Na gesprek met regering over inkomens Lente uitsmijters! Skol neemt Victoria over nachtwerk in Met het Spaar-Extra-Boekje HAL rekent op beperking verlies 7z.tó Op uw gewone spaargeld kunt ubij de ABN nu 2/2% extra rente maken Vakbond tegen IJ,50 ABN 149.- NBM-bedrijven in rode cijfers I bakkerijen Hertz startklaar. REACTIE GOODRICH-VREDESTEIN: „Uitspraak vakbonden over crisissituatie voorbarig” Hertz vracht en bestelauto s. Hertz diesel en benzine. Hertz Itot 5 tonners. house of enqland Grote Houtstraat 96, Haarlem Nederlandse deelname in IMF-oliefonds Hemden, zeer gevarieerde, sportieve kollektie Pantalons, gedessineerd, sportieve kwaliteit Uitstekend gemaakte sportieve pakken f600 miljoen Heinekeri' 13 VARIA 1975 WOENSDAG 4 JUNI 2. Hertz, Hertz Voor leerlingen Trouwe spaarders, mensen die van plan zijn hun spaargeld lange tijd niet te gebruiken, maar die toch op ieder moment over hun geld willen kunnen beschikken, krijgen van de ABN een Spaar-Extra-Boekje. (Of, indien gewenst, een Spaar-Extra-Rekening.) Dat levert 2*/2% extra rente op! Als u geld opneemt, brengt de ABN dan wel 1% van het opgenomen bedrag in rekening. Bent u gewend om van uw spaartegoed vaak een deel weer op te nemen, dan is een gewoon spaarboekje of -rekening het meest geschikt. Maar bent u een trouwe spaarder, dan kunt u met het Spaar-Extra-Boekje zo maar 2 */2%.extra verdienen. Stap vandaag nog een ABN-kantoor binnen. **»- RESTAURANT -- (Van onze Haagse redactie) Algemene Bank Nederland HertZl Hertz, (ADVERTENTIE) Itrt.l (ADVERTENTIE) >rw de i »n Hertz verhuurt Fords en andere uitstekende auto’s. (ADVERTENTIE) (ADVERTENTIE) tstsCi (ADVERTENTIE) AH WW yxXv^v.-.yAXVV precies hoe je een barbecue tot een smakelijk feest - kunt maken. Kijkt u maar in de gratis barbecue-folder vol verrukkelijke recepten en behulpzame tips. Daar zit meteen een bestelformulier bij voor zo’n origineel, katoenen Heineken barbecue-schort. Tijdelijk voorf 9.75 en 5 Heineken doppen. Zo’n folder ligt voor u klaar bij uw winkelier. Grote Houtstraat 21 **»»Q a Landbouwschap blijft ontevreden DEN HAAG, -r- Nederland zal in 1975 voor een bedrag van 600 miljoen deel nemen aan de zogenaamde oliefaciliteit van het Internationale Monetaire Fonds, die in totaal 15 miljard zal omvatten. Minister Duisenberg van financiën heeft dit gisteren in een brief aan de Tweede Kamer meegedeeld. Over de omvang van de Nederlandse deelneming is overeen stemming bereikt tussen de minister en de president van de Nederlandse Bank. De oliefaciliteit heeft ten doel, over- bruggingsfinanciering te geven aan lan den die ten gevolge van de sinds 1973 sterk gestegen olieprijzen te kampen hebben met betalingsmoeilijkheden. De kredieten worden verleend onder voor waarde dat budgettaire en monetaire maatregelen worden getroffen om een extern evenwicht op middellange ter mijn te bereiken. DEN HAAG Het Landbouwschap is ontevreden over de resultaten van het eerste gesprek dat het bestuur van het schap gisteren had met een regeringsdelegatie over het eisenpakket dat in april door het landbouw schap werd ingediend. In feite heeft de regeringsdelegatie, bestaande uit minister A. van der Stee (Landbouw), drs. J. Boersma (Sociale Zaken), dr. W. Duisenberg (Financiën) en staatssecretaris drs. M. van Rooijen (Financiën), slechts één concrete toezegging gedaan: de nu geldende rege ling van de inkomens (om te voorkomen dat min of meer toevallige in komensverschillen van jaar tot jaar te grote invloed hebben op de druk van de inkomstenbelasting wordt aangepast. Het minimale percentage waarmee de jaarinkomens van het ene jaar op het andere moeten verschillen wil de boer aanspraak kunnen maken op „middelen” t wordt verlaagd van vijf tot vier percent, terwijl de regering toezegde al het mo gelijke te zullen doen om de grens nog verder te verlagen tot drie percent. „De reorganisatieplannen die men ons nu heeft voorgelegd kunnen onze goed keuring wel wegdragen. Maar gezien ook onze ervaringen in het verleden, hebben wij wel onze twijfels over de uitvoering daarvan. En wanneer notabene dan nog de directeur personeelszaken ons met zoveel woorden meedeelt dat hij die twijfels deelt en geen vertrouwen meer heeft in de raad van bestuur, dan moet Goodrich toch begrijpen dat er bij ons als vakbonden een lichtje gaat branden en dat wij voldoende garanties willen hebben voor daadwerkelijke realisering van de plannen. Ons vertrouwen in de raad van bestuur is niet onuitputtelijk”, aldus de heer Van der Heijden. „Het regent bij ons de laatstetijd klachten. Zelf heb ik ervaren dat bij voorbeeld in Amsterdam vrijwel alle leerlingen beneden de 18 jaar in de nacht arbeid verrichten”, zo verklaarde secretaris T. Simonis van de voedings bond. legatie erop, dat veel van de eisen van de landbouw, met name die op fiscaal vlak, nog moeten worden bekeken op hun consequenties voor de overige zelf standigen. Dat geldt met name ook voor een verhoging van de zelfstandigenaf trek in de inkomensbelasting (bij de Tweede Kamer is een initiatief wetsont werp in behandeling, waarbij deze af trek zou worden verhoogd van 1200 to 1600), voor de verhoging van het per centage voor de fiscale oude-dagreserve van 10 tot 15 percent, waar het Land bouwschap om had gevraagd en voor de gevraagde aanpassing van de begrenzing in het aantal werkuren voor de in he bedrijf meewerkende gehuwde vrouw. Victoria Bron importeert en distribu eert her Victoria-Water alsmede andere mineraal- en bronwaters zoals Spa uit België en Vittel en Evian uit Frankrijk. Victoria-Water is afkomstig uit Duits land. Skol heeft via haar dochteronder neming Frisdranken Industrie Nederland een belangrijk marktaandeel met de merken Spa, Vichy en Apollinaris. Ge zien de interessante groei van de mine- raalwatermarkt in ons land (verdubbe ling in de laatste vijf jaar) betekent de verwerving van het Victoria-merk een aanzienlijke verbreding van de basis op het gebied van de frisdrankenactiviteit van Skol, aldus het bedrijf. De werkge legenheid van de medewerkers van Vic toria B-cn kan gehandhaafd blijven. ROTTERDAM (ANP). De Raad van Bestuur van Holland Amerika Lijn Hol ding NV acht een uitspraak over de resultaten van het gehele bedrijf over 1975 thans nog voorbarig. Slechts relatief kleine verschuivingen in kosten en op brengsten kunnen het beeld zowel in positieve als in negatieve zin doen om slaan. Niettemin zjjn er goede verwach tingen het verlies verder te kunnen beperken, aldus het jaarverslag. UTRECHT (ANP). De Voedings bond NVV wil wat gaan doen tegen de nachtarbeid van jonge leerlingen in het bakkersbedrijf, een euvel dat volgens de vakbond hand over hand toeneemt. De bond gaat nu in acht grote steden in ons land de overtredingen registreren. Als het resultaat van dit onderzoek bekend is gaat de bond de nodige maat regelen beramen om „deze vorm van uitbuiting” van goedkope, jonge arbeids krachten te bestrijden. DEN HAAG (ANP). Skol Brouwe rijen heeft van Victoria Bron BV in Weesp (dochter van Rheinische Kohlen- saurc, die een onderdeel is van Rom- menhöller in Den Haag) het merk en de rechten voor de Benelux overgenomen voor het produkt Victoria-Water. Een telefoontje naar Hertz en uw auto staat startklaar, gekontroleerd en wel. Dat voorkomt narigheid onderweg. Wie dus verzekerd wil zijn van snelle service, betrouwbare en economische auto’s, belt altijd Hertz. Haarlem 023 - 326622 UTRECHT (ANP). De uitspraak van de vakbonden over een crisissituatie in de top van het Goodrich-Vredestein- concern heeft een woordvoerder van het bedrijf gisteren als „voorbarig” bestem peld. De vakbonden hadden maandag laten weteh dat personeelsdirecteur drs. M. J. de Visser van plan was af te treden. Dit, nadat hij op 30 mei in een gesprek met de vakbonden zijn twijfel had geuit over de intenties die de raad van bestuur van Goodrich zou hebben met de aan de bonden voorgelegde reor ganisatieplannen bij het bedrijf. Hertz verhuurt alleen personen auto’s, zeggen de meeste mensen. Dat klopt maar ten dele, zeggen wij dan. Want wie onze garage binnen loopt, ontdekt een uitgebreide vloot vracht- en bestelauto's. Van klein tot groot. Voor zaken en privé. Met voordelen die we uitgebreid uit de doeken doen. Omdat u daarvan een boel wijzer wordt. Goodrich heeft meegedeeld dat er in derdaad sprake is van een conflict tus sen directeur De Visser en de raad van bestuur van Goodrich, maar dat er geen sprake van is dat hij ontslag heeft genomen. Vandaag heeft drs. De Visser een gesprek met de raad van bestuur en dan zal worden gepoogd het geschil bij te leggen, aldus de woordvoerder van Goodrich. De vakbonden hadden maandag mee gedeeld naar aanleiding van dez'e kwes tie te betwijfelen of er voor een modern personeelsbeleid bij Vredestein wej. vol doende ruimte bestaat. De bonden, die destijds op de benoeming van drs. De Visser als directeur hadden aangedron gen, eisten onder meer dat de raad van bestuur moet worden vervangen. De Goodrich-woordvoerder bestempel de deze eisen gisteren als voorbarig. Bij het bedrijf „staat de wens voorop om onveranderd vast te houden aan de dui delijk geformuleerde doel-uitgangspun- ten en doelstellingen. Het beleid is en blijft gericht op het geven van uitvoe ring aan de met zoveel zorg uitgestippel de strategie om de onderneming weer een gezonde basis te geven”, aldus Good- rich-Vredestein in een verklaring. De woordvoerder van Goodrich voegde daar desgevraagd nog aan toe dat drs. De Visser in het gesprek met de vak bonden had meegedeeld het vertrouwen in de raad van bestuur van Goodrich te hebben verloren en daarom af wilde treden. „Maar dat ontslag is nog geen feit. Wellicht dat het gesprek van van daag de zaak oplost”, aldus de woord voerder. De heer P. van der Heijden van de Industriebond NKV verklaarde desge- Bij Hertz kunt u niet alleen kiezen uit’n uitgebreid assortiment, maar ook uit auto's met diesel- en benzine motors. De Ford Transit loopt op benzine. De rest op diesel-olie. Dat rijdt zuiniger, dus voor u de helft goedkoper. Kiest u maar. De Ford Transit 100 met z’n laadverm. van 1150 kg en 5,4 m3 inh. Of de Hanomag F25, laadverm. 1245 kg, inh. 6,4 ms. Of de Hanomag F35, laadverm. 1870 kg, 7.8 m! inh. Of de Fiat 616, laadverm. 1350 kg, inh. 10,2 m!. Of de Mercedes 913, laadverm. 5000 kg, inh. 20,5 m’. En wist u dat u alleen voor de Mercedes een "groot” rijbewijs nodig heeft? De rest mag met een B-E rijbewijs. Veel bakkersleerlingen van 15, 16 jaar staan al tijdens de zeer kleine uurtjes in de bakkerij, aldus de bond. Dat is niet alleen arbeidswettelijk verboden, het is ook zeer schadelijk voor de gezondheid van de jonge werkenemers. Bovendien wordt hun algemene vorming door ge brek aan voldoende nachtrust ernstig belemmerd. Het gaat in totaal om een bedrag van 36 miljoen gulden, waarvan VEN Instal latiebedrijven in Rijen de grootste hap ruim 27 miljoen voor haar reke ning neemt. De andere dochter, het aan nemingsbedrijf Arnhem Zuid, komt tot een verlies van ruim 7 miljoen. VEN werd in 1972 door het NBM- concern overgenomen voor een bedrag van rond één miljoen gulden. Uit de jaarstukken over 1972 en ’73 bleek, dat het bedrijf winst maakte en tot die conclusie kwamen de accountants ook. Zelfs in 1974 bleek uit de periodieke verslagen die aan de concerndirectie werden gestuurd, dat er winst werd gemaakt. Pas begin dit jaar ontstonden de eerste bedenkingen tegen de tot dan Alle overige eisen werden door de regeringsdelegatie, met meer of minder welwillendheid, verschoven naar later overleg, naar de begrotingsvoorbereiding voor het jaar 1976, naar de Kamerbe handeling van de interimnota inkomens beleid en naar verdere gesprekken van de regering met het Landbouwschap. In een communiqué wees de regeringsdele gatie er trouwens op, dat het gesprek van dinsdag „te vroeg” kwam als men er veel directe resultaten van verwachtte, maar precies op tijd kwam, als men ervan uitgaat dat de regering nu bij het verder uitwerken van het beleid reke ning kan houden met de verlangens die leven in de agrarische wereld. In het algemeen wees de regeringsde- Verse koffie 75 ct. Wiener Melange 2.25 Irish coffee 2.85 In 1974 werd een voordelig saldo be haald van 31 mln tegen een nadelig saldo van 34,7 mln in 1973. In dit voordelig saldo zit echter begrepen de winst van 35,2 mln ontstaan door de verkoop van de transportdivisie aan de Zweedse Broströmgroep en boekwinsten op verkochte activa ad 111,6 mln. vraagd, niet goed te begrijpen dat Good rich de verklaring van de vakbonden als prematuur heeft bestempeld. De vakbon den hebben in het verleden niet zulke erg goede ervaringen gehad met Good rich-Vredestein, een bedrijf waar de dienst in feite door de Amerikanen wordt uitgemaakt Afgezien van deze bijzondere winsten werd derhalve een verlies geleden van 15,8 mln. Voorgesteld wordt het divi dend opnieuw te passeren. Voor het laatst werd dividend uitgekeerd over 1972 (9 pet). AMSTERDAM. Twee dochteron dernemingen zijn er de oorzaak van dat de Verenigde NBM-bedrijven tegen een fors verlies moeten aankijken. Een fa lend beleid, zowel wat de organisatie als de efficiency betreft, noemt het NBM- bestuur als oorzaak van dat verlies. De voorzitter van de raad van bestuur, J. A. Schoute, zei tijdens een toelichting op het jaarverslag, dat het lijkt „alsof we als bestuur met een zonnebril hebben opgelopen en ik kan me voorstellen dat er gevraagd wordt: heeft het manage ment van NBM zitten slapen.” Gezien de ontevredenheid die bij het Landbouwschap heerste na het gesprek van dinsdag, zal het schap zich nu wenden tot de Tweede Kamer, die bin nenkort een debat zal wijden aan problemen in de land- en tuinbouw. toe verstrekte cijfers en al spoedig bleek, dat gedurende de laatste vier jaar, waarbij VEN een omzet van rond 60 miljoen gulden behaalde, ruim 27 mil joen gulden verlies werd geleden. Zowel met betrekking tot de calcula-, tie als tot. de kostenbeheersing zijn grote fouten naar voren gekomen. Er is in middels een nieuwe directie benoemd en er zijn plannen ontwikkeld om tot een betere bedrijfsvoering te komen. Daarbij zijn er 100 van de 400 medewerkers in overleg met de vakbonden afgevloeid.

IJmuider Courant | 1975 | | pagina 13