Atmodes 20 jaar Kleine zege honkbalteam op Springfield jat Cricketelftal voor Sri Lanka Nieuwe praeses voor arbiters in de IJmond KOERSEN Tweemaal winst FLUtf IN FUSIE” De spaarvormen van de ABN maken’t u gemakkelijk. Beheer uw geld goed, zorg dat u de hoogste rente maakt I De heer H. Keuris (IJmuiden) blijft secretaris, het penningmeesterschap be- VanDooyeweerd „GEEN TREK au 9 SI ^x ■n TRAINING GISTEREN GESTART 8%% 854% 8% 7% 654% ó*/2% 5%% 5%% OS’ 5% 4y2% 7% Algemene Bank Nederland 17^ 3 WOENSDAG 1 8 JUNI 197 5 SPORT Geen wijzigingen Engelsen ur, Spaardeposito met vaste looptijd 7 jaar Spaardeposito met vaste looptijd 5 jaar Spaardeposito met vaste looptijd 4 jaar Spaardeposito met vaste looptijd 3 jaar Spaardeposito met vaste looptijd 2 jaar Spaardeposito met 24 maanden opzegging Spaardeposito met 12 maanden opzegging Spaardeposito met 6 maanden opzegging Spaardeposito met 3 maanden opzegging Spaarrekening/Spaarboekje Spaar-Extra-Rekening/Boekje n, 9296. p a j 80:.^- pa -uS 1S ij Voor Telstar is de vakantie om (Van onze sportredactie) Een vriendschappelijk robbertje tijdens de ontmoeting tussen Nederland en Springfield. Joop Castenmiller: „Andere voorbereiding” MEYERS TEVREDEN X. NA EERSTE TEST (ADVERTENTIE) (ADVERTENTIE) 1732. I (Van onze sportredactie) jden ABN roor- VVB ens uur Gem. koud vlees geb. aard., sla en ravigotte-sance iden. 15 40. Ria Ineke: „Damesatletiekvereniging heeft eigen sfeer”. RESTAURANT Grote Houtstraat 21 De een sporhef Het wedstrljdprogramma van Telstar voor de nieuwe competitie omvat niet alleen de zes duels voor de intertoto-competitie. Op 29 juli spelen de Velsenaren thuis tegen ama teurclub Neptunus, op dinsdag 5 augustus in Lelden tegen UVS, op donderdag 7 augustus in Castricum tegen een amateurselectie uit die plaats en het oefenprogramma wordt op zondag 10 augustus besloten met een thuis wedstrijd tegen Haarlem. (Van onze honkbalmedëwerker) HAARLEM Het nationale honkbalteam heeft gisteravond het Spring field College de eerste nederlaag toegebracht in de laatste van de acht wedstrijden die het Amerikaanse team in ons land speelde. Het werd een benauwde 32 overwinning voor Nederland. Harry van de Berg van het Rotterdamse Sparta was de man die de vader van de drie runs mag worden genoemd. Na door een honkslag op het eerste honk te zijn gekomen, waar bij hij Alfio Troeman binnen sloeg, wilde hij het tweede honk stelen, maar werd ingesloten. De Amerikaanse eerste honkman liet de bal echter door schieten, waardoor Van de Berg toch het tweede honk kon bereiken. Een worp op het derde honk direct hierna, bedoeld om Wim Hagen uit te krij gen, mislukte eveneens, waardoor deze evenals Van de Berg kon thuis komen. Deze twee fouten leverde het nationale team twee punten op en de winst. Ade Fijth had hierbij het moeilijkste karwei, want hij moest in de laatste slagbeurt de Amerikanen nog van het maken van runs afhouden. Het lukte de Bussummer, maar wel met moeite. Een vier wijd gevolgd door een twee honk slag en daarna hitter Kevin Keith aan slag gaf voor Springfield nog wel moge lijkheden al waren er al twee man uit. Fijth hield het hoofd koel en gaf Keith drie slag. rust bij de heer P. Karssen te Heems-- kerk. IJmond heeft er de laatste tijd niet minder dan twintig leden, waaron der vier vrouwelijke, bij gekregen. Tot de nieuwe aanwinsten behoort Ed Mul der, die het inmiddels tot het betaalde voetbal heeft gebracht. Coach Archie Allen van Springfield had tevoren al voorspeld, dat zijn team het in de laatste wedstrijd van de toer- nee moeilijk zou krijgen omdat zijn spelers oververmoeid waren. Voor de Nederlandse selectie was het duel een training voor de Europese kampioen schappen eind juli in Barcelona. Coach Ernie Meyers, voor het tweede jaar belast met de leiding, gebruikte de wedstrijd om zoveel mogelijk spelers te beoordelen. Niet minder dan 22 man liet hij opdraven, waarvan niet minder dan vijf pitchers. Twee spelers moest hij noodgedwongen vervangen omdat ze een blessure opliepen. Fokke Jelsma kreeg in zijn eerste slagbeurt een bal op zijn neus, waardoor zijn neusbeen scheurde. Nicols-arts Weidema hoopt Jelsma voor het weekeinde weer speelklaar te krij gen. De tweede gewonde was achtervan- ger Alfio Troeman, die bij het uitmaken van een speler op de thuisplaat compleet omver werd gelopen en hierbij zijn pols kneusde. De Nederlandse coach Ernie Meyers Hij die be- HAMBURG (ANP). Jan van Dooye- weerd heeft gisteren in Hamburg twee internationale koersen gewonnen. Met Bailly H zegevierde hij in het internati onale hoofnummer en verdiende daar mee 10.000 DM. De kilometertijd van Bailly II was 1.19.0. Met Chesneau won Van Dooyeweerd later in een koers over 2100 meter in de kilometertijd van 1.21.0. De waardering voor het werk van Ria Ineke is vrijwel algemeen. Daarin school twintig jaar terug juist het voornaamste probleem waar zij zelf en 32 andere leden van de handbal- en atletiekvereni ging GITA mee te maken hadden. Die hele groep was namelijk van mening dat het bestuur van de club veel te weinig belangstelling voor de leden, in het bij zonder die van de wedstrijdploeg, toon de. Dat leidde in juni 1955 tot een afscheiding waarbij de echtgenoot van mevrouw Ineke zorgde voor een nieuwe naam: atletiek, moeder der sporten afgekort Atmodes. In de glorietijd een club met een kleine tweehonderd leden nu schommelt dat ledental rond de honderdtien. „Ik geloof dat de jeugd minder voor atletiek over heeft dan vroeger. Bij ons is de verhouding jeugd-senioren onge veer zeventig-dertig. Vooral tussen de zestien en achttien vallen er een hoop af, natuurlijk omdat er tegenwoordig zo veel andere mogelijkheden zijn om je tijd door te brengen. Dat merken wij ook duidelijk. Of dat een reden voor fusie is geloof ik niet. Het blijkt gewoon dat veel ouders en meisjes toch hechten aan die speciale sfeer. Ga maar na ais er een stel mannen met elkaar is, dan wordt er toch anders en over andere dingen gepraat dan in een gemengd gezelschap. En waarom zou je van die mogelijkheid die we nu hebben afstand doen? Bij Haarlem komt die dames- afdeling toch ook niet van de grond. Ik ben bang dat er heel wat leden verloren zouden gaan als we zouden fusioneren. (Van onze sportredactie) HAARLEM. „Misschien is het in de toekomst onvermijdelijk, maar zoals het er nu uitziet zeg ik laat die aparte damesatletiekvereniging maar blijven bestaan. Er is belangstelling genoeg voor”. Woorden van een als gewoonlijk van enthousiasme overlopende Ria Ine ke, al twintig jaar voorzitster van At modes een van de drie atletiekvereni gingen in ons land waar uitsluitend vrouwen lid van zijn. En Ria Ineke is dezer dagen even lang voorzitster als de vereniging oud is. Weliswaar geen offi ciële reden tot feest maar voor de At- modinnen aanleiding voldoende „de spil waar alles om draait” even in het zon netje te zetten. De scheidsrechtersvereniging wil op 8 augustus beginnen met de training onder leiding van de heer G. Zoon. Waar die training zal plaatsvinden is nog niet bekend, want de sportparken Rooswij k en Koningsveld zijn op die datum naar alle waarschijnlijkheid nog niet beschik baar. was over de geleverde prestatie van zijn team niet ontevreden, in aanmerking nemend dat de ploeg volstrekt niet op elkaar was ingespeeld het was het eerste oefenduel en dat het veelvuldig wisselen dit nog verergerde. Over de pitchers had hij zich wat zorgen gemaakt. De eerste indruk die hij van de beschikbare werpers op de trai ning had gekregen was niet best ge weest. Tegen het Springfield College vond Meyers echter dat zij het uitste kend deden. Achtereenvolgens mochten Wim Draaier, Henk Boeren, Wim Hagen. Bouke Vakkers en Ade Fijth één of twee innings gooien. VELSEN-NOORD. De heer W. van Rijswijk uit IJmuiden is tot de eerstvol-.. gende jaarvergadering voorzitter van de scheidsrechtersvereniging IJmond. volgt de heer P. J. Rijnders op, onlangs om persoonlijke redenen dankte. Het elftal van Telstar zal het komen de seizoen nauwelijks afwijken van het team dat de afgelopen competitie met een uitstekende klassering beëindigde. Hoewel drie spelers van de A-selectie nog geen nieuw contract hebben gete kend (Dick Helling, Co Stout en Fred Bischot) lijkt het bepaald onwaarschijn lijk dat er voor dit trio vervangers dienen te worden aangetrokken. En nieuwe aankopen lijken niet tot de mogelijkheden te behoren. Castenmiller: „Natuurlijk houden we de markt in de gaten, maar gezien het huidige spelers- potentieel voel ik me niet geroepen om rare sprongen te gaan maken, gesteld natuurlijk dat die überhaupt mogelijk zouden zijn. Telstar is in de loop der jaren zeer succesvol geweest met het inpassen van jong talent en in die rich ting zoeken we het ook nu. Blijkt dat laatste tegen te vallen en de nood komt aan de man, dan kunnen we altijd nog zien. Maar met die belachelijke bedra gen die tegenwoordig voor een speler (Van onze cricketmedewerker) DEN HAAG. Op zaterdag 28 en zondag 29 juni zal het Nederlandse Cric ket elftal spelen tegen Sri Lanka, één van de ploegen die momenteel deelne men aan het wereldbekertoernooi één- daagsecricket in Engeland. Sri Lanka behoort op dit toernooi niet tot de sterksten. maar deed wel van zich spre ken door tegen Australië met het beroemde fastbowlersduo Thomson en Lillee, meer dan 200 runs te scoren. Normaal gesproken heeft het Nederlands elftal geen kans tegen de ploeg van Sri Lanka maar in het verleden hebben de Nederlandse cricketers wel meer voor verrassingen gezorgd, zoals in 1964 met de overwinning op Australië. Het Nederlands elftal bestaat voorna melijk uit batsmen en telt o.a. vier Rood en Witters te weten Flohil, Van Schou wenburg, Wijkhuizen en Onstein. Verder zijn gekozen, Van Laer (capt), Schoon- heim (w.k.), A. Bakker, S. Lubbers, R. Derogee. E. Abendanon en R. van Weelde. Ditzelfde gezelschap zal van 7 juli tot 12 juli naar Engeland reizen om daar een week tegen de Engelse counties en minor-counties te spelen. Bert van Weelde die tegen Sri Lanka niet beschikbaar is, zal ook naar Enge land meegaan plus nog een nader aan te wijzen dertiende man. VELSEN. Met een bosloop van ruim zes kilometer, een afstand die bin nen het halfuur moest worden afgelegd, is voor de bijna complete selectie van Telstar (alleen doelman Paul van der Meeren en verdediger Fred Bischot zijn nog met vakantie) het voetbalseizoen 1975/76 al begonnen. Voor de Velser eredivisieclub is de adempauze dit jaar bijzonder kort geweest. Weliswaar is de start van de eredivisie-competitie (17 augustus) nog ver weg, maar voor het zover is wacht Telstar de reeks van zes wedstrijden voor de Intertotocompetitie, waarin Zaglebie Sosnowiec uit Polen, Sturm Graz uit Oostenrijk en Holbak IF uit Denemarken de tegenstanders zijn. Telstar speelt zijn eerste wedstrijd op 28 juni in Sosnowiec. De reeks intertoto-wedstrijden impli ceert dat de voorbereiding op het nieu we seizoen voor Telstar een geheel an der karakter draagt dan in andere jaren. Trainer Joop Castenmiller: „Het is lo gisch dat je het nu anders moet aanpak ken dan wanneer je een vakantie van pakweg twee maanden achter de rug hebt. In het laatste geval wordt er in eerste instantie vooral aandacht besteed aan de conditietraining. Dat gebeurt nu natuurlijk ook wel, maar omdat we over een dikke week al in Polen moeten voetballen, is het zaak om ook gauw met de baltraining te beginnen. Boven dien is de noodzaak van een keiharde conditietraining nu minder groot, want de spelers teren voor een deel nog op de conditie van het afgelopen seizoen. Dat was goed te merken. Na een lange vakantie hoef je er niet op te rekenen dat iedereen een toch vrij pittige bosloop binnen de dertig minuten tot een goed einde brengt. En verder is het natuurlijk ook zo, dat de Nederlandse competitie voor ons primair is. Die intertoto is een geweldig fijne zaak, maar het moet niet zo zijn dat ik over twee maanden met een uitgebluste groep die lange competi tie in ga. van KIC en door aanvaller Blomvliet van VSV. Uit het C-elftal verdwenen acht spelers, waarvoor in de plaats wer den aangetrokken doelman Leeuwen kamp van HRC, De Goey (Ter Leede), Spil (Beverwijk), Klok (ZW), Caljouw (Haarlem), Kuut (AZ’67) en Den Hollan der en Kramer van RCH. De mogelijkheid bestaat dat het aantal nieuwe gezichten nog met één of twee vermeerdert, want in de loop van de komende weken worden twee jonge En gelse spelers getest. Vandaag arriveert op Schiphol de negentienjarige midden velder Colin Air van Leeds Unitied. velder Colin Air van Leeds United, clubgenoot Garold Holgan, die het al tot het jeugdteam van Ierland heeft ge- bracht) zal arriveren is nog niet bekend. Castenmiller: „Voor de Engelse prof clubs is de slechte economische situatie aanleiding geweest hun selecties dras tisch in te krimpen. Daardoor is er voor zo’n 500 jonge voetballers geen emplooi meer, maar dat wil niet zeggen dat het daarbij alleen om tweederangs-voetbal- lers gaat. Maar dat zien we wel. Mocht het zo zijn dat die jongens bruikbaar zijn, dan moeten we daarvan profiteren, want ze zijn geheel transfervrij”. L. Een verhuizing naar Alkmaar een jaar geleden heeft Ria Ineke niet losgemaakt van haar vereniging. Niet dat zij daar behoefte aan had, maar na negentien jaar was het een mooie aanleiding ge weest om gedag te zeggen. „Oh, maar als de leden vinden dat er eens een nieuw gezicht moet komen sta ik mijn plaats echt wel af. In de hoop dat er een goede opvolgster komt”. Daar ziet het voorlo pig niet naar uit want, aldus Ria Ineke, „meningsverschillen hebben we natuur lijk gehad maar dat werd niet op de spits gedreven. Over mijn positie is zelfs nog nooit gestemd” Vandaag na de training in het Pim Mulierstadion gaat Meyers proberen het team voor Barcelona definitief samen te stellen. De mogelijkheid bestaat dat twee pitchers nog later zullen worden aangewezen. Het ligt in de bedoeling dat er zes tot zeven werpers mee naar Spanje zullen gaan. Meyers liet ai uitko men dat Charles Urbanus, Ferry Neute- boom, Jan Dik Leurs en Ade Fijth nagenoeg zeker zijn van hun plaats. Drie catchers meenemen behoort ook tot de wensen van Meyers. De laatste weken voor de Europese kampioenschappen zullen worden gebruikt om intensief te trainen. Vooral het infield maakte vol gens hem veel fouten en wel in die zin, dat korte stop Harm Horeman en twee de honkman Jim Sieval steeds te weinig „diep” stonden. Overigens vond Meyers wel dat beide Lottgering Schoten-spelers op een goede wedstrijd konden terug zien. HILVERSUM. De uitslagen van de gister avond in Hilversum gehouden draverijen zijn: Swalm-prljs 2440 m: 1. Lara Wiemselbach (P. Koppejan) 3.30.2 1.25 4, 2. Noble Duke, 3. Lleneke G. 10.60 PL 1,80 1,50 3,30 Kop 6,70 trio 332 70 Roér-prijs 1500 m: 1. Olafskl Itenska (A. v. d. Blonk) 2.14.8 1.29.9, 2. Olbert D. 3. Olga Draisine, Wlnn 2,90 PL 1,50 1,00 1,50 Kop 16,10 Mark-prijs 2000 m: 1. Lord Six (G. Kolman) 2.48.8 1.24.4.. 2. Misto Buitenzorg, 3. Layla. 7.70 PL 3, 2,90, 1,90 Kop 55,40 Trio 613,40. Geul-prijs 2e afd, 2000 m: 1. Nevada K (A. Plagge) 2.52.8 1.26 4, 2. Nollvyr Alkestis, 3. Nilson B. Winn. 47.10 PL 7,70 2.80 3,20 Kop 352. Ourthe-prijs 2440 m: 1. Lazuur (W. Geersen) 3.22.0 1.22.8, 2. Jarvis, -3. Lloyd. Winn 5,90 PL 2,80 2,60 2,30 Kop 26,30 Trio 418,60 Sauer-prijs le afd 2020 m: 1. Mlltiades J (J. S. van Dooyeweerd) 2.50.7 1.24.5, 2. Landina, 3. Margonda. w 4,80 PL 2,10 2,- 1,30 Kop 23.80. Dieze-prijs 2920 m: 1. Friday (A. Niemeyer) 4.07.8 1 24.9, 2. Ike Hollandia, 3. Jacco Buiten zorg. 24,70 (stal) PL 8.30 2,70 2,- Kop 81.10 trio 953 9*0. Sauer-prijs 2e afd, 2020 m: 1. Lucky Six (P. Smit) 2.49.6 1.24.0, 2. Marieke D, 3. Kentish Lass; Winn 4 40 PL 3,60 2,60 Kopp 8,30. Ambleve-prljs 2000 m: 1. Jamaica Boy (P. Heynen) 2.44.9 1.22.4, 2. Larens Trots 3. Juweli- ne. Winn. 43,80 PL 3,60 1,50 1,20 Kop 83,50 TRIO 532,80. Geul-prijs le afd, 2000 m: 1. Nishan (M. Bouwhuis) 2 51.6 1.25.8, 2. Nathan Olivier, 3. Nurejev, 3,50' PL 1,- 3,70 7,50 Kop 45, Totalisatoromzet 423.969. Met die eigen sfeer is overigens niet gezegd dat we een gezelligheidsclubje vormen. Wedstrijdsport is voor Atmodes een belangrijke zaak. Zowel met de juniores als met de dames komen we in de hoogste klasse uit en daai hecht ik veel waarde aan. Een paar namen van de sterkste dames die we in 20 jaar hadden? Zo uit het hoofd zijn dat Ellen Ort, Greet Versterre, Mieke Sterk en Annemieke Bouma”. voetbalvereniging VVB heeft nieuwe voorzitter. A. van den Boog aard is de opvolger van E. van der Horst. Als lid van het bestuur werd benoemd mevrouw Th. van der Schans- Bakker. van een beetje kaliber worden gevraagd, ;-;, wordt zaken doen een bijna ondoenlijke zaak”. Telstar’s selectie, waaruit Gerard. Schoonewiile (naar München 1860) en Jaap Zwaan (naar SC Cambuur) zijn:',;, verdwenen, is aangevuld met twee con- tractspelers en acht amateurs. Een con tract werd getekend door doelman Kok - -Ab: ‘‘l.

IJmuider Courant | 1975 | | pagina 17