Examens Mr. VINK GEEFT VERDACHTE HALF JAAR RESPIJT W® i politierechter 1 25 augustus sluiten Haven to (fe vrshal OPEL „Huider Keukens” moet tot I Nieuw surveillanceschip voor Rijkspolitie te water IJmuiden gSW IK.-, 13!» h w Wasserij DUYN J \l h zeker kontakt igj I I I fi 41 Hl Joe West in /y.'?h??-soos DONDERDAG 1 9 JUNI 19 7 5 NIEUWS PLAATSELIJK Wendbaar f Bier Honden Soepel Ruiten Invloed S:g. f b- ■M DE ROCK-OPERA „Tommy”, trie van vrijdag- tot en met zondagavond in de Velsense Stadsschouwburg zal worden vertoond is uiteraard geheel gericht op een publiek dat destijds ook voor Jesus Christ Superstar” en „Hair” een grote belangstelling aan de dag heeft gelegd. I In deze nieuwe „opera” van Ken Russell, verfilmd met de luidruchtige muzi kale medewerking van „The Who”, wordt in zangvorm het leven om schreven van Tommy, een lichame- 9 I I HAARLEM. Soms, als iemand daar aanleiding toe geeft, door zijn persoonlijke omstandigheden, door zijn houding misschien of door een kentering in een gedragspatroon, wil de Haarlemse politierechter mr. Vink nog wel eens besluiten hem een kans te geven. Hij doet dan geen uitspraak maar geeft de persoon in kwestie de kans om alsnog de wis sels om te gooien naar een nieuw spoor. Na een half jaar moet zo ie mand terug komen en zijn gedrag in die periode is medebepalend voor de strafmaat. Pk te, (Van onze rechtbankverslaggeefster) (ADVERTENTIE) (Van een onzer verslaggevers) Films to i KENNEMER THEATER (ADVERTENTIE) UK i VdV -■> ■j. IJMUIDEN De Rijkspolitie te wa ter heeft woensdag de beschikking ge kregen over een nieuw surveillanceschip voor de post IJmuiden. Het is de RP 27, een zogenaamde veertien meter Schottel, die de oude RP 6 gaat vervangen. De RP 6, die in 1940 in dienst kwam, zal in Amsterdam worden opgelegd als reser- veschip. TONY PALMER, popcriticus van „The Observer” beoordeelde deze film onder meer als volgt: „Er is voor mij geen enkele twijfel aan dat Ken Russells film „Tommy” een groot kunstwerk is. Hij Bier was één van de grote schuldigen bij de inbraak en de vernieling van de ruit. Het reclasseringsrapport stipte aan dat verdachte in handen van anderen de medeplichtige vriend zit in het Huis van Bewaring vast een willig werk tuig. is en meer drinkt dan goed voor hem is. Bravoure steekt dan de kop op en dit soort inbraakjes en zinloze ver nielingen worden gepleegd. Sinds hij een meisje heeft gaat het echter een stuk beter volgens de reclasseringsmaatschap- pelijk werker. De officier zei best te begrijpen dat de reclassering moeite doet de jongeman uit de gevangenis te houden, maar aan de andere kant, zo zei hij, was het toch wel wacht en dan gaat de RP 27 naar de Rijkspolitie te water in Kampen. Zondagmiddag om 14.15 uur: „Popeye Festival”. houder G. Ockeloen werd geopend en door hem werd bestempeld als een be langrijke aanwinst voor de winkels in deze winkelstraat, moet onverwacht de deuren sluiten tot 25 augustus. BEVERWIJK. Vrijdagavond 20 juni treedt de Amerikaanse zanger-gitarist Joe West op in de Alpha-sociëteit aan het Moensplein. West verblijft sinds kor te tijd in Nederland. In zijn repertoire zijn verschillende stijlen uit de Ameri kaanse fclkwereld terug te vinden. Zijn optreden begint om 9 uur. (ADVERTENTIE) vanloon bloemendaal uw SAAB-dealer Korte Kleverlaan 30-44 Bloemendaal Tel. 023-259311 ine ite- :ele ien der ers, De ?re- üd- een nes weg het 18. nir. op <n CO ge- het die tan uw is ge- blijft zo’n t zijn „oude in nu op ik aakt”. AMSTERDAMSEVAART 20 HAARLEM - TEL. 322462 Service-verkoop Hoofdstraat 262 Santpoort Tel: 023-375241 dealer^ Der Velden /■B Jontpoort t een }dag- r Oc- oens- iging tatste j tijd chter en op kerk- Het filmprogramma in het Kennemer Theater 1 begint van donderdag tot en met zaterdag met „Vernietigingscomman do Kamikaze”, die ook tijdens de zon- dagmiddagmatinee van 16.15 uur wordt vertoond. „Girls are for loving” is de titel van de film die voor de nachtvoor- stellingen (23.30 uur) op vrijdag en zater dag is gereserveerd. Bijna de helft van het aantal zaken was „rijden onder invloed” zaken. De bekende reeks gevallen, de promillages, hoog, laag, want je zit zo boven de 0,5, oners m te uimte ite is weer jS zwembad gegaan om te zwemmen. „Op 12 februari zeker” schamperde de offi cier mr. Schilder. En mr. Vink leek zwemmen in het romantische maanlicht wel leuk maar ook niet om 1 uur ’s nachts in februari. Niemand scheen zich te realiseren dat het bad overdekt is. VELSEN. Willem de Zwijgerschool voor mavo, geslaagd voor eindexamen-4 B. van Aalst. P. J. Bakker, J. I. Beek huis, C. M. de Bie, R. Boekel, R. van den Bos, P. E. Buis, J. Cossee, Y. Dek ker, Francina W. Dortmundt, F. R. Duyn, Y. van Duijn, P. H. Fromberg, C. C. Godschalk, G. Hoekstra, J. A. Hoos, J. Kalkman, G. Keus, G. E. Kraayeveld, E. L. Krijnen, M. J. Laan, H. J. Luppens, G. W. v.d. Meij, C. K. Mors, M. H. Nap, S. Nap, J. J. de Niet, S. M. v.d. Nieuwen- dijk, H. Oortwijn, C. J. v. Oosterom, F. Pieper, J. Pirovano, R. Pluimert, M. H. Post, J. W. Rinsma, C. De Rooij, K. J. Ruchti, C. C. Sanders, E. C. Schmitz, E. Slagboom, P. A. van Son, M. Tielrooij, G. Uiterdijk, J. Vingerhoed, T. de Vries, A. de Weers, J. H. Wind, H. J. Zuider- duin en C. W. Zwanenburg, allen woon achtig jn de gemeente Velsen. Paniek bij de gasten in het brandend hotel. Een scène uit de spectaculaire rampenfilm „The towering inferno”, die wegens de grote belangstelling zowel in City (Velsen) als in Luxor (Beverwijk) moet worden geprolongeerd. De nieuwe RP 27 zal maar enkele maanden in IJmuiden dienst doen om dan vervangen te worden door een iets zwaardere en langere Schottel, die nog in aanbouw is. Tegen het eind van het jaar wordt dit schip in IJmuiden ver- erg dat je net vrij bent en dan zo weer misstapt. „Hoeveel begrip ik ook heb” aldus mr. Schilder, „ik kom niet onder een straf van twee maanden uit, ook omdat de vriend een paar maanden kreeg”. Daarbij eiste hij nog 50 voor de vernieling want de zaken waren niet gevoegd. Dat laatste legde mr. Vink op. Bij de 'inbraak gaf hij het al genoemde uitstel. wegliepen uit een garage. Door een toe val kwam hij er weer achter waar één van de twee zat: in het asiel omdat hij een geit had gebeten. De eigenaar naar het asiel toe, maar daar vonden ze de zondag ook een rustdag en het kwam hen niet erg gelegen. De boze eigenaar pikte dat niet en sloeg in zijn boosheid de ruit van een wagen van het asiel kapot en rukte de buitenspiegel af. Schade: 1.000. De officier eiste hiervoor bij verstek een boete van 100, maar mr. Vink wilde eigenlijk de verdachte zelf horen over de schade en stelde de zaak uit. „Het bier is weer best in Kennemer- land” zuchtte mr. Vink. Wederom stond een heer terecht die zich na het volgie ten met 30, 40 pilsjes dapper genoeg had gevoeld met zijn vriend die er gisteren niet was overigens ruiten in de Mer- wedestraat in de IJmond in te gooien. Troostend zei de verdachte: „Het waren maar kleine pilsjes hoor”. Mr. Vink: „Waar laten jullie het. Enfin, het zal wel eenrichtingverkeer wezen”. Een ellendig tijdsverschijnsel vond mr. Vink dit alles. „Het enige positieve is dat de schade betaald is” aldus mr. Schilder, die 250 boete eiste. De jongen moet dat betalen als hij in militaire dienst zit, wat over twee weken ingaat. De vraag van mr. Vink naar het soldij tegenwoor dig kon mr. Schilder meteen wel beant woorden: 563 en daar kan je best van komen”. De straf was conform de eis. Tijdens de overdracht van het nieuwe schip door de heer Bussemaker van Schottel Nederland BV aan commandeur M. de Ruiter uit Rotterdam, zei de commandeur, dat hij blij was, dat er in 1964 een post van de Rijkspolitie te water in IJmuiden was gevestigd. „Als er zich ergens een post heeft waarge maakt, dan is het wel in IJmuiden, waar men van alle markten thuis is: grote vaart, kleine vaart, visserij en waterre- creatie”. IN ZIJN levende, bijna geëxalteerde kritiek beweert Palmer dus nogal het een en ander, zodat de vele liefhebbers van dit genre zich thans in Velsen persoon lijk van zijn gelijk of ongelijk kunnen overtuigen. Maar dan niet in de matinee van zondag, want in deze voorstelling wordt men geconfronteerd met de dolle klucht „Met de drie Stooges de wereld rond”. Van zondag tot en met woensdag kan men „Op herhaling in het meisjesinter- naa(k)t”, een soldatenklucht. Geslaagd voor atheneum - B examen: B. Arnold, B. Franken, J. Hoekstra, A. Leenhouts, H. Mous, C. Nederlof, K. Rikkevink, J. G. Bouwman, J. de Graaf, R. Peters, E. Ponte, A. Ie Fèvre, H. Smit en H. Stam. IJMUIDEN De gloednieuwe zaak „Huider Keukens” aan de Kennemerlaan 1, welke vorige week vrijdag door wet- Hij vertelde, dat er sinds kort naast Rotterdam en IJmuiden ook een politie post van de Rijkspolitie te water in Vlissingen is en dat er plannen bestaan om ook in Den Helder een post te vestigen. Met het strijken van de vlag van Schottel en het htfsen van de Rjjks- politievlag was de officiële overdracht van het nieuwe schip een feit. „De oorzaak hiervan is” vertelde ons de heer W. F. Huider „een kort geding dat tegen mij is aangespannen door een collega, met een concurrentie beding in de hand. Die collega was kennelijk onder de indruk gekomen van onze voortreffelijke collectie keukens in onze winkel aan de Kennemerlaan 1 en ofschoon hij zelf een bijzonder mooie zaak heeft, is hij bepaald geschrokken van wat wij presenteren. Dat hij onze showrooms mooi vindt bewijst hij zelf door een paai- maal per dag voor de winkelramen te komen kijken. Met dat concurrentiebeding heeft hij mij dus een kort geding aangedaan en geëist dat ik niet de naam Huider Keukens meer mag voeren; dat ik mij niet in de Kennemer laan mag vestigen en dat ik op zijn vroegst in december 1975 weer mag beginnen. De uitspraak van het kort geding was dat ik wél in de Kennemer laan mag blijven, maar dat ik tot 25 augustus de zaak moet sluiten. Het is verschrikkelijk jammer, want onze start was enorm goed. Ik hoop, dat mijn klanten me na 25 augustus niet vergeten zullen zijn”. DEZE TRAGISCHE belevenis maakt het kind doof, stom en blind en wat er vervolgens met de opgroeiende jongen gebeurt is voor Ken Russell aanleiding geweest alle registers van zijn bizar filmtalent wijd te openen voor het cre- eren van de meest wonderlijke taferelen. Twee honden had een 2.5-jarige Am sterdammer, een bouvier en een herder. Hij raakte ze allebei kwijt toen ze heeft het nodig en verdient het als zodanig te worden beschouwd. Als elk waarachtig kunstwerk is hij complex, pervers, sterk persoonlijk, wild en krachtig en woedend makend onttrekt hij zich aan conventies en is hij op een prachtige manier uniek”. Een even ver der nog: „Tommy is hét grootste kunst werk dat de twinstigste eeuw heeft voortgebracht”. UTRECHT. Rijksuniversiteit. Ge slaagd voor hét apothekersexamen: M. A. Hagenzieker, Santpoort voor het doc toraalexamen Indische en Iraanse lette ren: mevr. A. Lamboo-Groeneveld, Haarlem; cum laude. Bij de officiële overdracht van de RP 27 waren naast commandeur De Ruiter aanwezig districtcommandant overste Th. P. Nelissen, groepscommandant ad judant Van Dijk, commissaris J. van Buuren van de Velsense gemeentepolitie en vertegenwoordigers van de scheep vaartinspectie, de Rijkshavendienst, het loodswezen, het Staatsvisserhavenbedrijf en van de dienst vaartuigen van de Rijkspolitie te water. Eigenlijk, zo zei hij was hij met een vriend die hij ontmoette, naar het J zelfs als je denkt met twee pilsjes en een slok cola-tic op een feestje binnen de grenzen te blijven kom je al op 0,69. De officier stelde er de normen van het openbaar ministerie tegenover: richtlij nen van het ene tot het andere promilla ge. Van boetes tot gevangenisstraffen maar het laatste toch wel sporadisch nu. De rechter bekroonde dat met het von nis, de persoonlijke omstandigheden af- wegend tegen die richtlijnen. Tussen al die zaken: een advocaat, mr. O. H. van Wijk die voor zijn cliënt opmerkt blij met de bloedproef te zijn: want alleen op de door de politie gesig naleerde verschijnselen af gaan vindt hij toch ook niet alles. En opvallend is ook die verdachte die een weddenschap af sloot, een maand niet dronk na afloop de gewonnen weddenschap én een 121/»- jarig huwelijk vierde en prompt voor onder invloed rijden werd gepakt. Alle zaken hier opsommen is verder ondoen lijk. Mr. Vink was bedroefd dat er weer zoveel mensen over de schreef waren gegaan. Hij had gehoopt op meer voor zichtigheid van de mensen na de 1 novemberwet. Een tijd lang waren de zittingsrollen wat minder vol met „art. 26 zaken”. „Ik was er een tijd wat van verlost, maar nu word ik er weer misse lijk van” zuchtte mr. Vink. Hij vroeg zich af wat een wetgever dan moet doen om het rijden met de borrel op tegen te gaan. lijk en. geestelijk gehandicapte jongen, die reeds voor de geboorte zijn vader verloor. Later is hij er dan getuige van dat zijn tweede vader de eerste doodt, nadat cifeze ten onrechte als in de oorlog ge sneuveld was opgegeven. s-' Gemeentelijke Middelbare Handels- avondschool, geslaagd voor driejarige cursus: V. Aalsburg, H. Gravemaker, R. Janus, W. J. M. Jaspers, D. Lettenmeijer, L. L. L. Noordzij en A. C. M. van Zijl, allen woonachtig in de gemeente Velsen. Prof. Mr. S. Vissering Scholengemeen schap, geslaagd voor atheneum - A exa men: W. Dooijes, Fr. Gutteling, L. Kraan, K. Nachtegaal, K. de Ruijter, K. Stapper, I. Tielrooy, A. Veninga, I. de Waal, M. v.d. Aar, E. v. Duijn, G. Greveling, W. Olivier, M. v. Arkel, P. Pevisutti, H. Uiterwijk Winkel, H. Weij- er en R. van Wijnen, allen in de ge meente Velsen. De Schottel is een zeer wendbaar schip door besturing via de Schottel- roer-propeller, waardoor het bijzonder geschikt is voor surveillancediensten op het water en in de haven. Het schip is 14,40 meter lang 3,80 meter breed en heeft een diepgang van 1,10 meter. Het is uitgerust met een Mercedes-Benz scheepsdieselmotor, type OM 403 van 250 pk zonder oplading. De maximum snel heid ligt op 30 kilometer per uur. Het schip heeft een romp van cor-ten staal met een alumnium opbouw. Voor het politiewerk is het uitgerust met radar, marifoon, mobilofoon, echo-lood en loud-healer. Bovendien heeft het schip centrale verwarming. Het iets grotere type, dat eind van dit jaar in IJmuiden komt, is 15,75 meter lang. In het Kennemer Theater 2 draait de hele week (van donderdag tot en met woensdag) en ook zondagmiddag om 14.30 uur: „De Bijbel” voor de filmliefhebbers die iets meer zoeken dan alleen pret of bloot. In dit groots opgezette filmwerk hebben Dina de Laurentius, John Hus ton en Christopher Fry zich geconcen treerd op de eerste tweeëntwintig hoofd stukken van het bijbelboek Genesis. Het verhaal van Adam en Eva en van Kaïn en Abel krijgt een dramatisch accent. Boeiend is ook de uitwerking van de ge schiedenis van Noach en zijn ark. „In het algemeen wordt er te soepel tegen dit soort figuren opgetreden. En als ik persoonlijk op de zitting zou moeten komen zou dat een behoorlijke verliespost voor mijn zaak worden”. De ze brief van de eigenaar van een Bever- wijkse kapsalon las mr. Vink gisteren voor. Het was duidelijk dat deze man gedupeerd was: een ongewenste gast met 30 glazen bier in zijn bast wilde op 9 februari toch met zijn dronken hoofd een feestje in de kapsalon bijwonen. En toen hij er niet in mocht mikte hij een steen door de ruit, waarbij gelukkig alleen glasscherven, geen gewonden vie len. De eigenaar verzocht in zijn brief dringend de verdachte in ieder geval tot betaling van de kosten te veroordelen. Dat gebeurde op de volgende wijze, conform de eis een boete van 500, de helft daarvan voorwaardelijk en beta ling van schadevergoeding binnen zes maanden van rond de 150 als speciale voorwaarde. Geslaag voor havo-examen: A. Goy- aard, J. v. Goekkens, K. de Groote, I. Heeres, I. Hopman, A. Kistemaker, S. de Korte, E. v. Mal, S. Piersma, L. v. Veelen, J. West, R. Bundel, J. Exalto, H. v. Donselaar, R. de Graaf, P. Kok, H. Zuidema, T. Rumpff, G. v. Lent, T. v. Lent, H. Koster, T. Hessel, R. Kraaijen- oord, F. de Looze, H. Ramermans, G. v. Beusekom, J. Vogel, E. Sandman, M. Lindeman, L. Prinsen, M. de Vries, M. v. Schooten, B. v.d. Born, R. Gisolf, P. Jak, H. Verwoerd, H. Visser, K. Willemsen, O. Dijkman, R. Pikaar, J. de Wolff, F. Woudstra en P. Snel, allen in de gemeen te Velsen woonachtig; alsmede C. Gumbs, Haarlem, N. Roozing, Heems kerk, H. Rikveld, Beverwijk en P. van Zomeren, Amstelveen. IJMUIDEN 18-6-1975. Aan de woensdag markt werden aan gevoerd: 1680 kg. tong, 34 kisten tarbot en griet, 329 kisten kabeljauw, 2 kisten schelvis, 29 kisten wijting, 128 kisten schol, 72 kisten schar, 392 kisten ma kreel, 273 kisten varia. Prijzen in guldens: per één kg.: grote tong 9.43-8.40, grootmiddel tong 10.18-9.68, kleinmiddeltong 10.33-9.89, tong één 10.57-9.50, tong twee 8.81-8.45, tarbot 5.75-8.20, per 40 kg.: tarbot 305-168, griet 202- 136, kabeljauw één 84-70, kabeljauw twee 126-71, kabeljauw drie 110-88, ka beljauw vier 100-90, kabeljauw vijf 65- 55, schelvis drie 94-90, schol één 110-88, schol twee 108-94, schol drie 132-90, schol vier 79-55, wijting drie 94-61, ma kreel één 48-36, makreel twee 36-25.20, makreel drie 26.80, schar 49-22. De besommingen waren: VL 34.141, VL 131.90, VL 153.94, DU 152.2500, UK 56,3400, UK 78.1900, UK 200.2100, VD 15.1.000, VD 19.8200, VD 20.980, VD 25.700, VD 46.1.000YE 25.80, ZL 6.800, UK 123.700. De spanvissers 12.800. Het Deense voertuig: E 202.34.000. Deze lijn, die nog wel eens succes heeft, volgde mr. Vink woensdag weer eens bij een 24-jarige Beverwijker die terecht stond voor diefstal van sigaret ten, bier en sieraden uit het Sportfond- senbad (en een poging de brandkast open te breken) in zijn woonplaats, en vernieFng van een ruit enkele dagen later. En dat alles terwijl hij nog maar net uit de gevangenis was. IJMUIDEN. Woensdag gearriveerd: Smit Lloyd 11, Cont. Plat, IJmuiden; Skaufast, Tubarso, IJmuiden; Cantium, Ipswich, IJmuiden; Prinsenbeek, Tolkis; - Astrid Banning, Londen, IJmuiden; Sil ver Farcorh, Santander; Parkesgate, Kingalynn, IJmuiden; Venus, Bergen; Holland, Noordzee, IJmuiden; St. Paul, Le Havre; Tor Dania, Gothenburg; Im pala. loswich. Woensdag vertrokken: Otto, Bremen; Barbfo, IJmuiden, Sale Nicolaas; Jamrix, IJmuiden, Whitby; Rebe, Antwerpen; Tor Hollandia, Immingham; Ostestern, Em den: Wells Hamburg; Haerak Fighter, IJmuiden. Cnt. Plat; Fridel, IJmuiden, Kingsiyan; Monte Tolodo, Santander; Mercur, Stavanger; Steersman, Imming ham; Satumus, Aberdeen; Eerbeek, Ar changel; Klorte Lagoen, Hamburg; Li vingstone, Le Havre; Baltisky 59, Ant werpen; Ida Lundrigan, New Castle; Smit Lloyd 11, IJmuiden, Cont. Plat; Ares, Suriname; Holland, IJmuiden, Noordzee; Borelly, Goole; Proton, Londen; Kate, N'euwekerk a.d. IJssel; Eger Freighter, Hamburg, Astrid Banning, IJmuiden, Halmstad; Gilation, Great Yarmouth; Venus Bergen. Donderdag gearriveerd: Rijnstroom, Harwich; Wendetor, Cont. Plat, IJmui den; Pratlta, Antwerpen; Titan Service, Cont. Plet. IJmuiden; Calorie, Port Dam pier; Laurenz, Londen; Roelof Holwerda, Grangemouth; Rien Teekman, Kingslynn, IJmuiden Donderdag vertrokken: Wendetor, IJmuiden. Cont. Plat; Odin, Rotterdam, IJmuiden, Tonkoui, Vlissingen: Schwa- benstein. San Francisco; Cantius, IJmui den, Sesham; Parkesgate, IJmuiden, Ro chester; Hermine, IJmuiden, Cleveland; May Mitchell. 23 en UK 48 t A, ■--•v O u o'fyn

IJmuider Courant | 1975 | | pagina 5