TV-uitzending hield velen thuis Meer werkruimte voor „Het Groene Kruis Haven Dorpsraad Wijk aan Zee richt zich tot commissie-Boersma IflSIENHOUEN FJ morgen beginnen de raorkeurdagen ran onze akhiele klasse-kollektie... ook bent hierbij uitgenodigd... ■I! ,1 I J 5 ■Ml ONGERUSTHEID OVER UITBREIDING HOOGOVENS DS. OOSTERHOF Verkeerszuil omver OVERLEDEN Weer twee gevallen van insluiping /MODERN PLAATSELIJK NIEUWS 30 MAANDAG 1975 JUNI .4 99 (Van een onzer verslaggevers) 1 Vragen in het oorspronkelijke gebouw reeds vele jaren met ruimtegebrek te kampen had. Vandaar dat al in 1962 het daarnaast gelegen pand werd aangekocht dat echter door allerlei omstandigheden pas enige maanden geleden werd ontruimd. (Van een onzer verslaggeefsters) WIJK AAN ZEE. Inzake de uitbreiding van Hoogovens heeft de Dorpsraad Wijk aan Zee zich met een brief gericht tot de voorzitter en de leden van de commissie Boersma. In die brief worden negen vragen gesteld, waarop men verzoekt snel te antwoorden, teneinde eventueel grote onge rustheid en het gevoel van machteloosheid in Wijk aan Zee weg te nemen. De brief heeft betrekking op de ruimte die Hoogovens aan verschillende overheden heeft gevraagd voor nieuwe ontwikkelingen van het bedrijf in de periode 1980 tot 1990, de daarmee samenhangende kustcorrectie en de terreinaanpassing ten westen van het zuidwestelijke deel van de bedrijfs- grens bij de Reindersweg (weg naar de Noordpier). I I ■i haarlemkleverpark/van ostadestraat 4/251937 IJMUIDEN. Zonder enig offi cieel vertoon, dus geheel in de kring van bestuur, personeelsleden en medewerkers, heeft men vrijdagmid dag in het nieuwe pand van „Het Groene Kruis” aan de Kennemer- laan in IJmuiden het in gebruik nemen daarvan gevierd met een ge animeerde receptie. Er was voor deze feestelijke bijeenkomst overi gens voldoende reden, omdat men 1 .4 1 k W SOW' (Van een onzer verslaggeefsters) (ADVERTENTIE) f in de la (Van een onzer verslaggeefsters) e bine bine ven EN- oef- er van Vrijdag gearriveerd: West Eage, Cont Plat; Prinses Margriet, Torshavn; Lor raine B, Methil; Kennemerland, Bremen; Matapan, Noordzee; Fixity, Hull; Nor news Leader, Skogn; Surrey Brook, Ar changel, Zaandam; Erik, Bremen; Sil- verthorn, Immingham; Zep Concorde, Kotka; Marconie, Kingslynn, IJmuiden; Jemrix, Whitby, IJmuiden; Mariyos 1, Dordrecht; Borkum, Douarnenez; Van- quard, Londen; Wismar, Santander; Ciu dad de Quayaquil, Rotterdam; Otto, Fre- deriksvaerk, IJmuiden. Kijkje op de kunstmarkt aan de Zaal- berglaan. huis. Toen de uitzending afgelopen was hadden velen kennelijk nog andere za terdagse bezigheden, want even liep het flink aan op de kunstmarkt, maar de echte drukte, die toch ook mee de sfeer bepaalt, was te spoedig over. wethouders Hoogeboom (Van een onzer verslaggeefsters) IJMUIDEN. Opnieuw zijn twee in sluipingen gemeld bij de politie Velsen. Uit een woonhuis aan de Gerard Dou- straat werd 50 gulden weggenomen, ter wijl uit een woning aan de Van der Helststraat 360 gulden uit een wandmeu- bel werd gestolen. De politie vermoedt dat in beide gevallen gebruik werd ge maakt van valse sleutels. Namens de bevolking van Wijk aan Zee verzoekt de Stichting Dorpsraad met de meeste klem om na het openbaar maken van bovenstaand adviesrapport inspraak te hebben in de dan te volgen procedure. Tevens verzoekt de Stichting Dorps raad met de meeste nadruk, om in studies en adviezen omtrent deze gehele materie, de geografische ligging van Wijk aan Zee t.o.v. de gewenste uitbrei dingen te willen betrekken en wel zoda nig dat: a. er geen vermeerdering van geluid-, stank- en stof overlast zal ontstaan; b. het onder a. genoemde in belangrij ke mate verminderd dient te worden; c. het visuele contact met deze even tuele uitbreidingen, gezien vanuit Wijk aan Zee, alsmede vanaf het strand in zeer belangrijke mate in acht dient te worden genomen. De Stichting Dorpsraad verzoekt om toezending van dit adviesrapport Zijn er garanties dat Hoogovens niet reeds met voorbereidingen tot uitbrei dingen begint, voordat de gehele toe- stemiminigsprocvedure is beëindigd? Dit naar aanleiding van de nieuw aan te leggen Hoogovens Gildenspoorlijn. Een afschrift van de brief is verzon den aan Rijkswaterstaat. in- )Ut an an te eel De >ed ide ijd ie- in int aet 10- let iok Jg- De un en de De al- let is ad. ior no tie ien ran en- er- ten jen die rde „er en” ten in ist- ent iri- ent ik. ive in lar ‘en zee de Ide :on ste nt- ize ;en ing ’s Morgens was het even lekker druk, maar toen de televisie-uitzending van het huwelijk begon togen velen naar Alleen al daarom is het te hopen, dat de Culturele groep Heemskerk zich door het dit jaar wat tegenvallende bezoek niet zal weerhouden om de traditie van de jaarlijkse kunstmarkt voort te zetten. Daarboven bevinden zich twee functio nele werkkamers, een voor de heer J. Doeve, directeur van gezinsverzorging en een voor mevrouw L. A. W. Wijnbelt- van Stralen, hoofdleidster van de be jaardenverzorging. En de zolderverdie ping kon geheel voor het omvangrijke archief worden bestemd. Het gehele interieur is betrekkelijk sober gehouden, hoewel het toch getuigt van een goede smaak. Terecht toonden de bezoekers van de receptie, allen be langhebbenden dus, zich vrijdagmiddag bijzonder met deze doelmatige uitbrei ding ingenomen. Op de foto de nieuwe vergaderzaal voor bestuur, directie en staf. De schapen van de kinderboerderij gingen onder grote publieke belangstelling onder het mes bij de schapenscheerder, die z’n best deed de demonstratie wat tijd betreft te rekken, want in werkelijkheid gaat het heel wat sneller. Omstreeks 16 uur werd de politie gewaarschuwd, dat een zwemmer plotse ling onwel was geworden en uit het water gehaald. Kunstmatige ademhaling baatte niet. Bij aankomst in het Rode Kruis Ziekenhuis bleken de levensgees ten reeds te zijn geweken. (Van een onzer verslaggeefsters) IJMUIDEN. Vrijdagnacht is een verkeerszuil op de Julianabrug omver gereden. De dader, die d oorreed, werd gesignaleerd en is later van zijn bed gelicht. Hij kreeg een proces-verbaal voor het doorrijden na een aanrijding en voor alchoholgebruik. BEVERWIJK. Tijdens het zwem men in het buitenbad van het Bever- wijkse Sportfondsenbad is zaterdagmid dag ds. L. E. Oosterhof aan de gevolgen van een hartaanval overleden. Ds. Oos terhof was als predikant verbonden aan de Gereformeerde Kerk vrijgemaakt buiten verband. Vrijdag vertrokken: Fridel, Rochester, IJmuiden; British 1/y,Noordzee F-O; Izhorales, Rotterdam; Rewi Frederiks- vaerk, IJmuiden; Decimal, Vesteras, IJ muiden; West Eagle, Cont Plat; Satur- nus, Tananger; Markborg, Delfzijl, Zaandam; Laurenz, Londen; Log, Bel fast; Stirling Eagle, Cont- Plat, IJmui den; Shipmair 2, Bilbao, IJmuiden; Este- burg, Kolding, IJmuiden; Scoll Spirit, New Castle, Zaandam. Sindsdien is er een ingrijpende ver bouwing tot stand gebracht, waarbij in de eerste plaats de beide percelen met elkaar werden verbonden. Aldus kon op de benedenverdieping een ruime verga derzaal worden ingericht, bestemd voor het bestuur, de staf en de directie. Zaterdag gearriveerd: Wells, Ham burg; Impala, Ipswich; Bodenstein, Ant werpen; Monte Granada, Santander; Lynx, Bergen; Aerdenhout, St. Malo, Velsen; Parkesgate, Rochester, IJmui den; Eglantine, Brake, IJmuiden; Rijn stroom, Harwich. De vragen luiden als volgt. Waaruit bestaan in concreto de ge wenste uitbreidingen van Hoogovens? Wat voor consequenties zijn er ver bonden aan uitbreidingen, met name voor Wijk aan zee als woon- en leefge bied? Hoe ziet u, in dit verband de recreatie in en van Wijk aan Zee? Wat voor consequenties hebben deze eventuele uitbreidingen op het voortbe staan van de Reindersweg? Wordt het natuurlijk evenwicht door deze eventuele uitbreidingen niet verder verstoord? Wat is de te volgen procedure na het gereedkomen en bekendmaken van het advies van de commissie Boersma? HEEMSKERK. De Heemskerkse kunst en ambachtsmarkt heeft zaterdag duidelijk concurrentie ondervonden van het huwelijk van prinses Christina. IJMUIDEN. Zaterdag gearriveerd. Resuagence, Londen; Tramona, Londen; Kolobrzes 2, Antwerpen; Clio Hogeneas 3, Tor Hollandia, Immingham; Thuntank 3, Aarhus; Jean E, Londen; Memel, Lon den; Tor-Brittannia, Immingham; Areas, Bremen; Bulkum Liner, Kopenhagen; Blenheim, Kristiansand; Swallow, Im mingham; Hai, Kopenhagen; Dori Bres, IJmuiden, Limrick; Helga s, Frederiks- vaerk; Brinda, Velsen, Poole. Zaterdag vertrokken: Hirochima Ma- ru, Noordzee; Frivolity, Londen; He Hol- ward, Harlingen; IM Transporter, Noordzee; Aerdenhout, Archangel; Wells, Bremen; Monite Granada, Santan der; Zep Concorde Bremen; Impala, Ips wich; Blenheim, Kristiansand; Adele j, Stockholm; Lynx, New Castle; Tor Brit- tannia, Gothenburg; Tor Hollandia, Go thenburg; Parkesgate, IJmuiden, Roches ter; Rijnstroom, Harwich; Jemrix, IJ muiden, Whitby. Zondag gearriveerd: Bomma, Kritian- sand; Ludwig, Bremen; Ostdiek, Gothen burg; Roerdomp, Delfzijl, IJmuiden; Hoegh Miranda, Yokohama; Otto Bre men; Northern Worker, Contplat; Me- riam Defilice, Den Helder; Baxaria, Co lombo; Diana V, Dover; Topaz, Noord Atlantic, IJmuiden; Adrastus, Swansen; Steinbuck, Bergen; Thara, Seven Is lands, IJmuiden; Jupiter, Bergen; Lesrix Shorehan; Brendonia, Hull; Venus, Dun dee; Clio, Kotka, Velsen; Rijnstroom. Harwich; Dunscanby head, Theems; Mes- siniaki Aigli, Immingham. Zondag vertrokken: Borkum, Bremen; Thuntank 3, Lidköping; Sophie C. Apa- pa; Ciudad de Quayaquil, Le Havre, Bulkum Liner, Hamburg; Hay, Bre men; Pericles, Rotterdam; Northern Worker, Contplat; Nippon Maru, Narvik, IJmuiden, Otto, Bremen; Brinda, Poole, IJmuiden; Ludwig, Bremen; Guiseppe Palfide, Cont Plat; Gibraltar, Cont Plat; Mars 25, Cont Plat. Maandag gearriveerd: Hille Olden- dorff, Antwerpen; Gazelle, Ala; Bothinia- borg, Karlstad; Stoer, Nordenham; Aro na, Helsinki; Casimir, Le Qualec. Maandag vertrokken: Jupiter, Bergen. saison... Geen spreekuur. De Camfferman, Janssen en van de gemeente Beverwijk zullen op woensdag 2 juli geen spreekuur houden. Kunstmarkt kreeg concurrentie van huwelijk prinses Christina Het weer werkte ook niet zodanig mee, dat het tot lang over de markt slenteren uitnodigde. Daarvoor was het net iets te koud en te winderig. Een punt lijkt ook de gewenning. Er worden tegenwoordig overal zoveel kunst- en ambachtsmarkten gehouden, dat het nieuwtje er al weer een klein beetje af is. Wat enkele jaren geleden e ennieuwe en grote aititraktie bleek te zijn, is nu al weer gewoon. Spinnen, weven, klompen maken, kaarsten trek ken, rietvlechten, pottenbakken, er is bijna niets meer te bedenken of men heeft het al gezien. Het schapenscheren trok vroeg in de middag overigens in Heemskerk nog wel een flinke belangstelling. Onder het mes gingen de schapen van de eigen gemeen telijke kinderboerderij. Een leuke bijdrage aan de Heems kerkse kunstmarkt leverde ook de straatmuzikant, die verschillende oude instrumenten liet klinken. De wonderlij ke tonen van een doedelzak doen nog altijd velen even opkijken en luisteren. Voor de jeugd was waarschijnlijk ook het popduo een attraktie en een poppen kastvoorstelling doet het nog altijd bij jong en oud. Wie al énige jaren de Heemskerkse kunstmarkt heeft bezocht, zal vjele be kende gezichten hebben gezien onder de standhouders. Blijkbaar heeft men in middels zo z’n vaste relaties. Voor zover het de eigen regionale kunstenaars be treft heeft dit het voordeel, dat men via de kunstmarkt ook een klein beetje de ontwikkeling van hun kunstenaarschap kan volgen in de produkten die zij in de achtereenvolgende jaren letterlijk op de markt brengen en een herkenning van hun werk. Als zodanig heeft de kunst- markt een eigen funktie. Zaterdag vertrokken: E. R. Scaldia, Bremen; Erik, Bremen; Luise, Sheemess; Nornews, Leader, Skogn; Jalvallabh, Tillbury; Marconie, Kingslynn, IJmui den. U

IJmuider Courant | 1975 | | pagina 5