Kosten/batenanalyse van kastje Kjjkën voorhaven in discussie 29 juni histrum-expositie Turnstrijd in Driehuis Man bekende meerdere diefstallen sa Zes nieuwe lichtmasten voor Raamovereenkomst Hoogovens in openbare raadscommissie „Liliade” Akersloot opent „Schoonenberg” öi van loon f Hg (Het leven is zo kwaad nog niet) Open dakje Hilversum III En een Kingetje... HO ZeDeZeaZomge Zomemnode Bi j Mamenkbder Constat Lomp HEI «0143 IM <1 LELIETENTOONSTELLING BELOOFT VEEL MOOIS DINSDAGAVOND IN RAADHUIS HEEMSKERK UÏ&vSSi fel M fe'Shi 7 PLAATSELIJK NIEUWS DINSDAG 1 O JUNI 197 5 6 Natuurzuivere pepermunt Paques met Gerard Korte Kleverlaan JU-44 Bloemendaal Tel. 023 - 259311 r x O - (Van onze stadsredactie) (Van een medewerkster) (ADVERTENTIE) (Van een onzer verslaggevers) (ADVERTENTIE) (Van een onzer verslaggeefsters) (Van een medewerker) (Van een onzer verslaggevers) •V >8 VELSEN. De gymnastiekvereniging T.V.S. uit Santpoort, die dit jaar haar 50-jarig jubileum viert, hield zaterdag in de Waterloozaal in Driehuis turnwed- strijden tussen de meisjesploegen van T.V.S., VOLO uit Haarlem, Wijkeroog uit Velsen-Noord en Wieringen uit Hyp- polytushoef. Holland, Hamelinkstraat 4 in Haarlem, een inleiding houden over het rapport „Een maatschappelijke kosten'batenana- lyse van de voorhaven IJmuiden van de commissie Zeehaven overleg. Winkelcentrum Schalkwijk: Rivièradreef 10 Stadscentrum Haarlem: Barteljorisstraat 24. drijf IJmond besteedde vorige week vier uur aan de behandeling ervan). In deze commissie-vergadering ook de raamovereenkomst met Hoogovens. Met Hoogovens is thans in principe overeen stemming bereikt omtrent de regelen met betrekking tot het in exploitatie brengen van het noordelijk industrieter rein; de wegontsluiting (Caegweg); de afschermende duinstrook en de hemel- waterafvoer. 1 Zodoende zag ik de tweede aflevering van de nieuwe Amerikaanse serie „Mau de”. Deze Maude is een omtrent 50- jarige dame met haar op de tanden, een manwijf in broekpak, met een van ge wapend beton vervaardigd gevoel voor humor. Het probleem van deze avond was, dat Maude’s dochter een relatie bleek te hebben aangeknoopt met uitge rekend een ex-minnaar van moeder Maude. Alle trucs van deze gefacelifte versierder waren moeder uiteraard ge heel bekend, en ze trok dan ook alle registers open om een eind te maken aan deze in haar ogen gedegenereerde relatie van haar dochter. Een secreet van een moeder, kortom, maar toegege ven: ik heb er best om gelachen. En het zou me niet verbazen als Maude in het komend seizoen een succes zal blijken te zijn. Omdat de NCRV verder volstond met een herhaling (Bartje), een aflevering van Kojak en een gesprek met een futuroloog wiens levensdoel het is om ik citeer het programmablad „mensen duidelijk te maken dat ze over veel meer mogelijkheden beschikken dan ze denken”, bleef ik de rest van de avond bij de TROS. Afgelopen zaterdag heb ik me nogal vermaakt met het verslag dat de NCRV maakte van de reis die vijf Nederlandse kinderen door Kenia hadden gemaakt. Het was vooral aardig vanwege de onbe kommerde manier waarop allerlei zaken in dat vreemde verre land werden be commentarieerd. Ze hadden echter de pech dat ze in Nairobi in hetzelfde hotel bleken te logeren als niemand minder dan prins Claus. Ik spreek hier van pech omdat deze toevallige samenloop van omstandigheden de organisatoren van de reis op de gedachte bracht om nóg een programma te maken: Claus in gesprek met de kinderen. Een zeer slecht idee, dat bleek gisteravond. Want alles wat de eerste uitzending zo verfrissend maakte, ontbrak in het tweede volledig. Met gekamde haren, schone nagels en in de zondagse plunje zat het vijftal op visite achter een plastic bekertje met Draken- steyn-ranja. En oom Claus vertelde. Zowel in de leeftijdsklasse meisjes 8- 12 jaar als 12-16 jaar eindigden de ploegen van Wieringen op de eerste plaats waarbij goed turnwerk te zien was. Er werd gewerkt op de onderdelen brug ongelijk, balk, paardsprong en lan ge mat bij de jongere meisjes en vrije oefening op muziek bij de ouderen. Al leen op de onderdelen paardsprong en vrije oefening eindigde VOLO uit Haar lem hoger dan Wieringen. De uitslagen zijn: Meisjes 8-12 jaar: 1. Wieringen 148.25 pnt., 2. Wijkeroog 136.85 pnt., 3. T.V.S. 128.75 pnt. en 4. VOLO 125.— pnt. Meisjes 12-16 jaar: 1 Wieringen 150.60 pnt., 2. VOLO 148.10 pnt., 3. TVS 146.35 pnt en 4. Wijkeroog 129.35 pnt. Zaterdag 14 juni worden de onderlinge wedstrijden tussen de meisjeskeurploe- gen en de jongens gehouden, eveneens in de Waterloozaal, aanvang 10.15 uur. Mevrouw Harms wijst erop, dat de tot nu toe over de voorhaven uitgebrachte rapporten studies op economisch terrein bevatten en min of meer positief zijn over een buitenhaven. Bij de bevolking van IJmuiden bestaat grote ongerustheid over de gevolgen van een buitenhaven ten aanzien van een verdere aantasting van het leefklimaat. In verband hiermee vraagt ze of GS bereid zijn, tenzij de minister van verkeer en waterstaat be sluit de adviesprocedure te beëindigen, er bij de betrokken ministers op aan te dringen dat eveneens een rapport wordt uitgebracht over de milieuhygiënische en planologische gevolgen van een buiten haven. VELSEN. De jongeman, die zon dagnacht tijdens zijn inbraak in een slagerij aan de Planetenweg door de politie werd ingerekend, heeft meerdere diefstallen bekend. Hij gaf toe ingebro ken te hebben bij een textielzaak aan de Planetenweg. Ook bekende hij een fiets en een bromfiets te hebben gestolen. HAARLEM. Drs. J. G. Brautigam directeur van de economisch technologi sche dienst van de provincie Noord- Holland, zal in de vergadering van de statencommissie voor economische zaken op donderdag 12 juni ’s middags om kwart over twee in gebouw Noord- Mevrouw B. G. Harms-Matser (PSP) heeft inmiddels vragen gesteld over de inbreng van de provincie bij het tot stand komen van het rapport. Ze wil onder meer weten of de vertegenwoordi gers van de provincie stemrecht hadden in de vergadering van de commissie Zeehavenoverleg waar het rapport en het advies zijn vastgesteld. Uit het rapport blijkt, aldus het sta tenlid, dat de veregenwoordiger van Velsen zich niet kan verenigen met het gegeven advies, en dat de vertegenwoor digers van Amsterdam en Rotterdam zich op een aantal punten van het rapport distantiëren. Uit het feit dat over de vertegenwoordigers van de provincie geen aantekeningen te vinden zijn zou de conclusie kunnen worden getrokken dat zij zich akkoord hebben verklaard met de inhoud van het rapport en het advies. Voor de donderdagavond staan twee openbare commissievergaderingen ge boekt. De commissie voor onderwijsza ken en de commissie voor sport en recreatie vergaderen in het raadhuis. De onderwijscommissie komt om kwart voor zeven bijeen en die voor sport en recreatie om acht uur. In deze laatste commissie komt de instelling van een bestuurscommissie voor de sport ter sprake. Vrijdagavond 12 juni tenslotte verga dert om half acht in het raadhuis de commissie gemeente-financiën, die o.a. de investeringsnota 1975-1979 behandelt. HEEMSKERK. Vorige week nam de gemeenteraad een voorstel van B. en W. aan om de raadscommissies voortaan in het openbaar te laten vergaderen. Het college laat er geen gras over groeien en heeft bepaald, dat de vergaderingen van de commissies, die deze week worden gehouden, door het publiek reeds kun nen worden bijgewoond. Dinsdagavond 10 juni (vanavond) om 20 uur komt in het gemeentehuis de commissie openbare werken en woning bedrijf bijeen. Op de agenda staan de volgende punten: behandeling van een tweetal brieven van de colleges van burgemeester en wethouders van Castri- cum en Velsen over de aangenomen moties in de raadsvergaderingen van de ze gemeente inzake het instellen van een onderzoek naar het te kiezen afvalver- werkingssysteem. (Het algemeen bestuur van het Centraal Afvalverwerkingsbe- IJMUIDEN/AKERSLOOT. Anders dan in voorgaande jaren zal de jaarlijk se lelietentoonstelling „Liliade” dit jaar geopend zijn van vrijdag 27 juni tot en met woensdag 2 juli en dus niet meer van woensdag tot en met zondags. Een groot voordeel hiervan is voor de bezoe kers, dat de leliepracht op zaterdag en zondag op haar schoonst is. De lelieshow in Akersloot wordt dit jaar ondergebracht in een ruimte van vijftienhonderd vierkante meter. Minder ruimte dus dan voorheen en dat op het derde lustrum. Maar de organisato ren gaven de verzekering dat dit in het geheel geen afbreuk zal doen aan de kwaliteit van het gebodene. Hoofd-ar- rangeur Cor Geerlings uit Heemstede zal de lelie-expositie opbouwen in oud-Hol- landse stijl met daarin plaats voor een arreslee en een sjees uit vroeger tijden. Overigens zal men de sjeezen ook kun nen bewonderen op 29 juni wanneer in Akersloot door de ruitervereniging Ber gen het ringsteken wordt getoond. Televisiepresentatrice Willy Dobbe zal de expositie openen, naar haar zal ook een nieuwe lelie worden vernoemd, wel ke wordt gekweekt door firma gebroe ders Laan uit Bovenkarspel. Tevens zal men op de Liliade een stand aantreffen van stamfuchsia’s. Hier, maar ook elders in de expositieruimte, zullen degenen, die de beschikking hebben over een kleinere of grotere tuin kunnen ontdek ken, dat men ook rond de woning heel best lelies kan houden. Degenen, die hun licht willen opsteken over bloembinden kunnen hier eveneens de harten opha len, want adspirant bloembinders ën -sters uit Bergen een enthousiaste groep amateurs zal gedurende de ex positie een demonstratie geven van bloembinden. Rond de presentatie van de lelieweelde in al haar kleurenrijkdom vinden ook allerlei andere evenementen plaats. Wij noemden al het ringsteken, daarnaast komt 28 juni de Schermer Dansgroep, treden alle dagen diverse drumbands op, die op muzikale wijze het grote leliegebeuren zullen onderstre pen, is er een middenstandsbeurs en een vaktentoonstelling, wordt elders in het dorp een mini lunapark gehouden ten bate van de voetbalvereniging Meervo- gels 31, welke vereniging ook geheel met eigen leden het restaurant gaat runnen. Akersloot staat in die dagen ook in het teken van een tuinwedstrijd, waar voor al veel belangstellenden zich heb ben aangemeïd. De Liliade is op de openingsdag voor het publiek geopend van 13 tot 22 uur. Alle overige dagen van 9 uur tot 22 uur. De gastheer deed zijn best zo infor meel mogelijk te zijn. „Zeg maar ge woon prins Claus of zoiets”, zei hij, toen de eerste vragensteller met „Koninklijke Hoogheid” van start ging. Maar er was geen redden aan. Je komt tenslotte niet elke dag op een echt kasteel op bezoek bij een echte prins. Diep onder de in druk stelden ze vragen die bijna alle maal door de onderwijzer van de zesde klas bedacht leken. En prins Claus draaide zijn lesje af op de saaie, ongeïn spireerde manier van de leraar van wie zowel collega’s als leerlingen al lang geleden hebben vastgesteld dat hij het waarschijnlijk nooit zal leren. Ook komt een brief van de Vereniging Milieudefensie ter sprake. De vereniging uit hierin bezwaren tegen de oprichting en inrichting van een vuilverbranding. B. en W. stellen de gemeenteraad voor de brieven voor kennisgeving aan te nemen. Voorts komt vanavond de com missie grondbedrijf en bestemmingsplan nen bijeen, ook Om 20 uur in het raadhuis. Eén van de belangrijkste pun ten is hier wel het collegevoorstel om het bestemmingsplan Neksloot vast te stellen. Het plan heeft vanaf 2 mei gedurende een maand ter visie gelegen. In die termijn is één bezwaarschrift binnengekomen en wel van de openbare kleuterschool „De Kleuterboek.” Het be stuur en de oudercommissie zijn in hun bezwaren wel ontvankelijk, maar burge meester en wethouders menen, dat het bezwaar ongegrond moet worden ver klaard. VELSEN. De raadscommissie van bijstand voor sport en recreatie komt woensdag 11 juni in het stadhuis in vergadering bijeen. Het eerste punt dat ter sprake komt, is de vernieuwing van de verlichtingsinstallatie op de trainings velden van het sportpark Schoonenberg. De huidige verlichting voldoet niet aan de eisen,die tegenwoordig aan een sport- veldverlichting worden gesteld. Daarom worden de vier masten van 4 meter hoogte, die er nu staan, vervangen door zes nieuwe, die elk 20 meter hoog zijn. Hiermee is een uitgave van 67.000 gemoeid. Vervolgens wordt gesproken over de samenvoeging en uitbreiding van de sportvelden Rooswij k en Koningsveld in Velsen-Noord. In 1972 is daarvoor een bedrag van 1.300.000 begroot. Nu wordt om een extra bedrag van 628.500 gevraagd. Dat is zowel bestemd voor het opvangen van de loonkosten stijging als voor het treffen van enige aanvullende voorzieningen. Er wordt ook nog een voorstel behandeld om 100.000 ter beschikking te stellen voor de bouw van een kleed- en kantine-accommodatie voor de Velsen-noordse Vereniging Ken- nemerstaten. De vergadering, die in het stadhuis wordt gehouden, begint om 19.30 uur is voor iedere belangstellen de toegankelijk. De razende reporters van Wibo van de Linden waren ten behoeve van Aktua weer naar alle windstreken uitgerukt, bele moord in de Bijlmer leidde tot een bele moord in de Bijlmer leidde toteenr reportage die bol stond van de afschuw, verontwaardiging en roep om krasse maatregelen. Simon de Wit sluit woens dag, de dag van de begrafenis, alle filialen. De leiding van dit concern kan deze vrije dag misschien benutten om zich eens te beraden over een betere beveiliging van geld (en daardoor perso neel) van de winkels. Want dat is na tuurlijk niet op de eerste plaats, zoals de parmantige presentator Ed van Kan sug gereerde, „de verantwoordelijkheid van de regering”. Grote opwinding en verontwaardiging heerste er achter de Aktua-bureaus over de berichten dat prins Bernhard en een vriend van hem betrokken zouden zijn bij omkooppraktijken van de Ameri kaanse vliegtuigfabriek Northrop. Hun namen zijn genoemd in rapporten van een Amerikaanse Senaatscommissie. Een aardige kluif voor een actualiteitenru briek om daar eens achterheen te gaan, zou je denken. Maar Van de Linden kwam voorlopig niet verder dan kreten als „goedkope verdachtmakingen”, „on smakelijke affaire” en „onbewezen stel lingen”. Het journalistieke uitgangspunt van de heer Wibo: De prins heeft zoveel goeds voor het bedrijfsleven gedaan, en bovendien kan hij zich niet verdedigen. (SS. pe

IJmuider Courant | 1975 | | pagina 7