Van Veelen bij leidend kwartet Nederlagen voor herenteams VZV BOHM FAVORIET VOOR TRANSAVIA-TOERNOOI M kend, zijn SPORTIEF buiteqlands geld /paarbank „Sportraad is een service-instituut” gr 1 Slot en Lovell ing r Schotloosheid was troef Bert Theunissen blijft bij Bern maak je niet dik stimorol kauwgom eet je niet op Reischeques Reis- en bagageverzekeringen Hertz vracht en bestelauto’s. Hertz startklaar. Hertz diesel en benzine. Hertz 1 tot 5 tonners. goed op dreef Het gerucht gaat dat de juffrouw van de juiste tijd op een Philips kwartsklok kijkt. I ADMINISTRATEUR VAN MUISWINKEL: Tijdens populaires IN TITELSTRIJD NOORDHOLLANDSE SCHAAKBOND per D.G.-8 Sterk bezette PHILIPS gemakkelijk, één adres voor al uw geldzaken o VLIEG-DAGTOGHT mampaey-maasb.v niirxi „driedaagse” in Castricum uw/t ncdcriand 25 SPORT WOENSDAG 1 1 JUNI 19 7 5 AIRCONDITIONING J Hertz. ■Hertz. - r Hertz, Inl. Reisburo Bontour ’t Zat er dik in,wantPhiIips heeft nü een klok gemaakt die net zo precies is als de telefonische tijdmelding. Philips kwartsklok. Tot op de sekonde nauwkeurig. Resultaat van een unieke elektro» nische uurwerk-techniek op basis van een kwartskristal. Z’n voedingsbron: 2 batterijtjes van l’/z volt U ziet, de wonderen zijn de wereld nog niet uit. (Dit gerucht voorlopig ook niet). Trefpunt Hertz Keuze uit vele modellen rnoen oom 1 Van Muiswinkel: „Geen verambtelyking." (Van onze schaakmedewerker) (ADVERTENTIE) (ADVERTENTIE) (ADVERTENTIE) MB (Van onze schaakmedewerker) (ADVERTENTIE) (ADVERTENTIE) i® ‘bruto adviesprijs. andere uitstekende autn’x. STIMOROL ■Br ff Nieuwstraat 23, Baarn, telef. 02154-7788 en 7676, reisbureau Bontour, Voorstr. 110, Utrecht, telefoon 030-311642. kan. per Donkerelaan 66 - Postbus 9 Bloemendaal - Tel. 023-258191 Met koeling van winkel, kantoor of spreekkamer, biedt u, voor weinig geld, uw cliënten veel komfort. urgerr n het le s tuli ;ien d i iedei Ik stel me zo voor dat de mensen hier in de toekomst binnen zullen stappen om hun problemen op tafel te leggen, of misschien wel om onze stencil- of adres- seerapparatuur voor hun verenigingsdoel- einden te gebruiken. De eerste dagen heb ik trouwens al verschillende mensen hier gehad. Er is bijvoorbeeld een be stuur van een tennisvereniging geweest dat over bepaalde zaken kwam praten.” kelijkheid worden, dan zal het pand aan de Rijksstraatweg in de naaste toekomst uitgroeien tot een trefpunt van de Haar lemse sporters. Van Muiswinkel: „Ik zie de raad als een service-instituut voor de Haarlemse sportwereld. Ik hoop dan ook dat dit bureau uitgroeit tot een service centrum voor alle sporters. als gevolg. Een numerieke minderheid aan het eind van de eerste en van het begin van het tweede kwart kwam VZV zonder kleerscheuren door, dankzij red dingen van doelman Hens Eelsing. als een de De derde ronde wordt vanavond ge speeld. Ook a.s. vrijdag open an V( ie Wt ■lenen Santp< >p het ■laan ite Ve technisch buro De jonge Haarlemmers Oscar Venema en Nico Wegkamp van de HRC Excelsior hebben respectievelijk bij de elf- en veertien jarigen beslag gelegd op het jeugdkampioenschap wielrennen van Noord-Holland. -xr- e Rui de i Hout rzoek ■rwijk n en zeedsf n Zer izage geme< afdt 5. een i ■irgerj en. t HAARLEM. Het Transavia schaak toernooi dat vrijdag in Castricum begint en drie dagen zal duren, mag zich in een sterke nationale belangstelling verheu gen. Hans Böhm, tweede in het Neder lands kampioenschap achter grootmees ter Jan Timman, start als favoriet, maar hij zal heel wat tegenstand moeten overwinnen van spelers als o.a. jeugd kampioen Roy Dieks, Van Baarle, Du Chattel, Jongsma, Vogel, Van der Weide, Boersma. Van Scheltinga. en Andriessen. Hertz verhuurt Fords en Reservegroep: Karreman-Ten Geusen- dam rem., Havenaar-Visser 1-0, Nuyen- Van den Berg rem., Poncin-Van der Veer 1-0, Saarloos-Holsteyn rem., Olden- burger-Kok 0-1, Schmit-N. A. de Haas rem., P. de Haas-Versteeg 1-0, Ippel-Van Maassen rem. Aan de monstertoertocht Amsterdam-Maas tricht-Amsterdam over een afstand van 600 km namen in het voorbije weekend 73 toer rijders deel. Drie van hen gaven er onderweg de brui aan. Tot degenen die hem wel uitreden, behoorden de Zandvoorters Klaas Koper en Piet Visser van Olympia en de Haarlemmers Aad Sypestein, Harry de Graaf en Postma van Le Champion. Klaas Koper moest nog een kiene huldiging ondergaan, omdat hij reeds een kwart eeuw actief is in de sport op twee wielen en voor de tiende keer de A-M-A-rit volbracht. ZURICH (SID). De 36-jarige spe- ler-trainer van FC Bern, de Nederlander Bert Theunissen, heeft zijn contract met deze vereniging voor een jaar verlengd. Theunissen, die viermaal is uitgekomen voor het Nederlands elftal, had contac ten met FC Winterthur om daar trainer te worden. Hij heeft echter voor Bern gekozen, ongeacht of deze vereniging promoveert naar de hoogste afdeling of in de eerste divisie blijft. veel plezier had beleefd aan mijn hob bies in de sportwereld. Ik vind het fijn mensen te helpen bij het beoefenen van hun hobbies.” Ook al was het tweede team „geha vend” het liet zich niet wegspelen door het sterkere en vooral meer geroutineer de DSZ. VZV zorgde voor behoorlijk tegenspel en rondde alleen de aanvallen niet goed af omdat er slecht geplaatst werd. Met de beperkte achterstand van 2-0 gingen de Velsense heren sterk of fensief de derde spelperiode in en ver overden zich enkele schietkansen. Bij een numerieke meerderheid scoorde Johan Groot. In het laatste kwart, waarin nog twee spelers zich moesten ontzien voor de wedstrijd van '-et eerste team, ver grootte DSZ zijn voorsprong tot 3-1, waar het dankzij een aantal reddingen van keeper Henk Arntz bij bleef. Het duel VZV 1Het Gooi 1 is, wat VZV betreft, de wedstrijd van de gemis te kansen geworden. De koploper speel de bepaald geen briljante partij en N7.V heeft legio kansen gehad voor het doel van Het Gooi. Een gat in de achterhoede had het eerste doelpunt van Het Gooi Voorlopig heeft hij echter zijn handen vol met de opzet van het bureau. Na de zomervakanties hoopt Freek van Muis winkel te kunnen komen tot een vast schema, zodat heel sportend Haarlem te weten kan komen, wanneer het bureau van de Sportraad te bereiken is. Verkrijgbaar in verschillende uitvoeringen vanaf f 109.— bij de elektrotechnische vakhandel. ‘bruto adviesprijs. Van Muiswinkel ziet zijn taak werknemer van de sportraad als schakel tussen de sportwereld en meest uiteenlopende (overheids-)instan- ties. „Het is natuurlijk wel zo dat men ook bij de dienst sport- en jeugdzaken terecht kan. Maar de praktijk heeft uitgewezen dat die drempel toch te hoog is. De dienst is een ambtelijke instantie. En dat willen wij niet zijn. We zullen waken tegen verambtelijking, zodat men bij ons makkelijker binnen stapt,” aldus de administrateur, die rekening houdt met problemen „van een verkeerde uitrit bij een sportveld tot de aanleg van een lichtinstallatie”. met twee punten tweede en derde (Van onze waterpolomedewerkster) VELSEN. In de waterpolocompeti- tie heeft noch het eerste noch het twee de (herenteam van VZV, die beide in „De Heerenduinen” een thuiswedstrijd speelden, zich volledig waar kunnen ma ken. Het zwaar gehandicapte tweede team, waarvan vier spelers uit de strijd moesten blijven om zich te sparen voor de onmiddellijk volgende wedstrijd van VZV 1, verloor met 3-1 van DSZ uit Den Haag. Het eerste herenteam, dat als enige de positie van koploper Het Gooi kon bedreigen (ten gunste van Ijssel meer en KZC die achterstand op de plaats staan) moest het met 4-0 afleggen tegen Het Gooi, dat nu vrijwel zeker is van het kampioenschap. De Zandvoortse voetballer Jan Keur Is in onderhandeling met het Belgische FC Aalter voor een contract. Het hangt er alleen nog vanaf of hij huisvesting en werkgelegenheid kan vinden. Keur heeft gespeeld voor Zand- voortmeeuwen, profclub DWS, Ripperda en kwam in de afgelopen competitie voor EHS uit. UITGEEST. Na twee speeldagen heeft zich in het persoonlijk kampioen schap van de Noordhollandse Schaak bond een kopgoep van vier spelers ge vormd. Dit viertal bestaat uit de spelers H. Plukker (Zaandam), K. Dekker (Zaandijk), W. Boom (Schagen) en L. van Veelen (IJmuiden). Vooral de klas sering van de jonge IJmuidenaar is een verrassing. Hij behoort niet tot de aller sterkste Kijk Uit-spelers maar dat belet hem kennelijk niet in dit toernooi de concurrentie onbevangen tegemoet te treden. Ditmaal bleef hij C. Amende (Castricum) de baas. De oud-Beverwij- ker W. Boom lijkt op weg eindelijk de hoge verwachtingen die men enkele ja- ren geleden .van hem had, in te lossen. Wist hij de eerste ronde de jeugdkampi oen van vorig jaar de das om te doen, ditmaal kreeg de Amsterdammer P. van Haastert de strop om de nek. Hertz verhuurt alleen personen auto’s, zeggen de meeste mensen. Dat klopt maar ten dele, zeggen wij dan. Want wie onze garage binnen loopt. ontdekt een uitgebreide vloot vracht- en bestelauto’s. Van klein tot groot. Voor zaken en privé. Met voordelen die we uitgebreid uit de doeken doen. Omdat u daarvan een boel wijzer wordt. Een telefoontje naar Hertz en uw auto staat startklaar, gekontroleerd en wel. Dat voorkomt narigheid onderweg. Wie dus verzekerd Wil zijn van snelle service, betrouwbare en economische auto’s, belt altijd Hertz. Haarlem 023 326622 Bij Hertz kunt u niet alleen kiezen uit ’n uitgebreid assortiment, maar ook uit au’-'s met diesel- en benzine motors. De Ford Transit loopt op benzine. De rest op diesel-olie. Dat rijdt zuiniger, dus voor u de helft goedkoper. Schiphol-Maastricht v.v. met rondrit per autocar door Zuid- Limburg, België en Duitsland. Warme lunch te Aken. Prijs p.p. 59,—. Vertrek elke dins dag, vrijdag en zaterdag. Van Muiswinkel: „Omdat ik de enige vaste kracht hier ben (voor een admini stratieve hulp is geen geld, red.) is het bureau onbereikbaar wanneer ik eens naar het gemeentehuis of naar een sportpark moet. Daarom willen we tot een vast schema komen, zodat men pre cies weet wanneer men terecht Waarschijnlijk zal dat ook eens week in avonduren het geval zijn.’’ Voor de tweede maal glipte een Gooi- se speler door de VZV-verdediging heen: 2-0. VZV baande zich toch ook vaak een weg, maar ieder schot mislukte. Een strafworp bezorgde Het Gooi het derde doelpunt. De kans van zijn leven kreeg Bart Rijke toen hij alleen voor de keeper, vlak voor het doel, lag: de bal kwam tegen de kruising. Een numerieke meerderheid bracht ook geen uitkomst voor VZV. In de laatste spelperiode bepaalde Het Gooi de eindstand op 4-0. Kiest u maar. De Ford Transit 100 met z’n laadverm. van 1150 kg en 5,4 m3 inh. Of de Hanomag F25, laadverm. 1245 kg, inh. 6,4 mOf de Hanomag F35, laadverm. 1870 kg, 7,8 ms inh. Of de Fiat 616, laadverm. 1350 kg, inh. 10,2 m3. Of de Mercedes 913, laadverm. 5000 kg, inh. 20,5 m3. En wist u dat u alleen voor de Mercedes een ’'groot'’ rijbewijs nodig heeft? De rest mag met een B-E rijbewijs. De Haarlemse vertegenwoordigers la ten het nog wat afweten. De goed ge starte J. Burggraaf (VHS) moest nu zijn meerdere erkennen in de vroegere Wa- tergraafsmeer-crakck H. Plukker. H. Lips (VHS) boekte de eerste halve winst tegen de onbekende P. Schroevers ter wijl A. L. Bouma (Het Oosten) titelver dediger C. van Dongen een winstdeling afdwong. Dat was natuurlijk een goede prestatie maar de achterstand op de leiders bedraagt inmiddels U/a punt. Dat telt trouwens ook voor Van Dongen wiens titel dan ook al na twee ronden aan een zijden draad is komen te han gen. De remise van Fr. Wezel met J. Herman maakte hem met J. Burggraaf tot de best geklasseerde speler uit de Spaarnestad, op één punt achterstand. In de reservegroep voert J. Havenaar (De Uil) met 2 punten alleen de ranglijst aan. ALKMAAR. Aan het slot van de „populaires” op de Alkmaarse wieler baan zegevierden plaatstelijk favoriet Ger Slot en de Canadees Loyce Lovell overtuigend in de koppelkoers over 100 ronden. Zij reden alle andere koppels op een of meer ronden achterstand- Eerder op de avond had de Haagse wielerreus Ben ten Tije de sprintfinale gewonnen door de nationale juniorenkamploen Sjakie Pieters uit Zwanenburg in de finale te kloppen. Nadat Pieters, Ten Tije en Veldt zich in de sprint rechtstreeks voor de halve finale hadden geklasseerd, kwam Slot daar via de herkansing bij. Hij moest echter in de halve eindstrijd met een paar bandjes verschil voor Pieters het hoofd buiten. Ten Tije drong tot de finale door met een zege op Lovell. In de finale bleek de grotere routine van Ten Tije doorslaggevend en met een lange spurt hield hij Pieters op afstand. Zwanenburger Jan de Jong won daarna een klassementsrit. In de koppelkoers gaven de ploegen Slot-Lovell, Ten Tije- Veldt en Schoen-Pieters de toon aan. Vooral Slot en Lovell bleken goed op dreef en reden hun naste concureenten nog op een ronde achterstand. Aan de clubwedstrljden voor liefhebbers van de BRC Kennemerland. die elke vrijdaga vond in het sportpark Adrichem te Beverwijk worden gehouden, mogen ook liefhebbers van De Kampioen en De Bollenstreek meedoen. De start is steeds om half zeven. Als zijn persoonlijke ideeën over het nieuwe hoofdkwartier van de raad wer- (Van onze sportredactie) HAARLEM. Toen Freek van Muis winkel zo’n zestien jaar geleden van het befaamde instituut Nijenrode afkwam,- had hij in de verste verten niet kunnen vermoeden dat zijn spoor nog eens naar de Haarlemse Sportraad zou leiden. En toch zetelt hij nu sinds een dag of tien als de eerste oetaalde administrateur van de raad in het voormalige politiebu reau aan de Rijksstraatweg, waar de raad zeer recent domicilie heeft gekozen. 'Van-Muiswinkel: „Ik was natuurlijk opgeleid om in het bedrijfsleven te gaan. Da't heb ik ook een jaar of zestien ge daan, maar nooit helemaal tot mijn eigen voldoening. Ik heb nimmer het gevoel gehad dat ik als zakenman op mijn plaats was. Tot voor kort werkte ik als adjunct-directeur bij een veevoe derbedrijf. Dat ik niettemin solliciteerde naar de functie van administrateur van de Sportraad kwam omdat ik wèi altijd Van de spelers uit Haarlem en de IJmond en omgeving zijn naast Van x Scheltinga de heer De Rooi, Gerben van Manen, Henny Koopman, Jaap Herman en Harry Lips de meest bekende verte genwoordigers. Hoofdgroep: Plukker-Burggraaf 1-0, Van Haastert-Boom 0-1, Amende-Van Veelen 0-1, Dekker-Luik 1-0, Van der Linden-Feenstra rem., Wezel-Herman rem., Waagmeester-Holscher 0-1, Schroevers-Lips rem., Van Dongen-Bou- ma rem., Lips-Amende 0-1 (reet, le ronde). Van Muiswinkel is in de Haarlemse sportwereld geen onbekende. Hij treedt ai vijf jaar op als voorzitter van de cric ketclub Rood en Wit en heeft daarnaast »- zitting in het jeugdbestuur van de voet balvereniging HFC. De kans om zijn liefhebberijen te combineren met zijn dagelijks werk greep hij met beide han den aan, met ais gevolg een uitgebreide taak om als eerste full-time-kracht de dagelijkse organisatie van de raad uit te voeren. Een „pionierswerk” dat hem geenszins afschrikt. „Helemaal nieuw is het natuurlijk niet. Een groot deel van het werk dat ik nu ga doen, werd in het verleden al door de dienst sport- en - jeugdzaken uitgevoerd. En de sportraad is tenslotte een organisatie d.e al 22 jaar bestaat. Maar het feit blijft dat er desondanks nog veel zaken zijn, waar aan ik als eerste kan werken en dat heeft voor mij een bepaalde charme”, aldus Van Muiswinkel. Het toernooi wordt volgens het Zwit- sers-systeem verspeeld. Elke speler speelt zeven partijen met één uur be denktijd per speler per partij- De wedstrijdleiding zal in handen zijn van Ss. D. Gjaltema, internationaal arbi ter uit Groningen. Speellokaal is het Dorpshuis in Castricum aan de Over toom 15. Aanvangstijden van de wed- strijde zijn vrijdag 13 juni: 18.30 uur en 21.15 uur; zaterdag 14 juni: 10.00 uur, 13.30 uur en 17.00 uur; Zondag 15 juni: 13.30 en 17.00 uur. Mir IC. Itr iC

IJmuider Courant | 1975 | | pagina 25