Geluidshinder vliegtuigmotoren blijft onder de norm grote voertuigen Agenda uitgeven Centrale parkeer terreinen voor Heemskerk gaat bejaardenpasjes I waar vindtu zoveel uitnodigende fauteui van soepel leer? klassiek tijdloos imsHnielrïl Raamsinqel 42 Haarlem Tel. 31 51 12 urgerhjke stand i ji 7 VELSEN-IJMUIDEN INBRAAK LEVERDE RIJKE BUIT OP FAILLISSEMENTEN BEVERWIJK Luxor Kennemer theater Stadsschouwburg City 8 DONDERDAG 1 2 JUNI 19 7 5 PLAATSELIJK NIEUWS In Heemskerk VELSEN 8 H HEEMSKERK. De „Aero-Club Heemskerk” krijgt van het gemeen tebestuur toestemming om het sportveld aan de Tolweg, nabij kasteel Assumburg, voor onbepaalde tijd als centrum van de model vliegtuigsport te gebruiken. Metin gen tijdens de zondag j.l. gehouden luchtvaartshow van de modelvlieg tuigclub hebben uitgewezen, dat het geluid van de vliegtuigmotoren bin nen de normen blijft. Dit verklaarde wethouder H. Roozen tijdens de wekelijkse persconferentie van het gemeentebestuur. Wijk aan Zee Velsen-Noord In en om Haarlem Velsen-IJmuiden Beverwijk Heemskerk met Bert van der Veer W By 1 AA h. AERO-CLUB MAG BLIJVEN (Van een onzer verslaggevers) een Films b (fe vrijdag 20 uur: 3e en 21.15 u. Schey- en u. en van (Van een onzer verslaggeefsters) (ADVERTENTIE) (Van een onzer verslaggevers) s maandags gesloten H DE VERTONINGEN van deze hoogst opmerkelijke film zullen hedenavond in City een aanvang nemen, terwijl voor de matinee van zondag Zorro, de schrik van iedere stad” nog even wordt vastge houden. Wegens het verbindend worden van de enige uitdelingslijst is op 6 juni geëin digd het faillissement van: Jan Mossel in IJmuiden, gem. Velsen, Velserduinweg 336, uitgesproken 12 februari 1974, cura tor mr. Th. J. M. Nijhof; HAARLEM. De rechtbank heeft op dinsdag 10 juni in staat van faillisse ment verklaard: Wegens gebrek aan baten is bij vonnis van de rechtbank 10 juni opgeheven het faillissement van: Johannes Wouter van der Wouden in Zandvoort, Stationsstraat 9, uitgesproken 6 mei 1975, curator mr. R. A. van Wijk. GEBOREN: G. P. den Heijer-Sperling d., IJmui den; C. van den Braber-van Strien, z„ IJmuiden; C- J. Raspoort-Dobbenga, d., IJmuiden; A. P. M. Jongejan-Barnhorn, d-, IJmuiden; B. Kloosterhuis-Branden- burg, d„ Santpoort. u. EEN VAN DE meest heroïsche veld- tieveld een geluidssterkte van 80 decibel aanvaardbaar. De meting van Heems kerk kwam uit op 73 decibel. Op een afstand van 250 meter van het vliegveld is 65 decibel de maximale geluidshinder- grens. Metingen van de wind af wezen 53 decibel aan en met de wind mee 62. OOK DE INTRIGE van deze mam- moetproduktie is bijzonder spectaculair en heeft betrekking op de openingsfees ten van een bijna honderdveertig verdie pingen hoge wolkenkrabber, die door een plotseling uitgebroken brand worden verstoord. Dit incident wordt eerst ge heim gehouden zodat, terwijl de brand weer beneden in het gebouw reeds bezig is het vuur verbitterd te bestrijden, de festiviteiten boven onbelemmerd worden voortgezet. wethouder Roozen, die niet naliet, te wijzen op de unieke ligging van het sportveld. „De „Aero-Club” is bijzonder blij met het veld, dat aan een uitvals weg ligt en goed zichtbaar is”. De Aero- Club Heemskerk kent leden uit de gehele IJmond. De vliegtuigmo- delsport wordt donderdagavond en zon dagmiddag op het sportveld aan de Tol weg beoefend. Een scene uil de opmerkelijke rampen film „The towering inferno” („Wolken krabber in vlammen”), waarvan heden avond zowel in City (Velsen) als in Luxor (Beverwijk) de vertoningen zullen be ginnen. van één- drieluik. BEVERWIJK. Terwijl de bewoners met vakantie waren, werd eind mei ingebroken in een woning aan dé Bever- wijkse Dreef. Nu de reizigers zijn terug gekeerd, kon worden vastgesteld wat de dieven zoal mee hebben genomen. De buit blijkt aanzienlijk: sieraden ter waarde van ettelijke duizenden guldens worden vermist. ALDUS DANST men hier letterlijk op een vulkaan, tot er voor de gasten geen uitweg meer mogelijk is. Vandaar dat met behulp van helikopters en ver bindingslijnen wanhopige pogingen wor den gedaan om te redden wat er nog te redden valt, waarbij de achterblijvenden echter tot een afschuwelijke vuurdood zijn gedoemd. Alles bij elkaar een on- heilsfilm van formaat die buitengewoon knap in elkaar is gezet, zodat de span ning voortdurend aanwezig blijft. Hier bij worden de beste acteursprestaties verricht door Steve McQueen als een gelaten en cynische brandweercomman dant en Fred Astaire, die opvalt door een met veel zelfspot getypeerde dansfe- nomeen op zijn retour. HEEMSKERK, stuur wil een aanschaffen. De „Aero-Club” kreeg vorig jaar van de gemeente Heemskerk toestemming tot mei van dit jaar het sportveld aan de Tolweg te gebruiken voor de model vliegtuigsport. Na die proefperiode zou worden nagegaan of verlenging van het huurcontract kon plaats vinden. Bij de gemeente waren inmiddels één schrifte lijke en een aantal mondelinge klachten van bewoners van De Die binnen geko men over de geluidshinder, die de moto ren van de vliegtuigjes veroorzaakten. De zondag j.l. gehouden luchtvaartshow op het sportveld gaf de gemeente de gelegenheid overal in Heemskerk ge- luidsmetingen te verrichten. Het resultaat was niet ongunstig voor de tachtig leden tellende Aero-Club. De Koninklijke Nederlandse Vereni ging van Luchtvaart verplicht de leden van een vliegtuigmodelvereniging dem pers op de motoren van de vliegtuigjes te monteren. Dergelijke dempers wer den j.l. zondag door de deelnemers aan de luchtvaartshow gebruikt. Volgens de K.N.V.L. is op het instruc- EVENALS IN het Velsense City be ginnen ook in dit theater hedenavond de vertoningen van „The towering inferno” („Wolkenkrabber in vlammen”) welke film elders in deze rubriek al uitvoerig is omschreven. Alleen draait hier in de matinee van zondag de vermakelijke tekenfilm Asterix en Cleopatra”. VRIJDAG 13 JUNI Zwembad Waterakkers, Kerkweg. Geopend 20.30- 21.30 u.; buitenbad 7-20 u. Kinderboerderij, vrijburglaan. Geopend van 9.30- 12 en 13-16.45 u. Bowlingcentrum, Vrijburglaan. Geopend 12- 01 u. Vrijburcht, Vrijburglaan. 17-19 u. afscheids receptie mr. drs. H. G. van Beek. Progress-sociëteit, Const. Huygensstraat. Ge opend vanaf 20 u Openbare bibliotheek. Kerkweg 45: volwas senen 14-17.30 en 19-21 u., jeugd 15.30-17.30 u. Alarmnummers. Politie 39111. brandweer 32121. milieukiachten 96000. TERWIJL IN de tweede zaal van dit theater van heden- tot en met woensdag ons aller „Keetje Tippel” weer zal gaan draaien, wordt voor dezelfde periode in de eerste zaal de Franse sexfilm „Warmte en wellust op Corsica” aange- kondigd. Willeke van Ammelrooy mocht hiervoor het verdorven vrouWtie spelen dat haar echtgenoot voortdurend be driegt, om met de rrrrm-in -tonnen te beramen hun rivaal tot zelfmoord te bewegen. De versmade echtgenoot ont dekt evenwel de ontrouw van zijn vrouw, waarna de minnaar onmiddellijk door hem wordt vermoord. De toestan- ALDUS IS HIER weer sprake van. een nogal traditionele oorlogsfilm, waarvoor niemand minder dan Richard Burton bereid werd gevonden de rol van de markante maarschalk Tito te vertolken. In de matinee van zondag is er overi gens geen sprake van oorlogsellende, dank zij de vertoning van „Kuifje en het geheim van het Gulden Vlies”, zodat men deze populaire striphelden nu ook eens op het witte doek bij hun avon tuurlijke en komische acties kan volgen. Cornells Johannes Willem Kroese in Overveen, Ernst Casimirlaan 11, h.o.d.n. Vleeswarenfabriek Cekro in Vijfhuizen, Schipholweg 1027, rechter-commissaris: mr. J. J. Matthijsse, curator: mr. W. C. A. Klaufus, advocaat en procureur in Haarlem, Ged. Oude Gracht 65. Als u er in gaat zitten is ie gelijk verkocht, zo lekker zakt u er in weg, om er nooit meer uit te ko len. Keuze uit maar liefst 8 kleuren. I Het gemeentebe- zogenoemde laminator Dit apparaatje, aanschaf kosten ongeveer vijfhonderd gulden, is bedoeld om bejaardenpasjes te plastifi ceren. De minister verzocht de gemeen ten onlangs tot uitgifte van bejaarden pasjes over te gaan, die door de mensen als legitimatiebewijs kunnen worden ge bruikt. Bij de N.S. bijvoorbeeld krijgen de bejaarden op bepaalde dagen korting als ze een dergelijk pasje kunnen tonen. Heemskerk laat binnenkort de computer alle inwoners van 64 jaar en ouder op een lijst zetten, waarna met het ver vaardigen van pasjes wordt begonnen. OVERLEDEN: C. W. van Blankensteijn, 62 jr„ wedu we van J. Kuijper, Amsterdam; H. Be- snds 79 jr„ echtgenoot van N. de Vries, Santpoort; A. van der Pijl, 81 jr.; Drie huis; VI- P. J. Molijn, 56 jr„ echtgenoot van W. G. van Zetten, IJmuiden; H. Stam. 82 jr„ echtgenoot van L. Stam, IJmuiden. HET WEEKPROGRAMMA vermeldt verder nog de vertoningen van de Chi nese knokfilm „Het duivwlsmasker van Tang” in de nachtvoorstellingen van vrijdag en zaterdag en de klucht „Zie je ze vliegen” met de drie Stooges - voor de eerste matinee van zondag. Wegens het verbindend worden van de enige uitdelingslijst is op 9 juni 1975 geëindigd het faillissement van: A. M. M. Heil in Haarlem, Leidsevaart 222, h.o. Sportcar Special, uitgesproken 11 de cember 1973, curatrice mr. A. M. S. P. Evers-Ederveen. slagen uit de tweede wereldoorlog, name lijk tussen de Duitse legers en de parti zanen van Tito bij het Joegoslavische Sutsjeska, is het onderwerp geworden voor ..Het vijfde offensief”, welke film van vrijdag- tot en met zondagavond in de Velsense Stadsschouwburg zal wor den vertoond. Deze strijd begon 15 mei 1943 en zou nog bijna vier weken duren. Zoals bekend slaagden de Duitsers er ondanks hun grote overmacht niet in de Joegoslaven tot overgave te bewegen. Integendeel zelfs, want het gelukte Tito uiteindelijk een doorbraak te forceren, zodat hij zich met zijn vele gewonden in de bergen kon terugtrekken, om hen later naar de overwinning, te voeren. HEEMSKERK. Met ingang van maandag 16 juni is het in Heemskerk verboden grote voertuigen, zoals vracht auto’s en autobussen, in de straten te parkeren. Er zijn twee centrale parkeer terreinen aangewezen, waar dergelijke wagens kunnen worden geparkeerd: het parkeerterrein aan het Eurotamplein bij het N.S. - station en het parkeerterrein aan de Maerelaan/Beethovenstraat tegen over de sporthal. Op dit terrein mogen uitsluitend onbeladen voertuigen en au tobussen parkeren. den die hieruit voortvloeien zijn echter zo onthullend en dramatisch dat hij tenslotte toch maat zelfmoord pleegt. Een film dus, waarvoor de verhoudingen tussen sex en criminaliteit naar behoren werden afgewogen. „De resultaten van die metingen zijn voor ons aanleiding om de club een voorlopig fiat te geven om met het beoefenen van de vliegtuigmodelhobby op het sportveld door te gaan”, aldus Kerkstraat 44. Ten van amateurs (St. en met 21 juni B. Duizer in Hillegom, Weerestein- straat 221, rechter-commissaris: mr. J. J. Matthijsse, curatrice: mevr. mr. M. S. de Meyere-Huber, advocate en procureur in Haarlem, Wagenweg 61; HOLLYWOOD HEEFT met het uitbrengen van „The towering in ferno” eindelijk weer eens een net- viteit ontwikkeld, welke lipvjn:'- aan de tijd toen deze stad nog omschreven als „film-metrcpool”. Want behalve dat men bij Warner Bros bereid bleek veertien miljoen dollar aan deze film ten koste te leg gen, werden ook voor de „cast” voornamelijk bekende sterren ge ëngageerd, zoals Fred Astaire, Paul Newman, Steve McQueen, William Holden, Jennifer Jones, Robert Vaughn en vele anderen. vliegveld (plan De Die) is 50 decibel het maximum. Met de wind mee kwam de meetploeg van Heemskerk tot 42 decibel en bij metingen van de wind af was het geluid van de vliegtuigmotoren niet meetbaar. Ook bij kasteel Assumburg was de ge luidshinder onder de landelijk aanvaarde norm van 65 decibel, namelijk 61. Op afstand van 500 meter van het DIVERSEN VRIJDAG 13 JUNI Openbare bibliotheek. De Zwaanstraat 4a: volwassenen en jeugd 19-21 u. DIVERSEN VRIJDAG 13 JUNI Openbare bibliotheek. Wijkerstraatweg: vol wassenen en jeugd 14.30.17 30 en 19-21.30 u. SCHOUWBURG Stadsschouwburg Wilsonplem) Vandaag en morgen 20.15 u.: Herman van Veen met „En nooit weerom”. MUZIEK Concertgebouw (L. Begijnestr.) 20.15 u.: 3c concert in de serie Zomerfestival Kamermu ziek door Lieuwe Visser en Anneke Uitten- bosch. Vrijdag 20.15 u.: Haarlemse Muziek school. BIOSCOPEN Cinema Palace (Gr. Houtstr.) 15.30 en 20 u.: ,,E1-Cid”, 14 j. Vrijdag 24 u.,,Je laatste uur heeft geslagen”, 18 j. Frans Hals (Frans Halsplein) 19 en 21.15 u. „Sexavonturen van een huwelijkszwendelaar'’, 18 .1. Vrijdag 23.30 u.: „Vanuit de Ardennen naar de hel”, 18 j. Lldo (Houtplein) 14 en 20 u.: „The towering inferno” 14 j. Vrijdag 23.45 u.: „Ook Ninotch- ka weet wat vrijen is”, 18 j. Luxor (Gr. Houtstr.) 14 en 20 u.: „Moord in de Onentexpress” 14 j. Vrijdag 23.45 u.: ..Dracula de verschrikkelijke” 18 j. Rembrandt (Gr. Markt) 14. 19 en 21.15 u.: 'l'^7rn met ie waldhoorn tussen mijn alpen”, Roxy (KI. Houtstr.) 14.30. 19 en 21.30 u.: ..Last tango in Paris”. 18 j. Vrijdag 24 u.: „The trip”, 18 j. Studio (Gr. Markt) 14.15, 19 en 21.15 „Kind van de zon” 18 j. BIOSCOPEN City, donderdag en vrijdag 20 uur: ,,The towering inferno”. Stadsschouwburg, vrijdag 20 uur: ..Het vijf de offensief”. TENTOONSTELLINGEN EN MUSEA Museum Beeckestijn, Rijksweg, Velsen-Zuid, stijlkamers en oude gebruiksvoorwerpen, da gelijks geopend va.a. 14 tot 17 uur. Bedrijfsmuseum Hoogovens, Bessemerstraat. Velsen-Noord, dinsdag en donderdag geopend van 12 tot 14 uur en op aanvrage onder telefoon 02510-34259. Noordelijk Koetshuis, dagelijks (behalve maanag) van 14 tot 17 uur: expositie Marga de Jager. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Cen trum, Moerbergplantsoen, geopend van maan dag tot en met vrijdag van 9.30 tot 12 en van 14 tod: 16.36 uur. Stadhuis, van maandag tot en met vrijdag van 10-12 uur. DIVERSEN Alarmnummers, politie 19033, brandweer 16400, ongevallendienst 15400, Hoogovens 02510- 96310. Velserbad. Briniostraat. gemengd zwemmen, donderdag van 12.15-13.15 en van 16.30-17.30 uur; vrijdag van 12.15-13.15, van 16.40-18.00 en van 9.30-2.00 uur. Badhuizen, Snelliusstraat en Doodweg, vrij dag geopend van 13 tot 20.30 uur. BIOSCOPEN Kennemer Theater, Zeestraat. 19 en 2115 „Warmte en wellust op Corsica”. 19.30 „Keetje Tippel”. Ltixor Theater, Breestraat. 19 „Wolkenkrabber in vlammen”. TENTOONSTELLINGEN Kennemer Oudheidkamer. Huize Schey- beeck, Velserweg 2. Geopend op donderdag van 19.30 tot 21.30 uur Voor groepen op aanvraag bij P. Prins. Lijsterbeslaan 23, Be verwijk, tel. 25120. Openbare bibliotheek, toonstelling schilderwerk Lueasgilde)geopend tot tijdens openingsuren. DIVERSEN DONDERDAG 12 JUNI Stadskantoor, Pres. Kennedyplein 19.30 u. openbare raadsvergadering. Sociëteit Alpha, Moensplêin. Geopend vanaf 20 u. VRIJDAG 13 JUNI Hulpdienst Help een handje. Maandag tot en met zaterdag van 8-10 u.: Zeestraat 81. tel. 24617 of bij de bekende wijkhoofden medewerkers. Sportfondsenbad, Kuikensweg. Gepend 9-12 en 13.30-15.30 u.; buitenbad 9-18 u. Sporthal, Van Loenenlaan. 20 u intocht avondvierdaagse. Sociëteit Alpha, Moensstraat. 20.30 u. verto ning film „Lohn und Liebe” met discussie over vrouwenemancipatie o.l.v. Henny de Ridder van Dolle Mina. Openbare bibliotheek. Kerkstraat 44: vol wassenen 14-17.30 en 19-21 u„ jeugd 15-17.30 en 19-21 u.Amstelstraat 44: volwassenen en jeugd 14.30-17.30 en 19-21 u.; Kingsford Smith- straat 110a: jeugd 15.30-17.30 en 19-21 u. Alarmnummer, Politie en brandweer 2555. milieuklachten 96000. TENTOONSTELLINGEN Expositieruimte, Const. Huygensstraat Ten toonstelling „Toon-beeld” over muzikale vor ming in Heemskerk: geopend tot en met 20 juni op woensdag, vrijdag, zaterdag en zon dag van 14-17 u. DIVERSEN DONDERDAG 12 JUNI Progress-sociëteit, Const. Huygensstraat. Ge opend vanaf 20 u. Het verlangen naar een andere we-', reld, wellicht zelfs een betere wereld, vormt de onderstroom van menig ver meldenswaard ig tv-gebeuren. Met enige moeite valt uit ieder programma wel! een zeker engagement te halen. Zoals' Maartje van Weegen. presentatrice van het KRO-zelf-doen-programma Studio Vrij opgewekt met het lieve hoofdje1 knikt en niet overdonderd raakt door onbegrijpelijke rituelen met houten vrachtwagentjes op bedrukte rolluiken..; „De mens is goed”, is dan nog wel het .minste wat de tv-kijker te binnen moet schieten. Sommige tv-programma’s hebben de overduidelijke intentie meer te zijn dan smakelijk amusement of attente infor matie. De woensdagavond van gisteren was er rijk mee voorzien. Sinds de NOS aardig wat zendtijd kwijt is aan ont moetende programma’s als Kijken naar kinderen, Panoramiek. Studio Sport en Den Haag Vandaag, schijnt de mid weekse speelfilm geruisloos afgevoerd en wordt de avond grotendeels opgevuld met een tv-spel, meestal uit Engeland. Dan kan er heel wat overhoop gehaald worden. In „Wie zaait, zal oogsten” gooit de 57-jarige Wilfred Eames het roer om. Hij is magazijnmeester, een beroep dat steeds meer aan image wint, want vorige week was Frits Lambrechts in Klaverweide ook al magazijnmeester, én die liet zich evenmin door de grote stroom meevoeren. Wilfred Eames stapt uit zijn werk en gaat schilderen. „Ik be grijp het niet”, zegt zijn vrouw. „Maar de kleuren zijn mooi”. Wilfred Eames ziet voor zichzelf een andere wereld, hrj wil weten hoe het daar is. Hij brengt er niets van terecht en zegt in de finale tegen zijn zoon: „Ik ben niet goed ge noeg, maar dat weet ik nu tenminste”. Kijk, daar gaat het nu om. Het is goed Brandpunt op woensdag weer eens te zien zonder publiek, zonder het be wegende decor waaruit lichtelijk over bodige en doorgaans langdradige vragen opwellen; het is nog beter dat KRO- verslaggevers zich tot diep in de nacht onder protesterende PTT’ers gemengd hebben en met de heer Teengs Gerrit sen (genoemd in het Northrop-schan- daal) zijn gaan praten. Maar het zoeken naar enig wezenlijk dieper menselijk be lang, dat zeker ook in deze actualiteiten besloten ligt, vergt inspanning en inven tiviteit bij de achterover geschoven tv- kijker. Het IKOR had in de vooravond de herhaling van een Amerikaanse docu mentaire over een tweeling van vier jaar, de ene jongen is blind. Schijnbaar gaat zo’n film over de inzet en de me thodiek van de ouders, de ervarings wereld van de jongen. Maar onder de oppervlakte van de feitelijke inhoud steekt dan meer. De vader zegt: „Ge wone dingen die je anders niet ziet, die zie je nu”. Het broertje van de blinde jongen zou wel een oogoperatie uit wil- nle voeren, het kereltje zelf zegt, alt hij zich afvraagt waarom hij niet kan zien: „God is het vergeten”. Dat is nog eens andere koek dan „Juf, daar zit een weduwe in de boom” en andere lollige kinderuitspraken. Dat Engelse tv-spél en die Amerikaanse documentaire mogen dan minder „makkelijk” zijn dan Op losse groeven of De kleine kwis, de in spanning is desondanks gering, terwijl het rendement er mag zijn. De korte speelfilm Francis, door de filmacademie in samenwerking met de KRO geproduceerd, gin^ ook niet be paald nergens over, maar enige bereid-' heid tot nadenken was hier wel vereist. Het' jongetje Francis heeft zijn eigeïï wereld en voelt zich bedreigd door op rukkende familieleden, die meerstemmig* „Hij leve lang, hoera, hoera” zingen. Hij zou zich wel willen verstoppen en dal. valt niet mee. De Duitse televisie zetidt, op de late avond onder de noemers als” „Das kleine Femsehspiel” of „Kamera- filme” vaker zulke werkstukken uit. De film Francis stamde uit 1973; de VARA’ was onlangs mede-producent Heeresma-verfilming in een Het zou mooi zijn wanneer de omroepen van een dergelijke samenwerking een» stevge gewoonte gingen maken. o"

IJmuider Courant | 1975 | | pagina 9