Oud-Beverwijker Visser biedt zaak klossen katoen uit 1903 aan Tevredenheid over de plannen Promotie Club Veilig Verkeer Heemskerk had groot succes met voorlichting V uilverbr anding complexe Advertenties op deze pagina vallen hoegenaamd niet op. il I Bel Hertz Zegelactie voor Malawi Met de auto op vakantie Protest van zendamateurs Vijf jongens met gestolen auto in sloot als u plotseling uw auto moet missen. Jean Pierót Dameskapsalon Jean Pierót liiiiii Ju1* AFKOMSTIG VAN IN WIJK AAN ZEE GESTRAND SCHIP metnico scheepmaker GEMEENTE WACHT RUSTIG AF Overlijdens berichten 1 3Ö Dit was een advertentie. Dank ll Hertz Uw Hertz auto. Een zorg minder. Bi 'W* JAH- lööT •f WOENSDAG 4 19 7 5 JUNI PLAATSELIJK NIEUWS 11 I i S Illll CÏB 1 IA B A'I W B '”'B Fa -k. ÏB (Van een onzer verslaggevers) (Van een onzer verslaggevers) (ADVERTENTIE) (Van een onzer verslaggevers) (ADVERTENTIE) Salon de Coiffures pour dames Uw Hertz agent: (Van een onzer verslaggeefsters) Een publikatievan het Centraal Bureau voor Courantenpubliciteit. yr/ce 2572 o Wethouder H, van der Werff geen VAM De heer Visser woont momenteel in het bejaardentehuis van het NVV. ,,’t Huis aan de Vecht” aan de Costa Ri- cadreef 9 t Utrecht. gg Hertz verhuurt Fords en V andere uitstekende auto’s. gegeven bij al die extra gevaren dok geroutineerde rijders op hun kantiereis niet zo op bedacht zijn. dingsoven te bouwen die kostbare instal latie „het beste ergens in de regio Haar lem kan staan, hoewel er in Beverwijk ruimte is om een dergelijke grote oven te bouwen”. De IJmond heeft enorme haast om uit de vuilproblemen te komen. Zoals reeds gemeld wil de promotie- club de Breestraat verfraaien met bloem bakken en banken, fietsenrekken plaat-, sen, mogelijk ook vitrines, achtergrond muziek ten gehore brengen, plaatsen in- Kennemerlaan 184 IJmuiden - Tel. 14825 Wethouder H. van der Werff van Vel- sen maakte in zijn hoedanigheid als voor zitter van het Centraal Afvalverwer kingsbedrijf IJmond dinsdagavond be kend, dat de IJmond, Alkmaar, Zaanstad en Zuid-Kennemerland woensdag 18 juni een gesprek met Gedeputeerde Staten van Noord-Holland over de vuilproble- matiek in midden- en zuid Noord-Hol land hebben. „Het zou gewenst zijn als de Kennemerraad snel tot een beslissing kon komen: verbranden of afvoeren naar de VAM”. Voorzitter Van der Werff liet duidelijk merken, dat, als de IJmond en Zuid-Ken nemerland besluiten (of van hogerhand worden opgedrongen) één vuilverbran- waar i va- In een brief aan burgermeester J. G. S. Bruinsma biedt de heer J. P. Visser uit Utrecht de pijpen katoen of aan de gemeente of aan een particu liere verzamelaar aan. B. en W. heb ben de Oudheidkamer over het unieke bezit van de heer Visser, oud-Bever- wijker, geïnformeerd. De heer Visser is in 1889 in Bever wijk geboren. „Het zal omstreeks 1912 BEVERWIJK De Kennemer Oud heidkamer, die in Huize Scheybeeck aan de Velserweg huist, kan in het bezit komen van drie pijpen katoen, afkomstig van de op 26 januari 1903 bij Wijk aan Zee gestrande s.s. „De Vrijheit”. Na de pauze werd eerst een film ver toond over het rijden met een caravan. Ook daarbij gaf de politie wëer een uit voerige toelichting over speciale eisen waaraan men moet voldoen en over extra gevaren met daarbij het hoe en waarom en dergelijke. Een ander onderdeel van het programma en een uitstekend was gewijd aan de technische aspekten van een auto waarmee men op vakantie gaat. Alles met elkaar tientallen waarde volle adviezen, die de honderden aanwe zigen in de zaal in de komende vakantie voor tal van gevaren en voor vele ver velende complikaties kunnen behoeden. voor de autowegen ook een minimum snelheid van zeventig kilometer geldt (voor auto’s met caravan maximum 80, minimum 60). Verkopen of kopen van een auto vlak voor de vakantie kan lei den tot moeilijkheden met het kenteken bewijs deel 3 dat op de voorruit moet worden geplakt. Daar gelden speciale maatregelen voor. Als men niet beschikt over een deel 3 of een vrijwaringsbewijs daagt men moeilijkheden aan de grens uit. Dringend advies van de politie: liever geen imperiaal; indien men niet zonder kan, deze dan alleen met lichte materia len beladen en niet met de zware koffers. Nog een tip: bij zware belading (passa giers plus bagage) vooraf schokbrekers en veren controleren. Bij een caravan gelden heel andere re gels voor éénassige of twee-assige en voor een gewicht beneden de 750 kilo gram of daarboven. Met een caravan die brede1' is dan 2.20 meter mag men in Ne derland niet op B-wegen rijden. Verder niet vermoeid weggaan en re- .gelmatig rusten en ontspannen onderweg. De ANWB heeft bij onderzoek vastge steld, dat de meeste ongelukken gebeuren in „de zwarte zone”, en die ligt 600 tot 700 kilometer uit het hart van Nederland. Het CAI.J op haar beurt wacht nu eerst het gesprek met G.S., Alkmaar, Zaanstad en Zuid-Kennemerland af, waarna het dagelijks bestuur een interim-nóta over het vraagstuk laat verschijnen. „Maar alternatieven, waar momenteel zeer velen over spreken, zijn er niet. Het wordt ver branding. Elk alternatief kost de burger in de IJmond zeven gulden per ton vuil meer, want als het algemeen bestuur be sluit de oven niet te bouwen en te gaan recyclen moet de lening van 36 miljoen worden afgekocht. Dat gaat ons zeven miljoen kosten”, zei voorzitter Van der Werfmf zorgelijk. „De pijpen katoen, garen en linnen schoenen lagen zelfs tot Egmond toe in grote manden op het strand. Die pijpen, of klossen, katoen waren voor weverijen bestemd. Ik was toen bij Van Lingen op school en had als klasse- onderwijzer mijnheer Simons. Een fijn mens. Deze ging met zijn klas, lopend natuurlijk, naar het strand. Dat schip brak die middag doormidden”, aldus de brief. De jeugd van Wijk aan Zee of 1913 geweest zijn, toen bij Wijk aan Zee een schip strandde, even benoor den de Relweg, met als inhoud o.a. pijpen katoen, garen en linnen schoe nen”, zo schrijft de heer Visser, wiens geheugen hem even in de steek laat, want de Vrijheit strandde in de nacht van 25 op 26 januari 1903. «SS HEEMSKERK Het begeleidings- comité van het door Heemskerk geadop teerde ontwikkelingsproject Malawi heeft zich tot de scholen voor basisonderwijs gericht, met het verzoek deel te nemen aan een zegelactie. ruimen voor kooplieden, hiei’ en daar wat kleur aanbrengen in de betegeling van de af te sluiten parallelwegen en drie of vier voetgangersoversteekplaatsen aan leggen. Daarna werd speciale aandacht be steed aan-de belading van een auto. Geen dorre opsomming van aanbevelingen, maar vooral een uitleg over de redenen waarom bepaalde voorzorgen zo van levensbelang zijn. Een uitleg werd ook I Enkeltips, die we volkomen wille keurig noteerden: Een auto nooit zwaar beladen achter de achteras; is de auto achter toch zwaar beladen, dan contro leren of de voorlichten nog wel goed zijn afgesteld. Op de autowegen in Nederland geldt ëen maximum snelheid van hon derd kilometer. Dat weet iedereen. Maar niet iedereen schijnt te weten, dat er HEEMSKERK In de nacht van dins dag op woensdag zijn in het centrum van Heemskerk verscheidene rood-witte affiches opgehangen, waarmee wordt ge ageerd tegen de belemmeringen die door de regering zijn aangekondigd om de illegale zenders uit de lucht te krijgen. Volgens de politie zijn de biljetten niet geplakt door de regionale club van zend amateurs, maar betreft het een wilde actie. Mijn eerste tv-recensie verscheen op 21 november 1960 in het Utrechts Nieuws blad. Ik schreef toen over het weekend van 19 en 20 november 1960. Er was nog maar een zender, het avondprogramma begon om acht uur en duurde tot onge- veer half elf. Die zaterdagavond kwam na het NTS-journaal een veertig minu ten durend Brandpunt, gepresenteerd door Dick de Vree. Daarna een uur „Za terdagavond akkoorden” met Teddy en Henk Scholten, en als voornaamste gast Charles Trenet. De avond werd besloten met „Alfred Hitchcock presenteert Die zondagavond begon om acht uur met een VPRO-actie voor Chili. Als ik me goed herinner was er toen sprake van een a-politieke aardbeving. De gangmaker van de inzamelingsactie was dominee J. A. van Nieuwenhuyzen. Daarna ver telde Josephine van Gasteren, samen met enkele andere acteurs, over toneelvoor stellingen die zij in Griekenland zagen, de sterrenkundige Keppler was hoofd persoon in „Bouwmeesters der cultuur”, en het programma werd besloten met Spaanse dansen van Fiesta Gitana, om tien uur gevolgd door Sport in beeld. Dit is mijn laatste dagelijkse tv-recen- sie. Het afscheid werd verzoet doordat de NCRV en de EO gisteravond zendtijd hadden. Hoofdschotel van het program ma (hoe vaak zal ik sinds 1960 deze ge meenplaats al gebruikt hebben?), was „Spel zonder grenzen”, waarin de ge plande wanorde even verstoord werd door een demonstrant met rode vlag die (bijna buiten beeld maar net niet hele maal) bliksemsnel werd afgevoerd door enkele snel reagerende deelnemers of ge heime agenten, want tenslotte was de misdaad het onderwerp van deze Maas trichtse séance. Barend Barendse sprak van „een op gewonden en paniekerige situatie waar aan ik niet voorbij mag gaan”, maar liet het daar verder bij. Het herinnerde me, op deze terugblikkerige avond, aan een reportage op 10 maart 1966 toen de re gisseur (toevallig ook van de NCRV) een paar rookbommen netjes uit beeld wist te houden, zodat iedereen in het buiten land (net als gisteravond) naar bed kon gaan met het idee dat het in Nederland altijd ordelijk toegaat. Uiteraard wonnen de Duitsers deze af levering. Voor mijn gevoel winnen zij altijd. Een kwestie van mentaliteit, vrees ik. De Engelsen daarentegen maken meestal weinig klaar in „Spel zonder grenzen”, vermoedelijk doordat zij door de duiVel zijn bezeten. Hier en Np was erbij toen in een Anglikaanse kerk een of meer duivelen werden uitgedreven door een vakbekwame dominee, die er zelfs in geslaagd was bij een mevrouw twaalf duivels uit te drijven, tot nu toe. Nog moeilijker lijkt me om uit. een duivel twaalf van die mevrouwen te ver drijven. Maar dit lijkt al verdacht veel op spotten, en dat wil ik niet, in deze ge denkwaardige tv-recensie. Laten we lie ver blij zijn dat de duivel, als hij bezit neemt van mensen, zich voornamelijk van Engelsen bedient met hun ook al zo hoge percentage spoken en dat hij van die En gelsen zich weer voornamelijk beperkt tot de gelovigen. Een Engelse psychiater wees op de grote geestelijke gevaren van zulke duivelsuitbanningènde kans is groot dat de patiënte later krankzinnig wordt. Overleden: Andraeas Ludovicus Maria Bos, woonwagencentrum Heemskerk, Tl jaar. Opgebaard in het uitvaartcentrum aan de Velserweg 18. Condoleancebe- zoek: ’s avonds van 19 tot 19.30 uur in het uitvaartcentrum. Heilige mis: vrij dag 6 juni, 10.30 uur, in de Agathakerk aan de Breestraat. Begrafenis om 12 uur op de r.-k. begraafplaats St. Barbara in Haarlem. Adrianus Schuyt, Oever 16, Beverwijk, 57 jaar. Opgebaard in het uitvaartcen trum aan de Velserweg 18. Condoleance- bezoek ’s avonds van 19 tot 19.30 uur. Begrafenis donderdag 5 juni om 2 uur op „Duinrust”. BEVERWIJK. Een ambtelijke werk groep, samengesteld uit vertegenwoordi gers van de Kennemerraad en het Cen traal Afvalverwerinksbedryf IJmond, gaat beginnen met een studie over de vuil- verbrandingsproblematiek in Zuid-Ken nemerland en de IJmond. Centraal in die studie staat de vraag of Kennemerland over moet gaan tot verbranding van het vuil of afvoer naar de VAM in Drente en of de IJmond en Zuid-Kennemerland ieder of gezamenlijk een oven moeten bouwen. Begonnen werd met een film over hoe het allemaal moet en vooral hoe men niet aan het verkeer moet deelnemen op de autobanen. Hier en Nu was er ook nog in geslaagd een reportage te maken van Frank Si natra. Wat me daarin vooral fascineerde was, dat manager Lou van Rees alle dranken die in Sinatra’s kleedkamer ge reed gezet moesten worden, nauwkeurig specificeerde (dus wodka, maar van het merk Smirnoff), maar wel volstond met een simpel „een thermosfles met soep voor twee personen”. Tomatensoep, groentesoep, kippesoep, kerrysoep, schild padsoep, dat deed er blijkbaar niet toe, als het maar warm was en voor twee personen. Dat was het dan na bijna 15 jaar. IJ" wordt bedankt voor de goede aandacht^; zoals die bijvoorbeeld bleek uit de brie-; ven die ik gisteren kreeg naar aanleiding- van de opmerking: „It’s not the couglï that carries you off, it’s the coffee that, carries you offee”, die ik opving in eei£ Engels tv-spel. Denkend aan de antieke spreuk „Koffie van Boffie”, en voorts de dubieuze Engelse koffie indachtig, vond- ik deze onvertaalbare zegswijze nogaL geestig: „Het is niet het hoesten dat je dé das omdoet, het is de koffie die je orff zeep helpt”, of zoiets. De werkelijkheid; was natuurlijk weer veel prozaïscher. Er' was niet „coffee" gezegd, maar „coffin‘4 gevolgd door „they carry you off in”: jgt wordt in je doodkist weggedragen. Daaruit, blijkt maar weer hoe moeilijk; tv kritiek is, zelfs na 15 jaar oefening. Ik benijd, mijn opvolgers dan ook niet, hoe wel A. J. van Lent’s Autobedrijven B.V., Koningstraat40-42, Beverwijk, tel.: 02510 - 28 177 beleefde veel plezier aan de lading van het schip. „Wij trokken draden over de weg, vooral als de Heems kerkers met ezelkarren naar de groen- tenmarkt gingen, zodat die ezels er niet door konden. Enfin, ik ben eer daags 86 jaar. Ik bezit nog drie pijpen katoen. Is er in Beverwijk iets als oudheidskamer, of zou er belangstel ling bestaan bij instanties of particu lieren, die de klossen katoen willen hebben”, zo vraagt de heer Visser in zijn brief aan brgemeester Bruins ma. haarmodelijnen, waarbij het coupeknippen de grondslag is voor het welslagen van uw coiffure. I Toen de politie de auto achtervolgde op de Noordermaatweg, reed het vijftal in een sloot. Enkele knapen probeferden nog te ontsnappen, maar de politie kon hen achterhalen. Van de jongens bleek één ook nog een bromfiets in Heemskerk te hebben gestoelen. Zij waren nog ie jong om te worden ingesloten en de ouders werden derhalve gesommeerd om hun lieve zoontjes af te komen halen. „De ideetjes van de club moeten wor den gezien in het licht van de verbetering van de winkelomgeving ter plekke. De promotieclub zal het plan nu verder gaan invullen, waarna met de gemeente over het kostenaspect van die verbetering wordt besproken”. Hij benadrukte, dat met de promitieclub is afgesproken, dat de modearnisering van de Breestraat als winkelsteraat aan de kant van „Bellevué” richting Zeestraat begint. De HWZ-winkeliers en de supermarkt Nijman zijn gestopt met het uitgeven van zegels, waarvan er waarschijnlijk nog duizehden in omloop zijn. De zegels kunnen nog enige tijd bij de betreffen de winkeliers worden verzilverd. Wat het begeleidingscomité nu aan de scholen vraagt is om met de klassen zo veel mogelijk HWZ- en Kroonzegels te verzamelen en die dan in te leveren ten behoeve van het Malawi-project. De actie sluit op 25 juni en aan de school die dan de hoogste opbrengst aan zegels heeft, wordt een fraai handwerk- produkt uit Malawi in het vooruitzicht gesteld. Hertz helpt u snel aan een betrouwbare auto op al die dagen, dat u uw wagen moet missen. Al vanaf/35,- per dag, excl. B.T.W., maar incl. een all-risk verzekering. En als u 4 dagen of langer huurt, dan kunt u een onbeperkt aantal kilometers rijden. De wagen die u huurt is normaal gesproken niet ouder dan één jaar en wordt regelmatig grondig nagekeken. Bel ons bijtijds en uw wagen staat voor u klaar. HEEMSKERK. De zeer actieve afde ling Heemskerk van „Veilig Verkeer” heeft dinsdagavond een groot succes ge boekt met een voorlichtingsavond onder het motto „Met de auto op vakantie”, in de aula van de technische school ..De Die”. Zeker zo’n kleine driehonderd Heemskerkers met vakantieplannen toon den hun belangstelling en zij kregen op een ontspannende en zeer deskundige wijze tal van nuttige wenken. Met grote waardering moet daarbij de voortreffe lijke inbreng, zowel verkeerstechnisch als technisch, worden genoemd van de Heemskerkse gemeentepolitie, die een groot aandeel had in het succes van deze avond. BEVERWIJK Wethouder H. Jans sen jr. drukte zich dinsdagmiddag tijdens de B. en W.-persconferentie tevreden uit over de plannen van de Breestraat Pro motie Club om de winkelstraat een wat moderner aanzien te geven. Indertijd besloot het Centraal Afval verwerkingsbedrijf IJmond tot vuilver branding over te gaan. De kosten van de oven werden geraamd op achttien mil joen gulden. Inmiddels zijn de lonen en materiaalkosten schrikbarend gestegen en zal de IJmond-verbrandingsoven een totale investering van 38 miljoen gulden (prijspeil ’77) gaan vergen. De lening van 36 miljoen gulden,, door het CAIJ reeds gesloten, kost de IJmond handen met geld, want iedere maand uit stel van de bouw van de oven maakt de stichting van de oven twee ton duurder In het laatste half jaar is de oppositie tegen de geplande oven in Beverwijk/ Velsen-Noord sterk toegenomen. De raad Velsen nam op 15 mei een motie aan. waarin het dagelijks bestuur van het CAIJ werd verzocht een grondig onder zoek in te stellen naar alternatieve mo gelijkheden van afvalverwerking. Het CAIJ denkt er niet aan de VAM voor de afvoer van het vuil in te schakelen, zodat het volgende rest: zelf een oven bouwen, een samenwerkingsverband met Zuid- Kennemerland aangaan of het vuil (100.000 ton per jaar) naar de ovens in Alkmaar en Zaanstad brengen, die respectievelijk een overcapaciteit van een kwart en een derde bezitten. Voorzitter Van der Werff: „Maar die hulp van Alkmaar en Zaanstad is van tijdelijke aard. Vandaar dat we graag het definitieve standpunt van de Kennemer raad zouden willen weten. Het komt ons gewenst voor, dat we een duidelijke uit spraak over de vuilverbrandingsproble- matiek moeten uitlokken”. (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK. De Heemskerkse 1 politic hééft In de nacht van dinsdag op woensdag vijf Beverwijkse jongens van twaalf' tot vijftien jaar aangehouden, die in Alkmaar een auto hadden gestolen.

IJmuider Courant | 1975 | | pagina 11