Kastje men Wijsmuller BV bestelt twee zee^e^ers Dubbelexpositie in Boumans I Grote opbrengst uit fancy-fair Agenda Inbraak in NS-station Veel belangstelling bij afscheid hoofd Bosua BUURTHUIS SSflB V ernielingen in tuinhuisjes t KAPPER WIJNGAARDEN WERD HOFLEVERANCIER kj Ad s- ■MH Geslaagde kienstrijd Kort IJmondnieuws VERLENGD „TOONBEELD” MET EEN WEEK „WATERVLIETSCHOOL WERD DOOR BOSUA EEN BEGRIP” r-Twl M MAANDAG 2 3 JUNI 19 7 5 PLAATSELIJK NIEUWS Velsen-IJmuiden Castricum BEVERWIJK In en om Haarlem Paques met Gerard Beverwijk Wijk aan Zee Heemskerk i Fi (ADVERTENTIE) G R A T I'S witte wijn proeven in DE GEKROONDE HAMER (Van een medewerker) 1973 Macon Blanc 1973 Leiwener Klostsrgarten (Van een onzer verslaggevers) Van een onzer verslaggeefsters „Sport p. DIVERSEN (Van onze correspondent) politie Binnen- (Van een onzer verslaggeefsters) ImplB© stand 4a: 4a: 2i.i5u.: en 6,75 6,95 5,95 BEVERWIJK. In Galerie Boumans opent de Stichting Tentoonstellingen Be verwijk vrijdagavond de dubbelexpositie 'De toevalligheid van de ontmoeting’. De tentoonstelling omvat werk van Jolanda Prinsen en Cecile van der Heiden. Tot en met 16 augustus is de expositie dage lijks, met uitzondering van zondag en maandag, van 9 tot 18 uur geopend. De Gekroonde Hamer, Breestraat 24-26, Haarlem, Tel.: 023-312243; Geopend van 17.00 uur tot 24.00 uur. Vanaf commissie Talentenjacht. Saloon ’72 organiseert zaterdag ter afsluiting van het seizoen een talentenjacht voor 13- tot en met 15- jarigen in buurthuis „Wijk aan Duin”. Medewerking zal in elk geval worden verleend door het duo Filtiek en de band Invasion. Belangstellenden kunnen zich opgeven bij de buurthuisleiding. WIJK AAN ZEE. In café „De Zon” organiseerde de VVV-Wijk aan Zee/Be- verwijk zaterdag een kienavond. Talrijke badgasten en andere belang stellenden namen de gelegenheid te baat, het oud-Hollandse kienspel te beoefenen. Na een spannende strijd, togen velen met een prijsje huiswaarts. Ongetwijfeld een evenement, dat voor herhaling vat baar is. Zupicic, H. Vooren en M. 3. Neijssel, I. Mehlmann en W. A. M. van Bossum, A. M. M. Groen en J. C. M. Luiken. de bi be SC dc gr he or bi w< ge (Van een onzer verslaggeefsters) deze af- ge- bleef w w di in in M st I S r ft S (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK. Op veelvuldig ver zoek wordt de tentoonstelling „Toon- Beeld” in het expositiegebouw aan de Const. Huygensstraat te Heemskerk met een week verlengd. L a IV j! D t< P' H S ti V Ii ge ra th m de ro sa di vo hé aa zi1 ee he kv n I. b E b P A s: S E BIOSCOPEN Kennemer Theater, Zeestraat. Maandag 19 en 21.15 uur „Op herhaling in het meisjesin- ternaa(k)t”, 19.30 uur „De Bijbel”. Luxor Theater, Breestraat. Maandag 20 uur „The Towering Inferno”. DIVERSEN Huygensstraat. over muzikale DIVERSEN Deze week serveren wij op maandag, dinsdag en woensdag aan iedere gast gratis een glas frisse, koele witte wijn als aperitief. Wijnkoperij H.F.A. Okhuysen selecteerde hiervoor 3 wijnen, waar uit Uzelf een keuze kunt maken. Deze wijnen zijn: 1974 Muscadet de Sèvre et Maine Tienerkamp. In de periode van 2 tot met 9 augustus organiseert buurthuis „Wijk aan Duin” weer een tienerkamp. In tegenstelling tot voorgaande jaren, wordt ditmaal niet van een vaste kam- peerplaats gebruik gemaakt. De deelne mers zullen op verschillende campings verblijven en vandaar uit per Volkswa genbusje alle mogelijke trips door de Benelux gaan maken. Opgave (er zijn nog drie open plaaatsen) is mogelijk bij buurthuis Wijk aan Duin, Wilgenhof- laan 2c, Beverwijk. Huygensstraat. ÖiTenbare bibliotheek, Kerkweg 45. Geopend van 19-21 uur. GEHUWD: T. J. Hartmans en C. Wolthers, C. A. M. Klom en G. J. M. van Buggenum, J. J. Thijssen en M. M. C. Tervoort, R. M. Steenvoorden en G. A. Lensen, C. Klap wijk en G. E. Y. IJkel, G. van Duijn en E. F. P. A. Groenewoud.J. L. Doetjes en J. C. Schouwvlieger. BIOSCOPEN Corso Theater, Dorpsstraat. Maandag 20 uur Breakout”. OVERLEDEN: L. M. Homuth, oud 82 jaren, geh. m. C. Gouma, C. Commadeur, oud 60 ja ren. O. van Gelderen, oud 85 jaren, J. W. Wissink, oud 69 jaren, W. Woortman, oud 83 jaren, J. Rendering, oud 91 jaren, J. M. B. Wüst, oud 54 jaren, ongehuwd, M. D. Post, oud 85 jaren, geh. gew. m. J. A. Nan, W. J. van Maris, oud 74 jaren, K. J. Tuijn, oud 70 jaren, geh. m. H. Eeuwijk. Het echtpaar Bosua kreeg scheidsavond verscheidene fraaie schenken aangeboden. Niettemin dit afscheid van hoofd Bosua, die heeft gemeend de huidige ontwikkeling van de onderwijssituatie in Velsen-Noord niet aan te kunnen, enigszins weemoedig. Toch sprak de heer Bosua, die nu naar Limburg gaat, zijn vreugde uit over het feit dat ook nu de jongeren een kans kregen. Met dank voor alles wenste hij alle betrokkenen bij de samenvoeging van beide scholen alle succes. zaak is”, zo sprak de wethouder, „hebben we de opdracht van H.M. de koningin bekend te maken dat H.M. de koningin Gerardus Johannes Wijngaarden het recht geeft tot het voeren van het ko ninklijk wapen met de titel „Hofleve- Door de geavanceerde bouw zullen de schepen niet alleen ingezet kunnen wor den voor het slepen op zee en het bergen van vaartuigen. Het zal ook mo gelijk zijn opdrachten uit te voeren voor het behandelen van ankers, booreilanden en pijpenleggers. Doordat beide schepen bovendien worden voorzien van zeer ruime achterdekken is het mogelijk offshoremateriaal mee te nemen ter be voorrading van booreilanden en pijpen leggers. De nieuwe slepers hebben beide een vermogen van veertien duizend paarde- krachten. Het kolossale motorvermogen stelt de schepen in staat een snelheid te halen van zestien mijl. De lengte van de schepen wordt bijna achtenveertig me ter, de breedte veertien en de holte (diepgang) ongeveer zeven meter. De vloot van Wijsmuller telt momen teel zestien slepers en een bergingsvaar- tuig. zaterdag en 5 van 19-21 Veel sport op net scherm, het afgelo pen weekeinde. Autoraces in Zandvoort, motoren in Oss, fietsen in Hoogerheidt plus nog enkele minder spectaculaire bezigheden, zoals het handbalschieten. „Is dit een sport voor dwazen of een sport voor artiesten?”, vroeg Theo Koon» zich namens de TROS af bij een buiten lands filmpje over heren die van dertig meter hoge rotsen doken. Een vraag die stellig ook bij andere takken van sport kan worden opgeworpen. Voor verslag gever Peter Knegjens is dat geen pro bleem. In Oss (één dode, twee gewon den) had hij het tenminste over „de komeetsnelle mannen met het tomeloze geweld tussen de knieën”. Zijn collega Hans Brian, die de race in Oss voor de NOS behandelde, sprak een dag latei over „de piloten”, en „de duivels van de weg”, wanneer hij de motorrijders be doelde. Mensen met een dergelijk taal gebruik zullen zich er wel niet ovei verbazen wanneer „er eens iets mis gaat” en ambulances en begrafenison dernemers moteen uitrukken. De sport- verslaggeverijeen vak voor dwazen of een vak voor artiesten? HEEMSKERK. In de nacht van zaterdag op zondag, omstreeks half vier, deden spoorwegmensen bij de politie aangifte van een inbraak in het plaats- kaartenkantooi van het NS-station in Heemskerk. Zij konden een signalement opgeven, maar de betreffende man was verdwenen. De politie kon hem later aanhouden. Het bleek een werkloze en onder invloed van drank verkerende 27- jarige man uit Haarlemmermeer te zijn, die de inbraak bekende. Hij had het gemunt op het kasregister waarmee ook de kaartjes worden geregistreerd. Toen er geen geld in bleek te zitten had hij het zo’n tien kilogram wegende kasregis ter maar weggegooid De man is aanvankelijk ingesloten maai later weer op vrije voeten gesteld. MAANDAG 23 JUNI Openbare bibliotheek, Kerkstraat 44 en Am. stelstraat 44- volwassenen en jeugd 19-21 uur. DINSDAG 24 JUNI Hulpdienst Help een Handje. Maandag tot en met zaterdag van 8-10 uur: Zeestraat 81, tel. 24617 of bij de bekende wljkhoofden en medewerkers. Sportfondsenbad, Kuikensweg. Geopend van 9-12 en van 13.30-15.30 uur. Buitenbad geopend van 9-18 uur. Sociëteit Alpha, Moensplein. Geopend vanaf 20 uur. Openbare bibliotheek, Kerkstraat 44: vol wassenen 14-17.30 en jeugd 15-17.30 uur. Openbare LEAO-school, Brink. Viering zil veren jubileum adjunct-directeur Maclean, aanvang 14 uur. Stadskantoor, Pres. Kennedyplein. 19.30 uur openbare vergadering co onderwijs en culturele zaken. De Schans, Schans. Vanaf 20 uur jaarverga dering Beverwljkse Dam Club. mengevoegde school verlaten. Mevrouw E. Holleman en mevrouw Baarn werden in de bloemetjes gezet, terwijl de heer F. Bruinzeel als voorzitter van de opge heven oudercommissie een boek kreeg aangeboden. De zesdeklassers kregen ter ere van het afscheid een foto-album. De heer Bosua kreeg een groepsfoto van zijn school, terwijl ook de andere schei dende onderwijskrachten buiten de bloemen een envelop met inhoud kregen aangeboden. De wethouder bedankte de heer Bosua persoonlijk voor de bijzondere contacten, zijn medewerking aan de onderwijsver nieuwingen en zijn bijdragen op andere gebieden, zoals bij de stichting van de Muziekschool Velsen. Namens de A.B.- O.P. noemde voorzitter Smits de heer „Het 100-jarig bestaan van een zaak is in deze gemeente een bijzonderheid en daarom is het ook vanzelfsprekend dat het gemeentebestuur op bezoek komt”. Dez ewoorden sprak zaterdagmiddag wet houder C. Ockeloen die in zijn functie als loco-burgemeester met de buitenge wone boodschap naar restaurant Breder- rode kwam om de jubilerende Santpoort- se herenkapper Wijngaarden te felicite ren. „Omdat uw zaak een gerenommeerde Speciaal ter ere van deze gelegenheid heeft onze chef kok een ver rukkelijk visgerecht samengesteld: Operatie. Het afgelopen weekend is het linnen dak van een „lelijk eendje' dat geparkeerd stond in de Torenberg- laan, vernield. Uit de auto wordt echter niets vermist. MUZIEK Grote of St. Bavokerk (ingang Oude Groen markt 23). Dinsdag 20u.Orgelconcert door Albert de Klerk. HEEMSKERK. In de nacht van vrijdag op zaterdag zijn er weer vernie lingen aangericht in het tuinhuisjescom plex aan de Maerten van Heemskerck- straat. Er werden uit verschillende huis jes goederen gestolen. Die tuinhuisjes zijn regelmatig het doelwit van mensen die hier hun vrije tijd op de verkeerde wijze besteden. De politie gaat een verscherpte controle in stellen. De moeder van schaker Jan Timmi haalde herinneringen op aan de wiskui deleraar Euwe, bij wie zij in de klas hl gezeten. Soms hield hij met de meisjl wedstrijden om het kampioenschap M terhammen eten. Ook dan won hij. Gel rard van het Reve gaf tijdens de oorlel Russische les aan de schaakgrootmeesta en behalve het vorstelijke honorariu: van 25 gulden per maand, leverde het dat ook nog één warme maaltijd pt week op. Euwe kon zich dat wei permit teren, want hij was in die dagen direcl teur van een levensmiddelenbedrijf. Een aardig portret kortom, van es (voor zover het de sprekers in des aflevering betrof) sympathieke man. Da sympathieke van de hoofdpersoon zi voor een zeer groot deel natuurlijk in i formule van deze serie ingebakket Maar het zou toch geen kwaad kunnei als de samenstellers eens iemand (al i het er voorlopig maar een) zouden pn beren te vinden die iets onvriendelijk over de held zou kunnen zeggen. He was erg opvallend hoe snel en luchtil bijvoorbeeld werd heengestapt over di vele kritiek, die Euwe als voorzitter vat de internationale schaakbond te verwer ken heeft gekregen. „Right or wronj my Euwe”, zei Jan Hein Donner over zichzelf, en dat gaat kennelijk ook o; voor de redactie van Markant. IJMUIDEN. Het bureau Wijsmuller BV heeft in het kader van het uitbrei- dings- en moderniseringsprogramma twee zeeslepers besteld. De boten zullen gebouwd worden door de firma Van der Giessen-De Noor BV in Krimpen aan de IJssel. In de loop van 1976 zullen ze worden afgeleverd en in gebruik worden genomen door het zeesleep- en bergings bedrijf in IJmuiden. Bosua een bekwaam vakbondsman, die met zijn vernieuwingsdrang in de ge meente, maar ook op provinciaal en landelijk niveau uitstekend werk had gedaan voor het openbaar onderwijs. VELSEN-NOORD. De ir. L. Krijgerschool voor openbaar onderwijs aan de Melklaan in Velsen-Noord was zaterdag het domein van een uitgebreide fancy fair met rommelmarkt. Deze wa ren door de oudercommissie en de leer lingen georganiseerd ter afsluiting van het onderwijs op deze school. Zoals be kend zal de school samengaan met de Watervlietschool aan de Van Diepen straat. Daar zal het onderwijs worden geconcentreerd met ingang van het nieuwe schooljaar. De naam van de nieuwe school zal die van ir. Krijger dragen. De organisatie van de fancy fair en de rommelmarkt heeft een opbrengst van elfhonderd gulden bereikt. Het geld zal gebruikt gaan worden voor het aan schaffen van onderwijsapparatuur en de mogelijkheid tot opzet van een uitge- breider bibliotheek. Het afscheid van de heer Bosua werd gevierd in De Schouw in Velsen-Noord. Tevens werd die avond het afscheid van de zesdeklassers gevierd, die nog onder leiding van hun „oude” hoofdonderwij zer een musical hadden ingestudeerd. Het gebeuren heeft heel wat belang stelling getrokken. Wethouder Roessingh noemde de aan- gekondigde uitbreiding van de school een cadeau voor het personeel dat enke le mensen moet gaan missen terwijl de scholensituatie ingewikkelder is gewor den. Hij zei dat de Watervlietschool gedurende 23 jaar onder leiding van de heer Bosua een begrip in Velsen-Noord was geweest. De Watervlietschool had rond 1967 260 leerlingen, een hoogtepunt. Nu de schalen dit jaar zijn gefuseerd telden zij samen totaal 200 leerlingen, waarmee het openbaar onderwijs in Vel sen-Noord tot een dieptepunt was geko men. Meer personeelsleden zullen VELSEN-NOORD. De „nieuwe” Pr. L. P. de Krijgerschool in Velsen-Noord krijgt een extra in steen opgetrokken lokaal bij de school. Dit besluit van B W van Velsen werd vrijdagavond bekend gemaakt door wethouder Roes singh, tijdens zijn afscheidsrede voor hoofdonderwijzer P. Bosua die de oude Watervlietschool met ingang van het nieuwe schooljaar gaat verlaten. Daar ging het, net als vorige weet over buitenlandse gastarbeiders. Ditmaal Turken, ergens in een klein Nederlands stadje. Net als een week geleden, was het ook nu een informatieve, compacte uitzending. Over treurige, donkere man nen, door de week op de fabriek, tijdens het weekeinde in het sombere pension De gelukkigsten hebben hun gezin hier heen gehaald, maar ook dat brengt weer veel ellende met zich mee. Met di kinderen bijvoorbeeld, van wie in de lagere-schoolleeftijd 50 percent de school niet bezoekt. En in de categorie tot 15 jaar loopt dat zelfs op tot 70 percent. En een oplossing is niet in zicht TENTOONSTELLINGEN Expositiegebouw, Const. Tentoonstelling „Toonbeeld” vorming in Heemskerk. Geopend tot en met 27 juli op woensdag, vrijdag. zat“'-rt!“’ zondag van 14-17 uur en dagelijks uur. SAUMON A LA HOLLANDAISE n gepocheerde zalm, overgoten met.sauce Hollandaise, geserveerd met worteltjes' en aardappelkroketjes f 22,50 De TROS zond het tweede deel uil van een reeks spelen naar romans val de Duitse schrijfster Courths-Mahler. Een heer met een donkerbruine stem een soort Duitse Joop Reinboud, verteldi wat er bij tijd en wijle in de hoofdper sonen omging. Dat was allemaal niet mis. Ik registreerde onder meer: jui chende en jubelende zielen, vrouwelijkt arglist en valsheid, verraderlijke kussen op lippen brandend, gevoelens alsof mei gewurgd werd, smartelijk en zoet af- scheidsvuur, en jubelend de ondergang tegemoet gaan. Ik heb er een uur met grote ogen en tuitende oren bij gezeten, maar was dolblij dat ik naar Panora- miek op het andere net mocht. ONDERTROUWD: A. Marcetti en E. K. van der Grijn, G. J. van Dijk en M. A. C. de Wit, R. Kossen en P. Venhuis, L. J. Veltrop en H. C. Crombeen, D. B. de Reuver en N. rancier”. Voor de heer Wijngaarden kwam deze bekendmaking geheel onver wachts. Hij had er dan ook wat moeite mee om zijn ontroering meester te blijven. De heer Wijngaarden, die als lid van een derde generatie de kapperszaak an nex kleinhandel in scheerapparaten en sieraden leidt, mag de titel Hofleve rancier nu bij de naam van zijn winkel voegen. Tijdens de receptie in restaurant Bre- derode waren zaterdagmiddag vele be langstellenden aanwezig om de jubilaris dubbel te feliciteren. BIOSCOPEN Cinema Marquêtte, Ruysdaelstraat. Maandag 20 uur „In Tirol gaat de ontucht vrolijk verder'. GEBOREN: José R. z.v. F. Munoz Castillo en C-I. Cerro Rivero, Antonia d.v. M. Tola en S. Yanes Barrera, Rijanne d.v. H. Veenstra en D. Hogendoorn. Maria I d.v. M. Covelo Rodiguez en P. Gallardo Domin guez, Michael z.v. D. Viveen en A. Schouten, Karin E. d.v. H. Huijser en H. A. M. van der Poll, Marcel z.v. A. de Groot en C. H. M. van der Valk, Achim M. z.v. M. A. Numan en M. K. Guit, Stephanus J. M. z.v C. L. M. van Weert en W. C. M. de Winter, Gregory A. J. z.v. A. J. B. Behr en M. Roosenburg, Yko z.v. L. M. van der Zwet en N. van der Geer. Wat te denken trouwens van het tweegevecht dat Frans Henrichs en Henk Terlingen in hun commentaar op de autoraces in Zandvorot leverden! Ronden lang werden we voorbereid op het moment dat Niki Lauda de voo: hem rijdende Jarier zou voorbijsteken maar toen het eenmaal zover was, wa ren de heren te druk met elkaar bezi: om het op te merken. Henrichs kwam e ten slotte achter. Opvallend trouwens h« voor de avonduitzending van Studi Sport beeld- en geluidsband zodanii naar elkaar toe waren geschoven, da Henrichs ’s avonds de inhaalmanoeuvi wel meteen „zag”. De expositie van de Heemskerkse Volksmuziekschool geeft in beeld en klank informatie over het werk in de lagere klassen van de basisscholen en over schakellassen, instrumentale lessen en samenspel in de muziekschool zelf. Teneinde de tentoonstelling toegan kelijk te maken voor alle belangstellen den, zullen niet alleen de gebruikelijke openingstijden (zaterdagmiddag, zondag middag en woensdagmiddag van 14.00- 17.00 u.) gelden, maar zal ook bezoek mogelijk zijn ’s avonds van 19.00-21.00 op maandag 23 t/m vrijdag 27 juni. Na die datum is de expositie definitief gesloten. Zoals de naam al zegt, berust de expositie deels op toeval. Jolanda Prin sen rondde op de Rietveld Academie haar studie af op het onderwerp „de verstening van textiele structuren”. Bij de voorbereiding van haar expositie stuitte de Stichting Tentoonstellingen Beverwijk toevalligerwijs op jaargenote Cecile van der Heiden, die haar studie met een volledig tegenovergesteld pro ject afsloot: stenen die tot textiel wer den. Jolanda Prinsen exposeerde eerder in het Stedelijk Museum te Amsterdam en in het Princessehof te Leeuwarden. Zo wel het Stedelijk Museum als de ge meente Haarlem heeft tot dusverre werk van haar aangekocht. MAANDAG 23 JUNI Openbare bibliotheek, De Zwaanstraat volwassenen en jeugd 19-21 uur. DINSDAG 24 JUNI Openbare bibliotheek, De Zwaanstraat volwassenen en jeugd 14.30-17.30 uur. DIVERSEN Alarmnummers: politie 19033, brandweer 16400, ongevallendienst 15400. Hoogovens 02510- 96000. Gemeentelijk sociaal adviesbureau voot be jaarden, spreekuur maandag en woensdag van 11 tot 12 uur, Spaarnestraat 2, IJmuiden. Telefoon 19124 toestel 46, dinsdag van 11 tot 12 uur buurthuis „De Mei”, Geelvinckstraat, Vel sen-Noord: van 9 tot 10 uur. Cultureel cen trum Moerbergplantsoen, IJmuiden: van 14 tot 15 uur gebouw „De Haven”, Schipbroek- weg, Santpoort van 16 tot 17 uur „In den Abeel”, Abelenstraat, IJmuiden-Oost. Stichting „Huishoudelijke en Gezinsvooriich- ting, Willebrordstraat 102, spreekuur leidster dinsdag van 9.30 tot 112.30 uur. Velserbad, Briniostraat gemengd zwemmen maandag van 16.30-18 uur: dinsdag 9.10-9.40 (bejaarden: 12.15-13.15, 16 40-18 en 20-21.30). MAANDAG 23 JUNI De Lichtboei, Maasstraat. Bespreking rap port werkgroep Sociale Kaart met bewoners Oosterwijk en Zuidbroek, aanvang 20 uur. Gebouw gemeentewerken, G. van Assen- delftstraat. Vergadering verkeerscommissie Heemskerk, aanvang 20 uur. Progress Sociëteit, Const. Geopend vanaf 20 uur. Openbare bibliotheek, Ke voor volwassenen en jeugd DINSDAG 24 JUNI Zwembad Waterakkers, Kerkweg. bad 12.15-13.15 uur, buitenbad 7-20 uur. Kinderboerderij, Vrijburglaan. Geopend van 9.30- 12 en van 13-16.45 uur. Bowlingcentrum, Vrijburglaan. Geopend van 12-01 uur. Progress Sociëteit, Const. Huygensstraat. Geopend vanaf 20 uur. Openbare bibliotheek, Kerkweg 45: jeugd 15.30- 17.30 uur. Zaal Dam, Ruysdaelstraat. Vanaf 20 uur ledenvergadering harddraverij-vereniging. Donkey Shot, A. Verherentstraat. Geopend vanaf 20 uur. Alarmnummers: politie 39111, brandweer 32121, milleuklachten 96000. BIOSCOPEN Cinema Palace (Gr.Houtstr.). 15.30, 19 en 21.30u.: „Een vuistvol karate”, 18j. Woensdag 13.30u.Zorro en de 3 musketiers”, a.l. Frans Hals (Frans Halsplein). 19 en 21.15U. „Frankenstein’’, 18j. Lldo (Houtplein). 14 en 20u.: „The towering Inferno”, 14j. Luxor (Gr. Houtstr.). 14 en 20u.: „Moord in de Oriëntexpres”, 14j. Rembrandt (Gr.Markt). 14,19 „Three the hard way”, 18j. Roxy (KI. Houtstr.). 14.30,19 en 21.30u.: „Ro sebud”, 18j. Studio (Gr.Markt). 14.15. 19 en 21.15U.: „Kind van de zon”, 18j. Woensdag 14.15u.: „Sjors, Sjimmle en de rebellen”, a.l. Van de NOS-serie „Sport markant heb ik nu twee afleveringen gezieJ Vorige week Faas Wilkes, een van c helden uit mijn jeugd, en zondagavonl was dr. Max Euwe aan de beurt. M meest attractieve onderdeel van het po] tret van Wilkes waien de interlandwei strijden waarin hij schitterde Met ea schaker ligt dat uiteraard veel moeili]1 ker, zelfs als hij, zoals Euwe, wereli kampioen is geweest. In een geval J dit is het gesproken woord belangrijk! dan de bewegingen achter het schaal bord. Maar het moet gezegd: de makf van het programma slaagden erin el vrij kompleet portret te maken, met e gezien de beperkte mogelijkheden ruime variatie aan beeldmateriaal. BIOSCOOP City, maandag en dinsdag 20 uur: „The towering inferno”, (geprolongeerd). TENTOONSTELLINGEN EN MUSEA Museum Beeckesteijn, Rijksweg Velsen- Zuid. Stijlkamers en oude gebruiksvoorwer pen dagelijks geopend van 14 tot 17 uur. Noordelijk Koetshuis, dagelijks (behalve maandag) 14 tot 17 uur: expositie schilderijen en zeefdrukken Fred van der Wal. Pieter Vermeulen museum, Cultureel cen trum, Moerbergplantsoen, geopend van maan dag tot en met vrijdag van 9.30 tot 12 uur en van 14 tot 16.30 uur. Stadhuis, bezichtiging op werkdagen tussen 10.00 en 16.30 uur. de sa- ti Tl.

IJmuider Courant | 1975 | | pagina 4