GERULAITIS GEWIPT DOOR RUFFELS Wetzel en Boszhard bij Amsterdam; Hoeben stopt I Aan alle eisen was voldaan SPORTWl® 'l h 't Van Red Band Natuurlijk. Hittegolf In Het Verschiet? Zonder StophoestHouJe Het Niet. f TELSTAR BEZIG MET KRAMER B W VAN OSS: Fischer wil weer praten I Wimbledon 75 15 SPORT 19 7 5 DINSDAG 2 4 JUNI (Van onze speciale verslaggever) r Kliek Nastase Hooghartig I I I I I I I I I I I I I WIMBLEDON De krachtsverhoudingen in het internationale tennis zijn het afgelopen jaar ingrijpend veranderd. Vedetten die jarenlang met grote vanzelfsprekendheid hadden gedomineerd, zagen zich opeens naar de achtergrond verwezen door onbevangen jongelingen. Dertigers als Tom Okker, Jan Kodes, Roger Taylor, Nikki Pilic, Cliff Drysdale en Marty Riessen konden zich nog slechts met de grootste moeite handhaven. A (Van onze sportredactie) (Van onze speciale verslaggever) Piet Hoeben: het is welletjes van (ADVERTENTIE) Haarlem een JIMMY CONNORS: EEN GEHATE KAMPIOEN B Rosewall, die Wimbledon nog Daver: afkeer berust niet op jaloezie een Amerikaanse Nastase: voorbeeld voor Connors Regen hield Tom Okker en Thung van de baan Het duo Connors-Evert na hun beider enkelspel-zege op Wimbledon in 1974. Verjonging speelt ook een rol bij de onderhandelingen tussen Jan Fransz en het Haarlem-bestuur maar het resultaat is anders dan in het geval Hoeben. Jan Fransz: „Uit een gesprek met de heer Gosen (commissaris betaald voetbal) heb ik duidelijk begrepen dat Haarlem heeft Voorts is de IJtnond-club in onder- handeling met Frank Kramer, van MVV. Deze spitsspeler die via FC Amsterdam by de Maastrichtse club kwam en daar door omstandigheden het laatste seizoen niet speelde, komt vanavond voor Tel star uit in een oefenwedstrijd (te Wezep) tegen de kampioen van de Koninklijke Landmacht. rw OSS (ANP). Het gemeentebe stuur van Oss heeft naar aanleiding van het ongeval met dodelijke afloop van Hans Hutten een verklaring af gelegd waarin wordt gezegd dat dit college het ongeval „als zeer pijnlijk en betreurenswaardig ervaart”. Het gemeentebestuur stelt voorts dat toestemming tot het houden van de race was gegeven nadat gebleken was dat aan door deskundigen gestel de eisen ten aanzien van de veiligheid geheel was voldaan. De agressiviteit van de spelers ten opzichte van Connors ontlaadde zich nog onlangs bijna in een handgemeen toen Vilas hem tijdens een partij een Spaans scheldwoord toevoegde. Connors kwam daarop na afloop in de kleedkamer ver haal halen, maar verdween schielijk toen de breedgeschouderde Vilas woe dend brulde: „Sodemieter op! Val dood! Sodemieter op!” Piet Hoeben heeft een punt gezet achter zijn carrière in het betaalde voet bal. Zijn contract met „Haarlem” was was nog niet beëindigd maar Haarlem heeft Hoeben op diens verzoek toestem ming gegeven ermee op te houden. „Als ik dat gewild had speelde ik ook het komend seizoen nog mee maar ik vind het beter dat er jongeren op mijn plaats komen. Knelpunt in de bespreking (dat was al enige tijd) vormde het bedrag dat Haar lem voor Wetzel vroeg: 90.000. FC Amsterdam wilde dat bedrag eerst niet betalen, „maar”, aldus Haarlem-bestuur- der Gosen, „het werd uiteindelijk méér: f 95.000”. Boszhard bracht bij Haarlem ruim 60 mille in de kas. Behalve dit tweetal, is ook Ben Sleeman naar FC Amsterdam gegaan, maar dat in de kwaliteit van amateur want hij staat nog onder contract bij Haarlem. jaar enkele maanden op een dood spoor zodat het voor oktober geplande huwe lijk werd uitgesteld. „Jimmy is nog jong”, zegt zijn leraar Pancho Segura, „hij zal heus wel vol wassen worden”. Voorlopig maakt Con nors daartoe weinig aanstalten. Ge vraagd naar de reden van zijn onaange name gedrag op de baan, zegt hij: „le- WIMBLEDON. Overvloedige regen val heeft maandag de eerste dag van- Wimbledon grondig bedorven. Van de zestig geplande wedstrijden konden er slechts achttien doorgang vinden. Toch was dat voldoende voor één kleine ver rassing: de 20-jarige Amerikaan Vitas Gerulaitis, als veertiende geplaatst, werd uitgeschakeld door de Australiër Ray Ruffels, die in de jaren ’60 samen met Tom Okker furore maakte in het dub belspel. Ruffels zegevierde met 3-6, 6-4, 3-6 en 6-1 over de trainingspartner van Jimmy Connors. Hoe jong hij ook is, Connors’ uitspra ken getuigen zelden van overdreven be scheidenheid. Voordat het toernooi van Forest Hills begon, verklaarde hij hoog hartig: „Op Forest Hills zullen er 127 waarop Connors met de tennissport is grootgebracht. Moeder Gloria Connors was in haar jonge jaren tennislerares en heeft er alles aan gedaan om Jimmy tot een volwaardig tennisser te laten op groeien. „Zeventien jaar lang heb ik niets anders gedaan dan Jimmy tennis sen leren”, heeft ze weleens toegegeven. Ook Connors heeft zich in zijn jeugd nooit met iets anders beziggehouden. „Ik had het zelfs te druk om er af en toe een part-time baantje op na te houden”, zegt hij. De Haarlem-selectie begint de training op 10 juli. Voorlopig zijn de volgende oefenwedstrijden vastgesteld: 16 juli Haarlem—DSS, 20 juli Haarlem—DCO, 26 juli HaarlemRipperda en 10 augus tus TelstarHaarlem. dereen moet zich gedragen zoals hij is. Iedereen klaagt over mijn gedrag en ze zullen er misschien ook wel hinder van ondervinden. Maar van mijn kant is er nooit opzet in het spel. We kunnen nu eenmaal niet allemaal keurige jongens zijn. Pancho Gonzales was dat vroeger ook niet, net zomin als Ilie Nastase. Ik sta achter alles wat ik doe. Bovendien, ik mag dan de meest impopulaire kam pioen zijn in de geschiedenis, maar ik bén de kampioen”. Toen de Duitser Jürgen Fassbender die uitspraak hoorde, zei hij: „Hij is een winnaar, maar hij is geen kampioen. Noem je die klootzak een kampioen?” De afgelopen weken verloor Connors verrassend van de Zuidafrikaan Mitton en zijn landgenoot Tanner. Is hij uit vorm of deed hij maar alsof? De tennis wereld houdt de adem in en hoopt de komende weken op een groot sportief fiasco voor Connors op Wimbledon. Zijn manager Bill Riordan, een gewezen ver tegenwoordiger in zeepartikelen, maakt zich nog geen zorgen. Voorlopig blijft hij bij zijn onbeschaamd openhartige uitspraak: „Ik heb altijd geweten dat ik een goed paard had, maar ik heb nooit geweten dat hij zo goed zou worden”. MANILLA. (Reuter) Oud-wereld- kampioen schaken Bobby Fischer is be reid met de Rus Anatoly Karpov, die de wereldtitel van hem overnam, te praten over een tweekamp tussen beide spelers, aldus een verklaring die Florencio Cam- pomanes, vice-president van de wereld schaakbond (FIDE), maandag in Manilla aflegde. Campomanes zei dat de Ameri kaan dit had gezegd tijdens een tele foongesprek met hem. Dit jaar kan er op Wimbledon voor het eerst gewed worden op de afloop van de partijen. Om eventuele corruptie uit te bannen, zullen de spelers zelf niet in staat worden gesteld hun goklust te botvieren. Bij de bookmakers bleek Jimmy Connors de grote favoriet te zijn. Op eerbiedige afstand volgden res pectievelijk Ashe, Borg, Vilas en Nasta se. Tom Okker stond als elfde genoteerd met 33-1, hetgeen betekent dat een inzet van één pond (ongeveer f 5,60) straks beloond wordt met 34 pond als Okker inderdaad de Wimbledon-titel grijpt. Toen hij 16 jaar was, stuurde zijn moeder hem naar Californië, waar hij lessen kreeg van de sluwe Pancho Segu ra, een vermaarde ex-kampioen. Segura hervormde hem van een verdedigende speler tot een keihard vollerende en serverende aanvaller. Het was al in die periode dat Connors nauwelijks meer op school kwam: niet meer dan twee uur per dag. Het is dan ook niet verwonderlijk dat zijn eenzijdige opvoeding Connors ge maakt heeft tot een oppervlakkige jon gen die in zijn vrije tijd niets beters weet te doen dan middagen lang naar de tv te kijken en stripblaadjes te lezen. Met zijn collega’s heeft hij nauwelijks con tact, behalve met de ook al door ieder een gehate Roemeen Ilie Nastase. New combe zegt over hun relatie: „Ik denk dat Connors probeert om Nastase na te doen, en hij doet dat slecht. Connors vindt Nastase kennelijk de leukste man op de wereld. Maar Jimmy is een slech te imitatie. Nastase is een idioot. Wat hij op de baan doet is echter ongevaarlijk, en de mensen nemen het ook zo op”. Deze oudere generatie werd de afgelo pen maanden alleen nog op het hoogste niveau vertegenwoordigd door Arthur Ashe, John Newcombe, Rod Laver en Ken Rosewall. De uitslagen: heren, eerste ronde: Björn Borg (Zwe)Jorge Andrew (Ven) 6-2 6-4 6-4, Jimmy Connors (Vst)John Lloyd (Gb) 6-2 6-3 6-1, Brian Gottfried (Vst)Richard Lewis (Gbr) 6-3 6-1 6-1, Onny Parun (Nzl)Neale Fraser (Aus) 6-3 6-2 9-7, Vijay Amritraj (Ind)Barry Phillips-Moore (Aus) 7-5 6-3 6-4, Ray Ruffels (Aus)Vitas Gerulaitis (Vst) 3-6 6-4 6-2 3-6 6-1, Alex Metreveli (Sov) Anand Amritraj (Ind) 6-4 6-1 6-2, Char lie Pasarell (Vst)Blocher (Vst) 6-3 7-5 6-3, Mark Cox (Gbr)Ion Tiriac (Roe) 6- 2 6-2 7-5, Tenny Svensson (Zwe)Jack Andrews (Vst) 3-6 6-3 3-6 9-7 18-16, Pecci (Par)Mark Farrell (Gbr) 4-6 1-6 6-4 7-5 6-4, Arthur Ashe (Vst)—Bob Hewitt (Zaf) 7-5, gestaakt, Guillermo Vilas (Arg)—Jeff Simpson (Nzl) 7-5 6-4, gestaakt. service, dan staat hij steeds weer aan de snaren van zijn racket te plukken, waardoor de tegenstander even moet wachten. Ook Nastase grossiert in dat soort trucjes, zodat het niet erg aange naam is om tegen hen een „dubbel” te moeten spelen. De Duitser Pohmann daarover: „Ze doen na elk punt wel iets. Dan verlies je drie punten voordat je je kunt concen treren”. De Amerikaan Bob Lutz merkte op: „Zij proberen niet alleen van je te winnen, maar ze willen je ook nog voor gek zetten”. Connors kwam de afgelopen dagen weer eens in opspraak door een uitval naar zijn collega Arthur Ashe, voorzitter van de spelersbond, die hem in een brief aan alle leden een vervelende, arrogante jongen noemde. Connors overweegt Ashe voor het gerecht te dagen met een schadeclaim van enkele miljoenen dol lars. Nu Wimbledon eenmaal begonnen is, wil Connors echter niet meer over deze affaire praten. „Het is nu tijd voor actie, niet voor gepraat”, aldus Connors. „Ik ben hier om mijn werk te doen, en De regerende Wimbledon-kampioen had zelf weinig moeite met zijn tegen stander, de jeugdige Engelsman John Lloyd. Dank zij langdurige regenbuien kon Lloyd zijn executie van ’s middags 2 uur tot ’s avonds 7 uur uitstellen, maar toen was het dan ook snel met hem gebeurd. Connors hoefde allerminst al zijn kwaliteiten aan te spreken om Lloyd met 6-2, 6-3, 6-1 te elimineren. Connors: „Ik ben erg tevreden over mijn spel, te meer omdat dit pas mijn derde toernooi op gras is. Mijn service is op dit moment het zwakste punt”. Op het Wimbledon-toernooi is de in middels 40-jarige Ken Rosewall opnieuw van de partij. Het plaatsingscomité gun de hem zelfs een tweede plaats, een geste waaraan enige nostalgie niet vreemd lijkt. Hoe knap de prestaties van Rosewall vorig jaar ook waren, hij is gedoemd te sneuvelen tegen de aanstor mende jeugd, die zijn voornaamste ex ponenten heeft in de Amerikaan Jimmy Connors, de Argentijn Guillermo Vilas, de Mexicaan Raul Ramirez (allen 22 jaar) en het pas 19 jaar geworden Zweedse fenomeen Björn Borg. Volledig geïsoleerd van de spelerswe- reld, zoekt Connors zijn toevlucht bij de kliek van mensen die hem altijd om ringt: zijn moeder Gloria, die tot voor kort zijn hand vasthield op weg naar de baan, zijn al even brutale manager Bill Riordan, Pancho Segura, Ilie Nastase en diens Belgische vrouw Nicky. En dan natuurlijk nog Chris Evert, zijn even eens succesvolle verloofde. De relatie van Connors met de conservatieve, ka tholieke Evert wordt door intimi overi gens zeer koel gekenschetst. „Ik vind het niet erg om haar voor middernacht naar huis te brengen”, heeft Connors weleens gezegd. „We zijn al de hele dag en avond bij elkaar. Dat is genoeg. We kunnen wachten”. Niettemin raakte deze sprookjesachtige status-verloving vorig de komende twee weken zal alleen daarop concentreren”. De onaandoenlijke Connors gaf maan dag nog een typerend staaltje van zijn eigengereidheid, toen hij op eigen initia tief de strijd tegen Lloyd staakte op het moment dat de eerste regendruppels vie len. De scheidsrechter staarde hem ver bouwereerd aan, en volgde toen Con nors’ voorbeeld, in het besef dat een rel met een topspeler op de eerste dag van Wimbledon al te riskant zou zijn. Con nors is nu eenmaal de titelhouder; de leiding van Wimbledon zal zich nog wel enkele malen bedenken voordat men zijn grillen bestraffend tegemoet treedt. Van de geplaatste spelers bereikten verder Björn Borg en Onny Parun ge makkelijk de tweede ronde Door de ernstige verstoring van het programma konden Tom Okker en Rolf Thung gis teren nog niet in actie komen. Vermoe delijk zal Okker vandaag uitkomen te gen Pilic, terwijl Thung aantreedt tegen de Fransman Caujolle. Connors voelt zich zelfs zozeer ver want met Nastase, dat hij hem in India napolis openlijk te hulp kwam, nadat de Roemeen weer eens wegens wangedrag was beboet. Voordat hij op de baan verscheen greep Connors de microfoon van de scheidsrechter en riep: „Mijn vriend Nastase wil alleen maar tennis spelen. Ik speel deze match voor hem. Vervolgens maakte hij duidelijk dat hij zijn prijzengeld met Nastase zou delen. Veel s pelers klagen verontwaardigd over de manier waarop Conners hen tijdens de partij uit hun concentratie probeert te halen. Als hij serveert, blaast hij eerst in zijn linkerhand om dan zijn tegenstander strak aan te kij ken terwijl hij de bal soms wel een keer of zes laat stuiten. Intvangt hij de HAARLEM/IJMOND. André Wet zel en Dries Boszhard gaan van Haar lem naar FC Amsterdam. In de afge lopen nacht werd een akkoord bereikt tussen beide clubs, van welke transfer- afronding Haarlem ruim anderhalve ton rijker werd. Rosewall, die Wimbledon nog nooit gewonnen heeft, kreeg vorig jaar de Van een conflict is in geen geval sprake aldus Hoeben, die tien jaar voor de vereniging uitkwam. Vooral in de jaren dat hij met Wytze Couperus in de voorhoede speelde maakte de 31-jarige scheidende voetballer furore. gekozen voor een poging binnen het jaar naar de eredivisie terug te keren. Als de club aan mijn verlangens tegemoet komt denk ik dat jaar zeker te kunnen mee maken. Het was wat anders geweest als men had gezegd we kiezen voor verjon ging en die opbouw kost ons een jaar of twee. In zo’n opzet kan ik natuurlijk niet meedraaien maar daarvoor heeft de club zich niet uitgesproken. Maar Haar lem moet mij niet de Zwarte Piet in handen spelen en doen alsof ik op mijn knieën ga om nog betaald voetbal te kunnen spelen. Van Haarlem-zijde is juist altijd beweerd dat men Fransz zo graag nog een jaar wilde houden. Ak koord maar dan moet ik wel binnenkort zekerheid hebben over Haarlems beslis sing aangaande mijn eisen. Eind van de week ga ik met vakantie en dan wil ik het weten”. Commentaar van de heer Gosen: „Vrijdag zal Fransz van ons antwoord krijgen”. eerste ernstige waarschuwingen dat ook zijn rijk aan het af brokkelen is. In de finales op Wimbledon en Forest Hills werd de gedrongen Australiër op een schokkende manier ontluisterd door Connors. Op Wimbledon verloor Rose- wall met 6-1, 6-1, 6-4, en de cijfers van Forest Hills toonden aan dat er van een vergissing geen sprake was geweest: 6-1, 6-0, 6-1. De verbijstering en teleurstel ling waren groot bij het publiek, te meer daar Jimmy Connors misschien wel de meest gehate kampioen is die de tennisport ooit heeft voortgebracht. Connors heeft de laatste anderhalf jaar zowat alles gewonnen wat er te winnen viel. Naast de titels van Austra lië, Wimbledon en Forest Hills toonde hij zich ook nog eens superieur in de commercieel opgefokte duels tegen Rod Laver en John Newcombe. Via het duel tegen Laver, die hij nog nooit eerder had ontmoet, kon Connors vooral aanto nen dat hij zich op eenzame hoogte bevindt. Daarover konden overigens nauwelijks meer twijfels bestaan, want vorig jaar moest hij van de in totaal honderd partijen er slechts vier gewon nen geven. Toch waren er nog mensen die meen den dat Conno. s op trage banen kwetsbare speler zou zijn. Om hen uit die droom te helpen, nam Connors ter stond deel aan een toernooi in Indiana polis waar op gravel gespeeld werd. In dat toernooi stuitte hij op volbloed gra- vel-specialisten als Manuel Orantes en Björn Borg. Het begint eentonig te wor den om de afloop te vermelden: Connors won het toernooi met glans. Niemand was bestand tegen de kracht en de souplesse die deze linkshandige Ameri kaan met zijn tweehandig geslagen backhand ook op het stroevere gravel wist te ontwikkelen. verliezers zijn en ik”. Met dergelijke uitspraken maakt hij zich niet bepaald geliefd bij zijn collega’s. Zij ondergaan zijn sportieve superioriteit als een pijn lijke vernedering waaraan niet snel ge noeg een einde kan worden gemaakt. Toen Rod Laver gevraagd werd of de afwijzende houding tegenover Connors misschien door jaloezie geïnspireerd was, antwoordde hij: „Welnee. Kijk naar Borg, hij is jong en hij wint ook veel, maar iedereen mag hem. Hij blijft met beide benen op de grond staan. Connors denkt dat hij de hele wereld in zijn zak heeft, maar hij is nog maar een jongen die pas bezig is”. Toen John Newcombe tegen Connors aantrad voor het met een miljoen dollar gedoteerde gevecht van de „besten ter wereld” merkte hij tot zijn verbazing dat iedereen op zijn hand was. „Ik ben werkelijk verrast over de felheid van sommige mensen ten opzichte van Con nors”, zei Newcombe. „Ze willen niet alleen dat ik hem zal verslaan, ze willen dat ik hem afmaak”. Telstar-middenvelder (nog steeds) Dick Helling is gisteravond door Ajax- arts Rolink goedgekeurd. Met name een van de knieën van de Zaankanter, die daaraan anderhalf jaar geleden een me niscusoperatie onderging, ondervond spe ciale belangstelling. Niets staat nu Hel- lings overgang meer in de weg maar komend weekend gaat de aanstaande A jaded nog wel mee voor de intertoto- wedstrijd die Telstar in Polen speelt. Voorzitter Zwikstra: „Hij staat bij ons tot en met 30 juni onder contract, per 1 juli is hij Ajacied en dus doet hij normaal met ons mee”. Telstar praat vandaag met Co Stout en donderdag met Fred Bischot, de laatste twee spelers die hun contract nog niet tekenden. A In het Deense Dagnaes is Haico Scharn tweede geworden in een loop over 1500 meter. Tom Hansen won in 3.41.7, voor Scharn noterrde men 3.43.0 en voor Bram Wassenaar (vierde) 3.47.6. Fausto Bertoglio, winnaar van de Ronde van Italië, zal het in de Tour de France, die donderdag van start gaat, laten afweten. Hij heeft last van bronchitis. Frankrijk heeft zich gekwalificeerd voor de finale van de Europese zone in het toernooi om de Davis-cup. Italië werd met 3-2 verslagen. Johnny Giles, middenvelder van Leeds United, heeft een contract getekend als spe- ler-manager van de tweede dlvisieclub West Bromwich Albion. In Koeala Loempoer trok Mohammed Ali weer eens de aandacht door zijn verklaring dat hij tegen Joe Bugner zijn laatste wed strijd zal boksen. In Californië slaagde motorrenner Gerrit Wolslnk erin de Grote Prijs van de V.S. te winnen bij de 500 cc (cross). Pierre Karsma- kers werd derde. Pieter Huyg, die eveneens zo snel mogelijk bij Haarlem weg wil, is net met vakantie gegaan maar zijn belangen worden behartigd door Inter Football. Het bureau praat vandaag met Excelsior en daarbij zal ook een overgang van Huyg aan de orde worden gesteld. Anton Marijt, tenslotte, handhaaft zijn stand punt dat hij meer geld voor een handte kening onder een nieuw contract wil zien. Zo niet dan gaat hij terug naar Noordwijk. De heer Gosen: „Het geld dat hij dan mist zal hem meer pijn doen dan het ons zal doen als we geen vergoeding voor hem vangen”. Onmiddellijk na het ongeval heeft het college zich uitvoerig door des kundigen laten voorlichten over de mogelijke oorzaken ervan. Toen, zo staat er in de verklaring te lezen, uit alle verklaringen en adviezen bleek, dat het ongeval niet te wijten was aan enige onveiligheid van het circuit heeft het gemeentebestuur de beslis sing over het al dan niet laten door gaan in handen gelaten van de uit eindelijk verantwoordelijken van de organisatie. Uitdrukkelijk wordt voorts gesteld dat „aan de door het gemeentebe stuur gestelde eisen is voldaan” en dat het college „er behoefte aan heeft te verklaren dat de organisatie ook dit jaar met grote nauwgezetheid en verantwoordelijkheidsbesef de race heeft voorbereid en begeleid”. Inmiddels heeft het Tweede Ka merlid Dolman (PvdA) naar aanlei ding van het ongeval vragen gesteld aan de ministers van CRM en Bin nenlandse Zaken. Hij vraagt het oor deel van de bewindslieden over de veiligheidsmaatregelen bij de 24 uurs- race. Dolman zegt van mening te zijn dat de regering politieke verantwoor delijkheid moet nemen voor auto- en motorraces en - crosses. Bij zijn landgenoten is Connors al evenmin populair, te meer daar hij steeds geweigerd heeft voor zijn land Davis-Cupwedstrijden te spelen wegens een persoonlijke vete met captain Den nis Ralston. De even oude Harold Solo mon zat vroeger met Connors in een jeugdploeg en hij herinnert zich nog: „We moesten weleens per bus reizen en het heeft vaak niet veel gescheeld of we gingen met hem op de vuist”. Solomon weigert dan ook om ooit met Connors in één Davis-Cupteam te vertoeven. „Ik zou er meteen uitstappen, ook al zou hij een versterking betekenen op de baan. Hij verpest het moreel van een ploeg”. Er zijn natuurlijk ook andere factoren zoals de constellatie van de club, het feit dat ik waarschijnlijk niet zo’n zin meer heb naar al die eerste divisieverenigin- gen te reizen en de voorkeur die ik geef aan mijn maatschappelijke positie. Mis schien dat ik wel iets ga doen met mijn trainersdiploma maar het kan ook zijn dat ik als amateur bij Haarlem ga voetballen”. ik me Een Amerikaanse journalist heeft Connors eens beschreven als het proto type van „de volledig bedorven Ameri kaanse teenager, een produkt van het overdreven Amerikaanse systeem van door moeders begeleid junior-tennis”. Die vernietigende beschrijving blijkt in derdaad van toepassing op de manier

IJmuider Courant | 1975 | | pagina 15