VOORAL JOOP ZOETEMELK KREEG HARDE KLAP fcff sfe France 1975 SPANNINGEN TASTTEN EVERT AAN Gelukkige zege militair elftal Kanobond hoopt op terugkeer Koersen Hermens won SPORWHJ® MB resultaten s f w GI ft Li i| te i „Marijt handelde te impulsief" ft hl it II I ft o f RgS r - 1 A l 3 I •t1 O DONDERDAG 18 Jr (Van onze speciale verslaggever) I Coutras, z - ■Montmoreau- X^St-Cybard pChalais Les Eglisottes et Chalaures 8eRIT 134 km ANGOULÊME WIMBLEDON. Billy Jean King is nog altijd de meest ambitieuze speelster die er op Wimbledon rond loopt. Zelfs het feit dat zij volgend jaar definitief met tennis op top niveau zal stoppen, kan daaraan momenteel niets veranderen. Titel- houdster Chris Evert, die woensdag zo verrassend door haar fameuze landgenote werd verslagen in de halve finale, noemde haar later „de Rosewall onder de speelsters”. Een aardige vondst, die kwalificatie, maar eigenlijk iets te vleiend voor Rosewall. k 1 BORDEAUX C"""c Kuiper ■W IB 1 JIU2TAXAT*5U 3 3 3 I 3 a C SPORT Wimbledon 75 EDDY MERCKX HAALDE WEER GENADELOOS UIT (Van onze speciale verslaggever) e, Evonne Si S5. Billy Jean King kon het zelf nauwelijks geloven Francesco Moser moest na de tijdrit van gisteren de gele trui af staan aan Merckx. (Van onze sportredactie) ZAANDAM. De Nederlandse Kano Bond heeft de 43-jarige Anton Geurts uit A eldhoven (N.Br.) gevraagd dit weekeinde de kanoploeg in Polen te begeleiden. Daarmee neemt oud-kanovaarder Geurts die al was benoemd tot chef d’équipe de taak van trainer Marijt over. Ook Geurts is geen onbekende in de kanosport. Zelf behaalde hij op de Olympische Spelen van 1964 in Tokio een zilveren medaille in k-2 over 1000 meter samen met Paul Hoekstra. De Nederlanders werden nadien vol komen weggespeeld en vooral door de grote technicus Kamal kreeg Koeweit zeker een tiental kansen om minstens gelijk te komen. Met veel geluk en goed werk van keeper Gerards (PEC) kon de Hollandse legerploeg overeind blijven. Er waren 5000 toeschouwers en scheids rechter Kampden uit Kameroen leidde goed. 4-7-1975 ir. al I MERLIN-PLAGE, Tijdritten in de wielersport illustreren de waarheid. Zij leggen de pure realiteit, de juiste krachtsverhoudingen onverbiddelijk bloot. De naakte werkelijkheid, voortspruitend uit het eenzame gevecht van de fietsende man tegen de scherp registrerende chronometer, liep voor Joop Zoetemelk op een diepe ontgoocheling uit. Op de enige renner die over 16 kilometer de 19-minutenbarrière doorbrak (Eddy Merckx) verloor hij ruim anderhalve minuut. Zijn achterstand op de nieuwe gele-truidrager in de Tour de France (Moser stond dat stuk textiel aan Meickx af) steeg met 1 minuut en 29 seconden tot 3 minuten en 8 seconden. Con clusie: Zoetemelks laatste kans om toch nog een succesvolle greep naar de overwin ning te doen, ligt op de flanken van Pyreneeën en Alpen. Alleen in de bergen kan Zoetemelk nog toeslaan. Of hem dat lukken zal, ligt in de schoot van de naaste toekomst verborgen. Toen ze de baan verlieten, zei Billy Jean King tegen haar vriendin: „Ik weet dat ik geluk heb gehad, het is vreselijk om op die manier een partij te moeten verliezen”. Later, toen ze wat tot beda ren was gekomen, voegde ze daar nog aan toe: „Als Chris in de vierde game van de derde set had doorgedrukt, was het met me gebeurd geweest.” Cawley-Goolagong stijlvol in actie tijdens haar halve finale tegen landgenote Margaret Court. „Wow! I love it here! It’s just great! Jesus, I can’t believe it! I love the centre-court! Fantastic!”. De begeleiden de Wimbledon-official naast haar begon het zichtbaar warm te krijgen in zijn stemmige tweed-kostuum. De journalis ten ginnegapten wat en toonden weinig begrip voor de situatie door serieuze vragen te blijven stellen. Billy Jean wilde er nauwelijks van horen. „Maar geloof me dan toch!” gilde ze. „Ik kan nog altijd niet begrijpen dat ik gewon nen heb. Op dit moment heb ik nog steeds het gevoel dat ik van Chris Evert verloren heb. Ik ben zo geëmotioneerd, ik kan het allemaal nog niet analyse ren.” Voor Billy Jean King is zelfbeheersing een begrip dat allang uit de mode is. Een dolgedraaide hysterica? Neen, wel een uiterst spontane dame die geen mo ment moeite doet haar ware gevoelens MILAAN (Reuter,AFP). De Neder landse recordhouder op de 5000 meter, Jos Hermens heeft woensdagavond in Milaan een internationale 5000 meter gewonnen in 13 minuten 36,4 seconden. Hij versloeg na een zeer scherpe race de Amerikaanse Olympische marathonkam- pioen van München, Frank Shorter, die een tijd van 13.37,8 liet afdrukken. De Kenyaan John Ngeno eindigde in 13.47,2 als derde. Cees Priem geloofde zijn ogen niet toen hij een zeer acceptabele tijd op de klokken deponeerde. „Heb ik werkelijk zo snel gereden? Dat kan toch niet. Zeker niet na al de champagne die wij op de etappeoverwinning van Theo Smit hebben gedronken”. Gerben Karstens reed tot op de bodem van zijn krachten reservoir. Minuten lang leunde hij zwaar hijgend tegen een vrachtauto. Bijna leeggereden. „Jongens. Ik zie zwart voor mijn ogen”. ij E I j 1 Toch leek er nog niets aan de hand voor Évert toen zij in de beslissende set met 3-0 kwam voor te staan. Bij 40-15 in de vierde game maakte ze echter enkele onnodige fouten die haar volko men fataal zouden worden. King veerde op, pakte de game en ging vervolgens op volle toeren door. Haar pezige lichaam, dat de laatste vijf dagen vier kilo aan overtollig gewicht heeft verloren, gooide ze naar elke bal. Zelfs dropshots die Evert vlak achter het net liet neerdwar relen, waren geen probleem voor haar. Het opzienbarende resultaat van die dol le jacht: 6 gewonnen games achter el kaar (6-3). Op de 400 meter horden kwam de Amerikaan Jim Bolding tot 48,4 seconde, de beste wereldseizoentijd. John Akii- Bua, de Olympische kampioen moest met de eveneens zeer goede tijd van 49,1 seconden genoegen nemen met een tweede plaats. In dezelfde tijd werd Ralph Mann derde Een formidabele 100 meter liepen de Jamaicaan Don Quarrie en de Amerikaan Steve Williams. Voor beiden werd 10 seconden rond genoteerd, waarbij Quarrie tot winnaar werd uitge roepen. De Italiaanse vedette Pietro Mennea eindigde in 10,1 als derde. De oude Ken heeft zijn ambities op Wimbledon Immers nooit volledig kun nen bevredigen, Billy Jean mag over dergelijke frustraties daarentegen beslist niet klagen. Als zij vrijdagmiddag van de Australische Evonne Goolagong in de eindstrijd wint, heeft zij zes van de negen Wimbledon-finales gewonnen die zij vanaf 1963 heeft gespeeld. Van een dergelijke score kan Ken Rosewall al leen maar dromen, al zal hij er wellicht eerder nachten lang van wakker liggen. Billy Jean King was woensdag zo blij met haar zege, dat ze van de persconfe rentie een soort one-woman-show maakte. De ietwat bedaagde internatio nale tennispers luisterde met een men geling van verbijstering en schaamte naar haar uitgelaten indianenkreten. Billy Jean nam proestend en kirrend achter de microfoon plaats om vervol gens los te barsten in een serie ongecon troleerde antwoorden die doorgaans wei nig met de vragen te maken hadden. Een aangename verrassing bereidde Gerard Kamper. Bescheiden stelde hij, met een scheel oog naar het bord kij- straks de grote jongens komen, duikel ik als een baksteen”. Niettemin liet hij later be kende collega’s als Herman van Sprin- gel, Lucien van Impe (op een ultra-licht fietsje dat slechts 7,3 kilo woog) Joop Zoetemelk en Regis Ovion achter zich. S - Ajax heeft de KNVB een telegram ge stuurd naar aanleiding van de herhaalde be slissing van de UEFA de na-competftie niet te erkennen. De Amsterdamse club vraagt de bond nu haar zo snel mogelijk in te schrijven voor de strijd om de beker van de Europese voetbalunie. Sparta heeft de Fair Play Cup voor het seizoen 74-75 ontvangen. In Lübeck heeft Erik Vollebregt de eerste twee zeilraces gewonnen om het Europees kampioenschap Flying Dutchmann. De arbitragecommissie van de KNVB heeft IJsselmeervogels in het ongelijk gesteld met betrekking tot een klacht over A.Z. Volgens de zaterdagmiddagclub hadden de Alkmaar- ders een te laag toeschouwersaantal opgege ven voor het bekerduel dat belde teams uit vochten. De commissie droeg de Vogels op uitspraken in die richting in diverse bladen te rectificeren. Tijdens de gisteren begonnen Kaagweek heeft Holand de eerste race in de Regenboog- wedstrijd met Friesland gewonnen. Wereldrecordhouder kogelsllngeren Riehm kwam in Rhede opnieuw voorbij de 78 meter. Met 78.18 bleef hij 32 centimeter onder zijn beste verrichting. EMMERIK (ANP). Het Nederlands militair elftal heeft de eerste wedstrijd voor het CISM-kampioenschap tegen Koeweit met 1-0 gewonnen. De naar voren gekomen Ron Spelbos (AZ) doel puntte na 20 minuten uit een hoekschop van Bobby Vosmaer (1-0). Gerrie Knetemann voerde lange tijd het klassement aan „Ik reed op een lichtere fiets dan gewoonlijk. Je kon de bochten met vol gas nemen. Dat heb ik dan ook gedaan. Het kostte me geen enkele moeite lekker door te stomen”. Ook Fedor den Hertog reed op een lichter karretje. „Een heel speciaal Itali aans fietsje. Het ding kost bijna 3500 gulden. Ik verkende het parcours twee maal en reed me bovendien warm op de rollen. Als ik de macht van vroeger had gehad, zou ik over het parcours zijn gevlogen. Maar mijn benen wilden niet, ze luisterden niet naar me. Wanneer zal ik weer kunnen wat ik vroeger kon?” F Zoetemelks teleurstelling, na afloop van de in de hitte en onder variabele windvlagen gereden tijdrit, was groot. Hij accepteerde de nederlaag als een voldongen feit. Hij had geen exenses en slechts weinig commentaar. „Tijdens de rit dacht ik dat het goed ging. Dat bleek later een vals beeld. Ik heb gedaan wat ik kon. Ik heb alles gegeven. Ik schijn tegenwoordig in tijdritten niet meer te draaien. Ik weet niet waarom. Het wordt moeilijk voor me. Maar alles is nog niet verloren”. Gelaten, geslagen door de realiteit, reed Zoetemelk vervol gens weg. -I Op de vraag of deze Tour de France „gespeeld” is, of deze Ronde van Frank rijk (waarvoor de publieke interesse op vallend groter is dan andere jaren) geen surprises meer in petto heeft, schudde de „kannibaal” beslist het nat-getranspi- reerde hoofd. „Het is nog lang niet afgelopen. Ik heb de Tour nog niet gewonnen”. Vervolgens somde hij zonder na te denken de mannen op die hem het vuur na aan de schenen kunnen leggen: Zoetemelk, Pollentier, Moser en Pouli- dor. En Luis Ocana? Zeer beslist ant woordde Eddy: „Die speelt geen enkele tol meer k In de schaduw van Zoetemelks ont hutsende prestatie, speelden zes Neder- te verbergen. De 31-jarige Amerikaanse waande zich in de zevende hemel omdat haar uitzicht op een zege inderdaad lange tijd volledig verduisterd was. Toen zij de eerste set met 6-2 had moeten prijsgeven aan de aanvankelijk weer uiterst koel opererende Evert, gaf nie mand meer wat voor haar kansen. King leek ieder gevoel voor timing te missen, zodat Evert volkomen in haar element was: ze hoefde immers alleen maar te wachten op fouten van haar tegenstand ster. Toch bleek ten slotte ook Chris Evert te beschikken over een normaal zenuw stelsel, met alle gebreken van dien. De 20-jarige kampioene begon in de tweede set plotseling te falen op haar gevaar lijkste wapen: de diep geslagen ground strokes vanaf de baseline. King forceer de bij de stand 2-2 een tweede service- doorbraak en zette haar tegenstandster in de laatste games met succes onder steeds grotere druk: 6-2. II b Ij voor de als tweede eindigende Italiaan, welgeteld 31. Ook Eddy Merckx zélf verbaasde zich over de klappen die hij zijn rivalen toebracht. Merckx: „Ik had met ongeduld op deze dag gewacht. Ik wist dat ik, na mijn voorbereidingen in de Dauphiné Libéré en de Ronde van Zwitserland, niet ver meer van mijn topvorm verwijderd was. Dat ik zo’n grote winst in de tijdrit zou boeken, is voor mij een grote verrassing. Mijn ploeg en ik dragen nu het volle gewicht van de koers. Zonder overdrijving: ik wacht met ongeduld op de bergen”. kend dat hem voor korte tijd op kop van het klassement plaatste: „Het heeft geen enkele betekenis. Als De Tour is van leider, van strategie veranderd. De Tour heeft een andere dimensie gekregen: het merckxisme. Met alle gevolgen van dien. De Tour zal, tpt aan de voet van de bergen, een grimmi ger karakter krijgen. Want, wat Merckx eenmaal bezit, geeft hij niet zonder slag of stoot af, „De Tour is nog lang niet gedaan”, riep uren na de tijdrit Joop Zoetemelk uit. Hij was nog altijd een beetje boos op zijn ploegleider Louis Caput. „Vóór de start spraken we af dat hij mij geen tussentijden zou verstrek ken. Had hij die afspraak maar geschon den.' Ik had de indruk dat ik goed draaide. Caput wist dat dat niet het geval was. Hij had moeten ingrijpen, hij had mij moeten waarschuwen’’. landers in het „stuk van de waarheid” verdienstelijke bijrollen. Hennie Kuiper legde beslag op de achtste plaats. „Toch heb ik geen enkel risico genomen. Ik verlies liever tientallen seconden dan dat ik mij voor de bergen forceer. Het was overigens knap lastig. Ik had veel last van de droge wind”. het aangekondigde huwelijk alleen laten doorgaan als zij bereid was de tennis sport naar het tweede plan te verwijzen. Die voorwaarde, geïnspireerd door Con nors’ moeder Gloria, bracht Evert in een geestelijke crisis. Uiteindelijk besliste zij dat haar tenniscarrière voorlopig de voorrang verdient. Sindsdien lijkt haar relatie met Connors aanzienlijk ver slechterd. Er doen momenteel op Wim bledon zelfs hardnekkige geruchten de ronde dat beiden binnenkort definitief uit elkaar zullen gaan. Billy Jean King moet het in de finale opnemen tegen Yvonne Goolagong, die woensdag in een teleurstellende halve finale pijnlijk snel afrekende met een andere oud-kampioene, de bijna 33-jari- ge Margaret Court. De struise Australi sche, inmiddels moeder van twee kinde ren, miste de snelheid en kracht die haar spel vroeger kenmerkte: 6-4, 6-4. Voor Chris Evert is Goolagong duidelijk favoriet in de finale. „Als zij zo briljant blijft spelen als in de afgelopen dagen, kan haar weinig gebeuren.” Betty Stöve en haar partner Alan Stone mochten zich gelukkig prijzen met de ontwikkelingen in het enkelspel. Zij bereikten in het gemengd dubbelspel de kwartfinale, doordat hun tegenstanders Tony Roche en Billy Jean King zich terugtrokken. Roche noemde een pijnlij ke maagspier als alibi, maar daar ge loofde uiteraard niemand in. De kwali teit van de dubbelspelen wordt door dergelijke affaires uiteraard danig aan getast. Zo kwalificeerden zich bij de heren de ongeplaatste koppels Gerulai- tis-Mayer en Dowdeswell-Stone voor de finale. In het juniortoernooi van Wimbledon is de Nederlandse jeugdkampioen Olaf van den Wildenberg uit het Brabantse Goirle kansloos uitgeschakeld door de Amerikaan Ben McKown, zesde op de jeugdranglijst van zijn land. Van den Wildenberg demonstreerde veel te wei nig durf en vastheid om het zijn fysiek sterkere tegenstander moeilijk te maken: 4-6, 1-6. Uitslagen van woensdag: Dames dubbelspel, halve finale: Evonne Goolagong (Aus)-Marga- ret Court (Aus) 6-4, 6-4. Billie Jean King (VS)- Chris Evert (VS) 2-6, 6-2, 6-3. Heren dubbelspel, halve finales: Vitas Geru- laites-Alex Mayer (VS)-Hans Jürgen Pohmann- Jürgen Fassbender (W.D1) 8-9, 2-6, 6-3, 6-3, 6-3. Dowdeswell-Stone (Rhod.-Aus)-Crealy-Pilic (Aus-Joe) 9-8, 3-6, 4-6, 9-8, 6—4. Gemengd dubbelspel, derde ronde: Margaret Court-Riessen (Aus-VS)-Joyce Hume-Cramer (GB-Z.Af) 6-4, 6-2. Chris Evert vatte haar eerste neder laag sinds 1973 in Europa uiterst sportief op. „Ze is een groot kampioene”, zei ze, „zij won steeds alle belangrijke punten. Toch dacht ik dat ik bij 3-0 in gewon nen positie lag. Ik had toen rustig moe ten blijven spelen, maar ik ging te veel jagen. De laatste weken heb ik trouwens toch niet zo best gespeeld. Ik heb dit jaar onder grote spanningen geleefd.” Die spanningen moeten bij Evert vooral in de privésfeer worden gezocht. Haar verloofde Jimmy Connors wilde De uitslag van de zesde etappe, een tijd rit over 16 kilometer, is: 1. Merckx (Bel- Lelangue) 19 minuten 33,38 seconden, 2. Hezard (Fra-Caput) 20.00.23, 3. Knudsen (Noo-Fontana) 20.03.45, 4. Moser (Ita-Barto- lozzi) 20.06.48, 5. Dangulllaume (Fra-De Muer) 20.18.92, 6. Thevenet (Fra-De Muer) 20.25.31, 7. Ocana (Spa-Saura) 20.26.28, 8. Kuiper (Ned-Liebregts) 20.29.35, 9. Pollen- tier (Bel-Schotte) 20.30.97, 10. Kneteman (Ned-Caput) 20.31.66, 11. Ritter (Den-Barto- lozzi) 20.32.71, 12 Hoban (Eng-Caput) 20.38.93, 13. Priem (Ned-Liebregts) 20.40.57, 14. Pou- lidor (Fra-Caput) 20.40-59, 15. Karstens (Ned- Stabllnski) 20.43.08, 16. Mathis (Fra-Lapebie) 20.43.71, 17. Agostinho (Por-Gemlniani) 20. 46.88, 18. Den Hertog (Ned-Liebregts) 20.47.38, 19. Gimondi (It-Fontana) 20.47.60, 20. Jans sens (Bel-Lelangue) 20.48.46, 22. Kamper (Ned-Liebregts) 20.48.87, 33. Zoetemelk (Ned- Caput) 21.04.06, 46. Vianen (Ned-Caput) 21. 17.94, 94. Smit (Ned-Liebregts) 21.52.20, 111. Koken (Ned-Liebregts) 22.02.01, 126. Prinsen (Ned-Liebregts) 22.19.57. Het algemeen klassement: 1. Merckx (Bel) CU uur, 53 min. en 39 sec., 2. Moser (Ita- Bartolozzi) op 31 sec., 3. Pollentier (Bel- Schotte) op 1.11 min., 4. Thevenet (Fra-De Muer) op 2.07, 5. Van Springe! (Bel-Schot te) op 2.32, 6. Poulidor (Fra-Caput) z.t., 7. Gimondi (Ita-Ferretti) op 2.34, 8. Van Impe (Bel-Stablinski) op 2.50, 9. Battaglln (Ita- Fontana) op 2.53, 10. De Meyer (Bel-Schot- te) op 2.54, 11. Hezard (Fra-Caput) op 2.55, 12. Knudsen (Noo-Fontana) op 3.03, 13. Zoe temelk (Ned-Caput) op 3.08, 14. Van Linden (Bel-Ferrettl) op 3.20, 15. Godefroot (Bel- Schotte) op 3.22, 16. Danguillaume (Fra-De Muer) op 3.28, 127. Kuiper (Ned-Liebregts) Op 3.33, 18. Rottiers (Bel-Lelangue) op 3.30, 19. Karstens (Ned-Stablinski) op 3.41, 20. Hoban (Eng-Caput) op 3.44, 59. Priem (Ned- Liebregts) op 5.56, 62. Den Hertog (Ned- Liebregts) op 6.03, 75. Kneteman (Ned-Ca put) op 7.13, 102. Prinsen (Ned-Liebregts) op 8.38, 103. Kamper (Ned-Liebregts) op 8.42, 106. Vianen (Ned-Liebregts) op 9.15, 113. Smit (Ned-Liebregts) op 10.04, 119. Koken (Ned-Liebregts) op 10.17. Ploegenklassement: 1. Caput (Hezard, Knetemann, Hoban) 1 uur, 1 minuut en 10.82 seconden, 2. Lelangue (Merckx, Jans sens, Rottiers) 1.01.19.32, 3. De Muer (Dan guillaume, Thevenet, Ovion) 1.01.37.54, 4. Bartolozzi (Moser, Ritter, Slmonetti) 1.01.48. 13, 5. Liebregts (Kuiper, Priem, Den Her tog) 1.01.57.30, 6. Saura (Ocana, Viejo, Ro- »iers) 1.02.15.21. Algemeen ploegenklassement: 1. Schott® «8 uur, 46 minuten en 34 seconden, 2. Caput S8.47.51, 3.Lelangue 68.48.30, 4. Bartolozzi «8.49.46, 5. Ferreteti 68.50.13, 6. De Muer •8.50.29, 11. Liebregts 69.55.43. Puntenklassement: 1. Van Linden (Bel) 148 punten, 2. Esclassan (Fra) 116, 3. Merckx (Bel) 106, 4. Moser (Ita) 66, 5. Rottiers (Bel) De overwinning van Eddy Merckx was, aan de vooravond van de „horloge- etappe” zeker voorspelbaar geweest. Doch geen enkele prognose hield reke ning met zo’n verpletterende prestatie. Francesco Moser na afloop: „Ik had gedacht op Merckx niet meer dan 10 seconden te verliezen. Het werden er, Theo Marijt diende zijn ontslag in na een aanval van het NOC op zijn technisch beleid. Overigens is de afgetreden kanotrainer wel van plan terug te komen als trainer van de NKB onder voorwaarde dat men bij het NOC, het Nederlands Olym pisch Comité, het beleid heeft veranderd. In een gesprek met de NKB ziet trainer Marijt vooralsnog geen oplossing. Volgens het NOC ligt de zaak erg eenvoudig. Daarover zegt voorzitter Kees Kerdell: „Wij hebben indertijd zorgvuldig bekeken welke internationale wedstrijden ei zouden moeten komen. Voor zover wij toen konden bekijken vormde de kano- wedstrijd in Polen een zware internationale test. Daaraan is niets veranderd. We lever in het jaar waarin mensen zich moeten kwalificeren voor olympische kern ploegen en naar niveau toe moeten. Wij hebben dus vastgehouden aan Polen ofschoon het plan van Theo Marijt geen slecht plan was. Maar we zaten wat aan te hikken leger, het feit, dat Polen zou komen te vervallen, een wedstrijd waar het internatio nale peil zou kunnen worden opgevijzeld. Secondair staat het andere plan van Marijt ens tegen qua opzet. Topsport kan naar onze mening niet bedreven worden met supporters (lees: vrouwen, red.) ernaast. Dat het daarnaast in de kampeersfeer zou worden gehouden spreekt ons ook niet zo aan”, aldus de heer Kerdell. Jos Verwilligen voorzitter van de Nederlandse Kano Bond, verklaarde nogal ge schrokken te zijn door de mededeling dat bondstrainer Theo Marijt zijn ontslag heeft ingediend. „Ik koester echter helemaal geen wrok ten opzichte van onze trainer die de kanosport in Nederland binnen zeven maanden naar een behoorlijk niveau tilde. Theo heeft volgens mij te impulsief gehandeld en ik verwacht dan ook dat een gesprek met de bondstechnische commissie en het bondsbestuur met Marijt verhel derend zal werken. Ik heb goede hoop dat hij op zijn beslissing zal terugkomen en alsnog de ploeg zal begeleiden bij de wereldkampioenschappen in Belgrado eind van deze maand”. WASSENAAR (ANP) De uitslagen van de woensdag gehouden draverijen en rennen te Duindigt luiden: Arnhemprijs 2040 m: 1. Lord Easter (R. v.d. Lubbe 2.49.5 1.23.1, 2. La Pettevlniere, 3. Mike Areta. Winn 10,20 pl 3,- 2,50 2,10 kopp 102,90 trio 752,40. Ankeveenprijs 2120 m: 1. Mike H (C. Laar man) 2.59.9 1.24.9, 2. Karmano, 3. Nenuphar. Winn 2,- pl 2,30 2,50 kopp 6.10. Aduardprijs 1600 m: 1. Lukie B (P. Smit) 2.07.5 1.19.7, 2. Kind Buitenzorg, 3. Kingston Again. Winn 2,30 pl 1,30 5,20 1,80 kopp 66,40 trio 465,30. Ambition’s Girlprijs 1800 m (ren): 1. Lismore (Ire) (J. Smith) 1.58.7, 2. Danish Delight (Ire), 3. Iraq (Ire). Winn 2,10 pl 1,20 1,40 2,40 kopp 3,10. Avergeestprijs 2040 m: 1. Lou Hagheweyde (C. de Leeuw) 2.44.2 1.20.5, 2. Kelno, 3. Iliona Marijke. Winn 6,80 pl 1,60 1,50 1,90 kopp 8,80 trio 228,90. King’s Eagleprijs 2600 m (ren): 1. Patrick (Mej. R. Schwaerzkachel) 2.55.4, 2. Woodfeet’s Hope, 3. Sainte Nitouche (Ire). Winn 2,20 pl 1,10 1,30 kopp 1,90. Amstelveenprijs 2100 m: 1. Manza Buitenzorg (W. Duivenvoorden) 2.50.8 1.21.3, 2. Iduna J, 3. Vai de Vrie. Winn 1,30 pl 1,10 1,30 1,60 kopp 4,- trio 57,-. Alkmaarprijs 2120 m: 1. Larens Abaka (A. Nieuwenhuizen) 2.54.1 1.21.4, 2. Karol Haghe weyde. 3. Iris du Coq d’Or. Winn 2,20 pl 1,30 1,40 kopp 3,60. Lilian Hawkprijs 1900 m (ren): 1. Chivas Re gal (J. Smith) (buiten weddenschappen), 2. Joerl (teruggesteld naar 2e plaats) 2.04.8, 3. Notre Cherie, 4. Heros. Winn 5,80 (Joeri) pl 2,20 2,90 2,60 kopp 49,30 trio 329,80. Apeldoornprijs 2000 m: 1. Nok (J. Hendrikx) 2.49.8 1.24.9, 2. Nolivyr Alkestis, 3. Nesstar Dear. Winn 3,20 pl 1,90 1,80 1,60 kopp 6,50. Totalisatoromzet 311.258, jjj.1 ’I -1

IJmuider Courant | 1975 | | pagina 19