Schoten te sterk voor mat Sparta ROOSWIJK NU ALLEEN OP KOP VERRASSENDE ZEGE VAN EDO OP BLOEMENDAAL Herstel Terras vogels tegen zwak Capac-VWK Superieur Aktie’68 twaalf homeruns SPORTIEF Honkbal- cijfers llgp THAMEN IN ZEVEN INNINGS GEVELD Snelle beslissing 13 MAANDAG 23 JUNI 1975 SPORT In evenwicht sa I vA'' '.jfl (Van onze honkbalmedewerker) (Van onze honkbalmedewerker) md 1 (Van onze honkbalmedewerker) Henk Poot van Hoofddorp maakt een vergeefse sliding naar ’t tweede honk van OG. (Van onze softbalmedewerker) Shell 1-0 1 I 13 de ver in Den Haag pakte Bloemendaal een voorsprong door Shouvour die binnen kon komen door een honkslag van Bas Tullenaar. In de zesde inning brak VUC door; de ploeg liet Bloemendaal met 3— 1 achter zich. Er deden zich nog wel scoringskansen voor, maar deze werden niet benut. IB: Dorias Quick 18-32, Luycks Giants 18-28, Euro Stars 17-18, De Spartaan 18- 17, HHC 16-14, Starko Birds 17-11, Vole- wijkers 17-11, Gemako Wassenaar 17-7. en der Serac TIJBB veroverde een midden- mootpositie door Lijnden te verslaan. De Amerikaan Berry Hecker van Schoten bereikt op het nippertje het tweede honk, nadat hij door een „overgooi” het eerste al had gehaald. sterker. Voor het publiek was het een aantrekkelijke wedstrijd, omdat er maar negen keer drie-slag voorkwam en er Fel vocht Bloemendaal overigens de gelijkmaker op de thuisplaat aan. Niet geheel ten onrechte claimde de ploeg een nul op een gedwongen loop. Arbiter Maerten handhaafde echter zijn beslis sing. Een aangeslagen Bloemendaal ging daarna volledig door de knieën op een vrije loop voor Wil Kuypers, die Marja van Dusschoten de winnende run deed scoren. Stand: Terrasvogels 15-25, Schut Co- pex DSS 14-24, Tempo Team HHC 15-20, Bloemendaal 15-17, EDO 15-16, Shell 15- 12, CapacVWK 15-4, Kennemer Inter- sport OG 14-0. RCH Cementbouw werd wederom met een dubbel verlies geconfronteerd. Za terdag gebeurde dat in zeven innings. lit- on- ier- ind ich te- m- 4-0 aar and ’en Lik- de de as- ick Iet ds- en r 'an 'an tg- ide •na 21) ra- en. ter ■ce len ÏCO ran site 142 ser ers kte of- 0- :in m- M. -0, [p- SC Haarlem zorgde voor een verras sing door zaterdag het op de tweede plaats staande Montreu Neptunus een kleinst mogelijke nederlaag te bezorgen. In een werpersduel zorgde Sliggers voor het enige punt. Hij kon de thuisplaat bereiken door een tweehonkslag van Lankhorst. Gisteren sloeg Neptunus ech ter toe door in de zesde inning een minieme voorsprong van Haarlem op duidelijke wijze ongedaan te maken. SC Haarlem had de voorsprong weten te bereiken door Missaart op een honkslag van Kops. In die zesde inning sloeg Neptunus zes punten uit vijf honkslagen, wat de basis betekende voor de uiteinde lijke 8-2 overwinning. Starko Birds en Volewijckers gaven elkaar in hun eerste wedstrijd weinig toe. Tot en met de zevende inning bleef de stand op 1-0 voor Starke. Het punt werd gemaakt door Kuiper op een honkslag van Rasmijn. In de achtste inning kon Cranston deze voorsprong teniet doen en zelfs ombuigen in een 2-1 achterstand. Een driehonkslag van Mul ler in de negende inning zou de doorslag geven. Ook gisteren gaven de ploegen elkaar in de eerste vier innings geen duimbreed toe (2-2). Cranston, Lubeck en Van der Els zorgden er voor dat de Volewijkers langzamerhand uitliep naar 7-2. Arie Paap gooide zaterdag 8-0-5 en Kuipers zondag 6-4-10. Valkenberg de score tot 2-0 opvoerde, stond in die periode aan EDO dankzij foutloos veldspel niet meer dan één honkloopster toe. Het venijn zat voor de Whites echter in de laatste EDO-slag- beurt. Met reeds één nul verkeek Joke Maarleveld zich op een moeilijke klap van Yolanda Vierhout en plotseling was Bloemendaal in moeilijkheden. Met Ma rian Wildschut voor Yolanda Vierhout stroomden via Marian van Ginhoven en Marja van Dusschoten de honken vol. Toen bovendien Annelies Tesselaar en Manja Valkenberg op eenvoudige klap pen mistastten was de stand ineens weer gelijk. Vreugde in het EDO-kamp. Marja Ipenburg, Truus Wit en Yolanda Vierhout (op de rug gezien) bejubelen de vrije loop van Wil Kuiper (voorgrond), die Marja van Dus schoten (niet zichtbaar) de winnende run tegen Bloemendaal doet scoren. De stand: Rooswijk 914, Bloemen daal 9—12, VUC 9—12, OG 9—12, Serac TIJBB 9—8, Hoofddorp 9—6, Laakkwar tier 96, Lijnden 92. CC de de x4) de en, :ijn CC lits af. ad, ’en tra de urs er- an- Eerst nam Schut Copex DSS via Erna van Ewijk en Jeanet Lacourt een 2-0 voorsprong, maar nog in dezelfde in ning brachten Tineke van der Wiel en Marjo Mulder met honkslagen in de inmiddels gestaag neervallende regen de stand weer in evenwicht. Verder spelen bleek daarna niet meer mogelijk. Het duel is nu opnieuw vastgesteld voor komende donderdagavond. Aanvang acht uur. Zes innings lang heeft Bloemendaal tegen EDO het spel gedicteerd. Geheel overeenkomstig het spelbeeld namen de Whites in de tweede slagbeurt door een homerun van Ineke Wessels de leiding. Bloemendaal, dat in de vijfde inning na honkslagen van Corine Vlek en Manja De run ontstond, toen catcher Herman van Os, die zeker niet als een snelle runner bekend staat door een foute aangooi op het eerste honk kon komen, waarna Teun de Groot zich opofferde en Van Os het tweede honk bereikte. Op een doorgeschoten bal schoof Van Os weer een kussen op en een goede honk slag van Jim Sieval bracht hem binnen. Twee Sparta-fouten waren er dus de oorzaak van dat Lottgering een voor sprong kon nemen. Daarna verdedigden de Haarlemmers de 1-0 met grote inzet. Herkemij: „Schoten heeft vandaag ver diend gewonnen. Zij hebben goed gefield en Herman Beidschat heeft werkelijk uitstekend staan gooien. Kansen heeft hij ons nauwelijks gegeven”. De stand: IA: Aktie ’68 18-36, Mon treu N. 18-26, Ola UW 18-26, Pirates 18-20, SC Haarlem 18-12, RCH 18-10, SCR 18-8, Thamen 18-6. HHC b.eleefde een prettig weekeinde, want beide wedstrijden werden in winst omgezet. Pitcher Van der Burg was weer in staat om enkele innings te gooien en ook pitcher Bok kon deze keer optimaal worden ingezet. Wassenaar werd volledig overklast en had geen antwoord op het regelmatige scoren van HHC. Via een 5-0 voorsprong in de zesde inning werd het in de laatste inning nog 7-1 door een homerun van Pot. Gisteren kon Gemako HHC nog tot de vierde inning volgen, maar daarna liep HHC wederom uit. Uitblinker in deze wedstrijd was Swakman, die met venijnige honkslagen een groot aandeel had in de overwinning. Er kon weer een homerun van Pot worden genoteerd. De strijd tussen Hoofddorp en OG was na negen innings nog onbeslist (55), zodat er verlengd moest worden. Bij de stand 56 in het voordeel van OG beging pitcher Van Maren een betwiste fout. Hij zou een schijnbeweging hebben gemaakt, waarna de scheidsrechter schijn afriep. Coach Van Zuilen: „We hebben geprotesteerd, omdat Van Maren dit zijn hele loopbaan al doet en er nog nooit iemand voor gefloten heeft. Het wordt zelfs op de coach-cursussen on derwezen. De protestcommissie moet het maar uitzoeken”. HAARLEM Door een nederlaag van Bloemendaal heeft Rooswijk alleen de leiding genomen in de tweede klasse B. Rooswijk won zelf van Laakkwartier. Het had er alle schijn van dat Rooswijk, dat na zes innings met 50 de leiding had, een vrij eenvoudige overwinning zou behalen. Het was dan ook vrij onverwacht dat Laakkwartier er in slaagde om tot 55 terug te komen. In de resterende drie innings hield Roos wijk de teugels vast in handen. Een totaal van negentien honkslagen, waar onder een homerun van Hofkamp, be paalde de eindstand op 510. Schut Copex DSS moest gisteren de koppositie voorlopig weer afstaan aan Terrasvogels, omdat Pluvius roet in het eten gooide bij het duel met Kennemer Intersport OG. Beide ploegen, die elkaar drie innings lang in evenwicht hielden, kwamen in de vierde inning tot scoren. Pitcher Bok van HHC (9-2-10) kreeg alleen enkele infield-hits tegen zich. Coach Baas: „Het is duidelijk dat het fanatieke spel van HHC tot succes heeft geleid. Als de jongens hier nu ook van overtuigd zijn, kunnen we nog een gooi doen naar de derde plaats”. Door honkslagen en fouten kon Ola UW in de tweede inning al een voor sprong van 5-1 nemen. In de vijfde inning werd het positieve saldo opge voerd door onder andere Staver, Wout en Van Zijl. In de zevende inning zorgde UW voor de benodigde tien punten verschil. Gisteren kwam RCH iets posi tiever uit de bus door het negen innings vol te houden. De vierde inning gaf de doorslag, want toen werd de stand op 7-0 gebracht door homeruns van de ge broeders Wout. Nieuw kon de eer nog redden op een honkslag van Kastner. Kluiskens werkte een achterstand weg, waarna Van Roon, Van Emmerik en Spoor voor de overige drie punten zorg- den. Aanvallend was TIJBB duidelijk daardoor veel geslagen kon worden. HAARLEM. De spanning in kopgroep van de eerste klasse A dwijnt steeds meer naarmate Aktie ’68 blijft winnen. Nu was Thamen weer een willoos slachtoffer, dat met twee maal zeven innings van het veld werd ge speeld. Volgens insiders vestigde Aktie ’68 een record door in één wedstrijd acht homeruns te slaan. Frank Breek, die een goede kans maakt voor het Nederlandse team, Hans van Driel Krol en Steef van der Sluis sloegen er zater dag elk twee, terwijl Ascension en Smith dit elk één keer presteerden. Gis teren werd de bal vier keer over het hek geslagen, wederom één keer door Frank Breek. Wel een slemielige run dus, maar zeker geen slemielige overwinning, want daarvoor had Lottgering Schoten te goed honkbal laten zien. Een schoonheidsprijs verdiende linksvelder Arie Boogaart in de achtste inning toen hij de Spartaan Erik van Duinen op fraaie wijze het scoren wist te beletten. Van Duinen was door een honkslag op de honken geko men en o.a. via een opofferingsstootslag op het derde honk beland. Met pas één man uit leek niets de gelijkmakende run Sparta nog in de weg te staan. Fred Beckers sloeg opzettelijk een hoge bal in het linksveld, waar hij door Arie Bo- gaart werd uitgevangen. Op dat zelfde moment startte Van Duinen zijn sprint vanaf het derde honk om het punt te gaan scoren. Boogaart echter gooide „een streep” precies in handen van de cat cher, waardoor Van Duinen nog zo’n zes meter te kort kwam. Een werkelijk perfecte aangooi. Als excuus voor de nederlaag van Sparta kan worden aangevoerd, dat Ha milton Richardson in de basisopstelling ontbrak, omdat hij een blessure aan zijn bovenbeen had opgelopen. Hij werd door Herkemij in de slotfase nog wel als pinchhitter ingezet, maar zonder resul taat. Verder waren ook de Spartanen John Jonker en Henk Daniels niet fit. Zij moesten echter wel aantreden, om dat vervangers van gelijke klasse bij Sparta niet voorradig zijn. Lottgering Schoten had pech toen kor te stop Harm Horeman al in het begin van de eerste inning een blessure aan zijn vinger opliep, waarna hij moest uitvallen. Hij werd overigens uitstekend vervangen door de Amerikaan Barry Hecker. De andere Amerikaan van Schoten Roland Mac Donald, is begin vorige week wegens familieomstandighe den naar de VS vertrokken. Of hij nog zal terugkomen naar Haarlem is een open vraag. Ondanks het feit, dat een vergelijking met de beide Amerikanen van vorig jaar, Pontius en Peloquin, duidelijk in het voordeel van deze bei den uitvalt, is het voor coach Hil van Maren toch een teleurstelling dat Mac Donald niet meer beschikbaar is. Vooral ook omdat Jim Sieval en Peter Koning met blessures kampen. Haarlem Nicols beleefde door het ver lies van Sparta een goed weekeinde. Hekkesluiter Hotam Storks werd in Haarlem met 2-1 op afstand gehouden; in Den Haag werd het 10-1. De wed strijd in het Pim Mulierstadion was het aanzien nauwelijks waard. Coach Simon Heemskerk veronderstelde na afloop, dat de ploeg na het Europacup-succes van vorige week onder een kater leed. Het lukte de Nicols gewoon niet om tot redelijk honkbal te komen. De grote rourine in de defensie zorgde ervoor dat de Hagenaars, die slechts één veldfout maakten, op die ene run na weinig gevaarlijk werden. En dankzij die zelfde routine in de defensie zorgde ervoor dat maken. Zo won een klasseploeg zonder motivatie op het nippertje van een team, dat eigenlijk niet in de hoofdklasse thuishoort. In de tweede wedstrijd vlotte het beter. De wil om te winnen was er weer; ook aanvallend werden nu goede prestaties geleverd. Bij Storks stond de nationale basketbalcoach Bill Sheridan op de heuvel. Heemskerk: „Sheridan gooide een goede, gecontroleerde bal. Hij heeft ons vijf innings lang kunnen afstoppen, maar omdat hij weinig getraind heeft moest hij ons toen toch laten gaan”. Boudewijn Maat sloeg op Sheridan een homerun, waarmee de eerste honkman van de Nicols nog eens zijn goede vorm van het moment onderstreepte. De na tionale coach Ernie Meyers zou Maat graag in zijn selektie opgenomen zien, maar vakantieplannen van de Hoofddor per maken dit onmogelijk. Ook Ton de Jager sloeg een homerun. Een infield homerun om precies te zijn. Een hogebal in het rechtsveld werd niet goed ver werkt en voordat de Hagenaars zich hadden hersteld was de zeer rappe De Jager al rond gelopen. Een drie honkslag kon verder nog worden gescoord op klappen van Hennie Jenken en weer Ton de Jager. OWO zag kans om Feyenoord dit weekeinde tweemaal af te stoppen (5-1 en 3-2). ORWO/HCAW en Olga Ado speelden slechts éénmaal tegen elkaar omdat het veld in Bussum gisteren on bespeelbaar bleek. ADO verloor met 6-2. De Hagenaars speelden onder protest, omdat King Zschuschen zonder te zijn gehoord door de tuchtcommissie voorlo pig voor twee wedstrijden is geschorst. Zschuschen kreeg deze straf omdat hij verleden week na door de pitcher te zijn geraakt, zijn bat tegen de Lottgering Schoten-catcher Barry Hecker gooide en uit het veld werd gestuurd. van Mary Boekhout, Conny Broere en Elly Nijhuis konden de gasten eerst een 2-0 voorsprong nemen om daarna in de vierde inning de strijd definitief te be slissen. Conny Broere- honkslag - Marij ke Vermeer en Elly Nijhuis deden toen de honken volstromen. Yvonne Serné - uitblinkster aan slag - maakte haar reputatie daarna opnieuw waar door met een tweehonkslag de score tot 4-0 op te voeren. HAARLEM. Lottgering Schoten heeft dit weekeinde een uitstekende prestatie geleverd door landskampioen Sparta twee winstpunten afhandig te maken. In Rotterdam werd met 9-4 verloren, maar in het Pim Mulierstadion werd het een 1-0 zege. De enige run uit het duel werd al in de eerste inning gescoord. Sparta-coach Kees Herkemij vond het maar een „slemielig” punt. Helemaal ongelijk had de IJmuidenaar daarmee niet. HAARLEM. Behoudens de over winning van EDO op Bloemendaal be haalden de overige hoger geklasseerde ploegen afgetekende zeges op de lager geklasseerde ploegen. Terrasvogels donderdag door een nederlaag tegen Schut Copex DSS van de kop verdron gen - herstelde zich moeiteloos tegen Capac-VWK. De Haagse ploeg, die een zeer zwakke indruk maakte mocht na vijf innings bij een 15-0 achterstand opnieuw voortijdig de kleedkamer op zoeken. Evenals tegen Kennemer Intersport OG namen de Birds al in de eerste slagbcuri een 12-0 voorsprong. Naast Santpoorts slaggeweld faalde het Haagse veldwerk liefst zes keer. Dat Christian Oudendijk naast de no-run zege ook een no-hit zege behaa’ie, dankte zij aan een schitterende vang van René van der Berg op een klap van Nel Mineur. Ter rasvogels, dat in de derde inning tot 14-0 was wegggelopen scoorde het ont- breeknde punt via Elly via Elly Zweres in de vijfde inning na een klap van Karin Herf. Het treffen tussen Shell en Tempo Team HHC werd in de hoofdstad een matte vertoning, waarin de thuisclub aanvallend een onmachtige indruk maakte en zich geen enkele scoringskans wist te scheppen. Ook Tempo Team HHC kon niet imponeren op het werpen van Boukje Kalf. Alleen in de tweede en vierde inning had Shell geen ant woord op de aanvallende daden van Tempo Team HHC. Met gave klappen Ton de Jager, solo (Nicols). Sparta: 0 1 0 0 4 1 3 0 x 9 Lottgering Schoten: 120000010 4 Koos v. d. Mark (2 inn) 0-2-3-1, Henk Meijer (7 inn) 5-2-7-0; Wim Draaier (8 inn) 7-6-11-3. Homeruns: Fred Beckers, solo (Sparta), Hamilton Richardson, solo, (Sparta), Her man Beidschat, solo (Schoten). Lottgering Schoten: 1 0 0 0 0 0 0 0 x 1 Sparta: 000000000 0 Herman Beidschat (9 inn) 3-0-5-1, John van Westrenen (8 inn) 1-1-4-4. Olga ADO: 000000020 2 Orwo HCAW: 202020000 6 Ferry Neuteboom (8 inn) 11-0-9-0, Berry Eigendaal (1 inn) 2-1-0-0, Ade Fijth (9 inn) 2-3-6-3. Homeruns: André Boddendijk met 1 man (HCAW), Peter v. d. Ster met 1 man (HCAW). Orwo HCAW Olga ADO is verregend. OVVO: 0021 0 0 2 0 x 5 Feyenoord: 000001000 1 Charlus Urbanus (9 inn) 7-2-9-1, Ronald Janse (8 inn) 3-5-S-4. Feyenoord: 011000000 2 OVVO0 1 1 0 0 1 0 0 0 3 Henk Boeren (9 inn) 5-6-6-0, Marcel de Bruin (9 inn) 8-3-10-1. IH S 'aBW'. Haarlem Nicols: lOOOOlOOx 2 Hotam Storks: 000000010 1 Bouke Vakkers (9 inn) 6-1-3-3, Raimond Bronsgeest (7 inn) 1-1-6-0, Fred Rietdijk (1 inn) 2-0-0-1. Hotam Storks: 100000000 1 Haarlem Nicols: 001004014 10 Douglas O’Morton (9 inn) 7-0-3-2, Bill She ridan (5 2/3 inn) 3-1-5-3, Ron Renooi (3 1/3 inn) 4-2-5-2.

IJmuider Courant | 1975 | | pagina 13