Borg is woedend Westduitse coureur Thiele zesde slachtoffer van TT Organisatie: Ceulemans geen prof Ook Betty Stöve bij laatste acht UITSLAGEN WIMBLEDON „ongeluk was eigen schuld” 4 MHUt 1 IN ZUSPANKLASSE EVENEENS VRIJ ERNSTIG ONGEVAL Superioriteit MAANDAG 30 1975 JUNI SPORT 9 8 naf Stöve: aanvallen b 1 iar: t- >n Beklagenswaardig 1 SP0R1EF n- lg In OKKER OPVALLEND AMBITIEU S Metreveli geen echte bedreiging juli Wade- vanaf dinsdag I Thiele lijkt dus het slachtoffer te zijn geworden van een eigen fout. Toch blijft op één punt onduidelijk heid bestaan. Vrijdag, tijdens de trai ning, was de Duitser ook al zwaar gevallen. Hij krabbelde toen, kenne- menten. De toestand van de baan ter plaatse was uitstekend en aan alle veiligheidseisen was Voldaan.” lijk ongedeerd, weer overeind en reed zonder dat medische assistentie was verleend door. de mg lur. a- d- an te ide Se en. betreden. Stöve: „Ik heb niets te verlie zen. Ik zal tegen Evert zoveel mogelijk proberen aan te vallen. Als ik net als zij op de baseline blijf hangen weet ik van tevoren dat ik meer fouten zal maken dan zij-” Betty Stöve bereikte de laatste acht via een ^ege op de Britse Winnie Wool- dridge-Shaw met de cijfers 9-7, 6-3. Stöve had vooral succes met groundstro kes die diep op de backhand van de Engelse werden geslagen. Hoewel haar eigen service wisselvallig bleef, hand haafde zij gedurende de gehele partij voldoende pressie om haar tegenstand ster de baas te blijven. ronde: (Bra- in I. J. 'd, R. a- le T. ig se o- m P- is >n in »n .1. P. i- A. n: n, S. 1- n, k, P. V J. ra un V. P. in Voor de derde keer in zijn carrière bereikte Tom Okker de kwartfinale van Wimble don. Meer dan de beide vorige keren lijkt de kans aanwezig dat Nederlands beste tennisser de halve eindstrijd bereikt. Ook Rosewall bevestigde overigens dat Roche momenteel in topvorm verkeert: „Zijn serice-retums, zijn volleys en zijn fore-hand heb ik zelden zo goed gezien.” Tony Roche zelf: „Ja, ik ben in geen tijden zo goed op dreef geweest.” Deson- het wel zitten, ik heb kans, ook omdat ik nu kan rusten.” danks zegt Okker optimistisch: „Ik zie een behoorlijke een paar dagen witt-Macmillan (Z. - Af r.)Kawimazu- mi-Tezuka (Jap) 6-2, 6-4, 6-2. Milan Holecek-Karl Meiler (statenloos-W.- Dent Heren enkelespel vierde ronde: To ny Roche (Aus)Ken Rosewall (Aus) 6-3, 6-8, 8-6, 6-1. Arthur Ashe (VS)Graham Stilwell (GB) 6-2, 5-7, 6-4, 6-2. Guillermo Vilas (Arg)San dy Mayer (VS) 2-6. 7-5, 9-8, 6-3. Raul Ramirez (Mex)Cliff Richey (VS) 6- 2, 6-3, 6-2. LONDEN (AP). Björn Borg, het 19-jarige idool van het Wimbledon- toernooi van dit jaar, is furieus over foto’s, die een Londens avondblad heeft gepubliceerd van hem en zijn vriendin Helena Anliot. De blonde Zweed heeft kort en bondig verklaard, dat de „gluurders en kwebbelaars” zich niet met zijn privé-leven moeten bemoeien. De Daily Mirror schrijft, dat Borg heeft gezegd: „Nog zoiets en ik tennis niet langer.” De kwartfinales bij de dames luiden: Evert-Stöve; King-Morozova; Goolagong; Court-Navratilova. Volgens Jaap Timmer, lid van het organisatiecomité en official van de Nederlandse motorsportbond, verloor Thiele in de buurt van De Bult de macht over zijn stuur. Timmer: „Er is vastgesteld dat hij door niemand is gehinderd of geraakt. Zijn machine vertoonde geen technische manke- Ook Alexander Metreveli moet het snel duidelijk zijn geworden dat de Ok ker die hij zaterdag tegenover zich kreeg niet te vergelijken was met de tegen stander die een jaar geleden zo berus tend zijn nederlagen tegen de Rus op Wimbledon en Forest Hills aanvaardde. Okker: „Vorig jaar was mijn instelling door allerlei omstandigheden heel an ders. Ik had toen geen zin om er echt tegenaan te gaan. En dat is toch wel nodig als je het op dit niveau ver wilt brengen.” Gelet op het geweld van serveer- kanonnen als Connors, Ashe en Tanner lijkt het uitgesloten dat hij dit Wimble don gaat winnen, maar een plaats in de halve finale zou voor de 31-jarige Okker toch een hoogtepunt betekenen in zijn carrière. Op ’s werelds belangrijkste ten nistoernooi heeft hij het tot dusver nooit verder kunnen brengen dan de kwartfi nales. In de jaren ’67 en ’69 werd hij daarin tamelijk gemakkelijk uitgescha keld door de Australiër John Newcombe en de Amerikaan Arthur Ashe. In de kwart-finale wacht Okker een oude bekende: de 30-jarige Tony Roche, de enige Australiër die het zover wist te brengen. Een week geleden won Okker nog van hem in drie sets in de finale van het toernooi van Notingham. Ook troffen beiden elkaar in het prof-circuit dat vorig jaar in diverse Nederlandse steden werd gespeeld. In Kerkrade ver loor Okker toen nogal kansloos, maar een week later troefde hij de Australiër in Groningen af. Tony Roche bereikte in ’68 de finale van Wimbledon, maar werd in de daarop volgende jaren ver terug geworpen door ernstige blessures aan zijn arm en achillespees. De laatste we ken is hij steeds beter in vorm gekomen, geheel tegen zijn verwachting in. Roche: „Het was aanvankelijk alleen maar mijn bedoeling om met Newcombe in te schrijven voor het dubbelspel. Maar toen Newcombe zich moest terugtrekken, heb ik toch maar op het enkelspel gegokt.” Dames dubbelspel tweede ronde: Maria Darmon-P. Pinter (Fra-Tsj) F. Mihai-N. Sato (Roe.-Jap.) 6-3, 6-3. Gail Chanfreau-Helen Gourlay (Fra- Aus)Pam Teegarden-Renata Toma- nova (VS-Tsj) 7-5, 7-5. Ann Kiymo- mura-Kazuko Sawamatsu (VS-Jap) Lesley Hunt-Valerie Ziegenfuss (Aus- Vs) 6-4, 6-2. Indrukwekkend was zaterdag vooral de manier waarop Tom Okker zich bij de acht sterkste tennissers schaarde via een gemakkelijke zege op de Rus Alexander Metreveli: 6-0, 6-2, 8-6- Ok ker speelt momenteel met een verbeten heid en volharding alsof zijn leven op het spel staat. Nu hij mede dankzij een gunstige loting uitzicht heeft gekregen op een zeer eervolle klassering, doet hij er ook alles aan om dat te bereiken. BRUSSEL (Belga-ANP). Ray mond Ceulemans heeft vrede gesloten met de Belgische biljartbond, wat er op neerkomt, dat hij zijn opzienba rende plan van enige tijd geleden, om als prof verder te gaan, opgeeft Ceu lemans blijft amateur en hij zal, zo beloofde hij, voortaan weer op kam- pioensrecepties verschijnen, want daar was het allemaal om begon nen. (Van onze speciale verslaggever) LONDEN. De Nederlandse tennissport mag zich sinds afgelopen zaterdag in een ongekende weelde verheugen: voor het eerst in de geschiedenis plaatste zich een landgenoot zowel bjj de dames ais de heren voor de kwart-finales van Wim bledon. Uitgezonderd grote tennisnaties als Amerika en Australië kan geen enkel ander land op een dergeiftke prestatie prat gaan. Toch moet de neiging om Nederland voortaan als een belangrijk tennisland te beschouwen, snel onderdrukt worden. Tom Okker en Betty Stöve zjjn nu eenmaal slechts opzienbarende uitzonderingen die het gebrek aan niveau in Nederland alleen voor kortzichtige chauvinisten kunnen camoufleren. Op de serie foto’s, die twee pagina’s van de Evening Standard in beslag nemen, staat Borg afgebeeld terwijl hij in het lange gras speelt met een summier geklede Helena. De foto’s werden gemaakt voordat hij donder dag de Chileen Jaimie Fillol versloeg. De langharige Borg was woedend op de fotografen, „die me met tele- scooplenzen in het lange gras hebben opgespoord. Ik aanvaard dat ik in zekere zin openbaar bezit ben als ik tennis. Maar buiten het stadion heb ik evenals ieder ander recht op een privé-leven. Het is onbetamelijk me tzo achterna te zitten.” Borg’s explosie kwam kort nadat hij de foto’s had gezien. Helena, zijn vriendinnetje sinds zijn kinderjaren, huilde. Naderhand zei ze tegen een journa list: „Het is walglijk dat mensen ons zoiets aandoen. Onze vriendschap is niet van het soort dat ze ervan pro beren te maken. Ik ben razend.” Borg en de 18-jarige Helena, een Zweedse tennisspeelster, zijn tijdens toernooien onafscheidelijk. Tezamen zijn zij Zweedse kampioenen in het gemengd dubbelspel. In de achtste finale rekende Roche zaterdag op imponerende wijze af met veteraan Ken Rosewall die daarmee zijn elfde en wellicht laatste poging om Wimbledon te winnen zag mislukken (6-3, 6-8, 8-6 en 6-1). Het was bijna tragisch om te constateren dat de 40- jarige Rosewall, een levende tennisle gende, te traag en te onvast is geworden om zijn grote droom te verwezenlijken. Rosewall zal voortaan door het leven moeten gaan met het trauma dat hij de beste tennisser is, die Wimbledon nooit heeft gewonnen. Het is een gegeven De kwartfinales die worden gespeeld, zijn zeer sterk bezet en luiden als volgt: Connors-Ramirez; Vi las-Tanner; Ashe-Borg; Okker-Roche. Mocht Okker triomferen, dan ontmoet hij donderdag in de halve finale de winnaar van het duel Ashe-Borg. waaraan hij moeilijk kan wennen, zoals na afloop bleek tijdens een confrontatie met journalisten toen hij zijn gezicht even met betraande ogen moest afwen den- Rosewall: „De inspanning is me te groot geworden. Ik weet nog niet of ik naar Wimbledon terugkom.” Okkers ambities zijn momenteel zelfs zo groot, dat zijn spel soms neigt naar onsportiviteit tegenover zijn tegenstan der. De beklagenswaardige Metreveli on dervond dat vooral in het begin van de tweede set, toen Okker na minutenlange discussies met de umpire een let kreeg, nadat hij een net-service had gepleegd. Metreveli ging ermee akkoord dat het punt werd overgespeeld, omdat hij even eens een aanraking met het net had geconstateerd. Toen Okker echter in de derde set de bal twee keer liet stuiten alvorens te slaan, deed hij later alsof zijn neus bloedde- Metreveli protesteerde volkomen terecht tegen de onreglemen taire slag, maar Okker maakte geen aanstalten om de umpire tot een let te bewegen. Pas toen een lijnrechter Ok kers fout bevestigde, moest de Nederlan der tegenover de umpire bekennen dat de bal twee keer de grond had geraakt. Dergelijke kinderachtigheden sieren niet bepaald Okker als sportman, maar zij beklemtonen wel de fanatieke instel ling waarmee hij momenteel strijd le- Die slechte start zou de Rus niet meer te boven komen, want Okker maakte er gretig gebruik van. Opvallend hard en diep serverend eigende hij zich de eerste twee sets in 35 minuten toe: 6-0, 6-2. Vooral de score in de eerste set toonde de superioriteit van Okker aan: hij hoefde daarin slechts 9 game-punten af te staan. Okker: „Het belangrijkste was dat ik hem steeds onder grote druk kon houden, doordat ik mijn eerste service zo hard mogelijk sloeg. Metreveli heb ik qua niveau nooit zo erg hoog gehad, maar je moet met dit soort taaie tegen standers toch oppassen” In de laatste set hervond Metreveli weliswaar gedeelte lijk zijn ritme, maar toch kwam Okker niet in gevaar op zijn eigen service-game. Bij 6-6 forceerde Okker de eerste servi- ce-doorbraak van deze set en toen was het ook meteen gebeurd: 8-6. Thiele, afkomstig uit Bremen en on gehuwd, was in de derde ronde van de 250-cc klasse ten val gekomen en met ernstig hersenletsel naar een zie kenhuis in Assen vervoerd. Later werd hij overgebracht naar het Aca demisch Ziekenhuis in Groningen, w.aar hij laat in de middag overleed. vert. De tegenstander kan zich tegen deze op het scherp van dé snede spelen de Okker geen inzinkingen veroorloven. De Pakistani Rahoon Harom ondervond dat halverwege de partij. Alexander Me treveli kwam aanzienlijk sneller tot een dergelijke conclusie. De Rus begon er barmelijk slecht: hij miste in de eerste twee sets ieder bal-gevoel en timing. O zijn service was hij uitermate onvast en in de slagenwisselingen miste hij de gemakkelijkste volleys. Damesenkelspel: Margaret Court (Aus.)Glynis Coles (GB) 6-2, 6-2. Billie Jean King (VS)Michelle Gur- del (Belg.) 6-1, 6-2. Martina Navrati lova (Tsj.)Natasja Tsjmyrovia (SU) 6-1, 6-0. Olga Morozova (SU)Mimi Jausovec (Joeg.) 6-4, 6-2- Evonne Cawley Aus)Judy Fimond (Aus.) 6- 2, 6-4. Chris Evert (VS)Lindsey Be- aven (GB) 6-2, 6-4. Virgina Wade (GB)Rose Casals (VS) 6-4, 4-6. 6-4. Voor Betty Stöve zal maandag ver moedelijk het einde komen van een overigens zeer sterk gespeeld Wimble don. De 30-jarige Nederlandse ontmoet in de kwartfinale immers titelhoudster Chris Evert, die sinds de Wimbledon- finale van 1973 niet meer in Europa verloren heeft. Betty Stöve heeft nog nooit van de Amerikaanse kunnen win nen en liefst vijf nederlagen moeten incasseren. Toch is de struise Nederland se niet van plan om met een overdreven minderwaardigheidscomplex de baan te Dames dubbelspel derde ronde: Margaret Court-Virtinia Wade (Aus- GB)Linky Boshoff-Ilona Kloss (Z.- Afr.) 6-2, 6-4. Julia Anthony-Ola Mo rozova (VS-SU)Maria Darmon-N. Pinter (Fra-Tsj) 6-1, 6-1. ASSEN. Direct na afloop van de TT van Assen is zaterdagmiddag bekendgemaakt dat 4e 23-jarige Westduitse coureur Rolf Thiele aan zijn verwondingen was bezweken. Rudolf Thiele is de zesde dode in de vijftigjarige geschiedenis van de TT en het derde slachtoffer sinds in 1959 het jaarlijkse gebeuren verhuis de naar een veiliger circuit. Did)John Alexander-Phil (Aus) 6-3, 8-9, 6-4, 6-4. Gemengd dubbelspel eerste Thomas Koch-Helna Anliot Zwt)Byrom Bertram-Brigette Cuy- pers (Z.-Afr) 6-2, 6-2. Heren dubbelspel tweede ronde: Bob Lutz-Stan Smith (VS)—Mike Es- tep-Kim Warwick )vs-Aus) 6-2, 8-9. 9-8, 8-6- Dames dubbelspel tweede ronde: Sue Barker-Glynis ColesEvonne Goolagong-Peggy Michel (Aus-VS) 6- 4, 8-6, 6-3. Derde ronde: Rosie Casals-Billie Jean King (VS)Joyce Hume-Winnie Woldridge (GB) 6-2, 6-0. Heren dubbelspel tweede ronde: Dick Dell-Sherwood Stewart (VS) Barry Phillips Moore-Gene Scott (Aus-Vs) 6-3, 6-4, 6-2- Fassbender- Pohmann (W.-Dld)Moore-Pattison (Z.-Afr.-Rho) 6-2, 7-5, 4-6, 6-4. He- Tijdens de laatste race van de dag, in de wedstrijd in de zijspanklasse, raakte de Engelse combinatie Hob son-Russel nog van de baan. De En- gelsen reden weliswaar bijzonder snel, maar namen ook verschrikkelijk veel risico. Beide coureurs werden naar het ziekenhuis vervoerd. Of schoon him toestand aanvankelijk ernstig leek, vielen de verwondingen achteraf nog wel mee. Beiden bleken een hersenschudding en eer. gebroken arm te hebben opgelopen.

IJmuider Courant | 1975 | | pagina 9