereld nog niet uit. (Dit gerucht voorlopig ook niet). ZONDAG 1 JUNI TEGEN MONTREU NEPTUNUS Belangstelling 1 2/ Nieuwe periode voor Sportraad (ADVERTENTIE) (Van een medewerker) r/r ir bruto adviesprijs. (ADVERTENTIE) het clubkampioenschap herhaalt (Van onze paardesportmedewerker) (ADVERTENTIE) (ADVERTENTIE) Nassaustraat 13 Haarlem (Van onze wielermedewerker) Haarlem, Houtplein 8, tel. 023 - 31 59 50 „Veel voeten heeft het in de aarde gehad, alvorens U deze zaak heeft kun nen realiseren. Moties moesten er in de gemeenteraad aan te pas komen om de zelfstandigheid van Uw raad tot een feit te maken.” Hoewel de directe band met de Dienst Sport- en Jeugdzaken nu ver broken is, hoopte de wethouder dat de contacten tussen deze Dienst enerzijds en de Stichting anderzijds even hecht mochten blijven als weleer. De wethou- HAARLEM. Een rit voor de zomer- avondcompetitie om de Van Gelderen- beker van de Haarlemse Raceclub Ex celsior, die op het Industrieparcours werd verreden, leverde een zege op voor Ron Smit Samen met Wim Koene, die hij in het beslissende sprintje gemakkelijk de baas bleef, had Smit het tot een ronde voorsprong gebracht. 9 Het provinciaal wielerkampioenschap van Noord-Holland, dat aanvankelijk in de Schermerpolder verreden zou worden, gaat nu zondag door op het parcours van het sportpark Sloten. De nieuwelingen (60 km) starten om negen uur, de junio ren (80 km) om kwart voor elf en de amateurs (120 km) om half drie. Het Zaanse DTS heeft de organisatie van deze titelstrijd in handen. Het parcours van Sloten is 2.200 meter lang en tame lijk snel. De sprinters zijn op dit par cours in het voordeel. De tips: 1. Prinses Fortuna-prijs 1. Mister B, 2. Nagil Berona, 3. Margareth, outs. Nera Hanover, 2. Playboy Fortuna- prijs: 1. Nina Spencer, 2. Norton P, 3. Nuni Regina, outs. Nostar Beroona. 3. Pesse’s Fortuna-prijs (le afd.): 1. Man nequin, 2. Lucky Six, 3. L’Amoreux Kid, outs. Moving Star. 4. Premium Fortuna- prijs: 1. Nolter W, 2. Nik Spencer, 3. Mack Wickesteyn, outs. Lodewijk B. 5. Pebble Fortuna-prijs: 1. Ida de Mercelle, 2. Jaguar Gregor, 3. Kris Areta, outs. Harro Bond. 6. Pebby Fortuna-prijs: 1. Kermita B, 2. Karina Trickson, 3. Karo- sa H, outs. Lord Axkit. 7. Petra Fortu- (ADVERTENTIE) Ir Am de zorj geli uite krei een moe con: besi Toe her mar naai basi een tact hij mor absi hav D Noo alle luul de voo gaf, tere wij: han kun wee mar ner, aan teit. moe A van wui de I Har de i a’s den oml kop ver- Gev woe had doo sect Gev tijd schi De andere halve finale gaat tussen het thuisspelende Tilburg en de Haagse Met selaars. Deze wedstrijd lijkt veel interes santer te worden, aangezien de teams veel meer aan elkaar gewaagd zijn. Met selaars brengt, in volgorde van sterkte, Marian Laudin, Piet Veentjer, Schmitz, Frits Don en de dames Schaar en Veen tjer binnen de lijnen. Tilburg stelt daar Hordijk, Hemmes, Hornman, Olaf v. d. Wildenberg (17 jaar) en de dames Salomé en Hemmes tegenover. Zondag spelen de winnaars tegen elkaar om de titel, terwijl de verliezers elkaar ontmoeten voor de derde plaats. De hoofdrolvertolkers op de Hilver- sumse avondmeeting zijn dinsdag niet de klassedravers maar een groep van 16 paarden van een veel bescheidener kwa liteit. Dat zij desondanks de hoogste prijzen kunnen winnen danken zij aan het feit dat zij ruim 2900 meter moeten afleggen en deze extra inspanning wordt rijkelijk beloond. Gegadigden zijn Largo, Kwikstaart. Kjeld N en vooral Kid Ba ker met de Alkmaarder Tom Kooyman. De favorieten Ron Smit en Wim Koene kregen het in een rit voor de donderdag- avondcompetitie van Excelsior met elkaar aan de stok, wensten niet te fietsen en daa-van trokken de anderen volledig profijt. George van Geem zegevierde in de sprint over Rinus Machielse. Zij wa ren samen weggelopen. (ADVERTENTIE) i HAARLEM/IJMOND. De banen van het tennispark van Tilburg zullen dit weekeinde het dekor vormen voor de halve finale en finale van het competitie- kampioenschap tennis van Nederland. Popeye. de grote favoriet met de spelers Hosé, Koning Koek, Heffels, Elly Appel en Schothorst, speelt vandaag tegen Lei- monias, waarin eigenlijk alleen Wouter Fok en Ada Laive-Bakker voldoende te genwicht kunnen geven aan de Amster dammers. Op het Industrieparcours houdt de Haarlemse Raceclub Excelsior zondag het clubkampioenschap omnium en daar bij worden de drie onderdelen achter el kaar afgewerkt. De jeugdklassers van de rood-zwarte club strijden om de sprint- titel. Met het onthullen van de naamplaat aan de voorgevel van het oude gemeentehuis van Schoten heeft wethouder Voskuilen vrij dag het nieuwe bureau van Stichting Haarlemse Sportraad geopend. Geheel links oud-voorzitter, de heer D. Beets. ALKMAAR. Ondanks het feit dat op de Alkmaarse baan het stalterrein dit jaar drastisch is uitgebreid zal het zon dag door de enorme opkomst van de paarden al weer te klein blijken te zijn. Ruim 110 paarden worden in de tien draverijen verwacht. Opmerkelijk is ook dat het internationale nummer om de Grote Voorjaars-prijs liefst dertien deel nemers telt. Voor de vijf paarden die met een handicap van 25 metermoeten starten is er dan ook weinig uitzicht om tot in de voorste gelederen te kunnen doordringen. De vermoedelijke winnaar is Karei Duke vóór Jinibes B en Jewel- prise. De uitslag: 1. H. Rutte, de 50 km in 1.16.18; 2. Henny van Leeuwen, 3. P Neeskens, 4. R. van Waard, 5. J. de Bie. Eindstand: 1. en kampioen: Henny van Leeuwen 27 pnt; 2. Hans van Leeuwen 27 pnt; 3. J. v. d. Horst 26 pnt; 4. R. van Waard 25 pnt; 5. Ton Blom 19 pnt. In het Van der Aartsportpark wordt dinsdagavond lange afstand voor de jeugd van De Kampioen gehouden. De anderen komen twee dagen later aan bod. Verkrijgbaar in verschillende uitvoeringen vanaf f 109.-* bij de elektrotechnische vakhandel. 'bruto adviesprijs. Kees de Leeuw deze prestatie zal hij niet te kloppen zijn. De tips: 1. Fazant-prijs: 1. New Bui tenzorg, 2. Nero Buitenzorg, 3. Nichol T, outs. Nonery. 3. Patrijs-prijs: 1. Marjon Hess, 2. Larina T, 3. Lance Areta, outs. Lotus Laguna. 4. Grutto-prijs: 1. Mai Regina, 2. Looper T, 3. Lukas Kandia, outs. Lana Rodney. 6. Ekster-prijs: 1. Ironie, 2. Answer, 3. Vistorious II, outs. Grand Geste. 7. Mees-prijs: 1. Larens Roem, 2. Lolo Buitenzorg, 3. Marko van Echten, outs. Judy Buitenzorg. 9. Duif- prijs: 1. Mia Fortuna, 2. Makore du Bois, 3. Lazuur, outs. Karol Hagheweyde. 10. Kievit-prijs: 1. Nenuphar, 2. Mike H, 3. Nanneke Hanover, outs. Mary Dakota. HAARLEM/IJMOND. Na een paar dagen eerder al beslag te hebben gelegd op het kampioenschap in de tweede klas B van de Haarlemse zaal- voetbalcompetitie, waardoor het- naar de eerste klas is gepromoveerd, wist Mokro Boys in een matig bezette Beverwijkse sporthal ook de zaalvoetbalbeker in de wacht te slepen. Het zegevierde daartoe in de finale na verlenging met een score van 4-2 over de als favoriet getipte hoofdklasser Geldermans. na-prijs: 1. Jewelprise, 2. Kwik Hanover, 3. Gregorius, outs. Higgins. 8. Pesse’s Fortuna-prijs (2e afdeling): 1. Lido, 2. Makalena D’Aster, 3. Miltiades J, outs. Marieke D. 9. Plagiaat Fortuna-prijs: 1. Kid Baker, 2. Kjeld N, 3. Kwikstaart A, outs. Largo, 10. Prinses Fortuna-prijs: 1. Martha R, 2. Marion Fortuna, 3. Moniek Donne outs. Mexicali Rose. Woensdagmiddag (2.30) zullen oud- Derby-winnaar Ironie en Victorious II goed op Duindijk op hun tellen moeten passen tegen de Franse hengst Answer, die enkele weken geleden met Kees de Leeuw op schitterende wijze in Gronin gen de Openings-prijs won in een km- tijd van 1.20 rond. Indien de Hoofddorper HAARLEM. Met het onthullen van de naamplaat aan de voorgevel van de voormalige politiepost aan de Rijks- straatweg heeft d e heer P. W. Voskuilen wethouder voor sportzaken vrij dagmiddag een nieuwe periode ingeluid in het bestaan van de Stichting Haar lemse Sportraad. In zijn openingswoord complimenteerde de wethouder het be stuur van de Stichting met de voortva rende aanpak van de nieuwe situatie. De normale speeltijd van de bekerfi nale tussen Mokro Boys en Geldermans was na veel spanning in een 1-1 gelijk spel geëindigd. In de tweemaal 7,5 mi nuut verlenging greep Mokro Boys toen zijn kansen. Het ontketende onder de spelers en supporters uiteraard grote vreugde. In september gaat Mokro Boys als vertegenwoordiger van de afdeling Haarlem met de bekerwinnaars van de afdelingen Amsterdam, Noord-Holland en Utrecht aan de slag in de strijd om de zaalvoetbalbeker van het district West 1. Er wordt vermoedelijk in de sporthal te Beverwijk gestreden. Voor het Heemskerkse team zou dat wel een voordeeltje zijn. Voor de competitie in het Haarlemse zaalvoetbal werden de laatste wedstrij den gespeeld en daarvan waren de re sultaten: Beverwijk: eerste klas B: ’t Lantaarn tjeSpaarnwoude 4-3; tweede klas A: DavidsonAdrichem 3-3; Lootsma—Les Routes Boys 3-1; tweede klas C: IJ- mond’73Kennemer Intersport 7-3. Heemskerk: res. tweede klas A: Pro gress 2Barricade Boys 2 9-2; res. derde klas C: Progress 3Wijker Post 2 6-2. Wijk aan Zee: eerste klas B: Klein ZwitserlandLichthal 7-4; tweede klas A: SFCGBO Sport 3-3; derde klas A: CVGDe Biggen 0-5; res. tweede klas A: Klein Zwitserland 2Tuinstra 2 1-6; res. derde klas C: Micro Techniek 2 PW Boys 2 8-2. In de derde klas A zijn CVG, Micro Techniek en PCH gezamen lijk op de derde plaats geëindigd en zullen in extra beslissingswedstrijden uit moeten gaan maken wie er met De Biggen en v.d. Veen’s over gaan- naar de tweede klas. Steef werd j.l. woensdag vader van een welgeschapen zoon en begint daarom wellicht extra gemotiveerd aan de zware dubble tegen NeptunusT de fanatieke vechters a uit Rotterdam. Z/N Dit team staat slechts 2 punten achter op vjj* Aktie 68 en zal er alles aan doen J om de Haarlemmers L-r^ van de koppositie Zy .4 te verdringen. cff' r /'"l Aanvang 14.00 uur Badmintonpad einde Verspronckweg. Haarlem Nicols speelt zondag tegen Sparta 15.00 uur. Pim Mulierstadion. der die andermaal onderstreepte de goe de relatie tussen gemeente en Sportraad te zul! en bestendigen, sprak de wens uit dat de Haarlemse sportwereld de weg naar het fraaie nieuwe kantoor zou weten te vinden. Waarnemend voorzitter, de heer L. A. Roozekrans, memoreerde in zijn dank woord het op hoge prijs te stellen, dat juist wethouder P. W. Voskuilen deze opening had willen verrichten. „Wij we ten, dat U geen directe voorstander was van een zelfstandige Haerlemse Sport raad, maar weten nu de zelfstandigheid een feit is op Uw volledige steun te kunnen rekenen.” Steun, die met name de penningmeester de heer W. Box- hoorn de komende jaren hard nodig zal hebben. Namens de KNVB afdeling Haarlem zorgde voorzitter Duinker in financieel opzicht al voor een verlichting van deze problemen door het aanbieden van een cadeau onder couvert. „De Haarlemse voetbalbond heeft wel eens bedenkingen gehad tegen het werk van de Sportraad, maar na de opgedane ervaringen in het laatste jaar kan ik slechts bewondering hebben voor het vele werk dat verricht wordt”, aldus de heer H. P. Duinker. HAARLEM Het vierde en laatste onderdeel van het omniumkampioen- schap van de Haarlemse wielerclub De Kampioen, een race over 50 km in het Van der Aartsportpark, werd gewonnen door Hein Rutte, Hij ontsnapte in -Je slotfase uit een zes man sterke kopgroep en bleef met 150 meter voorsprong aan de winnende hand. Aan een tweede plaats had Henny van Leeuwen voldoen de om enigszins verrassend beslag te leggen op de titel. Voor de start van deze slotrit hadden de jongere Hans van Leeuwen en rou tinier Jan v. d. Horst de beste kansen op het kampioenschap. Zij grepen er ten slotte door onderlinge rivaliteit allebei naast. In het begin van de race ontsnap ten zes renners en die brachten het tot een ronde voorsprong. De felle Jan v. d. Horst heeft nog wel pogingen aange wend om het zestal te achterhalen, maar kreeg van Hans van Leeuwen geen me- tertje vrijspel. De twee titelkandidaten finishten als achtste- en negende en moesten daardoor het kampioenschap aan Henny van Leeuwen laten, die net als de anderen door deze ontwikkeling zelf verrast was. Voorzitter André Vet- man van De Kampioen trok een breed uit lachende Henny van Leeuwen na af loop de kampioenstrui over de schouders. Deze trui was geschonken door liefheb ber Tom de Klerk. De officiële openingsreceptie werd vrijdagavond gevolgd door een „open huis” voor de Haarlemse sportwereld. Reeds toen bewezen de sportverenigin gen de weg naar het nieuwe kantoor gevonden te hebben. Naast de zeer grote belangstelling werd het Stichtingsbe stuur ook nog aangenaam verrast door een rij van sprekers, die hun woorden vergezeld deden gaan van vele nuttige geschenken voor het bureau, waar vanaf komende maandag de scepter gezwaaid zal worden door de nieuwe administra teur. de heer F. L. van Muiswinkel. Zowel de heren W. Beukenkamp Nederlandse Bridge Bond J. A. F. v.d. Bruggen Nederlandse Basketbal Bond, als de heer van Dam namens de „Span- jaardslaan” (K.H.F.C. en Rood en Wit) zorgden met hun woorden en geschen ken voor een start, die de nieuwe Stich ting nauwelijks voor mogelijk had ge houden. De tips: 1. Utrecht-prijs 1. Leis, 2. Lena Axhit II, 3. Kwikstaart A, outs. Killing Feet, 2. Friesland-prijs (le afde ling): 1. Miss Hanover, 2. Macky, 3. Noach, outs Eaiko W. 3. Gelderland- prijs: 1. Landy Baker, 2. Marcel Regina, 3. Lelie Bloemlust, Outs. Ineke. 4. Dren- te-prijs 1. Nancy Nimble, 2. Nathalie Fortuna, 3. Mary Glorie, outs. Mac Roodnoot. 5. Limburgprijs 1. Komiek Olivier, 2. Juanita, 3. Jodney B, outs. Lee Rodney. 6. Zeeland-prijs: 1. Jona Bui tenzorg, 2. Kairos T, 3. Lord Axkit, outs. Inneke Pluto. 7. Grote Voorjaais-prijs; I. Karel Duke, 2. Jewelprise, 3. Junibes B, outs. Cantache. 8. Overijssel-prijs: 1. Nelson van Hovi, 2. Lex Six, 3. Ligetta Norton, outs. Kapitein Barke. 9. Gronin- gen-prijs: 1. Karina Trickson, 2. Jupiter D, 3. Leonard, outs. Klaus Olivier. 10. Friesland-prijs: 1. Narco Dartel, 2. Nan- ja Polsbroek, 3. Mara van de Unie, outs. Nimbly Careless. ii. gSKt il» y m\ ■M ii. *j

IJmuider Courant | 1975 | | pagina 12