r C sl; in Grootste kanton- Kamervoorzitter Vondeling Geen bewijs dat Kamerlidmaatschap carrièrekanaal is Rijn wordt er niet schoner op Oplossing van Italiaanse ontvoeringen OVER Zeelandbrug in SCHOOL- l PRINS CLAUS: SAMENWERKING SNV EN AGROMISA IS NODIG VERZUIM” 1978 niet tolvrij „WEL CIJFERS gerechtsgebouw geopend i' Diensttijdverkorting landmacht wordt opgeschort o00Ento dit liii Bi tl Herinnering Vc uendosimol Pas op voordat buitenlandse eten... NeemTendosimol mee tegen diarree. BOM GEVONDEN li ïi O h Ongerustheid over gasvoorziening in zeer koude winters u W' D I 2 24 JUNI 1975 BINNEN- EN BUITENLAND DINSDAG (Van onze correspondent) WAGENINGEN „De Stichting Nederlandse Vrijwilligers (SNV) en organisaties als Agromisa moeten zo goed mogelijk gaan samen wer ken”. Dat zei gisteren de voorzitter van de SNV, prins Claus, ter ge legenheid van de opening van de 15e Agromisa-week in Wageningen. van de Rijn. Gesteund door Frankrijk wenste Neder land een strak tijdschema, terwijl Duitsland een soepe lere regeling, wilde. Het land vond een bondgenoot in Zwitserland, dat er evenmin voor voelde de nationale industrie onder te grote druk te zetten. W| O Politieke gevangenen ROTTERDAM (ANP) De internationale Rijncom missie komt vandaag in Luzern (Zwitserland) bijeen om de basis te leggen voor de komende ministerscon ferentie in Parijs. Begin dit jaar mislukte het top- overleg, omdat Nederland het met Duitsland niet eens kon worden over het uit te voeren saneringsprogramma st Overstromingen 4.(1 - Bezwaren Aangekomen Steun Vuilverwijdering Dode gevonden Gerantsoeneerd Veertig jaar Gekraakt Peru*hulp De plank mis Snoek in boom Chauffeur g aS Minister Vredeling stelt verder dat hij of de Neder- Tweede-Kamerlid 1 1 ADVERTENTIE 1 I Ondanks het al overleg, Agromisa is een organisatie van vrij willigers bij de Landbouwhogeschool, die zich ten doel stelt werkers in zending en De Nederlandse plannen om de dienst tijd te verkorten worden volgens de be windsman niet doorkruist door de richt- De Kamervoorzitter releveerde andere redenen: 14 leden werden tot een andere Amsterdam De Bilt Dellen Eelde Eindhoven Den Rotterdam Twente Vlissingen T Zon Maan op uur uur uur uur Een woordvoerder zei gisteren dat de diensttijdverkorting van 16 tot 14 maan den volgend jaar gewoon doorgaat. (Van onze redacteur in Rome, Gerard Vertinden) In dode brui] pet. De onge gen, nno n nnw an w n nw nno zzw wzw act Me Ha wo ma 10 26 17 19 16 14 17 16 9 4 12 17 13 12 16 14 16 13 14 16 16 14 13 19 U 17 14 17 17 20 17 He 17,7 1974. inzit' CBS. betre ling gang bij e van He fers ware 22.54 'en tijd He in h pet. naar stijg eersl invo het 1974 1973 nove I) wet wai gen arr< tie doo moi gin; den heb wij X s f I x i i x I t X f Dl keen in 1! tot i Cent meld verk bure verk term 1974: o o o 0.1 0.1 o 2 1 0 o o o o 12 o o o o 28 2 0 0.5 0 0 0 2 38 0 0 0 0 20 33 25 29 24 20 27 23 20 27 25 30 24 20 24 32 24 29 25 22 26 16 26 31 24 29 22 22 24 26 28 Veel omstandigheden wijzen op een zelfde organisatie als die welke de juwe lier Bulgari ontvoerd heeft, enkele maanden geleden, en juist in dat geval is nu ook licht gekomen door de arres tatie van een ingenieur in Milaan, die voor miljoenen aan Bulgari-juwelen bij zich bleek te hebben. Ten derde heeft de rechter Di Gennaro met zekerheid zijn gevangenis in Rome herkend en waar schijnlijk ook twee van zijn ontvoerders, zoals de politie vanmiddag meedeelde. Het is in Italië niet ongebruikelijk dat zulke sensationele samenloop van gege vens binnen een dag geheel in nevelen verdwijnt, maar zeker op dit moment zou de regering haar best willen doen om rust en orde ook in dit geval te handhaven. DEN HAAG (ANP) Op geen enkele manier is bewezen dat het Tweede-Kamer- lidmaatschap in zijn algemeenheid goede perspectieven biedt voor maatschappelijke stijging of carrière. Dit heeft Tweede-Kamervoorzitter Vondeling geschreven in het recente nummer van het maandblad „Beleid en Maatschappij”, als reactie op een eerder in dit blad gepubliceerd artikel onder de kop „De Tweede Kamer als carrière kanaal” van M. van Schendelen, student aan de Erasmusuniversiteit te Rotterdam en R. van der Paardt, wetenschappelijk medewerker aan die universiteit. Voorts is volgens dr. Vondeling niet bewezen, dat zoals de twee auteurs be weerden de PvdA absoluut en op de VVD na relatief verreweg de meeste carrièremakers voortbrengt. De heren Van Schendelen en Van der Paardt onderzochten de oude en nieuwe beroepen van oud-Tweede-Kamerleden in de periode 1970-1974. z.bew. onbew. l.bew. onbew. z.bew. mist onweer l.bew. h.bew. geh.bew. Kopenhagen onbew. onbew. l.bew. h.bew. Lissabon Locarno Londen Luxemburg geh.bew. Madrid Malaga Mallorca München Nice Oslo .Parijs Rome Split Stockholm Wenen Zurich Casa Blanca gh. bew. Las Palmas Tel-Aviv Tunis z.bew. z.bew. onweer l.bew. regen Helder onbew. onweer l.bew. z.bew. Zd. Limburg motreg. Aberdeen Athene Barcelona Berlijn Bordeaux Brussel Frankfort Geneve Helsinki Innsbruck nw n windstil ozo nw windstil n windstil zzw w nno verand. ozo nno n windstil nw windstil w nno wnw nw ono o 2ZW nw zzo windstil nnw zzw wnw te aantal manschappen en de daarmee samenhangende diensttijdverkorting. Die plannen zijn al binnen de NAVO be sproken, zo zegt minister Vredeling. Het handhaven ook in 1976 van de huidige vredessterkte van de land macht betekent voor 1975 en 1976 150 miljoen extra uitgaven. Voor 1975 is het parlement akkoord gegaan met een extra uitgave van 47 miljoen. Voor 1976 moet deze beslissing nog worden genomen. In dat jaar zullen in ieder geval de gevolgen van het handhaven van de parate sterkte in 1975 opnieuw rond f 50 miljoen vergen. l MIDDELBURG (ANP) Als blijkt dat er geen autoweg kan worden aange legd over de nieuwe dam in de Ooster- schelde tussen Schouwen-Duiveland en Noord-Beveland dan zal er toch met de regering gepraat moeten worden over de financiële gevolgen die dit zal hebben voor de Zeelandbrug. Weer In binnen- en buitenland DEN HAAG. (ANP)— De doorvoering van de diensttijdverkorting tot 12 maan den bij de Koninklijke Landmacht wordt opgeschort als gevolg van afspra ken, die in verband met besprekingen over troepenvermindering in Centraal- Europa zijn gemaakt. Minister Vredeling van Defensie heeft dit gisteren geant woord op vragen, die het Tweede-Ka- merlid Dankert heeft gesteld in de vaste Kamercommissie voor defensie. missie te helpen bij de oplossing van landbouwkundige problemen, die dezen in hun werk tegenkomen. Veelal be schikken deze mensen niet over de ken nis die nodig is om een landbouwproject tot een goed einde te brengen. De des kundigheid die in Wageningen aanwezig is, kan via Agromisa ten goede komen aan de landbouw in de Derde Wereld. lijnen, die de NAVO-ministers van De fensie eind mei in de zogenaamde „mi nisterial guidance” hebben geformuleerd. Daarin staat onder meer dat de lidstaten de bestaande gevechtskracht moeten handhaven, uitgaande van de bestaande krachtsverhoudingen. Dit betekent dat het huidige aantal militairen onder de wapenen moet worden gehandhaafd, of althans de aantallen, zoals die zijn neer gelegd in plannen, die binnen de NAVO aan de orde zijn gesteld. Dit laatste slaat aldus de bewindsman, onder andere op de Nederlandse plannen voor een reor ganisatie en vermindering van het para- het Rijnwater langsstromen. Dit was 1 kg meer dan het jaar daarvoor. Andere metalen, zoals koper, zink, nikkel, lood, cadmium en chroom stegen met percen tages van 4 tot 36 percent. De hoeveel heid arsenicum (10 gram per seconde) bleef gelijk. Tot aan de verjaardag van de Marok kaanse koning Hassan II, op 9 juli, besteedt Amnesty International veel aandacht aan de situatie in dat land. De aanleiding daartoe is de toestand van de duizenden politieke gevangenen in Ma rokko. Volgens AI belooft Hassan demo cratische verkiezingen en geven de poli tieke partijen toestemming in het open baar hun activiteiten te ontplooien. Te gelijkertijd ziet de organisatie dat dui zenden mensen alleen wegens hun poli tieke denkbeelden gevangen gezet en gemarteld worden. traal. Dat is eveneens het geval bij het werk van de SNV. Beide organisaties hebben een gemeenschappelijke belang stelling. Daarom is het goed en nuttig dat we elkaar beter leren kennen.” „Het is duidelijk dat rechtstreekse overdracht van landbouwkennis van Wageningen naar de werkers in het veld niet eenvoudig is. Vandaar dat de ge dachte opkomt van nauwere samenwer king tussen Agromisa en SNV. Onze vrijwilligers beschikken in veel gevallen over meer landbouwkundige kennis dan andere ontwikkelingswerkers.” „Sinds enige tijd beschikt de SNV over zgn. technische medewerkers, die worden uitgezonden om ter plaatse po tentiële projecten te onderzoeken. Hun technische kennis kan aan Agromisa ter beschikking worden gesteld. Zij moeten daarbij niet alleen nagaan of het project voldoet aan de eigen normen die de SNV stelt, maar ze zouden ook kunnen onderzoeken of het project geschikt is om door een particuliere organisatie te worden aangepakt”, meende de prins. ROME Er begint werkelijk schot te komen in de oplossing van de belang rijkste ontvoeringen in Italië van de laatste tijd. Zondag werd de industrieel Ortotani tegen een fors losgeld op vrije voeten gesteld, maar onmiddellijk daar na werden vier van zijn ontvoerders zeer verrassend gearresteerd. Dit zei de Gedeputeerde A. H. Kaland gisteren in de Staten van Zeeland naar aanleiding van een vraag uit de Staten om de Zeelandbrug over te doen aan het Rijk, zodat de brug, zoals bij het oor spronkelijke Deltaplan was overeengeko men, in 1978 tolvrij zou worden. Vooral voor de bewoners van Schouwen-Duive land die op Noord-Beveland zijn aange wezen in verband met bijvoorbeeld zie kenbezoek en contacten met het provin ciaal bestuur in Middelburg, wordt het betalen van de tolgelden als onrecht vaardig beschouwd. Vooral als deze situ atie zelfs tot na 1978 zou voortduren. Zware overstromingen als gevolg van hevige regenval hebben in Australië het water tot aan de buitenwijken van Syd ney gebracht. Volgens de politie zijn het de zwaarste overstromingen in meer dan tien jaar tijd. Er zouden al vier doden zijn gevallen. Gevraagd is wat de bewindslieden gaan doen om de huisverwarming in de komende jaren te verzekeren. Het vorige week verschenen jaarver slag van de Nederlandse Gasunie meld de, dat vertraging is opgetreden bij het tot stand brengen van de voor de gas voorziening van de Randstad uitermate belangrijke installatie voor het vloeibaar maken en opslaan van aardgas. zich wel degelijk houdt aan „Keerpunt”, het regeerprogramma van de progressie ve drie wat betreft de 1500 miljoen, die defensie moet bezuinigen. „Ik heb wel eens de indruk dat hier en daar het misverstand bestaat dat Keerpunt bete kent dat de defensie-uitgaven in reële termen moeten dalen”, aldus de be windsman. Ook als met de extra kosten voor 1975 en 1976 van de MBFR-afspra- ken rekening wordt gehouden, kan in de periode 1973 tot en met 1976 nog een bezuiniging van ƒ1500 miljoen worden bereikt. AMSTERDAM (ANP) De minister van Justitie, mr. A. van Agt, heeft gisteren aan de Parnassusweg te Am sterdam het nieuwe kantongerechtsge- bouw van Amsterdam, tevens grootste avn zijn soort in heel Nederland, ge opend. Het oude gebouw aan het Kleine Gartmanplantsoen bij het Leidseplein, dat met het daarnaast gelegen Huis van Bewaring gedoemd is om te worden afgebroken, zal zolang de gemeenteraad daarvoor nog geen definitieve bestem ming heeft in gebruik blijven als kan toorruimte voor de directeur van het Huis van Bewaring. w ■C" HAVELTE (ANP) Op een voetbal veld in Havelte (Dr.) is gisteren een vliegtuigbom van 125 kilo gevonden. De bom was waarschijnlijk afkomstig uit de Tweede Wereldoorlog. Deskundigen van de Explosievenoprui mingsdienst hebben de bom in de loop van de middag gedemonteerd. De bom werd gevonden door een dragline-machinist, die er met zijn ma chine op stootte tijdens graafwerkzaam heden. Hoogwater 4.34 uur en 17.02 Laagwater 0.22 uur en 12.40 WOENSDAG 25 JUNI op 4.21 uur onder 21.04 21.55 uur onder 6.20 „Ik heb er nooit een geheim van gemaakt dat de problemen van de land bouw in de ontwikkelingslanden mijn grote belangstelling hebben”, aldus de prins. „De landbouw in de Derde Wereld staat in het werk van Agromisa een- vele jaren durende ministersconferenties, goedbe doelde acties van milieugroepen en mil joenen guldens besteed aan de zuivering van het Rijnwater is de situatie er tot nu toe niet beter op geworden. Uit zojuist bekend geworden cijfers van het Rijksinstituut voor de zuivering van Af valwater blijkt, dat de rivier het afgelo pen jaar meer vuil ons land binnen sleepte. De hoeveelheid zout was groter dan ooit tevoren, terwijl de vracht me talen groter was dan het jaar daarvoor. Er zijn echter ook enkele lichtpunten. Vorig jaar werd niet méér olie op het Rijnwater geloosd dan in 1973. Vervui lende stoffen zoals fenol, detergenten (wasmiddelen), ammoniak, fosfaat en aromaten (smaakstoffen) kwamen min der voor. Daarentegen steeg de hoeveel heid sulfaat en nitraat. Als gevolg van de vele regens steeg de afvoer van het Rijnwater vorig jaar met 20 percent. Per liter komen dus minder vervuilende stoffen in het water voor. De drinkwaterleidingbedrijven in Nederland en Duitsland zijn daar blij mee, omdat het minder problemen geeft bij de zuivering. Dit neemt echter niet weg, dat de totale vracht vervuilende stoffen is toe genomen. Per seconde kwam vorig jaar 7,1 kg nitraat met het Rijnwater mee. In 1973 was dat 5 kg. De hoeveelheid sul faat steeg van 144 tot 169 kg per secon de. De zoutvracht liep op van 347 tot 380 kg. Lobith zag per seconde 3,4 kg ijzer in Het nieuwe gebouw aan de Parnassus- weg heeft intussen al een bijnaam ge kregen. Het wordt niet alleen in de Amsterdamse volksmond, doch in de al lereerste plaats ook in justitiële kring aangeduid als het „betongerecht” en wel omdat het bijna uitsluitend uit beton is opgetrokken, (zie foto) Het gebouw telt zeven verdiepingen en huisvest op de begane grond vier zeer grote zittingszalen, waarin per zaal wel 130 mensen plaats kunnen nemen. Op de derde verdieping vindt men nog eens vier, iets minder grote, zittingszalen. Daarnaast is er een groot aantal enquête- kamers en heeft iedere kantonrechter, en dat zijn er ongeveer 10, de beschik king over een eigen ruime werkkamer. Natuurlijk zijn in het gebouw ook de civiele en de strafgriffie gevestigd. Het nieuwe kantongerecht heeft een parkeerkelder voor 60 auto’s, geheel ge reserveerd voor het personeel van het kantongerecht. Maar rondom het ge bouw vindt het publiek uitgebreide, ten dele zelfs overdekte, ruimten om de auto’s te parkeren, zodat niemand meer een bekeuring onder zijn ruitewisser hoeft te verwachten nadat hij tevoren binnen terecht heeft gestaan. Het was in de door een efficiënte airconditioning-installatie op prettige ge koelde temperatuur gebrachte zittings zaal de plaatsvervangend generaal van de rijksgebouwendienst, de heer H. Fa ber, die het gebouw gistermiddag in eerste instantie aan de oudste kanton rechter in rang overdroeg. Het Tweede-Kamerlid Tuijnman (VVD) heeft gisteren in. schriftelijke vragen aan minister Van Agt van Justi tie en de staatssecretarissen Meijer van CRM en Van Rooyen van Financiën bezwaren gemaakt tegen een zijns in ziens omvangrijke handel in opgezette dieren, waarvoor geen toestemming is gegeven. De heer Tuijnman meldde o.m. dat om te voldoen aan de vraag naar opgezette ongeboren reekalfjes hoog- I drachtige herten worden gestrikt. Op Schiphol is gistermiddag de nieuwe ambassadeur van Iran in ons land, de heer Ahmad Eghbal, aangekomen. Hij volgt de heer Abbas Farzanegan op, die Nederland kort geleden heeft verlaten. Het ministerie van Buitenlandse Za ken en de Nederlandse ambassade in Algiers verlenen alle bijstand die moge lijk is aan de Nederlander die daar veroordeeld is tot de doodstraf en die daarna in beroep ging. Dit heeft minister Van der Stoel van Buitenlandse zaken geantwoord op vragen uit de Tweede Kamer. Minister Vorrink van Milieuhygiëne streeft niet naar een centralistische op zet van de vuilverwijdering in ons land. Dit heeft zij geantwoord op vragen uit de Tweede Kamer. Zij voelt meer voor een regionale regeling. Het zondag op de Rottumerplaat ge vonden lijk van een man is gisteren door een helikopter van de vliegbasis Leeuwarden overgevlogen naar de ge meentelijke begraafplaats in Delfzijl. Hier zal sectie worden verricht op het stoffelijk overschot, dat volgens de poli tie waarschijnlijk van een buitenlandse visser is. Als de parate sterkte ook na 1975 wordt gehandhaafd op het huidige peil, kost dat opnieuw extra geld of kan het noodzakelijk worden dat de plannen voor de krijgsmacht worden veranderd. Dit hangt samen met de besprekingen over de begroting en de meerjarenra mingen die nu in het kabinet plaatsvin den, zo antwoordt minister Vredeling. De gemeente Rome heeft besloten met ingang van deze week het water te rantsoeneren. De maatregel is een gevolg van het feit dat het tussen januari en mei nauwelijks heeft geregend. Daardoor bevatten de bekkens niet voldoende wa ter om aan de behoefte te voldoen. Aanstaande woensdag herdenkt het Friesch Dagblad in Leeuwarden dat de heer H. Algra veertig jaar geleden als hoofd-redacteur in dienst kwam van het bedrijf. De kapitalen ambswoning van de bur gemeester van Sittard, die al enige jaren niet bewoond is, is gistermiddag door de Rooie Reus Dirk de Vroome uit Stein gekraakt. In de woning heeft zich nu een 55-jarige vrijgezel gevestigd, die al I drie jaar naar een woning zoekt. Peru ontvangt dit jaar van Nederland i ontwikkelingshulp voor een bedrag van 33 miljoen gulden. Dit is het resultaat van overleg over de ontwikkelingssa menwerking tussen een Peruviaanse en een Nederlandse regeringsdelegatie dat dezer dagen heeft plaatsgevonden in Den Haag. Peru behoort tot de groep van concentratielanden, waarop landse ontwikkelingshulp in het bijzon der is gericht. Kamervoorzitter Vondeling haalde zich alle 121 Kamerleden voor de geest, die tussen 1 januari 1970 en 26 augustus 1974 vertrokken. Hij raadpleegde zijn herinnering en die van enkele colle- ga’s.„Daarbij”, aldus dr. Vondeling, „heb l ik mij steeds de vraag gesteld hoevelen van hen de Tweede Kamer als carrière kanaal hebben beschouwd of gebruikt. De mogelijke overweging van een wen kend ministerschap of staatssecretariaat heb ik daarbij niet meegeteld.” Dn Vondeling schreef van vrijwel alle 121 leden de reden voor het vertrek te kennen: „71 van hen werden niet herko zen, terwijl 24 hun lidmaatschap moes ten opgeven omdat zij minister staatssecretaris werden; van die 71 is een aantal geen kandidaat geweest, maar ik meen te weten dat slechts in een paar gevallen geen kandidatuur werd begeerd, omdat men wat anders wilde gaan doen. Er blijven dan maar 26 leden over die om andere redenen vertrokken. Als ik de periode van 26 augustus tot 1 januari 1975 erbij trek, dan was het totaal aantal vertrokkenen 124 (4 overledenen niet meegeteld) en 29 van zijn in vijf jaar tijds (1 januari 1970 tot 1 januari 1975) om andere dan de twee genoemde redenen vertrokken (dat waren er dus gemiddeld 6 per jaar).” i 233 42 0 0.1 0 121 .0 13 0.2 politieke functie gekozen of benoemd (gedeputeerde, wethouder, commissaris der koningin, lid van de Raad van State, burgemeester, secretaris-generaal NAVO). In de helft van de gevallen lagen daar motieven van de noodzaak van een wat regelmatiger leven aan ten grondslag. Slechts in 4 van de 14 geval len ben ik van mening dat van een politieke promotie kan worden gespro ken.” „In geen van de laatste zeven gevallen was het Kamerlidmaatschap de spring plank tot de carrière. De Erasmianen sloegen gelukkig de plank lelijk mis”, aldus Kamervoorzitter Vondeling. UTRECHT (ANP) „Bij de gemeente Utrecht stonden per 1 januari van dit jaar 42.008 leerplichtigen en 7.800 parti eel leerplichtigen geregistreerd. In het schooljaar ’74-’75 zijn er 483 meldingen van schoolverzuim binnengekomen, waarvan, na bemiddeling door de amb tenaar en de maatschappelijk werker- leerplicht, 152 kinderen op korte termijn weer naar school zijn gegaan”. Dit schrijven van B. en W. van de Domstad is een reactie op een onlangs verschenen rapport „Schoolverzuim in Utrecht”, waarin werd gesteld, dat de gemeente in gebreke zou blijven, wat betreft haar verantwoordelijkheid ten aanzien van schoolverzuimers. „Kwantitatieve gegevens op basis van een goede registratie van het aantal lerelingen, die regelmatig verzuimen, ont breken in het geheel, laat staan een beleid dat gericht is op een structurele aanpak van. het probleem”, aldus het rapport. Opsteller ervan was een groep vertegenwoordigers van ondermeer club- en buurthuizen, het schooladviescen trum, de kinderpolitie, het vormingscen trum voor werkende jongeren en de raad voor jeugd en jongeren in Utrecht, alsmede enkele onderwijzers. B. en W. spreken ean van de conclu sies van het rapport, dat de afdeling onderwijs van de gemeente niet in orde zou zijn, tegen. De politie in Rotterdam heeft zich er ernstig over verbaasd waar de snoek vandaag is gekomen die gisteren in een boom aan de Statensingel werd gevon den. Het dier, dat 75 centimeter lang en zeven kilo zwaar was, was dood. Postende stakers van het taxi- en ambulancebedrijf Ratax in Weert heb; ben gisteren tevergeefs geprobeerd bij het station een busje van het bedrijf tegen te houden. De chauffeur van het busje trok zich van de stakers niets aan en reed op hen in. Niemand raakte gewond. Er is aangifte gedaan bij de politie. Vooruitzichten voor donderdag: Overwegend droog met zonnige perioden. Middagtempera- turen omstreeks 20 graden. Aantal uren zon: 3 tot 13; minimum tempe ratuur: omstreeks 12 graden; maximum tem peratuur: omstreeks 20 graden. Kans op een droge periode van minstens 12 uur: 95 percent. Kans op een geheel droog etmaal: 80 percent. WEERRAPPORTEN DEN HAAG (ANP) De Tweede Ka merleden Kruisinga, Van der Mei en Van Leijenhorst zijn niet gerust wat betreft de gasvoorziening in West-Ne- derland tijdens onverhoopt strenge kou in de komende winters. Dit blijkt uit gisteren aan de ministers Boersma van Sociale Zaken, Lubbers van Economi sche Zaken en mevrouw Vorrink van Volksgezondheid gestelde schriftelijke vragen. 26 27 27 27 25 21 26 27 128 22 *3 g. 62 18 17 128 18 17 16 17 17 15 16 onbew. l.bew. l.bew. l.bew. z.bew. onbew. geh.bew. onbew. h.bew. h.bew. onbew. geh.bew. l.bew. h.bew. onbew. WOENSDAG 25 JUNI IJMUIDEN 4.34 uur 0.22 uur

IJmuider Courant | 1975 | | pagina 2