F Rozen voor Van Doorn en zijn staatssecretaris Bijeenkomst voor bewoners Oosterwijk en Zuidbroek Met feestmarkt in costuums Romeinse lusthof aan de Baanstraat Abri bij de Beneluxlaan Nog meer kunstemakers op feest in Ruigoord Flinke schade bij ongevallen de Jiwt, is I „De Zeeloods” door leden van strandvereniging herbouwd f 1.000. M.C. de Gooyer MB S? PROTESTDEMONSTRATIE WELZIJNSWERK Maandag 23 juni in De Lichtboei Overlijdens- berichten VRIJDAG OFFICIËLE OPENING DOOR WETHOUDER C. OCKELOEN Festival of Fools en Restitentie-orkest A - Moderne BRILMONTUREN ENIGE MEISJES, ±18 jaar geen vakantiewerk. I. DONDERDAG I 9 19 7 5 JUNI PLAATSELIJK NIEUWS 4 DC Bierpomp Bromfietser gewond ,1 5 >- Official Franses dealer een haardje beter Amsterdamsevaart 62-64, Haarlem. Tel. 023-320074 reeds geplaatst vanaf ook inbouw voor de doe- het-ze!ver E van in c woi geri ook en aan niet ver. kalt woi sch: ui slaaj A. E tora; ren: Haai O -•> ■■M f iffl '«IS X* UW I Sr RlWKl F Tv w ■l s (Van een onzer verslaggeefsters) (Van onze streekredactie) (Van een onzer verslaggeefsters) (Van een onzer verslaggeefsters* Mr Lange Nieuwstraat 789 - Telefoon 1 01 19 Wij zoeken voor onze postsorteerafdeling Voor goede krachten een aantrekkelijk salaris. Aanmelden Addresses en Mailing Services International Kanaalstraat 2, IJmuiden. Telefoon 19020. Kamerlid .Joop Voogd troont uit boven „Het kóst steeds meer poen om welzijns werk. te doen. Beloofd is beloofd”, een pamflet waarmee de welzijnswerkers hun demonstraties krach t'bijzetten. Er is gekozen voor zondag 22 juni omdat het die dag de langste volle- maanzondag van het jaar is, reden voor „voorstanders en gebruikers van het Zuivere Luchtruim om elkaar te leren kennen" en voor een denderend en spetterend feest voor jong en oud. Het is de bedoeling op deze avond moge lijk de eerste aanzet te geven voor het tot stand komen van werkgroepen, die zich met één of meer onderwerpen gaan bezighouden. ui ter 1 kreg voor Ge aard. Heer Kort Veet v. D Zuid Lent oord. Beus Lind Schc H. V Dijk Wou te Gum kerk Zom Ge avon curst Janu L. L allen Pn schaj men: Kraa Stap Waa.’ Grev Pevi; er ei meer Ge B. A Leen Rikk R. P en E VE voor B. v: huis, den ker, Duyi C. G Kalk L. K W. t Nap, dijk, Piep- Post, Rucl Slagl G. U A. d duin achti VELSEN. De IJmuider Strandvere- niging heeft een nieuw eigen clubhuis. „De Zceloods”. In samenwerking met de Gereformeerde Kerk, die voorheen het oude gebouwtje De Zeeloods” aan het wandelpad naar het strand beheerde, is het nieuwe gebouw tot stand gekomen. In nog geen twee maanden hebben de leden van de IJmuider Strandvereniging het nieuwe clubhuis gebouwd. Zij zullen er hun verenigingsavonden kunnen hou den, terwijl zondags in het gebouw, dat nu achter aVn Zwijveren staat, oecume nische kerkdiensten zullen worden ge houden. De officiële opening door wet houder C. Ockeloen vindt vrijdagavond om acht uur plaats. Als naam voor het nieuwe gebouw is heel bewust opnieuw „De Zeeloods” ge kozen. Mevrouw Ros: „Natuurlijk blijft het „De Zeeloods” heten. Dat is zo’n begrip op het strand. Daarom juist zijn we er achteraan gegaan toen de „oude Zeeloods” dreigde te verdwijnen. En nu de nieuwe „Zeeloods” klaar is, hoop ik dat er goed gebruik van wordt gemaakt”. De IJmuider Strandvereniging heeft een nieuw clubhuis gebouwd, dat vrijdag avond om acht uur door wethouder Oc keloen officieel wordt geopend. Woens dag waren de leden van de vereniging nog hard aan het werk om de laatste werkzaamheden voor de opening op tijd af te krijgen. In het gebouw, dat achter Paviljoen Van Zwijveren staat, zullen op zondagmorgen ook oecumenische kerk diensten worden gehouden. Voogd, naar zijn zeggen niet gekomen om het regeringsbeleid te verdedigen, wees erop dat het er vooral om gaat of de regering zich houdt aan haar belofte, het welzijnswerk de hoogste prioriteit te geven. „Ook in de jaren van gal, als de jaren van honing voorbij zijn”, aldus de socialist. „Daar mag u de regering, het parlement en mij aan houden”. Mandeweg en de De Visserstraat. Beide wagens moesten met een kraanwagen worden weggesleept, maar de inzittenden liepen geen letsel op. De bestuurder van de auto die het ongeluk veroorzaakte bleek onder invloed van alcohol te ver keren. Dat werd via het pijpje en later met een bloedproef vastgesteld. Het was een 44-jarige Beverwijker. Voor het illustreren van dit feit was er de getuigenis van Peter Jongepier, die Dat betekent dat de strandbewoners nu een eigen stekkie hebben om te kienen en te klaverjassen, dat er ruimte is voor een crèche en dat er ruimte is om de grotere kinderen bij slecht weer op te vangen en te laten knutselen. Op de zondagse markt wordt ook nog een zuster uit Brazilië verwacht, die iets van haar werk in dat land zal laten zien. Een onverantwoorde inhaalmanoeuvre op de Spoorsingel leverde ’s avonds tegen half negen flinke schade op aan twee auto’s. Ter hoogte van het Hoogoven- complex begon een der betrokken be stuurders in te halen en de chauffeur van de achter hem rijdende wagen deed dat toen ook. De wagens werden be stuurd door een 23-jarige Assendelftenaar en een 30-jarige man uit Velsen. 'i' BEVERWIJK. In de serie bijeen komsten over de resultaten van het onderzoek in de wijken Meerestein, Oos terwijk, Zuidbroek en Zwaansmeer wordt op maandag 23 juni een bijeen komst gehouden in „De Lichtboei” aan de Maasstraat, voor de bewoners van de wijken Oosterwijk en Zuidbroek. De resultaten van het onderzoek zijn vastgelegd in een rapport, waarin aan dacht wordt besteed aan de woonsitua tie, de contacten van de bewoners on derling, de gezondheidszorg, winkels, re creatie en dergelijke. Naast dit rapport is een samenvatting gemaakt van de belangrijkste gegevens per wijk. Deze samenvatting is ook op de bijeenkomsten verkrijgbaar. Op de bijeenkomst worden de belangrijkste on derzoekresultaten van deze wijken be sproken en bestaat er gelegenheid infor matie te krijgen over het onderzoek. Ceasar, vergezeld van zijn vrouw Cleo patra, aankondigde. Hij zal het kamp openen en het dagelijks leven in de vesting kritisch bekijken. De inwoners hopen dat de keizer zo goed gestemd raakt, dat hun nederzet ting van „Canabae” wordt verheven tot „Colonium”. Mocht dat gebeuren dan zal dat aanleiding worden voor een feest in de avonduren. In het gymnasium of in het circus zal deze hoogste onderschei ding voor een Romeinse stad ongetwij feld tot „intieme orgieën” aanleiding ge ven. Voor de bijeenkomst is ook een kleine tentoonstelling ingericht van krante- knipsels, foto’s over de wijken en enkele gegevens van het onderzoek. Bovendien wordt huis-aan-huis een paarse folder bezorgd als uitnodiging aan de bewoners, om deze avond aanwezig te zijn. De folder draagt het motto „Hallo Meere stein, Zwaansmeer, Oosterwijk en Zuid broek”. „Bewoners, kom op voor een betere buurt”. Het idee om een nieuwe Zeeloods te bouwen is eigenlijk vorig jaar ontstaan”, zo vertelt de voorzitster van de standver- eniging mevrouw B. Ros”. De oude Zee loods moest worden gesloopt. Het ge bouw was oud en de Gereformeerde kerk had geen geld voor verbouwing. We hebben toen gezamenlijk besloten een nieuw gebouw, op een meer centraal Vooral voor de kinderen wordt het een aantrekkelijke markt, want zij zul len er kunnen bakken, ringsteken, spij- kerslaan, luciferhakken, boksen en ple zier beleven in het „Orakel van Delphi”. Voor de ouders wordt het een kijk spel, want de welpen en verkenners zullen de stands bemannen in de kleur rijke gewaden van het Romeinse rijk van weleer, die zij zelf maakten. Het feestkamp vroeg nogal wat voor bereiding en om in de sfeer te komen kregen de leden van de verkennersgroep enkele weken geleden al bezoek van een keizerlijke afgezant, die de komst van BEVERWIJK. Tijdens het aan staande weekend van 21 en 22 juni zal de jubilerende verkennersgroep André de Thaye het speelveld van de Pedagogi sche Akademie aan de Baanstraat tot een „Romeins Lusthof” maken. De groep zette in april de viering van het veertigjarig bestaan in met een fees telijke receptie, die onverwacht een reü nie werd van oud-Ieiders en -leidsters. Zaterdagmiddag zullen de zeventig leden welpen, verkenners en s tafleden een feestkamp houden, waarvan de voorbereidingen al maanden geleden zijn begonnen. De rozen zijn meegegaan met het Tweede Kamerlid Joop Voogd van de PvdA, die de beide heren gistermiddag nog zou spreken. Ook vandaag moet hij als boodschappenjongen optreden, want dan komt de vaste Tweede Kamercom missie bijeen voor een hartig gesprek met de staatssecretaris. Een delegatie van enkele honderden Noordhollanders wil echter eerst door de commissie ontvan gen worden en Voogd moet hun komst aankondigen. De protestvergadering kon gisteren tenslotte na wat heen en weer praten ook een motie aanvaarden, waarin de welzijnswerkers in wanhoop, verontwaar diging en vergadering bijeen, er met klem bij de Kamercommissie op aan dringen terugtrekking te vragen van de bezuinigingsmaatregelen. Deze komen zoals bekend neer op het bevriezen van de kosten van activiteiten op het peil van vorig jaar, en een stijging van de kosten van huisvesting en exploitatie met ten hoogsté vier procent. hem voor het blok zette, dat net de dag tevoren tachtig of honderd vliegtuigen gekocht”, schamperde een vertegenwoor diger van Anker-YMCA uit Amsterdam toen het tijd was geworden voor de -zaal om zijn zegje te doen. De F-16 prioriteit zat de zaal kennelijk zeer hoog, gezien het luide bijvalsapplaus dat op deze opmerking volgde. Succes had hij ook met: „Het jaar 1976 zóu een rampjaar worden, is ons beloofd. Maar voor de „kansarme” groepen, de mensen waar wij voor werken is het elk jaar al een rampjaar. Voor ons en onze vijftien instellingen betekenen de bezuinigings maatregelen of dat we dicht gaan, of dat we gewoon op de oude voet doorgaan. HAARLEM. Roze rozen, de knop pen voor staatssecretaris Meijer en de doornige stelen voor minister Van Doorn van CRM, dat had de protestvergadering van welzijnswerkers in Noord-Holland woensdag over voor de beide bewindslie den. Men was, ruim tweehonderd man sterk, in het Haarlemse jongerencentrum „Deining” bijeengekomen om lucht te geven aan de alom gevoelde diepe teleur stelling over de beziunigingsmaatregelen van juist dit kabinet. RUIGOORD Het programma voor het Midzomer-vliegerfeest op zondag 22 juni in Ruigoord, is uitge breid. Naast de vliegerenthousiasten uit binnen- en buitenland, het Am sterdams Ballon Gezelschap met twee hetelueht ballonnen. het Zomer Straat Theater met het Amsterdams Luchtballonnenkoor, de poppenkast van Jan de Noort, het Koor van Prettig Gestoorde Vrouwen, Kinder- circus Elleboog en de Stichting De Werkschuit voor adviezen over vlie- gerbouw, komen nu ook tal van bin nen- en buitenlandse groepen van het Festival of Fools uit Amsterdam. Omdat de richtlijnen gelden voor de lopende begroting zullen de instellingen in de tweede helft van het jaar moeten zien goed te maken, wat zij nu in feite in de eerste helft teveel hebben uitgege ven. Directeur van der Top van de Salco (landelijke organisatie voor wijk-, buurt- en clubhuiswerk) stelde het zo: „Geld dat uitblijft moet nu worden aan gezuiverd uit de bierpomp, verhoogde contributies, of activiteiten”. Hij waar schuwde dat 1976 een nog benarder jaar dreigt te worden en herinnerde eraan dat het welzijnswerk al sinds 1960 vecht voor betere werkvoorwaarden maar nu opnieuw met structurele geldtekorten komt te zitten. Zo is er het Amsterdams Volks Salon en Amusementsorkest, de mu ziekgroep Pop, de clowns van de Friends Road Show, het Restitentie- orkest, de Amerikaanse straattheater- groepen Dogs Troop en Abracadabra. Het Nurks Mannenkoor is ook van de partij, evenals de Horlepiepers, een muziekgroep uit Zijkanaal F. Er ko men twee goochelaars Lucardi en Coi’ Pan hote ram weg City punt, neer te zetten. Nou moet ik zeggen dat het grandioos is zoals alle mannen en vrouwen van de vereniging hebben gewerkt aan dit clubhuis. Vanaf konin ginnedag is elke vrije dag en avond er aan besteed. Met handkracht zijn die betonnen palen er ingeheid. Alles is zelf gedaan”. Maar het clubhuis is, ondanks de officiële opening vrijdag, nog niet hele maal klaar. Het geld is bovendien ook op, zo vertelt' mevrouw Ros: „Tja, we zijn nu blut. De vloer moet nog worden afgewerkt en er zijn nog een aantal kleine dingetjes die nog niet klaar zijn. Maar ja, we moeten wachten op wat geld en ik hoop dat er de komende weken meer mensen komen helpen, zo dat die anderen ook eens een uurtje van de zon kunnen genieten”. Tafels en stoelen, sanitair en glazen, al deze attributen heeft de strandvereni ging van diverse bedrijven of particulie ren cadeau gehad, hetgeen al een stuk in de kosten heeft gescheeld. Dat er nog onvervulde wensen zijn, vindt de voor zitster niet erg. „Die komen er nog wel”, zegt zij vol vertrouwen”, als we maar vast kunnen gaan draaien”. Woensdagavond even na zeven uur botsten twee auto’s met een geweldige klap op elkaar op de hoek van de H. liet weten als voorzitter van een van de instellingen te worstelen met de vraag: „Hoe vertel ik het mijn medewerkers?” Hij vreesde dat juist de politieke ver wantschap met dit kabinet en deze be windslieden het onverkoopbaar maken, dat een zo volkomen eenzijdige beslis sing is genomen: „Wij staan voor een voldoengen; feit, en zijn nu gedwongen de resultaten van dit onbehoorlijk bestuur te verkopen”. Wethouder IJssels uit Alkmaar voegde daaraan toe, dat ook de gemeenten door dit regeringsbeleid moeten bezuinigen. Zij zitten vast aan het systeem van koppel- en doelsubsidies, en zullen de eventuele tekorten van de instellingen voor eigen rekening moeten nemen, zon der dat zij dan kunnen rekenen op een vergoeding van het rijk van tachtig procent van de kosten. In dit verband pleitte hij voor het afschaffen van de doelsubsidies en voor het invoeren van een algemene uitkering aan de gemeen ten, die deze dan naar eigen goeddunken kunnen besteden. „De financiële collega van Meijer die HEEMSKERK. B. en W. hebben sloten bij de bushalte Beneluxlaan- Duitslandlaan een abri te plaatsen van het nieuwe model, waarvan er al enkele in de gemeente staan. Tot nu toe werd de wachtenden bij de bushalte geen beschutting geboden. BEVERWIJK By een botsing tussen een bromfietser en een auto op de Vel- serweg, nabij de Vondellaan, raakte woensdagmiddag om kwart over drie de 16-jarige Beverwijkse bromfietser zo danig gewond, dat hij met een hoofd wond in het Rode Kruis Ziekenhuis moest worden opgenomen. De groép hield al eerder een groot kamp in middeleeuwse stijl en aange- moedigd door het succes hiervan is er ook nu weer gekozen voor een thema- kamp. Jongens en stafleden zullen zich als echte Romeinen tooien, want Keizer Caesar komt in hoogst eigen persoon de nederzetting „André de Thayum” met een bezoek vereren. Staande op een spreekgestoelte zal hij over - de Cardo Decumanus (zich kruisende straten) kij ken en het volk toespreken. Om hem gunstig te stemmen zal binnen de André de Thayeveste het spel hoogtij vieren; op zaterdagmiddag met onder andere keiwerpen (menhirs), een waterspel (a- quaduct) en vele sporten, zoals discus werpen, steltlopen en hindernisbaan. Op zondag wil de feestvierende groep ook de „boeren, burgers en buitenlui” van Beverwijk binnen de Romeinse Lust hof welkom heten op eeh markt, die van 11 tot 13 uur geopend is. Vervolgens worden enkele conclusies en aanbevelingen ter discussie gesteld, zoals het oprichten van flatcommissies of huurdersverenigingen; het realiseren van speelmogelijkheden voor verschil lende leeftijdsgroepen (peuters, kleuters, schoolgaande jeugd, tieners), de ver keerssituatie en winkelvoorzieningen. Overleden: Pieter Dirk Johannes Kuijs, bijna 63 jaar, Wijkerstraatweg 216. De overledene is opgebaard in het uitvaartcentrum aan de Velserweg 18. I Condoleancebezoek van 19 tot 19.30 uur. I Begrafenis: vrijdag 20 juni om 14 uur op I „Duinrust”. Jansen. De Salt Lake Mime groep wordt verwacht en verder is iedereen welkom om actief of passief aan het feest deel'te nemen. Weliswaar is er limonade en thee te koop en zijn er etenswaren, maar omdat een grote opkomst wordt ver wacht en de Stichting Ruigoord geen commerciële opzet van het feest wil, wordt de bezoekers verzocht zelf eten en drinken mee te nemen. Het feest begint om 1 uur ’s middags en duurt de hele middag. Voor wie er dan nog niet genoeg van heeft, worden tegen de avond maaltijden gekookt op kampvuren en om 10 uur begint dan in de kerk een groot popconcert waar de popgroep Carlsberg het officieel debuut maakt. Het moet een swin gend feest worden waarop tot diep in de nacht gedanst kan worden. ‘er.- si T"T"

IJmuider Courant | 1975 | | pagina 4