HOOFDDOEL NJORD TOT A AL VERENIGING Finale van de Transfers basketbal Syp Sterk-beker Oefenprogramma van Haarlem Tennistoernooi Kartingraces in Pim Mulier in Uitgeest Holbaek in sneltreinvaart naar de top in Denemarken Frank Kramer nu definitief bij Telstar o „Geen overdreven aandacht voor de prestatie alleen” I KJ TEGENSTANDER TELSTAR IN TWEEDE 1NTERTOTO-DUEL CBS TELSTAR-HOLBAEK I I 10 ZATERDAG 5 JULI 1975 SPORT 11 Stokpaardje Enthousiasme ERWIN ASCENSION ;en E ige A 3 1 ZATERDAG 5 JULI 18.45 UUR 2 overal, iII digen lige SPORTPARK SCHOONENBERG INTERTOTO A.S. ZONDAG 6 JULI TEGEN S.C.H. WlWKl 15.^001 Kinheim (Van onze sportredactie) alles” BERT BREVOORD (ADVERTENTIE) (Van onze basketbaimedewerker) van r) WWW (Van onze sportredactie) een uitwedstrijd tegen Telstar. (Van onze tennismedewerker) (Van onze sportredactie) (Van onze sportredactie) (ADVERTENTIE) Denemarken inding IWIJK I3 85 .EM kening I ijkheda ifel? B( Driehui; De wedstrijd Telstar-IIolbaek IF begint om 18.45 uur. De twee nog resterende thuiswedstrijden van Telstar in het inter- toto-toernooi. die tegen Zaglebie Sosnowiec en Sturm Graz, kennen hetzelfde aanvangstjjdstip. het aan en hele zwemmerij. Die dat zijn gewoon pure vaking HAARLEM De zwemvereniging Njord ’59 heeft in haar nog niet al te lange be staan een vrij solide reputatie opgebouwd op hef gebied van de langebaansport. Min der ingewijden suggereren wel eens dat de naam van Njord synoniem is voor het zwemmen van afstanden die zich slechts in kilometers laten uitdrukken, maar zo is het toch niet helemaal. De pure prestatiesport zoals die bij het grote publiek in de belangstelling staat (gemakshalve gezegd: het werk op de korte afstanden) wordt bij Njord beslist niet vergeten, wat al blijkt uit het feit dat een groep van tien club leden zich wist te kwalificeren voor de nationale kampioenschappen, die vandaag over een week in Leidschendam beginnen. In de diverse dubbelspelen van de D- categorie zijn allemaal lijsten van 64 ingeschreven combinaties. Als zondag de strijd om de gemeentelijke wisselbekers om ong. 8.00 uur ’s morgens van start gaat, hoopt men er diezelfde dag meteen maar zo’n slordige 120 van de totaal 310 te verspelen partijen door te draai en! Volgende week zaterdag zijn dan weer de finales gepland. Het seizoen 1975, dat inmiddels in Denemarken tot de helft is gevorderd, belooft het meest succesvolle te worden in de his torie van het op 4 augustus 1931 opgerichte Holbeak. Na vijf tien wedstrijden bezet de club de tweede plaats met twintig punten, één minder dan het leidende Köge. Het succes dat Holbaek de laatste jaren in Denemarken heeft hangt nauw samen met de komst (in 1971) van de Zweedse trainer Bosse Haakansson. De pas 33-jarige oefen meester kwam in 1969 naar Denemarken en werd zowel in dat jaar als in 1970 met de club B 1903 Kopenhagen lands kampioen. Haakansson maakte van Holbaek, dat bij zijn entree een bescheiden plaatsje bezette in de middenmoot van de tweede divisie, binnen de korste keren een promotiekandi- daat. In 1973 bereikte de Zweed zijn doel: Holbaek bereikte de hoogste afdeling. VELSEN. Het Deense Holbaek Bold IF (Idraetsforening), zaterdagavond op Schoonenberg de tweede tegenstander van Telstar in de inter toto-competitie, is een geheel nieuwe ster aan het internationale voetbalfirmament. De club uit het op 70 kilometer van Kopenhagen gelegen vissersplaatsje (20.000 in woners) speelt zelfs pas sinds zeer kort een rol van betekenis in het nationale voetbalgebeuren, dat nog altijd een zaak van amateurs is. Tot 1969 figureerde Holbeak in de derde divisie, maar met de jaren zeventig kwamen ook de betere tijden voor de ploeg uit het voetbalgekke stadje. De promotie naar de tweede divisie, in 1969, werd vier jaar later gevolgd door de overstap naar de eerste divisie. Het eerste optreden op het hoogste nationale niveau werd afgesloten met een vierde plaats, een klassering waarmee het optreden in de huidige intertoto-competitie werd verdiend. Van de hoofdstedelijke ploegen Delta Lloyd en Gerard de Lange BC kwam eerst genoemde ploeg het best uit de „slag” te voroschijn. Met de komst van Lex Kroder en Wiebe Gorter heeft het team van voorzitter Bram Brakel duide lijk aan kracht gewonnen- Gerard de Lange, dat vermoedelijk het laatste jaar van de sponsoring bij de Amsterdam mers ingaat, wordt het grootste vreem delingenlegioen nu Boots, Leysner, Stip hout (ex-Lions), Simon Bruyn (Sperry Remmington), Johan Kooring (ASVU), John Pleick (BC Markt) en Wijngaard (ASVU) zich als lid aanmeldden. Voor de spelers van Holbaek is het intertoto-gebeuren even wel een gewaardeerde compensatie voor het missen van de nationale beker. Met buitenlandse tegenstanders werd de club tot dusver zelden geconfronteerd. Aan de eerste intertoto- wedstrijd (afgelopen zaterdag tegen Sturm Graz in Oostenrijk, resultaat een 2-0 nederlaag) gingen welgeteld vier internatio nale ontmoetingen vooraf: tegen FC Brugge uit België, Atvida- berg en Malmö FF uit Zweden en het Poolse Pogon Stettin. kapstok wordt gebruikt waar het om het aandragen van die voorbeelden gaat. )p des) ig bege aelastin |t inlich per da- >k wille sen va voren fc, alefoon Mkmaa er u all bbenwi ijk in ut de intro eklanw «art mt oep) a oostbu aanvang 14.30 uur Badmintonpad einde Verspronckweg. HAARLEM. Voor woensdag 23 juli heeft Haarlem een oefenwedstrijd inge last tegen eredivisieclub FC Utrecht. De A-selectie van Haarlem treedt deze maand verder aan tegen amateurclub DSS (woensdag 16 juli), DCO (zondag 20 juli) en Ripperda (zaterdag 26 juli). Het aanvangstijdstip van deze wedstrijden is om 18.45 uur. Haarlem besluit zijn oe fencampagne op zondag 10 augustus met man ge- gekregen. Seizoenkaarten en passe-partouts zijn ook aan het terrein te verkrijgen. Behalce daarin deed Holbaek het afgelopen jaar ook in de nationale bekercompetitie van zich spreken, boor overwin ningen op Frem, Ballerup, Helsingör en Köge bereikte Hol baek de finale, maar daarin moest het zich gewonnen geven tegen Vejle BK. antiek geen sl. 023- lesoor- pen en Jannes «in Um. UITGEEST. Op het circuit in Uit geest organiseert Kennemerland Karting morgen races, die als een soort test beschouwd kunnen worden voor de gro te evenementen die voor dit seizoen op de Uitgeester baan op het programma staan: het Europees kampioenschap 125 cc en de Coupe des Dames van 12 t.m. 14 september. Kookhuizen: „Zwemmers die in spor tief opzicht niet meer zo goed mee kunnen komen worden niet afgedankt, maar die proberen we juist te houden. Die mensen zijn uitstekend inzetbaar bij het elementair zwemmen, om maar eens wat te noemen, of bij de begeleiding van anderen. En Sieverding: „Het is een stokpaardje van me, maar ik moet het weer even kwijt: het is jammer dat de KNZB in feite zo weinig doet aan het lange-baanzwemmen, terwijl er met handenvol geld wordt gesmeten voor de andere wedstrijdsport”. Waraop Kook huizen aanvult: „Ik durf te zeggen dat het lange-baanzwemmen de grote stimu lator is van de wedstrijden, man happenings”. Voorzitter Henk Rookhuizen (links) en trainer George Sieverding: „Geen prestaties ten koste van HAARLEM. De onrust, die ieder jaar in de basketbalgelederen in verband met de overschrijvingsperikelen valt te bespeuren behoort sinds afgelopen dins dag weer tot het verleden. Buitoni, dat in de overschrijvingsperiode hard ge werkt heeft aan de verbreding van de smalle basis, zal het naast Kees Aker boom nu ook moeten stellen zonder Harry Kip, die de gelederen zal gaan versterken van Kinzo. Kees Amama eens Maarlem Cardinals zal het ko mende seizoen in de Haarlemse ploeg zijn oud-ploeggenoot Johan Koster (ex- Arke Stars) aan zijn zijde vinden. Met de Lions-spelers: Freeman, Bartholomé en Hoeksema werden ook Cees Limmen (Tetra Devils) en Tom Nederhoed (Nat. Ned. Donar) ingelijfd. Niet uitgesloten is het bovendien dat Gerhard Schreur zwemmen als zodanig, de achterban van die zwemsters. Die hoeven Herenenkel C, 32 inschrijvingen met als eerste resp. tweede geplaatst: Han v.d. Hij den (Brederode) en Herman Broek (ABC); dames-enkel C met slechts zeven inschrijvingen. De HBC- speelster Tineke Assema geniet hier het vertrouwen van de wedstrijdleiding en werd als eerste geplaatst. Van de 32 he rendubbels is de kombinatie v. d. Hijden- Poelgeest eerste geplaatst, een eer die de kombinatie Herwarth-v.d. Toren bij de gemengddubbel ten deel valt. De dames- dubbel C vervalt ook hier weer, door de te geringe inschrijving. Uit de baaiert van D-spelers heeft men bij de (let wel) 91 herenenkelspe lers bijv, een Ton Boutellier (Heerendui- nen) wel één van de sterksten. Een vraagteken is de inschrijving van de Duitser Udo Hahn. (Van onze sportredactie) VELSEN Telstar heeft nu ook met Amsterdam overeenstemming bereikt over het vergoedingsbedrag van Frank Kramer. De spitsspeler, die al één oefen wedstrijd voor de Velsenaren heeft mee gespeeld en ook al aan de trainingen van Telstar deelneemt, heeft een éénja rig contract getekend. Tien zwemmers en zwemsters van Njord’59 plaatsten zich voor de Nederlandse zwemkam- pioenschappen. die van 12 tot en met 18 juli in Leidschendam worden gehouden. In de categorie onder de tien jaar zijn dat Roland Baks, Bianca Bilderbeek en Hedda Verdam, onder de twaalf jaar Monique Wildschut, onder de veertien jaar Monique Bouwens, Agnes van Loon en Danielle Pardoen, bij de jongens onder zestien jaar Bart Brieffies en bij de dames Chiny Kok. reeds eerder triomfen vierend met Le- vi’s Flamingo’s weer toe zal tre den tot de Haarlemse gelederen. Van bestuurszijde wordt de komst Schreur overigens noch bevestigd, noch ontkend. Haarlem Nicols speeltzondag tegen Feyenoord 15.00 uur - Pim Mulierstadion Geen van de genoemde spelers is evenwel de lieveling van het enthousiaste publiek in Holbaek. Dat is de 'spectaculaire IJslandse aanvaller Johannes Edvaldsson, die vooral dit seizoen al menigmaal de show stal door het scoren van opval lende doelpunten. Vooral als kopbalspecialist geniet de IJs landse international (hij scoorde onlangs een van de twee doel punten die zijn vaderland de zo verrassende overwinning tegen de DDR bezorgde) in Denemarken een grote faam. Morgen komen alle zes de formules die de Kartsport in Nederland kent in actie. De meeste belangstelling zal onge twijfeld uitgaan naar de races in de 125 cc, waarin Europees kampioen Aad van Daalen door de Nederlandse concurren tie ongetwijfeld fel zal worden bestre den. Van die concurrentie heeft „thuis- rijder” Ben van Velzen de beste papie ren. Voor de Haarlemmers Sjoerd Ver hoef en Fred Linterman, die de afgelo pen maanden tal van successen boekten in West-Duitsland, zijn de wedstrijden van morgen een goede gelegenheid om te laten zien of zij inderdaad de Neder landse top hebben bereikt. De 125 cc- motoren zullen worden gecontroleerd op het geluid, want de karts mogen niet meer geluid produceren dan 90 DBA. Dit volgens een verordening van de karting- sectie van de internationale automobiel- federatie (FIA). De races in Uitgeest gaan omstreeks 12.30 uur van start; de laatste manches in alle klassen beginnen rond 16.00 uur. voor de dag kwamen, zijn enorm terug gevallen. Uit onze hele aanpak kun je wel afleiden, dat we juist aan die ploeg- prijzen veel waarde hechten, daar blijkt onze hele hang naar collectiviteit uit”. Wat betreft de inschrijvingen voor de wedstrijden kan worden gesteld dat het aantal C-inschrij vingen bepaald gering is te noemen, waar misschien het gelijk tijdig lopende populaire toernooi van Hillegom debet aan is. Het aantal in schrijvingen in de D-categorie daarente gen springt de pan uit. Een blik langs de lijsten geeft het volgende beeld: S.C. Haarlem ”de Reuzendoder Onze stadsgenoot is erop gebrand om na Neptunus ook koploper Aktie ’68 een nederlaag toe te brengen. Wij zullen alles proberen om ongeslagen te blijven! Hoe deze Haarlemse derby verloopt kunt u zondag zien. Komt u ook? 55 Met het aanzien van Holbaek als vereniging steeg ook de achting voor de spelers van wat dè Deense voetbal komeet van de laatste jaren wordt genoemd. Drie spelers behoren in middels tot de vaste kern van het Deense elftal, te weten doelman Benno Larsen (hij speelde enige tijd als prof bij FC Sankt Pauli in Hamburg), linkerverdediger Niels Thune Han sen en middenvelder Jörgen Jörgensen. Holbaek heeft één speler in de gelederen die het voetbalgeluk enige tijd in Ne derland heeft gezocht, de 25-jarige middenvelder Poul Aabling, die bij FC Groningen onder contract heeft gestaan. De voltallige selectie van Holbaek bestaat uit: doel: Larsen en Christensen; achter: Nielsen, Hansen, Jarlfeldt, Rasmussen, Thune Hansen; midden: Aabling, Jörgensen. Madsen. Krath, Johansen; voor: Hansen, Edvaldsson, Johansen, Svenningsen, Petersen, Tofte, Jensen en Rönnebak. (Van een medewerker) 1JMOND. Bar Monique en Cen trum spelen zondagmiddag op het strand van IJmuiden de finale van het toernooi om de Syp Sterkwisselbeker. Vooraf gaande aan de ontmoeting spelen coa ches en sponsors van beide teams een voorwedstrijd. Het finalegebeuren zal, in de rust en na afloop, muzikaal worden omlijst door optredens van het IJmuider harmoniekorps Voorwaarts. De wisselbeker en de andere prijzen zullen na afloop van de wedstrijd bij paviljoen Zeedistel worden uitgereikt door Telstar-aanvoerder Fred André. Hij zal de Fair Play Cup mogen overhandi- gne aan het team van Smul Snacks, dat gedurende het toernooi slechts drie strafminuten kreeg te incasseren. Moni que of Centrum wordt de opvolger van de teams van Zeezicht, Poort van Vel- sen, Rolvink Boys, Zeedistel en Zeeweg- bar, die in deze volgorde in vorige jaren winnaar werden van de Syp Sterk-be ker. Het Njord-duo eensgezind: „De ont wikkeling van dit seizoen bij het lange- baanzwemmen is illustratief voor het geen ons voor ogen staat. Via de wed strijden maak je kennis met ouders die hun kinderen begeleiden. En niet alleen met ouders, maar ook met broertjes en zusjes of kennissen. Op die manier kweek je enthousiasme, misschien niet eens zozeer voor het wedstrijdzwemmen op zich. Er zijn voorbeelden van ouders die via hun kinderen plotseling (of wéér) interesse hebben gekregen in het zwem men als vrijetijdsbesteding en die men- IIAARLEM-IJMOND. Direkt aan sluitend op de toernooien van Heemste de, Heerenduinen en ABC, die vandaag de finales op het programma hebben staan, start morgen op het Pim Mulier Sportpark het open C- en D-toernooi, dat daar nu al voor de tiende keer door de vereniging NVA in samenwerking met DSS wordt georganiseerd. De wed strijdleiding, bestaande uit de dames Metselaar en V.d. Hoed en de heren Alink en Slisser, zijn ook beslist van plan dit tienjarig bestaan niet onopge merkt voorbij te laten gaan. is van mening: Telstar-bestuurslid Van Gracht en begeleider Leen van der Lugt (geheel rechts) halen hier het elftal van Holbaek af op Schiphol. Trainer George Sieverding daarover: „Je kunt natuurlijk moeilijk stellen dat een evenement als het kampioenschap van Nederland voor onze club niet mee telt. Dat is gewoon niet zo. Maar dat het accent bij Njord heel nadrukkelijk op de lange baan ligt, daarover mag geen twijfel bestaan. Wij willen bij Njord ook niet al te zeer de nadruk leggen op het moeten presteren, daar hebben we zo langzamerhand genoeg verkeerde voor beelden van gezien. Öm het nog eens duidelijk te stellen: als zich bij Njord een groot talent aandient dan wordt hem of haar in het geheel niets in de wég gelegd zich geheel en al te ontplooi en. Maar dat talent mag geen uitzonder ingspositie innemen in de groep”. De groep. George Sieverding laat het kernwoord van het beleid van Njord vallen. Een goede groepsgeest staat bij Njord namelijk veel meer in aanzien dan het ten koste van alles leveren van prestaties. Voorzitter Henk Rookhuizen: „We zijn de laatste anderhalf a twee jaar duidelijk in de breedte aan het werken. Daarbij wordt niet alleen ge dacht aan maar ook zwemmers niet alleen een passieve rol te vervullen als bijvoorbeeld toeschouwer. Door die achterban te interesseren voor het vere nigingswerk en ze daarin te betrekken ben je heel duidelijk met die uitbouw in de breedte bezig”. Met het noemen van voorbeelden dat de huidige Njord-koers bijzonder goed bevalt heeft het duo Rookhuizen-Siever- ding geen enkele moeite. Gezien het speciale karakter van die wedstrijden is het dan ook niet verwonderlijk, dat het langebaanzwemmen onmiddellijk als In ieder geval heeft de gepropageerde aanpak bij Njord een duidelijk positieve inbreng op de sportieve prestaties, die dan wel niet centraal staan bij Njord, maar waar natuurlijk toch wel zo ade quaat mogelijk naar gestreefd wordt. Trainer Sieverding: ..Vorig jaar gingen we meestal met een groep van zo’n 25 a 30 man naar de diverse langebaanwed- strijden toe, waarbij we dan incidentele successen boekten. Niet alleen is de groep als geheel nu groter, maar de kwaliteit is in zijn totaliteit ook bedui dend beter geworden. In de wedstrijden reeks om de Zwemkroniekbekers hopen we toch wel één of twee ploegprijzen te winnen. Dat is in 1966 voor het laatst gelukt. Njord is landelijk bezien aan een heel duidelijke opmars bezig. DJK uit Amsterdam is dat ook, maar teams als KZC en Naarden, die altijd erg sterk *1 k sen zijn nu zelf helemaal actief bij het gebeuren betrokken. Oók, en dat is een zaak die we in belangrijke mate nastre ven, in andere sectoren van de vereni ging dan het zwemmen alleen”. Rookhuizen: „Wij willen naar een be hoorlijk uitgebreid, goed geschoold kader toewerken. De afgelopen anderhalf jaar zijn er wat dat betreft toch wel leuke dingen bereikt. Njord heeft er in die periode bijvoorbeeld zeven schoold kaderpersoneel bij Daar moet het niet bij blijven. Zo willen we toe naar een team van officials, scheidsrechters etc. En we denken nog verder. Het moet niet zo zijn dat het bestuur (zeven man sterk, red.) ver bo ven iedereen staat waar het op het nemen van beslissingen aankomt. We proberen de mensen zoveel mogelijk bij allerlei zaken te betrekken, dat komt de gang van zaken binnen de club alleen maar ten goede. Je werkt op die manier toe naar een stabieler koers doordat je als club niet enkel en alleen afhanke lijk bent van bepaalde mensen. Boven dien kweek je een zekere vertrouwens relatie. Onze ervaring is dat deze vorm van integratie van de leden in het club- gebeuren bijzonder goed aanslaat. Het hoofddoel met Njord is eeen vereniging te creëren waarbij de verantwoordelijk heid in feite bij de hele groep ligt en waarbij het bestuur in feite alleen een administratieve taak heeft”.

IJmuider Courant | 1975 | | pagina 11