bmp sluizen m havens Liberaal Kamerlid Keja bepleit omscholing van werklozen C. Blok veertig jaar in dienst bij Vermande IÉ (fl D G Bil Dx O’ s es tie tes 50 150 150 Igt [u i Wasserij DUYN zi F* p VVD-vergaderin in metnico scheepmaker VAN LEERLING HANDZETTER TOT AFDELINGSCHEF Gouden sieraden uit woning gestolen «t ,,’t Braambos” 7 ZATERDAG 3 1 MEI 1975 NIEUWS PLAATSELIJK 7 „Clubje” IJmuiden L? I dto»' ireau ,1 ureau IING 3-31774J 11.) VELSEN Na de donderdag avond in IJmuiden gehouden hear ing, waar de bewoners van Zee- en Duinwijk hun eventuele bezwaren en wensen tegenover het Velsense college van B. en W. konden ken baar maken, is bij de heer Koos Stil- lebroer, voorzitter van de afdeling Velsen-IJmuiden van de VVD op nieuw de vraag gerezen of de le vensomstandigheden in Nederland nu inderdaad zo beroerd zijn gewor den, als men ons van bepaalde zijde al geruime tijd tracht voor te hou den. Het was hem namelijk tijdens deze bijeenkomst opgevallen dat vrijwel door geen enkele aanwezige problemen ter sprake werden ge bracht als onderwijs, huisvesting en overloopbeleid, terwijl men zich wel uitvoerig heeft beziggehouden met vraagstukken als „waar laat ik m’n auto” en „waar doet de hond z’n hoop”. Uit dit alles meende de heer Stillebroer te mogen concluderen dat het in ons land nog best om uit te houden is. lureau Driehuis Velsen-Noord Beverwijk Omscholing Bakkum Castricum Uitgeest Wijk aan Zee Heemskerk IJmuiden-Oost Velsen-Zuid Santpoort - ,,J3s tl (Van een onzer verslaggevers) (ADVERTENTIE) naar 3 9 p. 3 8.30 17.00 •verkl traat n Iwerkl straat n Voorts zou de VAD een mooie gele genheid zijn geweest iets aan spreiding te gaan doen, maar uit het verloop van de discussies wilde de heer Keja nu reeds afleiden dat het uiteindelijk resul taat een „Vijftig van Kok” zal worden, in plaats van de bekende „Tweehonderd van Mertens”. BEVERWIJK. Uit een woning aan de Dreef is donderdagnacht ingebroken. Na het slot van de achterdeur te hebben vernield kon men het huis binnenkomen. Er zijn gouden seiraden en een postzegel album verdwenen. gebeurd, een fabriek zich moest beroe pen op enige honderden ongeschoolde arbeidskrachten uit Liverpool, omdat de vakante plaatsen niet door Nederlanders konden worden bezet. Zoals gewoonlijk werd dit betoog van de heer Keja door zijn partijgenoten met aandacht en instemming beluisterd, waarna de tweede helft van deze verga dering voor een geanimeerde gedachten wisseling werd bestemd. 24 mei t/i» >t 10 uur. AMSTERDAMSEVAART 20 HAARLEM - TEL. 322462 B 1 uw dierti i prima vi •n Donaio Umuida verkl raai 11 Tenslotte bleek de heer Keja ook niet zonder kritiek op de „geldsmijterij” bij de subsidies van het ministerie van CRM, terwijl hij voorts van mening was dat er steeds minder controle mogelijk is op de enorme bedragen, die aan ontwikkelingshulp worden besteed. Van daar dat hij adviseerde de defensiebe grotingen van deze landen meer en beter in het oog te houden. R.K. Engelmunduskerk, Driehuizerker- kweg 9.30 uur: latijnse hoogmis; 11 uur: viering met jongerenkoor; 18 uur: mis. R.-k. Kerk. H. Joseph, Wijkerstraat- weg 55, zaterdag 19 u„ zondag 9, 10.30 en 12 u. Ned. Herv. Kerk. Noorderkerk, Stra- tingplantsoen, zondag 10.15 u. ds. J. G. Bouwman. Geref. Kerk, Koningsweg 39, zondag 9.30 u. kand. H. J. Nieuwenhuis (Kinder- nevendienst), 17 u. ds. A. van Leeuwen. R.-k. Kerk. H. Agatha, Breestraat 101, zaterdag 19 u„ zondag 8.30, 10, 1 1.30 en 18 u.; O. L. Vrouw van Goede Raad, Arendsweg 57, zaterdag 19 u„ zondag 9, Ook van de voor de verkiezingen be loofde inspraak is volgens de heer Keja niets terecht gekomen. Minister Vrede- ling heeft bijvoorbeeld een nieuw per soneelsbeleid ingevoerd zonder met de organisaties te overleggen en ook werd onlangs door minister Van Doorn een sportnota opgesteld, waarbij evenmin ie mand werd gehoord. Uit dit laatste zou u de indruk kun nen krijgen dat Nederlandse program ma’s per definitie „hersenarbeid” verei sen. Zo is het natuurlijk ook weer niet Het VARA-programma Triologie, waarin Louis van Dijk in het zonnetje werd gezet omdat hij nu tien jaar lang bij dezelfde baas werkt (te weten het Trio Louis van Dijk), was bijvoorbeeld een smaakvol, aardig en met de vereiste hoeveelheid fantasie iti elkaar gezet pro gramma. Louis, die de reputatie geniet dat hij aan ieders pianospel kan horen wie hij of zij is, moest raden wie er onzichtbaar voor hem piano speelden. Hij schoot raak bij Jules de Corte en Ramses Shaffy, had de grootste moeite met het pianospel van de violiste Vera Beths, en struikelde ook over het twee handige spel van Joop Koopman. Als beloning kreeg hij van iedereen inscripties met cadeautjes, en als belo ning daarvoor was hij weer bereid om Ramses en Liesbeth te begeleiden en zelf ook het een en ander met John Engels en Jacques Schols te spelen. Frans Boelens had het geregisseerd en het was, zomer of geen zomer, een goed program ma. Het leek de heer Keja in dit verband ook wel nuttig er even op te wijzen dat na twee jaar socialistisch regeren het aantal werklozen meer dan verdubbeld met 5 ji ■anaf ig Incl. BH larlem. Rijk Ie. MARCt uit. Marei <TRON® maha type 5000,- Oi» 023-25584 vOOövWj oorlog moest er puin worden geruimd en moest men opnieuw beginnen.” In zijn toespraak memoreerde de di recteur de jarenlange vriendschap die bestaat tussen de jubilaris en zijn grote vriend en collega de heer J. Boon. „Met zijn kameraad Boon heeft de heer Blok altijd samengewerkt en ook wel samen gespannen. Het is een onafscheidelijk duo, met het moto „eendracht maakt macht”. Zo waren zij nogal pretentieus en brachten met hun vragen anderen soms tot wanhoop. Maar die tijd is voorbij, de strijd is gestreden. U heeft nu beiden een goede positie. U heeft uw vakmanschap bewezen. Maar denk nu niet dat u op uw lauweren kunt gaan rusten, want er moet nog veel gebeuren. Ik hoop dat u uw taak in de goede samenwerking zoals die altijd heeft bestaan kunt blijven uitvoeren. Een belangrijke voorwaarde hiervoor, name- lijk het scheppen van een goede sfeer, is de jubilaris wel toevertrouwd. Hij is een goedaardig mens.” Na deze uitspraak sprak de heer Allan zijn felicitatie uit tegenover de jubilaris en zijn familie. Namens’ directie en personeel mocht de heer Boon, de vriend van meneer Blok, het cadeau aanbieden. Het was een geldbedrag voor een buitenlandse reis voor de heer Blok en zijn echtgenote. „Goede wijn behoeft geen krans.” zo sprak de heer Boon, „we kunnen zo langzamerhand wel zeggen dat je tot de inboedel van het bedrijf behoort. Maar jij valt onder de goede inboedel, en dan is het zeker geen schande om je veertig dienstjaren uit te dienen.” Na deze feestelijkheden sprak de heer Blok zijn dank uit voor de goede woor den en de cadeaus, waarbij hij vooral zijn waardering uitsprak over de aanwe zigheid van Vermande’s oud-directeur en over het feit dat zijn beide ouders nog in staat waren deze voor hem en zijn familie heuglijke dag, mee te maken. Met deze ontboezeming werd door hem vrijdagavond in gebouw ,,’t Braam bos” aan de Zeeweg in IJmuiden-Oost de heer G. W. Keja ingeleid, die als VVD-lid van de Tweede Kamer op een openbare vergadering van de plaatselijke afdeling van deze partij het woord zou voeren. Hieruit bleek dat de heer Keja beduidend meer kritiek had op het hui dige kabinet Den Uyl, dan de inwoners van Zee- en Duinwijk donderdagavond op het beleid van het Velsense gemeen tebestuur. De heer Keja was immers van oordeel dat deze regering al geruime tijd bezig is van de ene calamiteit in de andere te rollen, met de daar onvermij delijk aan verbonden ruzies om alle problemen weer op te lossen. Volgens de heer Keja zijn de gevleugelde woorden „Lijmen. Jan!!” van Wim Kan nimmer zo actueel geweest als nu. Maar ja, goed programma of geen goed programma, een beter programma was natuurlijk toch „Zomaar een jo chie”. Een Engelse aankoop. Het werd een gedramatisterde documentaire ge noemd, liet de moeilijke jeugdjaren zien (in oud prentbriefkaarten-bruin) van een joods jongetje in het Londense East End, en bleek een soort Engelse versie te zijn van onze „Kees de jongen”. Beter dus dan de serie Sam. Ik noteerde een aardi ge dooddoener van de vader, die aan astma leed en daaraan ten gronde ging. Toen zijn zoontje ongerust naar zo’n hoestbui keek, zei hij„It is not the cough that carries you off. It is the coffee that carries you offee”. Te verta len is het niet (het is niet de hoest die je opbreekt, maar de koffie), maar ik neem aan dat u er geen moeite meer mee zult hebben, na zo’n twintig Engelstalige pro gramma’s deze week te hebben bekeken. Hoe zouden de Amerikaanse en de Engelse televisie het zogeheten gesloten seizoen op vangen, vraag je je wel eens bezorgd af? Vullen zij dan hun avonden met Nederlandse en Belgische series? Ook gisteren, notabene de vrijdagavond die door de omroepen tot minstens als „de tweede avond” van de week wordt beschouwd (na de zaterdagavond, met al zijn akkoorden), was het weer raak. Kung Fu en de Hammonds bij de AVRO, en De Schutters plus nog twee andert Engelse programma’s bij de VA RA. Vooral als Kung Fu automatisch overvloeit in de Hammonds, voel ik iets van gêne, omdat je als Nederlandse kijker toch minstens het recht hebt er even aan herinnerd te worden dat je een Nederlander bent en geen Amerikaan met een Engels paspoort. Via Sportpano- rama had dat toch gemakkelijk gekund. Ik heb het even voor u nagerekend: deze week kregen we alleen al aan series negen Engelse afleveringen, zeven Amerikaanse, een Zweeds-Duitse en een Duitse te zien, plus dan nog eens drie Amerikaanse, zogeheten bioscoopfilms. Ik krijg dan ook steeds meer de neiging links te gaan rijden, en hamburgers met tomatenketchup te eten. Toch is het natuurlijk de vraag of de kijkers niet reden hebben wel zo blij te zijn met De Schutters en de Hammonds, als met eigenhandig gemaakte Nederlandse pro gramma’s die van mindere kwaliteit zijn. De TROS is niet voor niets de troost voor zieke en vermoeide mensen gewor den. Vrije Evangelische Gemeente, Van Riemsdijklaan 1, zondag 10 en 17 u. ds. P. J. Mietes (Zeist). Pinkstergemeente Beverwijk - Heems kerk, Lingestraat 29, zondag 10 u. de heer Schenk (Zwolle). Chr. Geref. Kerk, Koningstraat 119, zondag 9 u. ds. R. van Beek, 14.30 u. nrof. dr. J. P. Versteeg. Doopsgezinde Gemeente, Meerstraat 62, zondag 10 u. ds. H. Luikinga. R.-k. Kerk. O.L. Vrouw Hemelvaart, Brederodestraat, zaterdag 19 u„ zondag 9 en 11 u. is, terwijl de opbrengsten van het aard gas worden misbruikt om de overheids uitgaven tot ongekende hoogte op te voeren. En omdat bovendien het onder nemersklimaat steeds meer wordt ver slechterd, stelde het liberale kamerlid de vraag of het niet gewenst zou zijn de daarvoor in aanmerking komende werk lozen tot omscholing te verplichten en daarbij het begrip „passende arbeid” enigszins te herzien. Wast hij noemde het absurd dat, zoals onlangs in Dordrecht is L - 1 Door dit alles meende het liberale kamerlid dan ook te mogen spreken van een „nationale tragedie”, ook al omdat minister-president Den Uyl steeds meer wordt genoodzaakt aan groot deel van zijn tijd te besteden met pogingen dit „clubje” bij elkaar te houden. Zonder daarbij evenwel te verzuimen het eigen imago voortdurend op te vijzelen. Het letterteken en nummer KW. 55 was bij de rederij Haasnoot niet onbe kend en het was de eerste ijzeren logger van de rederij die in 1903 als zeillogger onder de naam Nicolaas in de vaart is gekomen. Het schip was afkomstig van de werf Gebr. Boot te Leiderdorp en Huig van der Plas ging er mee ter haringvisserij. Andere schepen van N. Haasnoot wa ren in dat jaar de houten zeilloggers Marie KW. 59 schipper Jeroen den Hol lander, Anna KW. 50 Pieter Haasnoot, Arie KW. 62 Dirk Ros en Martina KW. 99 Dirk den Haas. De rederij was boven dien nog in het bezit van vier bomschui ten en dat waren de Baron van Wasse naar van Catwijck KW. 35 schipper Leendert Haasnoot. De Vrouw' Anna KW. 54 Arie den Haas, De Gezusters KW 57 Jacob Plokker en de Volharding KW. 58 waar Teun Guijt schipper op was. Toen de Nicolaas in 1903 nieuw in de vaart kwam had het schip een bruto inhoud van 109 ton bij een lengte van 24,51 m. en toen aan het einde van de jaren twintig een groot aantal zeillog gers van een motor werden voorzien werd ook de Nicolaas KW. 55 daarmede uitgerust. Het schip kreeg een 2 cil Kromhout van 100 pk en ging in 1929 Voor het eerst als motorlogger ter ha ringvisserij onder schipper Jacobus Schaap. De Firma N. Haasnoot was toen in het bezit van 5 motorloggers. In de jaren dertig ondergingen vele loggers een belangrijke verbouwing. Om het laadvermogen uit te breiden werd een aantal loggers verlengd en ook de Nicolaas genoot het voorrecht dit te ondergaan. De bruto inhoud steeg toen tot 133 ton en de lengte tot 29,86 m. Het schip kon nog enige jaren aan de visse rij deelnemen en bleef zelfs in de vaart toen ons land was bezet. Aanvankelijk mocht met de trawl in het kustgebied worden gevist vanuit Scheveningen en van februari 1941 af geschiedde dat van IJmuiden uit maar de Nicolaas heeft dat niet meer meege maakt, want op 31 oktober 1940 liep het schip op een mijn en is toen gezonken. De 5 bemanningsleden zijn bij deze ramp om het leven gekomen. Het tweede schip dat van de Rederij N. Haasnoot verongelukte was de Motor I KW. 57 die in 1940 door de bezetter werd gevorderd en na verbouwing in dienst kwam bij de Kriegsmarine onder Duitse bemanning als M 3234 later M 3604 bij de Minensuch Flottillen. Op 17 september 1943 liep dit schip nabij Os tende op een mijn en is ten onder gegaan. In het jaar 1968 dat de nieuwe KW. 55 Johanna Lydia werd verkocht beëindigde de Firma N. Haasnoot haar bestaan. De andere, oudere schepen, wa ren toen al van de vloot afgevoerd. ARIE VAN DER VEER IJMUIDEN In het jaar 1962 werd door de n.v. v.h. Firma N. Haasnoot een nieuwe motor- trawler in de vaart gebracht, ge bouwd door de Sleephelling Maat schappij Scheveningen en Johanna Lydia KW 55 heette. De tewater lating had op 4 december 1961 (Van een onzer verslaggeefsters) VELSEN. „Vandaag herdenken wij het feit dat Cor Blok veertig jaar gele den bij Vermande in dienst kwam als leerling-handzetter. Nu zien wij hem als jubilaris in de functie van chef van de monotype-afdeling van het bedrijf.” Met deze woorden startte de heer J. Allan, directeur van de grafische afdeling van Drukkerij Vermande en Zn., zijn speech bij de viering van het 40-jarig dienstju- bileum van de 55-jarige heer C. Blok. „U kwam bij ons in dienst tijdens de crisistijd en toen gebeurde het wel dat er geen werk was. Voor u betekende dat geen nood: de leerling-zetter werd bouwvakker en klusjesman en als zoda nig mocht u bij de directeur thuis een kolenhok bouwen,” zo sprak de heer Allan. Hij vervolgde: „De oorlogstijd bracht een evacuatie van het bedrijf Drukkerij Vermande en Zn. Haarlem met zich mee. Na d'» R.-k. Kerk. H. Pancratius, Dorpsstraat, zaterdag 18 u., zondag 7.30, 9.30, 11.30 en 18 u.; Bethlehemkerk, Piet Heinlaan, zaterdag 18 en 19 u., zondag 8, 9.30 en 11 u. Doopsgezinde Gemeente. Brandweer kazerne, Brakenburgstraat, zondag 11.15 n. ds. B. J. C. Piso. Ned. Herv. Kerk. Kerkplein, zondag 10 u., mevr. Kors; Morgensternkerk, Vrij- burglaan, zondag 19 u. hervormd-gere- formeerde welkomdienst. Geref. Kerk. Morgensterkerk, Vrij- burglaan, zondag 9.30 u. ds. van Leeu wen, zondag 19 u. ds. A. M. Kalkman (herv. geref. welkomdienst m.m.v. groot I. E.J. koor uit Den Helder o.l.v. de heer J. Zeegers. Baptistengemeente IJmond, Maerten van Heemskerkstraat 41, zondag 10 u. de heer W. J. Blanken (H. Avondmaal), 10 u. zondagsschool, 1 9u. Jeugddienst. R.-k. Kerk. O.L. Vrouw Geboorte, Lan- gebuurt 37, zaterdag 19 u., zondag 8, 9.30, 11.30 en 18 u.; aula Vrijburgschool, za terdag 19.30 zondag 9.30 u. Hervormd-Gereformeerde Gemeente. Dorpskerk, Kerkbuurt. Uitgeest, zondag 10 u.; Hervormde kerk, Dielofslaantje, Akersloot, zondag 10 u. R.-k. Kerk. H. Odulphus, Odulfstraat, zaterdag 19.15 u„ zondag 8. 9.30 en 11.30 u.; Heliomare, Relweg, zondag 9.30 u. Ned. Herv. Kerk. Julianaplein, zondag 10 u. ds. A. Goudsmit Aalbers (Gezins- dienst). Nederlands Hervormde Kerk, Kanaal straat 10 en 19 uur: ds. J. M. D. van der Berg. Christelijk Gereformeerde kerk, Mar conistraat, 10.30 uur: ds. D. H. Blesma; 17 uur: ds. R. van Beek. Oud-Katholieke kerk, Koningin Wil- helminakade, 10 uur: misviering. Leger des Heils, Edisonstraat 10 uur heiligingssamenkomst, 19.30 uur: opwek- kingssamenkomst. R.K. Petruskerk, Venusstraat, zat. 19 uur: bijzondere dienst, 10 uur: Hoogmis en 12 uur: dienst met zang. Gereformeerde Kerk, Ichtuskerk, Snelliuss-traat 9.30 uur: ds. L. Dorst. (Kindernevendienst); 17 uur: ds. J. L. Bel. Petrakerk, Spaarnestraat 9.30 uur: ds. J L. Bel; 17 uur: T. Wielsma. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt), Burgemeester Rambonnetlaan 9.30 en 17 uur: Dienst des Woords. Zeewegziekenhuis (Aula), 9:30 uur: ds. G. E. Bakker. R.K. Gregoriuskerk, Kanaalstraat 224: zondag 9 uur, mis met zang. Doopsgezinde Gemeente, ,,’t Braam bos”, Zeeweg, 10 uur: ds. W. Veen. Baptistengemeente IJmond: J. R.-k. Kerk. Mariakerk, Spoellaan 1, zaterdag 18.30 u„ zondag 9.45, 11. 12.15 en 17 u.; H. Laurentius, A. Verherent- straat 2, zaterdag 19 u„ zondag 8.30, 10, 11.30 en 18.30 u. 10.30 en 18 u.; Regina Caeli, Hilbers- plein, zaterdag 19 u., zondag 10. 11.45 en 19.30 u.; Apostelkerk, Van Riemsdijk laan, zaterdag 19 u„ zondag 9.15, 11, 12 en 17 u.; H. Jozef, Laan der Nederlan den 68, zaterdag 19 u„ zondag 9. 10.30, 11.45 u en 19 u.; St. Jozefrustoord en Lommerlust, Peperstraat 17, zaterdag 18.30 u., zondag 7.30 en 10 u. Voor directe bediening (H. Oliesel) voor Beverwijk, Wijk aan Zee en Vel sen-Noord op zondag en werkdagen bel len 28041 (telefoonnummer St. Jozefrust oord). Ned. Herv. Kerk. Grote Kerk, Kerk straat, zondag 10 u. gezamenlijke dienst met De Opgang; Opgang, Florastraat, zie Grote Kerk; Vredevorstkerk, Laan der Nederlanden 152, zondag 10.30 u. ds. R. Pomp; Prinsesselaankerk, Prinsesselaan, zondag 10 u. ds. R. van 'tLindenshout. Geref. Kerk. Middelaarkerk, Moens- plein, zondag 9.30 u. ds W. Baas van Amsterdam (Herv.-geref. jeugddienst Kindernevendienst), 17 u. kand H. J. Nieuwenhuls; Vredevorstkerk, Laan der Nederlanden 152, zondag 9 u. ds. C. Meijer (Kindernevendienst). 17 u. ds. C. Meijer Z. 13 Geref. Kerk (vrijgemaakt). Immanuel- kerk, Olieslagerslaan 20, zondag 11 u. ds. C. J. Breen (Amsterdam), 17 u. Lees- dienst. Enschedelaan: 9.30 uur: ds. J. Tiersma; 19 uur: ds. L. Dorst; Prov. Ziekenhuis, 19 uur: ds. L. Dorst. Hervormde Gemeente, Dorpskerk uur: ds. D. J. Spijkerboer. De Hoeksteen, Willem de Zwijgerlaan 10.30 uur: ds. D. J. Spijkerboer. Volle Evangelie Gemeente, gebouw „Beréa”, Patriciuslaan, 10 uur: J. J. Bronsveld (met gelijktijdig kindersamen- komst en oppasdienst); 19.30 uur: E. Jongman. De jubileerende C. Bok (rechts) wordt door zijn vriend en collega Boon gefeliciteerd met zijn 40-jarig dienstjubileum bij de Coenstraat 10 uur: A. J. Visser; 10 uur: zondagsschool; 19 uur: avondmaaldienst. Gereformeerde kerk Betheikerk, Zee weg 9.30 uur: T. Wielsma (Kinderneven dienst); 17 uur: ds. L. Dorst. Vereniging van Vrijzinnig Hervorm den, Zeeweg ,,’t Braambos”, 10 uur: W. A. Bos. RK Laurenskerk, Willemsbeekweg, zat. 19 uur: dienst met zang, zondag 9.30 uur Hoogmis; 10.45 uur: gezinsdienst en 12 uur dienst met zang. Vergadering van Gelovigen, Abelen straat 1, 10 uur: Eredienst, donderdag 19.30 uur bijbelbespreking. Oud-Katholieke Kerk, Sparrenstraat 10 uur Hoogmis. Pinkstergemeente, 10 uur: B. Hoeken dijk; 19 uur: D. P. Hartendorp. Hervormde Gemeente, Engelmundus kerk, 9 uur: H. R. Homburg (morgenge bed); 10 uur: J. H. W. Warners. RK Parochiekerk, Frans Netscherlaan, zaterdag 19 uur: mis; zondag 9 uur: mis met zangkoor, 10.30 uur: mis. Gereformeerde Kerk, Burgemeester plaats, de overdracht op 16 februari 1962 en op 20 februari ging schip per H. Messemaker er mede voor de eerste reis ter visserij. Het schip, dat we hier op de foto zien meet 263 bruto ton, is 37,10 meter lang over alles, 32,50 meter lang tussen de loodlijnen, 7,22 meter breed, 3,65 meter diep en heeft een diep gang van 3,60 meter. De hoofdmotor was een Bolnes van 720 pk, die in 1974 is vervangen door een Bolnes van 1200 pk, toen het schip niet meer toebehoorde aan de Rederij Haasnoot, omdat de Johanna Lydia in 1968 werd verkocht aan C. Krijgsman en de naam Jacob KW 55 kreeg. Tevens werd het schip verbouwd voor de uitoefening van de boomkorvisserij.

IJmuider Courant | 1975 | | pagina 7