Hulp aan moederloze gezinnen verbeterd Kamercommissie voor afschaffen kleuterschoolgeld Autobotsing: I V twee doden lm „Inta dit öw 'èH 1 DEMONSTRATIE TEGEN MILITAIRE RECHTSPRAAK ÉG' v L C BEZUINIGING LIJKT ENIGE MOGELIJKHEID OM UITGAVEN EN ONTVANGS TEN IN BALANS TE HOUDEN A 2 19 7 5 V R IJ D A G 1 3 JUNI BINNEN- EN BUITENLAND f Crisis? Bezuiniging Aanzwellend tekort Amateuristisch Hoeksteen Eenmaal zes jaar - - s dat dat gisl beg ver r VOC ha< nai de vai aar tijc Drie uitwegen In de slip Protesten Olie uit Noordzee Ozonlaag In beslag genomen Stierengevecht Koorddanser Suezkanaal Te veel koffiedamp Voorlichting Nimbus-kunstmaan Jumbo-jet Abie Nathan <=•5 s» ss 3 - (Van onze correspondent) (Van onze parlementsredactie) (Van onze correspondent) krachtcentrales die hun energie Officier van Justitie eist „zware straffen” tegen Zuidmolukkers WEERRAPPORTEN een 22-jarige inwoner van Opheusden, a een 22-jarige man uit Eist, Eü uit een 22-jarige Amsterdammer, een 25-jarige man uit Boven-Smilde, een 24-jarige man uit Moordrecht. van 24 0 21 0 26 DEN HAAG. Nog dit jaar zul len de gezinsverzorgingsorganisaties de hulpverlening aan moederloze gezinnen” gezinnen van weduw naars en andere alleenstaande man nen met kinderen verbeteren. Dit heeft de Crisisgroep Weduwnaars, Dit blijkt uit het voorlopig verslag, dat de commissie gisteren heeft uitge bracht op de wijziging van de Kleuter en Lager Onderwijswet. Deze maatregel wordt per 1 augustus 1975 ingevoerd. DEN HAAG. De vaste commissie voor Onderwijs van de Tweede Kamer gaat akkoord met de afschaffing van het kleuterschoolgeld. Hiermee is een bedrag van 9,5 miljoen gulden gemoeid. Hoogwater Laagwater ZATERDAG 14 JUNI IJMUIDEN zw. bew. onbew. h. bew. onbew. 19.03 14.41 uur uur uur uur 0 0 0 0 o o o o o o o o o o o o o o o o o o 1 o o 4 o 2 o o o o o 4 0 1 0 o De lastenverlichtingen voor burger en bedrijfsleven die het kabinet in de loop van dit jaar doorvoerde om de werkge legenheid op peil te houden, stellen de Naast de tegenvallers staat een lijst van moeilijk te ontwijken toezeggingen van de overheid, waarvan we noemen: uit veel de afsluiting van de Oosterschelde zal wellicht meer kosten dan is voorzien, stond dat de gewone dienstplichtigen de uiteindelijke macht in het leger bezit ten. Foto: een overzicht van de demon stratie. der der teg ten bij wil w nnw wzw n ono zo w zo zzw nno nno n z zzw 1 Ne hel act gis de de koningin betrof, sinds de invoering van het Nederlandse Wetboek van Straf recht. B den: het gek: reg< se ging D som acti H zijn om onti ten en i men Wal ze 1 verl D was jun aan mo< and zich ver’ van „De zal als te i mis. ke ago D de mee tUU! ten. ove: en het min voo: Fra grai bek L de Kü Ba; slit Zij de Kü goc wei de F art; de ver 1. bew. onbew. h. bew. 26 27 28 25 28 21 27 26 24 27 19 26 21 27 26 15 28 30 22 24 20 30 19 U28 27 22 23 25 25 21 24 28 26 23 27 25 25 22 b£ 5 cc Wi e» Sff C co WOUDENBERG (ANP). De 30-iari- ge H. Hetterschijt uit Zeist en zijn bijna tweejarig zoontje Enit zijn gisteravond bij een autobotsing bij Quatre Bras (gem. Woudenberg) om het leven geko men. De moeder werd zwaar gewond in een ziekenhuis opgenomen. Amsterdam De Bilt Deelen Eelde Eindhoven Den Helder Rotterdam Twente Vlissingen Z.-Limburg Aberdeen Athene Barcelona Berlijn Bordeaux Brussel Frankfort Genève Helsinki Innsbrück Kopenhagen Lissabon Locarno Londen Luxemburg Madrid Malaga Mallorca München Nice Oslo Parijs Rome Split Stockholm Wenen Zürich Casablanca Istanboel Las Palmas New York Tel Aviv regering voor een onvermijdelijke keus. Ze kan de belastingverlichtingen en de subsidiëring van sociale lasten terug draaien (verzet van de ondernemers) of door laten gaan. In het laatste geval zal het bestaande begrotingstekort, wanneer er tegelijk geen compenserende maat- regelingen worden aangenomen, volgend jaar nog verder aanzwellen. Aantal uren zon 0 tot 10. Minimum tempera tuur omstreeks 13 graden. Maximum tempera tuur omstreeks 18 graden. Kans op een droge periode van minstens 12 uur 90 percent. Kans op een geheel droog etmaal 60 percent. Voor de temperaturen geldt een marge van 3 graden rond de opgegeven waarden. Weer In binnen- en buitenland z. bew. n 1. bew. windst. z. bew. geh. bew. 1. bew. z. bew. 1. bew. z. bew. 1. bew. 1. bew. z. bew. z. bew. 1. bew. geh. bew. geh. bew. 1. bew. onbew. onbew. windst. zzo w wnw no onbew. windst. nw nno n geh. bew. windst. h. bew. windst. onbew. onbew. onbew. onbew. onbew. z. bew. z. bew. onbew. onbew. h. bew. mist geh. bew. geh. bew. h. bew. n nw nno n nw verand. n n w w n nw wzw n nno Al met al lijkt bezuiniging de enige mogelijkheid om de ontvangsten en de uitgaven van de overheid volgend jaar in evenwicht te houden. Hoewel de onder- handelingen over de begroting pas over twee weken echt beginnen, staat nu toch al wel vast dat op de post Ontwikke lingshulp niet bezuinigd zal worden. De diverse andere hiervoor genoemde de partementen zullen echter hun beleid zodanig bij moeten stellen dat er vol gend jaar enige ruimt,e komt om het totaal van de groei van de overheidsuit gaven wat af te remmen. Begrotingsslag bedreigt kabinet-Den Uyl erkenning van Zuid-Molukken boeren en middenstanders eisen ten slotte extra hulp omdat hun inkomen achterblijft bij dat van vergelijkbare groepen werknemers. De Officier noemde de plannen ama teuristisch. Het zou echter een groot misverstand zijn te menen dat daardoor de samenspanning niet serieus en onge vaarlijk zou zijn geweest. Als in de nacht van 3 op 4 maart jl de vrachtwa gen in Lunteren zou zijn aangekomen, zou het niet uitgesloten zijn geweest dat de Zuidmolukse groep het terrein rond het paleis en mogelijk het paleis zelf was binnengedrongen. De paleisbewaking en ander personeel zouden tegenover enkele tientallen, deels bewapende aan vallers hebben gestaan. De jongeren on der hen hadden er rekening mee gehou den dat zij hun vuurwapens ook zouden gebruiken. Wel was er een afspraak gemaakt dat de koningin en de leden van haar familie geen haar zou worden gekrenkt. 10 s 8 6 12 10 8' 8 12 14 9 20 14 15 16 14 14 12 11 10 13 17 14 14 16 12 15 12 11 17 12 16 15 15 16 14 12 14 15 17 Het gold een protest tegen de veroorde ling van 6 militairen enige weken geleden tot ieder 400,- boete. Zij werden ver antwoordelijk gesteld voor een artikel in het VVDM-blad Linksomkeert waarin DEN HAAG. Politieke waar nemers in Den Haag vragen zich met toenemende spanning af of het kabinet er de komende weken in zal slagen om een sluitende begroting voor 1976 op te stellen. Tegenval lende opbrengsten, toenemende claims van allerlei groepen en de onmogelijkheid om de belastingen en de sociale premies te verhogen, zetten de regering klem. ARNHEM (ANP). De Officier van Justitie bij de rechtbank in Arnhem, mr. H. Lauwaars, heefi gisteren tegen 17 Zuidmolukkers in totaal 78 jaar gevangenisstraf (met aftrek van voorarrest) geëist. Later zal nog een ongeveer gelijk aantal Zuidmolukkers worden berecht. De mannen, die in leeftijd variëren van 20 tot 64 jaar, was ten laste gelegd dat zij waren betrokken bij een plan koningin Juliana op paleis Soestdijk te gijzelen met het doel hiermee de de Republiek der te bereiken. straffen tegen deze eerste Het ongeluk gebeurde op een kruising. Toen het verkeerslicht op groen sprong, reed de heer Hetterschijt de kruising op en werd daar in de flank gegrepen door een vrachtauto, die naar de politie aan neemt door het rode licht is gereden. De personenauto werd 75 meter meege sleurd. In het algemeen bestaan er bij toene mende duk op de overheidsuitgaven drie uitwegen. Het rijk kan: 1. de belastingen verhogen; 2. inflatoir financieren, dat wil zeggen meer geld in de circulatie brengen; of 3. het mes in de uitgaven zetten. Belastingverhoging zit er nauwe lijks in. Algemeen wint de gedachte veld dat de tarieven een maximaal niveau hebben bereikt. Hoogstens zal men de bezitters van grote vermogens en zij die speculatiewinsten maken aan kunnen Aan alle verdachten was samenspan ning tot aanslag ten laste gelegd. Allen hebben bekend aan één of meer bespre kingen te hebben deelgenomen waar plannen voor een aanslag op de vrijheid van de koningin werden beraamd. Daar bij werden tekeningen van het paleis Soestdijk bestudeerd. Officier van Justitie Lauwaars zei in zijn requisitoir: „Het gaat om een mis drijf tegen de veiligheid van dé staat. De veiligheid van de staat betreft niet in de eerste plaats de vrijheid van het staats hoofd als persoon, doch de vrijheid van het staatshoofd als functionaris”. „Het functioneren van het staatshoofd en diens vrijheid om te kunnen functio neren, vormen een hoeksteen van ons staatsbestel en onze rechtsorde- Een aan tasting van die vrijheid of het in gevaar brengen van die vrijheid is daarom een zwaar misdrijf. Dit uitgangspunt ver draagt zich niet met een lage straftoe meting”, aldus mr. Lauwaars. Bij de motivering van de strafmaat legde hij voorts de nadruk op de specia le en generale preventie hiervan. Mr. Lauwaars wees erop, dat dit pro ces naar zijn weten de eerste en naar hij hoopte tevens de laatste samenspan ning tot een aanslag op de vrijheid van de actiegroep van de Stichting wel zijnsbevordering weduwen en we duwnaars bekend gemaakt. De verbetering van de hulpverlening houdt ten eerste in, dat vanuit de ge zinsverzorgingsorganisaties gedurende een beperkte tijd een gezinsverzorgster in het gezin wordt geplaatst. Deze ver zorgster is speciaal opgeleid om de kin deren direct na het overlijden van de Kapitein Mark Phillips, echtgenoot van de Britse prinses Anne, heeft on langs een ongeluk gehad toen hij voor de eerste maal met een toerwagen op een circuit reed. Het ongeluk gebeurde twee weken geleden, toen de heer Phil lips met zijn echtgenote het circuit van Silverstone bezocht. de noodzaak om zoveel mogelijk ar beidsplaatsen te behouden, maakt het extra moeilijk voor de overheid om te bezuinigen. Bepaalde departementen (Defensie, CRM, Verkeer en Waterstaat en Onderwijs) bieden weliswaar moge lijkheden voor bezuiniging, maar dat gaat dan bijna in alle gevallen samen met venlies van arbeidsplaatsen, In de VS hebben talrijke vrouwenor ganisaties geprotesteerd tegen het feit dat de Amerikaanse afvaardiging naar de internationale conferentie van het Jaar van de Vrouw zal worden geleid door een man, de heer Daniël Parker. De conferentie begint volgende week donderdag in de stad Mexico. Dezer dagen is de eerste Britse olie uit de Noordzee gewonnen. Dit gebeurde op een drijvend booreiland op 225 mijl ten oosten van de Schotse hoofdstad Edin burgh. moeder op te vangen. De organisaties zullen verder vóór het vertrek in over leg met de vader bemiddelen om een andere hulp te verkrijgen. „De financiering van beide voorzienin gen is rond. Het Koningin Julianafonds bekostigt beide vormen van dienstverle ning in 1975, omdat wellicht het minis terie van Cultuur, Recreatie en Maat schappelijk werk nog niet direct de gelden hiervoor beschikbaar kan stel- grondslagen van dc begroting gelegd. In die periode moeten er voor ongeveer 3 miljard gulden aan beleidsombuigingen worden gevonden. De grote vraag is of de linkse ministers het aandurven om diverse in het verleden door hun par tijen gedane beloften weg te strepen, en in plaats daarvan zelf hier en daar het mes in de uitgaven te zetten. len”, zo deelt de Crisisgroep mee. Ook in 1976 neemt het Koningin Julianafonds de financiering voor zijn rekening, echter onder voorwaarde dat uiterlijk met in gang van 1977 de activiteiten van de organisaties gesubsidieerd zullen worden door CRM. Weduwnaars moeten voor de gezins hulp zelf een deel van de kosten dra gen. Staatssecretaris Van Rooyen (Finan ciën) moet volgens de Crisisgroep de Vooruitzichten voor zondag: wolkenvelden en later mogelijk regen. Enige verdere daling van temperatuur. Examenfraude De Komsomolskaya Pravda, het or gaan van de communistische jeugd in de Sovjet-Unie, meldde gisteren dat er op grote schaal gefraudeerd wordt met exa menopgaven. Het is volgens het blad de gewoonste zaak dat er in de grote steden van het land gehandeld wordt in vragen en antwoorden van officiële staatsexa- - mens. De prijzen per vraag variëren van vijfendertig cent tot twintig gulden. Een eerste Amerikaans rapport over eventuele aantasting van de ozonlaag in de atmosfeer, dat gisteren is gepubli ceerd, zegt dat er „gerechtvaardigde re den voor ernstige bezorgdheid is” dat de drijf gassen in spuitbussen de ozonlaag aantasten en een mogelijk gevaar voor het ontstaan voor huidkanker veroorza ken. Het rapport geeft de raad met een verbod van fluorkoolstofgassen te wach ten op een tweede rapport, dat begin volgend jaar zal worden uitgegeven. De voornaamste milieudeskundigen en advi seurs van president Ford zeiden gisteren 9P een persconferentie dat ze zelf voorlo pig geen spuitbussen met fluor koolstof fen als drijfgas zullen gebruiken. De Spaanse politie heeft gisteren de jongste uitgave van het in Madrid ver schijnende blad „Cuadernos Para el Dia logo” in beslag genomen. In het blad stonden bijdragen van vooraanstaande leden van de oppostie over de Spaanse stakingswetten en een artikel met de titel: „Redenen voor politieke verande ringen”. Eind deze maand zal op Aruba het eerste stierengevecht worden gehouden. Dit is meegedeeld door de Venezolaanse impresario Rios Lemoine. De „corrida” zal worden gehouden in de Plaza de Toros op Aruba, met de installatie waarvan men gisteren is begonnen. De Britse koorddanser Mike Fossett is in een voorstelling in de Amerikaanse stad Denver bij een val omgekomen. Fossert kwam ten val toen hij zijn zuster Lucy, die bij een evenwichtsproef in moeilijkheden was geraakt, wilde hel pen. Lucy bleef ongedeerd. Sinds het Suezkanaal verleden week heropend werd, zijn er al 71 schepen, waarvan vier van de Russische marine, doorheen gevaren en dat heeft de Egyp tische regering aan tolgelden al meer dan een miljoen dollar opgeleverd. Driehonderd inwoners van een buiten wijk van de Italiaanse stad Genua heb ben de rechter gevraagd stappen te ne men tegen een koffiebranderij in hun omgeving door de lucht waarvan zij hoofdpijn krijgen en misselijk worden. Klagers zeggen dat uit een analyse door deskundigen is gebleken dat zij dagelijks een hoeveelheid caffeine inademen die gelijk is aan de inhoud van 150 koppen koffie. Viermaal heeft de Officier van Justitie zeven jaar reëist en wel tegen: een 64-jaritre man uit Delfziil, die als een van de boofdve’-dachten werd be schouwd. Hij had andere verdachten in structies gegeyen, een 52-jarige predikant uit Eist, hoofdverdachte, die voor wapenleveran- ties zou zorgen en jongeren in Moor drecht mobiliseerde, een 46-jarige bedrijfseconoom uit Den fiscale aftrekbaarheid van hulp die de huisvrouw moet vervangen, aanzienlijk verbeteren. „Bij een tarief van 2,80 per uur komt een gezinsverzorgster van een ge- zinsverzorgingsorganisatie de weduwnaar toch nog te staan op 112 guden per week. Een dergelijke uitgaaf kan op geen stukken na met een fiscale maatre gel worden goedgemaakt. Vrijwel alle weduwnaars blijven dus voor een finan ciële barrière staan, die de gang naar de Algemene Bijstandswet vroeg of laat noodzakelijk maakt”, aldus de Crisis groep Weduwnaars. De ?roen verdachten varieerden tot drie jaar gevangenisstraf, a’ naar gelang de rol die zij in de voorberei ding van het giizelingsnlan hebben gehad. In enkele gevallen pleegden verdachten roofovervallen om aan geld voor wapens te komen, welk misdrijf ook in de zwaarte van de eis tot uitdrukking kwam. spreken. Op dit terrein is op jaarbasis misschien nog een kwart miljard te halen. De tweede weg, inflatoir financieren door te lenen of door nóg meer van de aardgasopbrengsten naar de schatkist te laten vloeien ligt wel open. Maar de minister van Financiën di. Duisen berg, piekert er tot nu toe niet over om wat hij noemt te gaan potverteren. In een rede voor directeuren van RABO- banken heeftDuisenberg vorige week een zeer stringent begrotingsbeleid aan- gekondigd. Extra lenen past daar nau welijks bij. Over het ideaal van een vrije Repu bliek der Zuid-Molukken zei de Officier van Justitie, dat het streven hiernaar bij een aantal Molukkers tot ernstige ont sporingen leidt. „Dit ideaal zal zeker voorlopig leven blijven, merkte hij op, en niet alleen deze verdachten, maar ook een aantal andere Zuid-Molukkers tot onbezonnen en criminele activiteiten kunnen brengen”. Wel zei mr. Lauwaars begrip te hebben voor de moeilijke situ atie waarin veel Zuid-Molukkers verke ren. Het is echter nu in de eerste plaats een crimineel proces en de Nederlandse samenleving kan in deze criminaliteit niet lijdzaam zijn en moet zich vrijwa ren in de toekomst- ZATERDAG 14 JUNI onder 21.01 onder 23.46 Zon op Maan op Door middel van voorlichting op ba sisscholen en het voortgezet onderwijs wil het grootwinkelbedrijf Hema in Sit- tard de winkeldiefstallen de kop Indruk- ken- Ook de confessionele regeringsaprtijen KVP en AR zien hun verkiezingspro- gram wijken Dat zou met name het geval zijn wanneer de herhaaldelijk aan de kleinere ondernemers beloofde alge mene arbeidsongeschiktheidsverzekering er volgend jaar toch niet zou komen. De begrotingsslag lijkt op dit moment alle aanleiding te geven voor de zoveelste crisis die het voortbestaan van de rege- ring-Den Uyl bedreigt. Vandaag beraadt het kabinet zich over de eindtekst van de zogenaamde voor jaarsnota. Daarin wordt een overzicht gegeven van de stand van zaken van de rijksfinanciën. Het totale tekort van de begroting loopt dit jaar meer dan twee keer zo hoog op als vorig jaar september was geraamd, namelijk tot circa 8 mil jard gulden. Dit gigantische tekort mag overigens niet rampzaliger worden voor gesteld dan het al lijkt. Het is immers ten dele bewust gekweekt om de activi teiten van het bedrijfsleven en daar mee de werkgelegenheid in stand te houden en waar mogelijk uit te breiden. Enige tegenvallers die voor de deur staan: de belastingopbrengsten vallen terug nu de bedrijvigheid en de winstgevend heid van het bedrijfsleven krimpt; de lasten van de sociale verzekerin gen namen sneller toe dan was voorzien (de werkloosheidsuitkeringen vormen in dat kader een toenemend probleem, aan gezien de ongeveer 200.000 werklozen voorlopig een min of meer blijvend verschijnsel lijken te worden); ook an dere ^sdqiale regeljngen (gj-beidgo^ge- schiktheid, ziektewet, kinderbijslag) ko men te kort; extra loon- en prijsstijgingen jagen de uitgaven van de overheid (salarissen o.a.) extra op (de nieuwste raming van meer dan 8,5 percent prijsstijging over 1975 is in dat kader nogal verontrus tend) diverse departementen hebben de af gelopen maanden op te grote voet ge leefd. Er moet daarom bezuinigd worden op Onderwijs (500 miljoen), CRM (150 miljoen) en Verkeer en Waterstaat (100 miljoen). 6.35 uur en 2.20 uur en 4.20 uur 10.01 uur Ongeveer 60 militairen uit Schaarsbergen (Gld.) hebben gisteravond een aantal handtekeningen en een „symbolische”’ cheque van f 2400,- aangeboden bij het ministerie van Defensie in Den Haag. Haag, omdat hij een van de belangrijk ste leiders was en de actie Soestdijk in breder perspectief zou hebben gezet, een 24-jarige kantoorbediende Drachten, door andere verdachten als de leider van de actie beschouwd, beslissin gen nam en gewapend aanwezig was bij de samenkomst in Lunteren op 4 mei, de verzamelplaats vanwaar men naar Soestdijk zou optrekken. Gisteren is in de VS een weerkunst- maan, de Nimbus-F, gelanceerd. De Nimbus-F wordt als de verst ontwikkel de in zijn soort beschouwd. De kunst maan draait in een baan over de polen, zodat elke plek op aarde minstens twee maal per dag wordt waargenomen. Verkiezingsrel In de Noorditaliaanse stad San Remo zijn twee mensen ernstig gewond ge raakt bij een treffen van linkse en rechtse extremisten naar aanleiding van een verkiezingsbijeenkomst van uiterst rechts. Zondag worden er in Italië regio nale verkiezingen gehouden. Zonne-energiecentrales Het Amerikaanse bureau voor onder zoek en ontwikkeling van energie zal vier firma’s acht miljoen dollar ver strekken om prototypen te ontwikkelen I voor krachtcentrales die hun energie van de zon betrekken. Een Boeing 747 van de Ierse lucht vaartmaatschappij Aer Lingus met 400 passagiers aan boord heeft gisteren in de Rhodesische hoofdstad Salisbury een noodlanding gemaakt na meer dan 900 km op drie motoren te hebben gevlogen. De Egyptische marine heeft het schip van de Israëlische vredespiraat Abie Na than begeleid tot buiten de Egyptische territoriale wateren voor de kust van Alexandrië. Dit is gisteren bekend ge maakt. Zoals bekend was Nathan van plan door het pas heropende Suezkanaal te varen en vandaar uit met zijn radio- schip vredesboodschappen uit te zenden. Hij kreeg hiervoor van de Egyptische autoriteiten geen toestemming. De Israë lische radio heeft gisteren laten weten dat men weer contact had gehad met het schip van Abie Nathan. de AOW-trekkers met kleine bijver diensten, maar daardoor extra hoge be lastingtarieven, moeten geholpen wor den; kosten meer dan 1 miljard. de winstbelasting (officieel vennoot schapsbelasting geheten) van de onder nemers zal via een initiatiefwet van KVP, AR, CHU en met steun van o.a. de VVD, 1 percent verlaagd worden; kosten 150 miljoen. op 1 juli volgend jaar moet de volks verzekering tegen arbeidsongeschiktheid, waarop de zelfstandigen al tien jaar wachten, ingaan. Kosten volgend jaar een kwart miljard. Dat bedrag wordt overigens ten dele terugverdiend, omdat er dan wat minder bijstand uitgekeerd hoeft te worden, Éénmaal heeft de Officier zes jaar geëist, namelijk tegen een 22-jarige kan toorbediende uit Eist, die roofovervallen in Eist en Opheusden pleegde om aan geld te komen voor de aankoop van wapens nodig voor de actie-Soestdijk. Hij had ook een. belangrijke rol gespeeld bij de aankoop van de wapens. Driemaal sprak de Officier van Justi tie een eis van vijf jaar uit en wel tegen een 20-jarige man uit Opheusden, een 22-jarige man uit Opheusden en een 20- jarige man uit Eist. Twee Zuidmolukkers hoorden vier' jaar tegen zich eisen. Dat waren een 36- jarige machinebediende uit Farnsum en een 35-jarige fabrieksarbeider, eveneens uit Farnsum. Zij waren vooral bij de roofovervallen betrokken. Zevenmaal heeft de officier drie jaar gevangenisstraf geëist en wel tegen: een 46-jarige rijksambtenaar Krimpen aan de IJssel, die aan besprekingen had deelgenomen, een 60-jarige kantoorbediende uit Haarlem, die sterk op de voorgrond trad en deel heeft uitgemaakt van de Zuid molukse regering in ballingschap, Tussen nu en half juli worden de M C C L. T5 4) ■2 ti TJ 4-* 4) WW Lwse-J 4

IJmuider Courant | 1975 | | pagina 2