Pleidooi voor Haven onderzoek naar Noordzee-eiland ai Vrachtauto tegen boom Stichting „Onderdak” protesteert tegen huuropzegging Tafeltje te zwak DEZE WEEK IN lit©!!© V stand „TERSCHELLINGERBANK" KAN ER WEER TEGEN Aktie Bakfiets in IJmuiden 9 Jean Pieröt Dameskapsalon Jean Pieröt WFftiRM 1 5 4 BOUWPLANNEN VOOR PASTORIETUIN IN DRIEHUIS F» VELSEN ISèfe 1^* f iiW NIEUWS PLAATSELIJK 25 WOENSDAG 1975 JUNI Behoefte els eid 7 I. - Ji - Teleurstelling Verkoop Instemming r - - - Th ito pf (Van een onzer verslaggevers) (ADVERTENTIE) I Salon de Coiffures pour dames (Van een onzer verslaggevers) to (ADVERTENTIE) r DE NHAAG (ANP). De landelijke vereniging tot behoud van de Waddenzee heeft er bij de ministerraad op aange drongen om in verband met de plannen voor het ontwikkelen van een industrie- eiland in de Noordzee een onafhankelijk onderzoek te laten uitvoeren. Voor de pastorietuin zijn plannen ont worpen voor de bouw van ongeveer twee ëntwintig kleine woningen. deel van de gemeente Velsen en men vreest nu dat dergelijke activi teiten op deze wijze verder onmoge lijk zullen worden gemaakt. Bij de Noordzee Eiland Groep en de overheid lijkt het accent eenzijdig te liggen op de belangen van het bedrijfs leven, aldus de vereniging. Aspecten als welzijnsbeleid, het ver wachte aantal arbeidsplaatsen, milieuhy giëne en 'ruimtelijke ordening moeten hierin afzonderlijke aandacht krijgen, aldus de vereniging. jfel aar lèta het die oof last idel elf: Dinsdag vertrokken: Bandick, Antwer pen; Oliver, Bremen; Libation, Gr. Yar mouth; Roerborg, IJmuiden, Gotenburg; Tsesno, Venspils; Teutonia, Kopenhagen; Scheldeborg, Delfzijl; M Rosaria D, Rot terdam; Zeeburgh, Rotterdam; Vedette, Londen; Oibomma, Rotterdam; Rijnborg, Delfzijl; Altair, Rotterdam; Tarpon Ri ver, Rouan; Ignation, Zaandam, Boston; Otto, Bremen; Arcadian Freedom, Cont Plat; Norfos, Le Havre; Brinda, IJmui den, Poole; Josef P. Grage, IJmuiden, Stanlow; Marconi, IJmuiden, Kinslynn. de een een IJMUIDEN. Gesleept door de mari nesleepboot „Wielingen” heeft het licht schip „Terschellingerbank’’ dinsdag weer het dok verlaten. Het lichtschip was 20 mei naar de Amsterdamse Droogdok- maatschappij gesleept voor de tweejaar- De pastorie van de St. Engelmunduskerk in Driehuis, welke volgens het kerkbe stuur weer aan de oorspronkelijke be stemming moet worden teruggegeven. Kennemerlaan 184 IJmuiden-Tel. 14825 en ,ze ver cht :hil en er- oor :ul- in ior- :ra- en; ko gen Ik als IJMUI- Maarten Eén al eid. het un- fase aar llen. Ifde Een Of het de „Je rist Ik de >eit pe- :jes ren er- je ent ers tis- ien vél ui- an- BEVALLEN: M. M. GrimmBreed, z., IJmuiden, T. J. ReeJansen, d., IJmuiden, C. Shaw Wielinga, z., IJmuiden, H. Karateke Erdik, z., IJmuiden, D. Kinik-Ozcan, z„ IJmuiden. OVERLEDEN: Johann P. Landwehr, 56 jr., echtge noot van: C. W. P. Kamer, Santpoort. J. Zwart, 60 jr., echtegenoot van: A. M. Baxter, IJmuiden. J. J. Rosier, 76 jr., echtgenoot van: T. Zwart, IJmuiden. G. Baljet, 85 jr., echtgenoot van: G. M. Punt, Santpoort. N. J. A. Booij, 86 jr., weduwe van: B. A. Buschman, Driehuis. H. Brinkert, 67 jr., echtgenote van: C. G. Renes, Santpoort. E. Zwart, 42 jr., echt genoot van: A. Smaling, IJmuiden. :u~ en re in, •a- iU- en an st- de Wilt u abonnee worden? Bel dan overdag 020 - 5411345. IJMUIDEN. Aan de dinsdagmarkt werden aangevoerd: 350 kg tong, 32 kisten tarbot en griet, 65 kisten kabel jauw, 16 kisten koolvis, 68 kisten schel vis, 78 kisten wijting, 187 kisten schol, 20 kisten schar, 58 kisten makreel, 67 kisten varia. Prijzen in guldens: per één kg: grote tong 10.79-10.54, grootmiddel tong 10.70- 10.58, kleinmiddel tong 11.27-10.74, tong één 11.75-10.69, tong twee 9.68-9.49, tar bot 9.35-9.20. VELSEN. De Velsense politie heeft in de nacht van maandag op dinsdag omstreeks half één op de Oostelijke parallelweg van rijksweg 9 een vrachtau to aangetroffen. De wagen was vanaf de rijksweg door de struiken heen op de parallelweg gekomen en daar tegen een boom aangereden. Naar de chauffeur van de vrachtwagen vordt nog gezocht. 15-1380; VD 20-1210; 25-1150; ZL 6-1320. De vereniging is zeer ongerust over de berichtgeving over dit industrie-eiland. Er is sprake van vestigingsmogelijkhe- den van bedrijven, waarvoor op het land kennelijk weinig plaats meer is in ver band met milieu-overlast. Tevens wijst niets op een evenwichtige poging tot ruimtelijke ordening van de al intensief gebruikte Noordzee. SophiaLorcnvertelt openhartig over haar huwelijken showt voor u kostbare kleding van beroemde couturiers. DRIEHUIS De stichting „On derdak” in Driehuis, sedert 1969 huurster van de pastorie van de St. Engelmunduskerk aan de Driehui- zerkerkweg, voelt zich bijzonder in het nauw gedreven omdat het kerk bestuur haar de huur van dit pand per 31 december van dit jaar heeft opgezegd. De stichting bestemde het gebouw namelijk voor allerlei vor men van verenigingsleven in dit Per 40 kg: tarbot 316-182, griet 221- 120, kabeljauw één 48, kabeljauw twee 102-49, kabeljauw drie 114-61, kabeljauw vier 63-59, kabeljauw vijf 67-42, schelvis twee 52, schelvis drie 49-35, koolvis één 33, koolvis twee 37, koolvis drie 37, koolvis vier 34, schol één 72-57, schol twee 64-46, schol drie 64-41, schol vier 70-28.80, King atie 59-41, viering vier 59- 56, sebat 48-16, makreel één 60, makreel twee 46-44, makreel drie 28-20.60. De besommingen waren: VD 6-16400; VL 73-950; VL 105-590;VL 110-730; VL 121-1700; VL 131-560; VL 153-850; VD - VD 25-1040; YE groep, 27 deelnemers; aquariumclub. 27 leden; vogelvriendenclub, 41 leden; schaakclub, 71 leden; bridgeclub, 104 leden en handvaardigheidsgroepen, 27 le den. Voorts bleek uit deze enquête dat er ook een grote behoefte bestaat aan acti viteiten voor volwassenen. Zo toonde 39,1 percent belangstelling voor culturele programma’s, 18,7 percent voor aanpak en bespreking van buurt- of maatschap- pijproblemen en 42,2 percent voor gezel ligheid en sociaal verkeer. Aldus mag worden aangenomen dat een vereniging, welke deze verlangens wenst te realise ren, zal kunnen rekenen op ongeveer 680 leden. Op grond van deze, ook voor de stich ting „Onderdak” verrassende uitslag, heeft het bestuur inmiddels plannen ge maakt om in deze behoeften te kunnen voorzien. Een en ander zou met instem ming van het kerkbestuur zijn bespro ken en vervolgens 16 mei van dit jaar bij het gemeentebestuur van Velsen en het ministerie van CRM. Door dit alles is het stichtingsbestuur bijzonder teleurgesteld over het op zulk een korte termijn opzeggen van de huur, juist nu het erop leek dat ook in Drie huis verschillende verenigingsactiviteiten konden worden gerealiseerd. Deze uit wijzing betekent immers het einde van alles, waar reeds met zoveel inzet en idealisme aan is gewerkt. Het bestuur van „Onderdak” heeft dan ook besloten met deze gang van zaken geen genoegen te nemen, waarbij alles in het werk zal worden gesteld voor het verkrijgen van voldoende tijd om naar een passende behuizing om te zien, waarmee de ruimte in de pastorie kan worden vervangen. In dit verband heeft men zich reeds voorgenomen in ieder geval een beroep te doen op de huurad viescommissie. Tenslotte zou het bestuur van „Onderdak” zich gaarne zien ge steund door zoveel mogelijk inwoners van Driehuis, die zich hiervoor in ver binding kunnen stellen met de voorzit ter, de heer P. C. Zuurbier, Van Lennep- laan 10, telefoon 12318. worden hier telkens vergaderingen en andere bijeenkomsten gehouden door scholen en verenigingen. lijkse onderhoudsbeurt, terwijl de be manning tegelijkertijd op verlof kon. Met een sleper van de marine is de Terschellingerbank van de sluizen naar Den Helder gesleept voor de laatste reparaties. Daarna zal het schip weer Namens het kerkbestuur werd ons door de heer J. J. Alles uit Driehuis het opzeggen van de huur bevestigd. Hij wilde er hierbij even de aandacht op vestigen dat de stichting het gebruik van de pastorie tenslotte slechts tijdelijk werd verleend, waarbij het kerkbestuur zich het recht heeft voorbehouden te allen tijde de bestemming van het ge bouw te wijzigen. Volgens de heer Alles heeft men tot deze maatregel moeten besluiten, omdat het kerkbestuur de pastorie voor een deel weer aan haar oorspronkelijke op zet wil laten beantwoorden. Men over- Volgens het bestuur vonden in voormalige pastorie een teken- en schilderclub „onderdak”, evenals vereniging voor dames en enkele jeugd groepen van de VCJC. Ook bestaat er in deze omgeving grote belangstelling voor de peutergroepen, zodat hiervoor zelfs een wachtlijst moest worden aangelegd. Voorts is het gebouw geregeld in ge bruik door drie jongerensociëteiten, vin den enkele muziekgroepen hier een ge schikte ruimte voor de repetities en heeft de „Algemene Hulpdienst” er een eigen kamer in gebruik. En tenslotte „Een uitvoerig en kostbaar onderzoek van het bedrijfsleven, waarvan de resultaten niet openbaar zijn heeft de overheid niet vergezeld doen gaan van een gelijktijdig onafhankelijk onder zoek”. (Van een onzer verslaggevers) VELSEN. Vol goede moed stond maandagochtend een 56-jarige man in de Min. Lelylaan op een tafeltje zijn garage te schilderen. Plotsélihg zakte het tafeltje ineen, de man viel en brak zijn linker enkel. De Ongevallendienst bracht hem naar het Zeeweg Ziekenhuis. haarmodelijnen, waarbij het coupeknippen de grondslag is voor het welslagen van uw coiffure. zijn vaste ligplaats voor de kust inne men. De onderhoudsbeurt is opzettelijk gehouden tijdens de „lange dag”-periode, zodat de „Terschellingerbank” niet ver vangen hoefde te worden door een ander lichtschip. weegt namelijk de bovenverdieping ge heel t? iaten restaureren en deze op nieuw als woning voor de pastoor ge schikt te maken, zodat deze evenals vroeger weer in de onmiddellijke omge ving van zijn kerk kan worden gehuis vest. Daarbij wenst men de benedenver dieping in te richten als dagkapel, maar dan wel zo dat deze ruimte ook als ontmoetingscentrum voor andere vereni gingen en organisaties kan worden ge bruikt. IJMUIDEN. Dinsdag gearriveerd: Texaco Arkansas, Kenvy; Frivolity, Lon den; Ilias, Cadiz; Mobil Navigator, Zeeb- rugge; Maerefighter, Cont Plat, IJmui den; Nereusl Las Palmas; Marconi, Kingslynn, IJmuiden; Yemrix, Whitby, IJmuiden; Jean E, Londen; Gyrinus, Wells at Sea, IJmuiden; Jalvallabh, Ro chester, IJmuiden; Stoer, Bremen; Fadu- cia 2, Dover, IJmuiden; Stirlingbrigg, Cont Plat, IJmuiden. Onlangs heeft het stichtingsbestuur nog een onderzoek ingesteld naar de eventuele behoefte aan meerdere vor men van sociaal en cultureel leven in Driehuis, waarvoor alle bewoners wer den benaderd van percelen, waarvan de huisnummers eindigden op 0 of op 5. Uit hun reacties kon worden geconcludeerd dat men in deze omgeving voor vereni gingen en clubs op de volgende aantal len leden zou kunnen rekenen: Foto- en filmclub, 154 leden; volks- dansclub 27 leden; naaicursus 41 deel neemsters; tekenclub, 120 leden; ballet- - T ia r uHiiimiiuiiuiiuiuii ju -'r J- - -r rthuJiH I Ui.’ -’«f- -•«••• J“ "u tunuuL -T- - ft -jï ï- r-'.L - - j ran 4 - - - - i::" - ‘4. - ""Vn i - WE*- 7» P' - x >r-a iisü „r““_ - au - - s^s De kosten daarvan hoopt het bestuur te kunnen bestrijden door verkoop van een deel van de pastorietuin, terwijl hiermee dan tevens de schuld kan wor den afbetaald welke is ontstaan door de zojuist voltooide gn kostbare restauratie van de St. Engelmunduskerk. Het kerk bestuur vindt het namelijk minder ele gant hier straks het nageslacht mee „op te zadelen”. In dit verband werd ons nog door de heer Alles meegedeeld dat het kerkbe stuur enige tijd geleden contact heeft Opgenomen met makelaar J. J. Stille- broer uit Santpoort, met het verzoek door een architect plannen te laten ont werpen voor de bouw van een aantal eengezinshuizen en kleine woningen voor bejaarden en alleenstaanden. De bomen zullen hierbij zoveel mogelijk worden gespaard. Makelaar Stilleboer blijkt de opdracht van het kerkbestuur inmiddels te hebben citgevoerd, zodat door een architect plannen zijn ontworpen voor de bebou wing van een deel van de pastorietuin. Deze tekeningen hebben betrekking op de bouw van ongeveer tweeëntwintig woningen, bestemd voor de reeds ge noemde categorie. „Maar”, besloot de heer Stillebroer ons korte telefoonge sprek, „plannen maken betekent nog lang geen bouwen. Hét wachten is im- meers op de vereiste vergunningen en het lijkt me ook niet onmogelijk dat er voor de inwoners van Driehuis eerst nog een hearing zal worden gehouden”. Tenslotte vrougen wij de pastoor van de St. Engelmundusparochie, pater A. Freriks m.s.c. naar zijn mening over de plannen van het kerkbestuur, waarbij deze zich direct als voorstander meldde. Het lijkt hem namelijk bijzonder aan trekkelijk weer naast zijn kerk te kun nen wonen, vooral omdat de parochie tevens als ontmoetingscentrum zal gaan dienen en aldus voor het buurt- en verenigingsleven in deze omgeving niet als geheel verloren kan worden be schouwd. Ook geeft het hem d'e nodige voldoening dat de in de tuin geplande woningen volledig een sociale bestem ming zullen krijgen. „Dit alles belooft voor Driehuis een leuke gemeenschap te worden en ik heb dus veel zin er iets van te maken”, aldus pastoor Freriks. Wel meende hij te mogen twijfelen aan de uitslag van de enquête, zoals deze door de stichting „Onderdak” is gepubliceerd. Zo leek hem het genoemde aantal van 680 gegadigden voor een vereniging „fantastisch”, vooral omdat de pastoor zelf een kleine steekproef onder de bewoners van huisnummers met 0 of 5 had genomen. Daarvan ver klaarden enkele nimmer door de stich ting voor een enquête te zijn benaderd. JAN VAN DAM. (Van een onzer verslaggevers) DEN. Gistermorgen waren Bezemer en Maarten Pronk eventjes in IJmuiden voor hun Aktie Bakfiets. Met hun driewielig voertuig rijden ze deze maand door Nederland om wat meer bekendheid te geven aan bet Wereld Natuur Fonds. Dat doen ze door in talloze plaatsen, die ze op hun route bezoeken, met de mensen over de doelstellingen van het fonds te praten en informatiemateriaal uit te delen. De bakfiets, die ze speciaal voor dit doel hebben gekocht, is daarbij hun informatiestand. Op de campings waar ze ’s nachts de tent opzetten wor den kien- en bingofeesten georganiseerd om gelden voor het fonds in te zamelen. De negentienjarige jongens, beiden af komstig uit Scheveningen, zijn na hun oponthoud in IJmuiden doorgereden naar Graft. Ze zullen deze maand met hun bakfiets zo’n tweeduizend kilometer ver rijden. .X. -- j i. -s—- jrilenuu— - 1 ""he i i MOk..

IJmuider Courant | 1975 | | pagina 5