J. STOLK SR. EN ZIJN BEDRIJF JUBILEREN i r its losphnk Agenda Inwonertal daalt steeds verder Uitgevaren visserijschepen N jrt /paarbank uiert nederiand „De Branding” vijftig jaar geleden met zeshonderd gulden opgericht Vertrek 20 juni a.s. 10 daagse reis uitsluitend bij de HOTEL PLAYA DE MALLORCA IN SANTA PONSA volledig pension, inclusief luchthavenbelasting voor een uitzonderlijk^ Spaarnestad Verwar mingsservice IIJK MMHHMiMMMMI ZATERDAG 3 1 M E I 1975 5 NIEUWS PLAATSELIJK r door Jan van Dam Velsen-IJmuiden Beverwijk Bezetting Heemskerk „Schrapen” Aanvangskapitaal Velsen-Noord Wederopbouw Castricuni In en om Haarlem gemakkelijk, één adres voor al uw geldzaken 7 Viering IJMUIDEN. „Ik ben ais jongen van elf jaar in IJmuiden begonnen met een krantewijk voor een daal der in de week en daar geneer ik me helemaal niet voor. Integendeel zelfs, want een dergelijk bescheiden start heeft me altijd meer voldoe ning gegeven dan wanneer ik een hoop poen als aanvangskapitaal zou hebben gehad. Ik moet er nog dik wijls glunderend aan terugdenken, vooral bij de zo tegemoetkomend geworden behandeling door de bankdirecties. Want dat is natuur lijk ook wel eens anders geweest. Zo weet ik me nog goed te herinne ren in die begintijd een keer bij de toenmalige Haarlemsche Bankver- eeniging aan de Kanaalstr. voor het uitbetalen van de weeklonen twee duizend gulden te hebben opgeno men, terwijl mijn tegoed niet meer dan achttienhonderd bedroeg. Ik was nauwelijks thuis of de juffrouw die me het geld had uitbetaald hing al aan de telefoon. Ze was helemaal ontdaan over mijn handelwijze en ook de directeur bracht me daarop aan het verstand dat ik m’n boekje ver te buiten was gegaan. Bij wijze van gunst behoefden de tweehon derd gulden ditmaal niet direct te worden teruggebracht, maar het moest toch nooit meer gebeuren. Wel een verschil met nu! Och, ban ken zijn natuurlijk nuttig, maar het is toch zo dat ze gaarne bereid zijn je met mooi weer een paraplu te lenen, doch als het gaat regenen eisen ze het ding onmiddellijk weer terug”. ’fel o zwemmen en van velen werd benijd. (ADVERTENTIE) 21 u. (ADVERTENTIE) 39111, brandweer DIVERSEN 15. 51, eer is :naan- uiten- mvoer oe. De 9 cent boven 'oor de □meters ie ■is De viering hiervan is overigens reeds begonnen met een onlangs in paviljoen „IJmond” gehouden feestavond voor de Tel. 023-310440* Friese Varkenmarkt 4 - Haarlem it, ter- ;r s, •Kind in- te, Ruysdaelstraat. Zaterdag tutus’’zondag 14 u.: „Tar- 16 u.: „Commando’s”, 19 en verzeild geraakte en hij besloot daarop De heer Stolk heeft deze goede raad opgevolgd, hij sloot zijn bedrijf aan de Vleetstraat en hij accepteerde een baan als hoofduitvoerder bij een maatschappij in Amsterdam, waar voor hem belang rijk minder risico aan was verbonden om na de oorlog ais collaborateur in de „nor” te belanden. in van choots e prijs /eg. De len per 0 cent. In het er dan Zijn aanvangskapitaal bestond uit zes- I honderd(!) gulden, een bedrag dat hij bij elkaar had gespaard om tijdens de hem wachtende militaire dienst niet geheel van vaders schrale portemonnee afhan kelijk te zijn. Tot zijn grote vreugde werd hij echter door de dokter afge- Woensdag 28 mei: MT. Haarlem IJM. 9, ML. Michiel KW. 167, MK. Arco KW. 217, Marco WK. 32. MAANDAG 2 JUNI Openbare bibliotheek. Wijkerstraatweg* vol wassenen en jeugd 14.30-17.30 u. SCHOUWBURG Stadsschouwburg (Wilsonsplein) 20.15 u.: To neelgroep Centrum met „De babyfoon”. MUZIEK Waalsekerk (Begijnhof) 20.30 u.: Orgelcon cert door Kees Rosenhart. Zondag 15 u.: Concert door Haarlems Kamerkoor o.l.v. Ru dolf Grasman. Teylers Museum (Spaarne 16) Zondag 15 u.- Concert door Janneke v.d. Meer en Bob van Asperen, met oude muziek. Fioretti College (Llsse) 20 u.Concert door Jefferson College Chamber Singers o.l.v. R. Bell uit Amerika (Rotary-club Hillegom Lis- se. maakt. Een bak wijting en schelvis ging van de hand variërend van 100 tot 86. De gullen volgden trouw dit voor beeld. De grootste soorten brachten zelfs meerdere malen meer dan honderd gul den op en de absolute top werd 125. Een eenvoudig rekensommetje brengt dan aan het licht dat deze vangsten niet groter waren dan honderd bakken, on danks dat de schepen van maandag tot zaterdag op zee hebben doorgebracht. laatste mskerk ir velen val de gecrosst te ver ten zul- oor het beperkt nen re ik. Par- itweg is ;e kilo- Bever- in men buurge- natuur training Al- rift ook erd ge- Gas- en oliestook- Airconditioning installaties Ombouw olie op Onderhoud gas <9 honderd personeelsleden en hun gezin, waarbij de directie zich allerminst onbe tuigd heeft gelaten. Vervolgens wordt oprichter J. Stolk sr. vrijdag 6 juni een receptie aangeboden, welke van 16 tot 18 uur in restaurant „Treslong” in Hillegom zal worden gehouden. Hier kunnen vrienden en relaties de oprichter komen complimenteren. Dit „schrapen” betekent echter niet dat de heer Stolk „op zijn geld is blijven zitten”, zoals dit heet en niets voor zijn medemens zou overhebben. Insiders we ten beter, waarbij zijn belangstelling in het bijzonder uitgaat naar invaliden en gehandicapten. Zo heeft hij enige jaren geleden het gebouw „Seinpost” bij de vuurtoren aangekocht en geheel voor eigen rekening uitgebreid en verbouwd, om het vervolgens belangeloos ter be schikking te stellen van gehandicapten, die er gedurende de zomermaanden bij* toerbeurt een heerlijke strandvakantie kunnen doorbrengen. Aldus werden onder zijn leiding geen bunkers, maar talrijke woningen en fraaie boerderijen gebouwd, vooral in Noord-Brabant en Zuid-Holland en kon de heer Stolk de droevige periode van de Duitse bezetting met opgeheven hoofd beëindigen. Onderwijl hadden ook zijn vier zoons zich door hun studies aan de ths en de uts zich in deze richting gespecialiseerd, vooral met betrekking tot water- en wegenbouwkunde, zodat de heer Stolk bij de heroprichting van zijn bedrijf al direct over een betrouw bare en bekwame staf kon beschikken. VELSEN. In het eerste kwartaal van 1975 is het aantal inwoners in de gemeente Veilsen met 135 personen afge nomen. Waren er op 1 januari nog 65.055 Velsenaren, op 31 maart bedroeg dit aantal 64.920. Er werden in die maanden 25 mensen meer geboren, dan er zijn overleden. De achteruitgang moet dan ook volledig worden toegeschreven aan het zogeheten negatief vestigings overschot: er vertrokken 692 mensen naar elders, terwijl er maar 532 voor in de plaats kwamen. Er werden 85 huwelijken voltrokken. De „omgekeerde weg” (echtscheidingen) werd door 34 echtparen bewandeld. leis” aan het Marktplein. Gevolgd door talrijke andere winkelpanden, scholen, gebouwen en woningen in Velsen en overal in Nederland. Ruim twintig jaar geleden kreeg het bedrijf een mooie opdracht, bestaande uit het onderhoud van de pieren en verklaart de heer Stolk met alleszins gerechtvaardigde trots: „We zitten hier nog steeds”. Door hun grote kennis van zaken werden vader en zoons ook inge schakeld bij de bouw van het nieuwe havenhoofd voor IJmuiden, waarvoor door het bedrijf ongeveer honderddui zend „kuub” beton moest worden ge stort. Op deze wijze is men thans ook betrokken bij soortgelijke havenwerken in Scheveningen en Hoek van Holland. Aldus is er in de loop der .jaren sprake geworden van een fniljoenenbe- drijf, waar de jonge onder-aannemer in 1925 uiteraard nimmer van heeft kun nen dromen. Het is gestadig gegroeid, eerst njet de vier zoons tot de firma J. Stolk en later, toen de stichten meende dat voor hem de tijd was geko men de verantwoording aan zijn jeugdi ger opvolgers over te laten, tot de huidi ge b.v. „De Branding” v.h. J. Stolk, met de heer Stolk jr. als directeur, president- commissaris is de voormalige minister president mr. B. W. Biesheuvel, terwijl de oprichter als oud-directeur adviseur is gebleven. BIOSCOPEN Corso Theater, Dorpsstraat. Zaterdag 19 en 21.30 u.: „Rooie Sien”; zondag 15 u.: „Tom en Jerry”, 19 en 21.30 u.: „Rooie Sien”. Jan Stolk was vijftien jaar toen hij als leerling-metselaar in de bouwvakken .V.tC.IU IV 1.1. II.., I in deze richting zijn toekomst te zoeken. I De vrije uren werden door hem voorna melijk besteed aan het nemen van pri- vé-lessen, waaronder in bouwkundig te kenen en in 1925 dit jaar een halve eeuw geleden dus waagde hij de -om zich als onder-aannemer zelfstandig in IJmuiden te vestigen. Dit was wel nodig ook, want de ver woestingen in Nederland tijdens de oor logshandelingen bezorgden de aannemers meer dan voldoende werk. Bij deze we deropbouw hebben ook de heer Stolk en zijn zoons zich niet onbetuigd gelaten, waarbij hun eerste activiteiten in IJmui den bestonden uit de bouw van maga zijn „Nederland” en het „Schoenenpa- De heer J. Stolk sr., oprichter van de jubilerende B.V. „De Branding” voor het gebouw van het bedrijf aan de Ampère- straat in IJmuiden. De heer Stolk gelooft overigens niet dat het vandaag nog mogelijk is vrijwel zonder een beginkapitaal een dergelijke onderneming op te zetten. Dat het hem is gelukt schrijft hij toe aan „schrapen en je te barsten werken”. Ook is hij van mening dat zijn ouderlijk huis veel tot deze ontwikkeling heeft bijgedragen, omdat hij is opgevoed door een vader en een moeder die ware economen zijn geweest, zodat zij erin zijn geslaagd hun kinderen met uiterst bescheiden midde len bijna als middenstanders groot te brengen. Niet minder erkentelijk is de heer Stolk voor de van zijn echtgenote ondervonden steun, die als het ware steeds zijn enthousiaste secretaresse en assistente is geweest. Vooral ir de begin periode wist zij met een karig inkomen wonderen te verrichten. IJMUIDEN. Dinsdag 1 april: MK Rose Marie KW. 34. Dinsdag 15 april: MK. Deo Volente II KW. 11. Dinsdag 20 mei: Hektrawler Rijmond III KW. 44, Rijnmond IV KW. 85, Annie Hillina KW. 170, Vooraan VL. 115, MT. Rean Um. 29, Meyert Menno IJM. 209, Wiron II IJM. 211, Francina KW. 153, Anita VL. 34, Caroline VL. 90, Elizabeth VL. 105, Petronella VL. 131, Liesje en Rutger VL. 153. MK. Wiron VII IJM. 207, Pieter Jacob KW. 24, Willem Adriana KW. 25, Limanda KW. 33, Pelikaan KW. 88, Mar ry Jacob KW. 117, Pieter Gijsbertha KW. 175, Solea KW. 180, Yvonne Yolan da KW. 206, Arie Jacob KW. 221, Johan na Cornelia WR. 45. Zaterdag 24 mei: Hektrawler Egmond IJM. 36, Johanna KW. 39 (le reis) Schout Velthuys KW. 49, Hendrika Jo hanna KW. 81, Rijnmond VI KW. 135, Dirk Diederik KW. 172, Onderneming I SCH. 90, Onderneming II SCH. 108, Cor nells Vrolijk Fzn SCH. 171, Monica VL. 89, Voorwaarts VL 142. Typerend voor de heer Stolk is ook het verzoek dat van de zijde van de organisatoren tot de bezoekers van deze receptie wordt gericht. Dit luidt als volgt: „Zij die menen dat hun bezoek door een geschenk of bloemen moet worden begeleid, verzoeken wij vriende lijk in plaats hiervan de kosten over te maken op postgiro 26363, t.n.v. de Ko ninklijke Noord- en Zuid-Hollandse Redding Maatschappij in Amsterdam, met vermelding jubileum „De Branding” te IJmuiden. (Van een medewerker) IJMUIDEN. Zoals te verwachten was, is er deze week heel weinig aan voer te verwerken geweest en heeft de handel zich moeten bevoorraden met in hoofdzaak vis die uit het buitenland was ingekocht. Vanuit de Scandinavische landen kwamen de mooiste partijen koolvis en ook een enkel partijtje kabel jauw en gul. De overige soorten rondvis waren overal schaars te koop. Dat viel duidelijk te merken aan de prijzen die betaald werden voor de weinige partijen schelvis en wijting door de haringjagers meegenomen. Deze vis was van een uitmuntende kwaliteit doordat hij ten hoogste twee etmalen voor de verkoop was gevangen. Hoewel dit soort vangsten meestal een aardige bijverdienste bete kenen. was de opbrengst nu hard nodig want de haringvisserij is tot nu toe ver beneden de verwachting gebleven. Nadat er de eerste dagen na de start nog wel het een en ander binnen de netten te halen was, is de haringvangst als een kaartenhuis in elkaar gezakt. Dit heeft al tot gevolg gehad dat de grootste eenheden, met name de hektrawlers hun vangstgebied van de Noordzee naar de Ierse Zee hebben verlegd. Ook op de Oceaan wordt momenteel „gejaagd”. Het staat in ieder geval vast dat dit soort schepen op de Noordzee niet ren dabel kunnen vangen, ondanks de hoge prijzen die er voor de partijen worden gemaakt. Tot nu toe heeft het thuisfront nog niet veel over de resultaten van deze visserij gehoord, maar het is te hopen dat de moeite niet voor niets is geweest. Dat de hektrawlers ver weg zijn gaan vissen, kan misschien als voor deel hebben dat de kleinere eenheden op de Noordzee meer mogelijkheden hebben om iets te verdienen voor het geval er toch nog ergens haring mag verschijnen. De overige kotters gericht op rondvis- of platvisvisserij hebben het wel wat laten liggen. Want ook van deze schepen is de aanvoer sterk teruggevallen. Alleen aan de vrijdagmarkt verscheen een drie tal overweekse kotters met een behoor lijke hoeveelheid tong en schol. Eén van de schepen had zelfs meer dan vierdui zend kilo tong kunnen buitmaken. Maar alle drie hadden een overweekse reis achter de rug. De bordervissers hebben deze week voor het eerst weer eens een besomming kunnen maken van iets boven de tien duizend gulden. Deze besomming is in hoofdzaak tot stand gekomen wegens de hoge visprijzen die konden worden ge- BIOSCOPEN Kennemer Theater, Zeestraat. Zaterdag 19 en 21.15 u.: „Eiland der verdoemden”, 19.30 u.: ,Als adelaars vielen ze aan’’, 23.30 u.: „Je kunt me er midden in de nacht voor wakker maken”; zondag 14.15 u.: „Zet je zorgen op zij”, 14.30 en 19.30 u.: „Als adelaars vielen ze aan”, 16.15, 19 en 21.15 u.: „Eiland der ver doemden”. Luxor Theater, Breestraat. Zaterdag 19 en 21.5 u< „Chinatown”: zondag 14.15 u.: „Macis- te. overwinnaar”, 16.15, 19 en 21.15 u.: „Chinatown”. DIVERSEN ZATERDAG 31 MEI Sociëteit Alpha, Moensplein. Geopend vanaf 20 u. ZONDAG 1 JUNI Animal Farm, Willem Alexanderplantsoen. Geopend van 10.30-17.30 u. Sportfondsenbad, Kuikensweg. Buitenbad geopend 9.18 u. Sociëteit Alpha, Moensplein. Geopend vanaf 20 u. MAANDAG 2 JUNI Hulpdienst Help een handje. Maandag tot en met zaterdag van 8-10 u.: Zeestraat 81, tel 24617 of bij de bekende wijkhoofden en medewerkers. Sportfondsenbad, Kuikensweg. Geopend 9-12 en 13.30-15.30 u.; buitenbad 9-18 u. Alarmnummers. Politie en brandweer 25555, mlieuklachten 96000. Aan het woord is de heer J. Stolk sr. en thans adviseur van de' b.v. „De Branding” v.h. J. Stolk, welk miljoenenbedrijf vijftig jaar geleden door hem werd gesticht. I Een jubileum, waar volgende week de het I nodige aandacht aan zal worden besteed, vrij dag Dinsdag 27 mei: Hektrawler Elisabet Christina KW. 41, Willy KW. 141, MK. Tiny KW. 145. BIOSCOPEN Cinema Marquette, Ruysdaelstraat. Zaterdag 19 en 21.15 u.: „Rufus”; zondag 14 u.: „Tar zan’s avonturen”, 1" - 21.15 u.„Rufus”. TENTOONSTELLINGEN Expositieruimte, Const. Huygensstraat. Ten toonstelling over het leven en werk van Hans Christiaan Andersen; geopend op zondag van 14-17 u. De heer Stolk werd in juli 1905 in I IJmuiden geboren als eerste zoon van I een eenvoudig vissersgezin, dat later met I nog acht kinderen zou worden uitge- breid. Hij bezocht de christelijke Comité- I school aan de President Steynstraat, I waarvan vele oudere plaatsgenoten zich I waarschijnlijk „meester Severs” nog van I zullen herinneren. Het gezin Stolk was groot en de verdiensten laag, zodat de elfjarige Jan door zijn krantewijk voor een welkome aanvulling kon zorgen. La ter wist hij een melkwijk te bemachti gen, waar per dag twaalf werkuren mee waren gemoeid, hoewel een weekloon I van zestien gulden hem in die tijd door I vnlon urord Hord-irt ipen de in de >er bos 00 bos. dt rut ’s werd ld. e twee „luxe” van de tn' sprong ibarber I j □stelein I skroten I 85, bo- I n 2025, 540-580, DIVERSEN Alarmnummers: politie 19033, brandweer 16400, ongevallendienst 15400, Hoogovens 02510- 96000. Gemeentelijk sociaal-adviesbureau voor be jaarden. Spreekuur maandag van 11 tot 12 uur in de Spaamestraat 2, IJmuiden. Telefoon 19124, toestel 46. Stichting Huishoudelijke en Gezinsvoorlich- ting, Willebrordstraat 102. Spreekuur leidster van half tien tot half een. Velserbad, Briniostraat, vrij maandag 6.45-8 en 16.30 tot 18 uur. Badhuizen, Snelliusstraat, IJmuiden en „Concordia”, Velsen-Noord, zaterdag geopend tot 17.30 uur. Driehuis, aula „Paulinum”, zaterdag 20.15 uur: Santpoortse Jeugd Operette met ,,D» moorse markies”. BIOSCOPEN City, zaterdag en zondag 19 en 21.15 en maandag 20 uur: „Het mysterie van de zeven gouden vampiers”; zondag 14.30 uur: „De viijand van de Bengaalse lanciers”. Stadsschouwburg, zaterdag en zondag 20 uur: „Slipje uit voor Alvln”; zondag 14.30 uur: tekenfilm „De drie musketiers”. TONTOONSTELLING EN MUSEA Museum Beeckestijn, Rijksweg, Velsen-Zuid. Stijlkamers en oude gebruiksvoorwerpen. Da gelijks geopend van 14 tot 17 uur. Noordelijk Koetshuis, dagelijks (behalve maandag) van 14 tot 17 uur: expositie Marga de Jager. Pleter Vermeulen museum, Cultureel Cen trum, Moerbergplantsoen. Geopend maandag tot en met vrijdag van 9.30 tot 12 uur en va 14 tot 15.30 uur. Stadhuis, bezichtiging op werkdagen tussen 10 en 12 uur. Hij bleef als aannemer actief tot de bezetting in 1940 en de heer Stolk voor zag terecht moeilijke tijden. Hij wendde zich om raad tot de toenmalige directeur van de Raad van Arbeid, de heer Kieft die hem adviseerde onmiddellijk te stop pen. „Anders moet je voor de Duitsers bunkers bouwen en word je bij de vijand ingeschakeld”, voorspelde hij. DIVERSEN ZATERDAG 30 MEI Progress-sociëteit, Const. Huygensstraat. Ge opend vanaf 20 u. Donkey Shot, A. Verherentstraat. popfilm. ZONÖAG 1 JUNI Zwembad Waterakkers, Kerkweg. Buitenbad 10-18 u. Kinderboerderij, Vrljburglaan. Geopend 14- 17 u. Bowlingcentrum, Vrijburglaan. Geopend 12- 01 u. MAANDAG 2 JUNI Zwembad Waterakkers, Kerkweg. Buitenbad geopend 7-18 u. Kinderboerderij, Vrijburglaan. Geopend 14- 17 u. Bowlingcentrum. Vrijburglaan. Geopend 12- 01 u. Progress-sociëteit, Const. Huygensstraat. Ge opend vanaf 20 u. Alarmnummers. Politie 32121, milleuklachten 96000. BIOSCOPEN Cinema Palace (Gr. Houtstr.) 15.30, 19 en 21.30 u.„De twee missionarissen”, 14 j. Vandaag 24 u.„Het bloed van Dracula”, 18 j. Zondag 13.30 u.„Duizend tomahawks tegen Winnetou”, a.l. Frans Hals (Frans Halsplein) 19 en 21.50 u. tev. zond. 14 u.: „Ontsnapt van duivelseiland”, 18 j. Vandaag 23.30 u.: „Commandoraid bij ochtendgloren”, 18 j. Lido (Houtplein) 14 en 20 u. „The Towering inferno”, 18 j. Vandaag 23.45 u.: „Blue Movie”, '18 j. Luxor (Gr. Houtstr.) 14, 19 en 21.15 u. tev. zpnd. 16.15 u.„De 4 musketiers”, 14 j. Vandaag 23.45 u.„Pat Garret en Billy the Kid” 18 j. Rembrandt (Gr. Markt) 13.45, 19 en 21.30 u. tev. zond. 16.15 u.: „Tommy”, 14 j. Roxy (KI. Houtstr.) 14.30, 19 en 21.30 u.: „Het spookbeeld van de vrijheid”. 14 j. Vandaag 24 u.„High Noon”, 14 j. Studio (Gr. Markt) 19 en 21.15 u. tev. zond. 16.15 u. maandag 14.15, 19 en 21.15 u.- „Kir van de zon”, 18 j. Zondag 14 u.: „Hoogtepui ten uit 50 jaar Disney tekenfilms”, a.l. oorten a twee t even aaiden handel it va- Hele oor de :r tak e drie 5 werd azend- I mt per I jtplan- I it t^r- I van I uit IJmuiden, oud-directeur pe- I nen nu kocht. I >P )e re n is nu komen e klok, ilemaal lag uit grote I streken van 17 Maandag 26 mei: Hektrawler Rijn mond V KW. 42, Rijnmond III KW. 43, Cornells den Duik KW. 144, Jan Maria KW. 171, Frank Vrolijk Czn. SCH. 81. MT. Robert IJM. 30, Protinus IJM. 154, Ora et Labora KW. 51, Jacob KW. 55, Marry Martin KW. 149, Soli Deo Gloria KW. 152, Ursinus VL. 1, Elly VL. 73, Michiel Jan VL. 110. MK. Eben Haezer IJM. 18, Drie Gebroeders IJM. 20, Maar ten Cornelia IJM. 44, Swift IJM. 115, Janny Jacoba KW. 4, Ada KW. 29, Maarten KW. 105, Wilma KW. 113, Valk KW. 185, Elly KW. 187, Hans KW. 189, Jana KW. 213, Agatha KW. 214, Jacob Senior KW. 226, Dieiwina WR. 45, Leen- dert Jan SCH. 256, Albert UK. 1. keurd wegens een tekort aan adem, zodat het spaarpotje een betere bestem ming kon worden gegeven. Met zijn jonge bedrijfje begon hij links en rechts overal klusjes aan te nemen, welk harde werken in 1929 werd bekroond met de vestiging als hoofd-aannemer. Zijn eerste huizen bouwde hij aan de Zeeweg, recht tegenover de Heerenduin- weg. De woningen staan er nog altijd en volgens de heer Stolk zijn het „wonin gen om te kussen”. Hierna was de jonge aannemer niet meer te remmen en ge durende de volgende jaren bouwde hij overal in Nederland. Zoals veertig wo ningen in Oegstgeest, een grote school in Leiden en een kleuter vakantiekolonie in Petten. „Dit laatste bouwwerk kostte toen 60.500, ik weet het nog precies, maar het leek Soestdijk wel”, weet de heer Stolk zich nog te herinneren. Toevallig vernamen wij onlangs dat men van deze zijde bij wijze van grote erkentelijkheid een glas-in-loodraam wilde schenken voor het gebouw dat „De Branding” enige jaren geleden aan de Ampèrestraat heeft betrokken. De oudste zoon werd om advies gevraagd en deze antwoordde, zijn vader kennende: „Dat zou ik maar niet doen, want hij is in staat bet raam er weer on.middellijk uit te trappen. Hij hoeft niets te hebben van hetgeen door jullie met dubbeltjes en kwartjes bij elkaar wordt gebracht.” Een dergelijke figuur is dus enige jaren geleden niet voor niets koninklijk onderscheiden, vooral omdat de heer Stolk inmiddels heeft besloten de gehan dicapten uit deze gemeente ter gelegen heid van het gouden jubileum van het bedrijf een nieuwe en kostbare verras sing te bereiden

IJmuider Courant | 1975 | | pagina 5