Duin en Kruidbergerweg bleef lommerrijke oase van rust Veertig jaar bij Hoogovens Agenda bankwerkers machinebankwerkers Arabische order van een miljard voor o.a. Stevin HOOGOVENS IJMUIDEN ESTEL '7 ft Ifet fftgf ft; I I ■31: "'ftS KIND IN SLOOT WAS VROUW IN GREPPEL VANDALEN ACTIEF IN KANTINE BON F „DE KENNEMERS” Ingrijpende herbestrating tastte karakter niet aan Ml WOENSDAG 2 JULI 1975 PLAATSELIJK NIEUWS Velsen-IJmuiden «r Technische vaklieden hebben bij Hoogovens afwisselend werk met volop kansen om vooruit te komen 1 1 I I I I I I I I ft» Beverwijk Heemskerk Wijk aan Zee Castriciim In en om Haarlem ■WV’ft' nto- r.' 'fj - i 'ft 7 (Van een onzer verslaggevers) (Van een onzer verslaggeefsters) (Van een medewerker) Hoogovens heeft in dagdienst en in 2- of 4-ploegendienst plaats voor functie van machinebankwerker. de wijde omgeving. (Van een onzer verslaggeefsters) 39111, Naam;, 4a: Voornaam: (Van onze redactie economie) Geboortedatum: Woensdag 20 Adres:. Woonplaats: Gehuwd/ongehuwd 19 en HF 649 Het verleggen en opnieuw bestraten van de Duin en Kruidbergerweg leek Hoogovens heeft uitstekende sociale voorzieningen, een goede pensioen regeling, eigen gratis busvervoer in De Technische dienst van Hoogovens zorgt ervoor dat de meest uiteenlopende machines en installaties in goede conditie zijn en blijven. Daarvoor zijn technische vaklieden nodig. Ze vinden bij Hoogovens afwisselend en interessant werk. Er wordt voornamelijk in kleine teams gewerkt. Afhankelijk van interesse en ervaring zijn er plaatsingsmogelijkheden bij de onderhoudsdienst van de diverse bedrijfsafdelingen, in een mobiele ploeg of bij de centrale werkplaats. bij voorkeur in het bezit van LTS primaire Bemetel-opleiding. Wie bereid is zich ook theoretisch verder te bekwamen - waarvoor alle mogelijkheden worden geboden - kan zeker promotie maken naar de Na verdere studie en ervaring kan promotie volgen tot machine bankwerker A en verder tot machine-monteur. Hoogovens behoort - samen met Hoesch- tot het ESTEL-concern Heeft u reeds de secundaire Bemetel- of vergelijkbare opleiding gevolgd? Dan zijn er plaatsings- mogelijkheden in de groep Werklieden van Openbare Werken van Velsen zyn nu bezig aan het laatste (meest zuidelijke) gedeelte van de be strating van de Duin en Kruidbergeriveg. Huygensstraat. in Monumentaal en Nadat hij de jubilaris bedankt had voor zijn inzet, speldde de bedrijfsdirec teur hem de gouden zeester met briljant cp en overhandigde hem vervolgens de gratificatie Mevrouw Rees voldeed graag aan zijn verzoek om haar echtgenoot het gouden armbandhorloge om te gespen. vast vooruit te komen zonder dat dit het bedrijf geld kostte. Zulke mensen hebben we in deze tijd hard nodig.” Op uitnodiging van bedrijfsdirecteur De Heer gespt mevrouw Rees haar echtge noot het gouden armbandhorloge om. Vaklieden die bij willen blijven, zitten goed bij de Technische dienst van Hoogovens. Indien u niet ouder bent dan circa 45 jaar en belangstelling hebt voor een functie bij de Technische dienst, kunt u de bon opsturen naar: Hoogovens, Personeelsvoorziening, Antwoordnummer 94000, IJmuiden (plak dus geen postzegel). Er wordt dan nader contact met u opgenomen. Telefonische inlichtingen: 02510-94000. Ik wil vrijblijvend meer weten over de functie Bankwerker Machinebankwerker Andere technische functie op onderhoudsgebied, nl zichten, van de sfeervolle oude boerderij „De Cruytberg”, van het uitzicht op „Duin en Kruidberg”. Het is alsof teke ningen van Rie Cramer er tot leven komen, als je de vriendelijke bedrijvig heid ziet bij de boerderijen. Voorwaar één van de mooiste plekjes in de ge meente, dat met zorg is behandeld. u.: en Louis de een hachelijke zaak. Immers het plavei sel van oude steentjes is niet weg te denken van het karakter van de weg, die in elk jaargetijde een geheel eigen aantrekkelijkheid bezit. IJMOND. Dinsdag was het veertig jaar geleden dat de heer N. M. J. Rees uit Bloemendaal de poorten van Hoogo vens binnenstapte. Als tekenaar tweede klasse werd hij toen tewerkgesteld op de tekenkamer. Daar is het niet bij geble ven en zo kreeg hij onder meer in 1941 de functie van het bedrijfsassistent van de voormalige buizengieterij en werd hij itil959 benoemd tot onderafdelingschef van de werktuigkundige dienst. In 1969 volgde zijn aanstelling als medewerker van het vaktechnisch bureau van deze dienst. Wie nu van Driehuis naar Velserend wandelt, treft op de Duin en Kruidber gerweg nog steeds dezelfde oase van rust en natuurschoon aan. Alle voorzichtig heid is door Openbare Werken van Vel sen betracht bij de recente vernieuwin gen. Voor het wegdek zijn oude steentjes gebruikt en is asfaltering gelukkig ach terwege gebleven. Gaande over deze lommerijke weg, genietend van verge- In deze hoedanigheid vierde de heer Rees dinsdagmiddag met familie en vrienden in het Cultureel centrum „De Schouw” te Velsen-Noord zijn 40-jarig dienstverband. De heer P. Slagter, personeelsfunctio naris van de technische dienst, die op trad als ceremoniemeester, gaf eerst het woord aan de heer B. de Heer. Bedrijfs directeur De Heer blikte nog eens terug op de veertig jaren die de heer Rees tot nu toe had volgemaakt- „Jammer dat u niet wat jonger bent”, aldus de heer De Heer. „De wijze waarop u proble men wist op te lossen was ingenieus. U SANTPOORT. De fraaie Duin en Kruidbergerweg, die zich van Santpoort naar Driehuis slingert, is nu bijna geheel voltooid van een ingrijpende herbestra- ting. Het wegdek is geheel zijwaarts verplaatst en op de plek waar voorheen de weg liep, is nu een wandelpad aange legd. Dat betekent een belangrijke tege moetkoming aan de voetganger, die voorheen over de rijbaan moest wande len. Het interieur van de kantine werd door de vernielzuchtige dieven volledig overhoop gehaald. Men wierp een bier flesje dwars door de prijzenkast, trapte de bekers op de grond plat en bescha digde een type- en stencilmachine. Pas afgedrukte clubbladen werden versnipperd, een schilderij werd van de muur gerukt en kapot geslagen, terwijl men in de keuken jerrycans met vloei bare zeep over de tafels leeg liet lopen. De inhoud van de snoépkast werd over de vloer verspreid, terwijl men tenslotte de frisdrankenautomaat van de muur rukte en openbrak. Het juiste schadebedrag is nog niet vastgesteld. Vermoedelijk is er niets ont vreemd. Als tweede spreker kreeg de heer J. M. Nijhoff het woord. Hij had als be- drijfschef van de voormalige buizengie terij het vakmanschap van de heer Rees van nabij meegemaakt. „Het was voor u een moeilijk moment toen deze fabriek werd gesloten. Maar met uw grote dosis humor wist ook deze moeilijke situatie bet hoofd te bieden”, aldus de heer Nijhoff. Hij wenste de jubilaris nog twee prettige jaren bij het bedrijf en overhandigde hem namens collega’s en oud-collega’s van de buizengieterij een digitale klok en een boekwerk over vreemde landen. BEVERWIJK. Vandalen hebben de afgelopen nacht flinke schade aangericht aan de kantine van de voetbalvereniging „De Kennemers” in sportpark Adrichem. Gedurende het weekeinde was deze kantine al door inbrekers bezocht. De kapotte ruit had men zolang met board afgeschut. De nieuwe nachtelijke bezoe kers behoefden alleen deze boardplaat maar te verwijderen om binnen te ko men. HAARLEM. Na de melding dat er een kind in een sloot bij de Van Lim burg Stirumstraat lag, trok de politie gisteravond naar de plaats des onheils waar zij een 35-jarige vrouw in een droge greppel vond. Het bleek dat de moeilijk ademende vrouw na het consu meren van een halve liter cognac haar huis wegens een echtelijke ruzie had verlaten. Het werk, dat begin 1978 voltooid moet zijn, omvat het baggeren en op spuiten van 25 miljoen kubieke meter grotendeels rotsachtige grond en het aanbrengen van acht miljoen ton steen voor oeverbescherming. Jubail is een van de belangrijkste gebieden voor de industriële ontwikkeling van Saoedi- Arabië. Het ligt in het zuiden van het land, dichtbij het centrum van de olie winning. De vernieuwde Duin en Kruidbergerweg, met rechts het pas aangelegde wandel pad. Op de achtergrond de 17e eeuwse boerderij „De Cruytberg’, een laatste overblijfsel van het eens zo trotse gelijk namige landgoed. BLOEMENDAAL. Een Nederlands consortium, bestaande uit de Stevin Groep in Bloemendaal, Bos Kalis West minster in Papendrecht en Zanen Ver stoep in Den Haag, heeft een opdracht van Saoedi-Arabië ter waarde van één miljard gulden gekregen voor de aan leg van een grote industriehaven btf Jubail aan de Rode Zee. Met het dankwoord van de jubilaris kwam een eind aan het officiële gedeel te en tijdens^ de receptie die daarop volgde werd nog menige herinnering op gehaald. BIOSCOPEN City, woensdag 20 uur: „The Towering Inferno” (laatste voorstelling); donderdag 20 uur: „Break out”. TENTOONSTELLINGEN Museum Beeckestijn, Rijksweg Velsen-Zuid. Stijlkamers en oude gebruiksvoorwerpen, da gelijks geopend van 14 tot 17 uur. Noordelijk Koetshuis, dagelijks geopend (behalve maandag) van 14 tot 17 uur. Exposi tie schilderijen en zeefdrukken van Fred van der Wal. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Cen trum, Moerbergplantsoen. Geopend van maan dag tot en met vrijdag van 9.30 tot 12 en van 14 tot 16.30 uur. Stadhuis, van maandag t.m. vrijdag te be_ zichtingen van 10 tot 12 uur. DIVERSEN Alarmnummers, politie 19033, brandweer 16400, ongevallendienst 15400, Hoogovens 02510- 960. Velserbad, Briniostraat gemengd zwemmen woensdag van 21.00 tot 22.30 uur, donderdag van 12.15 tot 13.15 en van 16.30 tot 17.30 uur. BIOSCOPEN Kennemer Theater, Zeestraat. Woensdag 19 en 21.16 uur „Julia”, 19.30 uur „Gejaagd door d^ wind”. Luxor Theater, Breestraat. Woensdag 20 uur „The Towering Inferno”. TENTOONSTELLINGEN Kennemer Oudheidkamer, Huize Schei j- beeck, Velserweg 2. Geopend op donderdag van 19.30 tot 21.30 uur. Voor groepen op aanvraag bij P. Prins, Lijsterbeslaan 23, Be verwijk, tel. 25120. Galerie Boumans, Breestraat. Expositie „De toevalligheid van deze ontmoeting” met werk van Jolanda Prinsen en Cecile van der Hei den. Geopend tot en met 16 augustus dage lijks (behalve zondag en maandag) van 9-18 uur. DIVERSEN WOENSDAG 2 JULI Openbare bibliotheek, Kerkstraat 44: tot en met 12 juli wegens vakantie gesloten; Amstel- straat 44: volwassenen en jeugd 19-21 uur. DONDERDAG 3 JULI Hulpdienst Help een Handje. Maandag tot en met zaterdag van 8-10 uur; Zeestraat 81, tel. 24617 of bij de bekende wijkhoofden en medewerkers. Sportfondsenbad, Kuikensweg. Geopend van 9-12 en 12.30-15.30 uur. Buitenbad geopend van 9-16 uur. Openbare bibliotheek, Kerkstraat 44: tot en met 12 juli wegens vakantie gesloten. Julianaschool, Prins Bemhardlaan 10. Van 20-22 uur reünie van oud-leerlingen. Wolff en Dekenschool. Platanenlaan 2. Van 30-22 uur reünie van oud-leerlingen. Alarmnummers: politie en brandweer 2555, Alarmnummers: politie en brandweer 25555, TENTOONSTELLINGEN Expositiegebouw, Const. Tentoonstelling „Heemskerk Noord-Holland”, geopend van 3 juli tot met 1D augustus dagelijks (behalve maandag en dinsdag} van 14-17 uur. DIVERSEN WOENSDAG 2 JULI Progress Sociëteit, Const. Huygensstraat. Geopend vanaf 20 uur. Openbare bibliotheek, Kerkweg 45: volwas senen 19-21 uur. DONDERDAG 3 JULI Zwembad Waterakkers, Kerkweg. Geopend van 12.15-13.15 uur. Buitenbad geopend van 7- 20 uur. Kinderboerderij, Vrijburglaan. Geopend van 9.30-12 en 13-16.45 uur. Bowlingcentrum, Vrijburglaan. Geopend van 12-01 uur. Progress Sociëteit, Const. Huygensstraat. Geopend vanaf 20 uur. Alarmnummers: politie 39111, brandweer 32121, milieuklachten 96000. DIVERSEN WOENSDAG 2 JULI Openbare bibliotheek, De Zwaanstraat volwassenen en jeugd 19-21 uur. BIOSCOPEN Corso Theater, Dorpsstraat, uur „De Jacht op Dillinger”. BIOSCOPEN Cinema Palace (Gr. Houtstr.). 15.30, 19 en 21.30u.: „The return of the Pink Panter”, a.l. Dag. 13.30 u.: „Pipi gaat van boord”, a.l. Frans Hals (Frans Halsplein). 19 en 21.15 u.: „Hercules contra karate”, 18 j. Donderdag 19 en 21.15 u.: „James Bond, Dr. No”, 14 j. Lido (Houtplein).14en 20 u< „The towering inferno”,14 j. Donderdag 14 en 20 u.: „The great race”, a.l. Luxor (Gr. Houtstr.). 14 en 20 u.: „Moord in de Oriëntexpres”, 14 j. Donderdag 14 en 20 u. „The sound of music”, a.l. Rembrandt (Gr. Markt). 14, 19 en 21.15 u.: „Ontroerend goed, Louis de Funès”, a.l. Don derdag 14, 19 en 21.15 u.: „Een volkswagentje op drift”, a.l. Roxy (KI. Houtstr.). 14.30, 19 en 21.30 „Decamerone”, 18 j. Donderdag 14.30, 19 21.30 u.: „Zo gezegd, zo gedaan”, Funès”, a.l. Studio (Gr. Markt). 19 en 21.15 u.„Kind van de zon”, 18 j. Donderdag 19 en 21.15 u.: „Immorele vertellingen”, 18 j. Dag. 14.15 u. „De vrolijke piraten van schateiland”,a.l. 1 '77.7, V-.7 ■-I"-' 'ft RH.'!- 7:7777: I ’ft -ft1-

IJmuider Courant | 1975 | | pagina 6