KVP en AR tijdens Kamerdebat over Starfighter: Kritiek op vorming tandtechniek Enta dit mig] Britse minister bij doden treinongeluk Zeevalking optimistisch over werk als staatssecretaris landelijke politieteams „Beleidsnota nieuwe structuren voor overleg en advies voor onderwijs Wereldbevolkingsvraagstuk meest belangrijke probleem” Vragen overdood in kliniek voor V- X 99 VAN KEMENADE WIJZIGT EN VERBETERT DISCUSSIENOTA 99 t X T VRIJDAG 6 JUNI 1975 BINNEN- EN BUITENLAND 2 Wetsontwerp Satellieten Gearresteerd Antiekhandelaar Veroordeeld Anne Frank Stichting Stuyt - - S3 rS sa c (Van onze correspondent) UTRECHT Het dagelijks leven zal voor mr. Henk Zeevalking, kers verse staatssecretaris van justitie op de nog warme stoel van Glastra van Loon, ingrijpend anders worden, maar Zeevalking zelf beslist niet. En dat zal justitie merken ook. Dat is de overheersende indruk na een kort gesprek met hem in zijn zijn huis in de Utrechtse wijk Oog in al. ’t Hoogt Synodaal protest Wedde Nijmegen-Den Bosch Door elkaar ■■■EX Schadelijk 5 j.» Se Wereldrecord Ambassadeur Militairen Gestremd Suriname/valhelm fc: 1 Hij illustreerde dit door op te merken, Optie zeker stellen (Vervolg van voorpagina) i De trein had een snelheid van 130 km Wat voor partij dan? Zon B Hflt» X U'S .4 -i onbew. geh. bew. onbew. onbew. z. bew. 1.51 9.37 w z z zo zo ono n z zw 10 10 13 11 10 10 10 12 12 10 7 10 12 5 11 10 6 5 6 5 4 16 6 12 8 13 15 9 2 14 9 9 11 12 6 8 5 14 18 19 12 uur uur zeer handig zijn, als te zijner tijd weer over prijsstijgingen moet worden onder handeld. dr. Van Kemenade in de toekomst niet meer bemannen met vertegenwoordigers van organisaties, maar met mensen die hun deskundigheid hebben bewezen. De Sovjet-Unie heeft gisteren twee kunstmanen in een baan om de aarde gebracht. Een Franse satelliet zal be schermingssystemen tegen warmte gaan onderzoeken en een Russische is com municatiesatelliet voor binnenlands ge bruik. „Je moet je ambtenaren je vertrouwen geven, dan geven ze dat aan jou ook De minister had eerder een discussie nota „Naar een structuur voor de ont- dat heb ik hier in Utrecht als wethou der wel ervaren”. oplossing brengen, dan vreesde hij dat het te eniger tijd toch tot een catastrofe zou komen. Uit het tweede rapport blijkt volgens hem duidelijk dat er niets gedaan kan worden zonder internationale samenwer king; dit is een essentiële voorwaarde. Om tot deze samenwerking te komen zijn goede internationale maatregelen nodig, maar ten aanzien van dit punt was hij niet optimistisch gestemd. Hij meende evenwel dat de creativiteit wikkeling en vernieuwing van het pri mair en secundair onderwijs” gepubli ceerd. Meer dan tachtig commentaren kreeg hij erop binnen. Deze waren aan leiding voor hem om talrijke wijzigingen en verbeteringen aan te brengen. In de nu verschenen beleidsnota is het instru mentarium ontwikkeld, waarin overleg, advies en verzorging van kwalitatieve en kwantitatieve analyse zijn uitgebouwd en op elkaar afgestemd. Een overzicht van de ravage. Rechts tus sen de twee kraanwagens ligt wat over bleef van de koelwagen. De voormalige Griekse minister voor Staatsveiligheid Tsoembas en ex-minis ter voor de handelsmarine Jakas, zijn gisteren op beschuldiging van hoogver raad gearresteerd en naar een gevange nis in Piraeus overgebracht. Een 47-jarige antiekhandelaar uit Nij- ega (Smallingerland) zit sinds begin april in Hongarije in voorarrest. Hij wordt verdacht van smokkel van antiek. Het ministerie van Buitenlandse Zaken on derhoudt over deze zaak contact met het ministerie van Justitie in de Hongaarse hoofdstad. De aanklacht is nog niet be kend en daarom kan het ministerie in Den Haag nog niet veel doen. Een 22-jarige koopman en een even oude verkoper uit Den Haag zijn wegens het vervalsen van giro-overschrijvings- kaarten door de rechtbank in Den Haag beiden veroordeeld tot negen maanden gevangenisstraf, waarvan twee maanden voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar en aftrek van voorarrest. Door de vervalsingen was de PTT voor hon- derdvijftigduizend gulden benadeeld. Dr. P. C. van Andel, docent wijsbe geerte aan de sociale academie in Am sterdam, is benoemd tot directeur van de Anne Frank Stichting. Hij volgt drs. I. J. van Houte op, die per 1 augustus ’n functie in Amersfoort heeft aanvaard. z o no no w nw Vandaag zal oud-minister van Volks gezondheid dr. L. Stuyt, het voorzitter schap van de Stichting Film en Weten schap te Utrecht overnemen van prof, dr. H. Julius. Prof. Julius was oprichter en 25 jaar voorzitter van de Stichting. 17 17 18 17 19 15 18 17 18 19 13 26 21 16 25 19 18 19 17 14 13 32 22 18 18 29 27 24 14 20 20 22 25 21 16 17 16 24 22 26 24 SS onbe. onbew. 1. bew. z. bew. z. bew. 0 0 o o o 0,2 0 0 0 o 9 3,2 0 0 0 0 0 0 0 0 0,1 0,2 0 o o o o o o o 3 0 0 0 o o o o o o o werk doen, in gevangenissen en andere instellingen waar hij mee te maken krijgt. „Alle tips daarvoor zijn erg wel kom”, laat hij alvast weten. Zeevalkings naam is dit voorjaar ge vallen in verband met het progressief- liberaal actiecentrum (PLAC). Sommigen dachten al, dat Zeevalking van D’66 aan het wegdrijven was, maar zo mag je het niet zien, zegt hij nu. „Vooralsnog zie ik eigenlijk niets in dat PLAC”, zegt hij na enig aandringen. „Het kan hooguit ooit een clubje worden van waaruit, maar dat zie ik voorlopig helemaal niet ge beuren, een nieuwe partij kan groeien”. Aangekondigd is een onderwijsplanbu- reau voor de kwantitatieve analyse van het onderwijsbeleid voor onderwijsorga nisaties en overheid. Dit werk moet gebeuren door onafhankelijke professio nele instanties. Voor de oprichting van het bureau wordt binnenkort een wets ontwerp bij de Staten-Generaal inge diend. De directeur zal worden bijge staan door een adviescollege, waarin het onderwijsveld deelneemt, aldus de nota. LONDEN (AFP, Reuter). Afgelopen nacht om twee uur is bij het Engelse plaatsje Nuneaton, in de omgeving van Birmingham, de sneltrein Londen-Glas gow ontspoord. Daarbij zijn drie mensen om het leven gekomen en zesendertig gewond. Vier mensen, waaronder twee kinderen liggen nog onder het wrak van he* rijtuig. Een van de slachtoffers is de Britse minister van Landbouw, Fred Fe art. zou steunen als daarmee bereikt kon worden dat het kabinet-Den Uyl viel. Zowel de PSP (Van der Spek) als de CPN (Bakker) diende een motie in waarin wordt gepleit om de Starfighter in het geheel niet te vervangen. Vrede- ling ontraadde de Kamer beide moties. UTRECHT (ANP). Het Tweede-Ka- merlid D. Dees (VVD) heeft staatssecre taris Hendriks van Volksgezondheid ge vraagd, zodanige wijzigingen in de wet op de tandheelkundige inrichtingen te bevorderen, dat een betere controle op deze inrichtingen mogelijk wordt en dat de straffen op overtredingen strenger worden. Hij zegt, dat hij als staatssecretaris zal werken op dezelfde manier als wethou der: hij is in staat zijn ambtenaren zeer sterk aan zich te binden, door hen steeds bij al zijn beslissingen en initiatieven te betrekken. „Als je dat doet, dan zullen je ambtenaren dat omgekeerd ook zeker willen. Op die manier kun je ervoor zorgen, dat de ambtenaren dicht bij de problemen blijven staan, dat ze contact houden met het publiek. Zo voorkom je dat die beruchte vierde macht ontstaat, de heerschappij van de ambtenaren. Volgens mij bestaat die trouwens hele maal niet, en waar het wel zo is ligt dat aan de bestuurders”. Zo wordt de Centrale Commissie voor Onderwijsoverleg opgeheven. Daarin za ten alleen de landelijke koepelorganisa ties van het onderwijs. De afstand tus sen deze vertegenwoordigers en de „wer kers in het veld” vindt de minister wel erg groot. Hij stelt voor hiervoor een centrale overlegraad te stichten, waarin naast de vertegenwoordigers ook waar nemers zitten voor de commissie onder wijszaken van de SER. In een nota aan B. en W. van Utrecht komt het stichtingsbestuur van het cul tureel centrum ’t Hoogt, dat verleden jaar met sluiting werd bedreigd omdat de gemeente weigerde er extra subsidie in te steken, tot de conclusie dat het centrum moet blijven. Het centrum moet het, mede door het aantrekken van een professionele functionaris die voor het geheel verantwoordelijk is, wel kun nen redden aldus het bestuur. Een soortgelijke motie werd ingediend door de VVD’er Ploeg. Het nuancever schil tussen beide moties is, dat de liberalen de regering willen afhelpen van het idee een optie op 18 toestellen te nemen, en dat de 102 vliegtuigen tegelijkertijd moeten worden besteld. Vredeling vond dat een onverstandige suggestie. Volgens hem kan een optie België zal zaterdag beslissen over de aankoop van straalvliegtuigen ter ver vanging van de verouderde Starfighter. Maar socialisten en communisten hebben gistermiddag in de Kamer van volksver tegenwoordiging gevraagd dit besluit nog een half jaar uit te stellen. De synode van de Nederlands her vormde kerk heeft de ambassadeur van de Sovjet-Unie in ons land een brief met een scherp protest geschreven over het Russische optreden tegen joodse in gezetenen die naar Israel willen emigre ren. Weer In binnen* en buitenland DEN HAAG (ANP). Bij een ter gelegenheid van de Wereldmilieudag in Den Haag gehouden en aan het Tweede Rapport van de Club van Rome gewijde bijeenkomst heeft de directeur van het studiecentrum milieubeheer van TNO, dr. L. Ginjaar, het wereldbevolkings- vraagstuk het meest essentiële element en het meest belangrijke probleem ge noemd. Amsterdam De Bilt Deelen Eelde Eindhoven Den Helder Rotterdam Twente Vlissingen Z.-Limburg Aberdeen Athene Barcelona Berlijn Bordeaux Brussel Frankfort Genève Helsinki Innsbruck Kopenhagen Lissabon Locarno Londen Luxemburg Madrid Malaga Mallorca München Nice Oslo Parijs Rome Split Stockholm Wenen Zurich Casablanca Las Palmas Tel Aiviv Tunis In vijf steden in ons land zijn gisteren dienstplichtige militairen in groten geta le de straat opgegaan om kracht bij te zetten aan hun eisen voor de optrekking van de wedde tot het peil van het minimum-jeugdloon en voor meer vrije tijd als compensatie voor weekenddien sten. Volgens de WDM kwamen in Zwolle, Amersfoort, Arnhem, Den Bosch en Venlo 4000 dienstplichtigen op de been. De centrale overlegraad zal zich met centrale vraagstukken op het gebied van het onderwijs bezig houden. Het lande lijk overleg over het personeelsbeleid wil Van Kemenade concentreren in het georganiseerd overleg. De overlegorga nen voor de docentenopleidingen (OO- DO) en dat voor werkende jongeren (OÓWJ) zullen worden opgeheven. r Donderdag wordt de nieuwe snelle verbinding Nijmegen-Den Bosch geo pend. Vanuit Nijmegen kan de automo bilist van die dag af via een nieuwe provinciale weg, de S-109, een nieuw wegvak van rijksweg 75 (van Oss naar Wijchen) en rijksweg 55 Den Bosch bereiken. In het nieuwe stuk rijksweg 75 ligt ook de nieuwe brug over de Maas bij Ravenstein. Van Kemenade heeft een aantal be zwaren tegen de huidige gang van zaken bij het overleg. Hij stelt dat overleg en advies door elkaar lopen, dat de direct- betrokkenen vaak onvoldoende meedoen, dat er sprake is van versnippering en overlapping van activiteiten en dat gege vens ontbreken voor beoordeling, waar door overleg en advies het vaak moeten doen zonder voldoende feitelijke infor matie. dat als er op een zeker ogenblik maatre gelen genomen zouden worden om het bevolkingsprobleem mondiaal in te dam men, het toch nog 75 jaar zou duren voordat er een evenwicht tot stand zou zijn gekomen. Maar dan zou de wereld er in die tussentijd toch nog 6,3 miljard mensen hebben bijgekregen. Wacht men nog tien jaar met het nemen van maat regelen dan crjhi'de het daarna ook 75 jaar voordat er Wn evenwicht is, maar is de wereldbevolking toch weer met Maar die machtige topambtenaren waar Van Loon zo over klaagde? AMSTERDAM (ANP) De impasse waarin de reorganisatie van de politie is ge raakt zet niet alleen een moeizaam bereikt akkoord op de tocht. Thans dient ook een aantal organisatorische maatregelen te worden genomen, die volkomen in strijd zijn met de overeengekomen opzet. Deze kritiek uitte gisteren voorzitter drs. J. Roeien van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten in zijn jaarrede op het congres van de VNG in Amsterdam. per uur, toen ze bij het passeren van het station van Nuneaton ontspoorde. Enkele slaapwagens en andere rijtuigen schoten de lucht in en kwamen op gebouwen van het station terecht. Politie, brand weer en reddingsploegen begonnen on middellijk met het bevrijden van de reizigers uit de in en over elkaar ge schoven wagons. Over de oorzaak van de lamp is nog niets bekend. Zeevalking weet van de portefeuille die hij van Glastra van Loon overneemt (gevangeniswezen, kinderbescherming, vreemdelingenbeleid) niets af. „Maar dat is als bestuurder juist een voordeel, dan stap je er tenminste zonder vooroordelen in. Ik ben wel meester in de rechten, maar als soort mens helemaal geen ju rist, dat wil ik niet zijn en dat zal ik dus nooit worden. Ik ben globaal, geen perfectionist. Nou, op justitie zijn meer dan genoeg juristen om dat op te van gen. Het lijkt me juist goed dat daar eens een gewoon mens doorheen loopt. Ja, die gewone, dat ben ik”. Hoe hij zich zal gaan inwerken weet hij nog met, maar „ik ben van plan veel de boer op te gaan”. Dat betekent: veel kijken en praten bij mensen die het acht miljard zielen toegenomen. Wordt 20 jaar gewacht met maatregelen dan vergt dit ook weer 75 jaar voordat het evenwicht bereikt is, maar dan zijn er 10,2 miljard mensen meer te voeden. Dit alles betekent een enorm trans portprobleem bij de voedselverdeling, hetgeen volgens dr. Ginjaar weer een extra aanslag op de olie- en ertsvoorra den betekent, gepaard gaan met een enorme vervuiling. Indien wij dit vraagstuk niet tot een CHU-Kamerleden hebben minister Van der Stee van Landbouw gevraagd maatregelen te nemen tegen de wilde zwijnen, die door in aardappelvelden en maisopstanden te wroeten, de boeren op de Veluwe steeds meer schade toebren gen. DEN HAAG (ANP) - Minister Van Kemenade van Onderwijs en Weten schappen heeft nieuwe structuren voor overleg en advies voor het on derwijs aangekondigd in de beleids nota „Naar een structuur voor de ontwikkeling en vernieuwing van het primair en secundair onder wijs”, die gisteren is aangeboden aan de Tweede Kamer. Daarbij staan centraal de eigen specifieke verantwoordelijkheid van het on derwijs en die van de overheid voor een goed verloop van het onderwijs leerproces. De minister heft bepaalde instanties en commissies op, creëert een aantal nieuwe, wijzigt taken van bestaande or ganen en scheidt daarbij taken van overleg en advies. Adviescommissies wil Deze raad krijgt sectorraden, waarin de verschillende organisaties voor perso neel, bestuur en ouders zijn vertegen woordigd. De sectorraden richten zich vooral op deelproblemen. >.S •o- - o Als voorbeelden noemde hij de aange- kondigde vorming van een drugteam en van een bijstandsteam terreurbestrijding. „Omdat drughandel gepaard gaat met nationale en internationale contacten vereist de opsporing een nationale of misschien wel internationale opsporings organisatie, aldus kennelijk de gedach tengang van de minister. In mijn ogen is dit een onjuiste en gevaarlijke argumen tatie”, zei drs. Roeien. „Natuurlijk moest opsporing van dit soort misdaden op nationale en zelfs internationale schaal gebeuren. Dat wil zeggen dat de infor matie en documentatie over deze handel op landelijk en internationaal niveau moet worden opgezet. We beschikken daartoe echter reeds over een aantal uiterst waardevolle voorzieningen, lan delijk de Centrale Recherche Informatie dienst en internationaal Interpol. Dit zijn uiteraard geen uitvoerende diensten. De daadwerkelijke opsporing kan slechts geschieden door een lokaal of regionaal politiekorps, dat over alle takken van dienst (specialisatie) beschikt. De lande lijke en internationale gegevens vormen daarbij slechts noodzakelijke hulpmidde len”; aldus de VNG-voorzitter. Hj meende dat de door de minister van Justitie aangekondigde oplossing de van de mens zou kunnen leiden tot mogelijke creatieve beslissingen, die zou den kunnen bijdragen om een economi sche catastrofe te vermijden. De bijeenkomst in Den Haag was belegd door de Stichting Milieudag, De Nederlandse Vereniging voor de Vere nigde Naties en de Stichting Club van Rome Nederland. Dr Ginjaar maakte deel uit van een forum, dat geleid werd door mevr. Ir. N.C. de Ruiter. De motie-Ploeg zette nogal wat kwaad bloed bij de KVP en de ARP. Zij vonden dat de VVD te vroeg met het indienen ervan kwam en niet eens zoals het parlementaire gebruik wil het antwoord van de minister afwacht te. De beide christen-democratische par tijen zullen de VVD-motie dan ook waarschijnlijk niet steunen. Als de VVD een zelfde houding aanneemt ten opzich te van de motie-Van Leeuwen wat ook te verwachten valt dan zal dinsdag geen enkele motie een Kamer meerderheid halen. Ploeg was niet de enige VVD’er die geïrriteerd opmerkingen van collega’s ontmoette. Fractieleider Wiegel kreeg een golf van kritiek over zich heen naar aanleiding van zijn aankondiging dat de VVD een anti-F-16-motie van de PvdA De heer Dees heeft de staatssecretaris zes schriftelijke vragen gesteld naar aanleiding van het overlijden van een 27-jarige vrouw uit Drenthe, die op 19 mei in het Rotterdamse instituut Evipan onder narcose was gebracht voor het trekken van haar gebit. Hij wil onder meer weten, welke eisen er aan dergelijke instituten worden ge steld en of de staatssecretaris niet van mening is, dat een eventuele algehele narcose in tandheelkundige instituten door een anesthesist behoort te worden uitgevoerd. De Terneuzense atheneumleerlingen Jos de Mul en Paul van der Velde, beiden negentien jaar, willen volgende week woensdag proberen het wereldre cord Mens-erger-je-nietspelen te vesti gen. Ze willen proberen het spel twee dagen lang te spelen in de buurt van het voormalige gemeentehuis aan de Noord- straat. De toezegging was voor KVP en ARP niet voldoende. Mevrouw Van Leeuwen (AR) wilde geen twijfel over het uitein delijk aantal aan te schaffen toestellen. Volgens haar partij kon alleen getornd worden aan het type. Vredeling, of diens opvolger, mag bij de keus van de laatste achttien vliegtuigen afzien van de F-16 als intussen een even goede Europese jager op de markt is gekomen. Zij handhaafde ondanks de toezeggingen van de minister haar motie. Binnenkort is de benoeming te ver wachten van mr. P. van Heusden tot buitengewoon en gevolmachtigd ambas sadeur te Caracas (Venezuela). De heer Van Heusen is nu nog buitengewoon en gevolmachtigd ambassadeur in Laggs (Nigeria). Dit heeft het ministerie van Buitenlandse Zaken gisteren meegedeeld. Het KVP-Tweede-Kamerlid Du Chatinier wil dat staatssecretaris Van Lent van Defensie ervoor zorgt dat geen geld voor huisvesting en voeding wordt ingehouden bij militairen die thuis sla pen en eten. Dit blijkt uit schriftelijke vragen die hij aan de staatssecretaris heeft gesteld. Du Chatinier vraagt zich af of het bericht uit het VVDM-blad Twintig juist is dat 85 percent van alle in de Haagse Alexanderkazerne werkza me dienstplichtigen geen gebruik maken van rijkshuisvesting en -voeding. VOORUITZICHTEN VOOR ZONDAG: Zonnig en warm. Aantal uren zon 5 tot 16, Minimum tempera turen omstreeks 13 graden, maximum tem peraturen omstreeks 25 graden, kans op een droge periode van minstens 12 uur 95 percent, kans op een geheel droog etmaal 70 percent. WEERRAPPORTEN Als er veel vredesverliezen (toestellen die in vredestijd verloren gaan) zijn, wordt dat aantal mogelijk teruggebracht tot vier, en is het aan de opvolgers van Vredeling om te beslissen of en in welke mate de verliezen worden gecompen seerd. Naar aanleiding van vragen uit de Kamer, hoeveel squadrons vervangen zullen worden, antwoordde de minister dat er in eerste aanleg vijf zullen zijn. Zeevalking: „Ik heb met Van Agt voldoende gepraat om te verwachten, dat we goed zullen kunnen samenwer ken. Kijk, ik ben een totaal ander soort mens dan hij, dat is een voordeel, we vul len elkaar aan. Van Agt en Glastra van Loon leken te veel op elkaar”. Hij be doelt: allebei studeerkamergeleerden die zich gauw isoleren”. en 14.16 uur en 22.14 uur „Ik vind nog altijd dat er een partij moet komen die wel links is maar niet socialistisch. Die zal niet groot worden, maar samen met de andere linkse par tijen kan zo’n groep een aanzienlijke invloed uitoefenen”. Hij zal zelf, zucht hij, zoiets niet oprichten, maar „je weet natuurlijk nooit of het staatssecretariaat toch geen nieuwe perspectieven opent”. En: „Mis schien dat verkiezingen zoiets versnel len, dan hebben opeens een heleboel mensen (hij lacht een beetje) de neiging van de nood een deugd te maken”. Die nood is: het zinken van- D’66, de partij .die hij zelf heeft helpen oprich ten en die hij nu uit de nood heeft geholpen. „Och, zo’n baan moet tenslotte toch door iemand gedaan worden”, zegt hij laconiek. ozo z zw z zzw z. bew. wzw z zo z z zzo regen nnw onbew. w.stil onbew. w.sti] onbew. ozo mist z z. bew. w.stil 1. bew.w.stil onbew. nnw geh. bew. onbew. motregen 1. bew. h. bew. onbew. h. bew. w.stil z. bew.w.stil onbew.w.stil z. bew. w.stil onbew. nnw geh. bew. onbew. h. bew. z. bew. onbew. onbew. h. bew. nnw z. bew. w.stil onbew. 1. bew. onbew. Is hij niet bang voor hetzelfde soort conflict als waaraan Glastra van Loon ten onder ging? Justitie is een strak georganiseerd apparaat, met een zeer principiële confessionele minister aan het hoofd. normale politietaken uitholt en landelijk gespecialiseerde politiediensten laat ont staan, die afgesneden zijn van de belang rijkste informatiebron, de politieman op straat. Bovendien wordt tegen de afspraken over de gedecentraliseerde gemeentelijke politie in, opnieuw eeti stuk centralisme gevestigd. „Een ze'er verwerpelijke zaak, waartegen we bij de minister van Binnenlandse Zaken scherp protest heb ben aangetekend”, zo zei drs. Roeien. De autosnelweg Rotterdam-Breda wordt in de komende nacht ter hoogte van Dordrecht tweemaal gedurende een half uur gestremd voor alle verkeer in beide richtingen. Dat zal zijn van één tot half twee en van vier tot half vijf. Het is te verwachten dat de naar schatting 25 a 30.000 bromfietsers en motorrijders in Suriname over enige tijd in het belang van hun eigen veiligheid verplicht zullen worden een valhelm te dragen. ZATERDAG 7 JUNI op 4.22 uur onder 20.56 Maan op 2.48 uur onder 18.36 ZATERDAG 7 JUNI IJMUIDEN Hoogwater 1.51 uur Laagwater 9.37 uur i FF 1 X 4 mmL f HML j»..

IJmuider Courant | 1975 | | pagina 2