gOFff* DOüWE O. Vier lammetjes gestolen DE 11 \4cuumvcrse Roodmerik koffie... van Douwe Egberts. FEESTPROGRAMMA IN PAVILJOEN WESTERHOUT Kort IJmondnieuws 250 gram 2,14 i Bé i WS I WOENSDAG 2 JULI 1975 f IB? .1 met Gerard Paques Ook als u buiten bent wilt u genieten van verse, geurige koffie. Extra gemakkelijk met Roodmerk snelfiltermaling van Douwe Egberts, want die is vacuum verpakt en kant en klaar gemalen voor uw snelfilter. Waar u ook heen gaat, Douwe Egberts koffie... even vers en geurig als thuis. (je u vet dat tgoed is) .1 'fa few I «fe»: JilL fesdfe duiven rl^pü (Van een onzer verslaggeefsters) op- onder leiding Ook buitenshuis smaakt de koffie als thuis Alcohol; Een 21-jarige Velsenaar zag zichzelf vannacht om drie uur op de bon geslingerd wegens het gebruik van alco hol. Hem werd tevens een bloedproef afgenomen. Sieraden; Uit een woonhuis aan de Spaarndammerweg in Haarlem zijn van nacht na inbraak enige sieraden gesto len. Gedurende de maand juli zijn in pa viljoen Westerhout wekelijks de volgen de activiteiten te bezoeken: Woensdag: schilder en tekenles onder leiding van de heer De Ridder, ’s mid dags-handwerken, naai- en kniples on der leiding van de dames Blankensteyn, zr- Conseptia en Groot; VELSEN. Deze week zijn vier lam metjes gestolen van twee verschillende stukken land bij de Botterdijkweg ten zuiden van Beeckestijn. Het waren drie witte lammetjes en een zwarte. aan- en Heilig (Van een onzer verslaggeefsters) Vrijdag: bridgen voor gevorderden on der leiding van de heer Zoontjes. Onder leiding van de heer Van Santen kan er voorts in de werkplaats zelfstan dig geknutseld worden. Biljarten kan op maandag, donderdag en vrijdag. Op de dinsdagen en woensdagen kan men van af 13 uur aan de biljarttafels terecht. Donderdag 3 juli houdt de sociaal maatschappelijk werkster spreekuur van 14-14.30 uur. Tenslotte kunnen belang stellenden op vrijdag 25 juli om 13 uur deelnemen aan de maandelijkse klaver- jasdrive, waarbij wordt gestreden om de jaartitel. BEVERWIJK. Pedagogische Akade- mie. Geslaagd voor het HAVO-diploma: Rita Admiraal, Kees Bakker, Gerda Bei- kes, Beppy Bleeker, René Bouma, Frans Bouwer, Harry van Diepen, Arnold Duin, Jan Duin, Evert van Dijk, Peter Essen, Carla Geerling, Annemarie van BEVERWIJK. Met een feestpro gramma in Paviljoen Westerhout zal de Stichting Recreatie Bejaarden Beverwijk maandag 21 juli de zevende verjaardag van het gebouwtje gaan herdenken. Be langstellenden zijn vanaf 13.30 uur wel kom. Het programma blijft voorlopig een verrassing. HAARLEM. Hogere Technische School. Geslaagd voor het eindexamen vliegtuig bouwkundige: T. H. Olivierse, Velsen. Geslaagd voor het eindexamen werk tuigbouwkunde W. J. Akse, Beverwijk, R. A. Bakker, IJmuiden; T. J. van den Berkhof, Vel sen; J. D. de Haan en J. H. Hendriks, Driehuis; H. A. Hennis, Santpoort; J. A. Lammersen, Santpoort, K. J. D. Lefèvre, Velsen; F. A. Liebregs, Beverwijk; L. E. Neele Heemskerk; K. E. Sewalt, IJ muiden; A. H. M. Snijders Beverwijk; S. P. Wij ma, Heemskerk; Geslaagd voor het eindexamen elek trotechniek: W. C. de La Court, Santpoort; E. S. M. Janssen, Santpoort-Z; L. Kappert, IJ muiden; T. A. Koning, Heemskerk; W. J. Konijn, Beverwijk; G. J. Meijer en H. A. Pel, Velsen; C. J. Rienstra, Sanpoort; C. Tuijnenbreijer Velsen; J. R. van Velzen Castricum. Geslaagd voor het eindexamen bouw kunde: B. Kalverda, Beverwijk; W. E. Mundy, Bergen; H. Wanschers, Heemskerk. Gelslaagd voor het eindexamen weg en waterbouwkunde: J. F. P. van Keulen Beverwijk; W. F. Vlotman jr, Santpoort; J. W. P. Snijders, IJmuiden. Donderdag: bridgeles van de heer Blom; Dinsdag: gymnastiek onder leiding van mevr. Flieringa, ’s middags handenar beid onder leiding van mevrouw Smit; Grinsven, Mar ja Groen, Robin Groene- veld, Jos Harkema, Peter Helse Nico Hille, Johan Hoogland, Dick Jansen, John Keunen, Marleen Klaver, Henny Kobesen, Arnold Kruidenberg, Hugo Kuijper, Trudy Kuijper, Pieter Kuijs, Sjoerd Laan Ton de Lange, Els Ledder, Jeroen Leijse Harry van Lieshout, Euge nie Nabarro, Gerda van Noort, Berna dette Schutte, Marcel Seignette, Jacque line Smit, Yvonne Smit, Gerard Spil, Leo van der Wijst, Ed Zonneveld. Afgewezen werden drie leerlingen. Twee doen herexamen. Van de postduivenhoudersvereniging De Snelvlieger namen 108 duiven deel vanaf de lossingsplaats Chateauroux over een afstand van 665 km. Een duif van J. Koorn bereikte als eerste zijn hok om 18 uur 12 min. 59 sec. J. Uitslag: J. Koorn 1, 5, 6, 7, 20, 21, 22; B. Warnaar 2; P. Schotvanger 3, 18, 27; S. Voet en Zn. 4, 13, 19, 23; C. Zwaneburg en Zn. 8, 14, 15, 25; Chr. Prins 9, 11; W. Remmers 10; W. Rolvink 12; J. Dankelman 16, 26' K. Klepper 17, 24. Van de postduivenhoudersvereniging De Snelvlieger namen 192 duiven deel vanaf de losisngsplaats Compiègne over een afstand van 366 km. Een duif van S. Voet en Zn. bereikte als eerste zijn hok om 12 uur 03 min. 06 sec. Uitslag: S.,Voet en Zn. 1, 4, 12, 17, 18, 36; J. Koorn, 2, 16, 20; A. J. Ham 3, 25; C. Zwaneburg en Zn. 5, 9, 29, 34; A. Schotenvan ger 6; F. de Boer, 7, 24: J. Wljker 8, 21; P. Schotvanger 10, 13, 19, 23, 33, 38; H. Boddeke 11, 14, 21, 22, 28; A. v.d. Zee 15; F. Daalhuizen- Plug 26; J. Minneboo 27; F. Booy 30; W. Rolvink 31-35; K. Klepper 32; Joh. Broek 37, 39.. Van de Postduivenhoudersvereniging „Snelle Wieken” te Santpoort namen dit weekeinde 128 duiven deel aan een wedvlucht van Cha teauroux af over een afstand van 600 km. De lossing van de duiven geschiedde om 5.30 uur. Een duif van J. Kultwaard en Zn. bereikte als eerste het hok om 18.21 uur; de laatste prijsduif om 20.15 uur. Het was een zeêr zware vlucht, vele duiven kwamen eerst zondag op de hokken terug. De uitslag was als volgt: J. Kultwaard en Zn. 1, 11; C. Korthouwer 2, 5. 6, 10, 30; P. Rozemeijer 3; J. de Jonge 4; C. M. Koks 7, 9. 18, 20; J. de Graaf jr. 8, 27; E. Gorter 12, 22; Gebr. Sneekes 13, 23, 25, 29; A. Tabernal 14, 15. 19; C. v. Duyn 16; P. Heeremans 17; J. F. v. Bakel 21, 32; Gebr. Plerik 24; J. de Graaf sr. 26; Comp. Tabo 28, 31. Van de Postduivenhoudersvereniging „De Bonte Duif" te IJmuiden namen dit weekein de 77 duiven deel aan een wedvlucht van Compiègne af over een afstand van 361 km. De losing van de duiven geschiedde om 6.20 uur. Een duif van H. Bruyes bereikte als eerste het hok om 12.13 uur- de laatste prijsduif om 12.42 uur. Er stond een noordoostenwind. De uitslag; H. Bruynes 1, 5, 6; J. Dekker 2, 3, 4, 7, 8, 9; M. Muyderman 10, 12; Joh. Swart 11. 14; J. Broek 13, 16; J. Vis 15. Van de Postduivenhoudersvereniging „De a Vernielingen. Een bewoner van de Beverwijkse Surinamestraat heeft bij de politie aangifte gedaan van vernielingen aan zijn auto. De buitenbanden waren doorgesneden terwijl de ruitewissers en radio-antenne waren afgebroken. De schade bedraagt ongeveer 15C. Inbraak. Bij een inbraakje in de kantine van „De Kennemers Beverwijk is vannacht wat snoepgoed en frisdrank ontvreemd. Bonte Duif” te IJmuiden namen dit weekein de 62 duiven deel aan een wedvlucht van Cha teauroux af, over ’n afstand van 663 km. De lossing van de duiven geschiedde om 6.30 uur. Een duif van J. Broek bereikte als eerste het hok om 18.20 uur; de laatste prijsduif om 20.53 uur. Er stond noordoostenwind. De uitslag: J. Broek 1, 7. 9, 10; M. Muyder man 2; J. Dekker 3, 12, 16; J. Hoogland 4; H. Bruynes 5; Joh. Swart 6; P. Verschuren 8, 11, 13; J. v.d. Bos 14, 15. Van de Postduivenhoudersvereniging „Snelle Wieken” te Santpoort namen dit weekeinde 119 duiven deel aan een wedvlucht van Com piègne af over een afstand van 359 km. De lossing van de duiven geschiedde om 6.20 uur. Een duif van E. M. Gorter bereikte als eerste he't hok om 12.07 uur; de laatste prijsduif om 12.28 uur. Er stond zware noordoostenwind op kop. De uitslag: E. M. Gorter 1, 2, 6, 13, 19; J. Kultwaard en Zn. 3, 14, 17, 22, 23; P. Roze- meyer 4; C. M. Koks 5; A. Tabernal 7, 9, 11; J. de Jonge 8, 20; C. v. Duyn lö; J. F. v. Bakel 12. 21; P. C. Laan 15; D. J. ter Haar 16; Comb. Tabo 18; Gebr. Sneekes 24. Van de Postduivenhoudersvereniging „IJ muiden” te IJmuiden namen dit weekeinde 38 duiven deel aan een wedvlucht van Chateau roux af over een afstand van 663 km. De lossing van de duiven geschiedde om 6.30 UUr. Een duif van De Weers en Co. bereikte al eerte het hok om 18.43 uur. De uitslag: De Weers en Co. 1; Voetman 2, 5, 8; T. Piers 3; R. van Dongen 4, 7; Middelkoop Huygens 6. Van de Postduivenhoudersvereniging „IJ muiden” te IJmuiden namen dit weekeinde 59 duiven deel aan een wedvlucht van Compièg- he af over een afstand van 381 km. De lossing van de duiven geschiedde om 6.20 uur.Een duif van De Weers en Co. bereikte als eerste het hok om 12.12 uur. De uitslag: De Weers en Co. 1, 3. 4. 5, 8, 9. 11; T. Piers 2; A. Voetman 6, 7. 10, 12. Van de Postduivenhoudersvereniging „De Ijmonden” te IJmuiden namen dit weekeinde 42 duiven deel aan 'n wedvlucht van Chateau- reaux af over 'n afstand van ong. 660 km. De lossing van de duiven geschiedde om 6.30 uur. Een duif van V.d. Scheer bereikte als eerste het hok om 19.00 uur. Er stond een harde noordoostenwind, waar door vele achterblijvers ontstonden. De uitslag: V.d. Scheer 1, 2, 3, 4. 6. 7, 3, 11; Verduin 5, 9, 10. Het was gisteren beslist geen avond zonder actie. Goed, zowel de NCRV als de EO lieten hun eigen zangkoren draven (12 in totaal, ik heb ze geteld), en de EO wijdde bovendien nog dacht aan prediking, doop Avondmaal in Noord-Afrika gedurende de eerste eeuwen van onze jaartelling. Maar daar stond tegenover, dat in VPRO-tijd te kijken viel naar de won derbaarlijke muzikant dr. John the Nighttripper, die ook nog een stel lekke re meiden had meegebracht. Daarenbo ven zorgde de NCRV nog voor „Spel zonder grenzen”, waarover straks meer. Maar het echte vuurwerk kwam pas aan het slot, om elf uur. Mohammed Ali contra Joe Bugner. Vroeger moest je voor dergelijke duels om vier uur ’s nachts je bed uit, maar we raken kennelijk gewend aan meppartijen op dit niveau. De omroepbonzen hebben tenminste geen belangstelling meer voor rechtstreekse reportages. Het gevecht kwam dit keer uit Koeala Loempoer, al weer zo’n uithoek, en de scheidsrechter leek op een slachtoffer van Ali, maar was natuurlijk een Chinees uit Maleisië. Het is prettig dat je niet meer bij nacht en ontij hoeft op te staan, maar het neemt wel veel van de spanning weg, als je ’s middags in de krant het verslag al hebt gelezen. Commentator Ruud ter Weij den deed trouwens net of hij geen kranten leest. Misschien is dat ook wel zo. Wat valt er verder over het gevecht te zeggen? Ali zorgde, zoals altijd, voor een prima show. Wellicht zal de techniek ooit nog eens zo ver voort schrijden dat we in de huiskamer kun nen verstaan wat hij zijn tegenstanders tussen de klappen door toevoegt. Die arme Bugner. al kreeg hij er dan ook een hoop geld voor. Dan nu nog even over „Spel zonder grenzen.” Hoewel het programma al bij na net zo lang schijnt te bestaan als de televisie zelf, had ik het tot voor een paar weken nog nooit gezien. Raar mis schien, maar tenslotte doe ik dit werk nog niet zo lang. Het hoge woord moet er maar meteen uit: „Spel zonder gren zen” hoort thuis in de categorie „pro gramma’s die nooit zullen mogen ver dwijnen.” Dat is ook van toepassing op de man, die deze affaire van commen taar voorziet. Ook Barend Barendse zal nooit mogen verdwijnen. Hij is de per fecte keuze voor dit genre: enthousiast, zonder zich te laten verleiden tot door- draverij a la Theo Koomen, dolblij met elke opmerkelijke prestatie en bedroefd als er iets mis gaat, vooral als het landgenoten betreft. En het geheim van dit spektakel is uiteraard dat er zoveel misloopt. Barendse heeft precies het woordge bruik dat vereist is. Ik zal een voorbeeld geven om duidelijk te maken wat ik bedoel. Jaren geleden keek ik in het Olympisch Stadion in Amsterdam naar speed way wedstrijden om de zogenaamde „Gouden Helm”. Barendse, die als spea ker optrad, sprak echter niet van „Gou den Helm”, maar had het voortdurend over „het fel begeerde hoofddeksel van edelmetaal.” Barend lijkt ook alle deelnemers per soonlijk te kennen. Moeiteloos houdt hij ze uit elkaar, „de 17-jarige wijnbouwers- dochter uit Giswil” en „de pittige modi- nette uit Chartres." Gisteren werd het spel ergens in Zwitserland opgevoerd. Dat betekende dat de spelletjes gegroe peerd waren rond het thema, nee, geer* kaas, maar bergen. Daar kwam van alles bij kijken: strobalen, hooibergen, sneeuwmannen, koeien, glijbanen, alpen hoorns en nog veel meer. De Nederland se hoop. Veldhoven uit Brabant, ging sterk van start, maar finishte zwak, ondanks de aanwezigheid van „een forse meid die voor niemand opzij gaat.” Een zesde plaats was het resultaat. Dat moet volgende keer beslist beter. Gelukkig ging het minder opwindend toe bij „Bonny”, de nieuwe door de BBC gemaakte en door de NCRV aangekochte kinderserie. Deel 1 vond ik best leuk, en dan maar hopen dat de jeugd daar ook zo over denkt. Centrale figuur is mevr. Flora, die in een Schots dorpje een winkeltje annex postkantoor drijft. Uit hoofde daarvan beleeft ze van allerlei met wonderlijke dorpsgenoten. Maar ’s avonds gaat de winkel dicht en zet Flora zich aan tafel om de avonturen van kapitein Bonny (en dat is ze dan zelf) te beschrijven. Een handige formu le, die komische situaties op twee ma nieren (in het dorp en op het schip) mogelijk maakt. De rechtstreekse „visu ele” (het is tenslotte geen radio) humor sprak me wel aan. Maar mijn definitieve oordeel schort ik nog even op tot ik mijn op vakantie zijnde dochter heb kunnen raadplegen.

IJmuider Courant | 1975 | | pagina 4