Galdos redde het niet in zware bergrit SCHITTEREND DUEL naar Molenbeek IN „GIRO’’-FINALE Maertens op 50 minuten gereden Suarez weg bij Inter zege Van den Hoek Deen Jensen wees Borussia de weg voor Italië BERNT JOHANSSON Lubberding wonLimburg’ K Bloemberg voor f 350.000 Dynamo Kiev ook te sterk I Eindelijk Ie IN „MILKRACE” Lottocijfers tl o o .0 o o o o o o o o o pi EMMEN ALLEEN IN EERSTE KWARTIER GOED OP DREEF LATE ZEGE VAN DUITSE KAMPIOEN SPORT 9 197 5 MAANDAG 9 JUNI les IS naai voetbal spelen. Dit is voor Suarez aanleiding de club te ver laten. US Cagliari, de ploeg van Luigi Riva, wordt mogelijk de nieuwe club van Suarez. 3? F (Van onze sportredactie) een Galdos (Sp.) op 41 sec.; Titel binnen bereik van agressief Spijkenisse De supporters van de onverwachte winnaar van de ronde van Italië, Fausto De eindstand is: eerste De vriendschappelijke wedstrijd tus- sen Oostenrijk en Tsjechoslowakije, die zaterdag in het Praterstadion van Wenen werd gespeeld, eindigde zonder doelpun ten. De Oostenrijkers behielden daarmee hun ongeslagen thuisrecord, dat stamt van november 1971. De wedstrijd zelf stond op een bijzonder laag peil. De zelfzuchtigheid van Jupp Heynckes, gevolg van zijn drift om toch vooral top scorer te blijven in de Bundesliga, was mede debet aan de relatiefkleine 2-0 zege op Brunswijk, waarmee Borussia Mönchengladbach zaterdag zijn kam pioenschap vierde- STEIN (ANP) Henk Lubberding heeft zaterdag tamelijk verrassend de Ronde van Limburg gewonnen. Htf was de snelste in de eindsprint tegenover drie rijders van Ketting: Frits Schür, Albert Scheffer en André Rijks. Deze hadden echter tevoren het zware werk gedaan in de ontsnapping, die al na tien van de in totaal 184 km werd ingezet. Zeven renners de genoemde vier met Ab Terharmsel, Bert Schoen en Jo Claessen bouwden een voor sprong op die bleef schommelen tussen de twee en drie minuten. Na 124 km, bij de doortocht van Ekkelrade, vielen Schoen en Claessen terug. In de slot fase probeerden de Ketting-rtfders Frits Schür te lanceren. Toen dit een keer of vijf mislukt was, kwam het aan op een eindsprint, waarin Lubberding zich de sterkste toonde. Van de 120 renners die waren gestart, kwamen er 34 over de eindstreep. De uitslag: 1. Henk Lubberding (Voorst) 4.51.14; 2. Frits Schür (Didam) z.t; 3. Ab Terharmsel (Lage Zwaluwe) z.t. 1. Bernt Johansson (Zwe) 43.29,04; 2. Vladimir Vondracek (Tsj) 43.29,56 3. Tord Filipsson (Zwe) 43.30,12; 4. Wo- jiech Matusiak (Pol) 43.30,25; 5. Jan Trybala (Pol) 43.30,26; 29. Minneboo 43.47,40; 31. Roemerman 43.50,48; 34. Mutsaars 43.56,47; 39. Buckx (allen Nederland) 44.00,47. De ronde van Oostenrijk heeft in het weekeinde twee leiders gehad. Zaterdag veroverde de Rus Leo Lit- sjasjov de gele trui, zondag moest hij het textiel weer overdragen aan de Oostenrijker Rudolf Mitteregger. Van de Nederlanders heeft alleen Wil van Helvoirt geen grote verliezen geleden. In de algemene rangschikking heeft hij op de Oostenrijker een achter stand van 1 minuut en 18 seconden en neemt hij de vijfde plaats in. De an dere Oranje-rijders staan op gotere achterstand. mo (It.) op 10.32; 8. Tino Conti (It.) op 13.40; 9. Miquel Maria Lasa (Sp.) op 14.48; 10. Gianbattista Baronchelli (It.) .T. -I f t MILAAN (AFP). Luis Sua rez zal het volgende seizoen niet meer als trainer van Internazio- nale Milan optreden. De vroegere beroemde speler van Barcelona en Inter werd precies een jaar geleden als coach van de Mila nese formatie aangesteld, maar is teleurgesteld over de in het afge lopen jaar geleverde prestaties. Inter moest in de competitie genoegen nemen met een be scheiden positie en zal het vol gende seizoen geen internatio- BLACKPOOL (Rtr). De 12e ronde van Engeland voor amateurs, de z.g. „Milkrace” is geëindigd in een triomf voor de Zweed Bernt Johansson. De 22-jarige Johansson, een winkelbe diende uit Mariestad had een totaal- ttfd van 43 uur, 29 minuten en vier seconden. Hij had een voorsprong van 52 seconden op de Tsjech Vladimir Vondracek. Deze had op ztfn beurt een voorsprong van 16 seconden op num mer drie, de Zweed Tord Pilipsson. .CMCaa, Van Helvoirt was zaterdag dichtbij een ritzege, maar hij werd in de eind sprint verslagen door Litsjasjov en de Tsjech Kubias. De Rus was zondag in eerste instantie op weg zijn trui met succes te verdedigen, maar moest door twee lekke banden lossen uit een kopgroep van acht man. Mitte regger demarreerde vervolgens, kreeg zijn landgenoot Steinmayr mee en won tenslotte de etappe. Bertoglio, beloofden de wielersport alle goeds met de leus „Fausto come Coppi”. Tegen het decor van dit soqrt leuzen, maakte Bertoglio een ere-tocht op de schouders van zijn fans. GRONINGEN. Na Hugo Hoven kamp, die voor AZ’67 gaat spelen, raakt FC Groningen opnieuw middenveidspeler kwijt. De 22-jarige Sip Bloemberg zal de komende twee seizoenen voor RWD Molenbeek uit komen. Bloemberg, die bij FC Gro ningen een verdedigende rol op het- middenveld vertolkte, kwam de vori ge week reeds tot overeenstemming met de Belgische kampioen en dit weekeinde werden de beide clubs het eens over de transfersom die onge veer 350.000 gulden zou bedragen. PASSO DELLO STELVIO (DPI). Fausto Bertoglio, een 26-jarige Itali aanse wielrenner, die tot aan verle den jaar nog geen wedstrijd had gewonnen, is zaterdag winnaar ge worden van de spannendste ronde van Italië van de laatste jaren. Het was een nek-aan-nekrace tegen de Spanjaard Francisco Galdos, die toen hij zijn achterstand had terugge bracht tot slechts 41 seconden, had gezworen „te rijden tot de dood erop volgt'’ om de eindzege te grijpen. Tsjechoslowakije legde beslag op de eerste plaats ir. het landenklassement waarbij het Groot-Brittannië op 7 seconden achter zich hield. De sterke Poolse ploeg eindigde als derde. De Nederlandse ploeg, die in de laatste vier jaar driemaal het landenklasse ment had gewonnen, kwam ditmaal tot een teleurstellende zevende positie Van den Hoek verdiende de over winning, omdat hij bij iedere vlucht poging betrokken was. Pas in de slotfase sloeg hij toe, toen hij kort na ’t Harde in gezelschap van Theo Smit en Harm Ottenrbos uit de greep van het peloton kon komen en een lichte voorsprong opbouwde. Met nog twin tig kilometer te gaan was het duide lijk, dat de achtervolgende groep de vluchters niet meer kon achterhalen. In de laatste kilometers slaagde Van den Hoek er ook in zijn beide mede vluchters te lossen en moeiteloos de finish te bereiken, al probeerde Theo Smit nog enkele jeren bij te komen. Die inspanningen moest de Frisol- renner bekopen met een derde plaats, want in de eindsprint kreeg hij van Harm Ottenbros geen kans. 1, Aad van den Hoek (Ned) 200 kilometer in 4 uur, 40 minuten en 5 seconden; 2. Harm Ottenbros (Ned.) op 17 sec.é, 3. Theo Smit (Ned); 4. Frans Verbeeck (Belg); 8. Roy Schuiten (Ned). MOSKOU (UPI). Dynamo Kiev, de ze keer weer eens getooid met de shirts van het nationale Russische voetbalelf tal, heeft gisteren in het centrale Lenin- stadion van Moskou voor 70.000 toe schouwers een vermoeid Italië met het kleinst mogelijke verschil bedwongen. In de 63ste minuut reageerde Blokjin bij de zoveelste massale Russische aanval ra zendsnel op een verloren bal, die hoog het strafschopgebied inkwam. Naar links vallend prikte hij met een halve volley van de rechtervoet de bal achter doel man Zoff. Het was het enige doelpunt in de ontmoeting, die weinig spectaculair ver liep. Dynamo Kiev acteerde minder overtuigend dan het deed in de strijd om de Europese beker voor bekerwin naars en in groep zes van het Europees kampioenschap voor landenteams. Het verlangen om de Russische hoofdstad eens wat te laten zien, uitte zich op negatieve wijze: teveel haastwerk in de opbouw en ongecontroleerd schieten. De beste speler was de Italiaan Chinaglia, die in zijn eentje een bedreiging vormde voor de nogal onzeker optredende Russi sche verdediging. Capello werd even voor rust na een harde tackle van het veld gedragen en kwam niet meer terug. Gerrie Knetemann heeft gisteren de tweede profronde van Haaksber gen gewonnen. De renner van Gan- Mercier was tien kilometer voor het einde op jacht gegaan naar Wim de Waal en Don Allan, die met Henk Poppe en Günter Haritz al in de van de vijftig af te leggen ronden (in totaal 100 kilometer) uit het peloton waren ontsnapt. Knete mann voegde zich bij de vluchters, maar ging kort daarop alleen door. Met een voorsprong van acht secon den op Wim de Waal kwam hij over de finish. Het Portugese voetbalteam heeft gisteren in Lamassol met 2-0 gewonnen van Cyprus. In deze wedstrijd, die werd gespeeld voor groep 1 van het toernooi om het Europees kampioenschap voor landenploegen, scoorden Nene en Moin- hos. De stand in groep 1 is: 1. Engeland 4-7 (9-0); 2. Tsjechoslowakije 3-4 (9-3); 3. Portugal 3-3 (2-5), 4. Cyprus 4-0 (0- 12). ZWOLLE (ANP). Door de Ronde van de IJsselmond te winnen heeft Aad van den Hoek eindelijk een zege van enig formaat behaald. De renner van Peter Post’s Raleigh-team, die vorig jaar naar de rijen van de profs overstapte, had tot nu toe weinig opzienbarende resultaten behaald. Za terdag echter demonstreerde de man uit Dirksland een goede vorm. voor het laatst aan, maar hij slaagde er niet in de Italiaan, die pas drie jaar profwielrenner is, los te rijden. Vlak achter de Spanjaard ging Ber toglio over de einstreep onder de toejuichingen van zijn landgenoten, die deze eerste Italiaanse zege sinds zes jaar uitbundig vierden. Fausto Bertoglio, die een week geleden bij de tijdrit in II Ciocca de rose leiders trui overnam, werd hiermee de op volger van Eddy Merckx, die wegens ziekte niet kon starten. Het eindklassement luidt! 1. Fausto Bertoglio (It.) 111.31.24; 2 Francisco 3. Felice Gimondi (It.) op 6.18; 4. Roger de Vlaeminck (Belg.) op 7.39; 5. Guisep- pe Perletto (It.) op 8.00; 6. Vladimiro Panizza (It.) op 8.13; 7. Walter Ricco- (It.) z.t. De acties van Jensen ontketenden gro te feestvreugde bij de 30.000 toeschou wers, die nog niet was bedaard toen even later de voorzitter van de Duitse voetbalbond, Hermann Gösmann, aan voerder Berti Vogts de kampioensschaal overhandigde en spelers met de schei dende trainer Hennes Weisweiler hun ereronde maakten. Het was een waardig besluit van een sterk seizoen. Dat de nieuwe Duitse kampioen niet met grote cijfers won, lag in de eerste plaats aan het eigenzinnige spel van Jupp Heynckes, die zijn doelpuntenre- cord met alle geweld wilde verbeteren. Daarbij vond de nationale linksbuiten de voortreffelijke doelman Bernd Franke tot viermaal toe op zijn pad, toen hij de laatste verdediger al was gepasseerd. De overige acht ontmoetingen voor de Bun desliga werden zaterdag overschaduwd door de „dag van de open deur” in het Dusseldorpse Rheinstadion. Gastheer Fortuna en Europacupwinnaar Bayern München demonstreerden hoe aantrek kelijk aanvallend voetbal kan zijn. De Dusseldorpse ploeg won met een neus lengte verschil: 6-5. Door drie doelpun ten binnen vier minuten klom Gerd Müller naar de tweede plaats op de lijst van topscorers met 23 doelpunten tegen Jupp Heynckes 25. Met een overwinning van 4-0 op Hongarije heeft Bulgarije zich zaterdag in Sofia geplaatst voor de tweede voor ronde van de derde Europese groep van het Olympisch voetbaltoernooi. In Sofia nam Bulgarije revanche voor de eerder geleden nederlaag van 2-0. In het Bul gaarse elftal stond voor de eerste maal sinds het wereldkampioenschap weer middenvelder Christo Bonev opgesteld. Met Panov en Kolev, twee van de door de nieuwe trainer Stojan Ormadjiev afge schreven deelnemers aan het wereld kampioenschap, maakten drie van de vier doelpunten. In de tweede ronde is Bulgarije in een groep ondergebracht met Spanje en Turkije. BRIANCON (AFP). Freddy Maertens heeft in de Dauphin® Libe- ré een zwart weekeinde doorgemaakt. De Belg was vorige week hard op weg naar een sensationele eindzege, maar is zaterdag en zondag door de concurrentie op verbijsterende wijze van zijn eerste positie verdreven. Maertens, die de proloog en de eerste vijf etappes won, werd vooral zater dag diep vernederd. In de zwarte rit van Romans naar Grenoble over een afstand van 216 kilometer door de bergen, moest hij al in de eerste kilometers lossen. Ruim veertig minuten na winnaar Bernard Thevenet kwam een ont goochelde Maertens door de finish. De lijdensweg was nog niet ten einde, want zondag, in de nog meer in spanning vergende etappe naar Bri- ancon, moest hij nog eens tien minu ten verlies accepteren. In de algeme ne rangschikking, die door Bernard Thevenet wordt aangevoerd, neemt Maertens de 49e plaats in met een achterstand van 50 minuten en 21 seconden. Was Maertens de grote verliezer in het weekeinde, Bernard Thevenet kon het hardst lachen. Met een voor sprong van 4.44 min- op de Belg Lucien van Impe kan de eindzege hem nauwelijks meer ontgaan. Van daag, maandag, wordt de Dauphine Liberé met een tijdrit afgesloten en de capaciteiten van Van Impe in een rit tegen de klok zijn zeker niet veel beter dan die van Thevenet. De Fransman hield zaterdag op weg naar Grenoble een waanzinnig hoog tempo aan. Weinigen konden hem volgen. Van Impe, de Belgische klimmer hield de Fransman lang bij, maar moest toch halverwege de klasse van Thevenet erkennen. Door de felle de- marages was het peloton uiteen ge scheurd. Onder de renners, die ta de voorste groep reden, bevond zich ook Joop Zoetemelk. De winnaar van Pa- rijs-Nice, die de Dauphine Liberé als een training voor de Ronde van Frankrijk ziet, was in gezelschap van Poulidor, Delisle en Moser. De Itali aan moest afhaken, nadat Zoetemelk op jacht ging naar Thevenet. De Fransman was echter te ver vooruit. Door zijn triomf mocht Thevenet het leiderstricot om de schouders laten glijden. Zondag ondervond hij geen nadelige gevolgen van zijn geslaagde coup op zaterdag. Het algemeen' klassement: 1. The venet (Fra) 31 uur, 3 minuten en 42 seconden; 2. Van Impe (Bel) op 4.44 min.; 3- Moser (It) op 5.23; 4. Delisle (Fra) op 5.36; 5. Poulidor (Fra) op 5.39; 6. Zoetemelk (Ned) z.t. 12. Merckx (Bel) op 11.01; 18. Ocana (Spa) op 20.06; 21. Vianen (Ned) op 23.39; 40. Bal (Ned) op 39.36. DUSSELDORF (SID-UPI-Reuter). Met twee doelpunten in de 87ste en 89ste minuut heeft de Deen Henning Jensen er zaterdag voor gezorgd dat Borussia Mönchengladbach zich onge remd in de feestvreugde kon storten. Door die twee late treffers zegevierde Borussia met 2-0 over Eintracht Brons wijk en pakte daarmee op eigen kracht de titel, die de club overigens anders ook niet ontgaan zou zijn. Op de voor laatste competitiedag verloor namelijk de enig overgebleven concurrent Hertha BSC bij Rotweiss Essen met 1-2. Het einde van de 21e etappe in de ronde van Italië en daarmee tevens het slot van deze koers: Galdos finisht na een slopende tocht als eerste, Ber toglio eindigde pal achter hem en wist zich eindwinnaar. achter Zweden, de Verenigde Staten, dat voor de tweede maal meedeed en Denemarken. De Amerikaan Dave Chauner trok de winst in de laatste etappe naar zich toe en zijn ploeg bezette de eerste plaats in het dag- ploegenklassement. Het Luxemburgse Rumelange heeft gisteren door een 2-0 overwinning op Jeunesse d’Esch beslag gelegd op de nationale voetbalbeker. De strijd om de Franse voetbalbeker zal gaan tussen landskampioen St. Etienne en Lens, die zaterdag respectievelijk wonnen van Bastia en Paris St. Germain. Barcelona heeft zijn eerste wedstrijd in de -kwart finale van de Spaane bekerstrijd tegen Zaragoza thuis, in het Nou Campstadion met 0-0 gelijkgespeeld. Landskampioen Real Madrid leed op Gran Canaria een zeer verrassende 4-0 nederlaag tegen Las Palmas. Het was de grootste nederlaag van de Madrilenen in dit seizoen. De besneeuwde hellingen van de Stelvio-pas vormde het decor, waar tegen het heroïke gevecht zich af speelde. Op de bochtige weggetjes naar deze gevreesde 2757 meter hoge bergdoorgang de op één na de hoogste van Europa zette Galdos EMMEN (ANP). De eerste confron tatie om het algeheel amateurkampioen- schap van Nederland is door de kampi oen van het zaterdagvoetbal, Sptfkenisse, overtuigend met 4-2 gewonnen. Het was een volkomen verdiende zege van de zaterdagvoetballers op de kampioen van het zondagvoetbal Emmen, dat alleen in het eerste kwartier tot goed spel kwam. Daarna zakte het peil bij de Emmenaren sterk terug. Spijkenisse kon door een enorme inzet en een bijzonder agressieve speelwijze de balans zonder al te veel moeite in evenwicht houden om in de slotfase zelfs nog gemakkelijk een ruime zege te bewerkstelligen. Spijkenisse heeft zaterdag in de return aan een gelijkspel genoeg om zich algeheel ama teur kampioen van Nederland te kunnen noemen. Aan spanning heeft het in deze overi gens matige wedstrijd niet ontbroken. De ruim 4500 toeschouwers in het Em mer sportpark zagen de zondagkampieon veelbelovend van start gaan. Spijkenisse werd door wervelende combinaties vol ledig overspeeld. De Drenten kregen verschillende goede mogelijkheden om in het eerste kwartier al een ruime voorsprong te nemen, maar het bleef slechts bij een verrassend afstandsschot van Tinus Doek, waartegen doelman Ard Lankhaar totaal geen verweer had (1-0). Na deze treffer echter was de fut er bij Emmen uit, de concentratie was weg en de agressie ontbrak, kortom Emmen kwam volledig in de greep van de zater dagvoetballers. Kort voor rust was Em- men-doelman Koster niet attent genoeg op een inzet van Cees Janse en vlak na de hervatting profiteerde Cor Baren- drecht van slecht wegwerken van Krui- ze (1-2). Toen tekende zich de overwin ning van Spijkenisse al enigszins af. Wel zorgde Puck Horstman halverwege deze tweede helft nog even voor een opleving in het Emmer-kamp, maar tien minuten voor het einde maakte Cor Barendrecht aan alle Drentse illusies een einde door onhoudbaar langs Koster te schieten (2- 3). Een fraaie solo van Harry Koopman gaf de Spijkenisser-overwinning nog meer aanzien (2-4). DEN HAAG (ANP). De winnende cijfers van lotto no. 23 zijn: 3, 4, 6, 15 19, 23 res. getal 20. Het aantal deelne mers aan lotto no. 23 bedroeg 917.311, die voor een inleg zorgden van 3.670.156 gulden. Het prijzenbedrag is 1.743.324. De prijzen zijn: eerste prijs: 610.163. Tweede prijs: 174.332. Derde prijs: 261.498. Vierde prijs: 348.664. Vijfde prijs: ƒ348.664. De winnende getallen in de Duitse lotto zijn: 18, 22, 31, 33, 35 en 45. Het reservegetal is 16. Trekking „spiel 77” 0 8 5 8 0 1 0. I' J»

IJmuider Courant | 1975 | | pagina 9