Agenda Vanavond halve finale strandvoetbal Anderhalf jaar voor dodelijke messteek Platenperserij MULTIBONT n t, Lang: Nutriëtte 695,- iO iO iO i Let op het juiste nummer!!^ F j ENQUETE GEEFT BEELD VAN ECONOMISCHE ONTWIKKELING Snelheidscontrole in Heemskerk E Zwemdiploma’s Sportfondsenbad w lO iO AMSTERDAM 510 «ij 7 PLAATSELIJK NIEUWS DONDERDAG 3 JULI 1975 6 Veisen-I Jmuiden Velsen-Noord In en om Haarlem (Van onze stadsredactie) Beverwijk UITSPRAKEN or Minder jeugc Regioresultaten Hoogovens Heemskerk Mentaliteit Wijk aan Zee jk )- m n HAARLEM. De Kamer van Koophandel heeft in een uitgebreide enquête het economisch klimaat gepeild onder een groot deel van de on dernemingen in het district, en daaruit is gebleken dat de ontwikkeling van het netto bedrijfsresultaat in 1974 is achtergebleven bij de omzet ontwikkeling. De investeringslust bleek bijzonder gering, terwijl de gedane investeringen dan nog in hoofdzaak vervangingsinvesteringen waren. Er was sprake van een beperkte groei van het aantal werkzame personen, dit in duidelijke afwijking van het landelijke beeld. De exportontwikkeling was relatief minder ongunstig. De orderontvangst daarentegen werd me rendeels ongunstiger beoordeeld. De verwachtingen voor 1975 zijn nog somberder dan de resultaten over 1974. ken, n- aal «s NEDERLANDS GROOTSTE BONTMAGAZIJN 4 bij iedere is-aankoop volledig betaald! 4 BONTMANTEL ---- 1 t» 1 SL W* liI* DIVERSEN Een gunstig beeld vertoonde de che- ADVERTENTIE) DIVERSEN (Vervolg van pagina 1) Boontjes, '94 Ook grotere maten t.m. 54. grond van onder meer overtreding van de Auteurswet worden ingesteld. drijfsresultaat evenwel toch geen toena me- Het personeelsbestand groeide sterk en wel met 9 percent. De vacaturever vulling gaat moeizaam. VRIJDAG 4 JULI Openbare bibliotheek, Wjjkerstraatweg. Vol wassenen en jeugd 14.30-17.30 en 19-20.30 uur. De jongste verdachte kreeg bovendien een week voorwaardelijk voor heling. Hij had in dronkenschap een ruit ver nield en in een café een gestolen syn thesizer voor f 100 gekocht. Zijn vrouw kreeg een boete van 100 voorwaarde lijk opgelegd, omdat zij gestolen geld had aangenomen. Zij wist van de prak tijken van het tweetal af. In het Haarlemse district werden 2300 bedrijven geënquêteerd, waarbij 80 per cent reageerde, hetgeen resulteerde in de al genoemde 50 percent van de werkge legenheid in het gebied. In de sector land- en tuinbouw waren de netto-bedrijfsresultaten ook in verge lijking met de landelijk verkregen cij fers bijzonder slecht. Dat was te wijten Deze enquête heeft de Kamer van Koophandel gehouden in samenwerking met 23 andere Kamers- Door die samen werking is het mogelijk geworden regio nale gegevens te vergelijken met andere gebieden in ons land. Het betekent ook een eerste aanzet tot een regionaal eco nomische planning. Geschat wordt dat bij de gezamenlijke, geüniformeerde en quête ongeveer 30 percent in de werkge legenheid in beeld is gebracht. In het Haarlemse district was de respons zoveel groter dat hier wel 50 percent van de werkgelegenheid vertegenwoordigd is. VRIJDAG 4 JULI Openbare bibliotheek, De Zwaanstraat. Vol wassenen en jeugd 19-21 uur. Zes maanden waarvan twee voor waardelijk tenslotte luidde het vonnis voor een 20-jarige Haarlemmer, die in december van het vorig jaar voor ruim duizend gulden aan edelstenen, half edelstenen en ertsen gestolen had uit Teyler’s museum. Tegen hem waren ne gen maanden waarvan drie voorwaarde lijk geëist. (Van onze stadsredactie) HAARLEM. Anderhalf jaar gevan genisstraf zjjn vanmorgen door de recht bank opgelegd aan een 32-jarige man van Turkse afkomst, die ervan verdacht werd in januari een landgenoot met een messteek in het hoofd om het leven te hebben gebracht. Tegen hem waren twee jaar geëist. De rechtbank achtte zware mishandeling, de dood ten gevolge heb bende. bewezen. grammofoonplaten is een voor Neder land vrij unieke affaire. Met de inval in het perserijtje, waarvan de politie de juiste ligging niet wil prijsgeven, gelooft men de bron van de op de markt gebrachte falsificaties wel te hebben op gespoord. Tegen de aangehouden en ver hoorde betrokkenen zal vervolging op (Van een onzer verslaggeefsters) I JMUIDEN. Vanavond om zeven uur wordt op het IJmuider strand de voetbalwedstrijd Centrum tegen Tromp Tapijt gespeeld. Deze wedstrijd is beslis send voor een plaatsing in de finale. Het winnende elftal zal in de finale zondag moeten spelen tegen het reeds geplaatste voetbalelftal Monique. Gezien de residtaten van alje voor gaande wedstrijden heeft Centrum, in de strijd om de finaleplaats tegen de elftal len van Royal en* Tromp Tapijt, de meeste kans. Centrum hoeft alleen maar gelijk te spelen om in de finale zondag uit te mogen komen. De in beslag genomen matrijzen en pla tenhoezen zijn overgebracht naar het Be- verwykse politiebureau. Daar kon het materiaal met de originele uitgaven wor den vergeleken. Een 18-jarige Haarlemmer kreeg acht maanden waarvan twee voorwaardelijk opgelegd. Hij had zich samen met zijn 22-jarige zwager schuldig gemaakt aan het stelen van handtasjes. Per auto be roofden ze, bij voorkeur wat oudere, vrouwen. De zwager kreeg zes maanden, waarvan twee voorwaardelijk. Beiden werden veroordeeld tot 50 boete voor het in bezit hebben van ongewenste handwapens, te weten respectievelijk een boksbeugel en nunchakastokjes. Volgens de betrokken platenmaat schappijen zijn in augustus 1973 de eer ste vervalste platen op de markt ge bracht. Het ging hier om een elpee van de Duitse schlagerzanger Freddie Breek. Men hield zich vooral bezig met het persen van toekomstige tophits, die vol gens de arrestanten steeds in een oplage van 15.000 stuks werden vervaardigd. De politie houdt echter rekening met veel hogere oplagecijfers. HEEMSKERK Een woensdag op verschillende plaatsen in de gemeente gehouden snelheidscontrole heeft geleid tot 34 bekeuringen. In de nacht van woensdag op donder dag, omstreeks twee uur werd op de Rijksstraatweg een 24-jarige Heemsker ker aangehouden, wiens rijgedrag daar aanleiding toe gaf. Blaaspijpje en bloed proef bevestigden het vermoeden van de politie dat de jongeman onder invloed van sterke drank reed. Wat het landelijk beeld betreft: de ondernemers wijten het achterblijven van de netto-resultaten aan de sterke loonkostenstijgingen en de inflatie. Er waren meer bedrijven met een af geno men dan met een toegenomen bedrijfs resultaat. Bovendien blijkt dat veel be drijven die nog een bevredigende omzet ontwikkeling meldden, toch met een stagnering of zelfs een afname van het bedrijfsresultaat geconfronteerd werden. Bij dit ongunstige beeld bleven nog achter de landbouw en visserij, de voe- dings- en genotmiddelenindustrie en de horeca. Relatief beter verging het de grafische industrie en de uitgeverijen, de banken, het verzekeringswezen en de dienstverlenende bedrijven. aan de veelal niet gestegen verkoopprij zen op de veilingen, waardoor de enorm gestegen kosten (energie en loonkosten) niet konden worden opgevangen- De ex portontwikkeling werd eveneens als on gunstig ervaren. Minder ongunstig in vergelijking met overig Nederland was de situatie in de sector industrie en ambacht. Een aantal bedrijven zagen de export groeien. De personeelsbezetting nam in de metaalin dustrie nog toe, terwijl die elders in Nederland al terugliep. Het aantrekken van geschikt personeel blijft nog een probleem in het district. Er werd minder geïnvesteerd in deze sector dan in de rest van Nederland, hetgeen verontrus tend wordt genoemd. De voedings- en genotmiddelenindus trie boekte binnen de regio Haarlem betere resultaten dan over heel Neder land. Er bestaat in deze sector grote behoefte aan ongeschoold verpakkings- personeel. De textielindustrie onder scheidt zich van het landelijk beeld door een bijzonder negatieve investeringsbe- reidheid wegens de slechte resultaten. De bouw lag boven het landelijk peil qua geldomzetten en de toekomstver wachtingen zijn ook relatief minder on gunstig dan elders. Bij de grafische industrie en uitgeverij had een behoorlijke omzetontwikkeling plaats, maar waren er minder gunstige bedrijfsresultaten, door de loonkosten stijging. De export stagneerde door de valutacrisis- Er was sprake van terug gang van het aantal arbeidsplaatsen, hetgeen gepaard gaat met een kwalita tief personeelstekort. Er werden vrij veel uitbreidingsinvesteringen gedaan. De detailhandel ondervond de gevol gen van de teruglopende bevolking. De branche voedings- en genotmiddelen be haalde per saldo een beter bedrijfsresul taat dan elders in Nederland, ondanks een minder positieve omzetontwikkeling. Als er slechte bedrijfsresultaten waren werd dat merendeels geweten aan het ontbreken van voldoende interne effi ciency en ongunstige concurrentiepositie. Het aantal jeugdige werknemers daalde. Er zijn geen problemen bij de vacature vervulling. De detailhandel in duurzame en overige goederen in de regio zag ook leans relatief goede bedrijfsresultaten te boeken bij een minder gunstige omzet ontwikkeling. De personeelsbezetting nam af en vooral was de daling van het aantal jeugdige werknemers groot. De horecabedrijven bleken ondanks de sterke afname van het bedrijfsresultaat toch niet een uitgesproken negatief oor deel over de rendementspositie te heb ben. Het personeelsbestand liep dan ook nauwelijks terug, behalve in de catego rie jeugdig personeel. De transport- en communicatiebedrijven in de regio ga ven ten opzichte van de landelijke ont wikkeling duidelijk een minder ongun stig beeld. Merendeels vertoonde het be- BEVERWIJK. De volgende jongens en meisjes zijn dinsdag 1 juli in het Sportfondsenbad geslaagd voor het A- diploma. Francisco Amador, Remko Boogaards, Cindy Croque, Nancy Duisdeiker, Emile Moree, Bastiaan Fijen, Wendy van Gie- zen, Ingrid van Ginneken, Hendrikus Groeneveld, Richard Haasnoot, Mar ja van Huffel, Daniëlle Iskes, Esther Kooi man, Andre Kremer, Christiana van Koeveringen, Ronnie Kruk, Annemarie Marcus, Karin Nolten, Mirjam Roesten- berg, Angeliek de Ruiter, Sandra Schil der, Jacqueline Scholtens, Astrid Schou ten, Marco Sondorp, Barbara van de Weg, Wim Philip Westerhuijs, Mariska Zorko. GEVESTIGD SEDERT 1929 DIVERSEN Alarmnummers, politie 19033, brandweer 16400, ongevallendienst 15400, Hoogovens 02510- 96310. Velserbad, Briniostraat gemengd zwemmen donderdag van 12.15-13.15 en van 16.30-17.30 uur; vrijdag van 12.15-13.15 van 16.40-10.00 en van 9.30.2.00 uur. Badhuizen, Snelliusstraat en Doodweg, vrij dag geopend van 13 tot 20.30 uur. Engelmunduskerk, Velsen-Zuid, vrijdag 20 uur: „orgelconcert Joop Huizinga”. resultaat in deze tak in vergelijking met andere sectoren relatief gunstig was. Voor 1975 zijn er evenwel overwegend pessimistische verwachtingen. De makelaardij ondervond de ongun stige effecten van de hoge rentestand, zodat er overwegend slechte bedrijfsre sultaten waren. Voor dit jaar is men optimistisch op grond van de renteda- Tel.: 020-62693 Open: maandag t.m. zaterdag 9-18 uur, donderdag tot 21.30 uur. Te bereiken met tram 1 en 2 ARNHEM |r j p van Muijlwijkstraat 60 Tel.: 085-42 2970. Open: maandag t.m. zaterdag 9-18 uur, donderdag tot 21 uur. ROTTERDAM Karei Doormanstraat 358 Tel.: 010-12 75 46. Jonker Fransstraat 1^.0 A Tel.: 010-138065. Open: maandag t.m. zaterdag 9-18 uur, vrijdag tot 21 uur. ling. De zakelijke dienstverlening (reclame bureaus, ingenieursbureaus, computer centra, uitzendbureaus) had het wel moeilijk maar toch leverde het netto bedrijfsresultaat nog voldoende rende ment op- De bedrijfstak overige dienst verlening had een goede omzetontwikke ling maar een minder positief netto resultaat. Kamer van Koophandel legde vinger aan ondernemerspols mische industrie, al valt daarbij op te merken dat het personeelsbestand hier niet meer groeide en de investeringen wat achterbleven. Voor de basismetaal industrie (inclusief Hoogovens) viel vorig jaar merendeels een stijging van de omzet en het bedrijfsresultaat te consta teren. Het aantal personeelsleden bij Hoogovens steeg fors en de vakaturever- vulling leverde problemen op. Voor dit jaar worden overigens veel minder gun stige resultaten verwacht. Goede bedrijfsresultaten waren er in de metaalverwerkende industrie, en ook was er in deze sector een flinke groei van het personeelsbestand. De onmoge lijkheid om voldoende personeel aan te trekken was veelal debet aan het ach terwege laten van uitbreidingsinvesterin gen. Een goede ontwikkeling viel te signaleren bij de electrotechnische in dustrie. De transportmiddelenindustrie kon geen beter resultaat bereiken dan in 1973 of boekte zelfs slechtere resultaten. Bij de overige industriële bedrijven viel op dat de personeelsbezetting duidelijk verminderde, maar anderzijds toch pro blemen bestonden bij de vervulling van vacatures. Niet minder dan 80 percent van de bedrijven verwacht in 1975 min- ier investeringen te doen dan in vorig jaar- De sector groothandel in het district der Kamer vertoonde ten opzichte van de landelijke ontwikkeling een minder gunstig bedrijfsresultaat en een ongun stiger ontwikkeling van de export. BIOSCOPEN Kennemer Theater, Zeestraat. Donderdag 19 en 21.15 uur „De Bloedbroeders”, donderdag 19.30 uur „Gejaagd door de wind”. Luxor Theater, Breestraat. Donderdag 20 uur „The Towering Inferno”. TENTOONSTELLINGEN Kennemer Oudheidkamer, Huize Scheij- beeck, Velserweg 2. Geopend van 19.30-21.30 uur. Voor groepen op aanvraag bij P. Prins, Lijsterbeslaan 23, Beverwijk, tel. 25120. Galerie Boumans, Breestraat 122. Expositie „De toevalligheid van deze ontmoeting” met werk van Jolanda Prinsen en Cecile van der Heiden. Geopend tot en met 16 augustus dagelijks (behalve zondag en maandag) van 9- 18 uur. Een jaar gevangenisstraf kreeg een 26-jarige Canadees opgelegd. Hij stond terecht omdat hij gedurende enige tijd enkele tientallen kilogrammen hasj Ne derland had binnengesmokkeld. Er was anderhalf jaar gevraagd. MUZIEK Grote of St. Bavokerk (ingang Oude Groen markt 23) 20 u. Improvisatieconcert door deelnemers. Vrijdag 20 u.: Concert door de juryleden. Hervormde Kerk (Raadhuisplein, Zandvoort) 20 u.: Noordhollands Philharmonisch Orkest o.l.v. André Vandernoot. BIOSCOPEN Cinema Palace (Gr. Houtstr.) 15.30, 19 en 21.30 u.: „The return of the Pink Panter”, a.l. Vrijdag 24u.: „Jouw tijd om te sterven”, 18j. Dag. 13.30 u.: „Pippi gaat van boord”, a.l. Frans Hals (Frans Halspleln) 19 en 21.15 u.: „James Bond, Dr. No”, 14j. Vrijdag 23.45 u.: „Shaft in Afrika”, 18j. Lido (Houtplein) 14 en 20 u.: „The great race", a.l. Vrijdag 23.45U.: „3x2=Sex”, 18j. Luxor (Gr. Houtstraat) 14 en 20 u.: „The sound of music”, a.l. Vrijdag 23.45 u.: „De apenplaneet”, 13j. Rembrandt (Gr. Markt) 14, 19 en 21.15 u.: „Een volkswagentje op drift”, a.l. Roxy (KI. Houtstr.) 14.30, 19 en 21.30 u.: „Zo gezegd, zo gedaan met Louis de Funes”, a.l. Vrijdag 24u.: „Het lijk voor het raam”, 18j. Studio (Gr. Markt) 19 en 21.15 u.: „Immorele vertellingen’, 18j. Dag. 14.15 u.: „De vrolijke piraten van schateiland”, a.l. BIOSCOPEN City, donderdag en vrijdag 20 uur: „Break out”. Stadsschouwburg, vrijdag 20 uur: „Pas op of we slaan d’r op”. TENTOONSTELLINGEN EN MUSEA Museum Beeckestijn, Rijksweg, Velsen-Zuid, stijlkamers en oude gebruiksvoorwerpen, da gelijks geopend v.a. 14 tot 17 uur. vrijdag 14.30 uur: „concert Haarlems Blazers Ensemble”. Bedrijfsmuseum Hoogovens, Bessemerstraat, Velsen-Noord, dinsdag en donderdag geopend van 12 tot 14 uur en op aanvrage onder telefoon 02510-34259. Noordelijk Koetshuis, dagelijks (behalve maandag) van 14 tot 17 uur: expositie Fred van der Wal, schilderijen en zeefdrukken. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Cen trum, Moerbergplantsoen, geopend van maan dag tot en met vrijdag van 9.30 tot 12 en van 14 tot 16.30 uur. Stadhuis, van maandag tot en met vrijdag van 10-12 uur. HAARLEM. De rechtbank in Haar lem heeft in staat van faillissement verklaard: Ernst Johan Ludwig Strüwer in Haarlem, Mathijssenstraat 33, h.o.d.n. Airwa Technische Handelsonderneming in Amsterdam, Reguliersgracht 101, rechter-commissaris: Mr. G- W. M. Bo- dewes, curator: Mr. A. J. P. Schram, advocaat en procureur in Haarlem, Tempeliersstraat 19; Administratiekantoor Boontjes, De Groot en Van Koeveringe B.V. in IJmui- den, Gulikerstraat 2, rechter-commissa ris: Mr. G. W. M. Bodewes, curator: Mr. J. Tanger, advocaat en procureur in IJmuiden, Willebrordstraat 84; Piete rde Jong in Heemskerk, Luxem- burglaan 152, h.o.d.n. Autobedrijf P. de Jong, rechter-commissaris: Mr. G- W. M. Bodewes, curator: Mr. P. M. F. Greuter, advocaat en procureur in IJmuiden, Sta tionsweg 103; Taco Fortgens in Haarlem, Frans Halsstraat 52 rood, rechter-commissaris Mr. G. W. M. Bedewes, curator: Mr. J. S. Dijkstra, advocaat en procureur in Haarlem, Ged. Oude Gracht 65; Hendrik van Polen in Haarlem, Wester- gracht 75, h.o.d.n. Stook Technische Cleaning rechter-commissaris: Mr. G. W. M- Bodewes, curator: Mr. C. H. P. de Boer, advocaat en procureur in Haarlem, Groot Heiligland 38. Wegens het verbindend worden van de enige uitdelingslijst is geëindigd het faillissement van N.V. Droogbedrijf Veevita in Badhoevedorp, Oude Schip- holweg 200A, uitesproken op 11 juli 1972, curator Mr. G. Euser. Wegens het verbindend worden van de tweede, tevens slotuitdelingslijst, is op 30 juni geëindigd het faillissement van N.V. Koks en De Jong, gevestigd en kantoor- houdende in Haarlem, Wagenweg 126, uitgesproken op 3 maart 1964, curator Mr. J. C. Smithuijsen. Wegens het verbindend worden van de enige uitdelingslijst is op 1 juli ge ëindigd het faillissement van Adriaan Verburg, in Badhoevedorp, Ibisstraat 53 uitgesproken op 28 mei 1974, curatrice Mej. Mr. A. Sypkens. Het bankwezen onderscheidde zich 'ran de overige sectoren in gunstige zin. De kredietverlening aan het bedrijfsle ven nam veel sterker toe dan die aan particulieren. Het personeelsbestand nam toe. Als probleem bij de vacaturevervul ling wordt gesteld dat de mentaliteit van de sollicitanten vaak een hinderpaal vormt. De toekomstvisie van de banken is voor de regio pessimistisch, met name ten gevolge van de teruglopende bevol king. Ook voor het verzekeringswezen wordt het afnemende draagvlak een fac tor van betekenis genoemd, hoewel het TENTOONSTELLINGEN Expositiegebouw, Const. Huygensstraat. Tentoonstelling „Heemskerk in Monumentaal Noord-Holland”. Geopend tot en met 10 au gustus dagelijks (behalve maandag en dins dag) van 14-17 uur. DIVERSEN DONDERDAG 3 JULI Sociëteit Progress, Const. Huygensstraat. Geopend vanaf 20 uur. Expositiegebouw, Const. Huygensstraat. Opening tentoonstelling „Heemskerk in Mo numentaal Noord-Holland” door burgemeester H. Nlelen, aanvang 20.30 uur. VRIJDAG 4 JULI Zwembad Waterakkers, Kerkweg. Binnen bad geopend Van 20.30-21.30 uur, buitenbad van 7-20 uur. Kinderboerderij, Vrijburglaan. Geopend van 9.30-12 en van 13-16.45 uur. Bowlingcentrum, Vrijburglaan. Geopend van 12-01 uur. Sociëteit Progress, Const. Huygensstraat. Geopend vanaf 20 uur. Openbare bibliotheek, Kerkweg 45: volwas senen 14-17.30 en 19-21 uur, jeugd 15.30-17.30 uur. Alarmnummers: politie 39111, brandweer 32121, milieuklachten 96000. Hervormde kerk, Kerkplein: concertensem ble „Antiqua Delphi", aanvang 20 uur. DIVERSEN DONDERDAG 3 JULI Julianaschooi, Prins Bernhardlaan. aVn 20 tot 22 uur reünie voor oud-leerllngen. Wolff en Dekenschool, Platanenlaan. Van 20 tot 22 uur reünie voor oud-leerllngen. VRIJDAG 4 JULI Hulpdienst Help een Handje. Maandag tot en met zaterdag van 8-20 uur Zeestraat 81, tel. 26417 of bij de bekende wijkhoofden en medewerkers. Sportfondsenbad, Kuikensweg. Geopend van 9-12 en 13.30-15.30 uur. Buitenbad geopend van 9-18 uur. Openbare bibliotheek, Kerkstraat 44: tot en met 12 juli wegens vakantie gesloten; Amstel- straat 44: volwassenen en jeugd 14.30-17.30 en 19-21 uur; Kingsford Smithstraat H0a: jeugd 15.30-17.30 en 19-21 uur. Alarmnummers: politie en brandweer 25555, milieuklachten 96000. In oktober vorig jaar werd een klacht ingediend bij de politie in Baarn, waar het hoofdkantoor van de, het meest benadeelde, platenmaatschappij Phonog ram is gevestigd. In totaal werden door het perserijtje twaalf tot dertien elpees uitgebracht, die via diverse groothande laren tegen aantrekkelijke prijzen onder de detailzaken werden verspreid. Inspecteur Wildemans van de politie in Baarn wilde tijdens een vanmorgen in Beverwijk gehouden persconferentie niet meedelen hoe het spoor van he! onderzoek uiteindelijk in Beverwijk terechtgekomen. Bij de inval in het fabriekscomplexje woensdagmiddag wa ren de gearresteerde mannen bezig met het persen van de elpee Oh Otto, met muziek van de Duitse zanger Otto Waal- kes Op verzoek van de Stemra, een auteursrechten-bureau voor muzikanten is door een deurwaarder in de perser* j beslag gelegd. Volgens inspecteur Wildemans waren de falsificaties van redelijke kwaliteit. Een leek zal, aldus de inspecteur, geen verschil met de officiële uitgave kunnen horen. Afgespeeld op professionele appa ratuur is er echter wel een duidelijk kwaliteitsverschil te beluisteren. Dit zit ’m voornamelijk in de gebruikte grond stoffen. Hoe de vervalsers aan de pla - tenmatrijzen en de litho’s voor de hoe zen zijn gekomen, is voorlopig nog een raadsel. Aan een lek bij de platen maatschappijen wordt vooreerst niet gedacht, maar de politie is wat dat betreft volkomen afhankelijk van de medewerking van de verdachten. De nu opgerolde handel in vervalste .«Ifl1

IJmuider Courant | 1975 | | pagina 7