Lijk van man NKV-verbondsraad keurt concept-visieprogram goed gevonden op Rottumerplaat Industriële produktie gedaald b PvdA-delegatie naar Spanje Ar uit Tandheelkundig noodgebied moet snel worden geregistreerd Pa ov Leraar weigert cijferlijst te tekenen MINISTERIEEL DINER VOOR PRINSES Hf Is U H H NEDERLANDSCHE BANK IN KWARTAALBERICHT GEI Van Gorkum moet Kamerwerk blijven verrichten AANBEVELING WERKGROEP ZIEKENFONDSRAAD os Duizend betogers tegen abortus provocatus 7 s mém MAA 2 BINNEN» EN BUITENLAND JUNI 19 7 5 MAANDAG 23 üJe SE Opgehangen Spionage Banden doorgesneden Invoerbeperking b Portugees Timor Basken veroordeeld Voor rijexamen gezakt Ik. Morfine gevonden Vals geld Afluisterapparatuur Inbraken opgehelderd Suezkanaa! r ■s® llills «jhigsihi ii’ Collectieve sector moet blijven groeien Auto belandt in sloot: 3 doden E1 Het ï'C Sö> 5.14 4 onbew. zw. bew. licht bew. Z2W nnw 26 31 15 16 16 16 16 15 15 17 14 16 uur uur 23 15 6 6 2 13 4 8 6 11 1 12 0 0 0 0 0 Zaterdag is de 75-jarige A. van. de Kleut uit Zwartebroek (Gelderland) ver ongelukt. De man werd in Nijkerk bij het oversteken aangereden door een au to. Hij overleed ter plaatse. De 69-jarige J. H. Muijsers is gister middag in zijn woonplaats Merselo (ge meente Venray) om gekomen. De man werd op zijn fiets aangereden door een personenauto. zGisteren is de 21-jarige heer J. A. M. Verhees uit het Brabantse Someren om gekomen. De heer Verhees kwam met zijn bromfiets te vallen nadat hij een trottoirband had geraakt. gebeuren bij het vaststellen van premies voor de mensen die onder de sociale verzekering vallen. De bijdragen van de bedrijven zouden behalve op de loonkos ten ook moeten worden gebaseerd op andere criteria, zoals het in de onderne ming geïnvesteerde vermogen en/of het energie- en grondstoffenverbruik. Om te kunnen toetsen hoe groot de nood is en welke maatregelen moeten worden getroffen, zijn gegevens nodig van het aantal gesaneerde verzekerden Als belangrijkste noemt de werkgroep dan: maatregelen met betrekking tot de vestiging van tandartsen, van sociaal- tandheelkundige aard, met betrekking tot de opleiding en met betrekking tot het verstrekkingenpakket. Op het punt van de vestiging noemt de werkgroep ondermeer de mogelijk heid, van overheidswege te bepalen in welke gebieden nieuwe vestigingen van tandartsen mogen komen. Bij sociaal-tandheelkundige maatrege len denkt de werkgroep aan het voor schrijven van een praktijkvorming, die DELFZIJL. (ANP) De rijkspolitie te water heeft gisteren op Rottumer plaat de stoffelijke resten gevonden van een onbekende man. De identiteit van de man kon niet worden vastgesteld omdat het lijk in vergaande staat van ontbin ding verkeerde. Ook de doodsoorzaak is niet bekend. Een 18-jarige monteur uit Musselka- naal heeft in de nacht van zaterdag op zondag banden van 28 geparkeerde au to's in Stadskanaal doorgesneden. Tegen over de politie verklaarde de jongeman op weg naar huis in een kwade bui te hebben gehandeld. LIS en W< matig* dat de en eer ben ge De werd matiel toen tegen Amsterdam De Bilt Deelen Eelde Eindhoven Den Helder Rotterdam Twente Vlisingen no n nno o nno nno 22 21 22 21 22 18 21 23 20 22 8 20 17 18 16 15 16 13 13 13 13 14 16 15 16 13 13 16 14 14 14 20 5 16 16 17 17 Marie feuille der var ste par dag teg daag v taire de Het 1 dus Sc zijn af’ proleta’ Portug: spronkt socialis met he tieke p den en Toch duidelij duideli; politie! den ge klassen waarin van de KIN ambas is zat keerd hem klaart Ger van c oud-c Hij asserr gen i dat k gezeg niet Joego-Slavië gaat zijn invoer drastisch beperken om een verdere verslechtering van de handelsbalans tegen te gaan. In de eerste vijf maanden van dit jaar was er op de Joegoslavische handelsbalans een tekort van circa vier miljard gulden. Volgens deskundigen treft de invoerbe perking, die voor een zeer groot aantal produkten geldt, vooral de handel met de EEG. NEV wapenl meer d agente: volgen: vertroi kaanse senaat: nale oi PAI gener door straal bij h( CIA, Parijs die h hij d< 68 ja: 21 30 .24 25 18 25 24 23 25 26 23 26 30 24 26 23 21 26 19 25 29 22 28 24 22 24 0.3 10 0.4 4 0 12 0 0 0 0 0 0 6 0.6 0 3 0 0 o o 0.7 0 0 Hiert den ge worder vaardb en con niet is socialis tische raad. De i nigde delijk krach en d< Kinsj; trekki gezinsconsumptie is in latere maanden weer teniet gedaan. Mede daardoor zal niet alleen de prijsstijging in 1975 hoger uitvallen dan eerder werd verwacht, maar ook via de indexatie de raming van de loonstijging. Bovendien viel de initiële loonstijging iets hoger uit dan door het Centraal Planbureau was aange nomen. Daar waar dat mogelijk is, zullen de middelen ook moeten worden gebruikt voor „maatschappelijk nuttige objekten”, die voor beleggers niet interessant zijn. Dat geldt met name voor pensioenfond sen. „Omwille van de bredere sociale betekenis zal daarbij een eventueel ge ringe opbrengst van de fondsbeleggingen dienen te worden geaccepteerd”, meent het NKV. De politie moest er zaterdag aan te pas komen om een 25-jarige juriste te verwijderen uit het gebouw van het Centraal Bureau voor Rijvaardigheidsbe wijzen. De vrouw was zo boos geworden over haar zakken voor het rijexamen, dat zij weigerde het gebouw te verlaten. Over de bestemming van de verzamel de middelen zegt het program, dat de sociale verzekering haar doelstellingen ook op dit terrein breder moet opvatten. Zo kan ze meewerken aan een actief arbeidsmarktbeleid door het meefinan cieren van maatregelen ter voorkoming van werkloosheid (inclusief om-, her- en bijscholing). p De 68-jarige mevr. J. Hulleman-Jan sen uit Apeldoorn heeft zaterdagmorgen het leven verloren toen zij in haar woonplaats een voorrangsweg over stak en werd aangereden door een autobus. De werkgroep heeft daarom een struc tuur ontwikkeld, waarin acute noodsitua ties snel centraal worden gemeld en geregistreerd, zodat er snel kan worden ingespeeld. Een militaire rechtbank in de Spaanse stad Burgos heeft vijf Basken wegens diefstal van 2500 kilo dynamiet veroor deeld tot elk twintig jaar gevangenis straf. Bovendien kregen zij acht jaar voor illegaal wapenbezit. In het vonnis werd gesteld dat het de bedoeling was het dynamiet te gebruiken voor terroris tische doeleinden. Bridts. De lichtgewonde was een broer van de bestuurder. Aberdeen Athene Barcelona Berlijn Bordeaux Brussel Frankfort Genève Helsinki Innsbrück Kopenhagen Lissabon Locarno Madrid Malaga Mallorca München Nice Oslo Parijs Rome Split Stockholm Wenen Zürich Casa Blanca Las Palmas licht bew. New York Tel Aviv Tunis In de eerste drie maanden van dit jaar is de industriële produktie verder gedaald tot 7 percent beneden het peil van een jaar tevoren. De werkloosheid 11CL ben va rappor maar 1 bedrij’t kaanse drijver subcon zoek r voor v te hoo poratic hebber Arabié bruikti raals De waarsc partij e: gezame sing v< sche 01 niet gt zou h< VOORUITZICHTEN VOOR WOENSDAG Overwegend zonnig en droog, in het bin nenland geleidelijk koeler. Aantal uren zon: 2 tot 13. Min. temp.: om streeks 12 graden, max. temp, omstreeks 21 graden, kans op een droge periode van min stens 12 uur: 95 percent, kans op een geheel droog etmaal: 80 percent. In de tweede motie vraagt de PPR de regering het bedrijf Casolith in Leeu warden financieel te steunen. In de laatste motie spreekt de kerngroep er zijn afkeuring over uit dat de radikale Tweede-Kamerfractie zijn steun heeft gegeven aan het wetsontwerp herstruc turering wetenschappelijk onderwijs. Zondagmiddag is in de derde Merwe- dehaven in Dordrecht de 41-jarige wachtsman H. Vos uit die plaats ver dronken. De heer Vos had het schip Pollux dat hij bewaakte, voor enige tijd met een motorbootje verlaten. Om streeks drie uur was hij teruggekeerd. Toen is hij vermoedelijk te water ge raakt. Enkele uren later werd zijn stof felijk overschot drijvend in de haven aan getroffen. bleef oplopen. De achteruitgang in de werkgelegenheidssituatie hield ook na het eerste kwartaal aan. De werkloos heid bleef naar verhouding het grootst in de bouw. Eind mei kwam het lande lijke werkloosheidspercentage voor man nelijke arbeidskrachten op 5,5. Het conjuncturele beeld werd in het eerste kwartaal van dit jaar opnieuw mede bepaald door dalende exportorders en een verder teruglopen van de wo ningbouw. Het juiste inzicht wordt ech ter bemoeilijkt door achterstand in de statistische rapportage. Minder negatieve indicaties bieden intussen de produktie in de utiliteitsbouw, die ook in het eerste kwartaal niet verder is gedaald, en het particuliere verbruik dat zich waarschijnlijk van een inzinking in het vierde kwartaal heeft hersteld. De recessieve ontwikkeling had geen merkbare invloed op het prijsverloop. Een rond de jaarwisseling opgetreden vertraging in de prijsstijging van de In de nacht van zaterdag op zondag heeft de 17-jarige H. G. Helfrich uit Utrecht in Breukelen het leven verloren. De jongeman reed mee in een auto waarvan de bestuurder door een tegen ligger in een bocht naar rechts gehin derd zou zijn. De auto slipte en botste tegen een aantal bomen aan de linker kant van de weg. AMSTERDAM (ANP). De Neder- landsche Bank verwacht, dat het effect van de diverse stimuleringsmaatregelen zich nu geleidelijk zal gaan aftekenen, hoewel de teruggang in de algemene bedrijvigheid ook in het eerste kwartaal van 1975 nog voortduurde, zo blijkt uit een kwartaalbericht van de bank. De werkgroep constateert al, dat de neiging onder afgestudeerde tandartsen om zich in noodgebieden te vestigen, groeit. In de loop van 1974 hebben ruim 20 afgestudeerden vrijstelling voor mili taire dienst gekregen voor vestiging in noodgebieden en in 1975 tot dusver ruim tien afgestudeerden. De werkgroep heeft inmiddels contac ten gehad met kringbesturen van de Nederlandse Maatschappij ter Bevorde ring van de Tandheelkunde in een aan tal noodgebieden, zoals Leiden, Den Hel der, Haarlem, Rotterdam, Amstelveen en Den Haag. DEN HAAG. (ANP) Een kleine duizend mensen hebben zaterdag deelge nomen aan een nationale manifestatie tegen abortus. De demonstranten hebben na een stille tocht, voorafgegaan door een geluidswagen die doodsklokgelui produceerde, een petitie aangeboden bij het ministerie van Justitie in Den Haag. In die petitie wordt gevraagd om de onmiddellijke stopzetting van ..het op zettelijk doden van de meest weerlozen onder ons, de Ongeborenenen”. APELDOORN (ANP). De 44-jarige docent economische wetenschappen II (bedrijfseconomie en bedrijfsadministratie en recht) aan het Veluws college in Apeldoorn, drs. II. J. M. Lenferink. heeft voor een landelijke primeur op onder wijsgebied gezorgd door als enige leraar aan de school principieel te weigeren de officiële cijferlijst van de geslaagde VWO-kandidaten van het college te on dertekenen. Hij deed dit om te protesteren tegen opgave 2 van het economie-examen over de optimale bestelgroottc. Volgens drs. Lenferink viel dit onderwerp buiten de opsomming van het programma dat de kandidaten met het oog op de voorberei ding voor het examen afwerkten. In de gevangenis van Belgaoem, in de Indiase deelstaat Mysore, zijn zaterdag zes personen opgehangen. Zij waren schuldig bevonden aan de dood van 17 mensen. Zij hadden deze zeventien in maart 1968 opgesloten in een huis dat zij vervolgens in brand staken. De tegenstanders van abortus dringen in de petitie ook aan op handhaving en nakoming van de bestaande abortuswet geving, tevens op „de werkelijke be scherming van de ongeborenen vanaf de conceptie” en op „effectieve hulp en eerlijke voorlichting aan aanstaande moeders met behoud van het leven van het kind”. Ook willen zij dat „de abor teurs en allen die deze laffe aanslag goedpraten of propageren, tot de orde worden gereoepen”. De demonstranten droegen spandoeken en borden met zich mee met leuzen als „sociale hulp, niet doden”, „God is baas in eigen schepping” en „stop deze kindermoord”. Een aantal demonstranten droeg rouwkledij. Eerder hadden de deelnemers op het Malieveld geluisterd naar toespraken van pater Leopold Ver hagen, prof. dr. W. H. Velema en prof, dr. Jac. van Essen. UTRECHT (ANP) Gebieden waar ziekenfondsverzekerden geen of onvoldoende tandheelkundige hulp kunnen krijgen moeten snel worden gemeld en geregistreerd. Dit is één van de aanbevelingen in het tweede rapport van de werkgroep noodgebieden van de subcommis sie tandheelkundige verstrekkingen van de ziekenfondsraad, die het rap port donderdag behandelt. (Vervolg van pagina 1) UTRECHT (ANP) Het vandaag door de verbondsraad van het NKV goedgekeurde concept-visieprogram „Een visie ter visie” noemt een voort gaande groei van de collectieve sector noodzakelijk. Nu de economische situatie niet zo florissant meer is, moet er een scherpe afweging komen tussen het nut van meer en betere collectieve voorzieningen en vermeer dering van de individuele welvaart. Het NKV vindt, dat de economische groei daar moet worden besteed, waar de maatschappelijke noden het grootst zijn. De collectieve sector zal daarom niet als restpost mogen wor den beschouwd. De vereniging ter bevordering van modern onderwijs en sociale weten schappen, waarvan hij lid is, steunt drs. Lenferink in zijn opvattingen. Het scheelde hierdoor niet veel of de diplo- ma-uitreiking op het Veluws College, althans voor degenen die werden geëxa mineerd in het vak economische weten schappen H, was niet doorgegaan. Ten einde de betrokken leerlingen toch niet te duperen heeft tenslotte conrector dr. C. Arnold de lijst uiteindelijk onder tekend, waardoor de geslaagden toch in het bezit van het door hen gewenste papier kwamen. per praktijk, van het aantal gesaneerde verzekerden dat niet in een praktijk kan worden ondergebracht en van de tijd die per praktijk voor ziekenfondsverzeker den beschikbaar i s. Als daaruit blijkt, dat deze getallen aanmerkelijk boven het landelijk gemiddelde liggen en als de plaatselijke tandartsen en zieken fondsen slechts een oplossing kunnen vinden van acute klachten, dienen struc turele maatregelen genomen te worden, zegt de werkgroep. Tijdens een overleg tussen PvdA- voorzitter Van den Heuvel en secretaris buitenland Van den Bergh en een dele gatie van de PSOE waarbij ook Lino Calle, lid van het Nederlands comité van de PSOE, aanwezig was, hebben de Spaanse socialisten het bestuur van de PvdA geïnformeerd over de huidige po litieke situatie in Spanje. Volgens de heer Van den Bergh zal het bezoek dienen om grondig kennis te kunnen nemen van de huidige politieke situatie in Spanje, om kennis te maken met de organisatie van de PSOE in de grote steden en om op een basis van de ervaringen een campagne voor materiële steun in Nederland op te zetten. De ministerraad heeft zaterdag m Slot Loevestein een diher aangeboden ter ere van prinses Christina en Jorge Guillermo. Aanwezig waren onder meer koningin Juliana en prins Bernhard, de prinsessen Beatrix, Irene en Margriet en hun echtgenoten prins Claus, prins Caret Hugo en mr. Pieter van Vollenhoven. Voor het dessert hield minis ter-president Den Uyl een toespraak en bood hij het geschenk van de regering aan, dat bestaat uit twaalf zilveren tafelcouverts. Een rechtbank in Lausanne heeft een Oostduits tweetal, man en vrouw, tot elk zeven jaar tuchthuis veroordeeld wegens militaire, economische en politieke spio nage voor de DDR. Na het uitzitten van hun straf zullen zij gedurende 15 jaar niet in Zwitserland mogen verblijven. UTRECHT. (ANP) De kerngroep van de PPR vindt dat Pier van Gorkum, Tweede-Kamerlid voor de partij, niet alleen buiten-parlementaire werkzaam heden mag verrichten. Van Gorkum had deze wens geuit na het laatste PPR- congres, omdat hij zich door het Kamer werk sterk gefrustreerd voelt. „Van Gorkum zal de consequenties van zijn Kamerlidmaatschap moeten ne men. Wel zal er geprobeerd worden om hem meer ruimte te geven, bijvoorbeeld door overheveling van enkele van zijn portefeuilles naar andere PPR-kamerle- den, maar het mag zeker niet zo zijn dat die andere kamerleden daardoor een veel zwaardere taak zouden krijgen”, aldus de kerngroep zaterdag tijdens haar vergade ring in Utrecht. Er werden daar drie moties aangeno men: één over de bezuinigingen bij het club-buurthuiswerk, één over het bedrijf Casolith in Leeuwarden en een over de herstructurering van het wetenschappe lijk onderwijs. In de motie over het club en buurthuiswerk doet de kern groep een dringend beroep op minister Van Doorn van CRM de aangekondigde bezuinigingen in deze sector niet door te voeren. In een als dancing ingerichte boerderij in Retie, bij Turnhout, heeft de bijzon dere opsporingsbrigade van de Belgische Rijkswacht zaterdag duizend ampullen morfine gevonden. Het is een van de grootste morfinevangsten die ooit in België zijn gedaan. Woensdag begint in Macao, een Portu gese enclave aan de Zuidchinese kust, een conferentie over de toekomst van Portugees Timor. Deze bijeenkomst zou oorspronkelijk eerder deze maand begin nen, maar zij werd uitgesteld omdat er moeilijkheden waren tussen de drie poli tieke partijen in het door Portugal be stuurde deel van Timor. Als de werkgevers niet bereid blijken, aan de verwezenlijking van deze maat schappelijke doelstelling van de pensi oenfondsen mee te werken, „zal het NKV erop staan, dat de werknemers zelf de pensioenfondsen in eigen beheer ne men”. Daarvoor is volgens het NKV des te meer reden omdat pensioenfondsen duidelijk werknemersgelden zijn. Mc-, Zon Maan op DINSDAG 24 JUNI IJMUIDEN Hoogwater 3.51 uur en Laagwater 12.02 uur en LOON OP ZAND. (ANP) Drie Bel gen zijn gisteren bij een verkeersonge luk op de weg ’s HertogenboschTilburg onder Loon op Zand bij een verkeerson geluk om het leven gekomen. Een vrouw werd ernstig gewond, een man raakte licht gewond. UTRECHT (ANP). Op uitnodiging van de Spaanse Socialistische Partij PSOE zal een delegatie van de PvdA binnenkort een bezoek brengen aan Spanje. Zaterdag is de PvdA op een uitnodiging van de PSOE hiervoor inge gaan. no w nno nno w no w ono nnw zw. bew. windst. licht bew. windst. onbew. windst. onbew. windst. licht bew. zw. bew. onbew. windst. geh. bew. n onbew. windst. onbew. windst. onbew. o onbew. verand. onweer wnw zw. bew. windst. n wzw zzw n DINSDAG 24 JUNI op 4.20 uur 21.24 uur De vijlde uit Turnhout, (België) afkom stige mensen zaten in een auto, die zondagmorgen kwart over zes in de middenberm kwam, over de kop sloeg en in een sloot belandde. De doden zijn: de 17-jarige mevrouw Christina J, A. Bauweraerts-Cabanier, echtgenote van de bestuurder, die ern stig gewond raakte, de 22-jarige mej. Maria Simons, en de 45-jarige Henri 16.20 uur uur De Amsterdamse politie heeft dit week einde een 20-jarige jongeman aange- i houden die bij de Grenswisselkantoren in het centraal station een vals biljet van tienduizend lire (ongeveer 40) ter verzilvering had aangeboden. Volgens de politie zijn er de laatste tijd meer van dergelijke bankbiljetten in ons land ge- I signaleerd. is afgestemd op de plaatselijke verhou ding tussen ziekenfondsverzekerden en anderen. De werkgroep vindt de voor lichting van tandheelkundige studenten zeer belangrijk: „Het systematisch bij brengen van deze kennis kan voorko men, dat de afgestudeerde tandarts vreemd staat tegenover een praktijkvoe- ring voor ziekenfondsverzekerden en daardoor minder gemotiveerd zou zijn om deze verzekerden in zijn praktijk op te nemen”. Behalve het melden en registreren van noodgebieden bij het secretariaat van de werkgroep beveelt de werkgroep als maatregelen op de korte termijn aan: een landelijke registratie van gesaneerde verzekerden; een plaatselijke registratie van verzekerden die in feite tandheel kundige hulp zoeken, gesplitst naar ver zoeken om (opnieuw) gesaneerd tè wor den of om eerste hulp; plaatselijke maatregelen om de eerste hulpverlening te bevorderen, zoals voldoende spreek- uurmogelijkheden, en het activeren tot medewerking van tandartsen in een noodgebied en zo nodig het inschakelen van een „vliegende brigade” van bijvoor beeld militaire of schooltandartsen. onder 21.04 onder WEERRAPPORTEN weer In binnen- en buitenland Volgens het Amerikaanse dagblad „Houston Post” heeft een politiecommis saris in Houston de afgelopen twaalf jaar afluisterapparatuur uitgeleend aan ouders die er achter wilden komen of hun kinderen drugs gebruikten. Hoewel de werkgroep heeft vastge steld, dat de toeneming van het aantal tandartspraktijken in het afgelopen jaar in ieder geval een verruiming van de mogelijkheid tot hulp betekent, zijn er toch nog een aantal gebieden waar het aantal ziekenfondsverzekerden per prak tijk lager is dan het landelijk gemiddel de. De praktijk toont aan, aldus de werkgroep, dat een noodsituatie veelal geen permanent karakter meer heeft, maar eerder acuut ontstaat door vertrek, ziekte, of overlijden van een tandarts. regen ono regen verand. geh. bew. verand. onbew. regen zw. bew. regen verand. geh. bew. regen Z.-Limburg geh. bew. zw. bew. windst. onbew. w onbew. windst. onbew. motregen mist helf bew. zw. bew. licht bew. mist onbew. licht bew. Het gaat volgens het NKV om de kwaliteit van het menselijk bestaan. Daarom meent het, dat de kosten die kunnen worden toegerekend aan het streven naar economische groei zelf (werkloosheids-, arbeidsongeschiktheids- en ziektekostenverzekeringen) van de opbrengst van de economische groei moe ten worden afgetrokken, voordat de „netto-ruimte” over verschillende be stemmingen wordt verdeeld. In het ka der van een meer-jarenprogram zou kunnen worden gestreefd naar een ka nalisatie van de collectieve en particu liere inkomensstromen. Het concept-program noemt het ope reren van de sociale verzekering te pas sief. Zo loopt ze volgens het NKV bij voorbeeld achter bij de ontwikkeling van de werknemer tot een mondiger en zelfstandiger persoon. „Te veel wordt op ambtelijk niveau vastgesteld wat het individu wel of niet kan, wat hij wel of niet moet willen of in het verleden had moeten willen”. In het concept staan daarom suggesties om van de sociale verzekering een voor de werknemer op materieel en immaterieel niveau dienst verlenend apparaat te maken. Het NKV vindt verder, dat de sociale verzekering te veel is gericht op symp toom- en gevolgenbestrijding. Het meent, dat er een researchinstituut moet komen dat maatschappelijke ontwikke lingen onderzoekt en dat maatschappe lijke oorzaken van arbeidsongeschiktheid en verzuim signaleert. Ervan uitgaande, dat de sociale verze kering mede dienstbaar moet worden gemaakt aan bijvoorbeeld het bevorde ren van de werkgelegenheid, een recht vaardige verdeling van lasten en het doelmatig omgaan met energie en grondstoffen, stelt het NKV zich op het standpunt dat het draagkrachtbeginsel breder moet worden toegepast dan nu het geval is. Dat zou niet alleen moeten De politie van IJsselstein heeft in samenwerking met het rechercheteam van de Rijkspolitie in Utrecht zestig inbraken opgehelderd die de afgelopen maanden in Midden-Nederland waren gepleegd. Naar aanleiding van een klein diefstalletje in IJsselstein, afgelopen vrijdagavond, stelde de politie een on derzoek in dat uiteindelijk leidde tot de aanhouding van zeventien personen. In totaal was er rond 80.000 gulden aan geld en goederen gestolen, o.a. voor 34.000 bij een juwelier in Ermelo. Sinds de heropening van het Suezka- naal zijn in totaal 170 schepen door deze waterweg gevaren. De Egyptische rege ring heeft in die twee weken al ruim drie miljoen dollar aan doorvaartgeld ontvangen, aldus de Kanaalautoriteiten. *3 •o n.» d. Ml- rjiiP-ijiiji'iiiiiiW I G: u'll J !'S

IJmuider Courant | 1975 | | pagina 2