Gepensioneerden van Van Gelder Agenda naar feestvierend Amsterdam fc uosü© m öx© fffc VEILINGEN >altérnum< Burgerlijke stand Baja Wandkasten oo MWHMBEVERWIJK Bowlingbond Kennemerland Sunart- Stoutenbeek Hoofdstadprovincies bespreken problemen monumentenzorg 7 PLAATSELIJK NIEUWS 1975 ZATERDAG 7 JUNI 6 BEVERWIJK IJmuiden-Oost Velsen-Zuid met Bert van der Driehuis Velsen-Noord Wijk aan Zee Wijk aan Zee Velsen-Noord Castricum Bakkum Heemskerk Castricum Beverwijk - - Handte’ Heemskerk Uitgeest Santpoort In en om Haarlem IJmuiden n IJmuider Courant Bezorg lidjgjn grate BCTCrwijkse Couran| Velsen-IJniuiden Beverwijk (Van onze correspondent) zwemmen van- u. Een goede neus. z Antwoordnummer 416. Haarlem 9 (ADVERTENTIE) (ADVERTENTIE) Naam Ziekenhuis) 19 Plaats. Straat Hervormde Gemeente, Engelmundus- kerk, 9 en 10 uur: ds. L. Brink. in gebouw „Concordia” een ontvangst voor de directie, waarbij door ir. A. H. Stomp een dergelijk reisbesluit een goe de traditie werd genoemd. Ook noemde hij het een genoegen te kunnen voort bouwen op het werk van de ouderen, zodat thans een jongere generatie weer in de gelegenheid is deze taak aan een volgende personeelssamenstelling over te dragen. Ir. Stomp herinnerde tenslotte ook nog even aan de goede resultaten in 1974, toen door de onderneming 240.000 ton papier kon worden vervaardigd. In middels is weer een verandering opgetre den, zodat thans 60.000 ton cellulose is opgeslagen, ter waarde van 70 miljoen gulden. Een en ander in verband met de slappe markt, met als gevolg produktie- beperking en werktijdverkorting. Deson danks blijft men ten opzichte van toe komst hoopvol gestemd. Binnenhuisarchitektuur Gasthuisvest 5 Haarlem De irissen doen goed mee aan de hoge prijzen. Er gingen nog Prof. Blauw tot 440 cent per bos van de hand, terwijl een gewoon bosje Ideal nog tot 330 no teerde, hoewel dat vrijdag terugliep. Rozen trokken aan tot een halve gul den per stuk, terwijl de anjers boven de 60 cent per stuk lagen. Freesia was duur en bleef ook goed aan de prijs; tot bij na vier gulden per bosje. IJmond, Maerten van Heemskerckstraat 41, zondag 10 u. de heer A. de Vries (Den Helder), 10 u. zondagschool, 19 u. Jeugd. Daarna kunt u mij noteren als: maandabonnee kwartaalabonnee doorhalen wat niet gewenst is) In een open envelop, zonder postzegel, opsturen naar: Breast raat Beverwijk R. K. Engelmunduskerk, Driehuizer- R.k. kerk. H. Joseph, Wijkerstraatweg 55, zaterdag 19 u., zondag 9, 10.30 en 12 uur. Ned. Herv. Kerk. Noorderkerk, Stra- tingplantsoen, zondag 10.15 u. ds. J. G. Bouwman. Geref. Kerk, Koningsweg 39, zondag 9.30 u. ds. H. J. Oldemans van Hilver sum (Kindernevendienst), 17 u. dt. H. M. Matter van Baarn. R.k. Kerk. H. Odulphus, Odulfstraat, zaterdag 19.15 u., zondag 8, 9.30 en 11.30 u.; Heliomare, Relweg, zondag 9.30 u. Ned. Herv. Kerk, Julianaplein, zondag 10 u. DIVERSEN DIVERSEN het nieuwe variabele 11111*111 kastenwandsysteem van interlübke BEVERWIJK Het koude weer in het begin van de week heeft de bloemenprij- zen tot ongekende hoogte doen stijgen, maar nu het tegen het weekend wat zo- merser is gaan worden, was dat vrij dag merkbaar aan de prijzen van ver schillende bloemensoorten. kwestie woi ■begeleid door i f Gezondheid^ (atselijke acjf de gezondhr SÏ^kgroepen/ Huygensstraat. over muzikale De uitslag was: Strike en Zet 30 pun ten; de Strikers 24, Pitchers 18, Splitters 16, Houdt moed 12. Ondertrouwd: G. P. Portegies en M. M. Tervoort; P. A. Kleijne en P. J. M. Fleu ren; R. L. Mulder en A. Smit; B. C. Scho tanus en C. M. A. van der Winden; M. P. Kooijman en C. C. van der Ploeg; J. L. Doetjes en J. E. Schouwvlieger. Overleden: S. Schut, oud 57 jaren; C. M. ter Weeme. oud 78 jaren, geh. m. F. Pirovano; P. van Wijngaarden, oud 87 jaren; J. B. P. van den Bos, oud 56 jaren. De eindstand in deze competitie is: Strikers 553; Strike en Zet 519; Pitchers 518, Splitters 484 en Houdt Moed 443. De trofee gaat naar Peter Hes met 559 punten. In de individuele strijd is Joop Hieltjes winnar geworden met precies 100 punten. Direct achter hem eindigde Kees Straatman met 99 punten. Bij de dames bleek Tine Wes tra veruit de sterkste. Zij behaalde maar liefst 96 pun ten, met als tweede Henny van Leen met 89 punten. Geboren; Rudy z.v. A. R. Duijkers en L. Ellen bijgenaamd Otten; Jennifer d.v. J. W. Steen en C. C. Rosier; Emiel z.v. S. L. Snelle en C. Cox; Saskia d.v. T. Wijd- oogen en J. M. van Os; Linda d.v. P. Kuijper en N. Jong; Robert J. A. z.v. J. B. Schuchart en A. A. A. Meijers; Ar nold z.v. W. A. J. Antonisse en N. A. Eversen; Harmen z.v. B. L. Jonkman en M. Lodder; Jannie C. R. d.v. G. Berend- sen en E. H. A. Stenger; Joost Y. z.v. F. Damad en G. D. Dekker; Martinus C. z.v. C. G. P. M. Pels en J. C. P. de Jong; Wilhelmina D. d.v. H. de Blaeij en C. M. Verduin; Stephan z.v. W. J. van Son en B. L. de Ruijter. Aan de groentenveiling heeft men de ze week een recordweek gemaakt. Niet wat de aanvoer betrof, maar met betrek king tot de prjjs. Er werden deze week voor de koude grond-produkten prijzen gemaakt, die men voor kasprodukten voor denkbeeldig zou houden. MAANDAG 9 JUNI Openbare Bibliotheek. Wijkerstraatweg: vol wassenen en jeugd 14.S0-17.30 u. IJMOND. De directie van Van Gel der Papier Velsen heeft deze week voor het jaarlijks uitstapje van de gepensio neerde medewerkers en hun dames Am sterdam als reisdoel gekozen, zodat zij enigzins een indruk konden krijgen van de festiviteiten rond het 700-jarige be staan van de hoofdstad. Er waren hier voor drie autobussen nodig, die woens dag, donderdag en vrijdag telkens hon- derdveertig deelnemers hebben vervoerd. Zoals gewoonlijk werd de reizigers bij de eerste stop koffie met gebak aange boden, waarna het programm verder bestond uit de traditionele rondvaart door de grachten, een lunch en een bezoek aan „Aviodome” op Schiphol. Hier verklaarden enige deelnemers zich bereid op de linktrainer een test over hun eventuele capaciteiten voor piloot te ondergaan, hetgeen uiteraard steeds de nodige hilariteit ten gevolge had. Weer terug in Velsen-Noord volgde HEEMSKERK. De winnaars in de competitie van de bowling-bond Kenne- merlamd zijn bekend. Op de laatste speeldag is er nog fel gestreden. Tot tweemaal toe faalde het passeren van de ttgenstander maar op één punt. Jehovah’s Getuigen. Koninkrijkszaal, Lingestraat 31, zondag 15 u. openbare lezing: „Waarom Jezus op die manier onderwees”, 16 u. wachttorenstudie; dinsdag 19 u. theocratische bedienings- school, 20 u. dienstvergadering. R.k. Kerk. H. Pancratius, Dorpsstraat, zaterdag 18 u., zondag 7.30, 9.30, 11.30 en 18 u.; Bethlehemkerk, Piet Heinlaan, Zaterdag 18 en 19 u., zondag 8, 9.30 een 11 u. district Luxemburg. De deelnemers aan het congres in Noord-Holland bestaan grotendeels uit leden van gedeputeerde staten, provin ciale staten en de voorzitter van het Re- giierunigsbezirk Keulen dir. Günther Hei- decke. De huidige voorzitter (die om de 3 jaar wisselt) is de Italiaan Rinaldo Simonelli. Tot zijn opvolger zal op dit congres in Noord-Holland naar alle waarschijnlijk heid benoemd, worden drs. J. van Dis Hzn., het huidige CDA-lid van het college van Gedeputeerde Staten van Noord- Holland. 20 u.: m.m.v van het wil, getool i agn wichbordei L tafel gaanJ du-06 handtd fexs'f f vanties ranf lerlin-zor8en(j ■rbon- De j Ij -1 A i-1 kerkweg 9.30 uur: latijnse hoogmis; 11 uur: viering met jongerenkoor; 18 uur: mis. Zo ging in het midden van de week de spinazie weg tot 176 cent per kilo en liep de sla vrijdag in prijs op tot 71 cent per krop. Andijvie en bloemkool stonden hoog genoteerd en begrijpelijk dus dat de wat schaarse produkten duur waren. Toch viel er over de aan voer niet te klagen. Achtduizend kisten sla kwamen er vrijdag aan de markt en dat waren er vorig jaar eens zo veel. Zesduizend kistjes spinazie en vijfdui zend kisten andijvie vormden met 8000 bos rabarber en 9000 bos wortelen wel de hoofdmoot van de veiling. Het koude weer heeft in de afgelopen periode een te kort aan voorj aarsgroenten veroorzaakt. De streek Kennemerland mag zich ge lukkig prijzen met de aanvoer, want el ders in het land is die minder. De prijzen waren vrijdag aardbeien 125-142. andijvie 73-128, asperges 350- 800, bloemkool 45-275, bospeen 132-182, bosseldery 42-70, komkommer 29-41, peu len 1260-1420, postelein 115-130, prei per bos 80-119, rabarber 54-83, radijs 44-61, snijbonen 380-450, sperziebonen 350-490, sla 20-71, spitskool 72-76, waspeen 180- 205, uien 10-24. R.k. Kerk. O.L. Vrouw Hemelvaart, Brederodestraat, zaterdag 19 u., zondag 9 en 11 u. In deze unie hebben zitting de Bel gische provincie Brabant met de hoofd plaats Brussel, het Regierungsbezirk Keulen, de provincie Noord-Holland met Amsterdam, de regio Parijs, de provincie Rome, het district Groot-Londen, en het Wat is eigenlijk het nut van beelden bij televisie? Een Nederlands sprekende gast uit een ver land, niet bekend met de betekenis van het woord discoshow, zou, kijkend naar Top Pop slechts kun nen concluderen dat bar Porky Bess in Terneuzen en bar-dicotheek De Schob in Helmond de komende week bezoek krijgen van een stel deskundige jongelui, van wie enige meisjes de dis coshow stelen door het lange haar zeer traag te laten wapperen. R.k. Kerk. Mariakerk, Spoellaan, za terdag 18.30 u., zondag 9.45, 11, 12.15 en 17 u.; H. Laurentius, A. Verherentstraat, zaterdag 19 u., zondag 8.30, 10, 11.30 en 18.30 u. Ned. Herv, Kerk, Kerkplein, zondag 10 u. de heer v.d. Berg, 19 u. ds. R. Pomp. Geref. Kerk. Morgensterkerk, Vrij- burglaan, zondag 9.30 u. ds. A. van Leeuwen (Kindernevendienst), 19 u. ds. C. Meijer. Baptistengemeente vorming in Heemskerk; geopend tot en met 20 juni op woensdag, vrijdag, zaterdag en zondag van 14-17 u. DIVERSEN ZATERDAG 7 JUNI Progress-sociëteit, Const. Huygensstraat. Ge opend vanaf 20 u. Donkey Shot, A. Verherentstraat. Geopend vanaf 20 u. ZONDAG 8 JUNI Zwembad Waterakkers, Kerkweg. Buitenbad geopend van 10-18 u. Bowlingcentrum, Vrijburglaan. Geopend 12-01 17 u. Bowlingcentrum, Vrijburglaan. Gopend 12-01 u. Progress-sociëteit, Const. Huygensstraat. Ge opend vanaf 20 u. Donkey Shot, A. Verherentstraat. Geopend opend vanaf 20 u. MAANDAG 9 JUNI Zwembad Waterakkers, Kerkweg Geopend 7 - 8 u.; buitenbad 7-20 u. Kinderboerderij, Vrijburglaan. Geopend 9.30- 12 u. en 13-16.45 u. Bowlingcentrum, Vrijburglaan. Geopend 12- 01 u. Progress-sociëteit, Const. Huygensstraat. Geopend vanaf 20 u. Openbare bibliotheek. Kerkweg 45; volwas senen 14-17.30 en 19-21 u., jeugd 19-21 u. Alarmnummers. Politie 39111,brandweer 32121, milieuklachten 96000. Lelies waren wat gemakkelijker te koop. Verschillende soorten zoals Enchant ment, Harmonie en Brandewien kwamen tot 70 cent per tak. Gladiolen leverden van 300 tot 430 cent per bos op. Buiten bloemen zoals Duizendschoon en Pyre thrum waren ook goed aan de prijs, mede als gevolg van een bescheiden aan bod. Potplanten waren woensdag in een ruim assortiment aanwezig en ook hier een vlotte handel met goede prijzen. Het perkgoed loopt in aanvoer wat terug, maar toch gaat alles vlot weg. Gehuwd: F. J. van der Kolk en C. M. W. Nisten; A. J. Koolbergen en M. I. Ga lestien; J. C. de Vries en M. J. Rijs; .1. C. Westerweele en P. C. M. Noorder- meer. Waarom hebben IJmuider Courant/Beverwijkse Courant toch zo’n goed neus voor nieuws uit de hele regio? Wel, hee] eenvoudig, omdat onze redacteuren en medewer kers er dagelijks op uit trekken om het hunne bij te dragen tot die pagina’s vol regionaal nieuws. Daarom blijven onze abonnees ons ook zo trouw. Ook trek in een abonnement? Hap dan meteen toe! BIOSCOPEN Corso Theater, Dorpsstraat. Zaterdag 19 en 21.30 u.„Marken van Nieumeghen”; zondag 15 u.: „Winnetou in de dodenvallei”, 19 en 21.30 u.; Mariken van Nieumeghen”. perso-zoek dat onzlNk ter-Finland zal brelX eenzal duren. De mink. dezede koninklijke gastv £iaal voor heX NWledij. die X ^Lwanneer .'X zullen do ZONDAG 8 JUNI De Zon, Voorstraat. 11 u. ontvangst deelne mers marswedstrijden Arion door wethouder J. Camfferman. MAANDAG 9 JUNI Openbare biblotheek. De Zwaanstraat 4a: volwassenen en jeugd 19-21 u. Een discoshow is echter iets anders. Verwarrend kunnen beelden zijn. Wally Tax zingt een onbekende rivaal toe „This girl is mine”, dat is duidelijke taal, maar de zanger ontkracht zijn verkla ring dan onmiddellijk door twee zwierig bewegende meisjes mee te brengen en dan zou het toch „These girls are mine” moeten zijn. De beelden krijgen de schijn van overbodigheid. Hitparadebe stormers zitten er maar mee. Het is doorgaans saai, soms wordter wat moei te gedaan. Dan presenteert de Neder landse Dizzy Man’s Band zich met afge knipte broekspijpen en rare sprongen, krampachtigheid, die weinig met humor te maken heeft maar eerder aanwijzin gen geeft in de richting van een slonzige moeder-de-vrouw en een slordige druk in de broek. Treurig, vooral daar heer Kooten en heer Bie met het geëngageerde lied „Zoek je zelf” al visueel leuk zijn wan neer de eerste tracht, weinig handig door zijn partner geholpen, op een hoge pilaar plaats te nemen. Bij een program ma als Top Pop staat het beeld in dienst van het geluid, televisie is zelfs onderge schikt aan de radio, want de AVRO laat zien wie Hilversum III volzingen- Zo kan het uiterlijk de af keer verhevigen, de voorkeur versterken. Dat is toch een informatieve waarde. In Duitsland is de wezenlijke inhoud van beelden ter discussie doordat het misdadigers-opsporingsprogramma XY Ungelöst sinds januari in kleur is. Dit programma bestaat al sinds 1967, Duits land I begon meer kijkers te trekken en toen ging XY op kleur over. Volgens heit Duitse programmablad Hör Zu is dat maar niks. Kleurpsycholoog Max Lüscher sprak: „Het staat vast dat zwart-witfilms informatiever en zakelij- ker werken. Kleur veroorzaakt stem ming, zoals muziek, waarmee een verve lende scene spannend gemaakt kan wor den”. XY-Ungelöst gaat nu, om de informay tieve waarde op peil te houden, minder met felle kleuren werken maar meer met zachte pasteltinten. De werkgroep Opsporingsberichtgeving per televisie, in het leven geroepen om de AVRO wel of niet een „opsporing verzocht”-program- ma te bezorgen, wil maar niet tot resul taten leiden en als het Hör Zu-artikel aan het dossier wordt toegevoegd, zal er wel weer een paar jaar vertraging op treden. De AVRO heeft het begeerde project nog niet en vult, bijkans platzak gewor den door kostbare sterren en shows, de vaste vrijdagavond sober met series en actualiteiten. Het zomerschema bevat af leveringen van Kung Fu, tot groot ge noegen van de vele kijkers ongetwijfeld; Caine vocht zich zesmaal naar een plaats op de top 25 van het eerste kwartaal 1975. Theorieën worden in de praktijk uitgevonden want Kung Fu is in pasteltinten. En doordenkend: Caine, Kojak, Colombo, Cannon, dat zijn over wegend helden in zachte kleuren, nooit eens 'n koddige hoofdpersoon in ruitjes- kolbert, waaronder een geel overhemd, gecompleteerd met een stropdas waarin de Amerikaanse vlag verwerkt is, ter wijl in de Verenigde Staten dergelijke smaakvolle elegance toch gemeengoed is. De spannende series kunhen niet zonder dialoog, ook een slow-motion-trap van Caine naar een man op een paard moet bekeken kunnen worden en dan kan een rode cowboyhoed afleidend werken. Zo kan een tv-avondje met Kung Fu en Gunsmoke toch een enerverend ge beuren worden met een tikkeltje in kleur-zelfwerkzaamheden. Minister-pre sident Den Uyl was in zwart-wit en het geeft wat troep, maar na een korte bewerking van het beeldscherm met viltstiften is het mogelijk Pipo geleerde dingen te horen zeggen. Een toepasselij ke tekst van Brians vriendin in de gebroeders Hammond gaat niet helemaal op. „Als je je nergens tegen kunt afzet ten, ga je je vervelen”, zeiden ze- De KRO verdient wel degelijk een lovend woord voor het aankopen van een docu- mentaire-serie over Japan, bovendien op de toptijd na het journaal geprogram meerd, terwijl buiten het vertrouwde stramien best te genieten viel van de muziekfilm King of Jazz uit 1930. In kleur. R.k. Kerk. H. Agatha, Breestraat 101, zaterdag 19 u., zondag 8.30, 10, 11.30 en 18 u.; O.L. Vrouw van Goede Raad, Arendsweg 57, zaterdag 19 u., zondag 9, 10.30 en 18 u.; Regina Caeli, Hilber- splein, zaterdag 19 u., zondag 10, 11.45 en 19.30 u.; Apostelkerk, Van Riemsdijk- laan, zaterdag 19 u., zondag 9.15, II, 12. EN 17 u.; H. Jozef, Laan der Nederlan den, zaterdag 19 u., zondag 9, 10.30, 11.45 en 19 u.; St. Jozefrustoord en Lommer- lust, Peperstraat 17, zaterdag 18.30 u., zondag 7.30 en 10 u. Voor directe bedie ning (H. Oliesel) voor Beverwijk, Wijk aan Zee en Velsen-Noord op zondag en werkdagen bellen 28041 (telefoonnum mer St. Jozefrustoord). Ned. Herv. Kerk. Grote Kerk, Kerk straat, zondag 10 u. ds. J. Bezemer; De Opgang, Florastraat, zondag 10 u. ds. A. Goudsmit-Aalbers; Vredevorstkerk, Laan der Nederlanden zondag 10.30 u. aalmoe zenier P. Clement; Prinsesselaankerk, Prinsesselaan, zondag 10 u. ds. L. van Reij endam-Beek. Geref. Kerk. Middelaarkerk, Moens- straat 8, zondag 9.30 u. ds. C. Meijer (Kindernevendienst), 17 ds. A. van Leeuwen; Vredevorstkerk, Laan der Ne derlanden 152, zondag 9 u. ds. F. v.d. Bos van Maassluis (Kindernevendienst), 17 u. ds. H. J. Oldemans van Hilversum. Geref. Kerk (vrijgemaakt). Immanuel- kerk, Olieslagerslaan 20, zondag 10.30 en 17 u. ds. A. W. Bosman te Ede (Viering Heilig Avondmaal). Vrije Evangelische Gemeente, Van Riemsdijklaan, zondag 10 u. evang. R. F. Wijmenga (Bilthoven), 17 u. ds. A. H. Agtereek uit Haarlem (gezinsdienst m.m.v. Zondagklub). Pinkstergemeente Beverwijk-Heems- kerk, Lingestraat 39, zondag 10 u. de heer H. Spoelstra (Hoorn). Chr. Geref. Kerk, Koningstraat 119, zondag 9 u. ds. R. van Beek, 14.30 u. ds. E. E. Slofstra. Doopsgezinde Gemeente, Meerstraat 62, zondag 10 u. ds. H. Luikinga. ^^■ersoepeldminister karnen. On-van de nogV - hem echterkenlana. Hetw /naakte afspra-de Griekse rel litgevoerd. Voorte brengen w. litboudende in-de militane ti het Centraalverlaten. Maa: \i (COZ). richt-op leggen da« ook een NedJ Vot stand ko-defensie-asj ^l^gen rekening Zondago^ per 1 januariNederkX. (fffdverkorting. de uit-hijj^I aantal verlofdagen enhard naar - -. Ontstane I dan op korte worden aangevuld. In eketaris over de bonden zo veelvan sj rgehouden. dat er nogmuskf J aantrj ■ze brief nog steeds niet de *-an bet COZ behandeld, ondf n de indruk krijgen datsto® rkregen toezeggingen indat >en opgeleverd. De kntiekperl overleg tot uiting komen had\ van vertegenwoordigersuitgë» ran de Nationale Zieken- Het van het Georganiseerdden gel •kenfondsen. BIOSCOPEN Cinema Marquette, Ruysdaelstraat. Zaterdag 19 en 21.15 u.Vriezen we dood dan vriezen we dood”; Zondag 14 u.,,Opm Ferdinand en de Toverdrank”, 16 u.: .Vriezen we dood dan vrienzen we dood”, 19 en 21.15 u.: „Les valseuses”. TENTOONSTELLINGEN Expositiegebouw, Const. Tentoonstelling „Toonbeeld” ^fèerplicht. zouden c ^rnnen v- ^^•an de staatssecretaris^ worden volg< y&gen om de miets is beredj ^Jïnyendieap jaarden, uur. in foon 19124, toestel 46. C- 4-i-» 4-o v» - ting,Wiïlebrordstraat 102, Spreekuur, leidster Briniostraat, vrij I en 16.30 tot 18 uur. Snelliusstraat, IJmuiden en Velsen-Noord, zaterdag geopend R.k. Kerk. O.L. Vrouw Geboorte, Lan- gebuurt 37, zaterdag 19 u., zondag 8, 9.30, 11.30 en 18 u.; aula Vrijburgschool, zaterdag 19.30 u., zondag 9.30 u. Hervormd-Gereformeerde Federatie. Dorpskerk, Kerkbuurt, Uitgeest, zondag 10 u.; Hervormde Kerk, Dielofslaantje, Akersloot, zondag 10 u. R. K. Parochiekerk, Frans Netscher- laan, zaterdag 19 uur: mis; zondag 9 uur: mis met zangkoor, 10.30 uur: mis. Gereformeerde Kerk, Burgemeester Enschedelaan9.30 uur: ds. J. Tiersma; 19 uur: ds. J. Dijkstra. Hervormde Gemeente, Dorpskerk uur: ds. G. J. Rijks. De Hoeksteen, Willem de Zwijgerlaan 10.30 uur: ds. G. J. Rijks. Adventskerk, (Prov. uur: ds. G. J. Rijks. Volle Evangelie Gemeente, gebouw „Beréa”, Patriciuslaan, 10 uur: W. H. de Leeuw van Weenen (met gelijktijdig kindersamenkomst en oppasdienst); 19.30 uur: H. de Cock. SCHOUWBURG Stadsschouwburg (Wilsonsplein). Vandaag en morgen 20.15 u.: Leerlingenuitvoering Ballet studio Kennemerland. Maandag 20.15 u: Her man van Veen met „En nooit weerom”. MUZIEK Concertzaal Kadens (Smedestr. 31) 20.15 u.: Zolderconcert. Agathakerk (Heereweg 277, Lisse) Orgelconcert door Bernard Bartelink Jongenskoor. BIOSCOPEN Cinema Palace (Gr Houtstr.) 15.30, 19 en 21.30 u.: „Kung Fu van Shao_Lin”, 18 j. Vandaag 24 u.- „Cleopatra Jones”, 14 j. Zondag 13.30 u.: „Stan Laurel en Olivier Hardy in „Stad op stelten’’, a.l. Frans Hals (Frans Halsplein) ISen 21.15 u, tev. zond. 14 u.: „10 Gele vuisten der wrake”, 18 j. Vandaag 23.30 u.: „De duivelse rituelen van Dracula", 18 j. Lido (Houtplein) 14 en 20 u.„The towering inferno", 14 j. Vandaag 23.45 u.„Jong ge leerd, oud gedaan”, 18 j. Luxor (Gr Houtstr.) 14 en 20 u.: „The bridge on the River Kwai”, 14 j. Vandaag 23.45 u. „De linker en de rechterhand van de duivel”, 18 J. Rembrandt (Gr. Markt) 14, 19 en 21.15 u. tev. zond. 16.15 u. „De doodsklok van Wei-Fu”, 18 j. Roxy (KI. Houtstr.) 14.30, 19 en 21.30 u.: „Soldier Blue”, 18 j. Vandaag 24 u.„The Hospital”, 18 j. Studio (Gr. Markt) 19 en 21.15 u. tev. zond. 16.15 u. maandag 14.15, 19en 21.15 u.: „Kind van de zon”, 18 j. Zondag 14 u.„Hoogtepunten uit 50 jaar Disney tekenfilms”, a.l. Nederlands Hervormde Kerk, Kanaal straat 10 uur: ds. J. de Boer; 19 uur dienst in Petrakerk. Christelijk Gereformeerde kerk, Mar conistraat, 10.30 uur: ds. D. H. Biesma; 17 uur: ds. R. van Beek. Oud-Katholieke kerk, Koningin Wil- helminakade, 10 uur: misviering. Leger des Heils, Edisonstraat 10 uur heiligingssamenkomst, 19.30 uur: opwek- kingssamenkomst. R; K. Petruskerk, Venusstraat, zat. 19 uur: bijzondere dienst, 10 uur: Hoogmis en 12 uur: dienst met zang. Gereformeerde Kerk, Ichtuskerk, Snelliusstraat 9.30 en 17 uur: drs. H. W. Nusselder. Petrakerk, Spaarnestraat 9.30 uur: G. Assies; 19 uur: ds. J. M. D. van der Berg („Avondlicht”). Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt), Burgemeester Rambonnetlaan 9 uur: ds. C. J. Brien; 17 uur: Dienst des Woords. Zeewegziekenhuis (Aula), 9.30 uur: ds. G. E. Bakker en pater J. Schuurmans. R. K. Gregoriuskerk, Kanaalstraat 224: zondag 9 uur mis met zang. Doopsgezinde Gemeente, ,,’t Braam bos”. Zeeweg, 10 uur: da. M. C. Stubbe. Baptisengemeente IJmond: J. P. Coen- straat 10 uur: D. P. R. Bouhof; 10 uur: zondagsschool; 19 uur: J. van Veen. oneindig aan elkaar te bouwen llll\*lll .1. en variabel van indeling Gereformeerde kerk Bethelkerk, Zee weg 9.30 uur: ds. P. C. Koster; 17 uur: ds. G. Assies. Vereniging van Vrijzinnig Hervorm den, Zeeweg ,,’t Braambos”, 10 uur: da. M. C. Stubbe (ger. dienst met doopsgez. gem.). R.K. Laurenskerk, Willemsbeekweg, zat. 19 uur: deinst met zang, zondag 9.30 uur Hoogmis; 10.45 uur: gezinsdienst en 12 uur dienst met zang. Vergadering van Gelovigen, Abelen straat 1, 10 uur: Eredienst, donderdag 19.30 uur bijbelbespreking. Oud-Katholieke Kerk, Sparrenstraat 10 uur Hoogmis. Goede Herderkerk, Velserduinweg, 10 uur: ds. Joh. Brezet. Pinkstergemeente, 10 uur: B. M. Piet; 19 uur: A. Nauta. Sportfondsbad, Kuikensweg. Geopend 9-12 en 13.38-15.30 u.buitenbad 9-18 u. Alarmnummers, Politie en brandweer, Mi lieuklachten 96000. Openbare bibliotheek. Kerkstraat 44 .1: volwassenen 14-17.30 en 19-21 u., jeugd 15-17.30 en 19-21 u.- Amstelstraat 44: volwassenen en jeugd 14.30-17.30 en 19-21 u.; Kingsford Smith- straat 110a: jeugd 15.30-17.30 u. HAARLEM. Van 11 tot en met 13 juni komen vertegenwoordigers van de Unie van Hoofdstadprovincies in de E.E.G. naar Noord-Holland, om in het kader van het monumentenjaar de pro blemen te bespreken die er bestuurlijk kleven aan de monumentenzorg vooral in relatie tot de oude stad. De Unie van Hoofdstadprovincies werd 9 november 1965 opgericht met de bedoeling bestuur lijke problemen uit te wisselen die die provincies in de E.E.G., waarin een lan delijke hoofdstad ligt, gezamenlijk heb ben. BIOSCOPEN City, zaterdag en zondag 19 en 21.15 en maandag 20 uur: „Rufus’’.; zondag 14.30 uur: „Zorro, de schrik van iedere stad’’. Stadsschouwburg, zaterdag en zondag 20 uur: „De duivels van de grote weg”, zondag 14.30 uur: tekenfilm „Popeye festival”. TENTOONSTELLINGEN EN MUSEA Museum Beeckestijn, Rijksweg, Velsen-Zuid. Stijlkamers en oude gebruiksvoorwepen. Da gelijks geopend van 14 tot 17 uur. Noordelijk Koetshuis, dagelijks (behalve maandag) van 14 tot 17 uur: expositie Marga de Jager. Pieter Vermeulen museum, Cultureel Cen trum, Moerbergplantsoen. Geopend maandag tot en met vrijdag van 9,.3O tot 12 uur en van 14 tot 15.30 uur. Stadhuis, bezichtiging op werkdagen tussen 10 en 12 uur. DIVERSEN Alarmnummer: politie 19033, brandweer 16400, ongevallendienst 15400, Hoogovens 02510- 96000. Gemeentelijk sociaal-adviesbureau voor be- Spreekuur maandag van 11 tot 12 de Spaarnestraat 2, IJmuiden. Tele- Stichting Huishoudelijke en Gezinsvoorlich- ting, Wiïlebrordstraat 102, Spreekuur, leidster vah half tien tot half een. Velserbad, maandag 6.45-8 Badhuizen, „Concordia” tot 17.30 uur. BIOSCOPEN Kennemer Theater, Zeestraat. Zaterdag 19 en 21.15 u.„Wang Wu, de schrik van Pe king”, 19.30 u.„Als adelaars vielen ze aan”, 23.30 u. „Een burcht vol vrolijke ontucht”; zondag 14.15 u.Goofy, de held van de Olympische spelen", 14.30 en 19.30 u.: „Als adelaars vielen ze aan”, 19 en 21.15 u. „Butterfly”. Luxor Theater, Breestraat, Zaterdag 19 en 21.15 u.: „Breakout”; zondag 14.15 u.: „De wraak van Dr. Fu Man Chu”, 16.30 19 en 21.5 u.„Breakout”. DIVERSEN ZATERDAG 7 JUNI Aula Pius X-college, Büllerlaan. 20 u. Slota- vond jeugdmuziekconcours. Sociëteit ALPHA, Moensplein. Geopend af 20 u. ZONDAG 8 JUNI Animal Farm, Willem Alexanderplantsoen. geopend van 10.30-17.30 u. Sociëteit Alpha, Moensplein. Geopend vanaf 20 u. MAANDAG 9 JUNI Hulpdienst Help een handje. Maandag tot en met zaterdag van 8-10 u.: Zeestraat 81, tel. 24617 of bij de bekende wijkhoofden en mede werkers.

IJmuider Courant | 1975 | | pagina 7