SPECTACULAIRE SLOOP VAN LEEG FABRIEKSGEBOUW Rob Agerbeek in de Jazzcorner Koers Kampioen Verdachte gaf zich gelaten over aan het noodlot I WW metnico scheepmaker Geen spreekuur Noodzaak IJsselmeerwaterwinning betwijfeld HBC zegevierde in Kontakt-toernooi Siemens inbouwapparatuur bij HSR J NIEUWS PLAATSELIJK 1975 3 JUNI DINSDAG PHILIPS! - Twijfel Uitscheiden Overbodig Pech L BEVERWIJK De kogel is ein delijk door de kerk. Maandagmor gen is het sloopbedrijf gebr. Dotte- lier uit Haarlem begonnen met de afbraak van het leegstaande fa briekspand van metaalgieterij „De Nijverheid” aan de Koude Horn. Het terrein moet over maximaal zes weken schoon worden opgeleverd. Directeur Suyk van De Nijverheid, vorig jaar naar Hoorn in een nieuwe fabriek getrokken, deelde mee, dat nog steeds onderhandelingen wor den gevoerd met een projectontwik kelaar over het plan aan de Koude Horn een woon- annex kantoorflat te bouwen. Philips batterijen, een van die kleine dingen die vandaag de dag nog lang meegaan. Heel veel mensen weten het al, Philips batterijen gaan heel lang mee. Hani5 Kampers"?®3?349^0 Telefoon rem eigen Pa Sag ook op *a o.a6 uuf> geopend HILIPS’ (ADVERTENTIE) (Van onze kunstredactie) (Van een onzer verslaggeefsters) (Van onze wielermedewerker) (ADVERTENTIE) 1980 en (Van onze rechtbankverslaggeefster) (ADVERTENTIE) Het hangt af van de kwaliteit van die grappen of je nog bereid bent af en toe te lachen. Arthur trok zijn broek uit. Meer zou ik niet hoeven te zeggen, maar ik wil toch nog één voorbeeld geven van de krampachtige, achter de schrijftafel bedachte grapjasserij die werd uitge sproken. Toen ze even boos was op haar buurman zei Maude tegen Arthur: „Haal een vis uit de koelkast en gooi ze samen voor de zeehonden”. Tja. con- riienk Maude zegt iets, haar dochter Carol ant woordt met een wise-crack alias spitse geestigheid, waarop haar binnenkomende stiefvader Arthur daar weer overheen komt met de alles overtreffende grote grap Dat heeft natuurlijk niets te maken met de schildering van het werkelijke leven, maar dat hindert ook niet, de af spraak tussen de tv-makers en de tv- kijkers is, dat we al die mensen als voertuigen van de grappen beschouwen. Dat neemt niet weg dat die voertuigen pas geaccepteerd worden, en pas echt leuk worden gevonden, als ze toch nog menselijke trekjes herbergen. In Aktua TV interviewde Bob Kroon Anwar Sadat. Sadat maakt op mij altijd een integere indruk, hij doet steeds pijn lijk nauwkeurig zijn best de vragen juist te beantwoorden, en hij laat ook merken dat hij op bepaalde vragen niet het ant woord kan geven dat hij in gedachten heeft. Oud-generaal Kruis, die een boek geschreven heeft, zei dat hij bepaald geen derde wereldoorlog voor de deur ziet, maar hij waarschuwde wel voor de militaire overmacht van het communis tische blok. In feite blijkt Oost-Europa in alles superieur, want ook het aantal ooievaars is daar aanzienlijk groter dan bij ons. Wij kweken nu heel schuchter wat extra ooievaars in het ooievaarsdorp „Het Liesveld”, zoals we ook heel aarze lend de F-16 bijbestellen. verspreid liggende glasscherven op het direct naast de fabriek gelegen wandel pad en de Spoorsingel wekten nogal wat wrevel bjj de wandelaars en de automo bilisten op. De Nijverheid-directie wilde wel een kijkje komen nemen. Dat be zoekje moet snel na het ontvangen van de gemeentelijke brief gedaan zijn, want Maandagmorgen werd begonnen aan de spectaculaire sloop van de lege me taalgieterij „De Nijverheid” aan de Kou de Horn, tegenover het Meerplein. De dragline zocht zich met de hydraulische arm gemakkelijk een weg door steen en metaal. Na Maude kwam Ben. Chiel Montagne vertelde dat de makers van het pro gramma rond Ben Cramer „met elkaar er erg hard aan hadden gewerkt”, blijk baar een grote bijzonderheid anders had hij het niet hoeven te vertellen. „Hoe was de samenwerking met Ben, uiter aard prettig?”, vroeg Willy Dobbe, die er dus ook niet voor spek en bonen bij zat. Vervolgens kregen we een keurig gearrangeerd programma te zien zoals dat nu al jarenlang zonder succes door Oosteuropese landen naar Montreux wordt gezonden. We zien Ben Cramer in bebloemd gras zitten, in zijn mooiste pak, hij zegt tegen ons: „Ik rook niet, ik drink niet, maar ik hou wel van mijn vrouw”, vervolgens staat hij op en be geeft zich naar een roeibootje dat drie meter verderop met zijn vrouw Caroliene erin ligt te wachten. Vrolijk zingend, met ingebouwd orkest, laat hij vervol gens een bijpassend lied horen. Reden genoeg voor het bestuur van de BDKZ, om een slag om de arm te willen houden. Enige verruiming kwam er al door de suggestie niet over de Kenne- merduinen, maar over „Zuid-Kennemer- duingebied” als infiltratiegebied te spre ken. Ook kwam de opmerking, dat wa ter desnoods ook rechtstreeks, zonder infiltratie dus, vervaardigd kan worden. In „M.A.S.H.” bijvoorbeeld beantwoordt Radar in hoge mate aan dat ideaal en in „All in the family” eigenlijk alle vier hoofdpersonen. Bij het kijken naar „Maude” bekroop mij de grote vrees, dat geen van de hoofdpersonen die extra kwaliteit vertonen, waardoor zij louter en alleen de vervoermiddelen voor de grappen worden. HAARLEM. „U bent zeker wel een bierliefhebber”, zei de Haarlemse politie rechter mr. Vink maandag tegen een 25- jarige Beverwijker en deze kon moeilijk anders doen dan dat toegeven. Want bier hield wel zeer direct verband met de inbraken die hij begin dit jaar had gepleegd. Op 23 januari nam hij achter een café een krat met frisdranken en één met bier mee, omdat hij daar trek in had. Het oud-bruin was hem echter te zoet, en hij schakelde daarna over op gewoon bier dat hij weer elders stal, met wat glazen, Ip’s repen chocola en een platenspeler. Later in april brak hij nog eens in voor 60 en voor een paar guldens ergens anders, weer in zaken in Beverwijk. Dat was toen hij na een ruzie was weggevlucht en achter huizen belandde. Met geweld slaagde hij erin achterdeuren open te trekken. Hierbij had hij ook weer het nodige bier op. Het Leger des Heils, afdeling reclasse ring, noemde hem een eenzame figuur BDZK bereid tot deelneming in miljoenenproject Begin mei schreef de gemeente een brief aan de directie van de metaalgiete rij, waarin werd verzocht dringend maatregelen te nemen om een einde te maken aan de gevaarlijke situatie bij de lege fabriek. De jeugd had danig huis gehouden in het pand en her en der Zijn raadsman mr. Tanger wees erop dat zijn cliënt niet de profiteur is die rovend en stelend probeert aan de kost te komen. Hij werkte goed na een eer dere straf, maar had het tij niet mee. In plaats van nu de WW in te gaan liet hij zich door een vriend overhalen in Fries land te gaan werken. Na enkele weken kwam hij daar tot de weinig opwekken de ontdekking dat de honderden guldens die de vriend hem in het vooruitzicht had gesteld van lucht waren en toen hij weigerde aan een plan tot oplichting van een bank mee te doen kon hij zijn heil elders zoeken. Haast is geboden, wil men in kunnen starten. Het projekt zal zo’n slordige 360 miljoen gaan kosten daarom is het nodig de bereidverklarin gen van de deelnemers alvast neer te leggen in de letters of intent, vooruitlo pend op de definitieve contracten. De De uitslag: 1. HBC 22.249 pnt.; 2. VBA 21.325 pnt.; 3. Kontakt 2 20.627 pnt.; 4. Geel Wit 20.612 pnt.; 5. Klaver Vier 19.772 pnt.; 6. Kompas 19.750 pnt.; 7. Harten Zes 19.475 pnt.; 8. Kontakt 1 19.235 pnt. De koppelprijs ging met 4.759 punten naar het echtpaar Bergman van Kompas. Het bestuur opperde ook nog als mo gelijkheid, dat de Hoogovens wordt ge vraagd een bijdrage te leveren. Per slot van rekening krjjgt het bedrjjf er, zo was de redenering, een extra veiligheid by nu er een derde watertransportnet komt. De watervoorziening is daardoor nog beter gegarandeerd, en daar zou best een vergoeding tegenover mogen staan. „AU in the family” met Archie en Edith Bunker was gebaseerd op „Tot de dood ons scheidt” (om even de Neder landse titel te gebruiken) van de Engels man Johnny Speight, die momenteel bezig is speciaal voor de Nederlandse tv (met name voor de KRO) een serie te schrijven, die door Berend Boudewijn ge regisseerd zal worden. „AU in the family” op zijn beurt „gewon” weer „Maude”, een serie waarvan we gisteren via de TROS de eerste aflevering zagen. Hoofd persoon erin is Beatrice Arthur, een nicht van Archie Bunker, zodat we rus tig van nepotisme mogen spreken in de Amerikaanse seriewereld. De twee al bestaande leidingen van de WRK, van Juthpaas naar Leiduin en de duinen bij Castricum kunnen samen 150 kubieke meter per jaar leveren. BDZK stelt zich daarbij op het stand punt, dat zij liever een volwaardige partner is naast de provincie en Amster dam, dan uitsluitend contractant, afne mer. In elk geval wil zij wel een commissariaat, om op die manier zicht te houden op de besluitvorming binnen de WRK. Kanttekeningen werden ook nog ge plaatst bij eventuele komst van een „aanjager”, waarmee de capaciteit van de bestaande leidingen zou kunnen worden opgevoerd. „Komt die er, dan is het hele WRK-III net pas in 1987 noodzakelijk en dat dan nog volgens wel erg optimis tische prognoses, aldus een van d eambte- lijke adviseurs. Hij achtte de mogelijk heid niet uitgesloten, dat het hele pro jekt overbodig zal blijken te zijn die contacten zoekt en weinig kritisch is in zijn vriendschappen. Het advies was vrijwillig reclassering contact en alleen onvoorwaardelijke gevangenisstraf. De officier van justitie mr. Holtrop merkte op dat verdachte er blijkbaar geen pro blemen mee heeft te gaan stelen als ’t hem zo uitkomt. Hij vroeg zich af hoe deze jongeman dit kan worden af geleerd en hoe hij tegelijk uit zijn eenzaamheid gehaald kan worden. Vragen waar hij althans op dit moment geen antwoord op wist. Hij eiste in totaal twee maanden voorwaardelijk en drie on voorwaarde lijk. Dat zou voor de jongeman, die nu bijna twee maanden in voorarrest zit nog ruim een maand zitten betekenen. Belangrijk punt van bespreking was ook de twijfel, die is gegroeid rond een mogelijke infiltratie van de Kennemer- duinen tot een totaal van 36 miljoen kubieke meter per jaar. Zoals gemeld, wordt deze infiltratie krachtig aange vochten door de Vereniging Milieudefen sie. die de Kennemerduinen het liefst ziet aangewezen als nationaal park. In de nota die over de nationale landschappar- ken onlangs is verschenen, zijn de mo gelijkheden voor een dergelijk gebruik van het natuurgebied drastisch beperkt. (Van een medewerker) HAARLEM. In het gemoderniseer de speeltuingebouw van Klarenhof aan het Brouwersplein verzorgde Kontakt een klaverjastoernooi voor teams en dat leverde een zege op voor het Heemsteed se HBC. Het heeft steeds de leiding in handen gehad. Na de eerste ronde werd HBC op de hielen gezeten door het tweede van Kontakt, maar in de tweede ronde nam VBA die positie over. De VBA-ers kon den het leidende HBC echter niet meer bedreigen. In elk geval zal dit onderwerp punt van bespreking moeten zijn, evenals de voor lopig alleen mondeling bestaande pro vinciale toegzegging, dat de BDKZ er financieel niet slechter hoeft af te ko men bij dit projekt dan wanneer de Westeinderplannen waren doorgegaan. Mr. Vink legde tenslotte in totaal een maand voorwaardelijk en twee maanden onvoorwaardelijk op. Dat betekent dat verdachte op 10 juni vrij is. Deze N.V. Watertransportmaatschappij Rijn-Kennemerland zal blijkens een door de provincie opgestelde nota inzake „Winning, zuivering en transport van IJsselmeerwater” in 1980 moeten kunnen beschikken over een transportsysteem voor IJsselmeerwater naar Wijk aan Zee en de Hoogovens. Daarmee kan 110 ku bieke meter extra worden aangevoerd. HAARLEM. Het clubkampioen- schap lange afstand van de Haarlemse wielerclub De Kampioen wordt donder dagavond verreden op het parcours in het Van der Aartsportpark te Haarlem- Noord. De amateurs, junioren en vetera nen moeten 80 kilometer rijden met onder hen als kanshebbers Ted Blom, Piet Neeskens, Hans en Henny van Leeuwen, Jan v. d. Horst, Hans v. d. Putte, Jo Brink en „Ubbeltje” Kuiper. Mogelijk kunnen ook een Ton Blom, Henk Buis en Freek Cornelisse zich in de strijd op het voorplan mengen. Vorig jaar werd de titel verrassend gewonnen door veteraan Peter de Jong. De nieu welingen moeten 60 km. rijden met als favorieten Ron van Waard, Frits Dreyer, John de Bie en Henny van Lent. De start van alle Categorieën is om half zeven. De Hoogovens zullen, als de derde leiding er is, van deze „WRK II” het grootste deel van hun water betrekken en op die manier een deel van de capaciteit van de eerste twee leidingen vrijmaken. De BDKZ. heeft 19 miljoen kubieke meter water aangevraagd, de provincie zou er 60 miljoen nodig hebben, en de Hoogovens 30 miljoen kubieke meter per jaar. De prognoses over de stijging van het waterverbruik in de komende 25 jaar worden overigens aan gevochten en vormen in VEWIN-kring nog onderwerp van discussie. Voorzitter Thuis, de Haarlemse wethouder, achtte het gisteren raadzaam dat aspect voorlo- Waarom, zo kun je je afvragen, is „All in the family” wel leuk, en zelfs nog steeds leuk, en is „Maude” niet leuk, althans niet leuk genoeg om mij aan het lachen te krijgen? De serie is toch ken nelijk vanuit hetzelfde uitgangspunt ge maakt als „AU in the family” en bij voorbeeld „M.A.S.H.”, dat wil zeggen dat er een vrij simpele komische situatie wordt gecreëerd, die vervolgens op cabaretachtige wijze wordt ingevuld. HEEMSKERK. Burgemeester H. Nielen is verhinderd woensdag spreek uur te houden. Hét spreekuur van wet houder mevrouw Vervelde over huis- vestingsaangelegenheden komt donder dag te vervallen. Keukenkiezers met oog voor perfektie ontdekken Siemens, bekend van radio en televisie, neemt in de markt van keukeninbouwapparatuur een belangrijke plaats in. Technisch perfekt is het in- of onderbouw- fornuis met zijn handige uitrijdbare ovenwagen. In alle glorie staan zij, ingebouwd en wel, te flonkeren in de keuken- toonzaal van HSR. HAARLEM Als Haarlem, Bloemendaal, Velsen en Zandvoort verenigd in de Belangengemeenschap Drinkwatervoorziening Zuid-Kennemerland deelnemen in het IJsselmeerwaterproject dan zal dat voor de afnemers waarschyniyk een ver dubbeling van de kubieke meterprys betekenen. Het BDKZ-bestuur zag deze conse quentie maandagmorgen nog eens onder ogen, maar besloot, ondanks nog andere on zekerheden, voorlopig akkoord te gaan met een „letter of intent”; een bereidverklaring te tekenen door de deelnemende gemeenten, waarmee men zich aansluit bij de WRK. pig maar buiten beschouwing te laten en de gedane opgaven als harde feiten te beschouwen. „De Nijverheid” vergaat in stof De Haarlemse pianist Arnold Klos is uitgenodigd om woensdagavond (aan vang eveneens omstreeks 22 uur) te komen spelen. Hij wordt begeleid door Henk Scheffer op bas en Guus van der Zanden, slagwerk. En in de derde plaats wijst, naar ver luidt, de Raad van Toezicht van de Ken nemerduinen een dergelijke omvang rijke infiltratie af. Hij ging met zijn medebestuursleden de inhoud van de „Letter of intent” na en zo konden er enkele kanttekeningen geplaatst worden, die eerst behandeld zullen moeten zijn voordat een definitief besluit kan vallen. De colleges, commis sies en gemeenteraden van de vier sa menwerkende gemeenten zullen zich nog moeten uitspreken maar deze moeten eerst over alle gegevens beschikken voordat ze dat kunnen doen. Pas na de zomer kunnen die uitspraken verwacht worden en dat was de voorzitter van de BDZK wel wat te lang: „dat accepteert de tegenpartij niet. Dan kunnen we beter nu uitscheiden.” HAARLEM. Begeleid door Hans Beths op slagwerk en bassist Frank Noya geeft Rob Agerbeek vanavond een optreden in jazzcafé At the Jazzcorner, Spaarne 104 in Haarlem. Aanvang rond 22 uur. Zijn argwaan vond vooralsnog geen gehoor. Er zal nu eerst op ambtelijk niveau worden overlegd, voordat de BDZK eventueel na spoedvergaderingen, zo beloofde de heer Thuis gaat praten met de WRK. De gemeenten krijgen het verzoek, zelf zo spoedig mogelijk te beslissen. Het was dus niet een zomaar gaan stelen, de behoefte werd wel degelijk geboren uit nood, vond mr. Tanger. Pech achtervolgde de knaap, hij kon geen contact krijgen met zijn reclasse- ringsambtenaar en sociale zaken Bever wijk zei ga maar naar Friesland. Tja en toen ging het mis. Maar het waren toch geen halsmisdrijven, meende mr. Tanger en het drankgebruik speelde mede een rol. Hij bepleitte een straf gelijk aan het voorarrest en een voorwaardelijk deel. Agerbeek speelt vrolijke boogie woo gie echter met een sterke jazzy inslag. Gewoonlijk speelt hij met zijn kwintet, het trio van vanavond is een gelegen- heidsformatie. gistermorgen arriveerde sloopbedrijf Dottelier met een wagenpark en een reusachtige dragline. Het gevaarte had in korte tijd een deel van de westelijke vleugel van de lege fabriek uit elkaar getrokken. De sloop van De Nijverheid trok maandag de gehele dag veel be kijks. rHn

IJmuider Courant | 1975 | | pagina 7