Voorzitter Elderbroek verbaasd over klacht: Haven Mvishal Veranderingen in middenstand Breestraat HERBERT BLOM GAAT DICHT s VEILINGEN „Geluidshinder Aero-club valt mee Milieudefensie protesteert 3 tegen motorcrossterrein lil «JB... OEFENMEESTER 1 ■WW W". gehele IJmond Commissie- Handtekeningenlijst Zuidbroek-bewoners Nerinen-kwekers vergaderden Vereniging trekt leden uit V M^mWWBEïERWIJK vergaderingen Popfilm in Donkey Shot Jeugddienst in Middelaarkerk z frill! I i •lm ta NIEUWS PLAATSELIJK 19 75 ZATERDAG 3 1 MEI Sportveld Clubhuis Steekproeven (Van een onzer verslaggevers) vai me dei me zei sta nir hot hel wij VO( gei bai liji Zo rei toe eer uit dui me dar wa die al ont ooi aar ver var der wo mo We ker is 1 je len eist ter - HEEMSKERK. De vorig jaar opgerichte „Aero-club Heemskerk” ondergaat zondag 8 juni als op het clubveld aan de Tolweg de grote luchtvaartshow van start gaat de vuurdoop. Een show, die door tal rijke modelvliegtuigverenigingen uit geheel Nederland wordt bezocht, en voor de gemeente Heemskerk een unieke kans schept het snerpen de geluid van de cirkelende vlieg tuigen met professionele apparatuur te meten. wé iiK&t i I (Van een medewerker) veroorzaken N (ADVERTENTIE) zou t De winkels van loodgieter Coppens en Keip-optiek gaan straks tegen de grond om plaats te maken voor een nieuw ge bouw. Alom tevredenheid over het bestaan en de activiteiten van de Aero-club dus. Bij navraag bleken de klachten over geluids hinder te bestaan uit een brief van een plan De Die-bewoner, die zich stoorde aan de radiografisch bestuurde vliegtuig jes die bij tijd en wijle boven de wijk verschijnen. schijnt de Breestraat-middenstand door het enthousiasme en de voortvarendheid van de Bever-promotors te zijn aange stoken. Iets verderop staan de panden, die Pakhoed graag in bezit wil hebben om het Beverwinkelcomplex verder uit te bouwen. Dameskapper Henneman wilde geen commentaar geven op de vraag of woners niet of nauwelijks over hinder klagen. met de gemeente reeds tot overeenstem ming is gekomen inzake verkoop van zijn winkel. maken er soms zo’n probleem van. In Nederland lijkt het er soms op, dat de gemotoriseerde spirt geen kansen krijgt”. kerk is een van de jongere leden van de Aero-club. Samen met zijn vader pro beert hij zijn 1.5 cc motor uit. Voorzitter Elderbroek (rechts) kijkt belangstellend toe. BEVERWIJK. Het koude weer is niet bevorderlijk voor de bloemenaan- voer, maar de prjjzen zijn goed. Door het koude weer blijven de buiten irissen nog even weg, maar de aanvoer van deze bolbloemen neemt toch toe. De prijzen varieerden van 80 tot 150 cent per bos, waarbij enkele partijtjes boven de twee gulden uitkwamen. Anjers waren vooral in het begin van de week goed aan de prijs: ruimschoots boven de halve gulden per bos. De prijs van trosanjers liep tot drie gulden. ken eeu spr< zelf I. Ro: MB me Rij KV IJr II VL 105 VL Jat Lir ry KV da na Scl ha: Dii SC ne 89, A uit adv J. jaai Een nod D Voetbalvereniging K.I.C. te Velsen-Noord, uitkomend 4e klasse K.N.V.B. West I, zoekt voor haar jeugdafdeling een I Wethouder H. Roozen: „Er zijn inder daad klachten van bewoners uit De Die over geluidshinder binnen gekomen. La ten we de zaak niet opblazen. Aeroclub Heemskerk heeft zich een plaats in het verenigingsleven veroverd. De club heeft veel jonge leden. Er zal toch ergens plaats voor de club moeten zijn. Of op de sportvelden aan de Tolweg, waar de Aeroclub nu zit, of in het Heemskerker duin”. den hoeveel geluid en stank door de skelterraces bij Uitgeest kilometers verderop wordt veroorzaakt. Andere tegenargumenten zijn: „Het gaat hier om een van de laatste stukjes landelijk gebied die Heemskerk nog rijk is. Het landschap is voor velen een verrassing als zij bij toeval de Zuidermaatweg opgaan. Waar gecrosst wordt, daarheen dient menzich te ver voeren- Waar wedstrijden gehouden zul len worden (de belangstelling voor het terrein blijft waarschijnlijk niet beperkt tot Heemskerkse crossers) dient men re kening te houden met het publiek. Par keren langs de smalle Zuidermaatweg is vrijwel onmogelijk. Slechts enige kilo meters verderop bevindt zich het Bever- wijkse industrieterrein. Daar kan men met enige goede wil van de buurge meente zonder overlast aan de natuur en de omwonende de gewenste training en wedstrijden laten plaatsvinden”. Al dus de brief, waarvan een afschrift ook aan de raadsleden ter hand werd ge steld. De enige werkelijke klacht, die bij de gemeente is binnen gekomen, was van een bewoner van De Die. „De gemeente heeft op ons veld gemeten en kwam tot 100 decibel. Logisch, want als je vlak bij een lijnvliegtuig gaat meten krijg je een hoeveelheid lawaai, dat dat van een bromfiets overtreft. Die man in De Die is boos geworden, toen een vliegtuig boven zijn huis cirkelde, dat in een juiste landingshoek probeerde te komen. We hebben gesproken met wethouder Roozen, die, zo dacht ik, niet zo zwaar aan de zaak tilt”. Wie het lijnbesturen van een vliegtuig goed onder de knie heeft gekregen en zijn bezit keurig op het hobbelige gras veld kan laten landen is toe aan de radiografisch bestuurde vliegtuigen. De Aero-club Heemskerk, die op don derdagavond van 7 tot 9 uur en op zondag van 12 tot 18 uur op het sport veld aan de Tolweg is te vinden, kreeg de laatste tijd te horen, dat de bewoners van de tegenover liggénde flats aan de Debora Baekelaan klaagden over ge luidshinder. Voorzitter Elderbroek is sa men met een paar andere leden van de club naar de flats gegaan en hebben met steekproeven geconstateerd, dat de be- Tegenover het nieuwe Beverwinkel complex gaait straks ook bouwactiviteit heersen. Loodgieter Coppens, Breestraat 116, verhuist naar het industrieterrein en Keip-optiek, die in het belendende pand Breestraat 118 zit, gaat weldra naar de overkant in de voormalige sigarenwinkel van mevrouw Langedijk. De winkel wordt momenteel verbouwd- Keip optiek huurt zijn huidige winkel van loodgieter Coppens. Beide winkels worden gesloopt en ervoor in de plaats komt een groot pand met bovenwoning. Voorzitter Elderbroek is rotsvast van het ongelijk van de geluidshinder klacht overtuigd. „Natuurlijk hoor je wel eens wat. Maar waar is dat niet. De mensen De heer Coppens kon nog geen mede deling doen over de toekomstige nieuwe huurder. Modemagazijn Witteveen een van de kandidaat-huurders zijn. I waa I waa zuil gro< elfj; een ter gen war van vele BEVERWIJK. Op maandagavond 2 juni vergaderen vanaf 19.30 uur in het Stadskantoor de raadscommissies voor financiën en sport. De commissie sport wordt geconfronteerd met een groot aantal begrotingswijzigingen. De sport- commissie behandelt een voorstel inzake de herziening van de subsidieregeling voor het gebruik van gymnastieklokalen en een voorstel tot garantie van een geldlening in verband met de uitbreiding van het tennispark Adrichem. J; als ver: in De mei I vé-) Aero-club Heemskerk bestaat uit en thousiaste vliegtuigmodelbouwers, die in georganiseerd verband hun fascinerende hobby op een sportveld aan de Tolweg uitleven. Vorig jaar juni-juli staken de modelbouwers de koppen bij elkaar, be sloten een vereniging op te richten en het gemeentebestuur te vragen waar in Heemskerk een geschikt terrein lag om hun hobby te beoefenen. B. en W. zon den de modelbouwers naar het sport veld, nabij kasteel Assumburg, maar maakte tevens de afspraak, dat in mei de zaak opnieuw bekeken zou worden en pas over verlenging van het contract kon worden gesproken als er geen klachten over geluidshinder zouden bin nengekomen. De modelbouwers gingen met die voorwaarde akkoord. Rozen trokken in prijs aan. Soorten als Sonia en Baccara haalden tegen twee kwartjes per stuk. Fresia liet het even afweten. Alleen de allerbesten haalden twee gulden per bosje. De leliehandel verloopt matig. De Enchantment va rieerde van 30 tot 50 cent per tak. Hele zware takken lagen iets hoger- Voor de Rubrum werd tot 140 cent per 1 betaald. Gladiolen lagen rond de drie gulden per bos. Voor de convillie werd tot 310 cent per bos betaald. Duizend- In de Aero-club kan men twee rich tingen uit: de lijnbesturing en de radio grafisch bestuurde vliegtuigen. Voorzit ter Elderbroek: „Je begint natuurlijk met het lijnbesturen. De jongeren, die hier komen, bouwen zelf hun vliegtuig. Je moet natuurlijk licht hout gebruiken. Het beste is balsa. Donderdagavond heb ben we in ons clubhuis de wekelijkse bouwavond en komen de jongeren, en vaak ook ouderen, hun vliegtuigen zagen en lijmen. Met een motortje van 1.5 cc (kosten ongeveer 70), twee staaldraden van 13.27 meter, een goed werkende accu en een aanjager voor de propeller ben je uit de kosten. U ziet het: een dure sport is het echt niet”. Van alle kanten uit de IJmond stroomden de leden toe en binnen niet al te lange tijd moest er een ledenstop worden ingesteld. Voorzitter Elderbroek: „We hebben momenteel 80 actieve leden, zowel uit Beverwijk. Velsen-Noord als Heemskerk. In Beverwijk namelijk kre gen de mensen geen poot aan de grond. Ze vlogen her en der verspreid in de (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Nu het Beverwinkel complex groeit als kool en de eerste Beverwijkse middenstander zijn handte kening onder het huurcontract voor een winkel in het centrum heeft gezet, gemeente en zijn enorm blij, dat ze in Heemskerk een sportveld vinden om hun sport, want dat is de modelvlieg- tuighobby toch, in georganiseerd ver band te beoefenen. We zijn aangesloten bij de Koninklijke Nederlandse Vereni ging van Luchtvaart, waarvan Prins Bernhard de ere-voorzitter is”. voor de training en coaching van de A-junioren selectie en voor de instructie en begeleiding van de jeugdleiders en jeugdspelleiders. Salaris en trainingstijden kunnen nader overeengekomen worden. Sollicitaties, liefst schriftelijk, te sturen naar de secretaris: G. G. Al, Oever 2 te Beverwijk. Telefoon 02510 - 2 37 76. HEEMSKERK. Zaterdagavond 31 mei wordt in het jongerencentrum Don key Shot de popfilm „Blues Special” gedraaid, die is opgenomen in het Parij- se Olympia. Achtereenvolgens treden de groepen Canned Heat, Terry Reid. Moody Blues en Yes op en tenslotte Rory Gallagher. Vrijdagavond 6 juni presenteert Fred Kos de top-vijftig aller tijden. kilo, met als hoogste notering 130 cent. I HEEMSKERK. De Vereniging Mi lieudefensie, kerngroep IJmond, heeft het college van B. en W. tijdens de donderdagavond gehouden openbare raadsvergadering een lijst met 342 hand tekeningen aangeboden van bewoners van de rand van Zuidbroek, die het voor motorcrossen bestemd gedachte weiland in de hoek van de spoorlijn en de Zuidermaatweg onaangetast willen zien. Hun voornaamste bezwaren zijn de te verwachten geluidshinder en stankover last. (Van een medewerker) BEVERWIJK. Een groot aantal le den van de Nerinenwerkgroep Kenne- merland heeft zich in de veilingkantine beraden over de keuringseisen van de NAKS. De werkgroep telt thans zo’n tachtig leden. Er werd een programma op korte termijn en een planning op lange ter mijn opgesteld- De aanwezigen konden instemmen met de wijze waarop de NAKS de keuring van nerinen ter hand gaat nemen. De werkgroep gaat zich ook bezig houden met verpakkingsvraag- stukken met betrekking tot de nerinen. In het najaar wordt een technische bijeenkomst belegd. Bij de werkgroep Kennemerland heb ben zich niet alleen de nerinenkwékers uit Noord-Holland aangesloten, maar ook uit Zuid-Holland en de noordelijke provincies. Het bestuur is als volgt samengesteld: G. Tabak uit Beverwijk, voorzitter; C. de Boer uit Castricum, secretaris: L. van Noort en F. van Wijngaarden uit Heemskerk, N. Perdeman uit Bovenkar spel, J. Ruiter uit Hem, terwijl de heer P. Schenk van de Rijksvoorlichtings- dienst Aalsmeer als technisch adviseur is aangesteld. Voorzitter H. Elderbroek: „Echt, zo veel geluidshinder veroorzaken onze vliegtuigjes niet”. De Heemskerkse wethouder vindt in derdaad, dat Aero-club Heemskerk een gerechtvaardigde plaats in de rij van verenigingen inneemt. „Als ik toch zie, dat op zo’n clubavond dertig jongeren van om en nabij de 15 jaar ijverig aan het zagen en lijmen zijn, mag je toch wel van een vereniging spreken, die in een behoefte in Heemskerk voorziet”. En wat die geluidshinder betreft, zondag 8 juni gaan we tijdens de luchtvaartshow aan de Tolweg op diverse plekken in de gemeente metingen verrichten. Aan de hand van de resultaten zullen we bekij ken of Aero-èlub Heemskerk daar aan de Tolweg mag blijven of dat ze, bij voorbeeld in het duin, een terrein krij gen aangewezen”. Het liefst zou Aero-club Heemskerk aan de Tolweg willen blijven, want niet alleen, dat de club daar over een uniek terrein beschikt, de leden hebben daar ook de beschikking over een clubhuis. Belangrijkste wapenfeit in de Bree straat is wel de toekomstige sluiting van Herbert Blom 'mode. Eind van dit jaar, als het huurcontract afloopt, komt het pand van Blom leeg te staan. Berichten als zou modemagazijn Marquette, die in de Breestraat tegenover bioscoop Luxor een vestiging heeft, in het pand van Blom komen, wordt door de heer Tor- ken ontkend. „Als je daar twee keer binnen bent geweest om te kijken sta je direct als nieuwe huurder bekend.” BEVERWIJK. Op zondag 1 juni wordt in de Middelaarkerk aan het Moensplein de laatste gezamenlijke her- vormde-gereformeerde jeugddienst ge houden. Voorganger in deze dienst, die om 9.30 uur begint, is ds. W. Baas uit Amsterdam, die zal spreken over „Eind goed, al goed” naar aanleiding van Openbaringen 21 vers 5. Muzikale mede werking verleent het duo Carle en Dio, bekend van Youth for Christ. „Wij praten nog steeds.” Bontpelterij Pragenta, ook een winkel die vanwege het Bevercomplex moet verdwijnen, hoopt de zaak in de nabije toekomst voort te zetten in de reeds leegstaande winkel van kapper Moné aan de Bree straat 150. tak r schonen gaan vlot weg tot 175 cent per I bos. Er is een ruim sortiment van potplan ten, waarvoor veel animo bestaat, ter wijl er ook een ruime aanvoer van perkplanten is Salvia’s, dahlia’s, pe tunia’s en vele andere soorten komen nu aan dë veiling en worden grif verkocht. GROENTEN In de groentesector worden op het I ogenblik goede zaken gedaan. De vrij constante aanvoeren brengen elke dag I beste prijzen op. De sla van buiten is nu I hoofdprodukt. Op sommige dagen komen I meer dan duizend kroppen voor de klok, I Z hor elk; wat I van I keli I wei een nog bre: maar dat is voor de handel helemaal I sc*1< geen bezwaar. Er is veel aanvraag uit I heel Nederland en men ziet grote I vrachtwagens vol naar alle windstreken I vertrekken. De prijzen varieerden van 17 tot 48 cent per krop. Ook de spinazie gaat vrij vlot weg. De prijzen schommelden rond de gulden per —4. „1_ 1._x_x1 onx Andijvie liep in prijs uiteen. In het begin van de week werd er meer dan I een gulden voor betaald. Later liepen de I prijzen terug. Rabarber lag goed in de I markt met prijzen tot 60 cent per bos I bij een dagaanvoer van zo’n 15-000 bos. I Ook de aanvoer van bospeen wordt rui- I mer. Bij een aanbod van 5000 bos werd er tot 165 cent per bos voor betaald. Bloemkool blijft duur: rond de twee I gulden per stuk. Ook de andere „luxe” produkten gingen tegen veel geld van de hand. De prijzen waren deze week: an dijvie 50-65, spinazie 55-130, rabarber 34-58, radijs 15-55, sla 17-48, postelein I HO-132, bloemkool 100-240, boskroten I 85-92, peulen 1180-1240, prei 52-85, bo- I uien 35-45, asperges 460-620, uien 2025, snijbonen 500-540, sperziebonen 540-580, aardbeien 110-142, selderij 25-45... IJMUIDEN. Donderdag gearriveerd: Raket Vlissingen, Zaandam; Holland, Noordzee, IJmuiden; Saturnus. Dundee; Titan Service, Cont. Plat, IJmuiden; Star Columbia, Kamina, Velsen; Jemrix, Whitby, IJmuiden; Tugro, Noordzee, IJ muiden; Nektarios, Antwerpen, IJmui den; Caption, Strood, Zaandam; Mirosla- wiec, Swinamunde, IJmuiden; Otello, Le Havre’; Scol Progress, Skutskaer, Zaan dam; Brodmica, Takordai. Donderdag vertrokken: Valkenberg, Gent; Engeland, Cont Plat; M.I. Trans porter, Esbjerg, Randi Stevns, Hano- sand, Friedel, Kingslynn, IJmuiden; Roe lof Holwerda, Harlingen; Venus, Dun dee; Holland, Noordzee; Barok Hamburg; Impala, Ipswich; Jelinia Gora, Lagos; Rugen, Hamburg; Ursula Flint, Kolding, IJmuiden; Ecctonia, Londen; Gabrielle, R.dam, Beverwijk; Centurity, New Cast le; Nordic Crusader, River Clyde, IJmui den; Rosenort, Rostock; Parkesgate, Ro chester, IJmuiden. Vrijdag gearriveerd: Corchester, Till- burry; Waal, Duinkerken; Wendentor, Cont. Plat, IJmuiden; Arnis, Karlstad; Borkum, Wilhelmshaven; Maersk Figh ter, Cont. Plat, IJmuiden; Holland, Cont Plat, IJmuiden; Paul, Gent, IJmuiden; Prinses Margriet, Stormway. Vrijdag vertrokken: La Hacienda, Sa- dan; Jemrix, Whitby, IJmuiden; Tugro, Noordzee, IJmuiden. „Hoewel van de zijde der voorstanders het argument afkomstig is, dat het ge produceerde geluid per motor een be paalde norm niet mag overschrijden zul len én de in de baan aanwezige motoren' én de in de directe nabijheid van die zelfde baan proef draaiende rijders sa men hoogstwaarschijnlijk een aanzienlij ke hoeveelheid lawaai voortbrengen”, al dus de brief die bij de handtekeningen lijst was gevoegd. Men wijst er daarbij op, dat op zomerse dagen men in ooste lijk Heemskerk goed gewaar kan wor- IJMUIDEN. Aan de vrijdagmarkt werden aangevoerd: 33050 kg tong, 188 kisten tarbot en griet, 547 kisten kabel jauw, 7 kisten koolvis, 50 kisten schelvis, 111 kisten wijting, 1875 kisten schol, 169 kisten schar, 305 kisten makreel, 319 kisten varia. Prijzen in guldens: per één kg: grote tong 8.64-8.27, grootmiddel tong 9.53-9.27, kleinmiddel tong 9.25-6.69, tong één 9.08- 8.54, tong twee 7.82-7.02, tarbot 10.92- 10.38, zalm 10.95-6.48. Per 40 kg: tarbot 397-180, griet 211-117, Kabeljauw één 120-80, kabeljauw twee 138-100, kabel jauw drie 126-82, kabeljauw vier 114-78, kabeljauw vijf 86-44, schelvis twee 100- 98, schelvis drie 72-68, schol één 85-80, schol twee 87-84, schol drie 88-82, schol vier 81-66, wijting drie 96-61, makreel één 55-34, makreel twee 46-18.40, ma kreel drie 18.40, schar 47-18, koolvis één 42, koolvis drie 56-43. Besommingen KW 25 56200,- KW 88 43900,- KW 88 43900,- KW 117 40100,- KW 175 51300,- CH 28 6050,- UK 123 3450,- VD 6 6400,- VD 19 6080,- VL 105 7680,- VL 110 300,- VL 131 414,- VL 153 1437,- WR 57 49700,- IJM 29 44300,- UK 18 3600,- UK 56 3750,- UK 137 11100.- UK 200 2370,- UK 218 430,- UK 234 5140,- VD 20 670,- VD 25 1350,- VD 46 940.- De Spanvissers: UK 6 en UK 186 6030,- UK 23 en UK 48 6840,- UK 78 en 107 530,- UK 135 en UK 145 1700. eta Ü>i s 'J ,.f. o

IJmuider Courant | 1975 | | pagina 4