Nationale campagne: zuinig met energie Belastingontvangsten vallen tegen tl in broodleveranties Onderwijskansen beter gaan verdelen Autokeuring thans van de baan Haagse politie is posten zat En tol dit Lij „Schandalige handel Wolkbreuk in Amsterdam „c p 0 O i NEDERLAAG VOOR WESTERTERP Geen doorverkoop meer van kentekengegevens VOEDINGSBONDEN: BEWINDSLIEDEN IN NOTA Geen heropvoeding voor Minh en Hoeong „CONTOUREN ONDERWIJSBESTEL”: V 2 JUNI 1975 1 8 WOENSDAG Meer bewust (Vervolg van pagina 1) (Van onze onderwijsredacteur) - Tunnel gereed Dubbele poging Ontsnapt Vergald BINNEN- EN BUITENLAND •- Condor gestolen Staking DEN HAAG Minister Duisenberg en staatssecretaris De Goede van Financiën zetten in hun nota uiteen welke posten bijdragen aan de tegen vallers in de meerjareneftfers van 1976 tot en met 1978. Overschrijdingen bij de uitgaven kosten volgend jaar 1,3 miljard, in 1977 2 miljard en in 1978 2,3 miljard meer dan vorig jaar te voorzien was. Dit wil zeggen dat voor de komende jaren reeds geplande voorzieningen veel meer vragen dan men een jaar geleden bij het opstellen van de meerjarenramingen nog meende te mogen aannemen. DEN HAAG Wil er een betere verdeling van maatschappelijke kansen tot stand komen, dan moet het onderwijs op de langere termijn grondig worden vernieuwd. Dat stellen de bewindslieden van Onder wijs en Wetenschappen, minister Van Kemenade en de staatssecreta rissen Klein en Veerman, in de vandaag verschenen discussienota „Contouren van een toekomstig on derwijsbestel”. Onderwijzersstaking „Jezus” Niet bekend In vlammen *3 Gijzeling Plannen kosten meer dan verwacht de in van WEERRAPPORTEN o 17 onder 20 21 15 24 29 28 17 26 18 15 uur uur 24 0.1 6 0 0 0 16 0 0 7 In de eerste plaats moeten volgens de bewindslieden, voor een betere verdeling van kansen, school en buurt, school en ouders, kortom schoolmilieu en gezins milieu, dichter bij elkaar gebracht wor den. „Onderwijs, vorming en opvoeding behoren elkaar zoveel mogelijk te ver sterken”, stellen zij. In de tweede plaats moet een vroege „voorsortering” verme den worden. „Dit houdt in dat het on derwijs zo moet worden opgezet, dat kinderen niet al op hun 12de of 13de jaar een schoolkeuze moeten maken, die door de scheiding van schooltypen in hoge mate definitief is en die hun latere maatschappelijke positie grotendeels be paalt”, aldus de bewindslieden. De opzet van het onderwijs moet vol gens hen zo zijn, dat dergelijke beslis sende keuzen worden opgeschoven naar het 15de of 16de jaar. De leerlingen kunnen dan meer inzicht hebben in hun individuele mogelijkheden. In de derde plaats moet vooral ook een theoretische stroom, die onder meer voorbereidt op deelname aan het hoger onderwijs. Deze afdeling duurt twee jaar; Volgende week woensdag zal minister Westerterp van Verkeer en Waterstaat de 330 meter lange Vlaketunnei onder het Kanaal door Zuid-Beveland openen. De tunnel vormt een schakel in rijksweg 58, de verbinding Tilburg-Breda-Bergen op Zoom-Vlissingen. Tegelijk met de tunnel worder ter weerszijden van het Kanaal twee aansluitende wegvakken met een gezamenlijke lenge van acht km vrijgegeven voor het verkeer. Daar mee is rijksweg 58 op Zuid-Beveland geheel als autosnelweg gereed gekomen. De Groninger politie heeft een 25- jarige man aangehouden, die zijn moe der en zuster met een mes had bedreigd. Hij heeft toegegeven dat hij beide vrou wen wilde doden. Over het motief van zijn daad is nog niets bekend. Vorige week, naar eerst gisteren be- DEN HAAG (ANP). Het RAI Do cumentatie Centrum (RDC) heeft minis ter Westerterp van Verkeer en Water staat toegezegd geen gegevens uit het kentekenregister meer te zullen doorver kopen aan derden. Dit heeft de minister gisteren meege deeld in antwoord op vragen van de Tweede-Kamerleden De Vries en Knot. Eten 38-jarige Milanees wilde de over winning van de linkse partijen bij de regionale verkiezingen in Italië met een hartige slok vieren. Zijn vrouw weigerde hem echter de jeneverfles. Daarop trok de man zijn pistool en schoot vijf maal op zijn vrouw. Ze moest ernstig gewond in een ziekenhuis worde opgenomen. De man zit nu achter tralies wegens poging tot moord. t c V n o s i va zie die ze; va siti Be all eig he be pn en lat a a pn 1 va: ko uit lei. dig hei lijl scl zie gef 1: d v C s V h t< g d o li a v 1 mi on; wc bit sta kr, eei an I lig da: ooi Do vei rei Fr; tot ms sta gei „H ins u c -r- W Tl jtu S nnw n n w nw n nnw ver. nnw w zzw De bezuinigingscampagne omvat in hoofdlijnen vier aanknopingspunten: het gebruik van energie voor verwar- mingsdoeleinden, gebruik van energie voor verlichting en huishoudelijke apparaten, gebruik van energie voor het vervoer en het energieverbruik in bedrijven. Systematische aanpak en langdurige voortzetting zijn daarbij uitgangspunten van de voorlichting. Het publiek zal door middel van advertenties en radio- en tv-bood- schappen worden opgewekt zich meer bewust te worden van de energie- schaarste die er heerst. Adviezen zul len worden gegeven voor het zuiniger omspringen met de beschikbare ener gie, waardoor niet alleen besparing in een feit was had Van der Doef al aangekondigd zo spoedig mogelijk met een initiatiefwetsontwerp te zullen ko men waarin de nu door de Kamer aangenomen wijzigingen zijn opgeno men. Amsterdam De Bilt Deelen Eelde Eindhoven Den Helder Rotterdam Twente Vllsslngen Z.-Limburg Aberdeen Athene Barcelona Berlijn Bordeaux Brussel Frankfort Genève Helsinki Innsbrück Kopenhagen Lisabon Locarno Londen Luxemburg Madrid Malaga Mallorca München Nice Oslo Parijs Over deze nota zullen adviezen wor den gevraagd aan de Voorlopige Weten schappelijke Raad voor het Regeringsbe leid, de Sociaal-Economische Raad, de Onderwijsraad, de Raad voor de Jeugd- vorming, het Centraal Planbureau, het Sociaal-Cultureel Planbureau en het in oprichting zijnde Onderwijsplanbureau. De bewindslieden willen de adviezen en commentaren graag vóór 1 augustus 1976 ontvangen. UTRECHT (ANP). De voedingsbon den van NVV, NKV en CNV zijn ver ontwaardigd over de „schandalige handel in broodleveranties”, die huns inziens is opgebloeid, nu het saneringsplan brood bakkerij is aanvaard door de structuur- commissie van het produktschap voor granen, zaden en peulvruchten. Met name wijzen de bonden daarbij op het feit, dat het grootwinkelbedrijf Edah voornemens is om per 1 juli (als het herstructureringsplan voor de brood bakkerij ingaat) zijn afname van brood Het sluitstuk van de nieuwe opzet van het onderwijs moet de Open School worden. Dat is de organisatie die alle voorzieningen van verdere scholing en vorming na de eerste onderwijsweg coördineert en gedeeltelijk ook zelf aan biedt. DEN HAAG. De agenten van uitermate ontevreden over de gang van uitermate ontevreden over de gang van zaken bij het bewaken van ambassades en ambtswoningen van verschillende ambassadeurs. Op de eerstkomende ver gadering van de drie politiebonden (eind deze maand) wordt er een bezwaar schrift met handtekeningenlijsten over legd. De politieagenten zijn van mening dat de bewaking van het corps diploma tique geen taak van de politie is. Vooral het veelvuldig posten bij de ambassades, waar niets gebeurt, begint veel agenten de keel uit te hangen. Vooral ook omdat er vaak niemand aanwezig is. o wzw nw ZW z. bew. wlndst. nnw wlndst. ozo n o w w n nw SAIGON. (Reuter) De voormalige Zuidvietnamese presidenten Doeong Van Minh en Tran van Hoeong hoeven niet een cursus tot politieke heropvoeding te volgen van het nieuwe bewind in Sai gon. Hij verweet de Kamermeerderheid, die zijn systeem van verplichte keuring bij de techno-stations of via de gekwalifi ceerde onderhoudsbeurt bij de garage had verworpen, de verkeersveiligheid een zwarte dag te hebben bezorgd. „Een meei’ dan teleurstellende gang van za ken. Ruim tien jaar is aan de verplichte autokeuring gewerkt. Al vijf jaar ligt de grondslag van het wetsontwerp vast. Drie kabinetten hebben het nu voorge stelde systeem verdedigd en sedert 1973 was de minister van Verkeer en Water staat gemachtigd techno-stations te laten bouwen. Nog in februari 1975 heeft de Kamer de desbetreffende begrotingspost goedgekeurd. Enkele fracties zijn in een zeer laat stadium met de gedachte geko men om de keuring-sec in garages te laten verrichten. Tegen een dergelijk, nauwelijks opgeworpen systeem, kan ik alleen maar bezwaar aantekenen. Als minister zal ik geen medewerking verle nen aan een regeling die de automobilist feitelijk dwingt naar de garages te gaan, aldus de boze heer Westerterp. Voordat de nederlaag van de minister Om de beschikbare gelden beter over de verschillende soorten onderwijs te verdelen, zullen er volgens de bewinds lieden vooral beperkingen moeten wor den gesteld aan de deelname aan het hoger onderwijs. De bewindslieden verklaren met na druk, dat de verwezenlijking van de ideeën in deze nota volstrekt open is. Uit het dierenpark Wassenaar zijn een condor en drie sneeuwuüen gestolen. Een woordvoerder van het dierenpark noemde de condor een bijzonder agres sieve vogel. Het dier heeft een vleugel- wijdte van meer dan drie meter. De politie vermoedt daarom dat er meerde re daders zijn. De woordvoerder van het dierenpark verklaarde absoluut niet te weten, wat iemand met een condor moet doen. De Open School zal voor alle volwas senen die in ons land wonen bereikbaar moeten zijn. Het onderwijs dat de school zal gaan geven, moet zo nauw mogelijk aansluiten bij de praktijkervaringen die de deelnemers in hun baan of beroep opdoen. Onder meer moet er een rege ling komen, waarbij werknemers verlof kunnen krijgen om weer aan de studie te gaan. De bewindslieden stellen ver schillende ingrijpende maatregelen ter discussie, die de kosten van het onder wijs moeten verlagen. .■r-.'.ïf*»-’ Weer In binnen- en buitenland DONDERDAG 19 JUNI onder 21.03 1.23 z. bew. geh. bew. regen z. bew. geh. bew. h. bew. z. bew. mist 1. bew. regen regen onbew. windst. z. bew. windst. 1. bew. 1. bew. regen regen L. - onbew. regen onbew. onbew. onbew. onbew. regen 1. bew. onbew. h. bew. wlndst. z. bew. w onbew. windst. 1. bew. n z. bew. w het verbruik kan worden bereikt, maar ook in geld op de energiereke ning van de particulier. Er is een korte, vereenvoudigde versie van de Energienota in voorbereiding, die op grote schaal zal worden verspreid. o. 12 12 11 11 11 13 13 12 12 10 10 21 16 11 9 10 10 8 10 8 8 12 7 9 8 9 15 13 9 13 8 9 De taxi- en ambulancechauffeurs van Ra tax in Weert zijn vanaf gisterochtend kwart voor zeven in staking. Het besluit werd genomen nadat de cao-onderhan- delingen die sinds 20 februari gevoerd werden, maandag waren afgesprongen. De chauffeurs eisen een vijfdaagse werk week van 45 uur, betaling van gemaak te overuren, aanvulling van het loon tijdens ziekte, loonbetaling voor diensten op zon- en feestdagen, 20 dagen vakantie per jaar. Verder wordt voor de taxi chauffeurs vanaf 1 januari van dit jaar een brutoloon van 1200 gulden plus tien percent van het opgereden bedrag geelst en voor de ambulancechauffeurs een brutoloon van 1600 gulden. rendement van verwacht. Zij wordt uitgevoerd in overeenstemming met de aankondigingen die minister Lub bers daarover reeds in zijn vorig jaar verschenen Energienota deed. In de onlangs uitgekomen Memorie van Antwoord op deze nota geeft de be windsman meer details over het op dit punt te voeren beleid. Hij zegt dat de reeds in het voorjaar gestarte acties van de Gasunie en de Vegin (Vereniging van gasdistributie bedrijven) voorlopers zijn. Deze cam pagnes worden als het ware inge- bpuwd in de grote actie, die in de herfst (vermoedelijk oktober) gaat lo pen. Het ministerie zelf zal opwekken tot een grotere energiebewustheid in het algemeen. Gasunie-Vegin en de elektriciteitsbedrijven richten zich meer op hun verbruikers. Andere factoren die er toe bijdragen dat de lasten tot 1978 extra toenemen zijn, in af nemende betekenis opgesomd: hogere uitkeringen aan de gemeenten, veranderingen in het dekkingsplan 1975, tegenvallende belastingontvangsten en extra uitekeringen aan de provincies. Verder is het de bedoeling een Voorlichtingsbureau voor Energie op te richten, waar het publiek terecht kan met alle vraagstukken op dit gebied. Gebleken is namelijk dat ve len met dergelijke vragen geen raad weten, en dat ook daarom concrete bezuinigingsmaatregelen achterwege blijven. Naar het oordeel van minis ter Lubbers kan een centraal infor- matieadres dan ook tot een wezenlij ke besparing bijdragen. In hun nota wijzen de bewindslieden erop, dat de maatregelen die zij in de loop van dit jaar hebben genomen om de werkgelegenheid te stimuleren be langrijk bijdragen aan het oplopen van het tekort tot bijna 10 miljard. Daar naast speelt de hierboven gesignaleerde terugval in de groei van het nationale inkomen een belangrijke rol. De belastingopbrengsten komen dit jaar 2660 miljoen lager uit dan was geraamd. Voor ongeveer 1 miljard is dat het gevolg van belastingverlichtingen. Driekwart van die verlagingen waren tijdelijk ter bevordering van de werkge legenheid. Voor het overige spelen te genvallende ontvangsten in 1974 (1049 miljoen) en een geringere groei van inkomens en bestedingen in 1975 (voor 616 miljoen) een rol. Het tekort in het gemeentefonds zal op basis van de huidige verwachtingen oplopen tot 750 miljoen. Lagere belasting opbrengsten, maatregelen ter stimule.- ring van de werkgelegenheid en hogere uitgaven voor sociale zorg vormen hier de hoofdschuldigen. Volgens Duisenberg kan bijstelling van de begrotingsruimte voor 1975 voorlopig achterwege blijven, omdat de prijzen niet méér stijgen dan vorig jaar was voorzien. (Minister Lub bers sprak vorige week in de senaat daarentegen wel van tegenvallende prijs- ontwikeklingen) De financieringsbehoefte van rijk en gemeenten samen wordt voor dit jaar geraamd op 9,3 miljard. Ongeveer de helft van dat bedrag kan worden gefi nancierd uit de zogenoemde voorin- een korte, beroepsgerichte stroom, die op functies van lager niveau is gericht. Deze afdeling duurt twee a drie jaar. Ook hier kunnen de studenten soms doorstromen, en wel naar de mid dellange, beroepsgerichte stroom. dat In Athene zijn alle onderwijzers giste ren voor 48 uur in staking gegaan om kracht bij te zetten aan hun eis dat onderwijskrachten die met het voorma lige autoritaire bewind hebben samenge werkt, worden ontslagen. Vorige week begonnen twee onderwijzers een honger staking voor hetzelfde doel. het kleuter- en lager onderwijs zo inge richt worden, dat het beter aansluit bij de verschillen in ontwikkelingsfase en in sociale en culturele achtergrond van de leerlingen. De bewindslieden zijn daar om van mening, dat het onderscheid tussen de klèuter- en de lagere school moet worden opgeheven. De indeling in klassen moet worden doorbroken. Onderwijs zal aan alle leden van de samenleving de kans moeten bieden hun uiteenlopende talenten te ontplooien. „Het zal iedereen meer mondig en weer baar dienen te maken, en daardoor meer toegang geven tot de kennis, tot de arbeid en vooral tot de besluitvorming daarover”. De bewindslieden wijzen in de nota op het gevaar van een toene mende sociale ongelijkheid tussen men sen met een verschillende begaafdheid of opleidingsniveau. De kleuter- en de lagere school gaan verdwijnen. Ze gaan op in de basisschool voor kinderen van vier töt 12 jaar. Op deze school zal voor alle leerlingen een vreemde taal verplicht worden. De nieu we basisschool, waarmee op dit moment al geëxperimenteerd wordt, moet een doorlopende ontwikkeling van de kinde ren garanderen. Het buitengewoon onderwijs wordt speciaal onderwijs. Dit is bestemd voor kinderen die geestelijk, lichamelijk of maatschappelijk zwaar gehandicapt- zijn en aangepaste voorzieningen nodig heb ben. Na de basisschool gaan de kinderen in de nieuwe opzet van het onderwijs naar de middenschool. Voorlopig kiezen de bewindslieden voor een middenschool voor alle leerlingen van 12 tot 16 jaar. Zij vinden wel dat door experimenten bekeken moet worden of een leeftijd van 11 tot 15 jaar niet beter is. Na de middenschool volgt de boven school voor 16- tot 19-jarigen. Deze bovenschool moet drie afdelingen krij gen: De rijkspolitie heeft een 30-jarige Fransman aangehouden wegens brand stichting op een camping bij Den Hoorn, op Texel. De man, die zich Jezus noem de, ontstak het vuur in het duin, in de hoop gelovigen rond zich te scharen. Door de droogte liep het vuur echter uit de hand, zodat de brandweer eraan te pas moest komen. (Van onze redactie economie) DEN HAAG In het najaar start een nationale campagne via pers, radio en televisie ter bespa- ring van energie. Het ministerie van Economische Zaken gaat deze actie voeren, samen met de grote overheidsbedrijven die voor de levering van gas en stroom verantwoordelijk zijn. De bedoe ling is een permanente confron tatie van het publiek met de noodzaak zuinig om te gaan met de beschikbare energie. De bezuinigingscampagne zal de overheid enkele miljoenen per jaar kosten, maar er wordt ook een groot Minister van Agt van Justitie heeft de verenigingen Landelijk Overleg Bijzon dere Huisvesting en Landelijke Federatie Bijzondere Huisvesting in een brief ge antwoord dat hij met bekend is met de nota „Huisvesting alleenstaanden en tweepersoons huishoudens” die staatsse cretaris van Dam van Volkshuisvesting voorbereidt. Zoals gemeld protesteerden de verenigingen tegen uitlatingen daar omtrent van Van Agt in een interview met het Vrije Volk. Alle leerlingen van een bepaalde leef tijd zullen, ongeacht hun aanleg, milieu of geleverde leerprestaties, gezamenlijk het algemeen en beroepsonderwijs vol gen. Dit betekent echter niet dat alle leerlingen alle programma-onderdelen op gelijk niveau onderwezen krijgen. De bewindslieden wijzen een dergelijke een- heidsschool met kracht van de hand. Een wolkbreuk heeft gistermiddag Amsterdam in ongeveer een uur tijds vele straten blank gezet en waterover last op tal van punten in de stad veroorzaakt. In sommige straten werd het verkeer ónmogelijk. Onder enkele viaducten liepen auto’s in zo diep water vast, dat de motor afsloeg. Op de foto een man van de gemeentereiniging, die probeert de afvoerputten weer aan het werk te krijgen. De bewindslieden willen dat alle leerlingen tot 18 jaar deze school volgen. Zij willen daarom rond 1985 de volledi ge leerplicht tot 18 jaar ingevoerd zien. In dit nieuwe schooltype moet volgens de bewindslieden een sterke band met de maatschappij bestaan. Ook moet de nadruk gelegd worden op de zelfstandig heid van de leerling: het accent ver schuift van onderwijzen naar zelfstudie. een middellange, beroepsgerichte stroom van drie a vier cursusjaren Deze afdeling geeft een voorbereiding op functies van middelbaar niveau. Soms zal het hier mogelijk zijn naar het hoger onderwijs door te stromen; Gisternacht is het gebouw van de Dienst Sociale Zaken in TwolJo in vlam men opgegaan. Het gebouw ging geheel verloren. Oorzaak en schade waren gis teren nog niet bekend. DEN HAAG (ANP). Met zichtbare teleurstelling is minister Westerterp er gistermiddag niet in geslaagd voor zijn wetsontwerp inzake de periodieke auto keuringen een Kamermeerderheid te verkrijgen. Nadat een amendement van de VVD’er De Beer en de socialist Van der Doef, dat beoogde de autokeuringen door garagebedrijven mogelijk te maken zonder deze verplichtend te koppelen aan de zogenoemde grote onderhouds beurt was aangenomen, verzocht de mi nister van Verkeer en Waterstaat om schorsing van de beraadslagingen. Dit betekent dat hij het wetsontwerp zal intrekken. t: 5 2 2 0.7 5 31 3 5 0 4 0.1 0 0 o 0.1 8 10 7 1 uur 19.55 uur Zon op 4.19 uur Maan op 16.36 uur DONDERDAG 19 JUNI IJMUIDEN Hoogwater 11.46 uur en Laagwater 7.11 uui en schrijf rekeningen en uit leningen. Het is voor de bewindslieden een duidelijke zaak dat de rest van het tekort slechts ten dele via leningen gedekt kan wor den. Voor het overige zal wat zij noemen monetaire financiering (minder vriende- een oplossing bieden. De staat zet meer schat- laat tegelijk haar de Nederlandsche -g,j—j aan- pak past, aldus de nota, bij het streven naar een evenwichtige financiering van de andere sectoren van de economie. De Tweede Kamer zal volgende week de voorjaarsnota bespreken. VOORUITZICHTEN VOOR VRIJDAG: Overwegend droog en hogere temperaturen. Aantal uren zon: 3 tot 13; minimum tempera tuur: omstreeks 12 graden; maximum tempe ratuur: omstreeks 21 graden; kans opeen droge periode van minstens 12 uur: 90 percent; kans óp een geheel droog etmaal: 70 percent. Voor de temperaturen geldt een mage 3 graden rond de opgegeven waarden. en bakkerijproducten van de Juweelbak- kérijen te beëindigen. De bonden vrezen, dat hierdoor de herplaatsing van een belangrijk deel van de werknemers die bij de sanering zijn betrokken, in gevaar komt. De bonden zijn vooral niet te spreken over de rol, die president-directeur Hoefnagels van de Koninklijke Scholten Honig (KSH) in het geheel speelt. KSH is het moederbedrijf van de Juweelbak- kerijen en de heer Hoefnagels is tevens commissaris van de Edah-winkelbedrij- ven. Door deze stap van Edah „worden - ondanks alle prachtige verhalen de werknemersbelangen volledig onderge schikt gemaakt aan het spel om de meelbalen. De KSH heeft hoogst onzorg vuldig gehandeld door Edah vrijwel onge hinderd te laten vertrekken naar andere ondernemingen. Dit staat in schrille te genstelling met de door de KSH beleden zorg voor de werkgelegenheid in de toekomst”, aldus de voedingsbonden. Volgens de bonden azen veel bakkerij- bedrijven als aasgieren op de omzet van de wijkende bedijven. Daarbij wordt volgens hen tegen belachelijke leve ringsvoorwaarden brood aangeboden. De bonden zijn van mening, dat de minister van economische zaken tegen deze „praktijken” moet gaan optreden. De maatregel werd gezien als een gebaar van goede wil van de Revolutio naire Regering jegens politieke opponen ten van het regime van Thieu. lijk gezegd, inflatoire geldcreatie) kistpapier uit en schatkistsaldo bij Bank verminderen. Een dergeïijke kend is geworden, zijn uit het Paleis van Justitie in Den Bosch twee verdachten ontsnapt. De mannen konden weglopen uit een tussencel, die gebruikt wordt als verdachten enige tijd moeten wachten voor een verhoor door de rechter-com- missaris of als getuige bij een zitting van.de rechtbank. De verdachten hebben de deur van de cel geforceerd. Het .gerechtshof in Den Haag heeft gisteren het vonnis van vier jaar gevan genisstraf bevestigd tegen een 23-jarige Algerijn. Deze was de enige medeplichti ge aan de gijzeling in de strafgevangenis van Scheveningen die in hoger beroep was gegaan. C 17 18 18 19 18 17 15 18 16 18 14 30 21 22 20 15 20 18 16

IJmuider Courant | 1975 | | pagina 2