Agenda Milieu van TVoordzeekanaalgebied niet verbeterd of verslechterd Haven De Mei sluit gedurende Statenvragen vakantie Provinciaal Ziekenhuis Dieven bestolen os» deRUIJTER -textiet en mode WEER GOED IDEE BIJ HOOGOVENS ATAVUS Dames- en heren rijwielen BATAVUS Bromfietsen 813.- CHAUFFEUR VERKOOPSTER ROB DE NIJS SHOW Ontwerp- bestemmingsplan Burgemeester Rijkenspark SERVIES Meetresultaten over periode april ’73-’74 o fiEMEENTE^^ VELSEN D 1 DINSDAG 2 4 19 7 5 JUNI 4 PLAATSELÏJK NIEUWS Velsen-IJmuiden Castricum In en om Haarlem Medezeggenschapscommissie 1 Fa. J. van Slooten Zonen b.v. de krant helpt u op weg z d r s n t t t met Gerard Paques o J Planetenweg 26-28 Telef.: 11888 IJmuiden. Beverwijk Heemskerk 5? (Van een onzer verslaggevers) (ADVERTENTIE) 1 1 (ADVERTENTIE) aras kaas (Van onze stadsrectie) (Van een onzer verslaggeefsters) Ham- Hermes, 1 diverse modellen en kleuren vanaf 9 vraagt I voor binnen- en buitenland. Q ■v ,4- ■l Aanmelden aan het bedrijfskantoor op het bo venstaand adres. Na 17.00 uur: Wijk aan Zeeër- weg 186, IJmuiden, Tel. 15868. e 1 1 KENNEMERLAAN 76 - 78 IJMUIDEN (hoek Moerbergplantsoen) Telefoon 1 57 26 dinsdags gesloten geringe mate) op het meetpunt Zaan- dam-Westzijde. Wat de stofneerslag betreft nam het gemiddelde niveau toe op de meetpunten dichtbij het Hoogoventerrein. Op deze plaatsen was de stofneerslag bijna drie keer zo hoog als op de overige punten. Het gemiddelde niveau van het ijzer in het stof nam op de meeste punten af, evenals het gemiddelde niveau van het mangaan in het stof. Dit laatste gold --- niet de meetpunten dicht bij het Hoog- ovens-terrein. Voor stofneerslag bestaat geen officieel vastgestelde grenswaarde. BIOSCOPEN Corso Theater, Dorpsstraat. Dinsdag 20 uur „Breakout”. k h v 1 l X e Wie helpt ons uit de nood? Wij zoeken een die als vakantiehuip wil invallen van 30 juni t.m. 12 juli. Leeftijd niet jonger dan 20 jaar. Enige ervaring in de modebranche is gewenst. Komt u eens langs, of bel voor een af spraak, u kunt vragen naar mevr. Tromp of de heer De Ruyter. z 1 t h r k o o o GS lichten toe, dat voor de medezeg genschapscommissie de taken zijn neer gelegd in het ambtenarenreglement. Wel is de verhouding tussen de nieuwe stuurgroepen en deze commissie nog on duidelijk, omdat de taken van de stuur groepen „nog in ontwikkeling” zijn, al dus GS. VELSEN-NOORD. De staf van de Mei stuit in verband met vakantie het buurthuis aan de Geelvinekstraat gedu rende de maand juli. In deze periode worden alle clubs en cursussen tijdelijk stopgezet en zullen alle ruimtes van het centrum worden aangepast aan de wen sen van het nieuwe seizoen. Er is ook gemeten naar de aanwezig heid en de hoeveelheid van zogenoemde zwevend stof. Het gemiddelde niveau van het stof is een weinig gedaald. Het gemiddelde niveau van het ijzer in dit stof steeg op alle punten, behalve in Amsterdam-Noord. Het mangaan in het stof bleef gelijk of liep wat terug. grasj Zondag vertrokken: Stoer, Bremen; Vitte Theresa, Aarhus; Helga-S, Kopen hagen, IJmuiden; Flevoland, Hamburg; Otaru, LONDEN: Fridel, Poole, IJmui- den; Arcadian Freedom, Cont. Plat; Ap- pelonia-4, Londen; Stirling Eagle, Cont. Plat, IJmuiden; Arona, Hamina. MUZIEK Concertgebouw (L Begijnestr.). Woensdag 20.15 u.Amsterdams Leerlingen Philharmo- nisch Orkest o.l.v. Joop van Zon. Grote of St. Bavokerk (ingang Oude Groen markt 23). 20 u. Orgelconcert door Albert de Klerk. Maandagmiddag mocht heer G. Visser uit Beverwijk, opzichter van de werktuigkundige dienst bij Hoogovens uit handen van jhr. ir. B. de Jonge, directeur produktie een bedrag van 1.750 in ontvangst nemen. Het was de beloning voor een zogenoemd „goed idee” dat in de praktijk de kans op produktiestoring aanzienlijk zal beper ken. „Het komt niet dikwijls voor date r door een opzichter een idee wordt inge diend”, merkte ir. De Jonge hierbij nog op, „meestal krijgen zij daar de kans niet voor, omdat het voorstel reeds door een ander kenbaar werd gemaakt”. Daarna overhandigde hij de heer Visser zijn enveloppe, die met deze beloning tevens hetgouden I.D.-insigne in zicht heeft gekregen. Op de foto hetu itreiken van de enveloppe. Ook Wibo’s Aktua liet dit onderwerp maandagavond liggen. Daar had men het druk met andere zaken, zoals het in bossen achterlaten van zielige huisdie ren. Want het is tenslotte weer vakan- tietijd. Ebn dierenvriend sprak: „Een dier is geen stoel of een mooie schemer lamp”. Wat zou ik daar nog aan moeten toevoegen? Noordzeekanaal” een rapport hierover heeft gepubliceerd. De resultaten zijn vergeleken met de periode april ’72 april ’73. Het gemiddelde niveau van zwaveldi- oxyde en standaardrook is vrijwel gelijk gebleven en de uitschieters waren op bijna alle punten belangrijk minder hoog. Alleen voor standaardrook werd de grenswaarde overschreden en wel (in VELSEN-NOORD. Twee jongens van 15 en 17 jaar, hebben zich bij de politie aangegeven. Zij vertelden onlangs een brommer te hebben gestolen om er een ritje mee te maken. - Na afloóp durfden zij de brommer echter niet meer terug te brengen naar de plaats van herkomst en lieten hem achter bij het Wijkeroogpark. Daar werd de brom mer opnieuw en definitief gesto len. IJMOND. Hit metingen naar zwa- veldioxyde. standaardrook en stof in de lucht is komen vast te staan dat het milieu in het Noordzeekanaalgebied ge durende de periode 1 april 1973 tot 1 april 1974 wat deze zaken betreft niet noemenswaard verslechterd ot verbeterd is. Dat is de conclusie die getrokken kan worden nu het „Interregionaal Meetnet inzake Luchtverontreiniging rond het Hij vroeg zich af, of de drie beleids vormende groepen binnen het zieken huis, te weten de stuurgroep organisatie, de stuurgroep doelstellingen en de stuurgroep planologie en huisvesting, de betekenis van de medezeggenschapscom missie niet ondergraven. Hij baseerde zich daarbij op het feit, dat deze laatste commissie was weggelaten in het jaar overzicht. In samenwerking met het Openluchttheater te Bloemendaal organiseren HAARLEMS DAGBLAD/IJMUIDER COURANT/BEVERWIJKSE COURANT een geweldige JEUGDVOORSTELLING op DINSDAG 1 JULI. Aanvang: 14.30 uur. Gepresenteerd wordt de daverende Korting voor abonnees!!! Op toegangskaarten, gekocht aan een der navolgende adressen, wordt een aan trekkelijke korting gegeven. HAARLEMS DAGBLAD: Ged. Oude Gracht 82 Soendaplein (Haarlem-Noord) Californiëplein 17 (Schalkwijk) V.V.V. Kantoor, Jhr. Mockkade. Lange Nieuwstraat 427 De TROS-omroeper maakte maandag avond opgetogen reclame voor de reis naar Japan, speciaal georganiseerd voor leden van deze omroepclub. „Prachtige tempels! Schitterende oude cultuur! Tien dagen in super de luxe hotels!” Precies toen hij was uitgesproken begon bij de KRO op het andere net deel twee van de Engelse documentaire „Het verschijn sel Japan”. Ik weet natuurlijk niet of er mensen zijn die zich na het bekijken van dit programma nog voor die reis willen aanmelden, maar veel kunnen het er nooit zijn. Japan als gruwelkamer anno 1975, zo valt die film wel samen te vatten. Zoals bekend heeft Japan, sinds de atoombom in 1945 naar beneden plofte, een giganti sche economische ontwikkeling doorge maakt. De aandacht ging in deze afleve ring vooral uit naar de nadelen die de grote sprong voorwaarts heeft meege bracht. Het land stikt van de elektroni sche en elektrische apparatuur, in een krot ergens in een achterbuurt regi streerde de camera een kleurentelevisie, vier elektrische klokken, een wasmachi ne, stereo-apparatuur en een ventilator. Maar de wasmachine loost op een open riool, en de ventilator dient om de stank van de naburige fabriek te verdrijven. En zo ging het nog even door. Mijn werkers blijken wegwerparbeiders, die dertig gulden per maand krijgen, nadat de mijnen gesloten zijn. Kinderspeel plaatsen zijn improduktief, dus die zijn or niet. Er sterven mensen van de hon- De staf werkt nu een programma uit dat vanaf half augustus weer van start zal gaan en dat ter zijner tijd huis aan huis wordt verspreid. Het is nog niet bekend of het kindervakantiefeest van de Speciiade (28 juli tot en met 8 augustus) dit jaar in het buurthuis of in een leeg schoollokaal gehouden gaat worden. Wel is zeke- dat in een gedeelte van dezelfde periode een vakantieprogramma op touw wordt gezet voor de jongeren tot twintig jaar. Zpferaag aanslaande treedt in. heit buurthuis vanaf half negen ’s avonds de Haagse zanger Roeland van der Meer dp. Hij zingt voornamelijk Engelse en Ne derlandse liedjes. Dit optreden dat in drie fases plaats zal hebben op de bovenver dieping van het buurtcentrum wordt ge lijk gehouden met afscheidsfeestje van tienerleider Hans Besamusca. Deze ver trekt naar de dienst onderwijs en jeugd zaken van de gemeente Alkmaar. Een ieder die Hans Besamusca de hand wil komen drukken, kan al vanaf acht uur ’s avonds in de Mei terecht. HILLEGOM: IJMUIDER COURANT: BEVERWIJKSE COURANT: Zeestraat 18. Op de dag der voorstellingen aan de loketten van het Openluchttheater tegen de vastgestelde prijzen. TOEGANGSPRIJS: Voor abonnees: f2,50 Niet-abonnees: f4,00 SANTPOORT. De medezeggen schapscommissie van het Provinciaal Ziekenhuis Santpoort zal ten volle haar karakter als adviesorgaan behouden. Dit antwoorden Gedeputeerde Staten van Noord-Holland op desbetreffende vragen van het statenlid A. Regeer (PvdA). bioscopen Cinema Palace (Gr. Houtstr.). 15.30^ 19 en 21.30 u.„Een vuistvol karate”, 18 j. Woensdag 13.30 u.: ..Zorro en de 3 musketiers’’, a.l. Frans Hals (Frans Halsplein). 19 en 21.15 u.: „Frankenstein”, 18 j. Lido (Houtplein). 14 en 20 u.: „The towering inferno”, 14 j. Luxor (Gr. Houtstr.). 14 en 20 u.: „Moord in de Oriëntexpres”, 14 j. Rembrandt (Gr. Markt). 14, 19 en 21.15 u.: „Three the hard way”, 18 j. Roxy (KI. Houtstr.). l>.30, 19 e|i 21.30 u.: „Rosebud”, 18 j. Studio (Gr. Markt). 19 en 21.15 u.: „Kind van de zon” 18 j. Woensdag 14.15 u.„Sjors, Sjimmie en de rebellen’’, a.l. De burgemeester van Velsen brengt in gevolge het bepaalde in artikel 23, lid 2 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening ter openbare kennis, dat vanaf 27 juni 1975 gedurende één maand ter gemeen tesecretarie (4e afdeling) voor een ieder ter inzage ligt het ontwerp-bestemmings- plan Burgemeester Rijkenspark. Het plan heeft betrekking op het gebied ten noorden en zuiden van het gedeelte van de Middenduinerweg tussen de spoorweg en de Velserhooftlaan, Bos beek, het Burg. Rijkenspark, Spaarnberg en het ten noordoosten daarvan gelegen gebied tot de Johan van Beemlaan en de Hoofdstraat. Gedurende de genoemde termijn van een maand kan een ieder bij de gemeente raad schriftelijk bezwaren tegen het ontwerp-plan indienen. IJmuiden, 24 juni 1975. De burgemeester voornoemd J. REEHORST Donkey Shot, A. Verherentstraat. Geopend vanaf 20 uur. Zaal Dam, Ruysdaelstraat. 20 uur ledenver gadering harddraverijvereniglng. WOENSDAG 25 JUNI Zwembad Waterakkers Kerkweg. Geop. van 7-8 12-13, 16-17.30 en 20-21.30 uur Buitenbad geopend van 7-20 uur. Kinderboerderij, Vrijburglaan. Geopend van 9.30-12 en van 13-16.45 uur. Bowlingcentrum, Vrijburglaan. Geopend van 12-01 uur. Progress Soclëtent, Const. Huygensstraat. Geopend vanaf 20 uur. Openbare bilbiotheek, Kerkweg 45: volwas- senen!4-17.30 en 19-21 uur jeugd 14.30-17 uur. Alarmnummers, politie 39111, brandweer 32121, milieuklachten 96000. De TROS had weer een nieuwe serie, dit keer over twee vrachtwagenchauf feurs, de cowboys van onze dagen. Die gaan nog een hoop avonturen beleven langs de weg, is ons verzekerd. Van deze eerste aflevering was ik allesbehalve kapot. Een zwak verhaaltje met een bijna stuitende afloop; de verloofde van een chauffeur die niet meer is opgewas sen tegen het alleen-zijn en de verloving wil verbreken, krijgt aan het slot als huwelijkscadeau-een cursus vrachtauto- rijden aangeboden en volgt haar verse echtgenoot in de wagen. „Movin’ on” heet het geval, binnenkort hoop ik er nog op terug te komen. Het is goed dat VARA s FC Avond rood weer terugkeert in het nieuwe seizoen. Op een maandag als gisteren mis ik een sportprogramma waarin nog wat wordt nagepraat over weekendge- beurtenissen. Om het tot één voorbeeld te beperken: de 24-uursrace van Oss. Een goed voorbeeld, al zeg ik het zelf, omdat het ook aantoont hoe de sport journalisten van de NOS te kort schie ten als er iets gebeurt buiten het pro grammaboekje om. Zaterdagnacht om half drie verongelukte een motorrijder. Zondagmiddag om half vijf zien we daar beelden van, ingeleid door een reeds op donderdag gefilmde „documentaire” met veel strobalen, de medische keuring van de renners en een technische van de motoren. De tweede etappe. Drie uur later wordt in Studio Sport exact hetzelfde filmpje nog een keer afgedraaid, inclu sief de opmerking van Hans Brian, dat „de ethische vraag” of de race na het ongeluk gestopt had moeten worden „niet zomaar een, twee drie kan worden beantwoord”. En daar laat hij het dan bij. Sinds het ongeluk zijn dan al zo’n achttien uren verstreken en nog altijd blijkt er geen andere bron van informa tie te zijn dan dezelfde officiële meneer van drie uur eerder, die zegt dat de organisatoren geen* blaam treft. In de krant lees je dan de volgende dag dat de verongelukte renner aan één oog blind was en een slechts voor 30 percent valide voet had. ger. Plastisch-chirurgen brengen aan de lopende band maagdevliezen aan, en hollen wangen uit om de dames een westers uiterdijk te geven. Er zijn nog steeds mensen die sterven als gevolg van de bom op Hirosjima, en in Minamata zijn Japanners overleden en werden achterlijke kinderen geboren omdat de fabriek kwikafval in een meer dumpte. Bij deze overtuigende beelden stak het commentaar hier en daar ongunstig af. Ik weet niet of de KRO of de Engelse makers van de film verantwoordelijk zijn voor schoolmeesterachtig gekeuvel in de trant van „Dat werken menswaar dig moet zijn, schijnen ze hier niet te weten”, en Zangeres zonder naam-achti- ge teksten als „Wordt hier nog waarde gehecht aan een traan, een lach of de aanraking van een mensenhand?” Bij beelden van meisjes die zich bij een plastisch-chirurg lieten behandelen was het van „niemand vraagt of zij gelukkig of ongelukkig zijn”. Dat is mij ook al in geen tijden gevraagd, terwijl mijn neus toch ook heel goed een kleine opknap beurt zou verdragen. IJMUIDEN. Maandag gearriveerd: Haasborg, Falkon; Photinis, Manchester; Sophia C, Gent; Brinda, Peragrua, IJ muiden; Blenheim, Bristansand; Thun- tank 2, Oslofjord; Thebis, Monrovia, IJ muiden; Oliver, Rotterdam; Joseph P Grage, Middellandse Zee, IJmuiden; Tou- tania, Rotterdam; Norfors, Rotterdam; Accadiz Freedom, Cont Plat; Otto, Gent; Impala, Ipswich; Giuseppe Panfiddo, Vlissingen, IJmuiden. Maandag aangekomen: Gulf Fleet-7, Cont. Plat; Vancouver Trader, Port Kembla; Ostentorn, Noordzee, IJmuiden; Rijnborg, Hamina. Maandag vertrokken: Siboen. IJmui den, U.S. Golf; Team Gerui, Gibraltar; Aaco Daches, New Orleans; Smit Lloyd 11, IJmuiden, Cont. Plat; Aardenburgh, Rotterdam; Ostetorn, IJmuiden, Boston; Blenheim, Oslo; Haydyonka, Stettin; Lu- he, Delfzijl; Prinsenborg, Delfzijl; Lire- ay, Antwerpen; Scoll Progres, Zaandam, Passages; Baldur, IJmuiden, Lulea; Sen- sen, Boston; Alfred Rehder, Bremen; Refzes, Simonsvik; Titan Service, IJmui den, Cont Plat. Maandag vertrokken: Jupiter, Bergen; Jan, Vyle; Linda, Noordzee. Dinsdag gearriveerd: Bursa, Antwer pen; Zeeburgh, Antwerpen; Ighorales, Leningrad, Zaandam. Dinsdag vertrokken: burg. BIOSCOPEN City, dinsdag en woensdag 20 Towering inferno” (geprolongeerd). TENTOONSTELLINGEN Museum Beeckestyn, Rijksweg Velsen- Zuid, Stijlkamer en oude gebruiksvoorwerpen dagelijks geopend vanaf 14 tot 17 uur. Noordelijk Koetshuis, dagelijks van 14 tot 17 uur: expositie schilderijen en zeefdrukken van Fred van der Wal. Pieter Vermeulenmuseum. Cultureel Cen trum, Moerbergplantsoen. Geopend van maan dag tot en met vrijdag van 9.30 tot 12 en van 14 tot 16.30 uur. Stadhuis, van maandag t.m. vrijdag te be zichtigen van 10 tot 12 uur. DIVERSEN Alarmnummers Politie 19033, brandweer 16400, ongevallendienst 15400, Hoogovens 02510- 96000. Velserbad, Briniostraat, gemengd zwemmen dinsdag van 16.40 tot 18 en van 20 tot 21.30 uur: woensdag van 14 tot !5.15 en van 21.30 tot 22.30 uur. v.a. 20 BIOSCOPEN Kennemer Theater, Zeestraat. Dinsdag 19 en 21.15 uur „Op herhaling in het meisjesinter- naa(k)t”, 19.30 uur „De Bijbel”. Luxor Theater Breestraat. Dinsdag 20 uur „The towering inferno”. TENTOONSTELLINGEN Kennemer Oudheidkamer, Huize Scheij- beeck, Velserweg 2. Geopend op woensdag van 14 tot 17.30 uur en op donderdag van 19.30 tot 21.30 uur. Voor groepen op aanvraag bij P. Prins Lijsterbeslaan 23, Beverijk, tel. 25120. DIVERSEN DINSDAG 24 JUNI Stadskantoor, Pres. Kennedyplein. 19.30 uur openbare vergadering raadscommissie onder wijs en culturele zaken. De Schans, Schans. 20 uur jaarvergadering Beverwijkse Dam Club. Sociëteit Alpha, MOENSPLEIN. Geopend vanaf 20 uur. WOENSDAG 25 JUNI Sportfondsenbad, Kuikensweg. Geopend van 7-10, 12.30-13.15 en 14.14-15.15 uur. Buitenbad geopend van 9-18 uur. Hulpdienst Help een Handje. Van maandag tot en met zaterdag van 8-10 uur: Zeestraat 81, tel. 24617 of bij de bekende wijkhoofden en medewerkers. Sociëteit Alpha, Moensplein, Geopend uur. Openbare bibliotheek, Kerkstraat 44- vol wassen 10-12.30 14-17.30 en 19-21 uur, jeugd 14- 17.30 uur- Amstelstraat 44: volwassenen en jeugd 14.30_17.30 en 19-21 uur; Kingsford Smithstraat 110a: jeugd 14.30-17.30 uur. Stadskantoor, Pres. Kennedyplein. Openbare vergadering commissie voorlichting over het functioneren van het bureau voorlichting en het rapport „open beleid”, aanvang 20 uur. Alarmnnummers: politie en brandweer 25555, milieuklachten 96000. uur: „The Daarop besloten de jongens zich bij de politie femelden. Zij hebben aangeboden voor een nieu we brommer voor de oorspronkelijke eigenaar te zorgen. Overstroming. Door een defect in de watertoevoer van een automatische wasmachine is zondag een complete overstroming ontstaan in een woning aan de Beverwijkse Westerlaan. De slaap- en woonkamer stonden blank, terwijl ook de onderliggende flatwonin gen fikse waterschade opliepen. Zondag aangekomen: Blitar, Antwer pen; Rewi, Fur, IJmuiden; Luhe, Nors- bron, Beverwijk; Sommen, Karlstad, Be verwijk; Arona, Hamina; Alfred Rëhder, Takoradi; Tarpon River, Norrköping; Lircay, Bremen; Oihonna,'Helsinki; Ger da, Klaipeda; Prinsenborg, Vestervik; Franciaplein, Hamburg; Haynowka, Stettin; Jan, Antwerpen; Tsesis, Vent spils; Roerborg, Klaipeda; Refenes, Mo- I-Rana, IJmuiden; Linda, Port Jerome; Scol Progress, Stocka, Zaandam; Jupiter, Bergen. Rijksvishal B 10 IJmuiden, Tel. 14320 BIOSCOPEN Cinema Marquette, Ruysdaelstraat. Dinsdag 20 uur „In Tirol gaat de ontucht vrolijk verder”. TENTOONSTELLINGEN Expositieruimte, Const. Huygensstraat. Ten toonstelling „Toonbeeld’’ over muzikale vor ming in Heemskerk. Geopend tot en met 27 juni op zaterdag, zondag en woensdag 14-17 uur en van maandag tot en met vrijdag van 19-21 uur. DIVERSEN DINSDAG 24JUNI Progress Sociëteit, Const. Huygensstraat. Ge opend vanaf 20 uur. u

IJmuider Courant | 1975 | | pagina 4