MAAIMACHINES LOPEN STUK OP ACHTERGELATEN COLABLIKJES Agenda Herstel huizen aan J Kerklaan kost ruim ton per woning Parkeerplaats aan De Schans Lichtmasten rLUf^_ langs Vonderweg U Oi IJ. VERLICHTING IN NIEUW PLAN VOOR VISSERSEINDE WESTERHOUT WORDT VERNIEUWD Kort IJmondnieuws ■9 9 WOENSDAG 25 JUNI 1975 PLAATSELIJK NIEUWS 8 'ML Heemskerk Castricum In en om Haarlem )XOG RESTAURANT Velsen-I Jmuiden Aantrekkelijk plan (Van een onzer verslaggeefsters) HAARLEM De waterrecreatie wint aan populariteit. Steeds meer mensen trekken er het weekeinde met een bootje op uit, de meren op en de polders in. Stoer zeilend, bru taal racend of gewoon zachtjes tuf fend met het motorjacht. En ’s avonds meren we aan een weiland of langs een berm, duwen het riet een beetje opzij, bouwen soms eigenhandig een aanlegsteigertje, zetten windschermen op of een tent waarin we overnachten. Er wordt een hengel uitgelegd, een partijtje gevoetbald waarvoor doelpalen in het weiland worden gezet, of we gaan lekker in het gras liggen zon nen of door het hooi rollen en ren nen. Koken doen we op kampvuren, heel romantisch, terug naar de na tuur. Een beeld dat we overal aan treffen. Wijk aan Zee —SO 1.65 2.50 Beverwijk Spelevaarders zonnen en vissen langs de kant de boer betaalt de rekening (ADVERTENTIE) (Van een onzer verslaggeefsters) (Van een onzer verslaggevers) (Van een onzer verslaggeefsters) 39111, van In Spaarndam leidde het dit weekein de zelfs al tot vechtpartijen tussen een Spaarndamse boer en enkele recreanten die bezig waren hun tent op te zetten op het land dat hij gepacht heeft en waar hij juist de koeien aan het melken was. De heer Thuis liet weten dat ernaar gestreefd wordt de woningen te realise ren in de woningwetsector, of anders in de premiehuursector. Aan premiekoop wordt pas in de laatste plaats gedacht. Ichthus College: P. Abercom, C. v.d. Berg, Th. Bootsman, R. de Bruine, F. Buwalda, E. van Eijk, G. Fidder, H. Freeze, H. de Graaf, P. Hekker, Th. Hollander, A. de Hond, J. Huybers, G. de Jong, R. de Jong, A. van Kan, A. Kramer, J. Krijgs man, W. Larners, J. Lampe, R. Noord- veld, C. Nooy, G. de Peuten, J. Roosen- stein, M. de Ruyter, R. de Rijk, B. Rijke, R. Schipper, F. Smits, J. in ’t Veld, D. Vendrig, R. te Welscher, I. v.d. Werff, Th. Wijker, S. van Zandvoort en W. van Zanten. Langs het Zij kanaal B in Spaarndam meren ieder weekeinde mensen met hun bootjes aan om zich op het boerenland te gaan vermaken. De pachter van dit land laat het er niet bij zitten. Hij vindt dat hij nu vaak genoeg heeft gevraagd of de mensen weg willen gaan. Het volgende weekeinde gaat hy koeienmest strooien langs de waterkant om de recreanten te verjagen. COUPE IJS met ananas en slagroom Pêche Melba Orkest u.: m- üe ad m- lat er- dé of ge- de m- en- ief ,iw QDOfl**1 Het plan komt in augustus-september in de commissies planologie en volkshuis vesting. Vermoedelijk zal er dan meer bekend zijn over de te verwachten huurprijzen, die mede afhankelijk zijn van de grondprijs. reef, Haarlem; H. Horsman, Velsen; J. A. J. Keesom, H. L. Kiewiet, W. Klaren beek, A. W. Klingers en P. P. Kok, allen Haarlem; J. C. C. Koning, Hillegom; E. Konings en F. L. Kramer, Velsen; G. F. A. Kraus en R. M. J. Kuipers, Haarlem; C. J. v.d. Lans, Hillegom; P. van Lith en O. L. Peper, Haarlem; S. Purkins, Vel sen; B. Rip, Heemstede; G. T. M. Schut te, Haarlem; G. M. Sessink, Nieuw Ven nep; B. Slagter, Velsen; E. J. Smit, Haarlem; J. P. Verhagen, Vijfhuizen; B. Vork, Velsen; S. H. Warmer, Haarlem; J. Workum, Velsen; D. Zaagman, Hillegom; M. M. Zuidema, Heemskerk. BIOSCOPEN Corso Theater, Dorpsstraat. Woensdag 20 uur „Breakout’’. En niemand die er aan denkt dat het voor andere mensen wei eens minder leuk zou kunnen zijn; dat er mensen zijn die dit zelfs direct in hun porte- monnaie moeten voelen. Zoals de boeren die van het grasland leven. BEVERWIJK. De inspectie der do meinen is accoord gegaan met de plaat sing van enkele speelwerktuigen e nzit- banken op het „belastingkantoor” terrein aan de Beverwijkse Büllerlaan. Door buurtbewoners is lang op de aanleg van dergelijke voorzieningen aangedrongen. Grote Houtstraat 21 BIOSCOPEN City, woensdag en donderdag 20 uur: „The Towering Inferno” (derde week). TENTOONSTELLINGEN Museum Beeckestijn, Rijksweg Velsen-Zuid. Stijlkamers en oude gebruiksvoorwerpen, da gelijks geopend van 14 tot 17 uur. Noordelijk Koetshuis, dagelijks geopend (behalve maandag) van 14 tot 17 uur. Exposi tie schilderijen en zeefdrukken van Fred van der Wal. BEVERWIJK. B. en W. van Bever- wijk willen elfeneenhalf duizend gulden uittrekken om het totale electriciteits- systeem van Huize Westerhout te ver nieuwen. Evenals de leden van diverse raadscommissies heeft ook het college de verlichtingssituatie in de villa persoon lijk in ogenschouw genomen. In de vorm vhn een voorstel tot begrotingswijziging zal de raad om goed keuring voor de vernieuwingswerkzaam- heden worden verzocht, die onder meer de vervanging van de huidige bedrading en de aanleg van een TL-verlichting zullen behelsen. (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. Lichtmasten zullen in de toekomst de onoverzichtelijke ver keerssituatie op de Noorderweg/Vonder- weg moeten verduidelijken. Met de beschikbaarstelling van een krediet van 4850 wil het Beverwijkse college medewerking verlenen aan het verzoek van het energiebedrijf van Zaanstad, voor een goede openbare ver lichting op het wat ingewikkelde wegge deelte zorg te dragen. SANTPOORT. IJmond-MTS. Ge slaagd voor de afdeling Bouwkunde: W. J. Baggerman, N. M. M. ten Bosch, A. M. v. Buggenum en H. P. J. v.d. Heuvel, allen Haarlem; J. Kraaijenoord, IJmui- den; T. C. M. Kreuger, V. S. Langelaan en H. v.d. Linden, allen Haarlem; J. P. G. Loogman, Heemstede; E. G. Mulder, Haarlem; T. J. M. Oostdam, Hillegom; W. Penning, Zandvoort; A. P. Pladdet, J. C. Severien en P. Smit, allen Haarlem; W. Siegers, Zwanenburg; F. R. Tigche- laar, Haarlem; M. J. Verburg, Heemste de; B. B. Wegman en A. J. Zuurendonk, Haarlem; J. G. Zwemmer, Zandvoort. Geslaagd voor de afdeling Werktuig bouwkunde: W. A. Blom, Uitgeest; R. G. Broers en S. H. M. de Bruijn, Haarlem; T. van Deudekom, Velsen; R. E. Franke, Hoofddorp; B. R. H. Geerdink, Vijfhui zen; M. H. Geluk, Haarlem; R. E. Guike- ma, Velsen; H. J. Hesseling en F. Hoog- SPAARNDAM. Verbetering van de twaalf vooroorlogse gemeentewoningen aan de Kerklaan in Spaarndam zou 1,4 miljoen gulden kosten, dat is dus meer dan een ton per huis. Dat kreeg de Dorpsraad vanmorgen in het Haarlemse te horen in een bespreking over de woningbouwproblemen van Spaarndam. Wethouder Thuis van volkshuisvesting zei dat over de toekomst van de wonin gen overigens nog niets is beslist. Er zijn drie alternatieven: klein herstel in het kader van de instandhoudingsregeling (maximaal elf mille per woning), reno vatie (de genoemde 1,4 miljoen totaal) waarbij de huizen nog 25 jaar kunnen blijven staan, of slopen en nieuwbouw. Over de alternatieven zal in de komende maanden worden gesproken met de be woners en met de raadscommissies. Bij verbetering zouden de huren, die nu zo’n veertig gulden per maand zijn, oplopen tot tegen de driehonderd gulden. Herstel is zo duur omdat de fundering geheel moet worden vernieuwd. Als ge kozen zou worden voor de instandhou dingsregeling betekent dat in feite dat er voor niet meer dan 11 mille aan vertim merd mag worden. De vraag is of dat de moeite waard is, omdat dan over tien jaar opnieuw gekozen moet worden tus sen slopen en renoveren. Wat betreft de 19 gemeentewoningen die in de vijftiger jaren zijn gebouwd, en die al aan een forse opknapbeurt toe zijn: de renovatie daarvan begint na de bouwvakvakantie. Beide complexen staan overigens op de lijst van woningen die onder de komende huurverhoging vallen. Het Haarlemse gemeentebestuur zal trachten in Den Haag te bewerkstelligen dat die verhoging niet door hoeft te gaan in verband met de plannen voor herstel. Wethouder Thuis liet de Dorpsraad voorts weten dat er voor het Vissersein- de een aantrekkelijk bouwplan is ont worpen door architectenbureau Brakel en Buma. Dat omvat 23 ruime huizen met een smalle gevelbreedte waarvan acht bejaardenwoningen. Als de huisjes aan de Boezemkade ook zouden verdwij nen kunnen er zelfs 27 woningen ko men. Aanvankelijk was er een ander plan opgezet, maar later werd dat ge wijzigd met het doel dit gebiedje ook onder het Beschermd Dorpsgezicht te laten vallen. Daarover heeft overleg plaatsgehad met rijksmonumentenzorg en de provinciale planologische dienst. Als dit nieuwe wijkje binnen het Be schermd Dorpsgezicht komt te vallen wat nu nog niet het geval is zouden er wellicht ectra subsidies kunnen wor den verkregen. BEVERWIJK. Bij de voormalige garage van Oosterom aan de Schans zal een parkeerplaats voor zesentwintig tot achtentwintig auto’s worden aangelegd. B. en W. vragen de raad hiertoe een krediet van ongeveer 5000 beschikbaar te stellen. De boer ergerde zich al weken lang aan het gedrag van de bootj esmensen die het gras plattrapten dat hij maaien moet, die het hooi verspreidden, het riet kapot maakten. Hij had ze al een paar keer gezegd dat ze niet op zijn land moesten komen. „Ze lachen je uit en je kunt nog een klap toe krijgen ook”. Deze week heeft de heer Osinga, voor zitter van de deskundigencommissie die de belangen van de boeren behartigt een bezoek gebracht aan zijn land, om de schade te bekijken. Hij zal de Stichting Beheer Landbouwgronden (SBL) die ei genaar van de grond is, inlichten zodat deze de politie kan inschakelen om toe zicht op haar eigendommen te houden en moeilijkheden te voorkomen. „Laten de mensen toch bedenken dat dat grasland waar ze op liggen te zon nen, de grond is waar de boeren van moeten leven. Ze vertrappen het gras dat gemaaid moet worden, laten plastic en blikjes achter waar de landbouwma chines op kapot lopen. Er is zelfs al een keer een watermolen in het water te recht gekomen. Het is een algemeen probleem, niet alleen in Spaarndam”, aldus de heer Osinga, die het betreurt dat harde maatregelen nodig zijn om mensen duidelijk te maken dat ze niet aan de broodwinning van een ander moeten komen tijdens hun zomerse uit stapjes. DIVERSEN WOENSDAG 25 JUNI Openbare bibliotheek, De Zwaanstraat 4a; volwassenen en jeugd 19-21 uur. Geslaagd voor Gymnasium-B van het Ichthus College: M. Broekman, I. v. Erp, A. Hogeland, D. Knibbe, Th. Laan, A. Röling, J. de Vilder en M. Wouters. Geslaagd voor Atheneum-B van het HEEMSKERK. —St. Adelbertus Ma vo. Geslaagd voor het MAVO-diploma: Atie Aardenburg, Eugen Bakker, Hans Beentjes, Margaret Blankendaal, Henk Bleeker, Margret Bleijendaal, Henk Blei- jendaal Peter de Boer, Nico Bos, Gerda v.d. Brink, Corrie de Bruijn, Jan Burger, Peter Deen, Dick Doodeman, Carin Duin, Els Duin, Marian Duin, Marian Duine- veld, Adrie Does, Elly v. Egmond, Lilian Geelen, Marion Glorie, Jan de Goede, Loek de Goede, René van Goethem, Trudie Half, Karin Heyne, Paul Hoger- vorst, Henri v. Hooff, Wim lerschot, Peter Ikink, Marion v. Impelen, Loes Jansen, Ans de Jong, Corina Jong, Marie José Koek, Piet Koopman, José Koper, John Korsman, Elma v. d. Laan, Wilma Litjens, Pieter Mantjes, Thea Martens, Gudie Mosch, Joost v. Nieuw- land, Pierre v. Noort, Hanny Oo- teman, Ed v. Oploo, Anja Oud, Rita Peterson, Hans v.d. Plas, Ilse Reijneke, Harold Rijsbergen, Mar ja Riteco, Klaas Rodenburg, Luuk Ronde, Sjaak Rozing, Katinka Ruys, Rob Ruys, Marrie de Ruijter, Wilma Sandig, Charles Schreu der, Pim Schreuder, Gerard Smit, Magda Smit, Theo Smit, Maria Snijders, Gé Spanjaard, Bernie Stals, Mar ja v. d. Steen. Marjan Stoop, Karin Tervoort, Tiny Tesselaar, Jolanda Tesselaar, Henk v. Tunen, Jan Vendel, Elly Vermeulen, Annek Vet, Hans Vijgeboom, Nico Vonk, Ton de Vries, Marja Welboren, Marrie Welp, José Wester, Jan Westerborg, Pe ter de Wit, Wim v. d. Zon, Anja v. Zonneveld, Aad Zonneveld, Carla Zoont jes, Lidia Oorthuysen, Lidia Dufrenne. Afgewezen: elf kandidaten, herexa men: zeven kandidaten. BEVERWIJK. Berlingh College. Geslaagd voor het diploma atheneum A: Gerrie van den Arend, Els Bas, Aukje Boiten, Ellgn Bos, Hendrik Jan Brethou- wer, Jaap Broersen, José Coenradie, Mi mi Dolleman, Christien Groenheijde, Thea den Heijer, Anja van Klaveren, Martien Koster, Corinna Mars, Ada Me- lessen, Kitty Oordijk, Elsabé van den Outenaar, Hetty Raven, Ellen Stooker, Margreet Sijbring, Marian Thierry, Ma rian Verhage, Elsbeth Vervelde, Corina Vos, Henriette van der Wel, Lucy van Winkel. Diploma atheneum B: Ellen Bakker, Jacques Bastinck, Jan-Maarten Benard, Andries de Boer, Rudy Broens, Jan van Bruggen, Roland Casteel, Pieter Clau sing, Dirk Jan Compaan, Piet Dijkstra, Marijcke Esselman, René Hooij schuur, Reinoud Krooshof, Ralph Kruidering, Peter van Kruistum, Dirk Moerbeek, Bert Müller, Rinus Overvliet, Bert Rui tenberg, Froukje van der Schaaf, Lex Scholten, Kees Jan Stolk, Eric de Vet, Siebe Vriend, Al Waning. Het examen wordt voortgezet met 8 herexamens. Diploma havo: Hans Adelaar, Hannie Betz, Ina de Bie, Tineke de Bie, Cora van Blanken, Nellie Bleeker, Jan Blind, Dick Blok, Margriet de Boer, Anco Bos, Els Bos, Anke van den Bos, Wim Jan Brethouwer, Ronald Broomans, Elly Burgering, Joyce Casteel, Fred Danc- kaerts, Jozsef Farkas, Hans Ghijsels, Ewald Gottmer, Yvonne Gras, Marion Heersema, Yvonne van der Hoek, Karin Hopman, Ron Icke, Paul Jansen, Jan Jongeling, Nico Juriëns, Joke Knuyt, John de Koning, Ron Kossen, Marjan van der Lelij, Peter Lensen. Gerard Meeuwsen, Wouter Molenaar, Judy Mo ritz, Hendrik Nieboer, Fred Opdam, Rien Otte, Eef Peters, Marianne van der Ploeg, Hans Poeth, Henk Poppen, Stella Riethorst, Frits Rijk, Jos Rposenboom, Marion Roozeboom, Roelof Rosendal. Ri- ni Sauer, Richard van Schaik, Tjeert Scholten, Leo Sies, Harry Smorenberg, Roelof Spier, Pierino Stanco, Mark Ten ge, Marian Tromp, Joanne Veen, Dick Visser, Jeroen Visser, Loes van Vliet, Richard de Vries, Harry van der Wai, Madelon van Wieringen, Trudy Ypma. Geslaagd voor de afdeling Elektro techniek: L. A. M. van Angeren en M. M. Antoni, Haarlem; F. G. M. van Ber- kel, De Zilk; J. N. Berkhout, Beverwijk; J. W. C. Boer, Haarlem; P. J. M. Bol, Velsen; H. E. Dammers, Heemstede; R. Dekker en P. Dix, Haarlem; G. H. M. Hermans, Noordwijkerhout; P. J. v.d. Hoek, Haarlem; E. C. M. Hoogewerf en G. J. W. v.d. Hulst, Velsen; A. v. Jaars veld, Hillegom; G. Jaspers, Velsen; G. M. J. Klinkenberg, P. J. P. M. Klis, F. J. Kossen en J. G. R. de Mol, alien Haar lem; R. W. Molema, Velsen; A. C. M. Neeft en A. P. Ott en B. v. Overveld, alien Haarlem; L. A. Prins, K. Schmitz en S. J. Schreur, alien Haarlem; T. T. Stramrood, Velsen; G. Westendorp en J. E. Willems, Haarlem; M. J. J. Zuider - duin, Hillegom. Geslaagd voor Atheneum-A van het Ichtus College: Ch. Alkemade, E. Bax, G. Blanken, A. de Boer, A. van Ess, C Jurna, R. Kloosterhuis, W. de Koe, A. Kruidsbosch, M. Kuvener, H. Laan, M. Mensonides, A. v.d. Nieuwendijk, H. Ot to, C. Quakkelaar, H. Schnitger, J. Schoon, N. Smidt, A. Smit, H. Spring veld, A. van Til, A. Vriend en C. Zwaan. VELSEN. Ichthus College, afdeling Johannes Mavo in Driehuis. Geslaagd voor mavo 4: Mary Altena, Jolanda Bakkum, Hans v.d. Berg, Peter v.d. Berg, Ineke v.d. Bos, Jan v.d. Bos, Theo Braams, Jolanda Braber, Cynthia v.d. Bijl, Hans Demmers, José Derks, Rob v. Ditmar, Bernadet Duineveld, Lia v Duijn, Bernadet v. Duijnen, Lia Dijk man, Gonny Evers, Margreet de Goede, Dick Groen. Herman Groen, Carla Ha ver, Marjo Haver, Rina Haver, Erika v. Heerde, Frits Heeremans, Inge Hente- naar, Louise Heijkoop, Theo Hoenderdos, Bernadet de Jong, Ronald Jore, Margriet v. Kaam, Lia op den Kelder, Eddy Maarschalk, Carla Mertens, Marja Nijs- sen, Sylvia Oudendijk, Annemarie de Rooij, Els Rooze, Marjolein Rozenstra ten, Rini Rutte, Ruth Schnitger, Gert jan Schoorl, John Schoorl, Martien Schuit, René Stals, Greet Stoop, Marijke Terra, Jan Uijtendaal, Arjan Uijtendaal, Carla Verkooijen, Ruud Vink, Annet v.d. Vlugt, Martine Vork, Robert Jan de Vries, Karin de Waard, Helma Welp, Rita Wigchert, Aad Wittebrood, Leo Wijker, Jan Zuurbier, allen te Velsen. José Piët, Beverwijk, Alice Schutte, Heemskerk. Anne de Vries, Annemarieke de Vries, Wimke de Vries, Ronald de Vroome, Ineke Wester, Joke Wilbrink, Rob Zwart. Geslaagd: Anita Andringa, Arie Beze- mer, Corina van Bezooyen, Caroline Bok, Mardie Borgdorff, Paul Geurs, Nel- leke Hoogendam, Peter v.d. Kist, Marja Kramer, Ina Krikke, Dick Lammers, Geliy Munniksma, Sietske Post, Tom Romeyn, Sip Stulp, Anja Tiems, Kees Verhoog, Liedeke Vlaanderen Oldenzeel, Annelies Vlas, Ellen Vijzelaar, Coos Waning, Ario v.d. Zande, allen uit Heemskerk; Marjan Amse, Wim Bos man, Otte Brandsma, Ina van Maaren, Anita Murre, Ruud de Soet, Helmi Son- neveld, Tineke Stalknecht, Petra van Woerkom, uit Beverwij'k; Jantien v.d. Kamp, uit Uitgeest. Afgewezen: 4; her examen: 2. TENTOONSTELLINGEN Expositiegebouw, Const. Huygensstraat. Tentoonstelling „Toonbeeld” over muzikale vorming in Heemskerk. Geopend tot en met 27 juni op woensdag van 14-17 uur en op woensdag, donderdag en vrijdag van 19-21 uur. DIVERSEN Jeugdkamp „Stormvogels”. De jeugdcommissie van de voetbalvereni ging „Stormvogels” uit IJmuiden heeft voor de jonge leden een kampweek ge organiseerd, van zaterdag 28 juni tot zaterdag 5 juli te houden in Stroe op de Veluwe. De jeugdige voetballers zullen hier temidden van hun sportvrienden worden beziggehouden met spel en ont spanning. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Cen trum, Moerbergplantsoen. Geopend van maan dag tot en met vrijdag van 9.39 tot 12 en van 14 tot 16.30 uur. Stadhuis, van maandag t.m. vrijdag te be zichtigen van 10 tot 12 uur. DIVERSEN Alarmnummers, politie 19933, brandweer 16400, ongevallendienst 15400, Hoogovens 02510- 960. Velserbad, Brinlostraat gemengd zwemmen woensdag van 21.00 tot 22 30 uur, donderdag van 12.15 tot 13.15 en van 16.30 tot 17.30 uur. Stadhuis, donderdag 19.30 uur: openbare vergadering gemeenteraad. Diploma mavo t: Anja Baart, Ben Bakker, Rineke Bastinck, Anneke de Beus. Greta Biersteker, Karin Bodemeij- er, Koos Bolhuis, Gé Boomsma, Anja Bothoff. Angelique den Bouwmeester, Johan Bruijns, Lies Buitenkamp, Bennie Dijns, Anita Doll, Jan Donkervoort, Pri scilla van Dorssen, Wim Duiveman, Re né Edel, Peter den Engelse, Theo Fleur- baaij, Anneke Freeke, Ellen Gottmer, Peter Groenendal, Paul Haak, Arie van der Heide, Rina Hendrickx, Ronald Huisman, Arnold Tippes, Renate Jobse, Janny de Jong, Erik Kok, Els Koopman Tiny van der Kruijssen, Chris Jan Kui per, Wim van Limbeck, Evert Mensoni des, Carolyne Milort, Robert j an van Moerkerken, Lily Nijhof, Sylvia Prins, Barry Reijns, Sacha van Rheenen. Peter Roessink, Willeke de Ruiter, Marian Schmersel, Edith Sluiter, Rik Smit, Frieda Tekstra, Annerieke Toorenent, VELSEN. Geslaagd voor het havo- examen van het Ichthus College: René Arnold, Jaap Baalbergen, Laura Banis, Joke Berends, Ben van den Berg, Cees van den Berg, Max Boerée, Ellie Bragt, Bert van Dijk, Ad van Duijne, Afke Gnodde, Corrie Goos, Marcel Griekspoor, Kees Groot, Menno Grootjans, Marja Haasnoot, Arend-Jan Helderman. Caro- lien van Heuven van Staereling, Ineke van Heijst, Marion Hoek, Els Hoogland, Abel Huising, Frans Jabroer, Paul Jan sen, Robert Jongkees, Hans de Jong, Marjolein Kalló, Ellen Kamper, Ton Klinkenberg, Nic Koomen, Jos Kops, Harry Kraaij eveld, Mariette Kraetzer, Arie Kuiper, Peter Kuijpers, Stef van Laar, Yvonne Leeuw, Ger van Leeuwen, Yvonne Lub, Wies Maarschalk, Moni que Mathijssen, Paul Meinders, Leny Mooij, Carla Mui, Han Nichting, Hans Nijssen, Berco van Pel, Peter Pols. Hans Porck, Marianne Rommerswaal, Peter van Schooten, Marijke Spaans, Peter Taaie, Wim Thomas, Mariska Tibboel, Paul Veltman, Wim Vermeer, Jan Visser Bib Vlas, Wilma Wassenaar, Carla van der Wee, Carla Wulfers, Ment van der Zwan en Anja Zwart. WOENSDAG 25 JUNI Progress Sociëteit, Const. Huygensstraat. Geopend vanaf 20 uur. Openbare bibliotheek Kerkweg 45: volwas senen 19-21 uur. DONDERDAG 26 JUNI Zwmeambad Waterakker, Kerkweg. Geopend van 12.15-13.15 uur. Buitenbad geopend van 7- 20 uur. Kinderboerderij, Vrijburglaan. Geopend van 9.30-12 en van 13-16.45 uur. Bowlingcentrum, Vrijburglaan. Geopend 12- 01 uur. Progress Sociëteit, Const. Huygensstraat. Geopend vanaf 20 uur. Alarmnummers: Politie 39111, brandweer 32121, milleuklachten 96000. BIOSCOPEN Kennemer Theater, Zeestraat. Woensdag 19 en 21.15 uur „Op herhaling in het meisjes internaa(k)t”,19.34) uur „De Bijbel”. Luxor Theater, Breestraat. Woensdag 20 uur „The Towering Inferno”. TENTOONSTELLINGEN Kennemer Oudheidkamer, Huize Scheij- beeck, Velserweg. Geopend op donderdag van 19.30-21.30 uur. Voor groepen op aanvraag bij P. Prins, Lijsterbeslaan 23, Beverwijk, tel. 25120. DIVERSEN WOENSDAG 25 JUNI Stadskantoor, Pres. Kennedyplein. Openbare vergadering raadscommissie voorlichting over het functioneren van het bureau voorlichting en het rapport ,open beleid”, aanvang 20 uur. Sociëteit Alpha, Moensplein. Geopend vanaf 20 uur. Openbare - bibliotheek, Kerkstraat 44: vol wassenen 19-21 uur; Amstelstraat 44: volwasse nen en jeugd 19-21 uur. DONDERDAG 26 JUNI Hulpdienst Help een Handje. Maandag tot en met zaterdag van 8-10 uur: Zeestraat 81, tel. 24617 of bij de bekende wijkhoofden en medewerkers. Sportfondsenbad, Kuikensweg. Geopend van 9-12 en van 13.30-15.30 uur. Buitenbad geopend van 9-16 uur. Openbare bibliotheek, Kerkstraat 44: vol wassenen 14-17.30 uur. Stadskantoor, Pres. Kennedyplein. Afsluiting cursusjaar Regionaal Instituut, aanvang 15.30 uur. Stadskantoor, Pres. Kennedyplein. Jaarver gadering Beverwijkse sportverenigingen, aan vang 20 uur. Alarmnummers: Politie en brandweer 25555, milieuklachten 96000. SCHOUWBURG Stadsschouwburg (Wilsonsplein) Donderdag 20 u.: Programma „Met de Muziek mee”. MUZIEK Concertgebouw (L. Begijnestr.) 20.15 u.: Am sterdams Leerlingen Philharmonisch Cr’ L o.l.v. Joop van Zon. Donderdag 20.15 Concert in het kader van Internationaal Koor festival. Grote of St. Bavokerk (ingang Oude Groen markt 23) Donderdag 15 u.: Orgelconcert door Albert de Klerk. BIOSCOPEN Cinema Palace (Gr. Houtstr.) 15.30, 19 en 21.30 u „Een vuistvol karate”, 18 j. Donder dag 15.30, 19 en 21.30 u.: „The return of the Pink Panter”, a.l. Frans Hals (Frans Halsplein) 19 en 21.15 u.: „Frankenstein”, 16 j. Donderdag 19 en 21.15 u.: „Hercules contra Karate”, 18 j. Lido (Houtplein) 14 en 20u.: „Moord in de Oriëntexpres”, 14 j. Rembrandt (Gr. Markt) 14, 19 en 21.15 u.: „Three the hard way”. 18 j. Donderdag 14, 19 en 21.15 u.: „Ontroerend goed, met Louis de Fuès”, a.l. Roxy (KI. Houtstr.) 14.30, 19 en 21.30 u.: „Rosebud”, 18 j. Donderdag 14.30, 19 en 21.30 u.: „Decamerone”, 18 j. Studio (Gr. Martk) 19 en 21.15 u. tev. don. 14.15 u.: „Kind van de zon”, 18 j.

IJmuider Courant | 1975 | | pagina 9