Tour-weekeinde bracht geen veranderingen France 1975 Champagne in de finale r Uitslagen TT DDR superieur op Bosbaan Redelijke rol Nederlanders n 5 Barry Sheene nieuw idool na wegvallen van Johnny Cecotto I I F fcr 1 few LS t- BW merlin-plage 5eRIT MAANDAG 30 JUNI 19 75 SPORT 11 Geen reactie Huilende Cecotto Nieto profiteerde 1 I i ra- let eer ►eg nd srd ►rd jze •a- ►el. di- ird Actieve leider - --fe Sr gS?. 222,5 km Miré Angers^ Chalonnes-sur-Loire, Villedieu-la-Blovère. Aizenay SABLÉ^ Montaig» 17)975 Beaupréatr^ [X] JOOP ZOETEMELK LIET KANS LIGGEN De etappe-winst van zondag ging naar Eddy Merckx’ knecht Karei Rottiers. Afgang Yamaha in Asser TT (Van onze sportredactie) Angel De uitslag van de tweede touretappe: uit Agostini Dieter Braun haalde in de 350-cc- punten. (Van onze sportredactie) i I w resultaten Ronald de Witte won zaterdag de sprint in de tweede Tour-etappe. 1 ees 1,50 jos inn ver lac ,30. in het 1U- ijn in in het id- te- ine de 200 ze net eft ooo ye- ïns jor ren luo Igd en ren ja de jor lat ste we ?e- ale lat >ao sen S. rio ran te- id- :ou er na, rio ?en luo ?he ir. de dj e- m is- jd ir is* ro 7 n- n- >el in- ;en em is rdt m- af- af- rse Ier :an ve rier 2 sn- M. per ;al an se ns e- ;n. in se en en dg or en ze e- 1 re- (H. inn Vrijwel alles kon de DDR dus winnen, maar ironisch genoeg niet het hoofd nummer, de skif. Want ook in Amster dam toonde de Europese kampioen van 1973, de Westduitser Michael Kolbe zich oppermachtig. Leek het of de Oostduit- ser Güldenpfenning op de 1500 meter-lijn nog een redelijke kans had, tegen het flitsende' eindschot van Kolbe was hij rd et opgewassen. tap [sis ),40 het eerste weekeinde van de Ronde Frankrijk handhaafde hjj zich plaats die hij al in Charleroi had verd: de hoogste. (Van onze speciale verslaggever) VERSAILLES. De posities zijn on veranderd gebleven. Twee etappes, Ro nald de Witte en Karei Rottiers 'werden de winnaars, afgelopen weekeinde in de Tour de France, hebben op het algemeen klassement nauwelijks effect gesorteerd. De achterstand van Joop Zoetemelk op gele trui-drager Francesco Moser be draagt nog steeds 1 minuut en 39 secon den. Gevolg van de, zoals gemeld, voor Zoetemelk zo dramatisch verlopen rit naar Roubaix. Een verlies waarvan Zoe temelk inmiddels weer bekomen lijkt. Hij lacht tenminste weer. Op het eerste oog lijkt Zoetemelk in de raket-achtige rit (met een gemiddelde van boven de 46 km per uur) tussen Roubaix en Amiens de kans te hebben gehad op zijn minst te proberen zijn achterstand te verkleinen. Hij heeft die gelegenheid echter onbenut gelaten. Sterker nog: hij is zich van die moge lijkheid niet bewust geweest. Daar mag men zich over verbazen. Vrij vroeg in de mini-etappe van za- VERSAILLES Karei Rottiers had zijn champagne al op voor hij win naar van de derde rit in de tour werd. Hij had namelijk een van zijn drinkkruikjes daarmee gevuld. Een initiatief dat overigens niet van hem, maar van Jos Spruyt was uitgegaan. Voor de start in Amiens had Spruyt ploegleider Robert Lelangue twee „buskes” gegeven die voor hem en Rottiers waren bestemd. „Ik heb die buskes duidelijk met de namen afge plakt”, geef die niet aan een ander”, voegde Spruyt zijn ploegleider toe. „Er zit iets bijzonders in en wij zullen het in de laatste veertig kilo meter gebruiken." De bidons werden inderdaad voor de laatste veertig kilometer afgehaald aan de ploegleiderswagen van Lelan gue en vrij kort daarna ontsnapte Spruyt, die zelf de champagne had bekostigd. Rottiers liet zijn gezicht pas in de laatste kilometers zien. Cecotto stapte daarna onmiddellijk op de 250 cc Yamaha voor de volgende race, die echter opnieuw ongelukkig terdag liet Eddy Merckx zich uit het peloton zakken. Het achterwiel van zijn fiets functioneerde niet naar wens (Merckx later: „Het sloeg dubbel”). De Belg kroop van zijn fiets en trachtte het (overigens kleine) mankement zelf te herstellen. Dat deed hij niet goed, want nauwelijks in het peloton weergekeerd speelde het achterwiel hem weer parten. Andermaal liet Merckx, niet zonder eerst zijn ploegmakkers te hebben gea larmeerd, de groep coureurs gaan. An dermaal kwam hij uit het zadel en probeerde (in afwachting ook van hulp uit de ploegleiderswagen) zelf de affaire, in casu het onwillige wiel, recht te trekken. Fransesco Moser heeft zijn belofte: „Wij zullen de trui zo lang mogelijk verdedigen”, meer dan waar gemaakt. In van op de vero- ASSEN. Voor de Nederlandse cou reurs waren er bij de TT-races in de schaduw van het grote geweld toch enkele leuke bijrollen weggelegd. Wil Hartog, Gerrit Strikker, Jos Schurgers, Piet van der Wal en de gebroeders Smit met hun zijspaneombinatie veroverden zelfs punten voor het wereldkampioen schap. De zesde plaats van Hartog moet het hoogst worden aangeslagen. Hij reed tenslotte in de 350 cc-klasse te midden van internationaal hoog gewaardeerde coureurs. Hartog slaagde er zelfs in een ronde lang op kop te blijven: „Wij hebben als privérijders die fabrieksjon- gens het zweet op het voorhoofd ge jaagd.” In de 500 cc-klasse ging Wil Hartog opnieuw razendsnel van start, maar een vastloper haalde hem al in de tweede ronde naar de kant. Jos Schurgers werd evenals vorig jaar vijfde in de 125 cc-klasse. Buiten de TT- races heeft hij de afgelopen twee jaar nauwelijks gereden. In Assen wilde hij nog eens zijn Bridgestone, die te koop is, in de etalage plaatsen. Schurgers: „Het is gek, maar ik rijd nu 4 a 5 seconden per ronde rapper dan enkele jaren gele den. De motor is weinig sneller gewor den, maar ik ben zelf veel meer ont spannen.” Gerrit Strikker reed opmerkelijk sterk in de 50 cc-klasse, die een hele reeks Nederlandse deelnemers telde. De Am sterdammer hoefde weinig prijs te geven op de drie koplopers maar kon zich niet in het gevecht om de eerste plaats mengen. De 50-cc-klasse verliep ook al bijzon der enerverend. De snelste man tijdens de training, Lazzarini, liet zich door eigen stommiteit een overwinning ont gaan. De kleine Italiaan verzuimde bij de start de benzinekraan van zijn Piova- ticci te openen, kwam wel weer bij de koplopers maar maakte toen zijn vol gende fout, een verkeerde schakeling. De slimme Spanjaard Angel Nieto en de Duitser Herbert Rittberger profiteerden, onmiddellijk. Daarmee kwam de zege toch in han den van een Nederlands produkt, want Nieto rijdt immers op de Van Veen- Kreidler, waarmee Van Kessel vorig jaar wereldkampioen werd. Het Neder landse koppel Thiel-Mij waart heeft de Piovaticci echter zo snel gemaakt, dat Nieto dit seizoen ongetwijfeld nog een keer geklopt zal worden. De 125-cc-klasse werd met grote over macht beheerst door de Italiaanse Mor- bideilli-coureurs Pileri en Bianchi. We reldkampioen Kent Andersson viel in een kansloze, derde positie uit en het zelfde overkwam Henk van Kessel. De zijspanklasse werd opnieuw gekenmerkt door het grote aantal uitvallers, waaron der de leiders in het klassement voor het wereldkampioenschapSteinhausen- Huber. De overwinning was voor de Duitse combinatie Schwarzel-Huber. Het grootste deel van de renners trekt nu naar Francorchams waar zondag on getwijfeld de baanrecords aan flarden zullen worden gereden. De snelste ma chines rijden al bijna 300 km per uur. Voor de internationale motorbond (FIM) lijkt het nu zaak de ontwikkeling via technische beperkingen wat af te rem men. 2 1,10 ASSEN. Het opmerkelijkste feit van de door bijna 130.000 toeschouwers bezochte TT-races in Assen was dit weekeinde de afgang van de fabrieks- Yamaha’s. Het Japanse merk pakte via privé-coureur Dieter Braun alleen de overwinning in de 350-cc-klasse. Sterrij- der Giacomo Agostini moest het voor het eerst sinds 1968 in Assen zonder zege stellen. In de 500-cc-klasse pikte de jonge Engelsman Barry Sheene hem op de laatste meters de eerste plaats voor de neus weg en bij de 350-cc’ers kwam de Italiaan niet verder dan een vierde positie. Yamaha moest ook de nederlaag van de nog niet officieel ingelijfde, maar wel fors gesteunde Johnny Cecotto verwer ken. De jonge Venezolaan demonstreerde wel zijn enorme kunnen, maar stond na afloop toch met lege handen. In de 350- cc-klasse startte hij als een van de laatsten door bougie-problemen. Een ge weldige achtervolging bracht Cecotto via recordronden nog wel dicht bij het fél strijdende viertal Braun, Corhonen, Ge org en Agostini, maar de race duurde voor de kleine Zuidamerikaan juist even te kort. De nog jonge Italiaan deeu het met opvallend gemak in een weekeinde dat onstuimig begon en tamelijk rustig ein digde, maar hij deed het bepaald niet door verdedigend te rijden. Zaterdag (ritwinnaar werd toen Ronald de Witte) 1. De Witte (Bel.-Schotte) 2 uur 37 minuten en 17 seconden, 2. Vianen (Ned.-Caput) z.t„ 3. Van Linden (Bel.-Ferretti) z.t., 4. Bsclasian (Fra.-De Muer) z.t., 5. Wesemael (Bel.-Gribal- dy) z.t., 6. Hoban (G.B.-Caput) z.t., 7. Rottiers (Lelangue)z.t., 8. Priem (Ned.-Liebregts) z.t., 9. Antonini (Ita.-Fantana) z.t., 10. Karstens (Ned- Stablinsky) z.t„ 11. Bazzan (Ita-Fantona) 2.37.17, 12. Godefroot (Bel.-Schotte) z-t„ 13. Mlntkiewlcz (Fra.-Stablinksl) z.t., 14. Teirllnck (Bel.-Stablinski) z.t., 15. Vicino (Ita.-Fontana) z.t., 16. Ritter (den-Bartolozzi) z.t., 17. Perln (Fra-Caput) z.t., 18. Gavazzi (Ita.-Fontana) z.t.. 19. Caverzasi (Ita.-Bartolozzl) z.t., 2O.Hezard (Fra-Caput) z.t., 43. Smit (Ned.-Liebregts) 2.37.17. Zijspanklasse: 1. Werner Schwarzel-An- dreas Huber (W. dldl) Koenig 47.40.3 (gem. 135.753 km per uur) nieuw wedsrtrijdrecord 2. Rolf Biland-Bernd Gruber (Zwi-W.dld) Seymaz, 3. Angelo PantelUni-Fredo Mazzo- ni (Zwi) koenlg. Snelste ronde: Mac Hob- son-Gordon Russel (Gb) Yamaha 3.18.9 (gem. snelheid 138.818 km per uur, nieuwe ronde record). Stand zijspanklasse in de strijd om het wereldkampioenschap: 1. Steinhausen-Huber (Wdid) 48 punten, 2. Schwarzel-Huber (W’Jlï' 39, 3. Biland-Gru- ber (Zwl-Wdld) 30. Radio Tour meldde het probleem van Merckx (al meende de interne inlichtin gendienst in de karavaan ten onrechte dat er sprake was van een lekke band). Na die boodschap wachtte iedereen ogenblikkelijk af wat er zou gaan ge beuren, wie op het defect van Merckx wel zou reageren. Het lag voor de hand dat de reactie van Zoetemelk moest komen. Er gebeurde echter totaal niets. Eddy Merckx (Uk was hypernerveus. Ik kafferde iedereen uit”) en zijn Molteni’s kwamen na een pijlsnelle achtervolging rustig in het peloton terug. Dat was een raadsel. Merckx, in grote moeilijkheden, Merckx achter het pelo ton, maar niemand die er profijt van wilde trekken. Merckx: „Daarom was ik zo nerveus. Ik rekende zeker op een aanval”. Op de vraag waarom Zoetemelk die aanval niet plaatste, antwoordde hij: „Op de eerste plaats moet je maar weten dat er iets dergelijks met Merckx aan de hand is. En als je dat dan weet, moet je maar weg kunnen komen. Bij die hoge snelheid waarmee gereden werd, was dat haast onmogelijk”. Meer had Joop Zoetemelk er niet op te zeg gen. Gerrie Kneteman was duidelijker: „O ja?” riep hij uit, „Merckx in moeilijkhe den? Dat is voor het eerst dat ik het hoor.” Conclusie: Zoetemelk en getrou wen lieten een kansje op „herstel” vol komen onwetend voorbij gaan. Piet Lie bregts, ploegleider van de Frisol-forma- tie, dacht er zo over: „Voor mij is het onbegrijpelijk. Merckx bevond zich op een zeker moment 600 a 700 meter achter het peloton. Als ik ploegleider van Gan-Mercier was geweest, had ik mijn mannen onmiddellijk opgejaagd. Het had wellicht geen succes opgeleverd, maar ik zou Merckx en de zijnen in ieder geval pijn hebben gedaan.” Niettemin kan men zijn bedenkingen hebben tegen het rijden van Sheene. Enkele maanden geleden viel hij in Daytona met een snelheid van meer dan 250 kilometer per uur van zijn motor, waarbij hij onder meer beide armen brak en een zware beenwond opliep. Sheene leek voor lange tijd uitgescha keld maar verbaasde onlangs de motor wereld door een nog niet verwachte rentree. Het medische wonder moest zich wel de hele week door een fysio therapeute laten behandelen om te kun nen rijden. Dat deed hij echter zo ver schrikkelijk hard, dat van Agostini's ronderecord niets overbleef. Vorig jaar kwam de Italiaan als eerste in Assen juist onder de drie minuten, maar Sheene voltooide zijn laatste ronde in 2.55.5! voor hem verliep. Deze keer was de start vlekkeloos, maar na acht ronden aan de kop van het veld moest Cecotto naar het rennerskwartier met een defec te machine. Voor de coureur was al die tegenslag te veel. Huilend verschool hij zich in het rennerskwartier, maar aan de zijde van een blonde schone was hel verdriet toch snel weer verwerkt. Intus sen reed Walter Villa met zijn Harley Davidson naar de overwinning, die hem dicht bij prolongatie van zijn wereld kampioenschap bracht. Het wegvallen van Cecotto deed het publiek uitkijken naar een andere favo riet en die bleek niet moeilijk te vinden. De kinderlijk ogende, maar met over moed rijdende Barry Sheeno werd de meest bejubelde coureur van de jubi leum TT. De 24-jarige Brit stoof op zijn fabrieks-Suzuki ook in Assen vóór zijn vermaarde rivaal Agostini over de fi nish. In de 500-cc-klasse vochten beiden een enorm gevecht uit, waarin de snel gestarte wereldkampioen Phil Read zich slechts enkele ronden kon mengen. Sheene en Agostini verschenen beurte lings op kop, maar de Engelsman buitte de iets grotere snelheid van zijn machi ne goed uit. ook Moser hielden het tempo ongenadig hoog. Voor mijn gevoel was Merckx ook wat van plan. Bij de ravitaillering stonden de mensen van Molteni hele maal achteraan. Dat betekende dat Merckx tamelijk gemakkelijk een plaats voor in de groep kon krijgen nadat hij zich lang afzijdig had gehouden. Ocana probeerde Merckx te verrassen door weg te springen toen hij inhield. Ik ging onmiddellijk mee, en moest mijn etens- zakje wel vergeten, maar de hele groep kwam vrij snel weer bij. Ik vraag mij alleen af of de breuk in het peloton zou zijn hersteld als niet Gimondi een lekke band had gekregen. Hij kwam daardoor in de tweede groep en van zijn jagen hebben er heel wat geprofiteerd.” probeerde hij zelf nog te ontsnappen in het laatste gedeelte van de rit naar Amiens. In Versailles sprintte hij op een geweldige manier naar de tweede plaats, die zijn positie in het puntenklassement verstevigde. Hij onderstreepte ten over vloede dat hij bij het verdedigen van zijn kroon niet voor alles wil leunen op zijn ploeggenoten, van wie Caverzasi, Ritter en Fontanelli zondag uitstekende „waakhonden” bleken. De Italiaanse kampioen rijdt de ronde zoals Merckx het deed en dit jaar onder druk van Moser weer doet. Agressief, attent, aanvallend. De Moser-Merckx- bacil heeft trouwens meer renners aan gestoken. De invloed is in talrijke ploe gen merkbaar door de bittere gevechten in de kop van het veld. Kuiper, de nationale titelhouder, die een voorzichti ge starter is, bekende letterlijk en fi guurlijk te zijn geschrokken. „Op de kasseien buiten Roubaix”, vertelde hij, „heb ik wel eens aan vrouw en kind gedacht. Door het geschok op de stenen vlogen de bidons van de fietsen. Vlak voor mij reed iemand net over zo’n kruikje. Het vloog als een projectiel de lucht in. Ik schrok mij dood. Het is herhaaldelijk gebeurd en als een bidon in je voorwiel vliegt, kun je je voor stellen wat de gevolgen zijn als er ongeveer vijftig wordt gereden. Niemand trok er zich wat van aan. Merckx en De zeer magere kwaliteit van het huidige Nederlandse roeien werd ook in de strijd om de Hollandtoeker zeer dui delijk aan de kaak gesteld- Geen enkele landgenoot wist zibh te plaatsen voor de finale van de skif. Tekenend was ook dat geen van de Nederlandse herenploe- gen in deze kwalitatief niet eens zo sterk bezette regatta tot een zege kon komen. Voor de beste prestatie zorgde nog de vier met stuurman van Laga die als tweede finishte achter de Oostduitse Wetzlar-Potsdamm combinatie. De da mes, die zaterdag nog overtuigend de drielandenwedstrijd tegen West-Duits- land- en Frankrijk hadden gewonnen met drie overwinningen op de vier num- ervaren dat ook niet erg races ging de overwinning overtuigend naar de DDR. De beste prestatie kwam evenals zater dag op naam van Hellie Klaassen en Andrea Visser die in de dubbel twee vlak achter de DDR finishten. De uitslag van de derde etappe: 1. Rottiers (Bel.-Lelangue) 4 uur 4 min. en 4 sec., 2. Moser (Ita.-Bartolozzi) z.t.,'3. Esclassan (Fra.-De Muer) z.t., 4. Van Linden (Bel.- Ferretti) z.t,, 5. Godefroot (Bel.-Schotte) z.t., 6. Merckx (Bel.-Lelangue) z.t., 7. Hoban (Eng.- Caput) z.t., 8. Gavazzi (Ita.-Fontana) z.t.,9. Mintklewic (Fra.-Stablinskl) z.t., 10. Delepine (Fra.-Schotte) z.t., 11. De Meyer (Bel.-Schotte) z.t., 12. Smit (Ned.-Liebregts) z.t., 13. Martinez (Fra.- Stablinski) z.t., 14. Antonini (Ita.-Fonta na) z.t., 15. Vicino (Ita.- Fontana) z.t„ 16. Wesemael (Bel.-Grlbaldy )z.t„ 17. Ritter (Den- Bartolozzi) z.t., 18. Teirllnck (Bel.-Stablinski) z.t., 19. Priem (Ned.-Liebregts) z.t., 20. Money- ron (Fra-Schotte) z.t. Overige Nederlanders- 22. Kuiper (Llebregts) z.t., 28. VianenfCaputj z.t., 30. Karstens (Stablinski) Z.t., 42. Knete- mann (Caput) z.t., 73. Zoetemelk (Caput) z.t., 84. Kamper (Liebregts) z.t., 102. Den Hertog (Liebregts) %.t., 111.Prinsen (Liebregts) z.t„ 119. Koken (Liebregts) z.t., 131. Mendes (Por- Liebregts) z.t. Algemeen klassement: 1. Moser (Ita-Barto- lozzi) 11 uur, 28 minuten en 7 seconden, 2. Merckx (Bel.-Lelangue) op 2 sec., 3. Pollentier (Bel.-Schotte) op 14 sec., 4. Thevenet (Fra. - De Muer) op 1.17 min., 5. Van Springel (Bel.- Schotte) op 1.18 mln., 6. Battaglin (Ita-Fonta- na) 1.22 min., 7. Gimondi (Ita.-Ferretti) op z.t., 8. Van Linden (Bel.-Ferretti) op 1.27 mln., 9. Poulidor (Fra.-Caput) z.t., 10. Godefroot (Bel.- Schotte) op 1.28 min., 11. De Meyer (Be 1.- Schotte) op 1.29 mln., 12. Van Impe (Bel.- Stablinski) op 1.36 mln., 13. Zoetemelk (Ned.- Caput) op 1.39 mln., 14. Rottiers (Bel.-Lelangue) op 2.18 min., 15. Hezard (Fra-Caput) op 2.30 min., 16. Karstens (Ned.- Stablinski) op 2.33 mln., 17. Knudsen (Nor-Fontana) op 2.235 mln.. 18. Kuiper (Ned.-Liebregts) op 2.39 min., 19. Hoban (Eng.-Caput) op 2.41 min., 20. Danguil- laume (Fra.-De Muer) op 4.51 min., 66. Priem (Liebregts) z.t., 73. Mendes (Por.-Liebregts) op 4.59 min., 100. Prinsen (Liebregts) op 5.25 mln., 105. Knetemann (Caput) op 6.17 min., 109. Kamper (Liebregts) op 5.25 mln., 114. Vianen (Caput) op 7.33 min., 121. Smit (Liebregts) op 7.47 min., 126. Koken (Liebregts) op 7.52 min. Ploegenklassement1. Schotte 34 uur, 26 minuten en 23 seconden, 2. Caput 34.28.50, 3. AMSTERDAM. De strijd om de Koninklijke Holland-beker, dit week einde gehouden op de Amsterdamse Bosbaan, is volledig beheerst door de roeiploeg van de DDR. De Oostdaitse équipe won niet minder dan 29 van de 32 nummers. mers, moesten gisteren zij in een sterk bezet veld meetellen. In alle zes Uitslagen TT: 56 cc-klasse: 1. Nieto (Spa) Kreidler 32,43 mkn. (gem. snelheid 127.109 km per uur). 2. Herman Rittberger (Wdld) Kreidler. 3. Eugenio Lazzarini (Ita) Piovaticci, 4. Gerrit Strikker (Ned) Kreidler, 7. Joop Bosman (Ned) Yamathi, 8. Theo van Geffen (Ned) DRM, 10. Henk van Kessel (Ned) Kreidler. Snel ste ronde: Lazzarini (Ita) 3.32.1 (Gem. snelheid 130.767 km per uur). Standwereld- kamploenschap: 1. Nieto 60 punten. 2. Lazzarini 42. 3. Rittberger 31. 358 cc-klasse: 1. Dieter Braun (Wdld) Yamaha 16 ronden in 49.12,9 minuten (Gem. snelheid 150.282 km per uur). 2. Pentti Korhonen (Fin) Yamaha, 3. Alex George (Gb) Yamaha, 4. Yacomo Agostini (Ita) Yamaha, 5. Johnny Cecotto (Ven) Ya maha, 6. Wil Hartog (Ned) Yamaha, 14. Plet van der Wal (Ned) Yamaha. Snelste ronde: Cecotto 3.0L4 gem. snelheid 152.899 km per uur. Stand wereldkampioenschap: 1. Cecotto 63 punten 2. Agostini 47, 3. Braun 4L 4. Korhonen 33. 250 cc-klasse: 1. Walter Villa (Ita) Harley Davidson 46.53,9 minuten (Gem. snelheid 147 854 km per uur), 2. Mlchiel Rougerie (Fra) Harley Davidson, 3. Dieter Braun (Wdld) Yamaha, 8. Nico van der Zanden (Ned) Yamaha. Snelste ronde: Villa 3.04,0 (gem. snelheid 150.738 km per uur, nieuw ronderecord.) Stand wereldkampioenschap: 1. Villa 60 punten, 2. Rougerie 49, 3. Pons 36, 4. Cecotto (Ven Yamaha en Mortimer (Gb) Yamaha beiden 27. 125 cc-klasse: 1. Paolo Pileri (Ita) Morbi- delli 45.42,9 (gem. snelheid 140.083 km per uur) (nieuw racerecord), 2. Pier Paolo Bianchi (Ita) Morbidelli 3. Bruno Kneu- buhler (Zwi) Yamaha, 4. Leif Gustavsson (Zwe) Yamaha, 5. Jos Schurgers (Ned) Bridgestone, 10. Peter van Nlel (Ned) Yamaha). Snelste ronde: Pileri en Bianchi 3.12,5 (Gem. snelheid 144.082 km per uur, nieuw ronderecord. Stand wereldkampi oenschap: 1. Pileri 85 punten, 2. Bianchi 56, 3. Gustavsson 48, 4. Ken Andersson (Zwe) 500 cc-klasse: 1. Barry Sheen (Gb) Suzuki 48.01.0 (gem. snelheid 154.088 km per uur), 2. Giacomo Agostini (Ita) Yamaha, 3. Phil Read (Gb) MV Agusta, 10. Piet van der Wai (Ned) Yamaha, 13. Rob Bron (Ned) Yamaha, 15. Dick Alblas (Ned) Koenig. Snelste ronde: Sheen 2.15,5 (gem. snelheid 158.039 km per uur, nieuw ronderecord) Stand wereldkampioenschap: I. Agostini 57 punten, 2. Read 54, 3. Kanaya (Jap) 45, 4. Laenslviori 28. Met gebalde vuist getuigt de roekeloze Barry Sheene van zijn tevredenheid na zijn overwinning in de 50Ö cc-klasse in Assen. klasse ook de stunt uit Agostini te verslaan. De 32-jarige Duitser kwam als sterkste tevoorschijn uit een enorm ge vecht met de Fin Pentti Corhonen, de Schot Georg en Agostini, die in deze volgorde eindigden. Wil Hartog uit Ab- bekerk werd nog juist door Cecotto achterhaald, maar eindigde op een fraaie zesde plaats. F Tla Chapelle i_.eiangue q. rereru ai.zy.D», Bartolozzi 34.30.07, 6. De Muer 34.31.01, 11. Liebregts 34.35.55.

IJmuider Courant | 1975 | | pagina 11